Scherp DE LEIDSE BIOSCOPEN Kinderlijkje gevonden Boot-Leiden krijgt opdracht voor bouw schepen van vier Ambachtsschool Haagweg uitgebreid met nieuwbouw, afdeling metselen Kath. Jeugd-drumband in Leiden Lager Landbouwschool In Leiden gaat men onderzoeken POTLOOD EN GEEST ZATERDAG 25 APRIL 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Voorlichtingsavond in Leiden van Anti-Atoombom-Actie De Leidse afdeling van de Stich ting Anti-Atoomhom-Actie organi- teerde in het Volkshuis een voor lichtingsavond waarop pater S. Jels- ma M.S.C., lid van het landelijk aanbevelings-comité en de heer G. A. de Bock, landelijk voorzitter der A.A.A., het woord hebben gevoerd. De bijeenkomst heeft opnieuw duidelijk getoond dat de actie wordt gesteund door belangrijke vertegen woordigers van verschillende le vensbeschouwelijke richtingen, die door hun morele steun nieuwe krachten willen mobiliseren in het belang van het grote doel: een vei lige en gezonde wereld, waarin ons nageslacht zal mogen leven zonder vrees voor geestelijke of lichame lijke degeneratie. Pater Jelsma sprak over „het ex periment van de vrede" met als ging evenredig bijdraagt tot de ge netische beschadiging. Aan de hand van rapporten maakte spr. dit dui delijk. Door middel van internatio nale controle-posten worden regel matig gegevens verzameld over de aanwezige radio-activiteit in de lucht, het water en voedsel. Deze gegevens moeten worden gecoördineerd en ge publiceerd, dit om de mensheid te waarschuwen voor de dreigende ge varen van nu en vooral van later en daardoor de staking der kernproeven te bewerkstelligen. In een sloot langs de Telderskade in Zuid-west Leiden is het lijkje ge vonden van een pas-geboren baby uitgangspunt, het menselijk leven zelf het grootste experiment, dat wij op aarde kennen. We leven in een onzeker bestaan, waarin twijfel ver twijfeling kan worden. Het grote pluspunt van het huidige tijdperk der atomen noemde spr. het groeiend begrip voor de menselijke universa liteit, voortkomende uit de angst en dreiging, waarbij men over alle gren zen heen de blik gericht houdt op de enorme krachten die men zelf heeft opgeroepen. Bij het verlangen naar vrede en vrijheid baseert men zich nog op het wapen van afschrikking. Deze politiek van bluf en leugen maakt echter iedere gezonde verhou ding tussen de volkeren onmogelijk Zij is in strijd met alle waarden van de beschaving, die wij zelf trachten te verdedigen. Als enig waarborg voor de vrede ziet men het opstapelen van macht, die de dreiging doet toenemen, het wantrouwen vergroot en de ver scheurdheid in de menselijke ver houdingen uitbreidt. zoek wees uit, dat het lijkje hier reeds geruime tijd gelegen moet hebben. De politie stelt een onderzoek in. Gebroeder Boot te Leiden heeft van de N.V. Verre Visserij Mij., di rectie J. J. v. d. Toorn te Scheve- ningen, opdracht ontvangen voor de bouw van drie stuks motortrawllog- gers. De schepen zullen een lengte over alles krijgen van ca. 42 m, een breed te van 7.10 m en een holte van 3.65 m. De hoofdmotor is 'n Brons, type 12 GV, afgesteld op 675 PK bij 225 toeren. Het schip heeft geen reduc tie maar een vaste schroef. De winch- installatie zal vermoedelijk hydrau lisch zijn. Voorts ontving werf De Hoop een opdracht van de N.V. Rederij v/h A. v. d. Toorn te Scheveningen, voor de bouw van een zusterschip van bovengenoemde visserij vaartuigen. Het ligt in de bedoeling, dat het eerste schip van deze serie aan het einde van dit jaar in de vaart komt. Dezer dagen is naast de Ambachts- lijke berging voor zand, grint, ste- school aan de Haagweg te Leiden het nen en cement. Vorig jaar februari gebouw gereed gekomen, waarin de vond de aanbesteding plaats en juist afdeling metselen is ondergebracht.1 dezer dagen kon het gebouw in ge- De grondslag voor deze uitbreiding, bruik worden genomen. Een leraar, is gelegd door de kort na zijn pen sionering overleden oud-directeur de heer C. Brilman. Zij is nu voltooid onder het directoraat van de heer D. Hartog. Met het gebouw is ook de daarin gevestigde afdeling nieuw. Reeds lang de plannen dateren van 1954 I werd in de kringen van het bouw- Andere mogelijkheid bedrijf de behoefte gevoeld om ook 1 een afdeling metselen aan de school SpJ- .s,teJ.4f als alternatief een min- te verbinden. Na uitvoerig overleg der duidelijk experiment. Het is niet werd jn september 1957 ook aan Lei- in een schema onder te brengen enden de kans gegeven een cursus met- biedt zelfs risico s, zoals elk mense-1 gelen zjj hBet slechts van een voor_ lijk pogen riskant is Dit is het i bereidende klas in het leven te experiment van het alarmeren van de wereldopinie met als fundament het wederzijds vertrouwen. Nieuw geloof, veranderde levenshouding, lotsverbondenheiddit zijn, aldus pater Jelsma, de hechte pijlers vodr een herontdekt leven, waarin ieder voor zich actief moet meewerken aan de beïnvloeding der massa. De ge neraties na ons mogen ons niet ge brek aan verantwoordelijkheidgevoel verwijten. Radio-activiteit Na de pauze heeft de heer De Bock gesproken over „Radio-activiteit en Leven", waarbij het ging over zaken, die voor eenieder van overheersend belang zijn: de toekomst van ons zelf en van onze kinderen. Wij en zij zijn direct betrokken bij de ge- volgen 'van verhoging der radioac-1 tiviteit door kernproeven, ve delen worden n.l. in luchtlagen verspreid en vallen van daar nog gedurende vele jaren overal op het aardoppervlak terug. Vast staat, aldus spr., dat iedere verho- roepen. Het bestuur van de Vereni ging „De Ambachtsschool" werd met de uitvoering van een en ander be last. Het zocht daartoe contact met de directeur van de gemeentelijke bedrijfstechnische school, in welk schoolgebouw begonnen kon worden met een eenvoudige opleiding. De architect, ir. M. P. Schutte, ont wierp een plan, dat voorzag in de bouw van een „loods" van niet min der dan dertig meter, met een breed te van 8.50 meter. Bovendien waren in het plan opgenomen een gereed- schappenmagazi.in, leraarskamer, gar derobe met sanitair en een afzonder de heer H. J. Beijne, werd benoemd, die zich momenteel geplaatst ziet te genover veertien leerlingen, die, in eersteklasse-verband, met grote am bitie aan het werk zijn. Textiel-dagschool Onder auspiciën van het bestuur van de school en in nauwe samen werking met de Stichting tot Bevor dering van het Textielonderwijs in Leiden, wordt thans ook voortgang gemaakt met de bouw en inrichting van een textieldagschool. De bouw plannen van deze school, waarvoor reeds in de omgeving van de Roose- veltstraat grond is gereserveerd, zijn thans in studie bij de Rijksoverheid Vermoedelijk komt deze school, waar voor ook ir. Schutte de plannen ont wierp. onder een zelfstandige direc tie te staan. WITTE KRUIS HELPT ECHT! Hebt u griep die zo echt in uw botten is gaan zitten.Jaagt hem eruit met WITTE KRUIS. tabletten, poeders, cachets! (Advertentie» .S: m Te Leiden is opgericht de N.V. Protecto Chemie die zich bezig houdt met het aanbrengen van plastic be scherming tegen de inwerking van agressieve stoften, logen, zuren, gas sen etc. en tegen corrosie van me talen. V Maandagavond houdt „Docos" eer klaverjasavond voor leden en donateurs, in de Kleine Burcht om 8 uur Oud-strijders van het 28e reg. Inf worden herinnerd aan de do denherdenking die op maandag 11 mei te Dordrecht wordt gehouden. Opgave van deelname aan de secre taris van het comité 28 R.I., Halley- straat 28, Den Haag. In nieuw uniform aldaar het Bestuur a.s. dinsdag 28 april van 7.30 tot 8.30 uur een spciale zitting houdt voor het verstrekken De mogelijkheid dat idere kalho-1 lieke jonger zich bij de St. Francis er raaioac-1 f II I van het mcnnelijk jeugdwerk resio- Radioactie- }a I AiHpn n^T PinHlPs ten tot grote reorganisatie, zodat de hogere IC l-ClvICII yOI dllll nu aan de wens van velen kan worden cus-arumband kan aansluiten is thans werkelijkheid geworden. Het bestuur van de drumband heeft in overleg met het parochiële bestuur van het mcnnelijk jeugdwerk heslo- In tegenwoordigheid van bestuur, commissie van toezicht en de heer I. J. Schroevers, inspecteur van het landbouwonderwijs, hield de lagere landboudschool te Leiden haar eind- les in de receptiekamers van de Stads gehoorzaal. Na een kort openingswoord van de naarlan nnrlormoupn heer J. C. van Schaik, voorzitter van UddlICII UnUClfcUCnCII de commissie van toezicht, die wees j op het belang van de lagere land- De stichting Nederlands Instituut I bouwscholen in het kader van de voor Wetenschappelijk onderzoek j Euromarkt kregen de leerlingen ge- van edelstenen en paarlen - gevestigd legenheid te tonen, wat ze hebben ge in het rijksmuseum voor geologie en I Jeerd op verschillend gebied, mineralogie te Leiden - gaat een be- I De heer I J. Schroevers reikte ver- gin maken met het onderzoek van volgens het diploma uit aan. P. Bor paarlen. reman, Leiderdorp; L. Dijkstra, Aals- Werd het onderzoek van edelstenen meer; P. Koot, Leidschendam^J. v. d. direct na de oprichting der stichting Laan, Wassenaar, in 1957 ter hand genomen, het weten schappelijk onderzoek van paarlen moest nog wachten op een algemene voltooiing van de daartoe benodigde röntgenapparatuur. Deze is nu tot stand gekomen, zodat het instituut thans ook certificaten kan afgeven aangaande deze tak van onderzoek. Het geschiedt in de vorm van een rapport, dat door de directeur, dr. P. C. Zwaan, is getekend. Het onderzoek van paarlen wordt, gelijk gezegd, uitgevoerd met moder ne, doch daardoor kostbare huipmid- delen. Alleen met behulp van rönt genstralen is een definitief resultaat te verkrijgen, zodat men kan vast stellen of het om echte dan wel ge cultiveerde paarlen gaat of dat men te doen heeft met imitatie. Doorboor de paarlen kunnen echter ook langs optische weg onderzocht worden. Op speciale wens van de opdracht gever kunnen paarlen in een verze geld doorzichtig bakje worden afge leverd. Het nummer van dit zegel correspondeert d.an met dat van het rapport. Tenslotte is de kleur van het zegel reeds een aanwijzing of men te doen heeft met een echte dan wel met een gecultiveerde parel. Voor de eerst genoemde is de kleur groen, voor de gecultiveerde is de kleur rood geko zen. Oplossing No. 514 Horizontaal: 1. de, 3. arme, 7. Peru. 9. elk, 11. wee, 12. Nora, 14. made, 16. Aa, 18. last, 20. lang, 22. s.l., 23. open, 25. gala, 27, ten, 29, vel, 30, leis, 32. kamp, 33. Po. Verticaal: 2. Epe, 3.ar, 4. rund, 5. eer, 6. L.K., 8. Eems, 10. laan, 11. wals, 13. oele, 15. atol, 17. Agen, 19. alge, 21. anti, 24. palm, 26. alk, 28. esp, 29. vr, 31. e.p. Voets Hazers woude, J. C. van Vliet, Hazerswoude, N. Alkemade, Wassenaar, A. Bos, Wassenaar, L. v. d. Eyk, Stompwyk, L. Knijnenburg, Wassenaar, J. Krom hout, Rijnsburg, G. v. d. Lip, Hazers woude, F. v. d. Voort, Voorschoten, A. Verboom, Voorburg, J. Wassenaar, Voorschoten, Corn. Westgeest, Zoe- terwoude, J. v. d. Wolk, Leiderdorp, P. Zandbergen, Noordwijk, T. Zand bergen, Rijnsburg. Namens de Hollandse Maatschappij van Landbouw bood de heer I. v. d. Velde de twee beste leerlingen, J. v. d. Laan te Wassenaar en Corn. West geest te Zoeterwoude, een boek aan. Nadat J. Voets en Corn. Westgeest namens de leerlingen de directeur en de leraren hadden bedankt voor het onderwijs en de heer Duursma en diens vrouw resp. een verrekijker en een boeket bloemen hadden aangebo den, sprak de heer R. Duusrma een slotwoord. Burgerlijke Stand Geboren: Dorothea Johanna Elisa beth, dr van C. J. de Boer en J. H. de Vries; Roeland Lodewijk Maria zn van F. J. G. Wijdicks en M. J. P. T. van Arendonk; Jacoba Helena Hen- drika, dr van H. R. Smakman en M. A. van der Zon; Marco, zn van P. H. Marks en C. H. M. Langezaal; Jaco bus, zn van G. F. Scheffer en J. J. Pardon. Overlelen: A. L. de Neijs, man, jaar; J. de Boer, zoon, 17 jaar. Ondertrouwd: H. C. Römer en G. A. M. Jansen; A. G. de Langen en M. M. van Diemen; W. H, Stuurop en K. Beens; J. Zwart en A. A. M. van Goozen; M. van Dam en H. T. Semp; A. P. Tims en J. Philippo; J. P. Luurssen en J. G. Kluivers; C. van der Born en J. Smit; N. van Duuren en C. M. Witlox; J. W. D. Boelee en M. W. van der Blom; J. Thiebout en en M. C. Reijsenbach de Haan; D. T. de Groot en P. M. L. van Leeuwen; W. F. Jongeleen en C. A. M. Leef- lang; J. Lacourt en R. Teunissen; H. voldaan. In het vervolg zullen dan ook de jongens der Hartebmgparochie in de leeftijd van 12 t.m. 17 jaar zich als lif kunnen opgeven; zij behoeven dus niet per se welp of verkenner te zijn. Deze reorganisatie brengt financiëel grote offers met zich mede, al was het alleen maar vanwege de aanschaffing der nieuwe uniformen Om deze zorgen te helpen verlich ten is de contributie der leden op 50 cent per week gesteld. Op de tweede plaats zijn het de do nateurs, die de drumband de helpende hand toereiken en wij hopen, dat spoedig meerdere weldoeners deze eerste R.K. Leidse Jeugd-drumband zullen steunen. Voor inschrijving van nieuwe leden kan men zich schriftelijk wenden tot het secr tariaat Aloëlaan 8, terwijl Wij hopen, dat vele R.K. jongeren zich tot deze nuttige en culturele ont spanning getrokken zullen voelen en dat de gedaante-verandering der drumband spoedig kan worden gade Het Bestuur. Leidse Universiteit Geslaagd voor het doet. ex. Psy chologie de heer L. A. W. Borsten te Den Haag; voor het cand. ex. Niet- westerse sociologie de heer W. F. L. Buschkens te Den Haag. Geslaagd voor het semi-artsex. de heer C. G. Hurtado te Willemstad (Curagao); voor het Artsex. de he ren C. A. Bak te Roermond, T. Halbertsma te Oegstgeest, A. J. F A. Kerst te Leiderdorp en S. M. Luchs (USA). Op vrijdag 1 mei 1959 te klokke 4 uur zal de heer W. J. Bruins Slot, benoemd tot buitengewoon hoogle- raai in de Faculteit der Geneeskun de, zijn ambt openlijk aanvaarden door het uitspreken van een rede in het Groot Auditorium. GEM. AANKONDIGING ONTEIGENING De Burgemeester van Leiden maakt bekend, dat ter voldoening aan artikel 72a in verband met de artikelen 64 en 15 der Onteigenings wet, een afdruk van het Koninklijk Besluit van 6 maart 1959, no 69, tot aan wijziging van de percelen, welke moeten worden onteigend voor dem ping van de Uiterstegracht in de ge meente Leiden, welk Koninklijk Be sluit is opgenomen in de Nederland se Staatscourant van 20 maart 1959, no. 56 van 27 april 1959 af tot en met 18 mei 1959 ter inzage van een ieder is nedergelegd ter secretarie der ge meente, afdeling Openbare Werken (Stadhuis kamer 111). Leiden, 24 april 1959. De Burgemeester voornoemd, F. H. van Kinschot. Dijkgraaf en Hoogheemraden van Rijnland maken bekend, dat door de vertegenwoordigers der gemeente besturen van Alphen aan den Rijn, Boskoop en Waddinxveen op 21 april 1959 tot hoofdingeland van Rijnland is benoemd de heer dr mr J. F. Taat te Boskoop. Leidse agenda ZATERDAG, 25 APRIL. Vereniging van leraren en onder wijzers in lichamelijke opvoeding, viering tweede lustrum. Demonstra ties etc. Stadsgehoorzaal, half drie nam. Italiaans Nederlands Circus, Schut tersveld 2.30 en 8 u. nam. ,Om de Doorbraak", speeltuinver. Tuinfeest op het terrein Langestraat 26 en 712 uur nam. Speeltuinver. „Westerkwartier". Heropening tuin. Ten Catestraat, 4 u. nam. Jazzconcert door „White Elephant Serenaders", r.k. lyceum St. Bona- ventura, Mariënpoelstraat, 7.30 uur. „Litteris Sacrum". „De Vrouwen krijgen hun zin" en „De Brief van Don Juan". Schouwburg, 8 uur nam. Kon. Ned. Nat.-Hist Ver Excursi' naar Oostduin; verzamelen halte Posthof. 1.56 u. nam. ZONDAG, 26 APRIL R.K. Instuif Leiden. Dansavond m.m.v. „The Rhythme Club", 8 uur. Zaal Maria Gijzensteeg. In de Vroolijcke Arke viering 12'/2 jarig bestaan. Plechtige H. Mis in eigen kapel. Lange Pieterskerkkoor- steeg 15. 9.45 v.m. Italiaans Nederlands Circus Schut tersveld 2.30 en 8 u nam. MAANDAG, 27 APRlL Ouderavond Ouders leerlingen 6e klassen kath. lagere scholen den Vergulden Turk", 8.15 uur nam. Leidse Fotoamateurs. Uitslag foto wedstrijd. De Doelen, 8 uur nam. Alg. Ned. Invalidenbond, Cabaret avond. De Burcht, 8 nam. In de Vroolijcke Arke. Feestavond voor ouders en grotere meisjes, Lan ge Pieterskerkkoorsteeg 15, 8 u nam. HKW-Leiden. Jaarvergadering ,,'t Gulden Vlies" 8 u nam. K.A.V. Herensingel. Toneelavond Maria Gijzensteeg, 8 u nam. Italiaans Nederlands Circus Schut tersveld 2.30 en 8 uur nam. DINSDAG 28 APRIL A.K.W.V. „Spiritualiteit van de ondernemer". 8 uur nam. „In den Vergulden Turk". In den Vroolijcke Arke. Feest voor genodigden bij 1272-jarig bestaan. 8 uur nam. APO THEKERSDIENSTEN Leiden: Geopend apotheek Her- dingh en Blanken, Hogewoerd 171, tel 20502. Oegstgeest: Apotheek Oegstgeest, Wilhelminapark 8, tel. 26274. Vóór honderd jaar Uit de Leydsche Courant van Zaterdag 25 April 1859. De rechterlijke magt te Beerfelden, in Hessen, heeft een onderzoek bevolen om tot de ontdekking te komen van de personen, die dezer dagen de graven op de kerkhoven hebben geschonden en de hoofden van een aantal lijken hebben afge slagen, ten einde die hoofden, naar men zegt, te gebruiken als toovermiddel, om tot de ont dekking van verborgen schatten te geraken. NOORDWIJK Het koperen ambtsjubileum van burgemeester mr. G. F. W. v. Ber- ckel zal zaterdagmiddag 9 mei a.s. worden gevierd met een openbare raadsvergadering om 3 uur, terwijl de receptie zal plaats vinden om half vijf. Tussen de vergadering, en de receptie zal het cadeau van Noord wij ks burgerij worden aangeboden. Fanfarecorps ExcelsiorOp het dilettanten-examen van de r.k. Federatie van muziekgezelschappen in Nederland slaagden de volgende leden van het fanfarecorps Excelsior: examen A: mej. de Haas en A. v. d. Hulst, voor het examen B.: Jos de Haas en voor het examen C.: G. v. d. Berg, W. v. d. Berg en P. v. d. Hulst. SASSENHEIM Onvoorzichtig overgestoken. Het 9-jarig zoontje van de heer P. C. Zwaan is gisteravond op de weste lijke rijbaan van de Rijksweg aange reden. Toen de jongen op de fiets plotseling overstak, werd hij aange reden door een bromfiets. Hij brak hierbij een onderbeen. Nadat dr. Kwint hem eerste hulp had verleend, werd het knaapje naar het Acade misch Ziekenhuis te Leiden gebracht. Inbreker gepakt. In Amsterdam is gearresteerd een zekere S. S.. oud 25 jaar. Deze heeft ingebroken in de souvenir-kiosk van de heer Landweer Johan aan de Rijksweg. De souvenirs, die hij bij deze in braak had ontvreemd, zijn alle te recht. Casino. Met „Julius Caesar" heeft de Amerikaanse filmindustrie een merkwaardig gespleten product afgeleverd. Dat kon ook al moeilijk anders, want de producent heeft de toneel-vorm vaarwel willen zeggen om het verhaal van het meest dra matische verraad in de wereldge schiedenis „in levenden .ijve" aan de toeschouwers voor te schotelen. Maar daarbij is hij in moeilijkheden ge komen met de ellen'ange dialogen, die Shakespeare's visie op het geval aankleven. Dat is jammer want zowel de close- ups als de massa-regie zijn in ver schillende fragmenten van het drama beslist de moeite waard. Men kent het verhaal. Julius Cae sar wordt na vier grote overwinnin gen, op voorstel van enkele ver trouwelingen door het volk tot keizer gekozen. Hij is de grote figuur, van wie het heil van Rome afhangt. Maar ondanks al zijn goede eigenschappen vergeet de keizer '.ichzelf en wordt hij een dictator. Onder aanvoering van Cassius ont staat er dan een samenzwering aan het hof, waaraan ook Brutus, Caesars vertrouweling en pleegzoon, meedoet: het gaat óm de toekomst van Rome. De samenzweerders steken de keizer neer en wassen hun handen in zijn bloed. Dan motiveert Brutus zijn daad voor het volk en geeft hij Mar cus Antonius de gelegenheid om een lijkrede uit te spreken. Dat wordt een begin van oorlog, waarin uiteindelijk de moordenaars vallen door dezelfde ponjaard, die ook de keizer doodde. Toegang 14 jaar. Lido. Wie nog eens echt van griezelen houdt, kan deze week zijn hart ophalen aan de film „In de macht van de vampier", een geschie denis, welke geboren moet zijn uit J. Mink en G. Vervoorn; J. de Wolf i de verhalen van 1000 nachtmerries en G. Harmsen. Het is een meesterlijk in elkaar gezet verhaal, waarbij men van de ene griezelige verrassing in de andere valt. Er ligt in dit wondere verhaal evenwel een ernstige jndergrond, nl. het zoeken van de mogelijkheid van bloedtranfusie van de ene mens op ander. Het bloedoverbrengen vergde aanvankelijk veei slachtoffers omdat men niet wist, dat er verschil lende bloedgroepen bestonden. Een jong medicus, die deswege tot levens lange gevangenisstraf Wos veroor deeld, wordt door een misdadig ge vangenisdirecteur misbruikt om zijn griezelplannen ten uitvoer te bren gen. Vanzelfsprekend stuit dit tegen de borst en hij onderneemt alle mo gelijke dingen, om zich uit deze hel te bevrijden. Men krijgt daardoor een stel verwikkelingen voor ogen, waarover men nimmer zou gedacht hebben, maar alles kemt voor de jonge dokter en zijn verloofde na tuurlijk op zijn pootjes terecht. Deze film is natuurlijk geen ver haal voor zinderen, ook niet voor volwassenen, die last van nare dro men in hun slaap hebben. Luxor „De herberg van het zes de geluk" is een film, waarin In- grid Bergman een bijzonder fraaie rol speelt. Zij is bij de aanvang van deze grote film een eenvoudig En gels meisje, dat als zendelinge naar China wil. Daar zij evenwel geen enkele opleiding heeft genoten, kan geen zendelingengenootschap haar uitzenden en dus gaat zij op eigen gelegenheid. Het is een uitzichtloze onderneming en de enige steun, welke zij heeft, is een oude zende linge, mrs Lawson, die ergens in een afgelegen plaatsje in Noord-China op haar eentje werkt, zonder veel succes blijkbaar. Samen richten zij een herberg op voor doortrekkende se verhalen vertellen in de hoop, dat de ezeldrijvers deze verhalen zullen doorvertellen. Maar mrs Lawson sterft en laat het Engelse meisje alleen achter, zonder erva ring, zonder kennis van de taal, slechts gewapend met haar goede wil, haar liefde en haar doorzet tingsvermogen. Dank zij deze eigen schappen wordt het meisje de grote weldoenster van haar Chinezen en een geëerde figuur in de wijde om geving. Haar grootste prestatie is de redding van een honderdtal kinde ren tijdens de oorlog met de Japan ners. Het verhaal is wat gerekt, maar de tekening van het Chinese leven en van de toestanden in dit achter land van het oude China alsmede de verfilming van het Chinese land schap (of wat er op lijkt) maken deze film tot een interessant en ont roerend verhaal, dat door iedereen kan worden gezien. Zowel om het spel als om de inhoud strekt deze film in elk geval ver boven de mid delmaat uit. Trianon De grandioze film van Jules Verne's „Reis om de wereld in 80 dagen" is opnieuw geprolongeerd. Voor alle leeftijden. Rex In de film „Goudroof" is het een vrijgelaten gevangene, een ingenieur, die zich tracht schadeloos te stellen voor de jaren, dat hij on schuldig gevangen zat. Hij heeft vroeger in een goudmijn gewerkt en hij wil nu een door hem4 ontdekt goudadertje op eigen gelegenheid exploiteren. Het geval speelt zich af in Mexico en zelfs daar kan men maar niet op z'n eentje een partijtje goud winnen zonder dat anderen er hun neus in steken. Hetgeen dan weer tot de nodige complicaties aan- MEDISCHE DIENSTEN Ij Voor Leiden en Omgeving Leiden De artsen Lahr, Schae- fer, Teeuwen, Gaasbeek, Kortrtiann. Zuiderapotheek, Lammenschansweg 4, tel. 23553, tot zaterdagmiddag 6 uur apotheek Mare 110, tel. 20406. Alkemade en Leimuiden Dkt. v. d. Werf, Rijpwetering, tel. K 1712 202 en dkt v. d. Bijl, Oude Wetering, tel. K 1713—217. Alphen a. d. Rijn Dkt. J. H. Vee- nendaa' tel. 2072. Bodegraven. Dkt D. Ragay, tel. 2566, zust. D. Langeveld, tel. 2030. Boskoop - Dkt. De Wilde tel. 2740. Hazerswoude zie Koudekerk, voor ongevallen aan de Rijndijk belle men steed? K 1714278. Katwijk Rijn - Dkt. E. E. v. d. Laan, tel. 2810, Rijnsburg, apotheek zie Katw. Zee. Katwijk Zee Dkt. A. G. de Ja ger, tel. 3777, apotheek Princestraat 3, tel. 2755. Koudekerk a. d. Rijn Zr. v. d. Holst, Rijndijk 200, tel. K 1714—399, b.g.g. 402. Langeraar Dkt. J. A. Sandkuyl, tel. K 1722—139. Leiderdorp. zie Koudekerk Leidschendam Dkt J. H. Uhl, tel. Wit-Gele Kmis tel. 2161, Rode Kruis ambulance, tel. 2200. Nieuwkoop zie Zwammerdam. Nieuwveen zie Langeraar. Noordwijk Dkt Kruyt, tel. 2030. Duinrardapotheek van 121 en van 56 uur. Wit-Gele Kruis zust. Faase, tel. 2536. Noordwijkerhout Dkt K. A'. van Praag tel. 385. Oegstgeest Dkt. E. W. F. van Walchren tel. 22030. Apotheek Wil helminapark 8, tel. 26274. Rijnsburg zie Katwijk Rijn. Sasscnheim Dkt H Kwint, tel. K 2531—7253. Valkenburg zie Katwijk Rijn. Voorbout zie Warmond. Voorschoten Dkt. F. J. M. Toni- no, tel. 2493, Gezondheidscentrum Wijngaardenlaan tel. 2177. Warmond Dkt H. Walenkamp, tel. Y 1711—220. Wassenaar De artsen A. F. F. Janse, tel. 3005, en H. S. Boogaart, tel. 4463. Apotheek Siderius, Joh. de Wittstr. 9. tel. 3806. Woubrugge zie Langeraar. Zoetermeer Dkt P. Vegt, tel. 3035. Zwammerdam Dkt K. Gill, tel. Y 1726—2527. Wij verzoeken onze corresponden ten er s oor te willen zorgdragen, dat de opgaven van dokters- en apothe kersdiensten voor de weekeinden vrij dagmorgen in het bezit van de e- dactie zrn. L.T.B-K.V.O.B. Kleine mozaïeken 1. E. T. Knoppert 2. S. J. v. d. Hulst. Schoolverband: 1. St. Agnes-school 2. Christelijke school. Kinderen: 1. K. F. v. d. Bend; 2. Chr. v. d. Geer; 3. v. Noort; e.v. Han v. Kampen. De jury bestond uit de. heren Th. R. de Vroomen, Warmond, C. P. Vergouwen en Broeder Quido van de B.N.S. ezeldrijvers, aan wie zij dan Bijbel- leiding geeft. Toegang 18 jaar. Marktberichten LEEUWAROEN 24 april Kaas Goudse 1.79; Edammer 1.701.71: broodkas 1.721.73. Stemming re delijk.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 2