De Leidse KAB vierde passend en stijlvol het feest van de arbeid RIJNSTREEK Scherp St. Petrus-jongenskoor stal aller harten De heer J, Kromwijk 40 jaar bij Sijihoff DOOEN HERDENKING Margarine duurder POTLOOD EN GEEST ZATERDAG 2 MEI 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Joop Slokkermans gat recital Het feest van de arbeid, de eerste mei, ts gisteravond door de KAB van Leiden gevierd, stijlvol en toch uit bundig. De toneelgroep Vondel van de KAB had de organisatie op zich genomen van de slotviering van deze dag »- 's morgens begonnen met een H, Mis in de parochiekerken een bonte aaneenschakeling van zang, dans, de clamatie, pianospel en sketches in het St, Antoniusclubhuis, waar geen plaats meer onbezet was. Voorzitter K, F, de Bree sprak een hartelijk be groetingswoord, speciaal tot de geno digden o.w. deken W. P. M. Haring, pastoor Ceslaus Tijnagel o.f.m., pas toor W. E. Blok en vertegenwoordi gers van de middenstand. Hij wees op de bijzondere betekenis van het feest van St, Jozef de Arbeider, in welk licht wU ons moeten richten tot God om zegen over onze arbeid, vooral de industriële, waar de vervlakking het meest dreigt. Nadat alle aanwezigen het strijd lied van de Ned. KAB nadden gezon gen werd gestart met het gevarieerd programma. Vier paren, begeiejd door een violist, (we moesten onwil lekeurig denken aan de beroemde en tourage in de Zweedse films met de speelman) voerden kundig twee volksdansen uit. Bep Verhoogt en Nel van Dam declameerden op geïmpro viseerde muziek van Joop Stokker- mans resp. de gedichten „Zegen van de arbeid", dat spreekt van de akker die met strijd wordt geploegd, en „De Moeder", die berustend van de klei ne, lieve dingen van het leven geniet. Kap. G. Lemmers sprak als geest, adviseur en wees er op, dat wij de arbeid tot op die hoogte moeten bren gen zoals Christus het heeft bedoeld. Daarmee verricht men een apostolaat onder de mede-arbeiders. Het grote gevaar bestaat, dat de industrie een autonome macht wordt; de mens moet in zijn werk zijn eigen scheppende kracht en persoonlijkheid terugvin den. Het streven naar verhetering van de persoonlijke verhoudingen is goed, zo zei kap. Lemmers, maar eerst komt het persoonlijk contact met God. Dan zal Hij met vreugde neerzien op ons dagelijks offer, de vrucht van onze arbeid als dit ge- beurt ter verheerlijking van God. Zo j zal de arbeid weer een zegen wor-1 den, ..Vondel" mocht zich gisteravond' gelukkig prijzen met de medewerking van do jonge, excellente Leidse pia nist Joop Stokkermans, die allereerst een nocturne van Frederic Chopiu buitengewoon genuanceerd vertolkte en vervolgens een paraphrase speelde op een thema van Rigoletto, gecom poneerd door Franz Liszt. Het was een virtuoze weergave van fel gela den zinnen, waarin men Verdi hoort, maar Liszt geen ogenblik vergeet. Hel klaterend applaus smeekte om een toegift, maar het programma moest verder Bijzonder veel succes had ook het St. Petrus-jongenskoor o.l.v, de heer H. Rijnbeek met aan de vleugel drs G. Bots. De jongens wisten aller har ten te stelen met een „Ave Maria" van Haagh, „O Cor amoris" van Clemens en een Vlaams Marialied „Des morgens als de zonne" Het „Wiegelied" van Mozart werd van zelfsprekend met „ahhh's" begroet en niet ten onrechte. Het eerste deel van de avond werd besloten met Bureau Arbeidszaken. Op komische wijze werd de opwinding beschre ven, welke er in de hemel heerste, omdat de Ned. R.K. Bond v. Stoom- carrouselcontroleurs dreigde te gaan Staken daar ip geen nieuwe CAO kreeg; de bond bestond nog maar uit drie leden St. Jozef twijfelde aan de goede afloop, maar Antonius gaf hem net advies, het eens met de Liefde tussen werkgevers en werknemers te proberen Het advies behoefde echter niet meer te worden opgevolgd, want de laatste stoomoarrousel was die nacht juist afgebrand Nachtegaaltjes Het jongepskpor zong weer als nachtegaalUes een liedje van de ber gen Le Montagnard, Le Chanteur van Mozart en ademloos werd een duetje pit Mozarts „Bastien fipimfi" crlasyiiiwpr Hnnr ln/ot. Iri woord van waardering voor deze jongens, die onder de bezielende lei ding van de heer Rijnbeek opmerke lijke prestaties wisten te leveren. Joop Stokkermans besloat zijn op treden met de Rituele Vuurdans van Manuel de Falla opmerkelijk was het pedaalgebruik en Viva Navar- ra van Joaquin Laregla met het ty* pisch karakter van de Spaanse volks muziek. Ditmaal kon een toegift een improvisatie in de geest van het Warschau concerto echt niet uit blijven; Joop Stokkermans heeft een dankbaar publiek gehad! Na nog enkele dansen door de acht van de Grote Ronde en het ge zelschap vèn Dolf del Prado, die iedereen liet zingen, dat ze blij wa ren met hun nieuwe gouverneur, werd het rijke programma beëin digd door „Vondel" met een sketch over een KAB-propagandamakende kapper, die een onder zijn mes in dopdsgevaar verkerende klant KAB- lid wenst te maken met negatief re sultaat. Een aardige attractie was nog het draaien van een band, waarop de opname was gemaakt van de uitvoering door het jongenskoor. De heer De Bree vertolkte de gevoe- tienne" glaszpiver door twee' knaap- lens van allen toen hij aan de mede- jes gezongen, aangehoord. Na „Wohl- auf noch getrunken den funklenden Wein" bereikte het enthousiasme der aanwezigen het hoogtepunt bij het succesnummer van net Songfestival ,,8'ing, little birdie". Een werkers aan deze mooie avond dank bracht, met name aan „Von del" voor zijn aandeel in de tot standkoming ervan en aan Joop Stokkermans voor zjjn hoogstaande bijdrage. UITREIKING MïSSIEKRUIS IN DE H ARTEBBU GKERK Zondagavond 3 mei, morgenavond dus, zal de Provinciaal van de pa ters Franciscanen, de hoogeerw. pa ter Castulus van den Eijnden om 6 uur in een korte plechtigheid in de Hartebrugkerk het missiekruis uit reiken aan 5 paters-missionarissen en 2 dames, die naar de Missie in den vreemde zullen vertrekken. Het zijn de paters Nerius Louter (Schoorl)- N- Guinea Cichus Ouwendijk (Voorburg) Brazilië Alpheus SwinKelg (Venray) India Ti tus Kammerer (boer van de beken de missionaris-woudloper, Vleuten) Pakistan (Voorburg) zijn mej. T. Zopps (Deventer) en mej, J. HoRak (A'dam), beiden naar N, Guinea. Het was 31 maart 1.1- veertig jaar geleden dat de heer J, Kromwijk als leerling-letterzetter in dienst trad bij 1 GEM. AANKONDIGING VERKEEK Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare ken nis, dat het Rapenburg, oost- en noordzijde, voorzover gelegen tussen de Kloksteeg en de Nieuwsteeg, met ingang van 4 mei 1959 voor de duur der bestratingswerkzaamheden aL daar, is afgesloten voor het verkeer met alle voertuigen, rij- en trekdie ren en vee, in beide richtingen. MUZIEK De Burgemeester van Leiden brengt ter openbare kennis, dat het op 4 mei a s. tussen 19.00 en 21.00 uur verboden is in het openbaar of op voor het publiek toegankelijke plaatsen muziek ten gehore te bren gen, of in voor het publiek toegan kelijke vergunnings- en verlofsloka* liteiten gelegenheid tot dansen te ge ven. Feestterrein op Pieterskerkplein Op het Pieterskerkplein wordt dinsdag 5 en woensdag 6 mei een „Vanity-Fair" gehouden, die georga niseerd wordt door het Actie-Comité voor het Bouwfonds van de „Vereni ging van Vrouwelijke Studenten te Leiden". De opbrengst komt ten goe de aan de restauratie van het club gebouw aan het Rapenburg. Op de Vanity-Fair" kunnen de Leidenaren op velerlei wijze hun ge luk beproeven. Er komen gen werp- tent, een hengeltent en nog andere „kermisvermakelijkheden". Men kan er voor een luttel bedrag zich de toe komst laten voorspellen. Voorts komt er een stand, waar door meisjesstu denten gebakken patates-frites ver krijgbaar is. En tenslotte kan men verpozen op een gezellig terrasje. De „Vanity-Fair" wordt dinsdag morgen officiëel geopend door mejuf frouw nr. M. E. Blok, erelid van de V-V.S.L, De „kermis", die voor ieder- NV*ÖM' ™,rV"hTatSChaPi I °pendrz$ dtoXke5lijmeiiS,van'lS pq N.V, alhier, welk jubileum eerst j.ot 22.00 uur en woensdag 6 mei van heden wegens ziekte van de heer Kromwijk kon worden gevierd. Daartoe uitgenodigd werd de jubi laris, die vergezeld was van zijn echt genote gistermorgen door de direc tie in aanwezigheid van chefs en een deputatie uit het personeel in de ep Eduardo Copraij I cantine van de vennootschap ontvan- Brazilië. De dames gen en gehuldigd. De heer G. de Flineg, directeur, huldigde de jubilaris in een waarde rende toespraak en dankte hem voor de grote toewijding qn accuratesse, waarmede hij gedurende 40 jaren zijn werkzaamheden heeft verricht. Spreker memoreerde o.a. het feit, dat ook de vader van de jubilaris de vennootschap gedurende talrijke ja ren heeft gediend. Bij het vererend getuigschrift der Nederlandse Maat- Leidse agenda ZATERDAG, 2 MEI. R.K. Instuif, Leiden, „Lentebal" - KT:« u -j TT m.W.v „The Game Bakers", St. «L ff SffS? Antoniusclubhuis, 8 u nam. MAANDAG, 4 MEI Dodenherdenking, spr. Pater Ce slaus Tijnagel. Stadsgehoorzaal, 7.13 u nam. Stille tocht Dodenherdenking, Be vrijdingsmonument, 8.30 u nam. werd de jubilaris tevens de gebrui kelijke enveloppe met inhoud over handigd, terwijl zijn echtgenote eén fraai bloemstuk werd aangeboden. De bedrijfsleider wenste de heer Kromwijk hierna geluk en sprak zijn waardering uit voor het vele goede werk, dat de jubilaris heeft ver richt. 14 tot 22.00 uur. KRAAMVROUWEN IN DE ZIEKENHUIZEN GETRACTEERD. Ter gelegenheid van Moederdag zullen de Kraamvrouwen in de drie ziekenhuizen hier ter stede traditie getrouw door de afd. Leiden van de Ned. Ver. van Bankethakkerspa- troons worden bedacht rriet taarten. Deze uitreiking zal geschieden in de morgen van woensdag 6 mej. Zoals gebruikelijk zal ook aan de echtgenote van Ie burgemeester, mevr. Van Kinschot-Dorhout Mees, als eerste burgeres der stad, de ge bruikelijke Moederdag-taart worden aangeboden. AFSCHEID P. H. VAN EGMOND VAN DE LICHTFABRIEKEN Gisteren heeft de heer P. H. van Egmond in verband met het bereiken van de 65-jarige leeftijd, afscheid ge nomen van de Stedelijke Lichtfabrie ken, In de directiekamer sprak de direc MAANDAG 4 MEI Stadsgehoorzaal 's avonds 7.15 uur. De 2 minuten stilte te 20 u. wordt aangegeven door het ontsteken van de straatver lichting. Voorts bracht een collega in een teur, ir. Y Ykema zijn dank en waar geestige toespraak de gelukwensen dering uit voor der. anier, waarop de namens het gehele personeel aan de beer Van Egmond steeds zijn taak Alum. Jaloezieën D. LAD AN Off. dealer Inlichtingen en toonkamer: Molensteeg 27, bij de Doezastr. LEIDEN TELEF 31375 SCHOOLMEISJE AANGEREDEN Toen gistermiddag te kwart voor drie de 12-jarige scholiere yan het Agnes-Lyceum, Judith van E-, met een armzwaai naar haar vriendin nen, de Marebrug overstak om zioh naar haar woning op de Oude Vest, te begeven, werd zij door een van de Oude Singel komende auto nog juist aan de rechterzijde van de brug van achteren gegrepen. Het rechter voorwiel raakt haar been. Na door de Eerste Hulpdienst naar het Acad. Ziekenhuis te zijn gebracht, waar zij werd verbonden, werd zij naar haar woning vervoerd. Burgerlijke Stand Geboren: Adrianus Johannes z. v. A. J. van der Geest en A. M. C, vfth Rooy. Wilhelmina Maria d. v. Dekker en G. Schuitemaker Jacobus Adritnus Cecil z. v. J H. M Donders en M. Chapdron. Stijntje d. v. W. Helfqnsteijn en P. de Jong. Wille- mijntje d. v. N. Bakker en M. van de Velde. Albert z. v. J H. van der Vel den en M. Spies. Paulus Jacobus z. v. G. Philippo en M. C. Montagne. An ne Christine d. van F. W. Frets en J. J. van Buuren. Thèa Margaretha Ju liana d. v. W. de Jong en J. C. S. Kooreman. Bernardus Qornelis Tho mas z. v. H. W. Mom en M. P. F. van Steijn. Maria d. v. B. Ouwerkerk en J. Bakker. Titus Diederic z. v. P. G. Bekkering en M. Merens. Eric z van G. Mieremet en C. T. van Nieuwkerk. Richard Noël z. v. E. A. R. N. Boers en L. F. E. van Minde. Paul Noël z. v. E. A. R. N. Boers en L, F, E. van Minde. Nelly Corry d. v. F. Barnhoorn en H. J. Bosschart. Petra d. v. D. Bouwman en J. Var- kevisser.Gerrit z. v. A. J. van der Heiden en J. H. Tonkelaar Yolanda d v. J. P. Louwrier en C. Schenkè- veld. Cornelia Paulus Robertus Ma rie z. v. J. A. de Rooij en M. G. M. va de Ven. Gerardus Johannes Cor nelia z. van G. J. C. Dijksman en A. H. Krul, Reinier Hendrikus Jacobus z. v. R. H. Luiten en A. M. Springer. Maria Johanna d. v. J Heemskerk en E. van Dam. Johannes Gerardus z. v. A. J. van Zeijl en C. J. Groenendijk Ondertrouwd. W. Heemskerk en M. v. Steenbergen; H. Harland en H. M. E. Jorna; W. H. v. Nieuwkerk en Vóór honderd jaar Uit de Leydsche Courant van Zaterdag 2 Mei 1859. 's-Gravenhage H.H. M.M. de koning en de koningin, Z.fC.fL de prins van Oranje, H.H. K.K. H.H. prins en prinses Frederik, H.H. K.K. H.H. prins en prinses Hendrik benevens H.K.H. prin ses Marie hebben Zondagmor gen in de kloosterkerk de be diening van het H. Avondmaal bijgewoond. De bond van Nederlandse Mar- garinefabrikanten deelt mede, dat de sterk gestegen prijzen op de wereld markt voor de meeste voor de mar- garinefabrikage benodigde plantaar dige grondstoffen, welke stijging pu reeds epige maanden aanhoudt, het nodig maakt de consumentenprijzen van margarine te verhogen. De stijging van de grondstoffen- prijzen wordt slechts ten dele door berekend, waardoor de prijsverho ging beperkt bleef tot 1 cent per pak je van 250 gram voor de goedkope merken, 2 cent voor de bekende stan- daardmerken en 3 cent per pakje voor de duurste merken. De prijs verhoging gaat maandag 4 mei a.s. in. J. P. W. v. Leeuwen; A. Mark ep J, J. M. Taffijn; W. Mink en J. Kooien; A. G. P. v, Ruitenburg en G. Bek; Mi Willemse en W. Fakkel; G. Liefmann en A. E. Jochmann; H. J. de Jongh en F. E. Veldhorst; G. A. H- Roz.emeijer en A. H. M. ter Haar; G. M. v. Oevern en J, H. Gubler; J, G, Zadelaar ep M- J. Flippo; Q. A, G- Nagtegaal en E. G. v. Rossenberg; H. T. v. d. Lars ep C, J. Wortel; N. v. d. Hoogt en A. Kriek; J. S. A. Pele en J. v. Heiningen; P. B. Beverwijk en E. J. Nieuwenburg; H. J. Timmers en T. de Jong. Overleden: G. J. Yperlaan 73 jr, man; H. H. Jekat 62 jr, weduwe van J. H. Schrama; A. van der Horst 73 jr, man; C. W. van Rijn 65 jr, man; J. J. F. van Berkel 79 jr, man; M- A. Haarbripk 69 jr, echtgenote vap E. C. J. Neuteboom; L. van de Weerd 65 jr, weduwe van A. Sasburg. Het vorig jaar heeft voor het eerst een tiental, gevormd door acht gebroeders en twee neven Verdegaal, een damwedstrijd gespeeld tegen het optreden ven het Hawaianorkest i fen *'e"tal van ,de Hoorn» Damcmb van nölf del Prado dat de Stillete A1Phen aan den Byn. Voor die Zuidzee en de Antillen in de zaalstelde" een wisselbeker beschikbaar, welke zij meteen m Al- Auvertentie) jubilaris over en bood hem een en veloppe met inhoud aan. Een fraai uitgevoerd gedenkalbum vermeldde de namen van hen die aan dit hulde blijk deelnamen. Tenslotte bedankte de heer Krom wijk allen voor de hem gebrachte hulde en de cadeaux. BIOSCOPEN. De films in de week van 18 mei ALPHEN AAN DEN RIJN In de nacht van donderdag op vrij dag hebb.-n o.ijenode gasten zich altijd direct klaar staan zodra stagnatie in de gasvoorziening dreig de. Spreker wenste de heer Van Eg mond nog vele goede pensioenjaren toe, een wens die nog eens extra onderstreept werd door de chefs van de scheidende functionaris Namens de personeelvereniging werd hem een geschenk aangeboden. In de kantine werd hierna in de kring van zijn naaste collega's nog zijn door de Kath. Film Centrale als hartelijk afscheid genomen van de had opgevat en vervuld, en voor het toegang verschaft tot liet foto-ate- volgt gekeurd: Casino: „Mon oncle", alle leeftijden Lido; „Hier bin ich hier bleib ich", alle leeftijden. Luxor: „De herberg van het zesde geluk", alle leeftijden. Trianon: „De kat", 18 jaar. Rex: „De blauwe Tirana", 14 jr. heer Van Egmond, waarin ook zijn vrouw en dochter werd betrokken. Tevens werden enige attenties over handigd. Tot slot dankte de heer Van Eg mond, mede namens zijn gezin, voor de vele blijken van vriendschap en waardering bij zijn afscheid onder vonden. Verdegaal-team won te Alphen eigen beker bracht Na de pauze, waarin werd gecol lecteerd voor het Kan. Van Schaik- fonds. speelde Vondel de sketch RECHTSZAKEN Praktizijnskk.ntoor van TH J VAN DER HEIJDEN Hoge Rijndijk 103a Leiden Telefoon 23405 (Advertentie Oplossing No. 518. Horizontaal: 1. groen, 5. alp, 8. pion, 10. ei, 11. s.l., 13. krom, 15. uw, 17. goela, 19. sire, 21. reis, 22. akant, 24. Se, 25. tien, 27. r.k., 29. om, 31. geen, 33. sik, 34. noest. Verticaal: 1. Gijs, 2. op, 3. eik, 4. Norg, 6. le, 7. pinas, 9. Noor. 12. Luik, 14. mees, 16. wrat, 18. Lier, 19. sa- mos, 20. enig, 23. teen, 26. neo, 28. kit, 30. mi, 32. ne. phen moesten achterlaten omdat zij de wedstrijd met 119 hadden verlo ren. Vrijdagavond waren de Verdegaals in „Jonathan" weer present, met broeder Quirinus (II. C. Verdegaal) uit Geleen in hun midden, om voor de tweede maal te strijden om de 1 beker. j De Verdegaals wónnen nu met 119 en mochten voor een jaar de beker 1 meenemen. Hiermede is dan de ont- moeting van de Verdegaals met de j Hoornse Damclub opnieuw geprolon geerd. Op de foto het winnende Verde- gaal-team, met broeder Quirinus als bewaker van de fraaie wisselbeker. De gedetailleerde uitslagen zijn: P. Kalshoven (HDC, Alphen)Piet J. Verdegaal (fam. Verdegaals dam club) Hazerswoude-Rijndijk 20; W. v. Of wegen H. Verdegaal (id.) 02; P. II. Spekbroeder Quirinus H. C. Verdegaal, Geleen 11; A. de GrootKees J. Vertegaal (id.) 02; W. J. Ravensberg Leen J. Verdegaal, Alphen aan den Rijn 02; Fr. van Doorn—Huib A. Verdegaal, Hazers- woude Rd. 02; D. Ravensbergen Jaap C. Verdegaal (id.) 20; A. van VlietJan W. Verdegaal, Rietveld Hazerswoude 11; M. v. d. Vaart Piet Vertegaal Jr. (Czn.), Hazers- woude-dorp 20; A. C. v. Diggelen Huib Verdegaal Jr. (Pzn) Hazers woude Rd. 1—1. Totale uitslag 911. Als wedstrijdleider fungeerde delH.D.C. sprak een kort welkomst heer J. Nollen. woord en bood na afloop de beker De heer M. de Groot, voorzitter van aan. lier van de heer H. v. Elk in de Prin. Hendrikstraat te Alpncn. Men heeft dit gemakkelijk kunnen doen door het openschuiven van een niet afge sleten raam. Men heeft uit de etalage vijf foto toestellen tor gezamenlijke waarde van f 50.meegenomen, alsmede de kassa, tor waarde ^*an - 250,—-. waarin slechts f 0.40 zat. Dezelfde pars-men hebben een min der fortuinlijke slag geslagen in het benzinepompstation van de fa. Bink aan de Heren vog/Granje Nassau- singel .vaar zij binnen zijn gekomen door het uitnemen ven een glasruit. Zor.der succes heeft men getracht de ingemetselde kluis >p«r. te bre ken. Wel vvordt ca. 2 liter gemengde smerinu voor bromfietser, vermist alsmede een electris' he wandklok. Overigens is de nacht voor de die ven niet erg fortuinlijk verlopen, want in Uithoorn zijn zij ogen de lamp gelopen. Do volledige buit is achterhaald. Het zijn twee knapen van 16 en 18 jaar, welke dezelfde nacht in Gouda een bromfiets hebben gestolen en in Boskoop een inbrac.lt hebben ge pleegd, alvorens zij nar.r Alphen aan den Rijn -rijn getogen. LEIDERDORP Dorpshuis. Op 4 mei a.s. is het Dorpshuis vanaf des namiddags vier uur niet meer beschikbaar i.v.m. de Dodenherdenking. BODEGRAVEN ZILVEREN MEDAILLE VOOR MEJ. A. STEENREEK Burgemeester J. Croles en zijn echt genote waren aanwezig ten huize van de heer J. v, d. Marei, alwaar mej, A. Steenbeek thans 35 jaar als huishoud ster in dienst is. De uitreiking van de zilveren medaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau geschiedde des morgens om half elf door de bur gemeester zelf in tegenwoordigheid van de familie van de gedecoreerde. BOSKOOP KON. ONDERSCHEIDING VOOR CHAUFFEUR VREEDEHAND VAN CITO SA. In het feestelijk versierde kantoor van de Streekvervoermaatschappij Citosa werd vrijdagmorgen onder gro te belangstelling de ere-medaille in brons verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, uitgereikt aan de heer j Arie van Vreedendaal. Hieraan vooraf ging eerst een huldiging door de di rectie van de N.V. Citosa bij monde van de directeur, de heer J. Kok, die mededeelde, dat de directie op het standpunt staal dat de dienstjaren doorgebracht bij een bedrijf hetwe.k door Citosa is overgenomen, behoren mee te tellen waarde de heer A. van Vreedendaal door de 10 jaren bij v. Bunningen en de 30 bij Citosa kan bogen op een 40 jarig jubileum. Na mens de directie bood spreker een geschenk order couvert aan terwijl de ech'.genote bloemen in ontvangst kreeg te nemen. Voor de steun v/elke de directeur bulten het bedrijf van de jubilaris heeft ondervonden overhan digde de heer Kok een grote kist siga ren. Vervolgens sprak urgemeester van de gemeente Zwammerdam, de heer C. G. van Dobben de Briyn, die de ere-medaille in brons, verbonden aan de Orde vn Oranje-Uassau, uitreik te waardoor plichtsgetrouwheid en ar- beidslust, door hem 40 jaren achter een aan de dag gelegd, op bijzondere wijze, wordt gekenmerkt. Namens de personeelsvereniging sprak de heer de Vries, die de jubila- j ris een gouden arm .•andhorloge met Citosa-inscriptie aanbood. Van de ge zamenlijke controleurs ontving de heer van Vreedendaal een kist sigaren, evenals van de „staf Tenslotte sprak .de jubilari een dankwooord.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 2