SLEUTELGAT ,Het levenselixer" veroorzaakte lachsalvo's bij KAV-leden Scherp SCHUDEL's Jenever Kath. kruideniers van Leiden en omstreken vergaderden POTLOOD EN GEEST Tankauto ramde spoorbomen HUIBERS PERSONEN IN EN UIT LEIDEN GEVESTIGDE EN VERTROKKEN VRIJDAG 17 APRIL 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 „Hel kruideniersbedrijf op de helling" Voorziter W. Th. v. d. Holst was gisteravond blij een flink aantal kath. kruideniers welkom te mogen heten alsmede de heer Hovenier, voorzitter van het hoofdbestuur, die deze avond voor het eerst de kring zou toespre ken. Na het verslag van de vorige werk vergadering las secretaris J. M. Sil vester een zeer uitvoerig jaarverslag. Een groot aantal activiteiten, lande lijk zo wel als plaatselijk werd on der de loupe genomen. Dat het de kring ook financieel goed gaat bewees het keurige jaarverslag van de pen ningmeester, de heer J. J. v. Schie, die een flink saldo in kas aanwezig bleek te hebben. De kascommissie bracht bij monde van de heer W. v. Hartevelt verslag uit van haar be vindingen en stelde voor de penning meester voor zijn beleid te dechar geren. Bij het punt bestuursverkie zing werd de secretaris, de heer J. M. Silvester, met grote instemming van alle aanwezigen opnieuw als zo danig gekozen. De op 1 april van dit jaar ver nieuwde winkelsluitingswet kwam ook aan de orde. Het voornaamste punt van wijziging hier is wel, dat voortaan in een week waarin een er kende chr. feestdag valt ook de mid dagsluiting gehandhaafd blijft. De meningen hierover waren nog moei lijk te peilen en men besloot hier over met de andere organisaties van kruideniers en personeel van gedach ten te gaan wisselen. De heer Hovenier besprak het on derwerp „Het Kruideniersbedrijf op de helling". Er gaat nagenoeg geen jaar meer voorbij of er voltrekken zich wijzigingen in het kruideniers bedrijf Vooral de laatste 50 jaren zijn er enorme veranderingen opge treden, men ging de steden meer uit bouwen, ging meerdere winkelcentra vormen en de binnenstad wordt steeds meer ontvolkt. Grote assorti mentswijzigingen doen zich voor spe ciaal door de ontwikkeling van de industrie en het toenemen van het toerisme. Het kruideniersbedrijf krijgt steeds meer te maken met parallelisatie, dit in tegenstelling tot specialisatie, dus een breder wordend assortiment met I steeds grotere aanpassing aan de j koopgewoonten van de consument. Er vallen regelmatig artikelen weg en er komen geheel nieuwe voor in i de plaats. j Sinds de inwerkingtreding van de vestigingswet is het aantal kruide- niersbedrijven in Nederland afge nomen van 40.000 tot plm. 23.000 waar nog tegenover staat een flinke aan- I was van de bevolking. Dit is echter noodzakelijk omdat tegenwoordig veel grotere omzetten noodzakelijk I zijn omdat men anders geen droge I boterham kan verdienen, j De industrialisatie heeft de groot- ste veranderingen in het bedrijf ge bracht, hiermede gaat gepaard een afnemende kracht van het ambacht. We denken hier aan het fabriekmatig maken van vleeswaren. Wij zijn er van overtuigd dat steeds meer fa brikanten hun producten bij de krui- I denier zullen willen plaatsen. In vele I andere landen is het assortiment van de kruidenier veel groter dan in Ne- derland; hierin zal de komende tyd j zeker verandering brengen. Deze punten en nog vele andere hadden de belangstelling van de kath. krui- i deniers, 't Middernachtelijk uur was I zeer nabij, toen de voorzitter een I woord van dank sprak tot de heer Hovenier en hem onder'luid applaus een echte Leidse kaas als geschenk overhandigde. MUTATIES OP STATION N.S. Met ingang van maandag a.s. is door de directie der Nederlandse spoorwegen de heer W. Steenbergen commies bij de N.S. op het Station Leiden, benoemd tot stationschef te Wezep. I Met ingang van maandag 20 april a.s. wordt de heer D. van der Linden commies tit. der Nederlandse Spoor wegen te Koog Zaandijk overge plaatst naar het Station Leiden. Binnenkort zal de internationale Circus-show op zijn eerste tournée door Nederland ook Leiden bezoeken en voorstellingen geven van donder dag 23 t/m zondag 25 april. Deze i show, welke dit seizoen voor de eer- j ste maal ons land bereist brengt een j echt internationaal circusprogramma. De hoofdschotel wordt gevormd door het optreden van artisten uit div. i landen o.a. Italië, Spanje, Frankrijk,, j Duitsland, Oostenrijk, België, Enge land, terwijl ook Nederlandse artis ten htm medewerking verlenen. OPENBARE LEZING VAN CANADEES PROFESSOR Dinsdag 21 april a.s. van 45 uur i zal prof. Douglas Grant (D. Phil. Oxon.) »n „public lecture" houden over „Canada en een litteraire tradi- 1 tie". Prof. Grant vertegenwoordigt een primeur in de relaties van de I Leidse Universiteit doordat hij de i eerste Canadese gasthoogleraar is, die i hier enige trimesters werkzaam zal 1 zijn. In het licht van het bijzondere ka rakter van dit openbaar college zul len ook de Britse gezant en lady Ma son (die zelf Canadese is), evenals waarschijnlijk de Canadese gezant e.e.a. met hun tegenwoordigheid op luisteren. Wat het onderwerp van de onder havige lezing betreft: prof. Grant zal aantonen dat de litteraturen der di verse leden van de Britse Common wealth elk met hetzelfde probleem te kampen hebben, n.l. het creëren van een eigen traditie uit enerzijds een eeuwenoud medium de Engelse taal en anderzijds uit de onder scheiden gevoelsinhouden van de ver schillende emigrantengroepen: in Ca nada de Engelsen en Fransen in de eerste plaats, welker tegenstelling verrassender perspectieven biedt in positieve en negatieve zin, en op hun beurt de Nederlanders. Leidse agenda ZONDAG 19 APRIL. KAB-St. Leonard us. Feestmiddag voor de kinderen, 2 uur. St Leonar- dushuis. De Gastspclers. „Gieren op het vei lige nest". Komische thriller. Leid- sche schouwburg; 8 uur nam. Na af loop bal in het St. Antonius Clubhuis. APOTHEKERSDIENSTEN Leiden: Geopend otheek Kok, apof Rapenburg 9, tel. 24807. Oegstgeest: Apotheek Oegstgeest, Wilhelminapark 8, tel. 26274. BIOSCOPEN De films in de week van 1724 april zijn door de Kath. Film Cen trale als volgt ge'*eurd: Casino: „De wind kan niet lezen", 14 jaar. Lido: „De boom der gehangenen", 18 jaar. Trianon: De reis om de wereld in 80 dagen", alle leeftijden. Rex: „Met ae dood op de hielen", 14 jaar. Luxor: „Het meisje Laila", 14 jaar. No. 509. Horizontaal: 1. danspartij, 4. water in Utrecht, 6. rund, 9. stoom schip (afk.), 11. familielid, 12. de griekse leiter p, 15. voorzetsel, 15. oude lengtemaat, 16. onthutst, ver schrikt, 17. rijksgrens (afk.), 18. on ze» inzipns (afk.), 19. pers. voor- naamw., 20. bloeiwijze, 22. heden, 24. gelijk, 26. bosgod, 27. kolenemmer. Verticaal: 1. bundel, 2. staat mees tal boven drukwerk, 3. verschillende partijen tegelijk spelen, 4. bijwoord, 5. maand van het jaar, 7. meisjesnaam, 8, bekende afkoriiing, 10. krachtig, 12. open ruimte in een stad of dorp, 14. arbeidseenlieid, 15. ik (Lat.), 19. boom, 20. afkorting van argentum, 21. deel van de mast. 23. bijwoord, 24. voegwoord, 25. maanstand. Oplo&ing morgenavond. Oplossing no 508. Horizontaal: 1. radio, 5. Dan, 6. Ned. 8. si, 9. tak, 11. es, 13. tel, 15. pet, 16. arena, 17. kop, 19. keu, 21. er, 22. ets, 24. et, 25. koe, 27. lok, 29. graan. Vertioaal: 1. ra, 2. ant, 3. ink, 4. o.e., 5. die, Dee, 8. Stoke, 10. agent, 12. stout, 14. lap, 15. pak, 18. ork, 20. eek, 22. eer, 23. sla, 26. Og, 28. on. Kletterende regenbuien, angstaan jagende bliksemflitsen en boze don derslagen konden gisteravond de vele leden van de Stedelijke en Leonar- dus-KAV er niet van weerhouden, naar het St. Antoniusclubhuis te tij gen, waar de eigen KAV-toneelgroep optrad met een blijspel in drie be drijven van Jo van Lier „Het levens elixer" getiteld. De acht acterende dames hebben met hun entousiaste spel, terwijl buiten het noodweer voortduurde, voor vele opklaringen in de zaal gezorgd. Het was een avond, gewijd aan de vrolijke lach, welke werd opgewekt door de komische situaties in het huishouden van de vrouwelijke arts, mevr. Goedhart. De drukke praktijk van de dokter werd nog verlevendigd door de twee dienstboden Bets en Marie, toonbeelden van luiheid en ijver, die al waren het zusters elkaar om het minste in de haren za ten. Alles draaide evenwel om een ont dekking n dokter Goedhart, "e meende een serum te hebben gevon den dat in staat was de jeugdige na tuur aan reeds in jaren vergevorder de mensen terug te geven. De dokter onderneemt een grote reis naar We nen om samen met een professor de proeven verder uit te werken. Na het vertrek van de dokter komt haar nichtje Jo opdagen die haar vakantie in het doktershuis zal doorbrengen. Bets en Marie zien de knappe, jon ge vrouw voor de verbeterde uit gave van dokter Goedhart aan, want ze hadden al eerder gehoord bij een gesprek tussen de dokter en haar buurmeisje Els, dat dokter Goed hart als de proeven zouden sla gen wel eens als een meisje van rond de twintig terug zou kunnen ko men. Jo en Els, die onder één hoedje spelen, laten de twee gedienstigen in de waan en dan ontstaan de meest komische momenten. Bets ontdekt ergens een flesje in de bagage van de „dokter" en samen met Marie neemt ze enkele lepels van dit „ver jongende serum" in. De volgende dag reeds dartelen de twee als hinden over de vloer, ondanks maagklach ten. Op het gevaar van tot zuigelin gen te verjongen gaan ze door met innemen, totdat ze van Els te horen krijgen, dat ze weieens vergiftigd zouden kunnen zijn. In een beklagenswaardige toestand wachten Bets en Marie op de dood, maar dan komt de echte dokter Goedhart weer thuis. De proeven zijn mislukt en van de verjonging kan Burgerlijke Stand Geboren: Eleke Adriana d. v. A. Ram en W. W. Redegeld. Cornelis z. van C. Linschoten en A. J. Wage- mans. Willemijntje d. v. II. van Til burg en J. Tulen. Adrianus z. v. R- Wesselink en C. van Elswijk. Sjaak Anthony z. v. S. A. Lagas en G. van der Meel. Marijke d. v. F. J. van Dijk en G. A. Terlouw. Jacob Marjjn Jo hannes z. v. M. J. Vogelzang en D. I. Vermeer. Yvonne d. v. J. Bavelaar en L. van der Wel. Luci Melani d. v. E. H. Scheepe en M. P. Hosman. Olof Al- fons z. van G. P. Hendriksen en A. J. M. van Went. Overleden: C. Huppertz 37 j. man. J. de Bruin 75 j. man. A. van Duijn 69 j. echtgenote van: P. Kuijt. Gehuwd: A. de Gioot en T. C. Geugjes. W. F. Neuteboom en M. J. A. Benvenuti, J. H. Kuipers en M. M. G. C. Roosen. W. F. Mulder en K. Ginjaar. J. A. Nieuwenburg en A Geeve. J. W. Schouten en M. G. van den Berg. T. Masselink en B. B. M. T. J. Hoyng. J. Meerbeek en F. Ha- braken. niets komen. De consternatie is groot als Bets en Marie horen, dat ze bel den wonderolie hebben geslikt. De speelsters hebben de aanwezige dames niet in haar verwachtingen te leurgesteld. Vooral mevr. Van Kam pen als Marie wist weer haaf- talen ten op dit gebied volkomen uit te buiten. Maar ook de overigen lever den succesvolle prestaties, zoals mevr. Van Leeuwen als dokter Goed hart, mevr. Nijssen als haar nicht Jo, Tini Steenbergen als buurmeisje, Cobi Hartman als patiënte en niet te vergeten mevr. Rijsbergen als Bets, die de oorzaak van alle ellende was. De heer H. Kienjet hield als regis seur de touwtjes uitstekend in han den. Een overvloedige tombola bracht in de pauze smaakvolle prij zen op. Leidse Universiteit Geslaagd voor het doct.-ex. Ned. Recht mej. T. Rotteveel te Den Haag. CONTACTAVOND „AVIBUS De club van vogelliefhebbers „Avibus" organiseerde gisteren een contact-avond voor haar leden. De or nitholoog en cineast Simon de Waard vertoonde enkele zeer interessante vogelfilms in kleuren, onder meer over Noorwegen, en het natuurre servaat de Beer. De heer De Waard lichtte alie films op een geestige ma nier toe. De avond werd muzikaal opgeluisterd door de mondaccordeon- verenigingen Jong Crescendo en de Mondoricos. DISTILLEERDERIJ - LEIDEN (Advertentie) MR. F. J. J. TRAPMAN OVERLEDEN Vanmorgen is op Westerveld ge cremeerd het stoffelijk overschot van de heer mr. F. J. J. Trapman, die enige dagen geleden 73 jaar oud in het R. K. Ziekenhuis St. Antonius de Deo te Den Haag is overleden. Op verzoek van de familie werd met dit bericht gewacht tot na de crematie. Mr. Trapman was een bekend Lei- denaar. Hij voerde vele jaren een advocatenpraktijk in de Sleutelstad en trad op de voorgrond door ver schillende representatieve functies m het openbare leven. Na een militaire loopbaan hij was onder andere officier bij de artil lerie, ingedeeld bij het 6e regiment veldartillerie trad hij in 1925 in rang van kapitein uit de dienst en vestigde zich in 1927 te Leiden als advocaat. Sinds 1925 bekleedde hij de functie van secretins van de Leidse Vereni ging van Industrieëlen en secretaris van de vereniging van groente- en fruitverwerkende industrieën. Twin tig jaar lang was hij vice-voorzitter van de 3-Öctobervereniging en lid van de optochtcommissie. Toen hij de leeftijd van 70 jaar had bereikt in 1955, bedankte hij voor al deze func ties, bij welke gelegenheid hij be noemd werd tot officier in de Orde van Oranje Nassau en tot erelid van de 3-Octobervereniging. Daarna ging hij in Den Haag wonen. Mr. Trapman was tijdens de mobi lisatie in 1939 res. luitenant-kolonel en tevens kantonnements-comman- dant van het garnizoen te Leiden. In 1944 werd hij gearresteerd door de bezettende macht en naar een concentratiekamp m Polen gebracht vanwaar hij na de oorlog behouden naar Leiden terugkeerde. In de foyer van de Stadsgehoorzaal heeft de Vlaamse amateurfilmer Her man Wuyts gisteravond voor de Leid se Smalfilmliga een 16 mm filmpro gramma vertoond, waarvoor veel be langstelling bleek te bestaan. Geopend werd met een reisfilm „Moghreb", welke uitmuntte door zeer fraaie kleuren. De tweede film was een genrefilm, getiteld „Solitu de", waarin Wuyts de eenzaamheid van de mens tegenover zijn omgeving tot uitdrukking heeft willen brengen. Als derde film werd gedraaid het bijzonder suggestieve in de nacht spelende „Conflict", in de trant van de bekende thrillers. De tweede reisfilm van deze avond „Wielen op asfalt" voerde de aanwe zigen mede op de autotocht door Ti- rol. Hiervoor waren vele opnamen gemaakt met een aan de buitenzijde van de voortsnellende auto beves tigde camera. Het gezicht op de weg en over het landschap voor, achter en opzij, waren in de film afwisse lend gemonteerd. Het resultaat was een verrassend vrije blik. Hierop volgde „Juke Box", waarin wij in prachtige opnamen autogeni- sche lassers aan de arbeid zien en de ontmoeting van de blikken van twee jonge mensen medebeleven. We zien in rake close-ups de verwondering op het gelaat van „de derde,, overgaan in jaloezie. Van het begin tot het ein de een dramatische speelfilm van hoog gehalte. Tot slot werd vertoond „O Susan na", een vrolijke kleurenfilm, waar in een klein rood autootje, waarmede men „alles kan doen" een voorname rol speelt. In deze film heeft Wuyts tal van geestige invallen verfilmd, zodat men in de zaal herhaaldelijk in een daverende lach lostbarstte. „En passant" liet deze film de toe schouwer ook genieten van de natuur en van schitterend geslaagde tegen- lichtopnamen. HILLEGOM Ramp ier nauwernood voorkomen De bestuurder van een tankauto en de wagenvoerder van de TEE- trein, die gisteravond omstreeks tien uur de spoorwegovergang nabij De Zilk passeerden, hebben nauwelijks op drie meter afstand de dood zien grijnzen. De chauffeur van de zware tank auto, de heer K. uit Noordwijkerhout zag, toen hij de overweg op korte af stand genaderd was, dat de knipper lichten in werking traden. De automa tisch bediende „halve bomen" waren nog niet gesloten en omdat het stil zetten van een zware tankwagen geen sinecure is, besloot de chauffeur, de heer K., zijn wagen, nog voor de bo men neer gingen, over de spoorbaan te brengen. Toen de truck eenmaal met de neus op de baan stond, gingen de bomen neer. De wagen botste te gen een van de afsluitbomen, die om hoog en over de spoorbaan zwenkte. De expres-trein was inmiddels al vlak bij de overweg De chauffeur I kon op het nippertje zijn auto terug- rijden. Met een klap verbrijzelde de i trein de ontzette spoorboom. De brok- j ken vlogen naar alle kanten. De wagen voerder bracht zijn trein by het station Hillegom tot stilstand, j Zijn machine was wel beschadigd maar hij kon de reis met geringe vertraging vervolgen. De politie zorg- j de ervoor, dat de spoorwegautoritei- ten van het gebeuren op de hoogte J werden gesteld. Onmiddellijk wer- den reparatiewerkzaamheden ter hand genomen. Eersi om drie uur i vannacht was de schade aan het be- j veiligingssysteem hersteld. Laatste Berichten MOORDENAAR VAN WIM DE LA PARRA VOOR DE RECHTER. Onder grote belangstelling van de zijde van het publiek is vanmorgen voor de rechbank te Utrecht de zaak tegen de 29-jarige schoenmaker R. G. te Utrecht behandeld, beschuldigd van doodslag op de 8-jarige Willem Jan Maria de la Parra, subs opzette lijke wurging. Onder de aanwezigen bevond zich ook de vader van het slachtoffer, de oud-officier van justitie, mr. F. de la Parra. De officier achtte doodslag bewe zen en legde er de nadruk op dat al les moet worden gedaan om herha ling te voorkomen. Daartoe eiste hij een gecombineerde straf, namelijk vijf jaar met aftrek en ter beschik kingstelling van de regering. LEIDEN, 17 april. Groente. An dijvie 1341, Kroten 6, Kroten, gek. 25, Prei 1015, Rabarber 1833, Spi nazie 821, Stoof sla 1017, Tomaten A 2.95, id. C 255, Uien 8—11, Was- peen 624,Witlof 1046 per 100 kg. Bloemkool A 4057, id. B 2964, id. C. 14—52, Komkommers A 57, id. B 51, id. C 28—35, sla 3—7.70 per 100 stuks. Peterselie 1.803.20, Raapste len 22.50, Radijs 718, Selderij 3.509.70 per 100 bos. Vóór honderd jaar Uit de Leydsche Courant van Vrijdag 17 April 1859. Advertentie: Commissarissen der Spaarkas berigten aan den Werkmansstand, dat zij hunne zittingen wederom zullen aan vangen in het gebouw der maat schappij tot Nut van 't Alge meen. Tevens wenschen zij bij deze gelegenheid haar in de medewerking aan te bevelen van een ieder, die in besparing van zoogenaamde kleinigheden, zelfs van slechts weinige cen ten, eene bron van welzijn voor den geringen stand opmerkt, daarbij kennis gevende dat zij de vrijheid zullen nemen eer lang te beschikken over de bij dragen, waaraan de Spaarkas haar voortdurend bestaan ver schuldigd is. Haarlemmerstr. 123 Leiden In onze speciaalzaak van religieuse artikelen vindt U o.m. 'n uitgebreide keuze in Zie ook onze etalage en show ruimte aan de Stille Mare. VERTROKKEN PERSONEN IN DE WEEK VAN 2 T.M. 8 APRIL 1959 R. Hassefras en fam., Willem Kloos- laan 3 naar Ede Gld, Parkweg 83 I: J. Klinkenberg en fam., Leemansstr. 40 naar Australië; B. J. A. A. M. de 'laas geb. Averdieck en fam., M. Treublaan 4 naar Zuid Afrika; J. P. Kastelein en fam,. Burggravenlaan 80 n. Lange Ruige Weide Broekdijk 148; J. Fran e e> fam., Oranje- str. 1 naar 's-Gravenhagt, Columbusstr. 118; D. P. den Os en fam., Rapenburg 49 naar Dordrecht, Mauritsweg 258; A. Ruben en fam., Middelweg 19b naar Lei derdorp, Schoolstr. 8; D. C. Stichter en fam., Hogewoerd 167 naar Brielle, Bat terij weg 1; P. Olman en fam., Seringen- str. 23 naar R'dam, Dalweg 8; M. R. van Iersel en fam., Oude Singel 242 naar Canada; J. B. Belevert en fam., Utr. Jaagpad 56a naar Lisse, Fresiastr. 5; W. G. Verbernc geb. Koi.i, Stationsweg 23 naar Putte N.B., Dennenlaan 17; J. L. A. den Hollander, Lange Mare 69 naar Ven- lo, Stalbergweg 31; C. A. van Bergen geb. Verhoeven, Gasstr. 56 naar A'dam. Vaartstr. 28 I; H. A. Bos, Noordeinde 25 naar Bergen NH, Lijtweg 17; J. J. G Tie- ken, Groenhazengr. 12 naar Heemstede. Wilhelminaplein 7; M. Trago, Sumatra- straat 179 naa~ Zeist, Krakelingweg 111; D. Vijlbrief, Lage Rijnd:j'< 11 naar Lei derdorp, Zyloordkade 20; M. H. J. Lint horst, Vismarkt 3 naar Voorst, Molen- str. 63; A. C. Oldeman, Merelstr. 23 naar Groningen, Gratamastr. 29; L. Kapel, Boerhaavelaan 29 naar Voorburg, L. v. Oostenburg 9; G. A. van Wessum, ta- gelstr. 17 naar R'dam, KI. Visserystr. 30a; J. Pardon, Leemanssti. 40 naar Australië; J H. van Heijningen. Johan nes Potstr. 4 naar Nijmegen, Hertstr. 18; J. C. Slothouber geb. van Dorsten, Oude Vest 27 naar Zeist, Pr. Alexanderweg 2; B. A. Bijnsdorp, Rijnsburgerweg 10 naar Bussum, Wilhelminaplantsoen 12; G. E. Stoffels, Rynsburgerw 135 naar Ktwijk, Fopulierenlaan 13; J. F. J. Laagland geb. Rosier, Rijnsburgerweg 46 naar Oegst geest, W. de Zwijgerlaan 4; J. J. A. Su- ringa, Noordeinde 30 naar R'dam, Straat weg 37; M. A. Kamp, Kalserstr. 36 naar Nijmegen, St. Annastr. 292a; G. H. Schaap P. Paaltjenspad 3 naar Bloemendaal, Prof. v. Vlotenw. 9a; M. Hanselaar geb. Uljé, P. Hulbertshof 15 naar Utrecht, Rietstr. 4; P. Hou weling. Roodborststr. 29 naar Griekenland; M. T. Klink geb. van Teijlingen, Mauritsstr. 52 naar Ril- land-Bath, Reigersbergstr. 7; I. J. Ra- mak, v. Bemmelenstr. 17 naar Assm, Bei- lenstr, 55; G. J. Kohier, Witte Singel 94 naar Eindhoven, Leeuweriklaan 16; S. J. M. Boorsma, Nieuwstr. 34a naar Gro ningen, Molukkenstr. 46; P. de Groot, Hansenstr. 5a naar Doorn, Mainiersweg 7; J. de Bres geb. Verhagen, Wald. Pyr- montstr. 58 naar Canada; M. C. Veuge- lers geb. '"erhagen, Meerburgerkade 25 naar s'Gravenhage, Beverweerdstr 56; J. M. Eckhardt, Boshuizerkade 47 naar Doorn, Mariniersweg 7; A H. van Dorp, Morssingel 8 naar Sassenheim, Teylinger- laan 59; C. de Wijn, Morssingel 8 naar Wassenaar, Clematislaan 7; M. E. G. Veigel geb. Schulz, Houtlaan 29 naar r iltsland; F. de Jong, Roombuigerlaan 22 naar Oegstgeest, Warmonderweg 24; A. A. M. Timmerman, Tomatenstr. 6 naar Utrecht, Domplein 8 bis; M. C. J. de Jong, geb. Schrama, Koninginnelaan 27 naar Oegstgeest, Warmonderweg 24; A. M. W. Blom, Rijnsburgerweg 10 naar Gouda, Joukertstr. 201; A. van Dongen, Houtlaan 29 naar Aalsmeer, Dorpsstr. 62; A. S. Muller, Lange Mare 68 naar Laren N.H., Hoefloo 16; R. Fruin, Oude Vest 53 naar Amersfoort, Jacob Catslaan 32; A. J. Mikkan, Kaarsemakersstr. 7 naar R'dam, v. d. Sluijsstr. 44; F. Beij, Ooster- str. 94 naar Zeist, Schaerweidelaan 101; C. J. Beij, Sophiastr. 74 naar 's-Graven- 1 ge, Kraaienhofstr. 45; E. M. B. L. M. Spijker, Sophiastr. 74 naar 's-Gravenhage, Kraaienhofstr. 45. P. Vuijk en fam., werktuigkundige, de Sitterlaan 82 D. L. J. Koster en fam., elektr. techn., v. Riebeeckhof 65; J. H. Snoek en fam., maatscl. werker, a.b. Utr. Jaagpad; A. G. van Loef geb. Glas bergen en fam., Dahliastr. 20; H. Brem- mer, antiqair, Maredijk 94; F. L. Rai- mond geb. Bouwman, Nieuwe Rijn 29a; B. Molenaar, ateliernaaister, Schachten hof 13; M. A. Mayer, 1.1. verpleegster, Rijnsburg2-weg 10; J. W. C. G. Veldhoen, dienstbode, Leliestr. 17; K. L. Westra, Zoeterwoudse singel 93; P. J. M. van Schijndel, chem. analiste, Lange Mare 51; J. de Boer, onderwijzeres, Hoge Rijndijk 44; H. G. Koekkoek, Tib. Sie- genbeekstr. 8; J. G. M. van Vondelen, onderwijzer, Morsweg 164; W. van der Plas, strijkster, Weidehof 9; M. Zwager man, Merelstr. 38; G A. Vierstr., Magd. Moonstr. 6 M. J. Maters, rijksambtenaar, v. d. Waalstr. 39; H. O. Kampschuur, employé BPM, Scholtestr. 68; A. van Zoest, fijn bankwerker, Kanaal weg 18; B. Nieuwenhuizen, SLusstr. 18; E. M. A. van Winden geb. Onderwater, a.b. Zij- lerbregsloot; C. Torenbeek, typograaf, Kastanjekade 2; T. W. van Mechelen, directrice huish. school, Burggravenlaan 220; P. M. Zimmermann, militair, Noord einde 2a; M. Sippel, de Laat de Kan- terstr. 30a; R. E. J. Tubbergen, Apothe- kersdijk 31; E. A. Eekhoutte geb. Ver- 1 "ïk, de Laat de Kanterstr. 3; J. Boot, lakenwever, Bakker Korffstr. 4a; M. M. van de Wiel, 1.1. verpleegster, Rijnsbur gerweg .0; C. van der Tuijn, Kooilaan 14; T. F. Veldhuizen, Duyvendakstr. 14; I. H. Nooteboom, geb. Riel, secretaresse, Moddermanstr 51; L. Segaar, copy wri ter, Franchimontlaan 42; M. H. C. Post- ma geb. de Jong, v. Riebeeckhof 57; P. Gonlag, militair, Noordeinde 2a; T. A. Potuijt, 1.1. verpleegster, Rijnsburger weg 10; J. M, J. Sondermeijer, onderwij- zsres, Paviljoenhof 33; A. T. Sibma, rijksambtenaar, P. C. Hooftlaan 1. Er werd maar één arbeider gewond In n dextrlne-fabrlek aan de Molenbrink in Veendam heeft zich donderdagochtend een zware ontploffing voorgedaan, welke grote schade heeft aangericht. Een arbeider werd door steekvlammen zo ernstig gewond dat hij naar een ziekenhuis te Groningen moest worden vervoerd. Foto: een beeld van de schade.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 2