KLM trad uit luchtvaartbesprekingen Ankiets Parade in Ik /-v stretch nylon PeektCloppenburg „Heliomare" geopend DINSDAG 28 APRIL 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 1 elke woensdag perk zou ten minste tevoren nauw keurig moeten worden vastgesteld. Dit alles wordt door de overige vier maatschappijen niet als het meest be langrijke gezien. Zij willen eerst het vervoer verdelen. De K.L.M. meent, dat er thans onvoldoende basis is om de bespre kingen voort te zetten. De bespre kingen, die heden gevoerd zouden worden, zijn afgelast. Daarmee is de conferentie over fusie van de Euro pese luchtlijnen vastgelopen. Europair" zonder grondvesten De K.L.M. heeft zich teruggetrok ken uit de luchtvaartconferentie, die in Den Haag gehouden wordt. De conferentie had tot doel, te komen tot één luchtvaartmaatschappij, „Euro pair". Aan de geheime conferentie namen, behalve de K.L.M. ook deel: de di recties van de „Air France" (Frank rijk), „Lufthansa", (West-Duitsland), Alitalia, (Italië) en de Sabena (Bel gië). Deze vier maatschappijen heb ben de besprekingen normaal voort gezet. De K.L.M. trad uit omdat zij zich niet wil vastleggen op een verdeling plex van de maatschappij „De Fijn van het goederen- en personenver- houthandel" n. v. aan de Nieuwe voer, voordat zij zekerheid heeft over j Hem weg in het westelijk haven een aantal vragen, die ter vergade- j gebied te Amsterdam officieel ring onbeantwoord bleven. De voor- j openen in tegenwoordigheid van de naamste daarvan is wel, welke in- hoge commissaris van de staat Ghana, houd en vorm een gemeenschappe- I een der belangrijkste leveranciers lijke luchtvaart-exploitate zal heb- van de fijnhoutsoorten is. De prins ben. I zal ter gelegenheid van deze opening een 22 meter hoog gedenkteken op Valt ook het vervoer op eigen het terrein van de mtatschappü ont- grondgebied onder die exploitatie? j hullen. Dit houten gedenkteken is Bovendien wenst de K.L.M. een duidelijker inzicht in de kosten- en inkomstenverrekening van de nieuwe maatschappij en een duidelijker om schrijving van de onderlinge lucht- vaartpolitiek. Een ander punt is de zeggenschap in de combinatie. De re geling van de status der luchtvaart maatschappijen in het overgangstijd- ontworpen door prof. Karazzo. WATER WORDT DUURDER IN DEN HAAG. Het Haagse leven wordt weer duurder. Nadat de raad besloten heeft, de tramtarieven te verhogen van een jongens markt originele Italiaanse import in felle zonnige kleuren en stretch groeit een maatje mee. Speciale J. M. prijs (Advertentie) kwam slechts verzet van de zijde der V.V.D., die het niet eens was met de kwartje tot dertig cent voor een rit,voorgestelde indeling van de verbrui- heeft hij nu ook zijn goedkeuring ge- kers in vier groepen. De V.VJD.- geven aan het voorstel, het tarief vanfractie wilde een enkelvoudig tarief, de duinwaterleiding te verhogen. In I Het voorstel van b. en w. werd de raadsvergadering, maandag j.l., I evenwel ongewijzigd met grote meer- waarin dit voorstel aanhangig werd derheid goedgekeurd. Monty gaat praten in Moskou Gemotoriseerde redding als ideaal in Bloemendaal De beveiliging van baders en zwemmers langs onze Noordzeekust zal in de toekomst het best zijn ge diend met gemotoriseerde bewaking op zee. De romantiek van het zo ver trouwde reddingsmiddel de haspel- lijn gaat daarmee verloren en de red- dingsflotteurs (de zgn. Toms) hebben ook de langste tijd gehad". Dit verklaarde maandagavond tij dens een vergadering van de Bloe- mendaalse reddingsbrigade de voor zitter, de heer G. Schuitemaker, die ook lid is van de contactcommissie kustbrigades. Het Bloemendaalse strand zal vanaf mei worden bevei ligd met vier boten, twee gemotori seerde plasticvletten, een houten vlet en een flotteur. Jaap kreeg zijn trouwring weer terug uit de olifantenren De trouwring, gevonden in de ren van de olifanten bij Ouwehand, is weer bij de rechtmatige eigenaar terug. Zondagmiddag vervoegde zich bij de directie van het dierenpark de heer Jaap van de Pol uit Herveld, die kwam vertellen, dat in 1957 een der olifanten het handtasje van zijn vrouw te pakken had gekregen, waar ook zijn ring in had gezeten. Toen de heer Van de Pol had ver teld, dat de inscriptie in de ring de datum 26-11-1955 vermeldt en dit bij onderzoek bleek te kloppen, werd het gouden kleinood door de heer Ouwe hand aan hem overhandigd. KIND DOOD TERUGGEVONDEN Het 4J4 jarig zoontje Menno van de familie Bergsma uit Makkum,1 BF |H naar wie heel het dorp sedert zater- JÊF SBH9 dagmiddag van Makkum. Men plaats gedregd op aanwijzing van de telepaat Croiset aan wie de kaart van Makkum werd getoond. Zondag had men reeds op deze plaats ge- Veldmaarschalk Burggraaf Bernard Montgomery van Almeln wuift hier dregd maar toen werd het kind niet van de trap van het vliegtuig op London Airport voor zijn vertrek (maan- gevonden. Het stoffelijk overschot dag) naar Moskou. Montgomery heeft naar aanleiding van zijn reis verteld, werd vanmiddag om 18.00 uur aandat hij zeer geïnteresseerd is in het conflict tussen Oost en West en dat de wal gebracht. hij daarover in Moskou „enige gesprekken wilde voeren". Denkt u niet, dat de jongedame op deze foto, als een moderne zuster van Hercules, een staaltje krachtpatsen staat te vertonen. Het enorme blok, dat zij hier op de schouder torst weegt nl. maar 25 kilogram. Het meisje geeft een demonstratie met een nieuw soort isolatiemateriaal tegen vocht en geluid, dat een Hamburgse firma op de markt heeft gebracht. Een nuttige vinding voor de woningbouw met een aantal uitzonderlijke kwaliteiten zoals minimaal gewicht. Dr. Sa'k door 400 medici toegejuicht Deskundige uiteenzetting Prof. dr. Jonas E. Salk, de ontdek ker van het Salk-vaccin tegen kinder verlamming heeft gisteravond in de aula van de Amsterdamse universi teit gesproken voor ruim 400 Neder landse artsen. Hij werd verwelkomd met een ovatie. De artsen hebben met zeer veel belangstelling naar de uiteenzetitng van de Amerikaanse professor geluisterd. De rector-magnificus van de uni versiteit prof. dr. M. J. Woerdeman had de spreker verwelkomd en enkele inleidende woorden gesproken, waar na de Amerikaanse geleerde over ging tot zijn betoog, verhelderd en verduidelijkt met talrijke lichtbeel den. Dr. Salk zette o.a. uiteen, dat proe ven met dood-virusvaccin in de toe komt nog in belangrijkheid zullen toe nemen, ondanks het feit, dat Ame rikaan-se geleerden er reeds onvoor stelbare resultaen mee hebben be reikt. Nadat professor Salk uitgesproken was, kreeg hij van zijn toehoorders staande een ovatie, waarmede de me dici de dankbaarheid wilden onder strepen, die de wereldbevolking in het algemeen en het Nederlandse volk in het bijzonder koestert jegens de man, aan wie zo vele ouders de gezondheid van hun kinderen te dan ken hebben. De Haarlemse bloemenmeisjes zul len vandaag, morgen en donderdag in Parijs zijn ter gelegenheid van de internationale floratentoonstelling die daar gehouden wordt. Morgen avond zullen zij bloemen aanbieden aan het publiek, dat in de „Salie Ga- veau" komt luisteren naar een con cert van de Nederlandse zangeres Aafje Heynis. Woensdagochtend zul len op de Place de l'Opera de ver keersagenten en de voorbijgangers in de bloemetjes worden gezet, mor genmiddag krijgen de verpleegden in de inrichting voor zenuwlijders van de politie bloemen. Donderdag zullen zij op de floraliatentoonstel- ling zijn en daar de Nederlandse am bassadeur, mr J. W. Beyen, die er een officiëel bezoek komt brengen, ontvangen. „PANCRATIUS"-KOOR IN ROME Het Koninklijk Heerlens Mannen koor „Pancratius", dat op concert reis in Rome vertoeft, heeft gister avond in „Capitol", als gast van de stad Rome en van de Nederlandse ambassade, een zeer geslaagd concert gegeven. Het publiek was opgetogen en noopte het koor tot een dubbele toegift. Onder de belangstellenden bevonden zich de Nederlandse am bassadeur mr. W. F. L. graaf van Bylandt, graaf De Marchant et d'An- sembourg, ambassadeur bij de Heilige Stoel, vertegenwoordigers van de stad Rome, de Italiaanse regering en vertegenwoordigers van de Duitse en Franse ambassades, 's Morgens had de Italiaanse radio-omroep een uitvoering van het koor op de band vastgelegd. Hedenochtend zou het koor in spe ciale audiëntie ontvangen worden door Paus Joannes de 23ste. Het koor zou hierbij drie liederen ten gehore brengen, die door de Paus zijn uit gezocht. Het koor telt 120 leden en zingt zonder instrumentale begeleiding. Voor de uitvoering gisteren, sprak graaf van Bylandt het koor toe. De directeur van het koor, Henri Hey- dendaal, werd door een erewacht in staatsiegewaad, dwars door de over volle zaal, naar het koor geleid. Toen het koor zaterdagavond in Rome arriveerde, voerden enkele leden een Goudse vaas met een boe ket tulpen mee, die door de voor zitter, de heer Jos Wenders, naar het Vaticaan werden gebracht; daar sie ren ze thans de werktafel van de Paus. PILOOT OMGEKOMEN De gisteren omgekomen piloot van de Thunderstreak-straaljager, die bij Baflo terecht is gekomen, was de 26-jarige eerste luitenant H. Sliep uit Uden. Hij was gehuwd en had twee kinderen. Zijn stoffelijk overschot werd gevonden bij Westemieland (gem. Eenrum). Het Meisje en het Monster I Prinses Margaret van Engeland heeft een bezoek gebracht aan de wonder- tuin te Bomarzo in de buurt van Rome, welke o.m. wordt gesierd door een j verzameling granieten monsters. De foto toont de prinses, poserend in d« muil van een enorme waterspuwer. Scooter reed tegen Kermiswagen te Halfweg Prinses Beatrix met „Rotterdam'' naar New York Een zuster van Hercules Prinses Beatrix is voornemens de reis naar New York in september a.s. ter bijwoning van de feestelijkheden ter gelegenheid van de 350ste ge denkdag van Henry Hudson's tocht met „de Halve Maen", te maken met het nieuwe vlaggeschip „Rotterdam" van de Holland-Amerika lijn. De „Rotterdam" zal op 11 septem ber in New York aankomen. De comissaris der koningin in de 1 provincie Noord-Holland, dr. M. J. Prinsen, heeft gistermiddag het revalidatieoord „Heliomare" te Wijk aan Zee officieel geopend. Des mor gens had mgr. J. P. Huibers, bisschop van Haarlem, de kerkelijke inzege ning verricht. Zondagavond is op de verkeersweg AmsterdamHaarlem te Halfweg de 25-jarige scooterrijder T. J. v. S. Bit Noordwijkerhout met zijn voertuig tegen een, wegens motorpech langs de weg. staande, wagen van een kermis-exploitant gebotst. De foto laat zien hoe ver de scooter onder de wagen was geschoven. Een gedeelte van dit r.k. sanato rium is verbouwd en ingericht tot revalidatieoord voor alle gezindten. Het bevat modern geoutilleerde afde lingen voor massage en elektrische therapie, een oefzaal met loopschool, wisseldouches, een vlinderbad met onderwatermassage en een afdeling voor arbeidstherapie. Nieuw in ons land is 't grote zwembad met automa tische loopbrug. Deze prideur geldt ook voor de speciale deursloten die de patiënten zelf kunnen bedienen en een automatische veiligheidslift.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 7