BloembollencultuurHillegom wil Floriade" 30.000 hyacinthen schenken De auto ging van hand tot hand Eerste hulp bij nacht voor auto's VRIJDAG 17 APRIL 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 Medeleven van oudste afdeling Donderdagavond vergaderde de af deling Hillegom van Bloembollen cultuur in hotel Slstermans. Omdat voorxltter en vlce-vooraltter in het kwestie van „gevoel" betrof, maar buitenland vertoeven werd de ver gadering geleid door de 2e secretaris, de heer P. A. van Saasse. Na de ope ning herdacht hij de overleden leden der afdeling, de heren W. van der Linden, J. van der Linden en Tom van Waveren. Zijn woorden werden door de aanwezigen staande aange hoord. Hierna besprak de voorzitter enige bijzondere problemen van het vak. Uit de statistiek bleek, dat er door toepassing van de uitzonderingsprij- zen voor bollensoorten, die teveel ge teeld worden en waarvan een groot gedeelte in het surplus belandt, een goede opruiming was gekomen. Er zijn ook moeilijkheden in de export van de betere soorten, want over een aantal jaren zal pas kunnen worden vastgesteld, óf het werkelijk „betere" soorten zullen zijn. Er wordt teveel betaald omdat zowel de kweker als de exporteur er op uit zijn ze in han den te krijgen. Een prijs van vier, vier en een halve gulden, Ja soms nog meer, voor „Topscore" leverbaar, is te hoog en toch moet de kweker er deze prijs voor vragen omdat ze te hoog werden ingekocht. Verdere uitbreiding van dergelijke soorten zou, naar de mening van spr. pro- centsgewijze moeten gescheden. De vraag dringt, of de voorgestelde 10% verhoging van het areaal wol ver antwoord is. Voor de narcissen werd de toegestane verhoging lang niet beplant. De uitbreiding van het are aal voor de hyacinth met 3% is mis schien ook teveel en voor de tulpen vaststellen dat over dit alles grote ongerustheid bestaat bij de leden der afdeling. Alleen zakelijkheid. De voorzitter roerde ook de kwestie over de „beurs" nog even aan. Hij gaf te verstaan dat het hier geen van zakelijkheid. De zetel van „Bloembollencultuur" behoort ge vestigd te worden op de plaats waar de belangen van het vak het best mee gediend zijn. Nu deze kwestie in de eerstvolgende vergadering aan de orde zal komen en de voorzitter van de algemene vereniging bereid is ge vonden, deze zaak nader toe te lich ten, drong hij er bij de leden op aan om in zo groot mogelijken getale die vergadering te bezoeken. Naar aan leiding van verschillende suggesties uit de vergadering zal het bestuur overwegen welke zich het beste lenen om het beste resultaat te bereiken. Van het comité voor de cursus tot „Werkmethodeverbetering van Bloembollenbedrijven" werd bericht ontvangen dat de grote deelname uit Hillegom en omgeving het mogelijk maakte, deze cursus doorgang te doen vinden en dat daarvoor als data voor de exporteurs zijn vastgesteld 4 en 5 juni a.s. Uit het jaarverslag van de secreta ris bleek dat het ledental de 600 is gepasseerd. De penningmeester deel de mee dat er over 1958 een batig saldo van 379,67. B de behandeling van de beschrij vingsbrief" werd opgemerkt, dat het bedrag voor de uitgaven van het or gaan bijzonder hoog was en aan de afgevaardigden werd opgedragen hierover nadere inlichtingen te vra gen. Tot afgevaardigden werd benoemd de heren D. van Egmond en A. H. Staats. De heren J. G. Stokman en H. Nieuwenhuis als plaatsvervangers. De „Floriade". Bij de behandeling van de beschrij- aan de tentoonstelling te Rotterdam in 1960 bleek de deelname waartoe werd besloten, een zware opgaaf voor Hillegom, omdat men zich verplicht gevoelde om aan de internationale Tuinbouw Tentoonstelling „Floriade' trek naar Dordrecht. Typerend voor de geest welke er in de Voorschoten- se jeugdbeweging heerst, waren de woorden, welke commissaris De Groot van de NPG tot de aalmoezenier sprak. „U heeft ons Uw vertrouwen gegeven, aalmoezenier, en node zullen wij Uw zeer juiste toespraken missen, bij de gezamenlijke bijeenkomsten. Door uw oorbeeld heibben de niet- katholieke jeugdleiders en leidsters een juist begrip en waardering voor het aalmoezenierschap gekregen". De heer Jansen woonde als vertegen woordiger van het afdelingscomité deze afscheidsavond bij en bood hop man Trel een electrische klok aan. Hopman Trel sprak de laatste woor den op deze afscheidsavond. Afscheid kapelaan A. Groenendijk. Bij Gelegenheid van het vertrek I van kapelaan A. Groenendijk naar Dordrecht nam de parochie afscheid van hem. Het parochiecadeau, dat werd aangeboden door de heer J. P. Peeters, bestond uit een enveloppe met inhoud. Namens de r.k. Instuif sA rak de heer A. Starink woorden van dank en gelukwens. Een lange rij van parochianen schuifelde voorbij de S ^oDolant^van 1 beidende k^S ter^jï de ge' voor rekening van de afdeling te ne- i ?°henken zich opstapelden. Begr«pe- men. De daarvoor benoemde com- missie vertrouwt op de medewerking van de leden. De penningmeester van de commissie, de heer B. J. M. Mes kers, zag de beste en meest radicale werkmethode om tot een gunstig resultaat te komen in heffing van een vast bedrag van de daarvoor in lijk was het, dat de diverse spreke s steeds de bijzonder hobby van de ka pelaan betrokken in hun toespraken „Het verzamelen' van vlinders" Ka pelaan Groenendijk heeft ruim vier jaren in d<. St. Laurentiueparochie gestaan en was aalmoezenier voor net jeugdwerk, de instuif, de LTJ en aanmerking komende leden. Het be- L™. geestelijk adviseui van diverse stuur zal op de eerstvolgende verga-1 gespreksgroepen, de St. Laurentius- dering de daartoe meest geëigende I harmonie" en de R.K. E.H.B.O. voorstellen indienen. SASSENHEIM K.A.V. Ondanks het slechte weer van gisteravond kon de presidente, mevr. v. NobelenWarmerdam, toch velen welkom heten op de bijeen komst der K.A.V. in het KSA-ge- bou-w. Een bijzonder woord van welkom richtte zij tot de Eerw. Zusters uit de Engel en tot de zuster van de Med. Missie. Spr. deelde mede, dat is het al even moeilijk, de juiste ge- I °P maandag 20 april a.s om half dragslijn vast te stellen. Dat er al 8 wederom een kaartavond zal gehou- grote hoeveelheden tulpen en nar- <*en worden, cissen worden geteeld in het buiten land. Dat dit wordt gedaan door kwe kers uit deze streek, vindt zijn oor zaak in de betere kansen, die men daar vindt omdat men daar de bloe men kan verhandelen en daarna ook nog de bollen ten gelde kan maken. Ook het feit dat men elders kassen kan bouwen zoveel men wil en dat men hier in gebondenheid moet le ven, werd ook als eeh ernstige zaak beschouwd. De heer H. Nieuwenhuis bracht deze kwestie later nogmaals naar voren en wenste dat het bestuur zich hierover ernstig zou beraden en de heer A. de Boer achtte het nodig, dat hierover meer voorlichting werd gegeven. Over het algemeen kon men NOORDWIJK Tuinbouw- en plantkunde. In restaurant „Het Hof van Holland" te Noordwijk-Binnen werd gisteren avond een gezellige bijeenkomst ge houden door de Mij. voor Tulnbouw- en Plantkunde. Ondanks de stromende regen was toch nog een bevredigend aantal leden aanwezig ter bespreking van o.a. de jaarlijkse-excursie in mei. Wegens ziekte van de voorzitter, de heer P. de Groot stond deze maande lijkse vergadering onder leiding van de heer H. Schippers, die de leden verwelkomde. Na de notulen van de secretaris, de heer M. J. C. Verwey werd overgegaan tot een gedachten- wisseling over het geplande uitstapje naar Noord-Brabant. Het ligt nl. in de bedoeling een ky'kje te gaan nemen bij de potplan tenkwekerij Van Deurse in 's-Gra- venmoer. Verder staat op het pro gramma het bezichtigen van de Prins Bernhard-slulzen en een kort ver blijf aan de Oosterwijkse Vennen. De kosten zijn vastgesteld op 8.per persoon, als datum is bepaald de 20ste mei a.s. In verband met vorige excur sies naar het Zuiden zal de route naar Brabant van de vorige afwijken. Met deze plannen, waarvan de details nog nader uitgewerkt zullen worden, konden de leden over het algemeen wel instemmen. Wel zou men de laatste pleister plaats voor Noord wijk liever wat dichter bij zien. Reeds 20 leden ga ven zich voor het reisje op, terwijl overige liefhebbers zich voor 1 mei kunnen opgeven bij de heer H. Schip pers, v. d. Mortelstraat 46. Het oordeel van de vergadering werd gevraagd t.a.v. een dit jaar uit te schrijven chrysanten-prijsvraag, welke vorig jaar door verschillende omstandigheden in het water is ge vallen. Men besloot dit jaar weer door te gaan met chrysanten van drie verschillende kleuren. Ook voor het kweken van lathyrussen gaven zich reeds enkele leden op; deze planten zullen door de heer Schiopers bij de liefhebbers worden thuisbezorgd. De avond werd prettig gevuld met een interessante bespreking over het meeeebrachte plantenmateriaal door de heer Schippers en de vertoning van een collectie fraaie dia's over orchideeën, bolbloemen, landschap pen, het Keukenhof en diverse an dere fleurige onderwerpen door de heer Verwey. De dia's waren be schikbaar gesteld door de heer B. Laros. De uitslag van het puntenstelsel was; de heer Duivenvoorde Vit pnt.; Berg Smit 9 pnt.; Schippers 8Vs pnt.; Fr. de Beer 9 pnt. en J. v. d. Meer 8 punten. Vaccinaties. In tegenstelling met de bestaande regeling, dat alle vaccinaties behandeld werden in spe ciale zittingen, zullen voortaan de vaccinaties voor pokken, diphterie. kinkhoest en tetanus-injecties uit sluitend geschieden door de huis artsen op het middagspreekuur van de 1ste en 3de dinsdag van de maand Op de gestelde tijd worden de vac cinaties bij voorrang geholpen. Omtrent ie buesreis, die gesteld is op 20 agustus a.s. verzocht zij, zich nog thans op te geven daar de deel name reeds zeer groot is. Hiernr werden door enkele meis jes van het St. Cincentius-internaat een zestal balletdansen uitgevoerd, waarvan „De Postkoets" en een uit voering op muziek van de schaats- rijderswals bijzondere bijval ont lokten. Na een hartelijk applaus der aanwezigen, dankte de presidente voor het ten tonele brengen van deze vorm van danskunst en bood de meis jes een surprise pan. Een zuster der Med. Missie vroeg hierna aandacht voor de grote ellen de in de wereld van vandaag en be lichtte de toestand der onderontwikxel de gebieden, waar 50 pet. der bevol king hongerig naar bed gaat. Over de medische hulp gaf zij een duidelijk beeld, de klemtoon leggend o? het te kort aan deze hulp? zodat bij het uit breken van epidemieën in deze gebie den de bevolking tot 10 pet. van haar totaal wordt teruggebracht. Ook besprak zij, hoe onder de meest primitieve omstandigheden door arts en verplegend personeel gewerkt wordt. Na een dankwoord van de presiden te, werden na de pauze nog enkele toneelstukjes opgevoerd onder regie van mevr. De ZwartBoekei, terwijl de dames Slingerland het muzikale gedeelte afgewisseld met zang, op deze geslaagde avond voor hun reke ning namen. Tafeltennis „Sassenheim". Het was een schitterende wedstrijd, die ons werd voorgeschoteld door ons ju niorenteam, bestaande uit Hans van Mullekom, Rob Gerrits en Roland Groenevelt. Zij presteerden het om Treffers uit Roelofarendsveen met een 82 nederlaag naar huis te zenden. Roland en Hans wonnen al hun wed strijden, terwijl het dubbel eveneens I6B Oegstgeest boekte nieuwe opdrachten 14 Procent dividend Sinds het verschijnen van het jaar verslag zijn er bij de N.V. Ingenieurs- Bureau voor Bouwnijverheid te Oegst geest nog enkele nieuwe opdrachten binnengekomen. Bovendien wordt binnenkort de opdracht voor een groot werk verwacht. Aldus deelde de di rectie desgevraagd mede in de giste ren te Oegstgeest gehouden jaarver gadering. Zij koester* voorts zelfs grote verwachtingen van het Euro poortproject. Hoewel dit laatste 'ang- zamerhand verwezenlijkt wordt, wor den op korte termijn verschillende mogelijkheden aanwezig geacht. Het tot dit doel te Rotterdam gevestigde kantoor is geen eigendom van f maatschappij, maar wordt gehuurd. De liquiditeit is gunstig, zo werd verder verklaard. Het is ongebruike lijk een som vooruit te betalen bij het verlenen van een opdracht. De be staande risicoreigeling biedt een dek king tegen loonsverhogingen. Wette lijke loonsverhogingen mogen dan doorberekend worden. De bouwkos ten vertonen op een openblik eerder een dalende tendentie, voornamelijk als gevolg van de lagere materiaal- prijzen. Tot nu toe heeft het bedrijf geen ernstig tekort aan arbeiders ge had. De jaarstukken werden goedge keurd en het dividend werd bepaald op 14 pet op de oude en op 31/» pet op de nieuwe aandelen. Ir. J. F. Fock werd bij acclamatie tot commissaris herbenoemd. Het college van commis sarissen werd voorts met één lid uit gebreid door de benoeming van mr. A. C. W. Beerman. hun zege werd. Rob Gerrits speelde zeer goed en deelde prachtig mee in deze overwinning. Jl. donderdag 9 april werden er onderllngen wedstrijden gespeeld. Bij de senioren ging Gerard Hoo^ervorst met een prijs naar huis, terwijl bij de junioren Roland Groenevelt met de eer van de overwinning en de prijs naar huis ging. Op 16 april werd de eerste ronde junioren gespeeld. Vol gende week hiervan de uitslagen. Geboren: Irmgard Johanna Hen- drika dr van H. J. P. Janssen en Th. M. Hubers; Irene Madeleine dr van P. L. van Pijpen en P. M. Stolk; Bernardus Wilhelmus Maria zn van G. W. van der Zwaan en W. J, Berg mans; Rembrandt Michael zn van A. van Schaik en N. G. Boegheim; (el ders): Pietertje Petronella dr van J. de Berg en M. L. Vonk; Jacobus Jan zn van C. Hoek en G. A. van der Meij. Ondertrouwd: P. Faas (te Haar lemmermeer) en C. J. van der Voet; Th. J. P. van der Meij en P. J. M. Spruit; (elders): A.f Goedbloed en J Bos (te Amsterdam). Getrouwd: L. B. P. den Elzen (te Voorschoten) en C. H. Rusman; P. L. F. O'Reilly en C. P. Fikenseher (te 's-Gravenhage). Overleden: M. C. Damen 73 j,; J. de Gast 78 j., echtg. van Kernebeek; H. Z. Klihn 83 j. VOORSCHOTEN EEN GEWONDE BU BOTSING Gisteravond om half elf kwam een Keinkel-driewieler, bestuurd door de h ier M. uit Nieuwkoop in botsing met een luxe auto, bestuurd door H. uit s-Gravenhag«. De botsing vond plaats in de bocht Koningin Julianalaan— Leidseweg, nabij de Gereformeerde kerk. De driewieler slipte in de bodht en kwam op het linkerweggedeelte. De tegenligger kon niet meer uitwij ken en een botsing was niet te ver mijden. De bestuurder van de Hein- kei werd ernstig gewond aan zijn ge zicht. Ook klaagde hij over pijn in zijn borst. Dr. Van Schaik verleende de eerste hulp. De gewonde werd per auto naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden overgebracht. Beide auto's waren aan de voorzijde emstig be schadigd. VOORSCHOTER VEJRKENNERIJ NAM AFSCHEID VAN HOPMAN EN AALMOEZENIER De georganiseerde katholieke jeugd van Voorschoten nam in het troeplo kaal van de verkenners afscheid van hopman H. J. Trel. Aan het begin van de avond installeerde de scheidende hoofdleider zijn opvolger, oubaas J. P. Peeters. Hierna las oulbaas Peeters een be noemingsbrief van het nationaa* hoofdkwartier der katholieke jeugd beweging voor, waarin mededeling werd gedaan dat de scheidende hoofd leider benoemd werd tot „ere-groeps- leider" der St. La uren tius groep". De leiding van de jeugd van St. Lauren tius heeft een verzoek hiertoe tot het nationaal hoofdkwartier gericht om uitdrukking te geven voor het vele werk dat hopman Trel voor de jeugd gedaan heeft", aldus ouibaas Peeters, tevens wil zij de herinnering aan zijn actieve jaren voor de jeugd bij hom levendig houden. De Voorschotense jeugd zal de oprichter van de St. Laurentiusgroep" nimmer vergeten. De twee welpenhorden bedankten hoorn, n Trel op hun eigen wijze, door middel var wensjec. Tot slot staken ze een serie letters omhoog welke de zin vormden: Dank U wel, hopman Trel. Mevrouw Trel werd in het af scheid betrokken door een grote bloe menhulde. Nadat de welpen, kabou ters, verkenners en gidsen naar huis waren, bleven de leiders en leidsters bijeen in het Eigen Huis. Tal van sprekers en spreeksters voerden hier het woord. Namens het district Lei den werd het woord gevoerd door commissaris A. Buis. aalmoezenier Lemmers en commissaris A. Duindam. Namens het NPG werd het woord gevoerd door commissaris A. de Groot, die de nadruk legde op de goede sa menwerking, die er in Voorschoten bestaat tussen de verschillende groe peringen. Guido R. v. d. Werf sprak woorden van dank namens de katho lieke gidsenbeweging. Ook aalmoeze nier Groenendijk werd in het afscheid betrokken in verband met zijn ver Geboren.- Henricus Johannes zn van R. M. Sitters en W. M. Hoogste- der; Simone dr van H. E. M. van der Voort en P. van Klaveren; Cornelia Hendrika Theodora Maria dr van F Hendriks en E. M. Gull; (te Gouda): Pieter Cornelis zn van T. C. Tukker en S. van de Ham; (te Leiden): Cor nelis Joseph us Maria zn van W. H. Zaat en A. A. C. van der Ham. Ondertrouwd: A. J. H. Biard en A. H. Hoeks; H. H. Altewischer en M. Loggen; J. W. Velthuizen er M. Olijslager (te Den Haag); G. J. E, Herkströter en L. A. Does. Overleden: Cornelis H. F. van Om men; Lubberta Boom, echtg. van G. Regterschot: (te Leiden) Martinus van Tol, echtg. van C. Bal. LEIDSCHENDAM Botsing. De motorrijder H. M. B. is op de hoek Willibrordusplein- St. Jozefstraat in botsing gekomen met de personenauto van J. H. N. al hier. Doordat bij het remmen de voet van de motorrijder van de rem af schoot kon hij niet meer stoppen. De voorvork van de motor brak af en het voorwiel sloeg dubbel. De auto had lichte averij. N00RDWIJKERH0UT Rector Raadschelders bij de K.A.V. Rector A. Raadschelders heeft donderdagavond op de hem eigen, onderhoudende, geestige en tegelijk indringende wijze de aames van de K.A.V. gesproken over de actuele problemen van de opvoeding. Niettegenstaande het slechte weer kon mevr. Van der Holst, de voor zitster een vrij groot aantal dames welkom heten. Pater E. Horck, de geestelijk adviseur, leidde met een kort woord rector Raadschelders in, daarbij verklarende, dat de rector niet alleen de theorie van de opvoe ding zou behandelen, maar ook de praktische problemen. Wat de behandeling van de prak tische problemen der opvoeding be trof putte rector Raadschelders uit een jarenlange ervaring als leraar aan een grote technische school, waar hij ruimschoots de gelegenheid had de opgroeiende jeugd, in dit geval de jongens, te observeren en hun pro blemen te leren kennen. Rector Raadschelders' adviezen in een notedop, aan het einde van zijn gesprek, kwamen neer op drie pun ten, die opvoeders zich steeds voor ogen moeten houden. Bewaar de zin voor humor; vraag God om geduld en heb vertrouwen in Gods kracht, die U als opvoeder zeker steeds zal wor den geschonken. Van de vragenbus na de pauze werd druk gebruik gemaakt. Een toneelgroepje en een zangclubje uit de dames zorgden voor een luchtig slot. Bloemen-mozaïeken. Degenen, die van plan zijn voor het weekeinde 25/26 april a.s. een bloemenmozaïek te leggen, wordt verzocht hun naam en adres alsmede de plaats, waar het mozaïek zal worden gelegd, even sdy-iftelijk te melden aan de secre taris van de V.V.V., Herenweg 6. Bij voldoende deelname, zullen er weer prijzen worden toegekend en daartoe zullen de mozaïeken dan door een jury worden beoordeeld. Indien er werkelijk bijzonder fraaie mo zaïeken bij zijn, kunnen deze door de V.V.V. worden opgegeven voor de streekwedstrijd. Bij de streek wedstrijd zijn de mozaïeken verdeeld in 2 groepen nl. grote (groter dan 16 m* en kleine (t./m. 16 m*). De jury voor de streekwedstrijd maakt echter zijn rondgang door de streek op zaterdag 25 april a.s., vroeg in de morgen. De plaatselijke jury moet dus vrijdag 24 april in de mid dag de mozaïeken reeds beoordelen. De mozaïken moeten dus vertrek dagmiddag vóór 5 uur klaar zijn. Mocht iemand graag een mozaïek willen leggen, maar niet aan een ont werp of aan bloemen weten te ko men, laat hij zich dan zo spoedig mo gelijk met de secretaris van de V.V.V. in verbinding stellen. Misschien weet die nog raad. Verjaarsgeschenk H. M. de Konin gin. In het postkantoor en in het Raadhuis zijn bussen geplaatst, waar in men zijn bijdrage kan deponeren voor het verjaarsgeschenk van H. M. de Koningin. Men wachte echter niet te lang, want de bijdragen moeten» tijdig door de burgemeester aan het landelijk comité worden afgedragen. ST0MPWIJK Kon. onderscheiding. De heer Groènewegen, die gedurende 40 jaar is werkzaam bij de timmerfa briek van de fa. Groenewegen in Leidschendam, is ter gelegenheid van dit jubileum koninklijk onderschei den met de eremedaille in zilver ver bonden aan de orde van Oranje Nas sau. LISSE BEZOEK BEMANNING „LISSE" VERVROEGD Het bezoek, dat de commandant en bemanning van Hr. Ms. kustmijnen- veger „Lisse", vergezeld van een der muziekkapellen van de Koninklijke Marine zou brengen aan de nationale bloemententoonstelling de „Keuken hof", is vervroegd. De gasten die, zoals we gisteren meldden, op maandag 11 mei zouden komen worden nu op woensdag, 6 mei verwacht. Rectificatie. Zondag 19 april zal, zoals wij in ons blad van dinsdag vermeldden, in De Engel het bloem- bollendanstoernooi worden gehouden. De dag wordt geopend met een H. Mis, doch niet om 10.45 uur (zoals vermeld), maar om 11.45 uur, dus kwart voor twaalf. HAARLEMMERMEER Geboren: Ronald Sikke Hendrik zn van S. Wiersma en A. A. Oude- jans; Jacoba Neeltje dr van J. H. van Groenigen en N. Bruijnis; René zn van M. Ravesloot en G. Methorst; Sylvia dr van M. Ravesloot en G. Methorst; Christina Jozina dr van D. Koelewijn en J. S. Keiler; Huibert Cornelis zn van J. A. van Tol en C. Jansen; Nicolaas Johannes Hendricus zn van H. J. H. van Bentem en C. M. Weijers; Sjouktje dr van A. van Veen en J. F. Westerhuis. Ondertrouwd: L. B. Groeneveld 24 J. en M. Meijer 21 j. Gehuwd: C. Koppenol en J. van Leeuwen; W. H. Zoutman en A. van der Maden. Overleden: Sophia Gardenier 69 j., geh. gew. met P. Stijl; Wilhelmina Milatz 76 j., echtg. van H. J. Kaatee; Petrus Martinus Bulters 71 J., ong. goed is afgelopen. Een bus van de Zeeuwsch Vlaamse tram maatschappij met leerlingen van de blo-school in Hulst, kwam omstreeks die tijd uit de richting Axel. Door onverklaar bare oorzaak reed deze bus, ter hoog te van de tol nabij Hulst op de weg AbsdaleHulst, pardoes tegen een hoekhuis. De bus drong een viertal meters in het woonhuis door, dat zwaar beschadigd werd. De schoolkin deren noch de chauffeur kregen bij zonder letsel. Een inzittende monteur van de Zeeuwsch Vlaamse tramweg maatschappij had een gebroken been. tót Ederveen Een sulveillerende politieman te Ederveen tij Lunteren heeft gisteren een autodiefstal opgelost. Hij hield 'n personenauto met een Duitse kente kenplaat aan en constateerde dat de chauffeur, zekere B. uit Amsterdam niet beschikte over een kentekenbe wijs en een geldige belastingkaart. De bestuurder werd gearresteerd. Gebleken is, dat hij met een zekere T. uit Amsterdam de auto 'had geheeld van Duitsers uit Eschweiier, die in hun woonplaats de auto gestolen had den. Ook T. en de beide Duitsers zijn gearresteerd. De Duitsers zijn aan de Duitse politie overgeleverd, waarbij bleek dat zij in Duitsland reeds ver schillende misdrijven op hun kerfstok hebben. In veel gemeenten zal dit jaar een naoht-hulpdienst-garage geopend wor den. Op initiatief van de BOVAG wordt deze hulpdienst zodanig geor ganiseerd, dat politie en vreemdelin genverkeer steeds op de hoogte zul len zijn in welke garage in de avond lijke en nachturen hulp voor kleine ongemakken, lekke banden en derge lijke kan worden geboden. In Alkmaar en Apeldoorn wordt deze toerbeurt-hulp reeds enkele ja ren gegeven. Thans zijn regelingen in Groningen, Haarlem, Utrecht, Zand- voorb, Bloemendaal, Overveen, Til burg en Zwolle getroffen terwijl de voorbereidingen voor de nachthulp diensten in Amsterdam, Deventer, Dordrecht en Zutfen op een oor na gevild zijn. Ook Leiden zal niet te lang op zich laten wachten. 128 Goede ideeën en een tentoonstelling De Centrale Ideeënbus-commissie voor de rijksdienst heeft in het eerste kwartaal van dit jaar 128 goedge keurde en beloonde ideeën genoteerd, In de overeenkomstige periode van 1957 en 1958 werden resp. 60 en 81 ideeën goedgekeurd en beloond. Onder deze ideeën bevinden zich onder meer: een verbetering van het kijkglas van een duikerpakhelm, waardoor de duiker gemakkelijker en veiliger kan werken. Een admi nistratieve verbetering bij de rijks politie, die ca. 500 manuren per maand en ca. 80.000 kaartjes in het administratie-systeem per jaar be spaart. Een verbeterde uitvoering van de armaturen voor tl-buizen, een automatische uitsleeptang voor zwaar hout bij het staatsbosbeheer en nog vele andere. Ter gelegenheid van het vijfjarig bestaan van de rijksideeënbus-orga- nisatie zal van 17-24 oktober in het complex van de Grafelijke Zalen aan het Binnenhof een tentoonstelling worden gehouden van door ambte naren ingezonden en in de rijksdienst verwezenlijkte ideeën. Enerzijds wordt verwacht, dat het tentoonge stelde de ambtenaren zal stimuleren tot verdere vindingrijkheid, ander^ zijds is het de bedoeling de burgerij te tonen, dat een ambtenaar niet is, zoals hij vaak wordtafgeschilderd. BUS REED HUIS IN Monteur gewond Vanmorgen omstreeks half negen deed zich by Hulst een verkeersonge luk voor, dat wonder boven wonder Marktberichten LEIDEN 17 april. Vee. Aange voerd 5 stieren, 125 melkkoeien, 240 vette koeien, 358 vare koeien, 50 pin ken, 63 vette kalveren, 353 nuchtere kalveren 100 vette schapen, 190 fok schapen, 511 vette lammeren, 251 zuiglammeren, 56 varkens (zeugen), 216 schrammen, 652 biggen, 1 paard, 27 geiten. Totaal 3198 stuks. Prijzen: melkkoeien 8501260; vette koeien schoon gewicht 2.903.65; vare koeien 6001000; pinken 350560; vette kal veren levend gewicht 2.20—2.65; nuchtere kalveren levend gew. per stuk 4065; nuchtere kalveren vend gewicht per kg 1.201.56; vette scha pen 70100; fokschapen met één lam 100 tot 130; fokschapen met twee lam meren 140 tot 190; vette lammeren 70 tot 100; drachtige zeugen 325 tot 425; schrammen 80115; biggen 54 tot 58 tot 64. Handel voor melkkoeien redelijk, vare koeien willig, vette koeien matig, pingen kalm, vette kal veren kalm, nuchtere kalveren goed, vette schapen en lemmeren matig, fokschapen willig, zeugen, schram men en biggen matig. Kaas Aangevoerd 9 partijen Goudse kaas. Notering Goudse eerste kwaliteit 2.09 tot 2.19. Goudse tweede kwaliteit 1.95 tot 2.08. Handel matig. RTEEN. 16 april. Bloemen. Iris sen 3862; Freesia's 1616, Anemo nen 614; Dhoronicum 1026; Pru nus 3460; Lathyrus 2846; Narcis sen 222; Tulpen: Rose Copland 10 28; Golden Harvest 1650; Ph. Snowdon 1116; Her. Grace 2024; Red Pitt 1742; Carara 17—31; Edith Eddy 1028; Piccadilly 1742; Olym piade 1029; Kleurenpracht 2026; Rijnland 16—31; Reforma 2034; W. Pitt 1831; v. d. Eerden 1534; China Pink 2241; Elrnus 2027; Campfire 1824; Couleure Cardinale 1628; Bartigon 11—16; Wintergold 10—21; Queen Elisabeth 17—47; White Sail 2025; Parkiettulpen 3050. Tulpen gemengd 2839 per bos. Am. Anjers 818 per stuk. ièer apart model, geheel uitgevoerd in modern ge moffeld metaaldraad. Ex tra zware kwaliteit, met 5 haken en hoedenrek. I.V.A., Haarlemcnerstr. 48 Nova, Noordeinde 43, Lei den. met zijspan en Jawa- motor 350 cc Twin te koop aangeboden. Calex Auto bedrijf N.V. Leiden, Kort Galgewater 14-16, telefoon 33355. 2* Studio Koopman's foto- bedrijf Hooigracht 96, teL 31701. Speciaalzaak voor kinderfotografie en ge zinsfoto's. Portretten voor iedere leeftijd. Pasfoto's 3 stuks v.a. ƒ1.3 vlotte briefkaartfoto's v.a. ƒ3.75. Grasmaaima chines. 8 scorten vanaf 36.95. meest bekende merken; sproeiers tuinslang; harken; schof fels; bladharken. Vraagt onze uitgebreide folder van tuinartikelen. Was machines. centrifuges, stofzuigers, gasfornuizen, gastafels, gasstellen. Ber nard Sohulte, Voorhout. Te koop geheel nieuw opgebouwd woonsoheepje. keuken, kamer, slaapka mer 2600.-. Te zien: Schiestraat, Noordwij k- binn en. Een leuke blouse voor madame? Een pullover voor monsieur? Natuurlijk zaterdag naar de bonnete- nekraam achter het stad huis. Net meisje gevraagd. Zondags vrij. Vacantie te regelen. Restaurant Bern- sen. Breestraat 157. Lei den. C? Een weekend-shirt va. 6795? Een no-iron hemd van 7.95? Natuurlijk za terdag naar de Overhem- denkraam op de Hoogstr. 3? Te koop: gebr. dames-, heren, jongens- en meis- iesrijwielen. In prima st. W v. d. Wiel. Koningstr. 2. Leiden. S» Te koop: 2 INP-34, Ig 14 mtr.. gebruikt. 1 ijze ren trap, lg 5 mtr., 1 elec- trisch fornuis. 3 platen, m. pannen, enige complete markiezen. Zoeterwoudse- weg 7, Leiden. terdag naar de bonneterie- kraarn achter het stad- huis. U ziet het direct. Goed onderhouden eiken huiskamer-ameuble ment met theemeubel. J. Borg, Rijndyk 88, Hazers- woude. Vrudag- en zaterdag koopjes. Ligstoelen welke ook in auto kunnen 8.50; Ïlastic emmers van 1.95 nu .50; communie-lepeltjes van 1.75 nu 1.50; 30-delig f lasservies van 39.90 nu ?.00. Bernard Schulte, Voorhout. 5? Overhemden??? Vanaf 6 50? Natuurlijk zaterdag naar de overhemdenkraam op de Hoogstraat. Zeer aparte collectie.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 8