KLIEKJES Vliegende Prins nam de korisie weg van KIEKJES TIPS VOOR HUISVADERS JtaJC IN VOORJAARSTUD Hebt U al zo'n breie ceintuur? ZATERDAG 25 APRIL 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 10 De iiende voor het UNO huis van Josephine Doodmoe na een lange vliegreis en daardoor slecht gehumeurd stapte Josephine Baker vannacht op Schip hol uit de KLM-machine „Pegasus", die haar uit Caracas naar Europa had gebracht. In haar armen droeg de vermaarde Franse revue-ster een klein hoopje mens: het 1 jaar oude Indiaanse jon getje Mara uit Venezuela, het tiende kind in de kleine „U.N.O.", die zij op ZILFA PLEET L. ROSSEM du CHATTEL Breestraai 95 DRIESSEN |j. HOOGERVORST I Morschstraat 9 J P. J. MAARTENSE I Hoogstraat 6 Fa. A. J. MANDERSLOOT Donkerste'eg 14 I J. du PON 1 Breestraat 89 (Advertentie) Nieuwe paraplu's uit Duitsland Op een show in de Duitse stad Dusseldorp zijn nieuwe paraplu's getoond welke de Duitse paraplu industrie voor de komende zomer heeft vervaardigd. Foto: De paraplu's welke kleiner zijn dan gewoonlijk, bestaan uit ba nen van verschillende vrolijke kleuren. UIT DE KEUKEN GEKLAPT Met een K. C.-135 bommenwerper van de Amerikaanse luchtmacht is Z. K. H. prins Bernhard in 7 uur en 20 minuten van Washington overgestoken naar de vliegbasis Soesterberg, waar hij vrijdag om enkele minuten ▼oor twaalf aankwam. De prins werd begroet door H. M. de Koningin. De foto toont het koninklijk paar op de vliegbasis in gesprek met enkele Amerikaanse gasten. Het enige wat de nieuwe opgave in de weg staat is de uitslag van de „Fotokliekjes" van de vorige week. U vindt ze hierbij: 1) Iedereen zal voor B.B. capitu leren, maandag, 13 april; 2) Oost West, daar ook niet best, vrijdag, 10 april; 3) Ook U (aan) de sigaar?, vrij dag, 10 april; 4) Prof. De Quay haal. de minister Luns af, maandag, 13 april; 5) Prinses Margriet bezocht Technische Voorjaarsbeurs, donder dag, 14 april; 6) „Fonovisore", een soort juke-box, dinsdag, 14 april; 7) Voor Burgemeester Brandt gaat Ber lijn boven alles, donderdag, 16 april; 8) Ook U (aan) de sigaar?, vrijdag, 10 april; 9) „De Oude" heeft nog jon- geideeën, dinsdag, 14 april; 10) De inspectiereis is nog niet „rond", za terdag, 11 april; 10) Willy Brandt op bezoek bij burgemeester Van Hall, dinsdag, 14 april; 12) Koningin bij galapremière van „Anne Frank", vrij dag, 17 april; 13) Vorst, coureur en dierentemmer. Met haar inzending werd Corrie Straathof, Gelderswoude 18 te Bent huizen door het lot aangewezen als winnares van de vijf gulden, die we kelijks als prijs worden uitgeloofd. DE SCHOTEL VAN DEZE WEEK Vorige week hielden we ons met een streepje 9) bezig. Nu komen daar nog nopjes 7) bij ook. Het is anders wel iets om over in je nopjes te zijn, als je zo'n 4) pak aan hebt. Je moet er bijna een hele carrière lang voor leven voor je zover bent. 1) is hele maal niet te benijden, of hij nu een mooi pak draagt of niet, en voor 13) is het leed nu eindelijk geleden, als hij zichzelf tenminste niet overschat. Nee, verreweg het beste is 14) eraan toe Hij heeft een leventje als God in Frankrijk, zo onbezorgd als een kind 8) wanneer men achter de mis daad aanzit, kan men gerust eerst zijn inspiratie zoeken in de fles 2). Men zegt, dat er daar een streepje 6) doorloopt. De meeste kwaadsprekers kunnen alleen niet verdragen, dat men daar wat losser 5) leeft, dan in ons land. Leef en laat 10) leven! De mensen moesten elkaar minder in de weg zitten 3) dan liep de machine vast als gesmeerd 12) en zouden er minder botsingen geschieden 11). WAT U DOEN MOET. Kunt u deze fotofragmenten thuis brengen? Moeilijk is dat niet, want u kunt er de krant bij-nemen als u die ten minste bewaard heeft. De omschrij ving, van de foto waaruit u een kliek je meent te herkennen daarvoor leent zich een eventuele fotokop bij uitnemendheid moet u wel verge zeld doen gaan van een datum, waar op de betreffende foto in de krant heeft gestaan. Als u uw oplossing onder het motto „Fotokliekje" voor donderdag a.s. inzendt aan de redac tie van De Leidse Courant, naakt u een goede kans, een prüs te winnen. MENU VAN DE WEEK Raapstelen zijn er in het voorjaar maar kort, zijn nu bijzonder goed koop en verdienen dus zeker de aan dacht. 't Is een typische groente met z'n stevige blaadjes en z'n uitge sproken aparte smaak. Gehakt en gestoofd wil ze wel eens wat stug blijven wat niet iedereen op prijs kan stellen. Dit bezwaar kan ondervangen worden door de raapstelen, na ze grondig gewassen te hebben (wat zit er vaak veel zand tussen) rauw te malen en dan met aardappelpuree te verwerken. Doet U er eens een rauw geraspt uitje ook door. Dit maakt 't geheel nog extra aantrek kelijk. ZONDAG: kop bouillon; co'elet suisse, bloemkool, aardappelen; fruitsla. MAANDAG: leverragout, andijvie, aardappelpuree; havermoutkoek- jes. DINSDAG: stamppot raapstelen, speksaus; hangop. WOENSDAG: hard gekookte eieren, witte bonen, tomatensaus, aardap pelen; luchtige koffiepudding. DONDERDAG: witte bonensoep; gevulde aardappelen met kaas en sla. haar landgoed nabij Lyon om zich heen verzameld heeft. Met de grote bruine kijkers knip perde Mara tegen het felle oplichten van de flitslampen van de fotogra fen, die door zijn pleegmoeder met geen blik waardig werden gekeurd. Vastberaden stapte zij naar de war me aankomsthal, waarzij ontdooide toen een der verslaggevers zich tij dens het douane-onderzoek over de kleine Mara ontfermde. De 2Vi jaar oude Marianne, het Franse pleegkind van Josephine Ba ker, dat de vermoeiende reis meege maakt had om een „broertje" te kie zen, bleef onder de hoede van Tor Multin, de pianist van de artiste. Josephine Baker heeft, na een te leurstelling, talloze andere aanbie dingen van kinderen gekregen. „Dat waren echter allemaal halfbloeden en ik wilde alleen een raszuiver Indiaan tje hebben. Mara, die door zijn groot ouders en ouders van ver uit de ber gen werd gebracht, voldeed aan mijn wensen. Hij is de kleinzoon van het opperhoofd van de stam der Goa- jira's". PROF. OORT LID „ROYAL SOCIETY" De „Royal Society", het meest vooraanstaande Britse wetenschap pelijke genootschap heeft gisteren prof. J. H. Oort, directeur van de sterrewacht te Leiden tot lid geko zen, tezamen met nog een Ameri kaans, een Duits en een Zweeds ge leerde. VRIJDAG: wijtingfilets, spinazie, aardappelen, citroensaus. ZATERDAG: dikke groentesoep; rijstkoekjes. reeds een complete electrische machine vanaf f.2f£= kunt U even gemakkelijk, maar veel beter een tintgevende haarwassing toe passen met POLYCOLOR Kleurshampoo 't hóórt bij uic make-up! Uw haar wordt bijgetint (zonder ver ven) in uw natuurlijke kleur of éen mo dieuze nuance. (Keus uit 20 tinten!) Bij alle drogisten en par- fumerie-zj Allereerst het ramen zemen. Dit is iets dan ook buiten de schoonmaaktijd voorkomt. Je ziet maar al te vaak vrouwen in de ven sterbank staan, om het bovengedeel te van het raam schoon te maken. Dit is dubbel onveilig. Niet alleen dat de vrouw kan uitglijden en naar beneden vallen, ook de emmer die zij meestal naast zich op de ven sterband neer zet, kan door een on voorzichtige beweging omver wor den gestoten. Het minste hierbij is dat iemand een plens water op zijn hoofd krijgten wat het aller ergste is. een berichtje in de krant! Er zijn tegenwoordig handige appa raatjes in de handel die de vroe gere knijper vervangen en die be staan uit een plastic spons op een stok. Vaak zit er nog aan de andere kant een rubber wisser en zo kan men dan hiermee zonder enig ge vaar voor zichzelf of voor anderen, de ramen aan de buitenkant schoon maken. En dan binnenshuis klimmateriaal. Stoelen en tafels om op te staan zijn uit den boze, om hier maar niet te spreken van de stoven en kistjes die men op de stoel of tafel plaats om nog „net even' ergens bij te kunnen. Alleen het goede huishoudtrapje Imp. LAHNEMANN Laren N.H. Postbus 18. (Advertentie) Het tijdperk is weer aangebroken waarover mannen slechts met fluis terende stem durven te spreken. De arme stakkers voelen zich uiterst beklagenswaardig. Hun hele hebben en houden wordt door elkaar ge gooid en zij hebben geen enkel rust punt meer op deze aardezo al thans ménen zij. Als je ze met el- kaa. hoort spreken dan zo je echt medelijden met ze krijgen als je niet beter wist. Maar de echte beklagenswaardige wezens, die hoor je niet. Dat zfjn de vrouwen die zich in de schoonmaakross hebben gestort en die vaak allerlei gevaren trotse ren, om het huis van het winterse vuil te bevrijden. Wanneer wij hier zeggen dat de vrouwen zich bij de schoonmaak in allerlei gevaren storten, dan is dat niet zo maar een losse bewering maar dit menen wij van ganser har te. Nog maar al te veel ongelukken gebeuren er bij de schoonmaak. Elk jaar kan men lezen van vrouwen die bij het schoonmaken uit het raam zijn gevallen of die binnens huis een ongeval hebben veroor zaakt. Die kleine ongelukjes, de verrekkingen en verstuikingen, en al die zaken meer, telt men niet eens meeomdat die „toch maar van geringe omvang" zijn. En toch kan het juist een kleine oorzaak zijn die grote gevolgen kan hebben. Wat moet u doen? Om ongevallen én al die kleine ongemakken te voorkomen kunt u een paar eenvoudige maatregelen nemen. kan hier uitkomst brengen. Deze bestaan in alle mogelijke vormen en maten. Een goed trapje is niet goedkoop maar u haalt het er uit! Een onge val is altijd duurder! Een beetje hogere huishoudtrap moet voorzien zijn van een plat vorm en bovendien nog een leuning voor de bovenste tree. Alleen deze zijn veilig. Elke goede huishoudwin- kel kan u adviseren. Bovendien is hierover onlangs een foldertje ver schenen, dat uitgegeven is door het Veiligheidsinstituut te Amsterdam, in samenwerking met de Stichting „Commissie voor Huishoudelijke en Gezinsvoorlichting", Deze folder, ge titeld: „Er was eens is uit sluitend verkrijgbaar bij genoemde commissie, Van Speykstraat 16, Den Haag. Als men door tussenkomst van de telefoonjuffrouw een telefoonge sprek voert (interlokaal) en men wil na afloop de prijs van dit ge sprek weten, dan moet men dit bij de aanvraag direct verzoeken. Recept: Cotelet suisse Een varkenscarbonade in de leng te opensnijden, zodat men 2 platte delen aan het been overhoudt, deze zouten en vullen met een schijf kaas, welke omgeven is door een plak ham. De 2 helften weer dichtklap pen en goed aandrukken, zonodig met een draadje hechten. Daarna door losgeklopt ei halen, paneren en op een klein vuur goudgeel bakken. Voor 't opdoen het draadje verwij deren. Recept: Gevulde aardappelen. 1 Kg langwerpige aardappelen in de schil gaarkoken, afgieten, pellen, in de lengte doormidden snijden en voorzichtig uithollen. Het binnen ste gedeelte van de aardappelen met 50 gr. boter, 150 gr. geraspte kaas, 100 gr. fijngesneden ham en peter selie en 2 eidooiers mengen en op smaak afmaken met peper en zout. Er daarna voorzichtig 2 stijfgesla- gen eiwitten door scheppen. De uit geholde aardappelen met dit meng sel vullen, de rest van de geraspte kaas eroverheen strooien, bespren kelen met wat gesmolten boter en in een matig warme oven gratine ren. Opdienen met een paar takjes peterselie. Ongetwijfeld hebben vele dames een zucht van ver lichting geslaakt, toen bij het presenteren van de nieuwe voorjaarsmode door de toonaangevende mode huizen bleek, dat de taille weeT op haar normale plaats was terecht geko men. Ook al voigden wij in nuchter Nederland de gro te modelijn slechts op een aangepaste wijze, toch moesten wij - wilden we modieus gekleed gaan - meedoen met de wisselen de taillehooete. Deze keer hebben de ont werpers de echt vrouwelij ke lijn gevolgd. De taille zit waar zij behoort en men heeft haar nog eens extra willen accentueren. Zowel bij de Fransen als Yves Saint Laurent, de jeugdige ontwerper van t huis Dior, als bij de Itali anen zien wij een zeer brede ceintuur, zoals onze illustratie die ook toont. Ceintuurs van tien tot vijf- centimeter hoogte, naar gelang het model ver- vaardigd van leer of stof. Het dat we gS wijls eigenlijk niet meer jBSj mogen spreken van een jjgffiMBi ceintuur, maar dat we ei- zouden moeten JKH spreken van „lijfjes", zo E2fldB2HBtinfiiiMÉB_4nM9ME9Bli^^l hoog en stijf zijn de cein tuurs, want het leer is hard en wanneer er stof gebruikt is, is de cein tuur door een voering stijf gemaakt. Trouwens dit ligt ook voor de hand, want anders zouden dergelijke ceintuurs in elkaar kreuken tot een smalle band en zou het beoogde effect -niet worden verkregen. Vooral de dames en jonge meisjes met een slanke taille zullen met ple zier gebruik maken van deze brede ceintuurs, die de taille accentueren en de vrouw de rankheid van een bloemstengel geven, precies zoals Yves Saint Laurent zijn collectie bedoelde.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 10