Wat koude Pinksterdrukie in Nederland met nieuwe records DE MEESTE HOTELS WAREN VOL DE ZWARTE ZWAAN* Weer een vrouw vermoord in Amsterdams binnenstad Nieuwe ministers beëdigd Nog geen beslissing over de plaats van een Bloemenboüenbeurs DINSDAG 19 1IEI 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Keukenhof sloot met topcijfer Ofschoon het Pinksterweer na de schitterende lentedagen sinds He melvaartsdag bepaald koud en win derig was en het pinksterbest van de dames daardoor gedwongen was te verdwijnen onder warme mantels, bleek de animo er op uit te trekken allerminst bevroren. Tot de koude Pinksterdrukte droe gen allereerst de Nederlanders zelf bij. In groten getale ondernamen zij de traditionele pinkstertochtjes, ter wijl zeer velen de pensions en ho tels aan de zeekust, in Gelderland, Overijssel, Brabant en Limburg be volkten. Enorm bleek opnieuw de aanloop uit de nabuurlanden. Hoewel zater dagavond de Amsterdamse hotels reeds volgeboekt waren, werd toen van de grenzen een rustig verkeer gemeld. De grote stroom brak zon dagmorgen aan de oostelijke en zui delijke grenzen los. Het werd een wedstrijd wie de nog openstaande bedden in het midden en westen des lands zou kunnen be zetten. De logies-informatiediensten van ANVV en VW's draaiden dan ook op volle capaciteit, met het ge volg, dat Rotterdam, Utrecht en Arn hem moesten melden, dat geen capa citeit meer beschikbaar was, behalve de noodadressen, die ook nog duchtig moesten worden aangesproken. Ook werden vele gasten doorgestuurd naar hotels in het Sticht en het Gooi. Den Haag, met zijfi zeer grote aahtal lo geerbedden, kon de toeloop nog juist opvangen. Opnieuw bleek dat het grote Duit se bezoek zich niet alleen meer op het Met gestolen eiuto twee voetgangers aangereden Maandagmiddag reed een uit de Zaanstraat komende personenauto bijna teger een der pijlers van het viaduct aan het begin van de Spaarn- dammerstraat te Amsterdam. De be stuurder haalde nog bijtijds uit naar rechts maar kon niet verhinderen, dat de wagen vervolgens het trottoir opreed, twee passerende voetgangers licht verwondde en met een harde klap tegen de zijkant van het viaduct tot stilstand kwam. Uit de zwaar beschadigde wagen kwamen twee mannen te voorschijn, die het op een lopen zetten. Door voorbijgangers werd de 28-jarige Amsterdammer Johan G. vastgegre pen en aan de politie overgeleverd. Men bleek een goede vangst gedaan te hebben, want de autó was op 10 mei j.l. in Utrecht gestolen. Johan G. ontkende overigens tijdens zijn verhoor iets van deze diefstal af te weten. Zijn aan het stuur zittende metgezel die via het Westerpark was ontkomen had hem er niets van gezegd. Wie die metgezel is wilde hij niet mededelen. In afwachting van een spraakzamer bui is Johan Voorlopig ingesloten. NA VECHTPARTIJ OVERLEDEN Op de ochtend van de Eerste Pink sterdag is in een woning aan de Warmondstraat te Amsterdam' een vechtpartij ontstaan tussen de 53- jarige heer A. J. W. en Zijn beide zoons, de 19-jarige P. D. W. en de 22-jarige H. G. L. W. Na de ruzie begaf de vader zich naar d'e keuken, waar hij plotseling in elkaar zakte en ter plaatse over leed. De belde jongens zijn aangehouden. westen concentreert. Velen blijven in de mooiste delen der oostelijke provincies hangen om zich daar te ontspannen. De zee trok, ondanks de koude, felle bries, zeer veel bezoekers in alle badplaatsen. Het was er wel niet zo, dat men der traditie getrouw „over de hoofden kon lopen", maar het be zoek is zeker niet teleurstellend ge weest. Over het algemeen was het aan de kust en in de grensstreken op Eerste Pinksterdag drukker dan op de Tweede Pinksterdag. Het aantal kampeerders is tijdens het Pinksterfeest zeer groot ge weest. Het kampeerterrein Ocken- burg herbergde in twee nachten 7000 cpenlucht-gasten, van wie een aantal bibberend van kou bij VW-Kijkduin om beter onderdak kwam vragen. Het aantal Duitse kampeerders was zeer groöt. In Bloemendaal daaren tegen kainpeerden 2000 mensen, voor het overgrote deel Nederlanders. De drukte in de „Hollanden" con centreerde zich thans niet meer op de bollenvelden, die vrijwel geen bloem meer vertoonden. Keukenhof kreeg desondanks nog ruin. 25.000 bezoe kers en sloot daarna tot voorjaar 1960 de poorten met een record aantal van ongeveer 660.000 entrée's in het tien de jaar. Andere attracties kregen nu enor me aantallen gasten te verwerken. Het vogelpark Avifauna te Alphen aan den Rijn meldt 27.000 bezoekers, dè Efteling bij Kaatsheuvel 35.000 met ruim 5000 auto's. Het Haagse Madurodam kreeg 26.000 bewonde raars, voornamelijk uit eigen land, waarmee het aantal bezoekers sinds de Opening van dit jaar tot 164.320 is gestegen. Uit vele andere delen van het land komen meldingen over de drukte binnen. bestellen! (Adv.) Dader onbekend Even na twaalf uur in de nacht van zaterdag op zondag werd de politie van het bureau Warmoe9straat in de hoofdstad gewaarschuwd dat in een woning aan de Bergstraat, een nauwe doorgang tussen de Singel en de He rengracht nabij de Torensiuis, het stoffelijk overschot vah een vrouw was aangetroffen. De politie vond er het lichaam van de 45-jarige J. C. B. liggend op de vloer van de door haar gehuurde kamer op de benedenver dieping van het huis. Dr. J. Zeldenrust, die later sectie verrichtte, constateerde dat de vrouw met grote kracht door wurging (ver moedelijk met de handeh) om het le ven is gebracht. De moord zou kort voor middernacht zijn gebeurd. Een buurvrouw heeft het slachtoffer ont dekt nadat het haar was opgevallen dat in de kamer naast de hare het licht tegen de gewoonte in bleef branden. bestellen! (Adv.) IN WATER GEGOOIDE WEGENBOUWER OVERLEDEN. De 33-jarige wegenbouwer Jose- phus Worms, die in de nacht van vrij dag op zaterdag j.l. door zijn vriend, de 27-jarige steward J. W. T. in het water van de Pletterijkade te 's-Gra- venhage zou zijn gegooid, nadat de steward hem van zijn geld had be roofd, is gisteravond in het Zuid- wal-ziekenhuis plotseling overleden. Gistermiddag werd zijn toestand iets beter en de Haagse politie meende dat zij de man spoedig zou kunnen verhoren, maar geheel onverwachts verergerde de toestand van de we genbouwer en stierf hij. Een PTT-ambtenaar en een vroUW die het gebeurde zouden hebben ge zien hebben zich op het politiebureau gemeld. De steward bekent nu de we genbouwer te hebben berdofd, maar ontkent dat hij de man in het water zou hebben geworpen. De politie Zoekt nü naar andere getuigen. De steward, die evenals de Wegen bouwer onder drankinvloed verkeer de Was vrijdag j.l. uit de gevangenis ontslagen, na een straf van twee maanden te hebben uitgezeten. Hij is al eens eerder wegens diefstal ver oordeeld. NA VAL OVERLEDEN. De 71-jarige R. H. Schrijver van het Afrikaanderplein te Rotterdam, d.ie op 0 mei jl. bij het ramen ze men van de eerste verdieping van het C. J. M.V.-gebouw aan de Putse- laan is gevallen, is gisteren in het Westerziekenhuis overleden. Zonder resultaat De recherche heeft direct het on derzoek ter hand genomen, maar tot dusverre zonder positief resultaat- De politie helt over naar de me ning dat hier sprake is vap een lust moord, temeer daar in de kamer niets wordt vermist voor zover kon wor den nagegaan. Zowel de officier van justitie als enkele politieautoriteiten hebben zich ter plaatse op de hoogte gesteld. Ei- is niets gebleken van enige ver wantschap tussen dit misdrijf en de moorden op drie andere vrouwen van lichte zeden in de binnenstad van Amsterdam, waarvan er twee nog niet zijn opgelost, nl. die op „Chinese An nie" op Oudejaarsdag 1956 en die op „Magere Josje" in augustus 1957. bestellen! (Adv.) Reuzendok bereikte nieuwe bestemming In de vroege morgen van Eerste Pinksterdag, om precies te zijn om 05.45 uur, schoof langzaam maar on verbiddelijk een kolos tussen de bei de pieren door, de Nieuwe Water weg binnen. De wanden van het 54.000 ton me tende droogdok, dat eens de trots was van de Britse admiraliteit en onge veer een lengte heeft van het Sparta- stadion, rijzen hoog op. Men kan zich voorstellen, dat de slepers verzekerd moesten zijn van enige dagen kalm weer, wilden zij het erop wagen drie dagen lang dit gigantische geval over een druk bevaren route te gaan voortzeulen. Donderdagmorgen heeft de Britse admiraliteit in Portsmouth het dok, waarin eens de grootste oorlogsbo dems een tijdelijk onderdak vonden, vaarwel kunnen zeggen. Honderden, onder wie zelfs bui tenlanders, hadden zondagnacht geen bed gezien of waren voor dog en voor dauw opgestaan om met een of ander vervoermiddel naar Hoek van Holland te trekken en het schouwspel van het binnenkomen te zien. Het was een imposante aanblik, de drie trekkende zeesleepboten als een formatie vliegtuigen te zien la veren, met het logge gevaarte achter zich. Omtrent half tien was het einddoel, de Heijschehaven, bereikt en kon men beginnen met de nieuwe en zeer belangrijke aanwinst van de Rotter- I damsche Droogdok Maatschappij op zijn voorlopige plaats te deponeren. H.M. de Koningin heeft vanoch tend om 10 uur ih het Huis ten Bosch prof. mi J. E. de Quay be ëdigd. Om kwart over tien volgde de beëdiging vali overige ministers. Ook de heer van den Bergh was daarbij aanwezig. Maandag 25 mei zal de eerste mi nisterraad van de nieuwe regering Worden gehouden. De afgetreden minister-president, prof. Beel, nam vanochtend ten de- partemente van Algemene Zaken afscheid. Hij werd daarbij toege sproken door de secretatis-generaal van dat departement, mr Fock, die voor mevrouw Beel een geschenk medegaf. Kinderen speelden „varkentje" en brandden huii zusje af Vier nog niet schoolgaande kinde ren hebben tijdens een spelletje hun 4-jarig zusje in brand gestoken. Hoe wel de verwondingen zich ih het be gin niet al te ernstig lieten aanzien, is het meisje toch overleden. De kinderen van het landarbeiders gezin Pauw, te Oostburg, die alleen thuis waren (vader lag in het zieken huis en moeder was even naar de buren), hadden een nieuw spelletje bedacht. Zij hadden kort tevoren door de dorpsslager hun zelfgemeste varken zien slachten en afbranden. Zij besloten „varkentje" te gaan spe len. Het 4-jarig dochtertje moest als varken optreden. Zij moest hiervoor op de grond gaan liggen. De anderen legden papier en stro om haar heen, wat zij met petroleum overgoten. Toen werd het zaakje in brand ge stoken. Een bromfietsrijdster, die juist passeerde, zag het kind pogingen doen om uit de vlammen op te staan Zij rende naar het meisje toe en sleur de haar van de gevaarlijk? plek weg. Om de vlammen te doven rolde zij 't kind door het gras. Hoewel het haar gelukte, de kleertjes van het kind te blussen, heeft het toch niet mogen baten; het meifcje stierf enige uren later. bestellen! (Adv.) EEND VLIEGT DOOR DIKKE SPIEGELRUIT. Een man zat zaterdagmiddag rus tig in zijn woning op de tweede etage aan de Aronskerkweg in Den Haag zijn krant te lezen toen er plotseling een vrouwtjeseend dwars door een een centimeter dikke spiegelruit zijn kamer binnenvloog. De man wilde de eend vangen, maar het diei vluchtte door het gat dat hij zelf in de ruit had gemaakt. De ruit kostte 100. De man is niet verzekerd. BOSKOOP JUBILEUM- MUZlEKCONCuURS EXCELSIOR Ter gelegenheid van de a.s. her denking van het 60-jarig bestaan, or ganiseerde de Harmonie „Excelsior" in Boskoop een tweedaags jubileum muziekconcours in „Florida". Ter in leiding hiervan werd vrijdagavond een openingsconcert verzorgd door de Kon. Utrechtse P.T.T.-Fanfare „Onder Ons". Het tweedaags concours werd za terdagmiddag te half drie geopend. Hetgeen op de eerste dag van het concours (zaterdag) voor beoorde ling van de jury, bestaande uit de toonkunstenaars Coen v. d. Knaap te Gouda, Mar. Adam te Haarleen en J. K. Pinkse te Amsterdam, ten ge hore werd gebracht, stond op hoog muzikaal peil. De bekroningen: le Afd. Harmonie; R.E.T., Rotter dam 2e prijs 297 pnt.; Concordia, Lei den 2e prijs 240 pnt. Afd. Uitnemend Harmonie: Arti et Religioni, Alphen a. d. Rijn 2e pr. 286 punten. Afd Uitnemendheid Fanfare: Con cordia, Waddinxveen 2e prijs 272 p. Ere-afd. Harmonie: Aurora, Leer dam le prijs 319 pnt. Superieure Afd. Harmonie: Hoog ovens, Beverwijk le prijs 305 pnt.; Prinses Irene, Huizen le prijs 322 pnt. In de ere-wedstrijd verwierf Auro ra (Leerdam) met Hüng. Lustspiel ouverture van Kela Bela de eerste ere-prijs, terwijl de tweede ere-prijs werd toegekend aan Hoogovens Har monie (Beverwijk) welke Heitere ouv. van Fülling vertolkte. Uitslag marswedstrijden: Harmonie Concordia, Boskoop le prijs 102 pnt., Drumband Hoogovens, Beverwijk le prijs 105 pnt.; Drumguards, Delft le brijs 110 pnt.; Con Brio, Alphen a. d. Rijn 2e prijs; Eendracht maakt Macht, Maasdijk le prys; Concordia, Boskoop 2e prijs; Concordia, Wad dinxveen 2e prijs. Het concours werd maandag voort gezet. Na afloop kende de jury de volgende prijzen toe: De Echo der Duinen, Noordwijk le prijs 300Yi pnt.; Semper Avanti, Bodegraven 2e prijs 255 pnt.; 's-Gra- velandse Harmonie, 's-Graveland le prijs 304 pnt.; Nieuwendam, Amster dam le prijs 300 pnt.; Olympia, Mon nikendam le prijs 302 pnt.; Trou moet Blycken, Lisse 2e prijs 273 pnt.; Juliana, Marken 2e prijs 240 pnt.; Eensgezindheid, Kwadijk-Middelie, 2e prijs 283 pnt. Drumbands: De Echo der Duinen, le prijs 99 pnt.; Olympia, Monniken dam, 2e prijs 91 pnt.; Trou moet Blijcken, Lisse le prijs 96 pnt.; Sier- kan, 's-Gravenhage le prijs 100 pnt.; Nieuwendam, Amsterdam 2e prijs 90}^ pnt.; Jeugdorkest De Burcht, Leiden, le prijs 99 pnt.; Pius X, Mon ster, le prijs 99 pnt.; Crescendo. Spaarndam, 2e prijs 91 pnt.; St. Joris Druband, Boskoop 2e prijs 91 pnt. In de hedenmorgen gehouden ver gadering van de Koninklijke Alge mene Vereniging van Bloembollen cultuur is geen beslissing genomen over de plaats, waar de zetel der ver eniging zal worden gevestigd. Om te beginnen kregen de moties van Wassenaar en Bennebroek Voge lenzang beide beoogden uitstel van een beslissing en uitweiking van een nieuw en goedkoop plan voldoende steuh. Er werden namelijk 1174 stem men uitgebracht vóór e 1083 tegen deze motie. Er wéren 85 stemmen Manco uitgebracht. Bovendien moest de voorzitter direct na de opening een ernstige mededeling doen: De minis ter van Binnenlandse Zaken had na melijk beslist, dat het besluit van Haarlems gemeenteraad om de Alge mene Vereniging voor Bloembollen cultuur gedurende 40 jaar 35.000, te geven, te 9chorsen. Dit besluit was reeds door Gedeputeerde Staten van Noord Holland goedgekeurd. Verder HET SCHOT OP DE SPOORBAAN. Het Hoog Militair Gerechtshof te 's-Gravenhage heeft hedenmorgen in de zaak van „het schot op de spoor baan" de 28-jarige beroepswacht meester A. J. den O. uit 't Harde we gens het ontbreken van het bewijs vrijgesproken. De wachtmeester heeft terecht ge staan, omdat het aan zijn schuld en nalatigheid te wijten zou zijn ge weest, dat op 4 februari van verle den jaar, bij oefeningen in het artil- lerieschietkamp Olden broek, een bri- santgranaat ver buiten de veilig heidszone bij de spoorlijn Zwolle Amersfoort terecht was gekomen, vlak nadat een trein gepasseerd was. De electrische bovenleiding werd beschadigd en het treinverkeer was lange tijd gestagneerd De advocaat fiscaal mr. J. Zaaijer had een gevan genisstraf van twee maanden voor A. J den O., die als veiligheidsofficier was opgetreden bij de oefeningen, geëist. Ook de auditeur-militair bij de krijgsraad had deze eis gesteld, doch de krijgsraad had de wachtmeester toen vrijgesproken. De leden van het Hoog Militair Gerechtshof hebben een onderzoek ingesteld in het artil- lerieschietkamp en op de plaats, waar de ontploffing zich heeft voorgedaan. De verdediger van de wachtmeester, kolonel L. H. le Fevre de Montigny, had namelijk in zijn pleidooi aange voerd, dat er bij de spoorbaan een oude Engelse vliegtuigbom en niet een brisantgranaat ontplofl zou zijn. Deze vliegtuigbom zou als gevolg van het trillen van de trein tot explosie zijn gekomen. De 17-jarige J. W. uit Dort mund is vannacht in het ziekenhuis de Lichtenberg te Amersfoort aan zijn bij een bromfietsongeluk opge lopen verwondingen overleden. Zijn duorijder is wel ernstig gewond, maar zijn toestand is niet levensge vaarlijk. De twee jonge Duitsers waren zondag op de Egerenssteinselaan te Woudenberg tegen een boom gebotst. Te Klijndijk in de gemeente Odoorn in Drente heeft zich in de afgelopen nacht een gasontploffing voorgedaan in het woon- en slaapge deelte van de boerderij, bewoond door de landbouwer Nijboer. Vier personen liepen brand- en snij won den op. Zij moesten in het zieken huis worden opgenomen. Katwijk leed onder geruchten Geen dode vis toch minder gasten Het bezoek van vreemdelingen aan de gemeente Katwijk was in de afgelopen Pinksterdagen aanzienlijk minder dan de Vereniging voor Vreemdelingen Verkeer verwacht had Zonder twijfel zijn daaraan de alarmerende berichten debet, die melding maakten van stapels dode vis op het Katwijkse strand en van het gevaar, dat het zwemmen in zee oplevert. Vast staat, dat VVV Katwijk van af zaterdag tal van telefoontjes heeft aangenomen, van mensen, die infor meerden naar de toestand van de stranden. Verschillende mensen, die een zomerhuisje hadden besteld, hebben verstek laten gaan en voor al ook de grote hotels hebben onder de gevolgen van de geruchten ge leden. Hoewel niet met zekerheid is vast te stellen, hoe groot de invloed van het slechte weer is geweest, kan men toch aannemen, dat ook de koude bij deze tegenvaller voor de badplaats Katwijk een grote rol gespeeld heeft. Inmiddels is voor het uitwate ringsgemaal van Rijnland te Katwijk nog geen enkele dode vis gesigna leerd. Met ingang van vrijdagmiddag had men voor de mond van het ge maal netten gespannen, waarin alle dode vis, die zou worden aangezo gen moest worden opgevangen. Bo vendien had men een systeem van „uitkijkposten" in het leven geroe pen, die een waarschuwing zouden geven als de vis-cadavers in zicht kwamen. Tot nu toe heeft men op de grens van Valkenburg een stuk of drie vissen zien drijven Deze voorzieningen had Katwijk op eigen gelegenheid getroffen want toen verleden week woensdag vele deskundigeh in Alphen aan den Rijn confereerden over oorzaak en ge volgen van de watervergiftiging, werd de burgemeester van de plaats, waar het water wordt afgevoerd, de zullen, raar dr heer Van Nispen me dedeelde, Gedeputeerde Staten van Zuid Holland hun goedkeuring ont houden aan een besluit vam de Hille- gomse nad om f 126.000,ter be schikking van een Hillegomse bloem- bollenbeurs te stellen. „Daarmee, zo zeide de ^rer Van Nispen, zijn dus bedragen, óf van 1.400.000,óf van 125.000,voor het vak verloren ge gaan en wiarschijhlijk voor go«." „Een goed verstaander, zo zeide de heer Vatn Nispen, letterlijk, begrijpt, wat ik nu zou willen zeggen, iviaer ik vraag me af, of h t nog wel énig nut heeft, over deze zaak iets te zeg gen. Bei le plannen staan nu te vah- kel en een beslissing kan niet worden genomen. Bovendien hebbeft de mo ties van Waesenaar en Bennebroek- Vogelenzang voldoende steun gekre gen, zodat de zaak thans moet wor den uitgesteld. Het hoofdbestuur zal zich opnieuw over dit vraagstuk moe ten beraden. Het voorstel om de Lioembollefl- beurs in Haarlem te vestigen kreeg 1401 stemmen vóór, 728 tegen en 191 blanco; het voorstel tot bouw van de beurs in Hillegom kreeg 696 vóór, 1494 tegen en eveneens 131 blanco. Het voorstel tot verhoging van contributie, oor het geval dat besloten wordt tot de bouw van een beurs, werd aangenomen fnet 006 stemmen vóór, 410 stemmen tegen en 1247 blanco. bestellen! (Adv.) Scheepsberichten ABBEDIJK 17 mei v. Rotterdam n. New Orleans: ALGENIB 16 mei v. Rot terdam n. Buenos Aires; ARNEDlJK 17 mei te Rotterdam; BLOEMFONTEIN 17 mei te Rotterdam; CALTEX ROTTER DAM (t) 17 mei te Rotterdam en 18 mei v. Rotterdam n. Ra.tanura; CAMITIA (t) 17 mei te Rotterdam; CLAVELLA (t) 16 mei te Rotterdam en 17 mei v. Rot terdam n. Stockholm; DALERDIJK 18 mei v. Rotterdam n. Londen; HATHOR 18 mei v. Amsterdam te Rotterdam; HECUBA 17 mei te Rotterdam; KHA- SIELLA (t) 18 mei te Rotterdam; KRYP- TOS (t) 17 mei te Rotterdam; LËUVE- KERK 13 mei te Rotterdam; LINDE- KERK 17 mei te Rotterdam; NOORDAM 18 mei v. Rotterdam n. New York (da tum 18 mei); PRINS WILLEM II 17 mei te Rotterdam; RIJNDAM 17 mei te Rotterdam; SEVEN SEAS 16 mei te Rot terdam en 16 mei v. Rotterdam n. Bre merhavenTABINTA 17 mei v. Rotter dam n. Hamburg; MUTRECHT 16 mei v. Rotterdam n. Tj. Priok; WILLEM RUYS 16 mei v. Rotterdam n. Sydney; ALHENA 18 mei te Las Palmas; AL- PHACCA 18 mei te Cork, ARKELDIJK 1" mei v. Suez n. Djeddah; BALI 18 mei v. Belawan n. Penang; BANDA 18 mei te Bremen; BORNEO 18 mei v. Djibouti n. Suez; CALTEX DELFT (t) 18 mei v. Suez n. Bahrein, CALTEX EINDHOVEN (t) p. 18 mei Lissabon n. Rotterdam; CALTEX UTRECHT (t) 18 mei v. Bah rein n. Bombay; CONGOKUST 18 mei te Freetown; FRIESLAND (ssm) 18 mei v. Swinemunde n Rotterdam; JAPARA 19 mei *e Port Said; LAAGKERN 18 mei te Marseille; LAURENSKERK p. 18 mei Straat Messina n. Port Said; LEI- DERKERK p. 18 mei Kp. St. Vincent n. Rotterdam; LOPPERSUM 19 mei te Ha milton; MARIEKERK 18 mei te Madras: MEERKERK 18 mei te Port Said; MER- SEYLLOYn 19 mei te Hollandia: MO- LENKÈRK 18 mei v. Cochine n. Madras; MUSILLOYD 18 mei te Aden; NAESS COMMANDER (t) 18 mei ten anker Co- wes rede; NIJKERK 20 mei te Mel bourne verw.; OOSTKERK p, 19 mei Straat van Dlemen n. Kobe; e 3ANJE- FONTEIN 18 mei v. Kaapstad n, Port Elisabeth: ORESTES 19 mei te Ant werpen; PERNA (t) 18 mei te Miri; RADJA 18 mei te Bahrein; RIOUW IR mei v. Napels n. Genua; ROGGEVEEN 19 mei te Auckland; SALATIGA 18 mei te Rede Port Swettenham; STAT LEI DEN 18 mei v. Mormugao n. IJmulden: STRAAT JOHORE 19 mei te Penang: STRAAT MALAKKA 18 mei v. Singa pore n. Mahe: WILLEM RUYS p. 19 mei Kp, St. V-cent n. Sydney via Poft Said; WOLTERSUM 18 mei t. Lehavre; WO- NOSOBO p 18 mei Kreta n. Beyrouth; ZUIDERKERK 19 mei v. Port Said n. Aden. Marktberichten LEIDEN. 19 mei. Varkens. Aan gevoerd 91 vette varkens, notering per kg. levend gew., zware varkens geen notering, lichte varkens 1.68 1.75, slagersvarkens 1.761.78, zeu gen 1.50—1.57, handel vlot, enkele prima's boven notering. ROTTERDAM. 19 mei. Vee. Aanvoer 4895; -000 vette koeien; 780 gebruiksvee; 360 vette kalveren 248 graskalveren; 1073 nuchtere kalve ren; 586 varkens; 12 biggen; 84 paar den; 2 veulens; 136 schapen; 596 lam meren; 28 bokken en geiten. Vette koeien 320—360, 300—320, 280294; vette kalveren 285310, 265285, 230265; graskalveren 470, 400, 300; nuchtere kalveren 72, 62, 48; varkens 174, 172, 170; slachtpaarden 260, 230, 220; schapen 120, 90, 70; lammeren 58, 45, 30; melk- en kalf- koeien 1350, 1100, 1000; varekoeien 980, 800, 700; vaarzen 1000, 850, 650; pinken 690, 560, 425. Vette koeien aanvoer tamelük, handel slepend, .niet hoger in prijs, vooral bij afloop prima's boven no* tering; vette kalveren aanvoer kiel* ner, handel vlot, ruim prijshoudend; graskalveren aan/oer als vorige week, handel traag, prijzen ongewij zigd; nuchtere kalveren aanvoer min der, handel stug, wat lager in prijs; varkens aanvoer korter, handel rede lijk, iets minder in prijs, zware var kens van 160—163 per kg.; slacht paarden aanvoer gewoon, handel zeer traag, niet geheel prijshoudend; scha pen aanvoei iets minder, handel kalm, prijzen onveranderd; lamme ren aanvoer even klemer, handel ta melijk, goed prijshoudend; melk- en kalfkoeien aanvoer iets korter, han del kalm, prijzen als vorige weeks varekoeien aanvoer gewoon, handel kalm, prijzen onveranderd, vaarzen en pinken aanvoer matig, handel traag, prijzen stabiel. BODEGRAVEN. 19 mei. Kaas. Aanvoer 44 partijch, eerste soort 2.14 heer H. Duiker, in onwetendheid ge- —2.23, tweede soort 2.00—2.13, extra laten. i2.35. Handel matig.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 3