Scherp De H.K.W.-Leiden hield 'n levendigi jaarvergadering POTLOOD EN GEEST De Club de Limetz zag „Crin Blanc" Tweede ouderavond r.k. ouderraad, Leiden PERSONEN IN EN UIT LEIDEN GEVESTIGDE EN VERTROKKEN HUIBERS DINSDAG 28 APRIL 1959 DE LETDSE COURANT PAGINA 2 Automatisering geen directe bedreiging Tijdens de gisteravond in Het Gulden Vlies" gehouden jaarverga dering van de Leidse afd. van de Bond van Handels-, Kantoor- en Winkelpersoneel heeft de geestelijk adviseur, pater V. Moons o.f.m., de nieuwe leden geïnstalleerd en hen, alsmede de andere aanwezigen, met een kort woord toegesproken. Vanaf de schepping hebben wij te maken met *de andere", aldus spr., ondanks onze individuele verschil- len moeten wij ons bewust zijn te leven in een menselijke gemeen schap. Dagelijks constateren wij dat deze gemeenschapszin aan het tanen is, grotendeels een gevolg van het zich „arrivé" voelen door de wette- lijke bescherming van ons bestaan, een materialistische opvatting met het gevaar voor vervreemding van de naaste. Spr. wees in dit verband op de vastenbrief waarin gewezen wordt op de absolute zekerheid met elkaar in Christus verbonden te zijn, een gemeenschap waarin wij „de andere" moeten ontmoeten. De vergadering, onder voorzitter- schap van de heer Th. H. de Wilde Jr. keurde de jaarverslagen van se- j cretaris en penningmeester goed, j verheugend was het te kunnen con- stateren, dat de bond dit jaar een bescheiden ledenwinst had geboekt, i De voorzitter meldde tevens het schuchter pogen tot samenwerking met de chr. en neutrale vakorgani- l saties, momenteel worden de moge- I üjkheden daarvan nog voorzichtig afgetast. De heer H. Franken, 40 jaar lid van de Leidse afdeling, werd hierna door de districtbestuur der, de heer Th. G. Steinmetz, toegesproken. Het is moeilijk, aldus spr., de dank aan een der gelijke pionier tot uitdrukking te brenaen, vooral als men be-1 seft welk een moed er nodig j was om 40 jaar geleden lid te zijn van een organisatie. Namens j de bond werd de heer Franken door spr. getooid met het gou-1 den insigne voor 40 jaar trouw I lidmaatschap. Vervolgens herdacht de voorzitter wijlen de heren Uljee, Kooloos en Van Gelder, die na meer dan 25 ja- I ren lidmaatschap, in het afgelopen jaar aan de bond waren ontvallen. I De bestuursverkiezing, na de pauze, leverde geen ingrijpende ver- anderingen op, de periodiek aftre- dende heren F. H. M. Kok, A. L. van Giezen en H. A. M. Tooten werden bij acclamatie herkozen. De functie van de uit Leiden vertrekkende mej. L. Welling is overgenomen door de door het bestuur gestelde candidate, mej. C. Haas. De voorz. bracht namens de Leidse afdeling dank aan mej. Welling voor haar grote werkzaamheid en wenste haar veel succes in haar nieuwe omge ving. Zonnebrandolie, Zonnefilters. SPRAY S in diverse merken, Zonnebrandcrème s en notenolie. Drogisterij- J. Vrijenhoek Haarlemmerstraat 119 Tel. 22491 Advertentie 2 3 U 5 6 7 8 4 10 11 1? U U IS 16 17 18 19 20 21 22 23 24 26 28 26 27 No: 516. Horizontaal: 1. voorzetsel, 3. haringachtig visje, 8. koning van Basan, 9. zeemacht, 10. stad in Span je, 12. academische titel (afk.), 13. wereldtaal, 14. muzieknoot, 15. dorp onder Epe, 17. aanspreektitel van een koning of keizer, 9. voegwoord (Fr.), 20. biersoort, 21. academische titel (afk.), 22. gemoedsbeweging, 24. vloertegel, 26. oude lengtemaat, 27. verdieping van een huis, 28. vlakte maat. Verticaal: 1. kernspreuk, 2. ik (Lat.), 3. rijtuig op twee wielen (In donesië), 4. voor, 5. rechten inbegre pen (afk.), 6. beneden, 7. voorzetsel, 9. honingdrank, 11. geweven band, 14. grassoort, 16. telwoord, 17. teug, 18. nobele, 20. vriendin (Fr.), 21. bij woord, 22. bar, 23. Europeaan, 25. scheikundig element (afk.). Oplossing morgenavond. Oplossing No. 515. Horizontaal: 1. notulen, 6. pon, 7. ras, 9. eg, 10. eik, 12. t.t., 13. steel, 15. goot, 16. pali, 17. leges, 19. la, 21. nor, 22. re, 23. alp, 25. por, 26. schraal. Verticaal: 1. nog, 2. on, 3 unie, 4. er, 5. nat, 6. pergola, 8. steiger, 10. Et- ten, 11. keper, 13. sol, 14. las. 18. Goor, 20. als, 22. rol, 24. p.c., 25. pa. Gouden jubileum. In 1960 zal HKW-Leiden haar gouden jubileum vieren, voor de voorbereiding daarvan werd een commissie benoemd uit de aanwe zige leden, ook zullen daarin twee bestuursleden zitting hebben waar onder (vanzelfsprekend) de mees ter der penningen. De heer Steinmetz hield, gecom bineerd met de rondvraag, een inte ressante inleiding over de automa tisering, een probleem waarbij het verkopend en admin. personeel nauw betrokken is. De voortschrijdende mechanisatie is volgens spr. niet te gen te houden, wij dienen de, ove rigens niet verontrustende, conse quenties onder de ogen te zien. De overgang van de conventionele ad ministratiemethode naar electro- nische administratie zal geleidelijk gaan en dit door verschillende oor zaken: de aanschaf is zeer duur en vereist enorme investeringen, boven dien vraagt de bediening een inten sieve en langdurige opleiding van z.g. programmeurs waarvan een all round adm. kennis wordt vereist. Doordat dit moderne, efficiënte sys teem snellere bedrijfsresultaten geeft, komt er veel ander admini stratief werk vrij, zoals o.a. statis tische arbeid. Naar aanleiding hier van wees spr. er met nadruk op, dat vooral de jongeren er op bedacht moeten zijn steeds cbij te blijven in de moderne bedrijfsadministratie, want alleen met een hogere oplei ding zal men zich kunnen handha ven, het eenvoudige kantoorwerk komt niet meer aan bod. Spr. besloot met te concluderen, dat, indien de productiviteit niet ver mindert, de automatisering kan bij dragen tot een verkorting der ar beidstijd, een onderwerp dat door ter zake kundigen uit het Bondsbestuur reeds geruime tijd grondig wordt bestudeerd. De heer De Wilde heeft spr. dank gebracht voor deze leerzame uiteen zetting en hierna deze jaarlijkse bijeenkomst beëindigd. PLEZIERIGE AVOND ALG. BOND VAN INVALIDEN De afdeling Leiden en omstreken van de Algemene Nederlandse Inva liden Bond, die, zoals velen bekend zal zijn, de belangen behartigt van de mindervaliden van alle gezindten, hield gisteravond een feestelijke bij eenkomst in de grote zaal van „Den Burcht". Verschillende artisten werk ten aan deze gezellige propaganda- avond, die vrij veel belanstelling trok, mede. Een gevarieerd cabaretpro gramma werd onder de titel „Kolde- rado" in sneltreinvaart afgewerkt, zeer tot genoegen van de aanwezigen in de zaal. Er was o.m. kolder Ln klank en beeld, charme en vrolijk- heid in Franse stijl en er waren ook j enkele grappige schetsjes, die de al gemene vrolijkheid zeer ten goede kwamen. De voorzitter van de Leidse j afdeling, de heer H. P. Pannekoek, sprak aan het begin van de avond woorden van dank en waardering tot allen, die de invaliden steeds behulp- zaam zijn. Uit de woorden van de voorzitter bleek wel duidelijk dat zeer velen de afdeling Leiden en omstre ken een goed hart toedragen. Na de pauze kreeg de heer A.J. v. d. Knaap, secretaris van het hoofd- i bestuur, gelegenheid om een propa- gandistisch toespraakje te houden. Hij achtte het noodzakelijk dat de invaliden zich organiseren. Willen de invaliden hun belangen zo goed mo- gelijk behartigd zien, dan moet er I ook een goede organisatie zijn. Het optreden van de artisten werd zeer gewaardeerd. Er was een trio, j dat met veel succes allerlei vlotte me-1 lodietjes ten gehore bracht en er wa-1 ren ook twee grappemakers die de gekste gezichten trokken. Fred. Bour- gonje ontpopte zich als een vlotte conferencier, die ook in een aantal schetsjes optrad. Het was als altijd weer ge zellig bij de Club de Limetz. Het was de eerste samenkomst na het „Boe- renweekend", dat de Club de vorige week gehouden heeft in huize „Plant- lust" in Scheveningen. De harten waren nog vol daarvan en dus vloeiden de monden ervan over. Er werden vele malle situaties in herinnering geroepen, vooral om dat er vele foto's circuleerden, waar op verschillende aardige momenten uit het „boerenleven" van de Club waren vastgelegd. Het hoogtepunt van de avond was wel de vertoning van de bekende film „Crin Blanc", in 1953 vervaar digd door Albert Lamorisse. Het is de geschiedenis van een kleine jon gen uit de Camarque (Frankrijk), die vriendschap sluit met een wilde hengst. Evenals zijn film „De rode ballon" houdt ook „Crin Blanc" een poëtisch symbool in, n.l. dat de kleine jongen zich totaal inzet om de knechting van het trotse paard tegen te gaan. Het is een bijzonder mooie film, ter beschikking gesteld door de Ser vice d'Information in Den Haag. De leden van de Club hebben er extra- critisch naar gekeken, nadat Jaap de Wit tevoren een uitleg gegeven had van de elementen, die bepalend zijn voor de goede film. Nadat de eerste voorbereidingen waren getroffen voor de organisatie van een nieuw week end, werd de avond gesloten door Jaap de Wit, die met piano-begelei- ding door Jan Doove vier Franse I chansons zang, die hij van een kleine 1 toelichting voorzag. gem. aankondiging Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat de gemeentesecretarie en de bu reaus der gemeentelijke diensten en bedrijven, alsmede het gemeentelijke badhuis, behoudens het hierna ver melde, op donderdag 30 april a.s. de gehele dag en op dinsdag 5 mei a.s. van 12.30 uur af, voor het publiek ge sloten zullen zijn. Het Stedelijk Museum „De Laken hal" zal op beide dagen van 13.00 tot 17.00 uur geopend zijn. EN VERLOFSLOKALITEITEN OP 30 APRIL 1959 De Burgemeester van Leiden De opvoeding berust niet alleen bij "h"* J.V oudïra. Het onderwiis is een dee °n« WOrden de ouders. Het onderwijs is een deel van de opvoeding, dat de ouders wel iswaar uit handen hebben gegeven maar waarop zij wel degelijk toezicht dienen te houden. Om een nauwer contact te verkrijgen tussen ouders en onderwijzers, hetgeen de opvoeding van het kind ten goede moet komen, zijn alom de oudercomité's opge richt. Maar nog steeds zien vele ouders niet het belang in van het contact met de onderwijzers. brengt ter openbare kennis dat door i gehouden voor de ouders van kinde- hem ontheffing is verleend van het ren uj£ zesde klasse lagere school, sluitingsuur voor vergunnings- en avond was in hoofdzaak belegd verlofslokahteiten m de nacht van 30 voor de parochiële scholen van de april op 1 mei a.s. tot 1.00 uur. Houders van muziekvergunningen mogen tot dat tijdstip muziek ten gehore doen brengen. UITSLAG FOTOWEDSTRIJD Leidse amaieurfoiografen De leden van de Leidse Amateur- fotografenvereniging kwamen gis teravond onder leiding van de heer J. G. Gompelman bijeen om de uit slag te vernemen van de jaarlijkse wedstrijd, zowel in kleuren als in Pfnv - zwart-wit. De voorzitter sprak er "«'ifjf'V. hooM van Vakschool zijn vreugde over uit, dat dat er zo'nj~ Leonardus-, Antonius- en Hartebrug- parochies. Er waren niet bijzonder veel be langstellenden, hetgeen de heer F. A. M. Molkenboer, secretaris van de Ouderraad in zijn openingswoordje een betreurenswaardig feit noemde. Deze ouderavond had het karakter van een forum dat. de ouders voor lichting gaf over de wegen, die open liggen voor hun kinderen, als die de lagere scholen verlaten. Om die mogelijkheden duidelijk uiteen te zetten, had de ouderraad een aantal deskundigen bijeengeroe- Het waren mej. Th. W. van grote collectie was ingezonden. Ook het peil van de foto's was over het algemeen goed. Vooral in de hogere klassen viel de beoordeling door het geringe verschil tussen de inzendin gen niet mee De uitslag is: Zwart-wit beginners: 1. mej. .T. Schep, 2. G. v. d. Wijngaard, 3. J. Wondergem er. H. T. Wijsman, eerv. verm. J. M. Boonzaayer. Promotieklasse: 1. G. Kikkert. 2. G. L. v. d. Berg. Hoofdklasse: 1. J. Versteeg, 2. J. G. Gompelman. Kleuren: 1. J. G. Gompelman en J. Versteeg; eerv. verm. J. Filippo Na afloop van de prijsuitreiking werden de promoties bekend ge maakt. Naar de klasse gevorderden promoveerden. J. Veylbrief, G. Leu- pen, J. M. Boonzaaijer en J. Raai; naar de hoofdklasse: G. L. v. d. Berg en G. Kikkert. Tot slot volgde aan de hand van het juryrapport een bespreking. aan het Galgewater, pater E. Geers, conrector van het Bonaventuraly- ceum, de heer J. J. A. Zonneveld, rec tor van het Agneslyceum, de heer A. H. van Eisen en Th. Scholte, hoofd van de ULO aan het Vrouwenkerk hof. Er waren schriftelijk slechts drie vragen ingediend en daarom had het bestuur besloten, ook enkele vragen in te lassen, die gesteld werden op de eerste ouderavond in februari jl. Daardoor was een sluitend geheel verkregen, waarin de ouders achter eenvolgens de mogelijkheden verna- jnen, die hun kinderen krijgen, als ze de M.M.S., de U.L.O., de ambachts school, of het V.G.L.O volgen. Er lig gen inderdaad vele kansen open, er zijn vele „aansluitingen" van de ene school naar de andere. Daarbij moet men terdege rekening houden met het vermogen van het betreffende kind. „Schoolverlaters" hebben de keuze uit meer dan 8000 beroepen Een juis te keuze van een daarvan, vraagt van de ouders een nauw contact met de J. W. E. J. Dambrink en fam., v. Vol- lenhovenplein 14; B. Dool en fam., Meer burgerkade 25; K. N. Lugten geb. Oen en fam., v. Riebeeckhof 56; J. A. M Sanders en fam, houder v.e. foto-afwerk inrichting, F.ijn- en Schiekade 17; A. Zwart en fam dieselmonteur, Utrechtse Veer 25; J. A. Hannivoort en fam.. ad vocaat, Plantage 22; G. Vreeke** geb. Steur en fam., v. Riebeeckhof 51; H. Volz, Hugo de Vriesstr-at 14; E. G. J. Schaap geb. Versluis, c^rrectrice, Schel penkade 41; J. Boerhovt, militair, Groen- hazengracht 12; J. W. D. van Embden Andres, de Goejestr. 63; C. M G. D. Janssen geb. van Embden Andres, de Goejestr. 63; M. A. van der Noordt, 1.1. verpleegster, Witte Singel 27; B. S. van der Reijden geb. Buder, handweefster. Plantsoen 91; N. A. Holtzappel, ver pleegster, Toutlaan 19; J. Kuijn, politie beambte. Hogerbeetstr 6; N A. A. van Niekerk, leraar, Hoge Rijndijk 27; W. J. Wilkens, wasknecht, Schoolstr. 6; M. E. Krul, lerares, Breestr. 137 A. G. J. van Waveren, Kam. Onne^laan 7; A._ Weise geb. Aijal, Noordeindeplein 8a; T. Wes- seldijk, kleuteronderwijzeres, Rooden- burgerstr. 37; C. A. Rosheuvel, gouver nementsambtenaar, Boerhaavelaan 17; J. M. Voortman, onderwijzeres, Cronestein- kade 2; M. Schouten geb. Kesseboom, Plantsoen 55; M. Quartel, 1.1. verpleegster, Witte Singel 27; T. H. A. ten Harkei, Maredijk 149; F. J. Kramer, Boerhaave laan 8; A. T. S. W. Tjin Pit Joen, v. d. Waalstr. 38; L. P. Groenewegen, expedi teur, Rijnsburger\Yeg 135; D. de Jong. psychometrist, Steenschuur 11; J. H. Zwetsloot geb. van Bemmelen, Seringen straat 23; C. C. E. Grosser, 1.1. verpleeg ster, Leliestr. 120; L. Masurel, Nwe Bees tenmarkt 8; T. E. Dolle geb. Willensen, lerares, Burggravenla n 194; G. L. I. van Hoeken geb. de Brabander, v. Vollen- hovenplei 81; A. E. M Sark, Nieuw- steeg 31; C. M. van Oorschot, Nieuwsteeg 31; A. C. van der Keur geb. van Egmond, Mortsingel 11; J. L. Maas, Pieterskerk hof 22. W. A. Loeven en fam., Burggravenlaan 133 naar Leiderdorp, Hoofdstr. 93; W. Steenbergen en fam., Leemar.sstr. 48 naar Oldebroek, Stationsweg 104; H. G. Teng en fam., v. Vollenh. plein 45 naar R'dam, Goudsesingel 177; A. .aan en fam., Vijf Meilaan 39 naar Den Helder. Beer- zestr. 8; J. J. van Wijk en fam., Hooigr. 45 naar Utrecht, Bethlehemweg 11; K. J. van Fruchten en fam., Maredijk 19b naar Alkmaar, W. de Zwijgerlaan 56; C. J. Boon en fam., Haagweg 94 naar Den Haag, Bakkerstr. 200; J. Padding en fam.. Fogewoerd 86 naar Rijswijk ZH, Min Talmalaan 100; J. Wassenaar en fam.. Hogewoerd 127 naar Leiderdorp, M. P. Splinterlaan 138; S. Dijkman geb. Nieu- wenhuis. en fam., Marijkestr. 23a naar Canada; A. Reitsma en fam., Hoflaan 161 naar Breukelen, Otterspoor 22; M E. A. van der Klip geb. Groot Wesse'dijk, Rijnsburgeweg 10 naar Utrecht, Tolsteeg- plantsoen 21 III; B. V. de Vries, Rijns- burgerweg 10 naar Velsen, Zeeweg 170; I A. J. de Wit geb van Daalen, Hogerbeet str. 1 naar Doetinchem, Leerinckstr. 230; H de Rooij, Hooigr. 57 naar Den Helder, Binnenhaven 111; T. C. de Groot geb. Geugjes, Lusthoflaan 24 naar Hazerswou- de, Rijnenburgerlaan 19; B. R- Weijer- man, Rijnsburgerweg 10 naar Den Haag, Badhuisweg 57; M. E. D. L. J. W. A. igemans, Roodborststr. 39 naar Roggel, Dorpsstr. 1; A G. H. Goebbels, Rood borststr. 39 naar Heerlen, Benzenrader- weg 107; W. .T. H. Hoekers, C. Huygen- laan 49 naar Voorburg. Pr. Mariannelaan 145; A P. J. Dijsselbloem, Hogewoerd 128 naar R'dam, Engelsestr. 141a; J. Knoote. Burggravenlaan 94 naar Den Haag, v. Brakelstr. 59; J. C. Rosmalen geb. Tros, Oude Singel 94b naar Velsen, Schulpweg 282; P. B. M. Bolwerk. Vol- molengr. 2a naar Suriname; J. L. Grof- fi<;. Lage Morsweg 79 naar Ver. Staten v. N. Amerika; I. M. Schüller, Marislaan 7 naar Amerongen, J. v Zutphenweg 4; J. A. Zwarts, Tomatenstr. 62 naar Utrecht Asselijnstr. 19; C. van der Meij, Haag- w 178 naar A'dam, Zwanenburgerstr. 21 II; A. van Kwaweken, Noordeinde 2a Hellevoetsluis, a.b. Hr. Ms Douwe Aukes; H. W. Jansen, Noordeinde 50 naar Den Haag, Dr. Kuiperstr. 4; A. R. Pos, Noordeinde 2a naar Katwijk, Was- senaarseweg 75; H. F. L. Meijler, P. J. Blokstr 41 naar Noordwijk, Atjehweg W. H. E. A. Genangvan Leeuwen. Franchimontlaan 43 naar Den Haag, Pepplerstr. 157; H. Houwer—van Wijn bergen, Nw. Beestenmarkt 19 naar Noordwijk, Boschweg 8; A. M. Roebert, Haarlemmerstr. 93 n ar Den Haag. Hob- berrastr. 108; M. S. Beugelsdijk, Haar lemmerstr. 40 naar Arnhem, v. Palland- str. 1; A. Schaap, Waardgr. 134 naar Den Haag. v. d. Vennestr. 191; J. Heij- mans, Floresstr. 2a naar Den Helder. Bui- tenhav -n 5; A F. JongejanSchuurman Oranjegr. 28 naar Koog a. d. Zaan, Jan Bestevaerstr. 16; W. N. Betram, Heren singel 24 naar Noordwijk, Marjoleinstr 1; M O. de Ruytèr de Wildt, Haarlem merweg 5a naar Den Haag, Beeklaan 340; E. B Verver, Zoeterw.singel 16 naar Velsen, J. M. v. Nassaulaan 69; J. van Ier Hamvan Es, Lammenschansweg 130 n .r Groot Brittannië; C. E. Samson. Witte Singel 27 naar A'dam, Hogéweg 25 bv; J M. Gijsman, Witte Singel 27 naar Den Haag, Roelofsstr. 82; W. Hon- ders, Evertsenstr. 16 naar Leiderdorp Hoofdstr. 144; J. D. Weijers, Celebesstr 16 naar Voorschoten, Leidseweg 303; A C. M. Schorten—Visser, Julianakade 38 genieten, naar Heerlen, Akerstr. 63a. delityk beloond. SNELLE BERECHTING. In de nacht van zondag op maan dag, liepen twee Rijnsburgse jonge lieden, verveeld van de stadse sen saties, in een van Oegstgeests hoofd strateneen vuilnisemmer on derstboven. Daarom zich niets bekommerend wandelden zij verder. Anders dach ten de eigenaars van dit vuilnisdepar tement hierover. Zij togen snel straatwaarts, ze wa ren al ter ruste, en achtervolgden het „uiïge tweetal": mevrouw voorop, de neus vooruit in de frisse nacht, me neer er achteraan. De zich al van niets meer bewuste jongelieden werden gesommeerd even mee te gaan om het onheil te herstel len wat ze „zeer beleefd", prompt deden. Het was misschien nog geen pretje ook, aangezien de hoofdschotel van het op straat gevallen „huisvuil" be stond uit een flink pak visresten van de vorige dag. Als ze hun handen, thuisgekomen, goed hebben gewassen, zijn ze nu wel weer „in onschuld". Inzender: J. G. van der Zon, Koningstr. 31, Leiden. onderwijzer, die het kind op school kan observeren. Dit contact te stimuleren en de ouders de gelegenheid te geven een eerste indruk te krijgen van de stap naar het voortgezet onderwijs, was het doel van deze avond. KAV HERENSINGEL GENOOT VAN ZANG EN TONEEL In de zaal aan d° Maria Gijzensteeg, had de KAV-Herensingel gisteravond voor haar leden weer een aantrekke lijke avond georganiseerd", waarbij 't Juibilate-koor en de toneelafdeling voor genoeglijke hoogtepunten zorg den. Na de verwelkoming, besprak me vrouw Driessen, bij ontstentenis van de vooi-zitster, enige H erne aangele genheden. Allereerst spoorde sp" ^ek- ster de jong-gehuwden aan, deel te nemen aan de gezinso. rsus, waarvan de organisatie ir. handen van n?vr. Helverstein ligt. Voorts heeft het Ro de Kruis medewerk' ig gevraagd voor dc grote collecte van 1 -6 juni, w-itr voor zich deze avond velen "eeds spontaan opgaven. De medewerksters zullen alsnog een uitnodiging voor 'n filmavond ontvangen. De Memisa (de medische missie ac tie) had door verschillende oorzaken geen "olecte in de St. Joseph-kerk kunnen houden, die was voor het be stuur een grondige reden om de le den aan te sporen, ziah eens extra in te spannen en iets voor dit prachtige werk te naaien en te breien. Hierna trad het Jubilate-koor p en vooral bij het ee.*?te optreden bleek, dat dit koor in kwaliteit steeds voor uit gaat en zich onder de zangeressen uitstekende krachten bevinden. Haar tweede optreden bestond voor namelijk uit bekende, en oude volks- en gezelschapsliedjes, waarbij de aan wezigen ook dapper hun partijtje meezongen, bij de cano*. ,,'t Was een koes teert" wist men bijna van geen ophouden. Ook het optreden van e toneelgroep oogstte met „Judocus op glad ijs" en „Eén bruid te veel" ver diend en dankbaar apnlaus. Tenslotte zorgde Jubilate voor een climax in het zangspel „Ons Oostenrijk", waar bij de zangeressen in Tiroolse kleding optraden. Terecht braohi mevr. Dries sen dan ook aan het eind van deze avond de dank van alle led^n over aan de speelsters en zcngei'essen en zij hoopte in het volgenö seizoen weer Vóór honderd jaar Uit de Leydsche Courant van Dingsdag 28 April 1859. Italië De populariteit van Garribaldi, den aanvoerder der vrijkorpsen, neemt te Turijn van dag tot dag toe. Z'jn portret hangt in alle prentwinkels en onder de volkshoopen, welke het beschouwen, hoort men dik werf aanmerkingen als deze: ,,dat is de regte man voor ons! hij althans zou den tijd niet ver beuzelen fnet het schrijven van lange, drooge vertoogen, terwijl hij over 80.000 man beschikken kan". Haarlemmerstr. 123 - Leiden In onze speciaalzaak van religieuse artikelen vindt U o.m. 'n uitgebreide keuze in Zie ook onze etalage en show ruimte aan de Stille Mare. Leidse agenda DINSDAG 28 APRIL DOCOS, tafeltennisver. Aig. le- denverg. Gymnastiekzaal Potgieters laan, 8 uur nam. A.K.W.V. „De spiritualiteit van de ondernemer", door dr F. Holthuizen. In den Vergulden Turk, 8 uur nam. Selskip Fryslan. Toanieljoun. Yn den Burcht to Ley en, jouns kertier foar achten. D.E.V. Ledenvergadering. Café Aniba, 8 uur nam. „In de Vroolijcke Arke". Viering 121/- jarig bestaan. Clubhuis, Lange Pieterskerkkoorsteeg, 8 uur nam. K. O.-filmstudiekring. „The Pleasure Garden" en „Raices". To neelzaal Universiteit, Rapenburg, 8 uur nam. WOENSDAG 29 APRIL Rozenkranskruistocht. St Petrus- kerk, 7 uur nam. „Veri", pers.-ver. Rijksdienst veri ficatie Zee- en Luchtvaartinstrumen- ten, Wassenaar. Feestavond St. An tonius clubhuis, 8 uur nam. K.V.P.-Leiden. Jaarvergadering. „Bezitsvorming, ook voor U". .,'t Gulden Vlies", half acht nam. Meelfabriek „De Sleutels". Viering 75-jarig bestaan. Receptie 35 uur. R.K. E.H.B.O. Eindexamen begin nerscursus, r.k. lyceum Mariënpoel- straat, half acht nam. K. O.-excursie. Naar de Keu kenhof en Aalsmeer 9.15 uur v.m. VRIJDAG 1 MEI Dag van de Arbeid. H. Mis in de parochiekerken, 7 uur v.m. Des avonds K.A.B.-feestavond. St. Anto nius clubhuis 8 uur nam. ZATERDAG 2 MEI „De Royalisten". Pers. „Royal Typewriters", bonte avond. Stadsge hoorzaal. 8 uur nam. Tot Ieders Genoegen. Toneelvoor stelling „Kwartet in Mineur", Leidse Schouwburg, 8 uur nam. D.E.V. Viering 70-jarig bestaan. Cabaret. De Burcht, 8 uur nam. alphen aan den rijn NIEUW JACHT IN BRAND GERAAKT. Burgerlijke Stand Geboren: René zn v. E. Zevenber gen en S. D Stember; Maria J dr v. A. de Graaf en C. van Egmond; Hen drik zn v. H. de Nobel en J. J. Spies; Martinus W. A. zn v. M. G. van Well en W. P. A. de Koning; Petronella M. M. dr v. F. J. Hop en M. A. Mulder; Jan L. zn v. L. Vrij- enhoek en A. de Vries; Willem zn v. W. Schmidt en W C. Moerkerken; Leonarda C. dr v. C. A. Meiman en C. F. Lemmerman; Cornelis zn v C. Ruis en C. van der Zwart; Hugo zn v. N. W. van Beelen en K. Kraijen- oord; Maria P. dr v. A. Flippo en M. T. Roodakker; Jacobus zn v. M. Plug en W. van der Loo; Margrietha J. dr v. W. C. L. Hulsman en C. de Knegt; Bernardus J. zn v. B. J. Schiphorst en L. L. J. L. van de Vel de; Robert M. zn v. C. J. Oort en M. S. Lissy; Hendrikus E. zn v. P. H. van Til en H. G. Hakkers; Johanna M. Th. dr. v. J. J. van den Bos en M. W. F. Bonnet. Overleden: A. A. A. J. Kroon, 4 maanden dochter; A. J. H. Biegelaar 83 jr, man; C. van der Weijden 73 jr man; A. J. van Zijp 79 jr man. Gehuwd: H. B. van der Lans en H. Verkuylen; W. de Bruin en G. S. M. Kuivenhoven; A. M. van de Lee en M. C. Rozemeijer; N. H. Breede- veld en L. P. J. Pelgrim. APOTHEKERSDIENST Maandag, dinsdag en vrijdag wordt de apothekersdienst waargenomen door de Zuider Apotheek, Lammen- s„> - 4. te Le'den tel. 23553 cn Oegstgeest door de Apotheek Oegst- geest, Wilhelminapark 8, tel. 26274. Een gloednieuw jacht, dat gemeerd óll Xiuupic 111 liet vuigcuv OCI'UCl» J van een dergelyke avond te kunnen voor de spoorbrug over de Gouwe 'te Alphen is door brad ernstig ver- j woest. Het jacht, eigendom van de „DE TWAALF GEZWORENEN" [heer H. E. G te "s-Gravenhage was Gisteravond vond in de Leidse enkele "ren tevoren afgehaald van Schouwburg de achtste en laatsteeen scheepswerf te Kinderdijk om abonnementsvoorstelling in dit sei- naar Sassenheim te worden gebracht, zoen plaats met de opvoering door de Voor genoemde spoorbrug moest Ned. Comedie van „De twaalf ge- 't jacht wachten tot een trein zou zijn zworenen". Dit spel van een Ameri- gepasseerd, Intussen liet men de mo- kaanse jury-rechtspraak is twee we- I tor stationair draaien. Plotseling sloe- ken geleden voor de leden van K.gen er vlammen uit de motor en in O. opgevoerd en wij kunnen dus i weinig tijd stond het jacht in lichter volstaan met te verwijzen naar onze laaie. Als oorzaak wordt aangeno- bespreking van dinsdag 14 april. i men een lekkage in de benzinelei- I ding. De brandweer van Alphen heeft GESLAAGD VOOR DIPLOMA de felle brand geblust, De eigenaar is tegen brandschade, die enkelie dui zenden guldens beloopt, verzekerd. Er waren vier personen aan boord van wie niemand enig letsel heeft opgelopen. ZIEKENVERPLEGING. zoeterwou'de r In het St. Elisabethziekenhuis te Leiden werd op 23 en 24 april jl. het eindexamen gehouden van de oplei ding voor het staatsexamen A zie kenverpleging. De geslaagden zijn de zusters: J. Bastiaanse, M. v d. Berg, M. Bouwens, C. van Diemen, B. van Dril, A. den Dubbelden, J. ven Eyden, I Autotocht voor bejaarden A. Gilberts, K. Goedhart, T. Heller,Bjjjf"" M. Hermans (cum laude), G. Hers- bach, M. Jonkman, A. Langerak, G. Overdijk, E, Papót, G. Roestenburg, M. Schmidt, M. Vente, A. de Vroomen, Th. Warmerdam, M. Winters en J. van Zandwijk. BIOSCOPEN. De films in de week van 24 april 1 mei zijn door de Kath. Film-Cen trale als volgt gekeurd: Casino: „Julius Caesar",. 14 jaar. Lido: „In de macht van de Vam pier", 18 jaar. Luxor: „De herberg van het zesde geluk", alle leeftijden. Trianon: „De reis om de wereld in 80 dagen", alle leeftijden. Rex: „Goudroof", 18 jaar. Wan neer de plannen werkelijkheid kun nen worden, zullen de bejaarden, door de zorg van het Oranje-comité op woensdag 27 mei a.s. een auto tocht gaan maken via Wassenaar, Den Haag naar Rotterdam, waarna op de Maas een boottocht kan wor den gemaakt. Langs een andere weg zal dan de terugtocht worden ge maakt, waarbij voor een goede ont vangst in het café ,.Ik leer nog" zal worden gezorgd. Voor deze tocht wordt de medewerking van allen ge vraagd. roelofarendsveen Primeurs. Aan de veiling Roe- lofarendsveen werden de eerste aardbeien van het koude glas aange voerd. alsmede de eerste peulen van (Donderdag „Showboat", buiten. Deze laatste brachten ƒ4,10 alle leeftijden). 'per kg op.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 2