DE ZWARTE ZWAAN De groie poliiiek en de kleine bloesem Verdwenen opnieuw meisje belde haar ouders 4-voudige bestrijding van pijnen en griep! Chefarine 4 Vijf sterfgevallen door pokkeninjecties De sporen lopen dood bij Gent Burgemeester L.J. den Hollander van Hazerswoude benoemd te Leerdam Hyacintenkwekers willen meer gaan telen Tien tb.c.-gevallen op Haarlemse huishoudschool KORTE golf WOENSDAG 15 APRIL 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 8 De Franse eerste minister, Michel Debré brengt een tweedaags officieel bezoek aan Londen. In de tuin van Downing street no. 10 kwamen Harold Macmillan en Michel Debré onder de indruk van de pracht van een bloeiende kerseboom. Haar zusier moet huvr.'lijk uitstellen De melodramatische ontvoering van de vijftienjarige Corrie Groot uit Vee- nendaal krijgt een heel ander aan- >len, nadat het meisje gisteren, een week na haar verdwijning, opnieuw haar ouders heeft opgebeld. Zij deed kortaf de mededeling, dat zij het goed maakt maar dat zij nog niet van plan is, naar huis terug te keren. Op dringende vragen van haar ouders wilde Corrie niet zeggen, van waar uit zij telefoneerde. Wel kwam ze terug op het dolle verhaal van haar ontvoering, dat ze besloot met de me dedeling dat de politie haar zoeken wel kan staken, omdat die haar ver blijfplaats toch nooit zal vinden. Verschillende pogingen om haar te vinden, hadden al schipbreuk geleden maar nadat Corrie zaterdagmiddag bij het station te Arnhem was gezien, is de politie inderdaad haar spoor kwijtgeraakt. Men heeft vastgesteld, Vier werkelijk betrouwbare middelen helpen elkaar en doen wonderenl De 4 geneesmiddelen van Chefarine „4" worden in de hele wereld op groie schaal gebruikt. Tezamen in één (ablei verenigd werken zij bijzonder snel, krachtig en weldadig, vaak zelfs wanneer andere middelen falen. ,f §^JB/ÊLlldJlkudI3ÊUÊÊL (Advertentie) In vijf jaar lijdt In zijn Memorie van Antwoord op zijn begroting deelt de minister van oorlog, ir. Staf mede, dat in de pe riode van 1 januari 1954 t.m. 1 jan. 19,59 vijf militairen bezweken zijn aan de gevolgen van inenting tegen de pokken. In drie gevallen is sprake van blijvende invaliditeit. Van de 228.000 militairen die voor de eerste maal werden ingeënt of een herinjectie kregen werden 16 militai ren getroffen door een ontsteking in 't hersenweefsel, 3 door hersenvlies ontsteking en een door zenuwontste king. Ook hebben zich acht gevallen van hartvliesontsteking voorgedaan. brand, legde die onder in de kast en ging rustig naar bed. Zij had er echter niet op gere kend, dat haar man wel eens langer dan normaal weg kon blijven. De kast raakte in brand, waardoor de huiskamer alras in lichterlaaie stond. Haag deelt mede, dat met ingang van Via het achterraam kon de vrouw heden, woensdag 15 april, geen vi-|zich met haar drie kinderen het le- sum meer is vereist voor Nederlan- ven redden. Het kleine huisje brand- ders, die naar Spanje reizen. Dit de geheel uit. geldt eveneens voor alle onderda- j Het is niet bekend, of de ruzie met nen van West-Europese landen. haar man nu is bijgelegd. GEEN VISUM VOOR SPANJE MEER NODIG. De ambassade van Spanje in Den dat het meisje van Arnhem naar Utrecht is gegaan maar het is niet zeker, of zij ook in Utrecht is aange komen. Het meisje, dat veel ouder lijkt dan vijftien jaax, schijnt opzet telijk verstoppertje te spelen met de politie. Haar spelletje heeft nu reeds heel ongelukkige gevolgen voor haar fa milie. Haar ouders zijn vanzelf- sprekend - erg overstuur en haar he" drama" nabij oudste zuster, die morgen zou trou wen, moet haar huwelijk uitstellen voor de verdwijning van haar zusje. Dat het kind weer heeft opgebeld, zou er wellicht op kunnen wijzen, dat ze naar huis terugverlangt maar dat de schaamte haar daarvan weer houdt. De „zaak Axel'' De stand van het onderzoek inzake de identiteit van het vermoorde meisje, dat de vorige week donderdag nabij Axel half verbrand in een grep pel werd aangetroffen, laat niet ver der toe, dat er mededelingen over kunnen worden verstrekt. Aldus heeft het parket te Middel burg medegedeeld naar aanleiding van geruchten in Zeeland, als zou haarr naam bekend zijn. Volgens die geruchten zou binnenkort de arresta tie van de dader verwacht kunnen worden. Hoewel zij over waardevolle inlich tingen beschikt, is de Belgische politie thans op dood spoor beland. Die in lichtingen betreffen o.m. het adres van de verkoper van het reiswek- kertje, dat onder het lijk in de grep pel werd aangetroffen. Deze woont in de Sint Lievenspoorstraat te Gent. Hij zou ook de man zijn, die het klok je eens heeft gerepareerd. De ontcij fering van het opschrift in de schoen heeft eveneens nadere gegevens opge-1 leverd. Nadat men eerst reeds het woord i „Zegen" had vervangen door „Ise- gem", heeft men thans vastgesteld De hyacintenkwekers willen het dat wat men aanvankelijk las als: areaal met 3% uitbreiden. Dat be- „Zegen van het pedier (of: pebier)"jsluit werd genomen tijdens de ver moet zijn „Isegem shoe voor Bijtte- bier". Het is een soort certificaat bij een schoen, te Isegem gemaakt voor dc alleenverkoop door de firma Bijt- tebier in de Lange Violettenstraat, eveneens të Gent. In 1957 werden voor deze firma niet meer dan zeven paar schoenen ge maakt van het model, dat bij het meisje werd gevonden. televisie-uitzending, gewijd aan ama nabij Axel heeft nog niet Ell jaar vooruitgang Vanmorgen bereikte ons het be richt, dat bij Koninklijk Besluit met ingang van 1 mei a.s. burgemeester L. J. den Hollander van Haserswoude, met toekenning van gelijktijdig eer-1 vol ontslag als burgemeester der ge meente Hazerswoude, benoemd is tot burgemeester der gemeente Leerdam. Wij smaakten het genoegen, de eer sten te zijn die burgemeester Den Hollander met dit heuglijke feit mochten gelukwensen. De inwoners van Hazerswoude zullen wel het minst zijn ingenomen met het vertrek van hun burgemeester, die in de elf jaar, dat bij aan het hoofd van de gemeente stond, niets heeft nagela ten om Hazerswoude tot groter bloei te brengen. Burgemeester Den Hollander zeide I blij te zijn, deze stap naar een groter gemeente (Leerdam telt meer dan tend het stoffelijk van dr. Eduard van 1 11.000 zielen) te mogen maken. Maar Beinum op het gewijde gedeelte van t daarnaast moest hem van het hart, de algemene begraafplaats te Gar- dat Hazerswoude een stuk van hem- deren in alle stilte ter aarde besteld. zelf is geworden. Hij noemde het een Uitvaart Eduard van Beinum Na een in de parochiekerk „Maria Zuivering" te Putten (Gld.) opgedra gen H. Mis van Requiem is vanoch- veel effect gesorteerd. Nadat de „stil le getuigen" van de moord waren ge toond, zijn precies drie telefoontjes bij de politie binnengekomen. Ze wa ren van geen enkel belang, maar „we hebben dat ook niet direct verwacht", aldus de commandant van de rijks politie in Axel. Na een onderzoek door de Gemeen telijke Geneeskundige Dienst op de scholen voor voortgezet lager onder wijs, is gebleken dat tien van de 550 leerlingen van de Haarlemse Huis- houd- en Industrieschool aan tbc lij- Vrouw wilde ruzie blussen maar stichtte brand De politie te Hengelo deelt mede, dat de brand, die zondagavond in een woning aan de Oud-Boekeloseweg ontstond, door de vrouw des huizes is aangestoken. De vrouw had ruzie met haar man gehad en was erg opgewonden thuis gekomen. Zij kwam op het idee, zich weer met haar man te verzoenen, door een voor haar drie kinderen ge vaarlijke situatie te arrangeren. Te gen de tijd dat haar man moest thuis komen, stak zij wat oude lappen in den. Hun leeftijden variëren van 14 tot 15 jaar. De meisjes zijn ter verple ging in sanatoria opgenomen. In december van het vorige jaar zijn op de Haarlemse huishoudschool de onderzoeken naar t.b.c.-besmetting begonnen. üi een van de klassen reageerden meer dan tatchtig meisjes positief. Bij tien van hen werd actieve i.b.c. aan getroffen. De meisjes zijn slechts in geringe graad besmet, maar zullen toch minstens een half jaar in de sanatoria moeten vertoeven. Onmiddellijk maatregelen. De Haarlemse G.G.D. heeft on middellijk maatregelen genomen om de school te ontsmetten en verdere uitbreiding tegen te gaan. Ruim een jaar geleden werd bij 20 leerlingen van een lagere school in Haarlem t.b.c. geconstateerd. De Onderwijzer was toen ook besmet. Bij zijn eerste rit op zijn fonkel nieuwe fietsje is dinsdagmiddag de 8-jarige B. J. M. Platei uit Delft ver ongelukt. Samen met zijn vader stond hij voor het stoplicht aan de Vrijen- banselaan in zijn woonplaats. Toen het licht op groen sprong en het ver keer zich in beweging zette, moet de jongen in de tramrails geslipt zijn en gevallen. Hij kwam onder de wielen van een vrachtwagen, bestuurd door de 23-jarige Z. uit Alphen aan den Rijn. Het kind was op slag dood. gadering van de ver. De Hyacinth, die gistermiddag onder zeer grote belangstelling in het Hillegomse Treslong werd gehouden. Men meen de tot een uitbreiding te kunnen overgaan omdat het aantal stuks dat men exporteert de laatste jaren voortdurend toeneemt. Uiteraard heeft in deze het Produktschap voor Siergewassen het laatste woord. In deze bijeenkomst werd tevens be kend gemaakt, dat het met ingang van het komende seizoen verboden zal zijn viruszieke hyacinten te telen op percelen gelegen vlak naast ak kers met gezonde. Voorzitter C. Driehuizen zei in zijn openingswoord, dat men vroe ger dan gewoonlijk bij elkaar was geroepen omdat men i.v.m. de te nemen maatregelen niet te lang kan wachten met een beslissing te nemen over het al of niet uitbreiden van het areaal. De stand der gewassen noemde spr. best. De hyacinten zijn de laatste dagen hard gegroeid en als het zo doorgaat dan zal het cor so gehouden worden aan het slot van de bloeitijd der hyacinten. De heer Driehuizen wekte alle kwekers op om hun hyacintennagels voor het corsocomité te reserveren. Een voorstel om 10.000 bloeiende hyacin ten ter beschikking te stellen om deel te kunnen nemen aan de tien daagse binnententoonstelling op de Floriade 1960 te Rotterdam viel in goede aarde. Mocht men tot nu toe de virus- zieke partijen hyacinten telen in combinatie met de gezonde, dat zal het volgend teeltseizoen niet meer worden toegestaan. In samenwer king met de Plantenziektenkundige Dienst en de Keuringsdienst is ni besloten een verordening uit b vaardigen waarbij het wordt verbo den „grijze" hyacinten te kweken in combinatie met gezonde. Men zal de zieke partijen minstens zes Rijn landse roeden van de virusvrije moe ten houden. Dit betreft voorname lijk de soorten King of the blues, ruim 91 miljoen, in 1957 steeg de export naar 93 miljoen en in 1958 tot 96 miljoen. Voor de rondvraag bestond geen belangstelling en om ruim vier uur kon voorzitter Driehuizen de hamer voor de laatste keer laten vallen. Koningin Juliana naar de Keukenhof Over Callas' komsi nog geen zekerheid De viering van het tienjarig be staan van de nationale bloementen toonstelling „De Keukenhof" te Lisse die sinds haar oprichting is uitge groeid tot een lusthof van internatio- pracht plaats, waarop hij zeer gechar meerd ls. Het karakter van de ge meente heeft de burgemeester steeds getracht te bewaren, want een dorp met zulk een gevarieerdheid in sa menstelling is een groot goed. Aan deze gemeente, waar burgemeester Den Hollander steeds bijzonder pret tig heeft gewerkt, zal hij de mooiste herinnering bewaren. Leerdam, het toekomstige arbeids terrein van burgemeester Den Hol lander, heeft een zeer goede naam in ons land, niet in het minst door de wereldberoemde glasindustrie, welke er is gevestigd. Er bevindt zich bo vendien nog een belangrijke hout handel, die van nationale betekenis is. De structuur van Leerdam is gro ter dan die van Hazerswoude, waar immers de gemeente uiteenvalt in enkele, een stuk uit elkaar liggende woonkernen. Uitbreidingsplannen en part. woningbouw De grote verdiensten van Burge- meester L. J. den Hollander voor na e faam - vindt doorgang, zoals de- Hazerswoude worden zeer sterk ge- onlangsoverleden voorzitter, de heer tekend door diens ijveren voor de M- van Waveren, dat zeker ge- u|tbreidlng van Hazeïswoude. Begon- I nen werd met het opzetten van het den ian nn dnnHerdae zz h uitbreidingsplan Dorp. dat momenteel den valt op donderdag, 23 april. Hare vnlrehnuwd Verveleend feestelUlLheden'bUwonen'e^^MilT'zitn i beurt dé uïtbrei- de commi^arissen^er koningin In 1 ding,Plannen Rhynenburch l, Groe- al'e Pr°vineies nitgenodigd. j J— J- 1VÜ2 Deze ontvangst valt samen met de1 Groenensteto H. Vooral ook de partl- z.g. „Nederland-dag", die voor de cullere woningbouw heeft bi] de bur- jaarlijkse provincie-dag in de plaats is gekomen. Aan de feestelijkheden zijn o.m. een rondgang en een cock tailparty verbonden. Rond het „Ko ningsplein" zullen de vlaggen van de elf provinciën gehesen worden. Zoals bekend, zal ook de Koninklijke Mi litaire Kapel, onder leiding van Rocus van Yperen, aan deze Nederland-dag medewerking verlenen. Van de Rijks voorlichtingsdienst vernemen wij na der, dat de komst van H.M. de Konin gin afhankelijk is van de stand van zaken met betrekking tot de kabinets formatie. Maria Menlghini Callas. xt u 1 m z.L. tti i Voorafgaande aan deze Nederland- oj dag vindt een ontvangst plaats van 0 een honderdtal vertegenwoordigers Rosalie, Vanguard en nog enkele andere variëteiten. Het voorstel om te komen tot een uitbreiding van het areaal stuitte op weinig moei lijkheden. Wel gingen er stemmen op, om het areaal niet met 3% maar met 5% uit te breiden. De stembus bracht de volgende uitslag:-261 voor een verruiming van het areaal met 3% en 135 wilden het met 6% ver groten. Dit advies zal gezonden worden naar het Produktschap voor Siergewassen in Den Haag en daar van de buitenlandse pers, radio en televisie, zaterdagmiddag in Grand- Hotel „Huis ter Duin" te Noordwijk. Het ligt in de bedoeling, dat bij deze ontvangst ook de wereldberoemde zangeres Maria Meneghini Callas aan wezig zal zijn. Bij het laatste onder houd, dat het Keukenhof-bestuur met haar had over haar komst, heeft zij ge zegd, dat zy op zaterdag, 18 april niet verhinderd is maar zij moest haar «1 ?S2f«3S«w w!ïor,^An komst nog regelen met haar impre- zal uiteindelijk beslist worden wat sar;0_ Haar voorkeur vonr een naar er gaat gebeuren. Het ligt wel in de lijn der verwachtingen dat dit ad vies wordt aanvaard, daar de export voortdurend toeneemt. Exporteerde men in 1954 82 miljoen hyacinten, in 1955 al bijna 86 miljoen, in 1956 gemeester een buitengewone plaats ingenomen; de woningwetbouw kon gestadig voortgang vinden. Een andere activiteit van burge meester was het nieuwe raadhuis, waarvan het plan tijdens de eerst volgende raadsvergadering aangebo den zal worden. Ook smaakte de bur gervader van Hazerswoude het ge noegen, in 1957 het sportveld Dorp te mogen openen; het sportareaal werd uitgebreid met twee grote voet balvelden, een speelweide en nieuwe kleedlokalen met kantine. Levensloop Burgemeester L. J. den Hollander, die thans 45 jaar is en lidmaat van de Geref. Kerk, werd op 24 maart 1914 te Axel (Zeeuws Vlaanderen) geboren. Hij bracht zijn jeugd door te Middelhamis, waar hij in 1933 op de gemeentesecretarie kwam. Vervol gens was hij werkzaam op de secre tarieën van Hardenberg, Alkemade, Breukelen en Geldermalsen in de rangen van volontai- tot en - et hoofdcommies. In 1943 werd hij be noemd als gemeente-secretaris van Loenen en na de bevrijding was hij fungerend burgemeester-secretaris van een gemeente in de Hoekse TT van ccit Kciuecuto ui uc nucxsc SZ?Jïï»rfcJ?" waard. Tot aan zijn benoeming te Ha- haar genoemde tulp gaat uit naar een fel-vuurrood gekleurde bloem. Het bestuur van de Keukenhof re kent op Calla's komst maar er bestaat nog geen enkele zekerheid. zerswoude op 15 mei 1948 was de heer Den Hollander drie jaar waarn. burgemeester te Heinenoord. Burge meester Den Hollander is gehuwd en heeft zes kinderen. Bun niks Moioresiowerd geopend Dinsdagmiddag heeft de staatssecretaris van economische zaken, dr. G. M. J. Veldkamp, het „Motoresto" te Bunnlk aan de autosnelweg E 36 officieel in gebruik gesteld. De opening geschiedde door twee wegen- wachters, die, gezeten op hun motoren, een lint, dat toegang gaf tot het Motoresto, stukreden.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 8