Sikkens-groep vergroot de productie-capaciteit Landbouwwerktuigen in de RAI Huurverhoging niet Provinciale Staten spraken over de ontwikkeling van Zuid Holland Geen verkiiting der sieden 's nachts pijn Middelburgse drieling nu compleet thuis Lichtspel op Het Binnenhol meer dan 10 a 20 pet. WOENSDAG 15 APRIL 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 7 Hei vuur lag hem na aan de schenen Scheidende minister Witte oogstte lof De laatste twee kinderen van de drieling:, waaraan mevrouw J. Lenselink te Middelburg op 12 februari in het gasthuis het leven heeft geschonken, zijn dinsdag thuisgekomen, zodat de drieling nu voor het eerst com pleet in de ouderlijke woning te zien was. Deze foto toont tijdens het „flesseuurtje" van links naar rechts: Pieternella Adriana op schoot van moeder; Jan Simon, die twee weken geleden al was thuisgekomen, op schoot van een hulp in echte Walcherse klederdracht en Arie Leendert op schoot van een nichtje. Twee andere kin deren van de familie Lenselink kijken belangstellend toe. Vader Lenselink houdt een van deze twee omhoog. Op dinsdag 14 april is in Dormel- letti (Italië) het Italiaanse produk- tiebedrijf van Sikkens lakfabrieken N.V. te Sassenheim officiéél geopend. Dit bèdrijf Sikkens SPA zal zich toeleggen op de vervaardiging voor de industrie. Ook de overige, in de Sikkens- groep samenwerkende verffabrieken zien zich genoodzaakt om bouw-ac-7 tiviteiten te ontwikkelen. Bij Sikkens lakfabrieken N.V. te Sassenheim. is begonnen met de bouw van een nieuw laboratoriumgebouw. De vele werkzaamheden, die thans in verspreid liggende laboratoria plaats vinden, zullen hierin worden gecen traliseerd. Van de ca duizend werk nemers van de Sikkens-groep wer ken er plm. 150 in de laboratoria Ook de bedrijfsruimten zullen op nieuw enige uitbreiding Oi.dergaan. De Flexa-fabrieken gebr. Tjallema N.V. te Sneek heeft met algehele vernieuwing van het bedrijf een be langrijke capaciteitsvergroting be reikt. Alpha Muurverffabrieken N.V. te Alphen aan de Rijn heeft aldaar een terrein verworven waarop een nieu we fabriek zal verrijzen en dat voorts voor 'n lange reeks van jaren alle mo gelijkheden biedt. Sikken's scheeps- en Construktieverven N.V. zag zich ondanks zijn jeugd het bedrijf werd in 1955 opgericht genood zaakt om op korte termijn naar veel meer ruimte om te zien. Het be drijf is er in geslaagd, een terrein hiertoe te verwerven. Wereldreis met een omweg Het m.s. „Oranje" van de N.V. Stoomvaartmaatschappij Nederland is gistermorgen in de Amstérdamse ha ven aangekomen. Onder de 300 debar- kerende passagiers bevond zich de fa milie Gurucharri, die een wereldreis maakt. Dit uit tien personen bestaan de gezin zou aanvankelijk maar van Singapore naar Nieuw Guinea met de „Oranje" reizen, doch de sfeer aan boord beviel zo goed, dat besloten werd naar Nederland mee te gaan en een bezoek aan dit land te brengen. Daarna gaan de Gurucharri's naar Majorca. Begin volgend jaar Op initiatief en onder auspiciën van de federatie „Het Landbouw werktuig" zal van maandag 18 tot en met zaterdag 23 januari I960 in het R Al-ge bouw te Amsterdam een ten toonstelling worden gehouden, die een manifestatie zal zijn van de mecha nisatie in de Nederlandse land- en tuinbouw. Fabrikanten en importeurs van werktuigen, machines, gereedschap pen en aanverwante produkten voor land- en tuinbouw zullen aan de ten toonstelling deelnemen. Een zo volle dig mogelijk beeld zal worden gege ven van al hetgeen bij deze sector in de Nederandse samenleving is be trokken. FLAMINGO GING ER VANDOOR Gisteravond is uit diergaarde Blij- dorp te Rotterdam een flamingo weg gevlogen. Deze vogel heeft lange rose poten en is ongeveer zo groot als een ooievaar. Wanneer hij gesignaleerd mocht worden, hoopt de diergaarde op een telefoontje. Het liep allemaal goed af in San Francisco, waar een fel brandje in een hotel heeft huisgehouden, al zou dit plaatje althans voor een van de betrokkenen het ergste doen vrezen. Toen het vuur zijn kamer binnendrong stapte de 45-jarige heer Arnold Fantl in zijn onderbroekje het raam uit om te proberen via een smalle richel van de muur een brandtrap te berei ken. De brandweer beval de man echter op zijn gevaarlijke plaatsje te blijven en redde hem even later met een ladder. Er werden nog negen andere gasten op dezelfde wijze gered. De schade was aanzienlijk maar ge lukkig. werd er niemand zelfs maar gewond. De Provinciale Staten van Zuid- Holland bespraken gisteren in de ver gaderzaal van de Tweede Kamer te 's-Gravenhage de nota van Gedepu teerde Staten over de industriële ont wikkeling van de provincie Zuid- Holland. Het P.v.d.A.-statenlid, mr. H. B. Engelsman uitte kritiek op de afwachtende houding van de Gedepu teerde Staten inzake de vestiging van een hoogovenbedrijf op het eiland Rozenburg. Er moet, zo meende hij, snel een onderzoek worden ingesteld of IJmuiden voor uitbreiding vatbaar is en of er in andere plaatsen in Ne derland mogelijkheden tot vestiging van een dergelijk bedrijf bestaan Dr. Eijsink (KVP) vond dat er niet veel goeds van de industrialisatienota kan worden gezegd. Wij moeten niet afzijdig staan, zei hij, maar het pro ces van industrialisatie op de voet volgen en zo nodig leiding geven. Hij bepleitte een structurele opbouw van de industrialisatie, omdat een te sterke eenzijdigheid van werkge legenheid moet worden voorkomen. Voorts meende hij dat de Kamers van Koophandel ingeschakeld moeten worden bij de ontwikkelingsplannen. De heer S. J. van den Bergh (VVD) pleitte voor betere wegen. Bij Rot terdam behoeft geen tweede Schip hol te komen, zo meende hij, maar Rotterdam kan niet zonder een mo dern vliegveld, in zijn naaste om geving, speciaal voor vrachtverkeer, personenvervoer op korte afstand en charterverkeer. Dr. N. G. Geelkerken (A.R.) vond dat er duidelijke richtlijnen moeten worden opgesteld om tegen te gaan dat de agglomeraties aan elkaar zul- 1 len groeien. De recreatiegebieden moeten voor de toekomst verzekerd blijven, meende hij. Gedeputeerde Mr H. v. Riel (WD) zeide in zijn antwoord o.m. dat er zeker ten aanzien van de verkitting van de agglomeraties een voortva rend en vooruitziend beleid zal moe ten worden gevoerd. De provincie is positief gezind jegens het vliegveld Zestienhoven. Rotterdam heeft een vliegveld voor afstanden van 500 tot 1000 kilometer in zijn omgeving no dig. Maar dit is een zaak welke men beter aan het gemeentebestuur van Rotterdam kan overlaten. en aldoor wakker Alles wat U verlaagt van een pijn stiller vindt U in een "Akkertje" met geneeskrachtig micropoeder. "Akkertjes" snel, veilig, zeker. Hartpafiëntje uit Suriname aangekomen Gisteravond om half negen is met het KLM-lijnvliegtuig uit Paramari bo in ons land aangekomen het l^ja- rig Surinaamse meisje Ingrid Haime, dat in het Binnengasthuis te Amster dam onderzocht zal worden door de kinderspecialist prof. dr S. van Cre- veld. In januari is de jeugd van Parama ribo begonnen met een geldinzame ling onder de kreet „Laat Eddy en Ingrid leven". Doel was om beide kinderen die aan een hartkwaal lij den in ons land te laten onderzoeken. Volgens doktoren hebben beide kin deren niet lang meer te leven, tenzij spoedig operatief wordt ingegrepen. De kosten van het noodzakelijk vooronderzoek en van een eventuele operatie heeft Amsterdam op zich ge nomen. De 17-jarige Eddy zal spoedig naar Nederland komen. Op Schiphol werd Ingrid verwel komd door de chef van de afdeling openbare gezondheid en ziekenhuis wezen van de gemeente Amsterdam, mr W. Bakhuys Rozeboom. Voorts was aanwezig de voorzitter van het comité „De Surinaamse Manifesta= tie", de heer M. Ramlakhan, die aan Ingrid een boeket tulpen aanbood namens de Surinaamse gemeenschap in Nederland. Opgewekt zei Ingrid: „Wat mooi, deze bloemen hebben we niet in Suriname". In verband met het feit, dat tien jaar geleden door de blokkade Berlijn via de „luchtbrug" van levensbehoeften moest worden voorzien, hebben de Duitse posterijen een postzegel uitgegeven van 25 pfennig. UITVINDER VAN POLIO VACCIN NAAR ONS LAND De bekende onderzoeker op het gebied van de kinderverlamming en uitvinder van het naar hem genoem de vaccin ter voorkoming van polio, dr J. E. Salk, uit Pitsburg komt naar ons land en zal op maandag 2" april a.s. in de aula van de gemeente-uni versiteit te Amsterdam een lezing houden over polio-viru6sen. Zijn komst staat in verband met een aan hem uitgereikte prijs door de Helene de Montigny stichting. Van begin juli af tot 15 september zal op Het Binnenhof te 's-Graven hage een lichtspel worden opgevoerd. Elke avond zal het spel eens en als het mogelfjk is twee of zelfs drie maal, worden opgevoerd. Per voor stelling zullen ongeveer 1200 toe schouwers het lichtspel kunnen zien, dat historische figuren ten tonele zal voeren. Met muziek, gecomponeerd door George van Parijs, een spel van be wegend licht en stemmen zullen de toeschouwers de indruk krijgen als of er werkelijk artisten optreden. De tekst is geschreven doof het echt paar G. Galjaard uit 's-Gravenhage. Pierre Arnaud uit Parijs, die al lichtspelen in Frankrijk, Italië en Griekenland heeft geregisseerd zal in Nederland als „metfceur en scene" optreden. De minister van Volkshuisvesting, Witte, zat gisteren in de Eerste Ka mer voor de laatste maal achter de regeringstafel. Naar menselijke be rekeningen zal hij in het komend kabinet niet terugkeren. En daar het een afscheid was, hebben de Kamer leden hem veel lof toegezwaaid Bij de beantwoording van de ver schillende sprekers zei de minister o.m., dat de gemeenten op de eerste plaats een taak hebben ten aanzien van de woningwetbouyr. Het zou on logisch zijn premiewoningen door de gemeenten te laten bouwen. De minister verwacht niet veel van een verplaatsing der Rijksdiensten naar andere delen van het land. Het zou voor de bevolkingshuisvesting weinig effect sorteren. Over de huurprijzen zei hij, dat het tot aan het tijdstip van de liberali satie (opheffing huurstop) zaak is met verhogingen niet verder te gaan dan tien of twintig procent In ieder geval zal men beneden het niveau dienen te blijven, dat waarschijnlijk op de vrije markt zou worden be reikt. Vóór evenwicht is tussen vraag en aanbod kunnen we een vrije markt ons nog niet veroorloven. De minister drong aan op overleg met het be- j drijfs leven. De begroting van minister Witte werd tenslotte zonder hoofdelijke stemming aangenomen.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 7