DE ZWARTE ZWAAN' De Sjah bezocht on-officieel Philips-Eindhoven Pastoor lansen sprak over bouwplannen Chroesjtjsef brengt bezoek aan Albanië WAT IS DE BEDOELING? Misdadigheid in V.S. MAANDAG 25 MEI 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Tweede katholieke zeilschool in 't plassengebied van Z.-Holland In een molen aan de Wijde Aa .IN DUITSLAND VERONGELUKT. Bij een verkeersongeluk op de autobaan tussen Frankfort en Keu len in Duitsland zijn in de afgelopen nacht twee Nederlanders, afkomstig uit Haarlem en Heemstede, om het leven gekomen. Twee vrouwelijke mede-inzittenden van de veronge lukte auto zijn ernstig gewond in slaagd zijn worden zij in het bezit gesteld van een brevet. dl ti l* f Dit zeilcentrum, dat onder leldine een ziekenhuis in Siegburg opgeno- «stait van schinner" H Th Peek kan men- 1)6 overleden slachtoffers zijn ■meen?eT kêmadf iYeeênetwede zich verheugen Tn de steun van' een 31-jarige heer D. Bosch tmeente Alkemade, is een tweede „anh„v„lln, in gemeente katholiek zeilcentrum geopend, naast ""T™ „I i,aOiniias onder meer de burgemeesters van het bekende katholiek zeilcentrum „Het Vossenhol" van de Kaag. b™fktmal^nwaTe™olen0genSTsedin hei Woubrugge, alsmede pater P. Ley.n bezit van de mTetnden" die haw "A°?nJÏÏTdïS weer in huur hebben afgestaan ten J Eft,'"* »e" '™ch'e' behoeve van deze zeilschool. katholiek zeilcentrum te vestigen m commissie van aanbeveling, waarin Heemstede en de 32-jarige heer A. Ho Myttenaere uit Haarlem unaer meer ue ourgemccaicr» van Alkemade (waartoe dit deel van de Jooj ^tjeven van de 24-jange mej polder sinds kort behoort) en die van M- 1 Slot ult Haarlem wordt ge- Men heeft een prachtig stukje pol derland gevonden, dat door de gun stige ligging aan de Wijde Aa uit stekend geschikt is voor de bestem ming die men er aan gegeven heeft. Het uitzicht reikt ovfer de polders onder meer tot Warmond, Leiden en Woubrugge. Het zeildorp Roe lof - arendsveen ligt op ongeveer een kwartier lopen afstand van de molen en via de Wijde Aa kan men met een zeilboot bij gunstige wind in tien minuten tijds de Braassemermeer be reiken. 12 Juli a.s. begint het eerste kamp, dat een week duurt. Men kan in dit centrum 12 cursisten tegelijk ont vangen. De meisjes slapen in de mo len, de jongens in een tent welke op een landje in de nabijheid wordt op geslagen. Binnen afzienbare tijd hoopt men aan dit onderdak een wat soli dere uitvoering te geven. De instructeurs, meest studenten uit Utrecht en Delft, geven aan de cursisten in een week ongeveer zes tot zeven uur praktijkles per dag. De avonduren worden gebruikt voor theoretisch onderricht: de theorie van het zeilen, knopen leggen, splitsen en wat de waterhuishouding nog meer Zeeland. De school is zondagmiddag officieel in gebruik gesteld door de burge meester van Alkemade, burgemeester E. J. M. Kolfschoten, waarna een serie boten, die de letters „Wijde Aa" meevoeren, „admiraal"-zeilden. LEIDERDORP Spreekuur burgemeester. Het spreekuur, dat de burgemeester mor gen zou nouden, is verzet naar woensdagavond van half zeven tot half acht. WASSENAAR Grondverlcoop is de sleutel Onder alle H.H. Missen in de St. Josepbkerk heeft gisteren pastoor H. F. Jansen gesproken over de plannen voor de bouw van een nieu- aan leerzaams kan bieden. Aan het1 we kerk, die dezer dagen door het eind van de week kunnen de jongelui examen afleggen met een practisch en theoretisch gedeelte. Als zij ge LEIDSCHENDAM NA-INENTING TEGEN POLIO Voor de kinderen, die bij dc tweede injectie tegen polio in april j.l. ver hinderd waren, aan de oproep ge volg te geven, bestaat gelegenheid alsnog te worden ingeënt op dinsdag, 26 mei a,s., om 4 uur nam. in "het be jaardencentrum „Mariënpark" te Leidschendom. VOORSCHOTEN 5e DUIVENVOORDE-TOCHT De wandelsport bracht zaterdag middag jl. weer heel wat mensen op de been. Begunstigd door stralend zomerweer startte voor de vijfde keer de Duivenvoorde-tocht, een tocht die voert door de beide „Hor sten" onder Voorschoten en Wasse naar en waarop veel natuurschoon te genieten valt. Er waren daarom veel inschrijvingen en het deelnemers aantal bedroeg 1500. Veel waren er, die de tocht reeds voor de 5e keer meeliepen. Met een kort toespraakje van de heer M. Dirksen, gemeente raadslid en voorzitter van de Sport raad werd de tocht geopend. De eerste startkaart reikte hij uit aan de heer Gieselenbach uit 'sGraven- zande, beter bekend als Frits de Zwerver. 5 jaar geleden ontving hij uit handen van burgemeester C. J. v. d. Hoeven de eerste startkaart. Ter gelegenheid van dit lustrum had Frits de Zwerver nu zelf een mooie beker met inscriptie beschikbaar ge steld. De baten van deze Duiven voorde-tocht zijn voor Pro Juven- tute. Bij de start was dan ook aan wezig mej. mr. Heybroek, de secre taresse van Pro Juventute, en zij was het die aan de voorzitter van de wandelsportvereniging „De Zwer vers", de heer P. H. Bitter een fraai bloemstuk overhandigde met daarbij de Pro Juventute-schaal. Dit als een blijk van waardering voor het vele Bisdom Rotterdam werden goedge- keurd. Toen gebleken was, aldus de pastoor, dat er in het kader van het gewone bouwprogramma van het Bisdom voorlopig niet te denken viel aan een ke lossing gezocht, cieringsplan opgesteld, dat behelsde het verkopen van gronden, die de parochie in haar bezit heeft en het aangaan van een geldlening voor het nog aan de bouwsom ontbreken de bedrag van 300.000 400.000. Dit financieringsplan, mede geba seerd op de resultaten van de bouw fondsactie in de parochie, werd vo rige week woensdag in Rotterdam goedgekeurd. De situatie is thans zo dat gebouwd kan worden, zodra de tekeningen gereed en goedgekeurd zijn. Wordt met de bouw voor 31 de cember a.s. begonnen, dan kan nog beschikt worden over bouwvolume voor een kerk, dat het Bisdom Rot terdam nog beschikbaar heeft. Het bouwbureau van het bisdom heeft hierover reeds overleg gepleegd met de architect, ir. Jan van der Laan te Leiden. Wat de bouwplannen zelf betreft, er zal een ruim en waardig kerkge bouw verrijzen op een bijzonder fraaie plaats, namelijk in het park Deyleroord. Pastoor Jansen vroeg de parochia nen, te blijven bidden en offeren voor de nieuwe kerk, want al zijn de belemmeringen, die de uitvoe ring van de plannen in de weg ston den, weggenomen, er zullen ook bij de uitvoering van de plannen nog genoeg zorgen en moeilijkheden op treden. De pastoor toonde zich dank baar voor de steun, die de parochia nen in de afgelopen weken voor het bouwfonds hebben toegezegd; de stand van zaken op het ogenblik is, dat per jaar gerekend mag worden op 17.000 aan extra bijdragen voor de financiering van de bouwplan nen. KORTE golf Een autobus heeft zaterdagavond het 13-jarig meisje B. W. Grooters te M. I. Slot uit Haarlem wordt ge vreesd. Ernstig, maar niet levensge vaarlijk. gewond is de 25-jarige echtgenote van de heer de Muytte- naere. Het ongeluk is volgens de politie gebeurd, nadat de personen auto, waarin de Nederlanders zaten, bij hel inhalen van een vrachtwagen met oplegger Slipte en tussen de vrachtwagen en de oplegger schoof De Nederlanders waren op de terug reis van een vakantie, die zij in Zwitserland hadden doorgebracht. KATWIJK AAN DEN RIJN Meisje bij het zwemmen verdronken Gistermiddag te omstreeks vier uur is het dertienjarige meisje R v. d. L. te Oegstgeest, dat met enige vrien dinnetjes het gemeentelijk recreatie gebied „De Pan van Persijn" bezocht tijdens het zwemne' in de vijver van de grote bosweide verdronken. Na lang dreggen werd eerst des avonds oan half negen net stoffelijk overschot van het slachtoffer gevon den. In verband met dit verdrinkings- geval wordt er van de Dj de van de politie de aandacht op gevestigd dat het zwemmen ter plaatse, door de steil aflopen ie bodem van de vijver, uiterst gevaarlijk is. Bovendien is het verboden, zich aldaar in het water te begeven. Zwanen in „De Pan". In het recreatiegebied 'e Pan" is sedert enkele dagen de levende have, dank zij een schenking van de beer C. van Vliet, alhier, uitgebreid met twee zwanen .Het zwanenpaar voelt zich in de bosvijver reeds uitstekend thuis. De kapitein gaf een demonstratie en ontketende een reddingsactie Een inwoner van IJmuiden zag j zaterdagmiddag boven zee een rode boJ en een parachute. Onmiddellijk sloeg hij alarm. Vijf reddingsboten, een sleepboot en vliegtuigen van de marine gingen op zoek en zochten geruime tijd naar een vliegtuig dat ter hoogte van Zandvoort, twee mijl uit de kust in zee zou zijn gestort. Op Schiphol werd geen enkel vliegtuig vermist. De redders ter zee, noch die in de lucht konden enig spoor vinden van een neergestort vliegtuig. Zij .staakten het zoeken na enige uren Inmiddels had de po litie melding gekregen van het feit, dat er een parachute was neergeko men op het terrein van hei gemeen telijk gas- en waterleidingbedrijf te IJmuiden. Een spoor leidde naar de kustvaar der „Reliable" betrouwbaar), die in de haven van IJmuiden lag. De gezagvoerder, de 3e-jange J de G. uit Winsum. gaf ronduit toe, dat hij 'n groot aantal „flares" vuur pijlen aan een parachute hao af geschoten. Hij was pijnlijk verrast, te horen, dat zijn vuurpijlen een grootscheepse reddingsactie tot ge volg hadden gehad Hij had van zijn rederij bericht ontvangen, dat hij binnenkort nieuwe vuurpijlen zou ontvangen, daar de oude niet meer betrouwbaar werden geacht. Hij zou met de oude flares mogen doen. wat hij wilde, op voorwaarde, dat hij ze maar niet op zee afschoot omdat men dan zou denken, dat er een schip in nood was. De gezagvoerder had daarom ge wacht tot zijn schip in de haven van IJmuiden lag, voor hij zijn beman ning het gebruik van de fakkels de monstreerde. De vuurpijlen zijn ken nelijk verder gevlogen, dat hij zelf had verwacht. Er is proces-verbaal tegen de kapitein opgemaakt. Ver moedelijk zal hij voor de raad van de scheepvaart moeten verschijnen. In Foekoedo in West-Japan zijn zaterdag vijf toeristen omgekomen en veertig zwaar gewond, doordat de bus, waarin zij zaten, in een rivier terecht kwam. Premier Chroesjtsjef van de Sow- jet Unie is vandaag uit Moskou ver trokken voor een officieel bezoek van 12 dagen aan Albanië. Dit bezoek zal het definitieve be wijs leveren of het Kremlin van plan is een „wapenstilstand" af te kondi gen voor wat zijn strijd tegen het „Titoisme" betreft, zo meent men in Belgrado. De meeste waarnemers in Belgrado zijn er van overtuigd, dat Chroesjts- jefs bezoek aan Albanië op de een of andere manier verband houdt met de campagne van Moskou tegen de „ideologische dwalingen" van Tito. Zoals bekend, heeft de Albaanse communistische partij o.l.v. Enver Hoxha, die als Stalinist bekend staat, altijd in de voorste gelederen gestaan in de strijd tegen Zuid-Sla vië Maar al meer dan een maand ge leden zijn de Russische bladen en ra diostations begonnen hun hevige aanvallen op Zuid-Slavië stop te zet ten Ook de andere landen van het communistische blok gaan de laatste tijd minder heftig te keer tegen het Zuidslavische regime, met uitzonde ring echter van Albanië dat via ra- dic-Tirana de Zuidslaven blijft aan vallen. Men acht het echter ook mogelijk, dat andere motieven tot die bezoek van Chroesjtsjef hebben geleid. Zo is het mogelijk, dat de Russische pre mier dit verblijf van 12 dagen L. het minst belangrijke land van het oos telijke blok zal aangrijpen om de we- reid zijn „onverschilligheid" te to nen met betrekking tot de conferen tie in Genève. Oo kacht men het niet uitgesloten dat Chroesjtsjef in Al banië met de „sabel gaat rinkelen" om» het Westen te waarschuwen. In Journaal-overzicht van eigen bezoek Vergezeld door twaalf „Thunder - streak"-straaljagers van de konink lijke luchtmacht is de Sjah van Iran met de Iraanse regerings-Vis- count zaterdagmorgen kort na half elf geland op de vliegbasis Eindhoven voor een kort bezoek aan de Philips- fabrieken. De Sjah was gekleed in het uniform van opperbevelhebber van de luchtmacht. Hij werd begroet door de comman dant van de vliegbasis Eindhoven, kolonel W. J. Kramer, de waarne mend burgemeester van Eindhoven, drs. F. J. W. Gij zeis, de districtscom mandant van de koninklijke ma rechaussee, mejoor J. F. Lameris, ir P. president van de N.V. Philips, ir. P. F. S. Otten en de vice-presidenten ir. F. J. Philips, mr. A. Guepin en ir. Th. P. Tromp. Het eerst werd de glasfabriek en de beeldbuizenfabriek bezocht, waar de hoge gast werd verwelkomd door de directeur van de glasfabriek, ir. A. Mohr en de adjuict-directeur J. A. J. Smelt. In de fabriek werden enkele afde- werlc dat de heer en mevrouw Bitter Almelo overreden Het kind was ge-'v ae laorieK weraen enkeie haddpn verricht bii dp nrpankatip meiieaen- "1U w lingen bezocht, onder andere de mon- naaaen verricnt dij de organisatie schrokken van enkele onverwachte taap.afdplin<* lonr de heeldhuizen van deze tocht. De oudste deelnemer in.,i ia&e aicieiin0 voor ae oeddDuizen. aan de tocht over de 15 km. was de heer Buurman uit Rotterdam, erelid van de N-W.B., oud 75 jaar. De oud ste deelnemer aan de tocht over de 25 km. was de heer Oostveen, oud 71 jaar uit Leiden. De gehele tocht had een vlot ver loop. De E.H.B.O. verzorgde de voe ten en „prikte" ongeveer 75 blaren. Op de terugtocht stond de harmonie vereniging „St. Laurentius" klaar om de wandelaars wat op te monteren met vrolijke marsmuziek. Het ge meentebestuur van Voorschoten had zich niet onbetuigd gelaten en had een prachtige medaille ter beschik king gesteld. De prijsuitreiking geschiedde door de heer M. Dirksen. De uitsla gen zijn als volgt: De ereprijs een legpenning, beschikbaar gesteld door Z.K.H. Prins Bernhard ging naai de wandelsportvereniging S.D.S. uit 's Gravenhage. De wisselbeker beschikbaar gesteld door de Nw. Leidse Courant werd gewonnen door de Chr. Meisjesvereniging „Margriet" uit Voorschoten. De win naars van de 10 km. route waren: 1. Chr. Meisjesver. „Margriet", Voor schoten. 2. Amicitia uit Katwijk. 3. D.O.T. groep C uit Overschie. 4. De Zwieten uit Zoeterwoude en 5. „Het Zwaantje" uit Hazerswoude. De winnaars van de 15 en 25 km. route waren: 1. S.D.S. uit 's Graven hage. 2. D.O.T. groep B uit Over schie. 3. De familiegroep Hoogen- doorn uit Hazerswoude. De Chr. Meisjesvereniging Mar griet was zo blij met het behaalde bewegingen van Duitse bromfietsers, die langs het trottoir stonden, waar- Na een tocht langs diverse fabrieks- door zij van haar fiets viel juist voorgebouwen, waar vele werknemers de de passerende autobus. Ze werd over- - hoge gast enthousiast toewuifden, ar- gebracht naar het algemeen zieken- riveerde de Sjah, die onder meer huis in Almelo, waar ze bij aankomst vergezeld werd door de Iraanse am- reeds bleek te zijn overleden. I gassadeur in ons land, de heer Ali I Motamedy, in de elektro-akoetische Zaterdag is treinstel 12413 om studio. Hier sprak ir. Otter} een korte 7.20 uur, komend van Den Haag over het nieuwe verhoogde spoor te Schie-1 dam binnengelopen en vandaar naar Rotterdam doorgegaan. Het werk aan 1 de verhoogde spoorlijn is naar wens verlopen. Men had de vorige keer er varing opgedaan en had daardoor minder tijd nodig voor het overkop- pelen van de rails. Zaterdagmiddag om ongeveer 12 uur is op de Huijbergseweg onder de gemeente Woensdrecht de 26-jarige mevr. Amsterdam-Raaijmakers aan gereden door een haar achteropko mende vrachtauto die bestuurd werd door de N. uit Woensdrecht. De be stuurder heeft de vrouw niet opge merkt. Op weg naar het ziekenhuis te Tilburg is mevr. van A. aan haar verwondingen bezweken. Een wild geworden olifant heeft zaterdagavond tijdens een circusvoor stelling in Albatera in de Spaanse provincie Alicante paniek onder de toeschouwers verwekt, waardoor een meisje van zeven jaar om het leven kwam en een veertig mensen wer den gewond. Verscheidene mensen sprongen van een hoogte van enige meters van de tribune om zich uit de begroetingsrede uit, tijdens welke hij twee studiebeurzen uitreikte, waar mee twee Perzen aan het Philips in ternational institute kunnen stude ren. Ir. J. J. C. Hardenberg directeur van de röntgen- en medische appara ten-afdeling en dr. J. Feddema, di recteur van het Philips gezondheids centrum, toonden vervolgens een nieuwe röntgenbeeldversterker, die door Philips is ontwikkeld. Een char mant intermezzo vormde de aanbie ding van een couvert door een doch tertje van ir. F. J. Philips. De di recteur van de elektro-akoetische studio, dr. H. Opdenberg, hield een korte uiteenzetting over enkele on derdelen van het werk van deze stu dio, hetgeen verduidelijkt werd met enige Todd-ao demonstraties (een nieuw systeem geluidsoverbrenging). De Sjah zag ook een korte juornaal- film over zijn aankomst in ons land en zijn bezoek aan Friesland. Ver volgens werd de hoge gast een band recorder met inscriptie aangeboden, waarna vier jonge, in Nederland ver blijvende landgenoten van de Sjah aan hem werden voorgesteld. Tot slot van het bezoek aan de Philips- fabrieken werd op het terras van de elektro-akoetische studio een ver versing aangeboden. De Philips Har monie gaf tijdens dit samenzijn een concert op het dak van het Philips Nationaal Laboratorium. Op het vliegveld nam de Sjah ten slotte hartelijk afscheid van zijn gastheren, waarna de Viscount om vijf minuten voor een de Eindho- vense bodem verliet en in de rich ting Parijs koerste. De Sjah zal aan deze stad een particulier bezoek van enkele dagen brengen. dit verband acht men het mogelijk, dat hij zal dreigen met de vestiging van Russische raketbases in Albanië, gericht tegen Italië en Griekenland. Tenslotte zou het kunnen zijn, dat de Russische premier bezorgd is over de binnenlandse moeilijkheden var. Albanië, het armste en meest primitieve land van het Sowjetblok. Albanië vordert maar langzaam met de opbouw van zijn industrie en is daarbij geheel afhankelijk van Rus sische steun. De levensstandaard in Albanië is de laagste van de balkan- landen. Matroos vergeten Zondag bevond de Engelse ma troos Roy Livesay zich tijdens duik- oefeningen ten westen van Schot land op de brug van de Britse onder zeeboot „Grampus", toen hij bemerk te, dat de commandotoren werd ge sloten en de boot langzaam begon te zakken. Men had hem kennelijk vergeten en weldra werd hij van de brug gespoeld. Nadat hü een uur had rondge zwommen. werd hij door een motor boot opgepikt en naar een zieken huis gebracht. De duikboot was ondertussen ook weer aan de oppervlakte verschenen nadat men ontdekt had, dat de ma troos niet meer aan boord was. NEDERLANDER VERONGELUKT. Zondag is tengevolge van een auto-ongeluk bij Augsburg de 32- jarige masseur G. E. Bakker uit Purmerend om het leven gekomen. Zijn vriend, de 38-jarige uitgever P. E. M. Brandt uit Bussum, met wie hij zaterdag per auto uit Nederland was vertrokken voor een reis door Joegoslavië, werd niet levensgevaar lijk gewond. Met o.m. een kaakfrac- tuur werd de heer Brandt in het ziekenhuis te Augsburg opgenomen, waai- hij vermoedelijk enige weken zal moeten verblijven. De auto, waarin de beide Nederlanders zaten, sloeg bij het ongeluk over de kop en werd totaal vernield. Te Puerto la Croz in Oost-Vene- zuela, woedt een reusachtige olie- brand, die miljoenen liters olie be dreigt. De brand ontstond in een pompstation van de olieleidingen ter plaatse. De brandweer uit Puerto la Cruz en omliggende steden schijnt het vuur onder controle te hebben, doch als voorzorgsmaatregel heeft men 4.000 mensen, die in de buurt wonen, aangeraden het gebied te ver laten. Eerst trouwen voor de wet De moeilijkheden, veroorzaakt door de kritiek in België tegen het feit, dat het huwelijk van prins Al- bert alleen kerkelijk zou worden in gezegend, schijnen uit de weg te zijn geruimd. Naar in bepaalde Belgische krin gen verluidt, zou men hebben be sloten, dat de kerkelijke plechtig heid in de Sint Pieter zal worden voorafgegaan door een burgerlijke huwelijkssluiting in de Belgische ambassade te Rome, waarbij de am bassadeur als ambtenaar van de burgerlijke stand zal optreden. Het aantal misdaden neemt in de Verenigde Staten viermaal zo snel toe als de bevolking. Er zijn nieuwe wetten nodig om de misdadigheid te bestrijden, aldus heeft de Amerikaanse minister van Justitie, William Rogers, meegedeeld Rogers noemde het aantal misdaden ontstellend groot. De bestrijding er van kost jaarlijks 76 miljard gulden. Argentijnse bankbedienden ontslagen De Argentijnse minister van Ar beid dr. Davil Blejer heeft vrijdag medegedeeld dat de 20.000 bankbe dienden, die reeds 37 dagen staken, zijn ontslagen. De regering had de bankbedien den voor de keus gesteld: ontslag of een loonsverhoging van 800 pesos per maand aanvaarden en de staking beëindigen. De vakbonden eisen een loonsverhoging van 1500 pesos. De staking van de bankbedienden i tubal; GAASTERLAND 24 mei te Rio werd algemeen beschouwd als een1 de Janeiro; GIESSENKERK 25 mei te- proef. Had de regering toegegeven, Djibouti; HOLLAND 23 mei v. Queli- dan zouden talrijke andere groepen mane In.an? a pa ja av ^)ied- werknemers eveneens looneisen heb- *°pen jAyA mcl (e Bah_ «nrges e V M L 1. IJ 1-1 rei"l Kelletia <t) 25 mei te Port Said; Minister Blejer heeft herhaaldelijk kORENIA <t) p. 24 mei Gibraltar n. betoogd dat de onrust onder het Mena Al Ahmadi; KRYPTOS (t) 24 mei Scheepsberichten BLITAR 23 mei v. Rotterdam n. Syd ney via Marjeille; CALTEX ARNHEM (t) 23 mei ie Rotterdam; DELFSHAVEN 23 mei te Rotterdam; DON GEDIJ K 23 mei te Rotterdam; KABYL1A ItJ 24 mei te RoLerdam; KHASIELLA tt) 24 mei v. Rotterdam n. Kopenhagen; LOUIS LANTZ 24 mei te Rotterdam; MAAS 23 mei v. Rotterdam n. Tripoli; MAAS DAM 24 mei te Rotterdam, MAUREEN tt) 24 mei te Rotterdam; RYNDAM 23 mei v. Rotterdam n. New York; SCHIE LIJK 23 mei v. Rotte iro n. Hambuig; TWEELINGEN 24 mei te Rotterdam; WAAL 24 mc v. Rotterdam n. Antwer pen; ALMKERK 24 mei v. Port Said n. Genua; ALPHARD 24 mei te Antwer pen; AREN LSrwEii. 1 'h mei te Bnsbar.i; ARKELDIJK 23 mei v. Djibouti n. Ma- Lacca; BATU 24 mei te Suez; BENGA LEN 24 mei te Singapore; BENINKUST p. 24 mei Dakar n. Fretown; BLOEM FONTEIN p. 24 mei Lissabon n. Mar seille; BR1TSUM 22 mei v. Aarhus n. Amsterdam; CALTEX DELFTZIJL (t) 24 mei te Holtenau; BUSSUM (t) 24 mei te Ras Tanura; CAMEROUNKUST p. 24 Finisterre n. Le Havre; CERONIA (t) 23 mei v. Singapore n. Penang; CLA- VELLA (t) 24 mei te Norrkoping; CON- GOKUST 24 mei te Monrovia; DORE- STAD 23 mei tc Min; DRENTE 23 mei v. Beyrouth n. Port Said; EOS 24 mei v. Alexandrië n. Rotterdam; ESSO NE DERLAND tt) p. 24 mei Ras Al Hadd n. Suez; FRIESLAND SSM 25 mei te Se- bankpersoneel het werk is van com munisten, niet van peronisten. 46 resultaat, dat zij 's avonds door voeten te maken. Daarbij werd het Vorschoten nog een extra wandel tochtje, maar nu met de wisselbeker maakte. J. M. VIELVOIJE, HOOFD R.K. ULO Tot hoofd van de R.K. U.L.O. school, die per 1 september a.s. wordt geopend, is benoemd de heer J. M. Vielvoije uit Voorburg. meisje bedolven. Frederyk Tomke, een voormali ge Poolse Nazi-politiefunctionaris, naar wie de Poolse autoriteiten veer tien jaar hadden gezocht, is zaterdag door de rechtbank van Lublin wegens oorlogsmisdaden tijdens de Duitse bezetting van Polen ter dood veroor deeld. te Skellenftcham; KYLIX <t) 25 mei v. Lissabon n. Port Said; LEKKERKERK 25 mei v. Port Said n. Le Havre; LI BERTY EELL (t) 24 mei v. Suez n. Mena Al Ahmadi; MENTOR 24 mei te Georgetown; MERSEYLLOYD 24 mei v. Hollandia n. Biak; MISSISIPPI- LLOYD 23 mei tc Karachi; MOLEN- KERK 24 mei te Rangoon; NAESS TI GER (t) 25 mei te Port Said; NIAS 23 mei v. San Francisco n. Vancouver; ORANJEFONTEIN 23 mei v. East Lon don n. Durban; ORANJE NASSAU 25 mei te Aruba; PERN A (t> 23 mei v. Singapore n. Pladju; PRINS DER NE DERLANDEN 24 mei v. Plymouth n. Amsterdam; REMPANG p. 23 mei Kp Leeuwin n. Aden; SALCUM 24 mei te Le Havre; SAMARINDA 24 mei te Aru ba; SIBAJAK 23 mei v. Aden n. Suez; STAD ROTTERDAM p. 23 mei kp Vi- lano n. Pepel; STRAAT BALI 24 mei te Rio de Janeiro; STRAAT MOZAMBIQUE 24 mei te Yokohama; STRRAT TORRES lei v. Bombay n. Cochin; SUMATRA nei to Singapore; 'AMO p. 23 mei kp Frio n. Rosario; TJITJALENGKA 24 mei v. Hongkong n. Singapore; WOENSDRECHT It) p. 24 mei Oues- sant n. Einswarden; WONOSOBO 23 mei v. Beyrouth n. Po t Said; IJSSEL 25 mei te Iraklion; ZONNEKERK 23 mei v. Bangkok n. Hongkong Marktberichten R'DAM, 25 mei, Vee. Aanvoer 1925. 1195 vette koeien. 730 varkens. Vette koeien 320—360, 298—320, 280 —292, varkens 175, 173, 171. Vette koeien: aavoer ruimer, han del zeer kalm, 1ste kwal. prijshou dend, 2de en 3de kwal. niet geheel prijshoudend, prima's bovert note ring. Varkens aanvoer groter, handel redelijk, goed prijshoudend, enkele prima vleesvarken boven notering, zware varkens van 163165 per kg.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 3