Sunil wast stralend wit... Minister Van Aartsen wil proef met parkeerschijf én parkeermeter WITTER DAN DE WITSTE POES Verklaring K.A.B.-secretaris Ook Waddinxveen wil groot worden. Kopen onder invloed Donald Jones terug naar Amerika hoofdpijn en spaart uw linnenkast Bondsvergadering KAB0 keurde beleid hoofdbestuur goed Zwerver dood gevonden WOENSDAG 13 MEI 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 1 MET AMMONIAK MOND GESPOELD. De Minister van Verkeer en Wa terstaat Van Aartsen is van mening, dat de parkeerschijf en de parkeer meter gelijktijdig moeten worden in gevoerd om te onderzoeken welke methode de beste is. Hij zei dit gistermiddag in de Eer ste Kamer waar hij de begroting van verkeer en waterstaat verdedigde. De maatregelen zijn bedoeld om de auto's die het wachtverbod overtre den te signaleren. De Eerste Kamer heeft overigens de begroting zonder hoofdelijke stemming aangenomen. De minister betoogde op de vele vragen en verzoeken van de ver schillende Kamerleden dat alle grote verkeers- en waterstaatswer ken, hoe nodig zij ook zijn, niet te- gelijk uitgevoerd kunnen worden, i Men heeft een wachtlijst moeten ma- ken en de vele werken worden hier op in volgorde van belangrijkheid opgeschreven. „In de pers z\jn, al of niet ge commentarieerd, berichten, ver schenen, verband houdende met het niet aanvaarden mijnerzijds van een ministerspost voor sociale zaken. Deze berichten zijn volledig voor rekening van de opstellers, aange zien door mij daaromtrent geen enkele mededeling aan de pers is verstrekt. Feit is slechts, dat ik ge polst zijnde voor de genoemde post, na rijp beraad heb gemeend uit lou ter persoonlijke overwegingen deze niet te moeten aanvaarden". Deze verklaring heeft de heer W. D. Lelieveld, secretaris van de Katholieke Arbeidersbeweging, af gelegd tegenover het ANP. Na een uitvoerige discussie over de plannen tot stichting van een satel lietstad Wilsveen in Zuid-Holland en over het bezoek van een Tweede Kamercommissie aan de streek waar „Wilsveen" is geprojecteerd, heeft de gemeenteraad van Waddinxveen gis teravond een motie aangenomen, waarin de aandacht wordt gevestigd op een mogelijke Waddinxveense bij drage aan de oplossing van de ruim tenood. In Waddinxveen zijn plannen ge reed en in voorbereiding om aan 25.000 inwoners onderdak te bieden, aldus de motie, waarin verder wordt gesteld, dat reeds thans is gebleken dat de woningbouw in Waddinxveen in een behoefte van de Haagse en Rotterdamse agglomeratie voorziet. In samenwerking met Boskoop zou den zelfs 40.000 inwoners kunnen worden ondergebracht. Ook voor uit breiding van industrie bestaan in Waddinxveen goede mogelijkheden, stelt de motie, die ter kennis van de Tweede Kamer zal worden gebracht. De Apeldoornse politie werd maan dagmiddag opgebeld door een dame, die nogal van haar stuk gebracht ver telde, dat er in de ligstoel, die zij te koop voor haar winkel had opgesteld bij wijze van openlucht-stand, een man lag te slapen, zo maar in het warme zonnetje. De politie kwam geheel bereidwillig kijken en vond er de 62-jarige heer L. v. H.. die met moeite wakker te krijgen was omdat hij zijn roes aan het uitslapen was. De minister verplaatste de opstel ling van dit lijstje naar zijn opvol ger. Hij was wel van mening, dat vóór de volgende begroting met dui delijke woorden gesproken dient te worden over de volgorde van Coen-, IJ- en Hemtunnelwerken. Het tempo van de Deltawerken dient ge handhaafd te blijven. Verschuivingen hier zouden verkeerde gevolgen kun nen hebben. Donald Jones, de 28-jarige neger zanger, die in Nederland groot suc ces oogstte, onder meer in program ma's voor de televisie, en door het zingen van Negro-spirituals in ker ken, is gisteren met de KLM naar zijn huis in New York teruggekeerd. Donald is in Nederland, na zes maanden optreden, zeer populair ge worden. Hij komt in oktober in ons land terug, waarna hij wederom op een werkvergunning van een half jaar kan rekenen. Van het vertrek werd onder leiding van Erik de Vries een kort T.V.- filmpje gemaakt. BRAND IN INTERNAAT. Door tot nu toe nog onbekende oor zaak is dinsdagmiddag omstreeks twee uur brand uitgebroken in het internaat Mariënwaard bij Maas tricht. Het vuur werd geblust door de brandweren van Maastricht en Meerssen. De groepen a en d van het gebouw, alsmede een slaapzaal wer den door het vuur ernstig bescha digd; voornamelijk het interieur had veel te lijden. Een en ander is verzekerd. Toen men de brand ontdekte, waren de kinderen op school, niemand werd gewond. Neem één of cwee "Akkertjes" en 10 minuten later denkt U „weg pijn". Het lijkt wel toveren. De verklaring Die zit in het genees krachtige micropoeder in die kleine „ouweldoosjes". (Advertentie). Hier is met Sunil gewassen,dat hemels blauwe Sunil, waarin al het wasgoed stralend wit wordt, werkelijk stralend wit! Bleken en blauwen kunt u zelfs ver geten, met Sunil hebt u minder was- werk, minder te wringen, dus... minder slijtage. Waar Sunil de was doetblijft alles veel langer nieuw, ook wasmachine en wringer varen er wel bij! Neem meteen het voordelige reuzenpak In de gistermorgen in het Kurhaus l ten o.a. de heer Franz Gabriële en te Scheveningen begonnen 2-daagse Hanss Neugebauer uit Wenen, van bondsvergadering van de Katholieke de Oostenrijkse bond van overheids- Bond van Overheidspersoneel (K.A. personeel en het lid van de fractie B.O.), heeft de voorzitter, de heer van de KVP der Tweede Kamer, de A. C. M. Weijters, na het uitspreken heer H. H. van der Zanden, van zijn openingsrede herdacht de Gelukwenstelegrammen bij het ju- oud-bondsbestuurder, F. Spit. De bildum zijn o.a. binnengekomen van congressisten hoorden de worden van het gemeentebestuur te Utrecht en herdenking staande aan. de directie van de Provinciale Lim- De voorzitter heeft welkom gehe- Ontwerper van plastic-auto stond voor de rechter Drie jaar geeist voor vervalsing Men zal zich herinneren de zaak van de auto-ontwerper, de 32-jarige J. J. van B. uit Den Haag, die eerst veel stof deed opwaaien rond het ontwerp van zijn sportwagen de „Ci- I teria", en daarna prompt failliet ging en werd gearresteerd omdat hij wis selbrieven van valse handtekeningen had voorzien. De „Citeria" was een auto met een plastic carrosserie. De „ontwerper" hoorde gisteren door de officier van justitie bij de Haagse rechtbank drie jaar met aftrek van voorarrest tegen zich eisen. Men achtte bewezen, dat v. B. vals heid in geschrifte had gepleegd. Door de valse wisselbrieven was hij er in geslaagd ten nadele van een Haagse bankinstelling een bedrag van ƒ427.650 in handen te krijgen. Voor de Haagse rechtbank werd gisteren de gehele gang van zaken Leider Ararat expeditie wordt door politie opgewacht Na zijn terugkeer in Nederland zal de leider van de Ararat-expeditie, welke op zoek is geweest naar de ark van Noë, de 30-jarige R. G., door de Rijswijkse politie worden aange houden omdat hij verdacht wordt van de verkoop van een door hem ge huurde auto. De expeditie heeft op haar tocht door Turkije nogal wat tegenslag ondervonden omdat er in het oosten zware sneeuwstormen woedden. Ook waren de wegen veel al versperd door keistenen, welke burgse Elektriciteits-maatschappij. waren aangevoerd door het smeltwa- De KABO telt ruim 35.000 leden en heeft 335 afdelingen. Bijna 600 af gevaardigden wonen het congres bij. Sedert het vorige congres (1957) is het ledental met circa 2000 gestegen. De KABO is de voortzetting van de Nederlandse r.k. bond van overheids personeel „St. Paulus" en de Neder landse r.k. bond van P.T.T.-perso- neel „Sint Petrus". Het congres besprak gistermorgen het beleid van het hoofdbestuur van de bond en keurde dit bij acclamatie goed. Des middags nam het congres de voorstellen der afdelingen in behan deling. De voorzitter, de heer Weij ters, heeft toen, naar aanleiding van vragen over een der officiële mede delingen van het bondsbestuur, o.a. medegedeeld, dat een bestuurscom missie een voorlopig rapport heeft uitgebracht over de regeling der con tributie. Dit voorlopig rapport gaat uit van de principia dat het gewenst kan zijn, het principe van betaling uit de doeken gedaan. Van B. was in dertijd begonnen als automonteur, waarna hij een handel in tweede hands auto's opzette, samen met de Rijswijkse kolenhandelaar O. Men kwam in contact met een Zwitsers bedrijf en nam het besluit scootmo- biels te gaan importeren. De handel liep op een mislukking uit; bij de financiering van de strop raakten v. B en O. in handen van woekeraars. Op een bepaald moment was er een schuld v. 150.000 maar er moest een schuldbekentenis van 300.000 gete kend worden. Men kwam in maart 1957 voor het eerst in contact met de Haagse bankinstelling. De bank had wel in de gaten dat er iets niet klop te met de schuldbekentenis, maar, - toen v. B. met zijn Citeria-projeet van contributie naar draagkracht eni- kwam, heeft men het geld toch ver-6ermate t® herstellen en voorts dat strekt. Van B. „bewees" daarna zijn'de 1f?k.OI]?steri van de bond door een - gewijzigde contributieregeling niet i zullen verminderen. De bondsraad heeft geadviseerd, deze principiate aanvaarden; ter van de bergen. De ark is nog niet gevonden. Ten noorden van Oss, is, in een greppel in een koolzaadveld, het stof felijk overschot gevonden van de 72- jarige zwerver, A. W. De man moet al enkele dagen dood zijn geweest. Naar de doodsoorzaak wordt door dr. Zeldenrust, die in het Osse zieken huis sectie verricht, gezocht. Waar- weest. schijnlijk is de man tijdens zijn slaap aan een hartverlamming bezweken. W. was een man, die het nooit lang op een plaats uithield. Hij is een tijdje onderdak geweest in het huis van zijn dochter in het Zeeuwse dorp Ouwerkerk,, maar deze heeft hem de deur uitgezet omdat hij te lastig was. Aan zijn vrouw, die invalide is en in een inrichting wordt verpleegd, liet W. zich niets gelegen liggen. Het is nog niet zeker, dat de dood van de zwerver een natuurlijke oor zaak heeft gehad. Het is echter ook niet waarschijnlijk, dat iemand de oude man van het leven heeft be roofd. Bij het lijk vond men, keurig opgevouwen, zijn overjas, zijn hoed en wandelstok. ONEERLIJKE PENNINGMEESTER. Te Schiedam is door de politie aan gehouden de 48-jarige baas B. H. H., wonende aldaar, die verdacht wordt een bedrag van 7000.verduisterd te hebben ten nadele van de perso neelsvereniging van een groot be drijf aldaar. Bij kascontrole wist hij steeds tijdelijk het tekort aan te zui veren, zodat het pas na lange tijd ontdekt werd. Men heeft nog niet kunnen vaststellen, hoe lang hij met deze verduisteringen is bezig ge- AFKLOPPEN werd met de andere betaald. Miljoenenerfenis naar Nieuwkoop? kredietwaardigheid, door met wissel brieven te komen. Deze brieven stonden op naam van kredietwaardige personen en hij be- - taalde op tijd. Maar de ene briefërond van dit advies heeft het dage lijks bestuur het voorlopige rapport gezien als een basis voor een even- tuele wijziging van de contributie regeling. Het onderwerp zal nog na der moeten worden bestudeerd en het zal zeker nog wel een paar jaar du ren voordat deze studie zal kunnen zijn beëindigd. Het ligt in de bedoe ling de eventuele concrete wijziging van de contributieregeling dan op nieuw aan de bondsraad voor te leg gen, waarna het hoofdbestuur een beslissing zal nemen. Vele van de voorstellen, die gister middag ter tafel kwamen, betroffen onderwerpen, welke de voorzitter des ochtends in zijn openingsrede al had vermeld en waarvoor hij in die rede de te volgen procedure had aan gegeven. Het merendeel der voor stellen lokte derhalve geen discussie uit. De vergadering is om circa kwart over vijf geschorst tot hedenochtend half twaalf. Gisteravond trad het Residentie- Orkest, onder leiding van Bernard Haitink en met solistische medewer king van de Franse pianiste, Janine Dacosta, voor de congresgangers op in de Kurzaal. Bij de gasten, die op uitnodiging van het hoofdbestuur van de bond dit feest-concert ter ge legenheid van het vijftigjarig bestaan van de bond bijwoonden, bevond zich de bisschop-coadjutor van het bis dom van Haarlem, mgt. dr. J. A. E. van Dodewaard. Sinds enige dagen doet in Nieuwkoop het gerucht de ronde, dat de Oostduitse vrouw van chauffeur Gijs van der Voorn een miljoenenerfenis wacht. Op Hemelvaarts dag is er iemand van Interpol gekomen, die vertelde dat een ver en onbekend familielid van mevrouw Van der Voorn plotseling in Canada was overleden. Mevrouw zou de enige erfgename zijn. Iedereen in Nieuwkoop aan de plassen heeft de mond vol over de miljoenen. De heer Van der Voorn vraagt zich ergens in zijn achter hoofd ook al af of hij misschien het slachtoffer is ge worden van een grappenmaker. Mevrouw Van der Voorn heeft al vier nachten niet geslapen vanwege de opwinding. Foto: links Gijs van der Voorn; rechts mevr. Van der Voorn. Achter hen, de beste buurtjes, die in deze moeilijke dagen de familie Van der Voorn met raad en daad bijstaan. Een 51-jarige Amsterdamse dame die haar mond met waterstofperoxyde moest spoelen nam per vergissing een verkeerde fles, waarin ammoniak bleek te zitten. Hoewel zij de bijten de vloeistof onmiddellijk uitspuwde was haar mondholte toch reeds zo danig aangetast, dat zij in een zie kenhuis moest worden opgenomen. Dit is waarschijnlijk de oudste chauffeur van heel Frankrijk: de tandarts Edmond Ziegler uit Selesta die 93 jaar is, waarvan hij er 64 achter het stuur heeft gezeten enzonder ooit een ongeluk te hebben gehad! Nog dagelijks kan men de grijze chauffeur achter het stuur van zijn kleine auto aantreffen. Zijn stelregel Is: „rijdt voorzichtig, met verstand en bescheiden!"

Leidse Courant | 1959 | | pagina 7