DE LEIDSE BIOSCOPEN leendienst Bevrijdingsdag te Leiden wordt jeugdig" gevierd Nehroe over Tibet Zwarte statenbond vloerkleed DANSEN PENSION ZATERDAG 2 MEI 1859 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 Het is de nadrukkelijke wens van verkort worden door de Eerste de regering, dat de Bevrijdingsdag slechts éénmaal in het jaar groot scheeps gevierd wordt. Koninginne dag moet onze nationale feestdag zijn. Dus dinsdag a.s. geen massale volksfeesten in Leiden. Maar die dag helemaal ongemerkt voorbij te laten gaan, dat gaat het Comité Bevrijdingsdag 1945 toch weer wat te ver. Er is een beschei den programma samengesteld. De onlangs reeds aangekondigde muzikale mars van de Koninklijke Militaire Kapel zal natuurlijk aan jong en oud appelleren. Omstreeks vijf uur start dit voortreffelijke korps van de Doelenkazerne. Het zal dan behoudens goedkeuring door de politie de volgende route vol gen: Noordeinde, Rapenburg, Doe- zastraat. Witte Singel, Lamme- sohansweg, Korevaarstraat, Bree- straat, Kort Rapenburg, Prinsesse- kade, Blauwpoortsbrug, Maaspoort- kazerne. Puzzelen in mandelen en fietsen. Voor het overige is het program ma geheel afgestemd op de jeugd, 's Middags een puzzelwandeltocht en fietstocht en 's avonds in het St. Antonius Clubhuis aan volksdans feest. Hoewel niet door het Bevrij dingsdagcomité wordt georganiseerd, wordt 's avonds in de Stadsgehoor zaal onder auspiciën van de Leidse Voilksunversiteit K O en de Leidse Jeugd Actie een jazzconcert gege ven. Ongetwijfeld zullen de twee op tredende bands het quintet van Piin Jacobs en The New Orleans Leidse Drumband en jeugdorkest „Den Burcht". Het wordt de vierde maal, dat deze steeds zeer gewaar deerde tochten voor de jeugd zullen worden gehouden. Volksdansfeest, De Leidse Jeugd Aotie hield in haar lustrumjaar een volksdansfeest dat door jongelui druk werd be zocht. Dit werd de aanleiding om een dergelijk festijn ook op de Be vrijdingsdag te houden. Deze dans avond heeft, zoals gezegd, plaats in het St. Antonius Clubhuis aan de Mare in samenwerking met de volksdansgroepen „Oud Poelgeest" en „Nieuw Holland". Mej. Wild schut en de heer Van Treuren zui len de instructies geven. Voor dit gratis volksdansfeest kan men aich Waaggebouw. Pemler Nehroe heeft tegenover Ne- palese journalisten verklaard, dat de beste oplossing van de kwestle-Ti- bet „voor ledereen, zowel voor Ne pal en India als voor Chins" zou zijn, dat de Dalai Lama naar zijn land terugkeert. Zijns inziens zou de kwestie niet nader tot een regeling worden ge bracht als de Dalai Lama zich naar Nepal zou begeven. Tot dupver ZÜn meer dan 7.000 Ti betaanse vluchtelingen voor het merendeel mannen, maar ook enkele gezinnen in India aangekomen. Men gelooft, dat de Chinezen trachten het grensgebied onder hun controle te krijgen, waardoor een einde zou komen aan de massale vlucht. Nabij Tezpoer in de vlakten van r Assam wordt een doorgangskamp ge- ma gaat op dinsdag 16 juni in het bouwd. Het hete vochtige klimaat in de vlakten, waar in de komende we- opgeven bij de Leidse Jeugd Actie in het Stadhuis. De animo is thans reeds dermate groot, dat de organi satoren eigenlijk al rekenen op een „uitverkocht huis". BARTÖKPROGRAMMA ALS LEIDSE BIJDRAGE AAN HOLLAND FESTIVAL. In aansluiting op vroegere medede lingen aangaande de bijdragen van Leiden aan het komende Holland- Festival kan thans worclen bericht, dat de eerste van de vier manifesta ties, een programma van werken van Bartók, de volgende uitvoeringen om vat: eerste rapsodie voor viool en Siano, uit te voeren door Theo Olof en eza Frid; zeven stukken uit Mikro- kosmos, uit te voeren op twee klavie ren door Geza Frid en Luctor Ponse; „contrasten" voor piano, viool en kla rinet door Luctor Ponse, Theo Olof en Jolle Huckriede; het concert be sluit met de „Sonate voor 2 piano's en slagwerk", vertolkt door Luctor Ponse, Geza Frid, Frans van der Kraan en Wim Keesen. Dit program- de toeschouwer de vreemdste en on mogelijkste situaties voorgeschoteld krijgt. „Mon oncle" is een van deze producten van de Franse meester, die pet scenario schreef, de film regis seerde en de hoofdrol vertolkte. Hu- lot kennen wij al uit de film „Les vacances In „Mon oncle" vecht dezelfde Hulot tegen de techniek en automatisering. Hij wil echter hele- Seven uit Hilversum •*- er in slagen I maai niet vechten, hij heeft alleen 't Casino. Jacques Tati is een film- i sohjedenis welke Raymond Vincy en regisseur die met zijq materiaal won-1 Jean Valmy in het gelijknamige to deren kan verrichten. Hij kan de tech-1 neelstuk hebben gebracht en de n.iek van het filmen zo uitbuiten, dat filmbewerking is zeker niet minder de liefhebbers van dit genre muziek in verrukking te brengen. Een des^ kundige toelichting zal worden ge geven door de heer M. A. de Ruyter. Maar waneer deze ritmische klan^ ken kaatsen tegen de wanden van de grote ?aal van de Stadsgehoor zaal' hebben de ongeveer 120 perso nen, die gemobiliseerd worden om de puzzelwandel- en fietstoeht tot een succes te maken, het werk er al weer opzitten. De start voor beide tochten is tussen half drie en drie uur van het veemarktterrein bij de molen „De Valk". Wanneer de ver wachtingen van de organisatoren niet beschaamd worden, dan zal het daar een drukte van belang worden. Vorig jaar meldden zich 1500 wan delaartjes (boven de 8 jaar) aan en evenveel deelnemertjes op de fiets aan (boven de 9 jaar). Voor de belangstellenden zal het wachten op het veemarktterrein met zijn medemensen voor, maar natuurlijk worden zijn groot hartige bedoelingen verkeerd uitge legd. Eén is er die waardering heeft voor HulQt met zijn parapluie, brom fiets, pijpje en rare hoedje, dat is zijn neefje Gérard. Gérard is opgevoed in hygiëne, techniek en mechanisatie, hij is dat alles vreselijk moe en zoekt zijn heil bij zijn excentrieke oom Ja ■- ques Tati predikt op zijn manier een goedmoedig „terug naar de natuur". Aanbevolen ontspanning, toeganke lijk voor iedereen. Lido. Voor wie an Caterina Va- lente houdt zal de film „Hier bin Ich hier blieb Ioh" ongetwijfeld een dubbel genoegen schenken, maar voor hem of haar, die deze charmante film ster nog niet kent, zal deze film onge twijfeld een prettige kennismaking zijn. Het is allervermakelijkste geslaagd. Het stuk is gebouwd OP oen aardige gevonden intrigue, waarbij Caterina Valente de rol speelt van de artiste Caterine, die in een klein Parijs café zingt, danst en kookt. Jn- dit café, dat naar de romantische naam „Het slapende varken" luistert begint de idylle, waarbij de minder intelligent uitziende afé-eigenaar Je hand vraagt van C terine. Op de Burgerlijke Stand blijkt, dat „Cater rine al getrouwd" is. Hoe dit mogelijk was willen we niet verklappen, maar het is het begin van e^ i vermakelijk en smakelijk verharl dat nog geaccen tueerd wordt door leutige liedjes en muziek van Bill Haley. Men zal geen spijt hebben van een bezoek aan dit kostelijk amusement. Trianon. Zoveel jaren na de oor log en nog kunnen we de herinnerin gen aan die barre jaren niet kwijt ro ken. Ook „De kat" is een oorlogsfilm, of liever een verzetsfilm, een verhaal van de ondergrondse strijd van de Franse „manquis" tegen de Duitse be zetting. De „kat" is een jonge vrouw de weduwe van een omgekomen ver zetsstrijder, die het werk van haar man verder wil voortzetten. Zij komt toevallig in contact met 'n Duitse offi raden, is hü toch de oorzaak, dat zij gevangen genomen wordt en dat de gehele verzetsgroep in handen van de Gestapo valt. De jonge vrouw met de kattenogen wordt daarop vrijgelaten, maar door de „maquis" als een ver raadster beschouwd en „geliqui deerd" De film geeft door uitstekend ca mera-werk de sfeer van gevaar zeer suggestief weer; het is een hard ver haal, zonder enige versiering en zon der enige concessie, Meedogenloos was de oorlog, medogenloos is ook dit verhaal, dat op de werkelijkheid moet zijn gebaseerd. Toegang boven 18 jaar. Rex. „De blauwe Tirana" is een ken de moesson begint, is geheel on geschikt voor de bewoners van „het dak van de wereld" en zij zullen later naar een geschikter oord worden overgebracht. Premier Kwame Nkroemah van Ghana en zijn ambtgenoot Sekoe Toe- re van Guinea zijn bet bij besprekin gen te Conakry, de hoofdstad van Gui nea, eens geworden over *n ontwerp- grondwet voor een „Unie van onaf hankelijke Afrikaanse staten", die aan de parlementen van Ghaza, Gui nea en alle andere onafhankelijke landen in Arika zal worden voorge legd. De aangesloten staten zullen geza menlijk bepalen, in hoeverre zij een deel van hun soevereiniteit zullen Srijs geven. Voorts zullen zij tezamen un economische en hun defensiepo litiek vaststellen. De unie krijgt een vlag van rood, geel en groen, met evenveel zwarte sterren als zij leden telt. De burgera van de aangesloten landen krijgen met behoud van hun nationaliteit het burgerschap van de unie, waardoor zij zonder formaliteiten van het ene naar het andere land kunnen gaan. Spionnen onlvluchtlen Oost-Duitsland Twee Oostduitse veiligheidsofficie ren zijn naar West-Duitsland ge Vlucht, aldus heeft de Westduitse in lichtingendienst gisteren meegedeeld. De Westduitse autoriteiten gaven als namen van de twee mannen: eer- ste-luitenant Walter Glassl, 27 jaar oud, werkzaam op het Oostduitse mi nisterie voor de veiligheid van de staat en kapitein Helmut Hoefer, 35 iaar oud, werkzaam bij de „onafhan- :elijke sectie" van het Oostduitse KORTE golf Zeven jongelieden in het Indi- pphe dorp Dasarath zijn door gas- verstikking op de bodem van een put om het leven gekomen. Een van hen was in de put afgedaald om de water pomp te herstellen maar hij werd on wel door ontsnappend gas van de fiompmotor. Zeven vrienden, die hem e hulp wilden komen en eveneens in de put afdaalden, raakten ook be dwelmd. Slechts één van hen wilt te ontkomen. De Londense Siamese tweelin- geni Timothy en Jeremy Thackeray die zes weken geleden operatief zijn gescheiden, vieren vandaag (zater dag) hun eerste verjaardag. Timothy is vrijwel geheel hersteld, hoewel hij nog verscheidene maan den in het ziekenhuis zal moeten blijven. Jeremy zal er echter nooit helemaal boven op komen. maakt op een zekere meneer Caster, dat hij hem rooft. Dat brengt natuur lijk de politie achter hem aan, maar ook een stelletje beroepsdieven, zodat er van Caster niets anders opzit dan ,van stad tot stad de wijk te nemen. Hij wordt hierbij geholpen door een jongedame, die tenslotte de recherche letterlijk in de armen valt met dia mant en al. Een film met veel spanning en re volvergeluid. Voor 14 jaar en ouder. Luxor. „De herberg van het zes de geluk", de grote film waarin In- grid Bergman de rol van een zende- cier, die voorwendt een Zwitser te linge in China speelt, is geprolon- ?ijn. Ofschoon hij haar piet wil ver-1 geerd. Voor alle leeftijden. Volksleger". Hoefer werkte bij de contra-spiona- ge tegen de Westduitse strijdkrach ten. Het verslag van hun overkomst ver- meldt, dat Glassl vele bijzonderhe den over de Oostduitse spionage in West-Duitsland aan de Westduitse inlichtingendienst had verstrekt. Er zijn al vele arrestaties verricht op de basis van de inlichtingen van Glassl. De officieren moeten naar West- Duitsland zijn gekomen, kort nadat eerste-luitenant Dombrowski, hoofd van de Oostduitse spionagediensten tegen West-Duitsland, over was ge komen. Dat was in september jl. Scheepsberichten ALKES 1 mei Finisterre gepasseerd naar Antwerpen; AMPENAN 30 april van Beaumont naar New Orleans; AM- STELVAART 1 mei van Londen naar New Orleans; BALI 1 mei van Suez naar Djeddah; BANGGA1 2 mei te San Fernando; BATJAN 1 mei van Bone naar Alexandre; CASAMANCE 1 mei van Bordeaux naar Le Havre; C1NUUA (t) 1 mei van Liverpool naar Curacao; CISTULA (t) 1 mei van Ballk Papan naar Singapore; DONGEDIJK 1 mei te Antwerpen; EEMDIJK 1 mei van Vlls- singen naar Havana; EOS passeert 1 mei Gibraltar naar Algiers; FRIES LAND ssm passeert 1 mei Ouessant naar Vleardingen; GROOTEKERK pas seert 1 mei Kaap Vincent naar Port Said; IVOORKUST 1 mei van Lagos naar Duala; JOSEPH FRERING pas seert 1 mei Las Palmas naar IJmuiden; KOSICIA (t) passeert 1 mei Landiend naar Hamble; KREBSIA <t) 1 mei te Thameshaven; MERSELLOYD 2 mei te Labuan; MUNTTOREN (t) passeert 1 mei Kaap de Gata naar Port Said; NIEUW AMSTERDAM 1 mei te Cher bourg; OM ALA (t) 3 mei te Svolven verwacht: ORANJE 1 mei van Suez naar Colombo: ORANJEFONTEIN 1 mei van Cowes naar Las Palmas; PA- PENDRECHT (t) passeert 1 mei Ports mouth naar Wismar; PRINS CASIMIR 2 mei te Antwerpen verwacht; PRO- VBNIERSSINGEL 1 mei te Antwerpen verwacht; RAKI 2 mei te Bombay; SCHELPWIJK 1 mei van Lyttletan naar Miri; SIBAJAK 1 mei van Mel bourne naar Tandjong Priok; STRAAT TORRES 2 mei te Singapore; SUMA TRA passeert 1 mei Gibraltar naar Port Said; TANKHAVEN DRIE (O 1 mei van Gerong naar Buatan; VAN WAERW1JCK 1 mei van Auckland naar Napier; WITMARSUM WÊÊÊIÊlSUÊÊ milton naar Houston. Marktberichten LEEUWARDEN 1 mei Kaas Goudse 1.80, Edammer 40+ 1.71, broodkr.as 1.73. Stemming redelijk. Hulp in de huish. gevraagd voor 2 dagen of tegen nadere overeen komst. Mevr. A. W. Hen driks, Voorburgseweg 3a, Leidsohendam, tel. 1692. Te koop gevraagd goed onderhouden een maat 270x200. no. 7693 bur. Br. onder v. d. blad. Cultureel Centrum Nltuwa Wetering Zondag 3 mei 1959 „DE VRIJBUITERS" (4 man) Aanv. 8 uur. Entree f 1.— per pera. Toegang 18 jaar. Uitsluitend r.k. AANGEBODEN (door inruil verkregen): OPEL Rekord 1955 RENAULT Fregat 1955 FIAT 600 1955 RENAULT 4 1956 FIAT 600 1956 OPEL Kapltën 1953 AUSTIN 1952 CHEVROLET 1954 RENAULT Dauphine 1956 Tevena nog enkele aantrekkelijke aanbiedingen vanaf ƒ500. Jong onderwijzer zoekt met huiselijk verkeer, in Leiden of directe omge ving. Br. onder no, 7806 bur. v. d. blad. Gevraagd; R.k. 'l Ij M G. Kromwijk, W.L. 21, Bodegraven. Telefoontjes PERSONEEL Werkster voor hele of halve dagen. Melden in Ru^ teck's Lunchroom, Stations weg 1117, Leiden. S" R.K. Jongeman 21 jaar zoekt wegens werkkring te Leiden degelijk pension met huiselijk verkeer in midden standsmilieu. Br. onder no. 2295 bur. v. d. blad. (JP Gevraagd te Wassenaar beschaafde hulp in de huis houding (intern), klein ge zin. Meerdere hulp aanwezig (hoog loon). Tel. soil, tus sen 19.00 en 20.00 uur K 1751—8724 of 5074 en br. onder nr. 7684 bur. v. d. bL •3F Gevraagd flinke werk ster voor de maandag en vrijdag. N. van Ruiten, Wit te Singel 5, Roelofarends- veen. gp Er biedt alch aan R.K. meisje voor dinsdag en vrij* dag. Br. onder no. 7598 bur, van dit blad. $F Gevraagd voor 2 halve dagen per week een nette werkster. Aanbiedingen na 18 uur. J, Bouchier-van Cleef, Rijnsburgerweg 41, Leiden. f5? B.z.a. RK. hulp In de huishouding, 35 jaar. Geen werkster aanwezig. Br. on der no. 2274 bur. v. d. blad- gp Gevraagd net meisje voor dag of dag en nacht of werkster. C. v. d. Bijl, Dorpsstraat 70, Koudekerk a. d. Rijn. Hulp in de huishouding gezocht voor dag of dag en nacht in gezim met 3 kinde ren. Marelaan 42, Oegstgeest tel. 31718. $F R.K. meisje 19 jaar. goed kunnende werken, b.z.a. voor d. en n. in eenvoudig r.k. gezin met kinderen in Lei den of omstreken. Br. onder no. 2268 bur. v. d. blad. tANGEBODEN 2* Accordeon, gitaar, mandoline, banjo trompet sax. klarinet en drumcur sus Instrument direct mee naar huis en aan het einde van de cursus uw eigen dom. Vraagt gratis pros pectus. Muziekschool Zwaag, Kore vaartraat R tel 24358. 2? Roovackers en naaima chines een begrip: primt kwaliteit, voordelig, vlotte POST Inrit: Wijttenbachweg 12a OEGSTGEEST Tel. 33894 (b.g.g. 33430) Te koop of te huur ge vraagd: Café verlof A. of bedrijfspand ir. Leiden of omgeving. Br. onder no. 7628 bur. v. Gevraagd voor spoedige indiensttreding: een geroutineerd TYPISTE J W de Gruijter n.v. Hoofdstraat 251 Sassenheim •$F Aankomende Jongen ge vraagd. P. Buschman, met selaar, Noordeinde 205, Roe- lofarendsveen, tel. 397. ■£F Gevraagd hulp in de huishouding. Mevr. v. d. Salm, Heerenweg 306, Lis6e, tel. 3008. 3F Gevraagd werkster, 4 halve of 2 hele dagen per week. H. A. v. d. Meer, Plantage 16, Oude Wetering. Noordwrkerhout hout: vertegenwoordiger van naaimachinehandel Rooijackers: R Bloem ge diplomeerd naaimachine monteur, Golfweg 23, Noordwük tel. 0i719 2091. Haagseh Modehuis vraagt voor haar hoofdkantoor ac curate administratieve kracht (vr.), leeftijd circa 20 jaar (ongeh.). Prettige werk kring en goede vooruitzich ten. Sollicitaties Persbureau, Grote MarkUtraat 58, Den Haag. i Gevraagd net meisje voor de huishouding. Meer dere hulp is aanwezig. Mevr. Dreef, Burgsteeg 5. service! Vraagt oezoek aan huis en U zult overtuigd z(jn Naaimachineh Rooy ackers, Leemansstraat 31 ueiden tel 31324. 5? Wü *Un weer ruim ge sorteerd in goede gebruikte automobielen zowel luxe als bestel met onze bekende i garantieregeling. mo- d. Meer, Leiden 3F Houtnerf board. De Houthal heeft weer wat nieuws. Een prachtige houtnerf bekledingsulaat voor wanden, kasten, eta lages, toonbanken. enz. enz. En dat tegen een zeer lage prijs. „De Houthal" Hogewoerd 99 tel. 22536 5? Ton's 2-granen vol ko renbrood. 50 cent per 800 gr Reformhuis de Naturist, Ge recht 14. 2? U bent gnuv goode vrienden met Standaard 8 cake-krentebrood. Maredijk 48. tel. 22507. SF Goud Is het waard, brood van de Standaard, Maredijk 48, tel. 22507. Te koop 2e hands da mes-, heren- en kmderrü- wielen. Alles gemoffeld en onder garantie Rijwielhan- A. Grimbergen, Dubbe- lebuurt 11. Rijnsburg, tel. K 1718—2967. Met een schrijfmachine maakt u keurige brieven en gelijk copieën. Remington 255, -, Koiibri in luxe tas 265,—. Vrijblijvend de monstratie. Betaling nader te regelen. Hees kantoormachi nes, Hogewoerd 92, tel. 31983 2F Wegens emigratie ruim ik teeen elke aannemeüike priis alles od: kloosterta fels. ameublementen, kas ten. Dassniegels. naaima chines. gasfornuis, matras sen. divanbedden opklap bedden, bankstel, kinder wagens, eiken ledikanten spiralen, litsiumeaux. dres soirs. Pluym, Hogewoerd, Tel. 21266. "g Herenhoeden stomen, modelleren, nieuw lint, nieuw leer. eventueel ver groten of verkleinen. Voor vakwerk: v Velzen, hoeden- kliniek, Donkerstee» 3. Wij hebben prima weeds hardboard en zachtboard, per plaat en ^p .4aat, ook voor het mo derniseren van uw deu ren. Geschaafde latten in diverse maten. v. d. Steen. Levendaal 139. Leiden. S- Goedkope vacant Wij verhuren nieuwe troën 2 CV, 4 pers open dak, benzine verbr. 1 22. irteressante huurprijs Be spreek vroegtijdig per dag of langer. Hoge Rijndijk 4a tel 25259. Goejestraal 24. tel 30794. Overhemdenreparatie. iprden en mapchetten enz. vernieuwen onder garantie, iok no-iron Nieuwe Rijn >4, tel. 25391 „Smits" over hemden- en kousenreparatie- bedrijf. cnines'een begrip manschap en vlotte servi ce? Naaima mineh ttooy ackers. Leemansstraat 3) geiden, tel 31324 Voor Zoetermee» en omgeving: H. Rooyackers. Molenstr 57. tei 3446 5? Stipdonk verkoopt U een uitstekende gehruikte auto; garantie en finan oiering Komt U eens pra ten- Riindi;'- W schoten, tel. Moderne kruissnarige dresoirs 55, twee armfau teuils met vier stoelen 75, kloostertafels 29, baby commode, stapelbedden, clubfauteuils, linnekasten, boekenkasten. Nieuwenburg, Hooigracht 55 (Geen win kelhuis). 3? Rijwielen 25, tweepers. kapokbedstellen 35, één pers. 19, opjdapbedden 15, vloerkleden, ganglopers autopeds, keukenstoelen, ba- bystoelen, babyweegsehaal. kolenfornuis, bromfietsen vanaf 55, wringers, wan. delwagen, poppenwagen, in- zaknaaimachines. Nieuwen burg, Hooigracht 55 (Geen winkelhuis). 5? Nieuwe auto's zonder chauffeur. Ford Consul, Tau- nus 17M, Opel rekord. Borg- ward Isabella, Volkswagens All-risk verzekerd radio Werkhoven's luxe autover huur. v. 't Hoffstraat 11, tel 22300. 3T Aangeboden: bloemis terij-verg A en B koude of warme kas, koop of huur. J. Elstgeest, Zuid einde 99a. Roelofarends veen tel K 1713—291 3? c.v. N. Bakker Hzn, Roe lof arendsveen K 1713-487 in Groententeeltvergunningen en Sierteeltvergunningen. 2F Geen getob meer aan het ontbijt, Ton's 2-granen vol- korenbrood wint het altijd Reformhuis de Naturist, Ge recht 14. 3F Rotan meubelen wie gen, mandenwerk koopt U 't voordeligst Dij Fa ,/a der Vaart. Lange r'le- terskerkkoorsteeg 24. tel 30534 Speciaal adres voor reparaties en bekleden van wiegen. qj» Te koop NSU bromfiets in goede staat, tegen elk aannemelijk bod. Mulder- straat 2, Leiden. 3* De Sieutelkonine; Bij maken van alle sleutels repareren, veranderen en openen van elk slot Haar- lemmerstr 273, tel 33958 (bij de Overdekte) Leve rine aan Rijk en Gemeen te. Maandagmorgen geslo ten. keuze voor elke beurs. Eigen reparatie atelier, dus procent garantie. Prettige bediening, betrouwbare voorlichting. Uurwerkkliniek Lage Rijndijk 8 Leiden Mid- za-bonnen. 3? Alt op de Mare. Nieuwe Nelsonrywielen transport 210. Dames- met torpedo naaf 175. Groen met knijp- remmen 185. Occasion Nelson dames, trommelrem- men als nieuw 110. Moby- lette 135, gerevideerde Be- rini lo? 70. Skoda 1949. Mechanisch in prima staat. Benz. 114, olie-vrij, moet uiterlijk iets opgeknapt worden. Prijs 375. Schip Sylvia, Utrecht se Jaagpad t.o. Catharina- straat. 3F VW de luxe 1954 in pri ma staat van particulier, te bevr,: Sophiastraat 58, Lei den. 's Avonds na 6.30 uur. Zaterdag na 14 uur. 3? Rolfitm of flitslampjes j Aanstaand echtpaar zoekt vergeten? Geen bezwaai woongelegenheid omstreeks toch fotograferen, dank zij augustus in Leiden of naas- "hts'ampjee- t te omgeving. Br. onder no. de roifilm- en automaat van Fotohande) N 2293 bur. v. d. Horst, Doezastraat 39. tel 24702. d. blad. 3? Plastic tuinslang 25 ct. per meter. Doorschijnend grwen geribd plastic. IJzersterk en vele malen sterker .dan rubber Voor (rijs koopt deze prijg 1 bij: LV.A.. straat 48; einde 43. Leiden alleen Haarlemmer- Nova Noord- fJF Vaartuigen: ijzeren roei boot, als nieuw 325 gld; ijzeren schuitje, als nieuw, 4 5 ton. 890 gld; 2 p.k. electr. motor Willem Smit. N. Verhaar, Electr. Scheep- makerij, Roelofarends veen, tel. 469. SF Te koop Citroën Sport 1954 in prima staat van on derhoud t.e.a.b. tevens Re nault 4 1951, prijs 800. Rijndijk 59, Hazerswoude. 5F Te koop aangeboden een prima herenrijwiel met tor- podonaaf, verder geheel compleet. Merk Gazelle. Mauritsstraat 3, Leiden, t.o. WiUemstraat. Hondenlicfhebbers. Aan geboden Dalmatiner, goed jaar oud. Kerkstraat 98, N oord wij kerhout. 3? H.D. en Matchless. H.D. Liberator zijspan combina tie, in prima staat. Tevens een Matchless met Steib zjj- •pan. Beide combinaties zien er keurig uit en zijn in uit stekende staat. Te bevragen Turfmarkt 2, Leiden, telef. 24409. SF Moderne schoorsteen- klokken. Enorme keuze reeds v.a. 17.80 de allermooiste modellen, zo van de Jaar beurs. Wekkers, luxe wek kers, portefeuille wekkers enz. Ziet onze étalages. Uur werkkliniek, Lage Rijndijk 8, Leiden, Midza-bonnen. flF Dekkleden ent. Depót zakkenhandel J. D. v. Delft, Rijnstr. 50, Katwijk a. d. Rijn teL K 1718—3601, •f%? Singerhandmachine in prima staat, met kap 65. Pieterskerkgracht 22, achter Trianon. 3F Spoed. Nieuwe nog niet bereden dames- en heren- sportfiets aangeboden, spot prijs 140 p. stuk. Moderne platenwisselaar 50, slee- stofzuiger 220 V compleet 35. Mare 84 (ingang Clara- steeg). 3? Expres motorrijwiel 175 cc in staat van nieuw, even bereden. Een droom. Zien doet kopen. Door omstan digheden. Haarlemmerstr. 62 Leiden. 3F Waimaohine met centri fuge 220 volt voor de grote gezinswas 3 voor de ge hele week. Centrifuge apart 127 en 220 volt 1.50 en 1.75 per week. Waamaehi- neverhuur „Edy". Bernhard- straat 23, tel. 25245. 3F Messerschmltt is spor tiever! 3 persoons, verwar ming, topsnelheid 100 km., verbruik 25—30 km. p. L., jaarbelasting 30, motor of autorljbewijsl Vraag folder „Wat kost Messerschmltt per km." en/of betalingschema. 3F Metalen lectuurbak 1 98 Twee vaks model met handvat, modern eemot tela melaaldraaa. Metalen nuiischaal, banaanmodel S'ote maat 44 cm lang I 49 I.V.A Haarlemmer- j*raai 48. Nova, Noord- •=und< 43. Leiden. 2? Zondag 10 mei - Moe derdag!! Glazen vaas 59 ct. Kristalhelder glas, mo dern model op voet, ste vige kwaliteit. Alleen mei advertentie voor 59 ct. Geldig tot 16 mei. I.V.A., Haarlemmerstr. 48. Nova, Noordeinde 43. Leiden F 10 Mei Moederdag!!! .eer mooie porseleinen dameskop en ichotel 1.25 Met rijke gouddecoratie en Rococo-decoi. Alleen met advertentie voor i.25 I.V.Av Haarlemmerstraat 48; Nova, Noordeinde 43 Lelden. Autohoezen, kappen, py- ama's, complete bekledingen sponsrubber zittingen, as bakken, spiegels, jashaken, bloemvaasjes. armatounen, zonnekleppen, rubbermatjes, vloermatten, kaplak, ruiten, sloten, tochtrubbers. Th v Kuijk, Autobekleder, Mors- straat 46. Tel. 30552. Leiden. 2? Kredieten t.m. f 3000. zonder borg) voor aan icoop meubelen en wo ningtextiel direct van fa briek in iedere oriisklasse Er orme keuze en bespa nr,g. Prettige betalin° Vraagt vrijblijvend inlich tingen. Geheimhoudir g verzekerd. Postbus 538 L)pp Haag. SF Overgangsleeftijd? Mi- er tune? Ongezonde teint? Jeugdpuistjes? Verston- cing? Vetzucht? Natter- mann's Bloedzuiverende thee no. 8 helpt! Groot pak f 8t bij elke drogist. SF Hout board, triolex voor doe-het-zelvers Lad ders en traüpen voor hen. die veilig willen werken. De Houthal Hogewoerd 99 nd SF Wii geven gratis vrlibliivenu bij uw start-moei) Accu-sprvice Groenen. Nieuwe Rijn 106 Leiden tel 23140 SF Kredieten t.m f 4000 voor aankoop meubelen en woningtextiel Recht ïtreek^ van fabr Enormr hesparing Soepele beta l;ng en onder uiterste ge nem houding Vraagt vrij oihvend inl. Postbus 1083 Raam SF Vami lis N. Schouten Boommarkt 8 Leiden tel z4928 Tevens advies v d aanschaffing v e koel- ol diepvrieskast. BEVRAAGD *2* Bremnier vraagt te koop antieke meubel», koperwerk ketels, doofpotten. krutal Saksische groepen, persen schilderijen goud en zilver verder alle soorten antiek Bremmer, Goegerritsteeg 1 teL 22791. SF Goed tehuis geiocht voor twee Jonge katje», gewend aan Felix. Moddermanstr. 55. TE HUUR SF Voor verhuur zonder chauffeur Customline en Consuls. Garage v. d Pijl, Stompwljk. tel. 1916—K 176L 3F Uw adres voor het huren van 1ste klas bruidstollct compleet met pettycoat, kapje sluier, tasje en handschoenen, in de nieuwste modellen is alleen fa. óloos, Stille Rijn 4, tel. 20868. SF Luchtbedden. Gebruikte 10 p. stuk Niet goed. geld terug. Troost, Haven 14, Leiden- W0NINGRUIL $F Woningrull. Aangeboden mod. benedenwoning, cen trum stad bov. kamer en- suitte, 2 slaapkamer» en keuken, huurprijs 50 p. m. Gevraagd woning 3 kamer» en keu» ten voor plm. 35 p. m. Br. onder no. 2280 bur. van dit blad. (SF Woningruil. Aangeboden woning Herenstraat, kamer ensuitc. keuken, tuin, boven slaapkamer 2 kasten, be schoten zolder en balcon. Gevraagd grotere woning of bovenwoning. Br. onder na. 2287 bur. v. d. blad. Meilaan. Gevraagd iets gro tere woning, liefst met tuin. Br. onder no 7670 bur. van dit blad. DIVERSEN 3F Engels. Examenoplei- aing L.O., hoofd :orrespon- dentt handelscorrespon dentie, spreekvaardigheid. Cambridge, Emigranten clubs. Dagelijks inschrij ving. W. Verboog, Leraar Engels beëdigd Tolk/Ver taler, Prof. Cert. Cam bridge University. Steen- schuur 18, Leiden, Tele foon 25335. 3F Toe ringcar-kara peer rei zen Rome, Fr. Rivièra, Joe goslavië. Grote reizen, lage prijzen. Gevr. R.K. reisge noten. Inl. Gebr. Fluttert, Delden (O.). 2 Een dier kwijt? Een dier gevonden? Stichting Amiv^di mevr. J Brons geest. Zeemanlaan 57 tel. 22982 helpt kosteloos dier of eigenaar opsporen. Amivedl neemt geei. die ren op.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 5