Scherp De „COSEC" te Leiden gaat wederopbouw van Tunesische school organiseren Waardering voor de „Gieren" van de Leidse Gastspelers Litteris speelt Spaanse blijspelletjes Leidse studenten als jeugdleider naar Amerika POTLOOD EN GEEST Wernink Leiden had bevredigend jaar MAANDAG 20 APRIL 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Siseo's damesjuniorenieam ongeslagen kampioen Mei een score van 135 0 uii veertien wedstrijden Het dames junioren team van Sieeo te Leiden is gisteren ongeslagen kam pioen geworden van de 2e klas C van de Zuid-Hollandse competitie van de Kon. Ned. Hockey bond. Zij speelden gisteren tegen LM/HC (c) de laatste van de 14 wedstrijden en wonnen met niet minder dan 160. Vooral die nul is de bijzonderheid, want daardoor zorgden de Leidse dames waarschijn lijk voor een unicum in de hele sport wereld. Zij maakten nl. in de 14 ge speelde wedstrijden een score van 135-^0! Na afloop van de wedstrijd ontbra ken de bloemen natuurlijk niet. Zij werden aangeboden door de voorzit ter van Siseo, de heer J. van Dijk, die in de hulde ook betrok mej. Will Pley, daar zij als trainster van de meisjes een belangrijk aandeel in dit resultaat heeft gehad. „KENNIS IS MACHT' KREEG ERE VOORZITTER In een vergadering van het genoot schap „Kennis is Macht" is mr. J. H. Vallentgoed benoemd tot ere-voor- zitter, daar deze. wegens zijn vertrek naar Oegstgeest zijn functie als voor zitter moest neerleggen, stukken. Het eerlijk pogen in die richting bleek duidelijk uit de opvoe ring van Mc. Pherson's vermakelijke thriller „Gieren op 't veilig Nest", waarin zU, onder regie van Jac. Buis, een opmerkelijk peil bereik ten. Het eenzame, op een eiland gelegen, hotel ,,'t Veilig Nest" herbergt een aantal, als eerzame burgers vermom de, gangsters, die er niet voor terug schrikken, zo nodig, de grond met lij ken te bezaaien. De menselijke schrij ver van dit stuk bespaart de toe schouwer dit echter en bepaalt zich slechts tot voortdurende dreiging, juist het element om het geheel tot e$n uiterst spannende ontspanning te maken. De uit deze precaire situatie voortvloeiende verwikkelingen, de ontmaskering, het onschadelijk ma ken, enz. voert ten slotte naar een happy-end waarbij de knappe doch ter des huizes zich voor het l^ven bindt aan hem, die eerst voor de bendeleider werd gehouden. De spanning blijft tot het einde, zo nu en dan gebroken door de snuggere chef-de-reception, kok, manus-van- alles en cryptogram-maniak, Tony Bryce. Deze uitbeelding heeft regis seur Jac Buis zelf voor zijn rekening genomen, hoewel dit komisch-nuch- tere genre hem uitstekend ligt, bleek toch dat spelen en regisseren de ge volgen heeft van het „twee heren dienen". In dit geval is aan het van Die is daarover zelfs zo in haar hem bekende spelpeil afbreuk ge- schik, dat er gistermiddag een aantal daan, dit overigens ten gunste van Tunesische autoriteiten naar Oegst- een uitstekende leiding, geest gekomen waren om een eerste De schilderes Odilia Ashome werd contact te leggen met de COSEC-staf goed gespaeld door mej Ans Beljaars, In „De Beukenhof" te Oegstgeest en haar de dank van Tunesië over haar bestudeerde mimiek en fijne uit- is gisteravond een pleister gelegd op te brengen. I spraak zijn veelbelovend. Mevr: de een diepe wonde, die in Tunis ge- De hoge Tunesische gasten waren LangeReizevoort, geroutineerd di- slagen werd, door een verwikkeling de minister van voorlichting Mas-1 lettante, heeft de hotel-eigenaresse van de internationale politiek. Deze moudi en zijn secretaris, de heer Ben feilloos gebracht; wel had zij enige „pleister" had de vorm van een be Internat werkkamp teken van solidariteit Het steeds groeiende aantal van durige ovatie en de bloemen waren haar supporters heeft de R.K. Toneel- ten volle verdiend. Na afloop is een groep „De Gastspelers" de moed gege- deel der aanwezigen „het hoekje om ven het kleine toneel te verwisselen gegaan", d.w.z. van Schouwburg naai voor het grote van onze Schouwburg, Antonius Clubhuis, om daar nog eni- een stap met verplichtingen La.v. ge tjjd onder Evert Castelein's lei prestaties en keuze der te spe.en ding te dansen op het ritme van Theo intrede gedaan in het genootschap' „Kennis is Macht" en heeft sinds 1947 gefungeerd als voorzitter. In zijn plaats werd tot voorzitter benoemd de heer J. W. Schneider. Met algemene stemmen werden de heer mr. J. Drijber, H. Foks, G. Hart man, M. J. Hoogersteeger, T. D. No- let en W. Oudshoorn als lid van het genootschap toegelaten. mof.dfr anacleta neemt afscheid van leidse cortonastichting Moeder-overste Anacleta van de Margaretha van Cortona-stichting is dezer dagen overgeplaatst naar het moederhuis te Breda. Zij is zeven Ismail, de privé-secretaris van presi- krachtiging ten overstaan van en- dent Bourguiba, de heer El Aouiti, kele Tunesische autoriteiten van de president van de bond van advo- een plan tot wederopbouw van de caten, Schemama, de heer Lassoued, school in het door de Fransen ge- industrieel en de heer Boulahva, re- bombardeerde grensdorp Sakhiet sididacteur van het dagblad „Al Amal", Yoessef. orgaan van de Neo Destourpartfj. Minister Masmoudi zeide het weder- A1 vier jaar lang had de oorlog ge- opbouwplan te zien als 'n beeld van woed over Algiers. menslievende wereld-samenwerking. De Fransen, die het gebeuren daar Hij wilde de politiek buiten dit prach- beschouwden als een interne gelegen-tige initiatief laten, hoewel het voor heid, waren spaarzaam geweest met Tunis moeilijk is de misstap, door de het geven van inlichtingen over de i Fransen begaan, te vergeten. Hij weet juiste toestanden en daardoor sprak het bombardement aan demagogje en de meedogenloze strijd niet zozeerverblindheid in de oorlogvoering, tot de buitenwereld. I De minister was verheugd, dat nu op Tot op 8 februari 1958. Toen werd 1 het „gevecht van vernietiging" het het Tunesische dorp Sakhiet, dat 500 gevecht van de opbouw zal volgen. meter gelegen is van de Algerijnse Mr. Vallentgoed heeft in 1944 zijn grenS) door Franse bommenwerpers aangevallen en zwaar beschadigd. De school van het dorp werd evenals het depot van het internatio nale Roode Kruis geheel vernie tigd en elf kinderen vonden de dood. Nu was de oorlog niet langer een Franse aangelegenheid; de hele we reld leefde mee met Sakhiet sid Yoessef, dat op zo'n tragische manier het slachtoffer was geworden van een ooflog waar het niets mee te maken had. De gevolgen van het raadselachtige bombardement zijn evenmin tot Frankrijk, Tunis of Algiers beperkt gebleven Op het achtste studentencongres, dat in februari j.l. te Lima in Peru een half jaar moeder-overste in Lei-1 gehouden werd, is op initiatief den geweest. Onder haar leiding j van de studentenorganisaties van kwam de verbouwing van dit tehuisNoord-Afrika besloten, een bij- aan de Haagweg tot stand. In haar drage te leveren aan de wederopbouw plaats werd tot moeder-overste be-1 van het geteisterde dorp. Daarmede noemd zuster Gratia, die thans hoofd was de Tunesische jeugd en het leger van de chirurgische afdeling van het reeds begonnen. Men stelde voor, de /K St. Elisabeth-ziekenhuia Tot ho<^d j bouw van de school voor rekening van de chirurgische afdeling van dit Van de internationale studentenor- ziekenhuis werd benoemd, zuster ganisatie te nemen als een bewijs I van solidariteit. is, dat zij ons vaak kennis laten ma ken met toneelstukken, die voor het beroepstoneel minder aantrekkelijk z^jn en dus moeilijk aan bod komen. Dat zijn bijv. één-acters en twee- acters, zoals Litteris ze ons zaterdag avond voorzette, nl. twee Spaanse blijspelletjes, „De vrouwen krijgen hun zin" (2-acter) van Seraf in en Joaquin Alvarez Quintero en „De brief van Don Juan", een één-acter van-Luisa Treves. Het eerste blijspelletje is wat ma ger van inhoud met een zeer door zichtige intrige, zodat het feitelijk met z'n twee bedrijven nog te lang is. Maar het is op en top Spaans en speels geschreven, zodat men er toch met genoegen naar kijkt. Het geval speelt zich af in een Andalusisch dorpje, waar opeens een jongeman uit Madrid opduikt. Onmiddellijk wordt hij gevangen in de netten van de praatgrage vrouwen, die al met een een levensgezellin voor hem heb ben gevonden ook. De oude dokter ziet het aankomen, maar zijn waar schuwingen zijn tevergeefs, want de vrouwen krijgen toch hun zin en aan het eind van het spel is de jongeman verliefd, verloofd en verloren.. Het een-actertje „De brief van Don Juan", dat wij jaren geleden ook al eens op de Leidse planken tegen ge komen zijn, is een ondeugend grapje op de liefde. Don Juan is nl. zeer ernstig ziek en zegt zijn knecht, dat hij zijn geliefde („haar") nog eens voor het laatst zien wil. De knecht weet echter niet, welke van de vele geliefden zijn meester bedoelt en schrijft er zes tegelijk aan. Als zij alle zes op dezelfde tijd verschijnen, begrijpt men wel, dat zii elkaar niet als vriendinnen behandelen. schrijving reeds opmaken kan, worden beide stukken voor het groot ste deel gedragen door het vrouwe lijk deel van de werkende Litteris- leden. Vooral mevr. Co Hageman- Verhagen heeft er haar handen vol aan: niet alleen speelt zij in beide stukken een niet onbeduidende rol, maar bovendien voert zij de regie in de twee-acter. De heer B. Hage- «ending" van zaterdag jlT heelt op- kele zwakke momenten in het eerste J"an MfJfrnnï'^qelma" gebracht een bedraggen 1245.18. bedrijf, succesvol geweest. De lang- '^"tuanita da Rosa® he't meisje uit de twee-acter, waarop de Madrileense jongeman verliefd wordt en tenslotte zijn de voortreffelijke decors van beide stukken vervaar digd door Rob Hageman. Wat is Lit teris zonder de Hagemans? Het is ondoenlijk de vele speelsters Het voorbeeld van de internatio nale solidariteit-door-actie zal in Tu nis vooral spreken tot de jeugd om dat 65% van de Tunesiërs tot de jeugd gerekend moet worden. Spreker hoopte, dat door de ver wezenlijking van het plan het opti- malen moeite met niet geheel rol vaste collega's. Janny v. d. Kwartel was een charmante dochter Patricia, hier en daar wat te gedwongen, doch overigens heel fijntjes. Mejuffrouw Ria Vink miste het echte gangster- raffinement, nodig voor de rol van Jenifer Lawford. Hoewel geheel tekst-vast, lag haar deze toch niet best. De heer P. Jacobs toonde de gentleman-boef aanvaardbaar, alleen bij de voor hem (en ons) spannende momenten van leven of dood was dit niet door houding en mimiek ge accentueerd. De heer W. Houps, gaf als boevenknecht Linky goed spel te zien. Een bijzonder woord van waarde ring verdient de heer N. Bosman. Op voortreffelijke wijze heeft hij zich van een uiterst moeilijke taak gekweten door de uitbeelding van de heerlijk naïeve verzekeringsagent hotelgast Jack Gable en de op hem gelijkende bendeleider Killinger. misme en de levensvreugde in Tunis 1 Enerzijd de rustige burgerman, an- zou opbloeien, als de bloemen op de I derzijds de niets ontziende misdadi- Hollandse velden in het voorjaar. ger; mooi toneelwerk! Alleen dit: was het toeval dat beide personen gum- kauwers bleken te zijn? De collecte van de „Kinderult-1 Deze opvoering is, behoudens en- Wisse's band. KOORZANGERS BIJEEN Koorzangers uit stad en omgeving worden herinnerd aan de vergadering van de St. Gregoriusvereniging, wel- ke hedenavond wordt gehouden in het „Gulden Vlies", voorafgegaan door een Avondmis in de St. Lode- wiikskerk. De Avondmis vangt aan te half 8. Het wordt een belangrijke bijeen komst, waarop alle koorzangers in koor verwacht worden. Vóór honderd jaar Uit de Leydsche Courant van Maandag 20 April 1859. Amsterdam H.M. de Koningin is ten half twaalf ure naar Haarlem vertrokken om de bloemenvelden te bezigtigen. H.M. heeft ten huize van jhr. Boreél van Hogelanden, com missaris des konings in deze provincie, het déjeuner gebruikt en daarna de tuinen van den heer Krelage bezocht. Ten 3 ure keerde H.M. alhier weder te rug. oud-pastoor vijverberg De zeereerw. heer J. C. Vijverberg, oud-pastoor van de parochie O. L. Vrouw Hemelvaart en St. Jozef, en sinds 1953 rector van het St. Marti- nus-gesticht te Naaldwijk, heeft eer vol ontslag als zodanig gevraagd en verkregen. Oud-pastoor Vijverberg is thans 77 jaar oud. EEN VAN DE (vele) verdiensten en spelers, waarvan verscheidene in van amateur-toneelgezelschappen Precies over twee maanden hebben men wij van een Leids student, die drie Leidse studenten de helft van daarin al een keer is geweest. Maar om nu direkt al judolessen te gaan nemen (het plan van één der boven genoemde uitverkorenen, die dit jaar Liduina, novicen-meesteres. naar Amerika erop zitten. Hans-Dirk Stronk, René Damen en Paul van Leeuwen gaan er niet op de eerste an wuwmeu. i toerist heen, maar als Het voorstel van de Noord-Afn-1 »„„Unr„ Aat wil n. i4Mlpd. No. 510. Horizontaal: 1. lichte steek met puntig voorwerp,, 4. inhouds maat (afk.), 6. iemand de achting ge ven, welke hem toekomt, 7. vloei baar voedsel, 9. water in Friesland, 10. aanwijzend voornaamwoord. 12. boom, 13. kenner der Chinese taal, Geboren: Margaretha Johanna dr 16. oude lengtemaat, 17. eerwaarde van d. Groen en C. van Duijn. heer (afk. Lat.), 19. boven of te vo- Elias Marinus zn van J. Boekkooi kaanse studenten werd met geest drift aanvaard door de afgevaardig den van 66 landen uit alle delen van de wereld. Thans wordt een werkkamp voor bereid, waarin gedurende de maan den juli tot september ongeveer 100 studenten van alle naties, godsdienst, ras en kleur zullen samenwerken om „councellor", dat wil zegen: jeugd leider, in een van de honderden Ame rikaanse kinderkampen. Ze kannen dus werkstudenten worden genoemd, deel uitmakend van een groep van 35 Nederlandse studenten, die zijn aangewezen door het Bureau voor Buitenlandse studentenbelangen te Leiden, het Ministerie voor O., K. en W. en de World Travel Associ het voorgenomen object te verwezen- j DeIe laatstc stelling treedt .1 als bemiddelend orgaan op bij de uit- De organisatie van dit werkkamp wisseling van deze academici, zodat is door de Internationale Studenten het wel gebeuren kan dat enkele Conferentie in handen gegeven van Amerikaanse studenten in dezelfde het Coördinerend Secretariaat, tijd naar ons land komen, of in een COSEC, te Leiden, in samenwerking andere periode van het jaar als de met de Noord Afrikaanse Studenten- universiteiten wèl geopend zijn. confederatie. I .a Voorwaarde voor uitzending was Het is een van de grootste projec- j ervaring in het jeugdwerk. Aanpas ten, die ooit door de internationale Singsvermogen en vlotte beheersing studentenorganisatie ter hand is ge- i van ket Engels behoorde eveneens nomen. De bouwsom voor de school tot de eisen. Er komt zovéél kijken wordt geraamd op f 200.000.In hoofdzaak wordt dit bedrag gefour neerd uit Amerikaanse fondsen. Het plan heeft natuurlijk de volle dige instemming van de Tunesische regering. Burgerlijke Stand ren vermeld, 22. familielid, 23. li chaamsdeel, 24. bekende afkorting, 25 tegenstelling van kort, 27. levens lucht, 29. muzieknoot, 30. water in Noord-Brabant. Verticaal: 1. soort groente, 2, mu zieknoot, 3. beoefenaar van de indo logie, 4. muzieknoot, 5. niet gevuld, 6. droogoven tot het roosteren van graankorrels, 7. balk met ijzeren ho rens, hangende in kettingen (ge schied.), 8. naschrift (afk. Lat.), 11. telwoord, 14. nieuw (Gr.), 15 lied, 18. gem. in N.-H., 19. verschoten, 20. radio omr. (afk.), 21. bereide dieren huid, 22. meervoud (afk. Lat.), 26. voorzetsel, 28. lidwoord. Oplossing morgenavond. en M. C. Oosterhout. Paulus Jacobus om het leiderschap in zo'n kinder kamp te kunnen uitoefenen, verna- Noordwijkse ernstig gewond bij aanrijding te Leiden Om kwart over drie zondagmiddag vond op het kruispunt De Laat de zn van C. van den Hoek en E. M. Kanterstraat en De Mey van Streef- Boerdam. Gratia Elisabeth dr van i kerkstraat te Leiden een ernstige P. Dullemeijer en M. J. Booy. Moni- J aanrijding plaats tussen een brom- que dr van P. J. Lut en A. van den fiets en een auto. De bestuurster van Berg. Catharina dr van P. Havens- de bromfiets verleende geen voor bergen en C. Boom. Willem zn van rang, zij zag ook de naderende auto J. Guijt en A. M. Weijers. Cornelis j niet omdat zij met het hoofd afge- Paulus Maria zn van J. F. Q. Monta- wend met de duorijdster, de 16-jari- nus en C. J. M. Stijnman. Francina ge Martha Hermans uit NoordwUk, dr van C. Nieuwervburg en J. A. Lengeveld. Overleden: J. H. de Vet 48 jr man. P. F. Groenendijk 87 jr weduwe v. J Erkelens. C. Wtfnnobel 72 jr man. Gehuwd: J. W. Bakker en A. C. Kiers. F. P. J. Neubecker en M. A. J. G. de Liagte Böhl zat te praten. Bij de val kwam de duo-passagiere met het hoofd op de rijweg terecht, tengevolge waarvan zij met een schedelbasisfractuur in ernstige toestand naar 't Academisch Ziekenhuis moest worden overge bracht. Er bestaat geen direct levens gevaar. KINDERMIDDAG KAB WIJK ST. LEONARDUS. Kinderen van de KAB-wijk St. Leonardus, St. Antonius hebben gis- termiddag onder leiding van Willy naar de „States' gaan) nee, dat Alberto en zijn assistent een vro- vond hij wel een beetje voorbarig. iijke middag beleefd in het St. Leo- Het kinderpubliek is van zo uiteen-1 nardushuis aan de Haagweg. ,Ruim lopend karakter, dat iedere student 1150 kinderen namen aan deze mid- eind juni vlak na aankomst in New dag deel; de zaal was tot op de York het kamp wordt aangewezen, laatste plaats bezet. Na een ope- dat hem het meeste ligt. Ruim twee ningswoord door de voorzitter de maanden lang ontfermt hij zich over heer Goldenberg, toonde Willy Al- niet meer dan zes man, die hem on-berto de enthousiaste jeugd een se- verbiddellijk zullen „testen" op zijn ontwikkeling, sportprestaties en lei derscapaciteiten. Iedere dag weer op nieuw zullen ze de zeven mans-bun- verbazingwekkende goochel trucs, ook als sneltekenaar wist hij zijn jeugdig publiek te boeien, ter wijl een van de hoogtepunten van galow verlaten, om de natuur te gaan het programma was het optreden verkennen, te gaan sporten enzo- van zijn zestienjarige assistent, die voorts meer, totdat hij zich in alles een rekenwonder blijkt te zijn. Deze de flinkste, de beste betoond heeft schreef een getal van 25 cijfers, dat beide stukken een rol vervullen, af zonderlijk te bespreken. Volstaan wij met te constateren, dat zowel de regie als de actrices en acteurs de Spaanse sfeer volkomen hebben aangevoeld en met de nodige zwier en gratie hebben weten weer te geven. Vooral de dames kondc.i hun charmante ver schijningen in een zuidelijke gloed zetten, ofschoon de Madrileense jon geling er ook wel weg mee wist. Na afloop van de voorstelling, welke woensdag, donderdag en zater dag wordt herhaald, was er veel waardering en voor de dames bloe men. Laatste BericMen DE KABINETSFORMATIE De Ohr. Historische candidaten, die door prof. De Quay waren aan gezocht voor het ministerschap van landbouw en van volkshuisvesting hebben daarvoor bedankt. In verband hiermede had de for mateur vandaag een onderhoud met de heer Beernink (C.H.) die hij wil de raadplegen over personen uit Chr. Historische kring, die eventueel voor deze posten zouden kunnen worden aangezocht. De heer Beer nink was bij zijn bezoek aan de for mateur vergezeld van het Tweede- Kamerlid voor de CHU de heer C. J. van Mastrigt, tweede voorzitter van het Chr. Nat. Vakverbond. en als leider aanvaard wordt. FEESTAVOND LEIDSE BOYS. Ter gelegenheid van het 37-jarig bestaan van de voetbalvereniging Leidse Boys heeft de contactcom missie alle leden, donateurs en do natrices een feestavond in de grote Stadsgehoorzaal aangeboden, waar op overduidelijk bleek welke grote plaats deze bescheiden vereniging in de Leidse sportwereld inneemt. De heer H. de Water, voorzitter van de contact-commissie, sprak zijn waardering uit voor het vele werk voor deze avond gedaan, ter wijl voorzitter C. H. J. Hoogervorst allen hartelijk welkom heette en na mens het bestuur dank bracht voor het organiseren van deze avond. De heren D. Gtfzenij en P. Leuge- ring, ruim 25 jaar lid van Leidse Boys werd een geschenk aangebo den en spr. stelde deze leden als voorbeeld voor de jeugd. Een zeer goed geselecteerd gezelschap onder leiding van Willy Alfredo heeft daarna de stampvolle zaal op koste lijke wijze vermaakt. Voor Leidse Boys een geslaagde avond. Hoewel de vooruitzichten aanvan kelijk niet bijzonder gunstig waren, zijn de resultaten over 1958 van de N.V. Wernink's Beton maatschappij te Leiden bevredigend te noemen, al dus het verslag. Het brutosaldo ex ploitatierekening (inclusief deelne- neming) heeft 1.750.062 bedragen, (v.j. exclusief deelneming ƒ1.466.495). De algemene kosten bedroegen 1.055.301. Na afschfijving, een dotatie pen sioenvoorziening ad 100.000 (nihil) en vennootschapsbelasting ad 175 549 mengesteld, bijna foutloos na. De In New York bestaat na afloop ge- kinderen werden in de pauze ge legenheid om de resultaten met el- tracteerd op ijs. kaar te bespreken dus met de stu- denten die van overal uit de vrije wereld naar Amerika zijn gekomen. Het contact met deze vogels van di verse pluimage biedt vooral een bij zonder aspect voor degenen, die van plan zijn te emigreren en nieuwe re laties op willen doen. Zoals Paul van Leeuwen, die veel (sociologische) belangstelling voor Zuid-Amerika heeft en er wel als archeoloog heen zou willen. Na de driedaagse bespre kingen volgt een bus-trip door het grootste deel van de Verenigde Staten als beloning voor deze unieke studen ten-activiteiten. door kinderen uit de zaal was sa-1 (nihil) bedraagt het saldo winst Leidse agenda MAANDAG, 20 APRIL St. Ade'bert vereniging. Prof We- terman over „De zin van het Huwe lijk" Gulden Vlies, 8.15 u nam. Leids Onderling Ziekenfonds. fiLr.- voorlichtingspvond. De Burcht, half acht nam. „Het Mobiilsatiekruis", dr P. H. Pott over „Met de Van Goghs naar het land van de Rijzende Zon", Rijks mus. v. Volkenkunde. K 0-„Johann Kaart". Potasch en Perlemoer in textiel, Schouwburg 8 u nam. DINSDAG, 21 APRIL Leids Onderling Ziekenfonds. Film voorlichtingsavond. De Burcht half acht nam. Huish. en Gezinsvoorlichting. „Hoe komen we met ons huishoudgeld uit?" „De Hoeksteen", Levendaal 1, half drie nam. „De Spelers van St. Vincent", Blijspel „Hottentot", Schouwburg, 8 u nam. Oudheidkundige lezing. „Hunne- bedbouwers en de bekercultuur" Rijksmus. v. Oudheden, 8 u nam. „Ex Animo" Viering 40-jarig be staan. Receptie 7.30-9 uur, Gebouw „Rehoboth". Jeugdconcert door Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Ed. Flipse, Stadsgehoorzaal, 2 uur nam. Vola, Film van de Maand „Een Circus Vluchtte", St. Antoniusclub- huis, 8 u nam. RJK.-E.H.B.O. afd. Leiden. Begin nerscursus. r.-k. Lyceum, Marien- poelstraat, 8 u nam. APOTHEKERSDIENSTEN Leiden: Geopend apotheek Her- dingh en Blanken, Hogewoerd 171, tel. 20502. Oegstgeest: Apotheek Oegstgeest, Wilhelminapark 8, tel. 26274. ƒ93.165 (/88.255). Voorgesteld wordt zoals bekend een dividend van 8% (7%). Het kapitaal bleef ƒ1.001.000. Het restant ad. 6.994 wordt naar nieuwe rekening overgebracht. Het fabrieksbedrijf te Leiden slaagde er in, ondanks de scherper geworden concurrentie, de omzet te verhogen. De gevolgen van het verlaagde prijs peil konden worden opgevangen door rationalisering en opvoering van de produktiviteit. Het natuursteenbedrijf drijf V.O.N.K. was redelijk bezet en voerde belangrijke opdrachten uit. De afdeling bouwwerken was in re delijke mate bezet. De collectieve ar beidsovereenkomst leverde geen bij zondere moeilijkheden op. De uitke ring voor goodwill van de dochter onderneming over 1957, werd ont vangen en ten gunste van de winst over 1958 geboekt. De orderpositie voor 1959 voor het fabrieksbedrijf V.O.N.K. is niet ongunstiger verge leken met de overeenkomstige peri ode van het vorig jaar. De gang van zaken bij de in het lopende jaar tot afwikkeling komende bouwwerken laat enig optimisme toe over de ver moedelijke uitkomsten. Er is enige stijging merkbaar in het aantal aan vragen. Indien politieke verwikke lingen de algemene economische toe stand niet in ernstige mate zullen vertroebelen, verwacht de directie, dat de uitkomsten voor het lopende jaar niet onbevredigend zullen zijn.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 2