LMttGAT Scherp Séj mam i POTLOOD EN GEEST Honden uit Leiden en omgeving hielden de eer van de streek hoog Vóór honderd jaar Dulles treedt af Bloembollen-dans-toernooi in de Lissese „Engel" WOENSDAG 15 APRIL 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 m Dótf flef" KRUIDENIERS OP DE HELLING?gericht een studiegroep te vormen, die dit onderwerp zal bestuderen. Vanavond komt de landelijke voor zitter van de Nederlandse K.K. Krui- deniersbond te Lelden in de „Kleine Burcht" spreken over verschillende brandende problemèn van het kruide niersvak. Enige vragen zijn: „Gaat het kruideniers vak op de helling?. Blijft u de kruidenier van vandaag, of bent u de kruidenier van morgen?" De bijeenkomst begint om acht uur in „De Kleine Burcht". Twee Jaarvergaderingen staan voor vanavond op het programma van de KAB-wijken te Leiden: van de wijk-Hartebrug en de wijk He rensingel. De leden van de Harte- brugwijk komen samen in het St. An- tonius Clubhuis (Foyer) te acht uur en maken een korte agenda af vóór zij zich overgeven aan het edele kla verjasspel. De Herensingel <of St. Jo zef)-wijk vergadert in het zaaltje aan de Maria Gijzensteeg en gaat onder meer enige nieuwe bestuursleden kiezen, daar dit in hoofdzaak door verhuizing van enkele leden onvolle dig is geworden. ROYAAL GESCHENK. Ook bij de hulppostkantoren en op de bureaus van de plaatselijke bla den worden bussen geplaatst waarin men een bijdrage kan storten voor het geschenk dat aan H.M. de Ko- n i n g 1 n zal worden overhandigd. De landsvrouwe zal hieraan een lief dadige bestemming |;even. Een zeventigjarige wielrijder, de heer A. Hollebeek, wonend aan de Lodewijk van Deyselstraat, is gister morgen op de Visbrug afrit naar de Aalmarkt de macht over het stuur van zijn fiets kwijtgeraakt en tegen de achterzijde van een auto ge reden. Hij viel en kreeg een hersen schudding. De E.H.D. bracht hem naar het Academisch Ziekenhuis. Op de hoek van de ZeemanlaanLo- rentzkade—Lorentzbrug reed gister- De automobilist gaf ten onrechte geen middag een auto tegen een scooter op. voorrang. De scooterrijder, de 26-ja- rige A. C. M. van der Beek moest met vele schaafwonden en een her senschudding naar het ziekenhuis gebracht worden. Om vijf voor elf gisteravond werd een 84-jarige voetgangster, wonend in de Roodenburgerstraat te Leiden, op do Korevaarstraat door een bestel auto aangereden. Zij stak onver wacht de rijweg over. Zij kreeg een hoofdwonde en een hersenschudding. Donderdag 16 april a.s. zal de Kath. Nat. Bond voor EHBO een geestelijke les houden, zowel voor de gevorderde als de begin-cursisten. Aanvang 8 uur R.K. Lyceum. De data voor de toneelcursns te ge ven door mevr. F. de Waard zijn ge wijzigd. De toneelvereniging „Von del" die deze cursus organiseert schrijft ons dat de juiste dagen nu zijn-: 17 april, 5 en 14 mei aanstaan de. De cursus wordt gegeven in het Leonardushuis aan de Haagweg en dus niet, zoals ook eerder werd opge geven, in de Kleine Burcht. De Politieke Jongeren Contact Raad zal op vrijdag 17 april aanstaan de de problemen van de Europese sa menwerking onder de loupe nemen. Het bureau Europees Jeugdwerk heeft een verzoek tot de Leidenaars Het onderwerp wordt ingeleid door het lid van de Tweede Komer de heer D. v. d. Mei, die oud- lid i3 van het Leidse Jeugdparlement. Aanvang 8 uur, plaats stadhuis kamer 204. Aanmelden kinderspelen Koninginnedag te Leiden In de ochtend van 30 april a.s. (Koninginnedag) zijn er wederom spelen en wedstrijden op het sport terrein aan de Zoeterwoudsesingel. Aantrekkelijke prijzen en een trac- tatie zijn daarvoor beschikbaar. De inschrijving voor de school gaande jeugd van 912 jaar is' in „De Burcht" Nieuwstraat op donderdagmiddag 16 april voor jongens, en op v r ij d a g m i d- m.lddag 17 april voor meisjes, telkens van kwart over vier tot half zes. Het deelnemen is geheel gratis. Operette-hutspot voor Koksschool De Dienst Welzijnszorg Landmacht schuwt geen moeite om de dragers van 's konings wapenrok stijlvolle verpozing te bieden in de lange uren na „diensttijd". Voor de manschap pen van de Doelenkazerne is het de adjudant J. Nieuwenstein, die belast is met de organisatie van de ont spanningsavonden voor de soldaten en met de regelmaat van een klok lanceert hij aantrekkelijke bijeen komsten. Gisteren kon hij zijn jongens de kennismaking laten vernieuwen met de Haagse Operettezangers, een ge zelschap, dat zich in de Doelenka zerne reeds een naam heeft verwor ven. Het gezelschap had wel enige con currentie van het mooie weer. Maar, waren er al wat minder militairen dan anders, 't aantal burgers onder het auditorium was door de komst van burger-cadipersoneel en leden van de bond van oud-onderofficieren, aanmerkelijk groter. Het programma dat zowel voor als potpourri van operettemelodieën, door Jos Carpay ve tolkt op het hammondorgel, vermeldde fragmen ten uit „lm Weissen Rössl", „Die Lustige Witwe", „Viktoria und ihr Husar", „Der Vögelhandler", „Die Fledermaus" en „Der Zigeunerba ron". Cor Weygers, tenor en de bekende radio-zangeres Ans van Baaien, so praan, oogstten gul applaus met het duet „Reich mir zu Abscheid, noch einmal die Hande" en met „Barca rolle" van Offenbach. Ook de bariton Lex Goudsmit, die met zijn sterke stem de lof zong van de zwakheid van de drinker, viel een dankbare ovatie ten deel. Het publiek reageerde met kenne lijk genoegen bij de herkenning van bekende melodieën als die van het „Viljalied", het duet uit „De Parel vissers" van Bizet, „Mein Liebeslied solle ein Walzer sein" en „Ja das alles auf Erd". Het was weer een avond waaraan de operetteliefhebbers veel plezier hebben beleefd en waarmee de lei der van de Haagse Operettezangers, de heer Cor Weygers, veel eer heeft ingelegd. RONDOM DE MAREDIJK Afdeling Gymnastiek kwam goed voor de dag. Gisteravond gaf de onderafdeling knotsoefeningen elkaar in bonte vol gorde af. Het geheel van deze avond leek ons een vooruitgang in vergelijking met voorgaande jaren. Mej. Cats kreeg van de kleuters een „Gymnastiek" van de Buurt- en I bloemstukje en van het bestuur een speeltuinweg „Rondom de Maredijk" in het Antonius Clubhuis haar jaar lijkse openbare les. Voorzitter G. A. Sassen opende deze gevarieerde avond. Hierna kwam de massale op mars, waarna het clublied werd ge zongen. De heer Sassen begroette de afgevaardigden van diverse vereni gingen onder wie die van het Kon. Gymnastiek Verbond. Onder leiding van mej. J. Cats kre gen de aanwezigen een leuke kleuter- les te zien. Vrije oefeningen, lange mat (adspi- ranten), een zangspel en een dansje oogstten grote bijval. De herengym nastiekvereniging „Excelsior" ver leende met hoogbrug voor de pauze en daarna op de langt mat een be langrijke bijdrage voor het welslagen van deze avond. Na de pauze wisselden klassikaal brug (meisjes), hoepeloefeningen (dames), lintenoefening, brug- en Op zondag jl. werd het tentoon stellingsseizoen geopend met de 71e „Winner •tentoonstelling" in het R.A.I.-gebouw te Amsterdam. Ruim 100 honden werden er ingeschreven en niet minder dan 24 Nederlandse, 8 Engelse, 4 Duitse, 1 Belgische en 1 Zweedse keurmeester hebben de honden op hun schoonheid beoor deeld. Prof dr A. J. M. Holmer uit Lelden had de moeilijke taak op zich genomen om uit de acht groepswin- ners de beste hond van de tentoon stelling te kiezen. Natuurlijk waren er weer veel le den van „Rijnland", die hun honden hadden ingeschieven en zij behaal den talrijke suksessen. De imposante Bobtail van mevr H BackxBen- nink uit Reeuwijk, die ook reeds in onze Stadsgehoorzaal veel bewonde ring afdwong, werd beste van alle herdershonden en op twee na beste hond van de tentoonstelling Verde re resultaten waren: Kampioen er. beste van hun ras: een Golden Retriever van mevr C v. Crevel—Van Oss, Den Haag. die tevens de Field-trialklasse won, een Basset Artésien Normand en een Basset Griffon Vendéen van mevr P GondrexonIves Browne, Den Haag; een Poedéltje van mej. N- L. v d. Kasteele. Wassenaar; een Cuirn terrier en de enige in ons land aan wezige Norwich terrier van mevr C Gravin van Zuylen van Nijevelt, na de pauze werd ingezet met een Wassenaar er een Japanse Spaniel Sloiles Luisteren naar Muziek No. 507. Horizontaal: 1. mand, 3. harde rots, 5. meisjesnaam, 7 rang, 9. vast, stevig, 11. uitslag op metalen, 13. figuur in het kaartspel, 15. keurig, 16. vernieling door vuur, 18. baanronde (sport), 20. schaker van Helena, 22. gemalin van de zeegoed Aegir, 23. soort hond, 24. schrap. Verticaal: 1. zeeroof, 2. gezond (Eng.), 3. stuk geschut, 4. oude in houdsmaat, 6. zot, 7. zijde van het voorhoofd, 8. ten dele, 10. bloeiwijze, 12. gebod, 14. geen zier, 16. eet men van, 17. spoedig, 19. deel van de on- deram, 21. opening ener fuik. Oplossing morgenavond. overwegend bezet door belang stellenden uit onder wij. kringen Dit is alleszins begrijpelijk, nu de leider van de cursus over muziek beluiste ren de violist Ru Sevenhuijsen een openbar? les gaf met leerlingen van de lagere school, die al enige sporen verdiend hebben op het klibberige pad van de kunst. Op de eerste rij troonder dan twaalf kampioenen at verschillende scholen geselecteerd Nadat de heer Zwanenburg inspec teur van het L.O. een welkomstwoord had gezegd nam de heer Sevenhuijsen de jongens en meisjes >nder zijn lei ding en deze gewapend met potlood en papier noteerden vliegensvlug, wat hun op de pathéfoon werd voor gespeeld; en de plaat beluisterend on derkenden zij instrumentengroepen hout, koper, strijkers, pauken, contra bas en harp dank zij het ideale on derwijs bij de plaat. Maar niet alleen de instrumenten, ook de componisten wisten zij uit elkaar te houden: Schu bert Grieg, Duka^. Er .vas een baasje, die alle, goed had één met een fout fwee hadden twee bokjes ge schoten, drie ware driemaal mi* ge weest er één ongelukkige had vijf fouten, maar voor elke kampioen was er toch een interessant boekje over ee* of ?ndere componist De knapste onder de leerlingen kreeg Theo Olofs rake werkje als prrs. Vrolijk één en al opgewektheid, zeer vakkundig en echt gezellig gaat de leraar de kinde ren voor en of di er nu twaalf of veertig zijn de geboren paedagoog leert zijn discipelen luisteren naar muziek, en menig schoolkind weet zodoende meer van de muziek dan sommige mensen die met een ernstig gezicht de grote concerten bijwonen IJIERINA GAF hij een korte uitleg over kamermuziek, kamerorkest en symphonieorkest. om in samen spel met dr uitstekende pianiste me vrouw Greetje Koerts de Sonate in f gr. t. var Joseph Haydn voor viool en piano uit te voeren. Deze bevt slechts twee delen aarvan spreker eerste de vorm behandelde. De mooie frisse muziek werd met veel élan vertolkt. Dat de modulaties nog be scheiden zijn valt te constateren wan neer men daarna de sonate in E gr. t. van Paul Hindcmith hoort uitvoeren. In de sonate voor welk instrument ook geschreven is de all-round kunstenaar Hindemith op z'n best. De heer Sevenhuijsen toont aan hoe deze harmoniker fantastische klanken weet te vinden een echte zoon van zijn tijd. Evenwel onze mentor van deze avond toonde ook het schoon aan Oplossing No. 560. Horizontaal: 1. rood, 4. Edam, 7. Marne, 9. bagatel,1 in de hoogst persoonlijke muziek van 11. aan, 12 ilp, 14. ar, 15. lis, 16, na, deze belangrijke hedendaagse figuur. pianopartij is hier zeer moeilijk en zwaar, en wij hebben aspect voor de ai. aa.ii, nj', a», "»i 17. pat, 19. mis, 20. kanarie, 24. lelie, 28. tuks, 27. stap. Verticaal: 1. i 2. Oman, 3. dag, 4. ent, 5. deel, 6. ma, 8. radiaal, 9. barak, 10. linie, 11. aap, 13. pas, 18 talk, 19. Miet, 21. nes, 22. ris, 23. Ot, 25. op. muzikale wedergave. Tot slot de sonate voor viool en pia no in A gr. t. van César Franck en dit was - eerlijk gezegd te veel. Als spreker rhargeerde Sevenhuijsen zijn uitleg, maar na zo'n drukbezette avond nog deze wonderbaarlijke sa- menspraa) van viool en piano vol waardig tot een twee-eenheid te ver smelten is niet denkbaar. Wij kunnen het dan ook niet euvel duiden, dat verschijnselen van vermoeidheid zich openbaarden. Ru Sevenhuijsen en zijn ta' nt"olle partner hadden reeds zoveel aangeboden. Een hartelijk dankwoord door de heer Zwanenburg, en geschenken aan beide executan ten! Van uit de zaal hartelijk toe juichingen. J. KORTMANN LUSTRUMFEEST GROENTEHANDELAREN De Eerste Leidse Vereniging van Kleinhandelaren in Groenten, Aard appelen en Fruit heeft gisteravond feest gevierd Ter gelegenheid van het 45-jarig bestaan was in „Den Burcht" een feestavond georgani seerd. De voorzitter van de vereni ging, de heer H. Swanenburg, vond het prettig zoveel mensen welkom tc kunnen heten In het bijzonder richt te hij zich tot de talrijke genodigden. Voorts stak hij de leden van de feest commissie vooral de heren Frans Brandt e.. Piet Swanenburg een pluim op de hoed voor de bergen werk, die voor dit lubileum verzet waren. Door Gé Hofenks Cabaret Variété werd gebracht „Frans du Mee geeft lachcorvee". Reeds kort nadat het doek voor dé eerste maal uiteen was gegaan kwam Frans du Mee zelf vertellen, wat de lachgrage zaal te wachten stond Pretentieloze humor, zinloze kolder Men kent de vrolijkheid, die Frans u Mee bezorgt Het grijpt niet al te hoog. Voor de muzikale noot in het programma werd gezorgd door The Three Jack sons. Drie bekende en zeer populaire accordeonvirtuosen. The Broytons lieten zien, wat training en lichaams- beheersing vermogen in de parterre- acrobatiek Tenslotte moeten wij nog noemen José en Tony, die humor en acrobatiek tot een vloeiende en be wonderenswaardige eenheid hadden weten te maken. Burgerlijke Stand Geb.: Bernardus L., z. v. B. Peijsel en L. van den Berg; Anthonius, z. v. A. G. I. Albers en S. Rozier; Jürgen R., z. v. R. A. W. MÖller en A. J. A. Goenee; Theodorus F., z. v. A. Alten burg en M. Koomen; Emilia A. M. F., d v. J. P. M. v. d. Ploeg en P H. F. v. d. Heijden; Cornelis J., z. v. H. C. v. Weeren en T. v. Oosten; Johanna, d. v. P. Arnoldus en C. W. Mechelse: Hendrik, z. v. A. Schippers en E. v Sonsbeek; Wilhelmina M., d. v. W. Jacobse en M. E. J. Seholten; Henjo R„ z. v. H. J. v. Nood en G. v. Driel; Cornel, z. v. G. Boere en L. v. Sloo- ten. van mevr. B. Pfeiffer van Riet. Den Haag. Kampioensschapsprijs: een Fox- terrier v. mevr H VisserKraa^ en- zang, Den Haag: een Basset v. mevr. P Gondrexon. Den Haag; een Schot se terrier van dhr J. v. Koolbergen, Boskoop; en een Goldei Retriever van mevr. C. v. CrevelVan Oss, Den Haag. Reserve kampioenschap: twee Dwergpoedeltjes van mej. N. L v. d Kasteele, Wassenaar; eei. Ameri kaanse Cockei Spaniel van dhr J. Leuering. Leiden; een Amerikaanse Cocker Spaniei van mevr R. Woe t- hoffStoker, Voorschoten; een Col lie van mevr. C. GroinDijkstra, Oegstgeest; een Cairnterrier ^an dhi J. Sijthof, Wassenaar en een Boxer van dhr D. L. Onderwater, Voorschoten. Uitmuntend: een Greyhound van mevr. M. DonathSeeuwen, Den Dolder; een Boxer van dhr Kühr- wiem, Leiden; een Boxer van dhr D L. Onderwater. Voorschoten; twee Amerikaanse Cocker Spaniels van mevr. R. Woesthofl—Stoker, Voorschoten, een Cairn terrier van Marian Woesthoff, Voorschoten; een Engelse Cockei Spaniel van mevr R Woesthoff- -Stoker, Voorschoten; drie Engelse Cocker Spaniels van mevr. P. WeizeiDe Raad Vinke- veen; een Schutse terrier van mevr. C C. v. Buuren, Leldschendam; een West Highland White terrier van mevr. J. A C. van AkenTaanman Leiden; een Boston terrier van mevr J H BaauwSodderland, Wassenaar drie Cairn terriers van mevr C. Gravin van Zuylen van Nijevelt. Wassenaar; eer Foxterrier van mevr H VisserKraayenzang, Den Haag, een Japanse Spaniel van mevr. B Preiffer Van Riet. Den Haag. Zeer goed: een langharige Dashond var mevr. D. P. WijnansDamsté, Oegstgeest; een Dashond van dhr H Stielin, Hazerswoude; een Golden Retriever van mevr. C. v. Crevel— Van Oss, Den Haag. een West High- lano White terrier van mevr. C C v Buuren--Veen enbos, Leidschen dam en een Springer Spaniel van mevr. A. C. Hoogewoning, Wasse naar. APOTHEKERSDIENSTEN Leiden: Geopend apotheek Kok, Rapenburg 9, tel. 24807. Oegstgeest: Apotheek Oegstgeest, Wilhelminapark 8, tel. 26274. geschenk aangeboden. Leidse agenda WOENSDAG, 15 APRIL Rozenkranskruistocht, St Petrus- kerk, 7 u nam. Kath. Ned. Mij. v. Tuinbouw en Plantkunde. Ledenvergadering „In den Vergulden Turk" 8 u nam. Volkenkundige lezing: „Si Singa Mangaradja, de Toba-Batakse god op aarde" doo- dr J. Keuning. Rijksmus. v. Volkenkunde, 8 u nam. De Natuurvriend, excuisie naar Zoologisch Laboratorium, Kaiser- straat, 8 u nam. (precies) K O-Nederlandse Comedie „Twaalf Gezworenen", Leidse Schouwburg, 8 u nam. Speeltuin ver. „Zuiderkwartier" Jaarvergadering, Clubhuis Anje lierstraat, 8 u nam. KAB-Herensingel. Algemene leden vergadering. 8 uur nam. Zaal Maria Gijzensteeg. KAB-Hartebrug. Jaarvergadering. Foyer St. Antonius Clubhuis 8 uur nam. Ned. Kath. Kruideniersbond, afd. Leiden. Bijeenkomst. 8 uur nam. Kleine Burcht. DONDERDAG, 16 APRIL Kath. Nat. Bond voor E.H.B.O. afd. Leiden vervolgcursus 8 uur n.m R.K. Lyceum. K.A.V. (Stedelijke- er. afd. St. Leo- nardus) Toneelavond „Het Levens elixer", St. Antoniusclubhuis, 8 u nam. „'d Oprechte Amateur" Vierde au ditie-avond. Mij. voor Toonkunst, Ra penburg 22, 8 u nam. VRIJDAG, 17 APRIL Politieke Jongeren Contactraad. „Euromarkt- Vrijhandelszone" Stad huis, Kamer 204, 8 u nam. Jubileumconcert „Kunst na Ar beid". Stadsgehoorzaal, 8 u nam. „St. Christoffel" (Vertegenwoor digers etc.) Ledenvergadering, „Har monie", 8.15 u nam. ZATERDAG 19 APRIL. KAB-St. Leonardus. Feestmiddag voor de kinderen, 2 uur. St. Leonar dushuis. De Gastspelers. „Gieren op het vei lige nest". Komische thriller. Leid- sche schouwburg. 8 uur nam. Na af loop bal in het St. Antonius Clubhuis. Leidse Universiteit Geslaagd voor het doet. ex. Zuid- Afrikaans Recht de heer J. C. G. Kamfer te Oegstgeest; voor het cand, ex F Wis- en Natuurkunde de heer J W. Bruning te Den Haag; voor het cand. ex L Wis- en Natuurkun de mej. J. M. van Weele te Leiden; voor het cana ex. H Wis- en Na tuurkunde de heer H B. Emanuels te Den Haag; voor het doet. ex. Scheikunde de heren H, J. Hage- man te Leiden en K. Schol te Eind hoven en mej. E. W. M. Keulemans te Leiden. VOORHOUT Gewestelijke BB-ocfening. Als eerste teken loeide gisteravond om streeks zeven uur de sirene van Voor- hous motorbranspuit, als begin van een grootse oefening, waaraan heb ben deelgenomen de volgende korp sen en ploegen: de brandweren van Katwijk, Noord wijk (met ladderwa gen). Lisse, Voorschoten, Noordwij- kerhout en Voorhout; het Medisch Geneeskundig team uit Wassenaar, reddingsploegen uit Wasenacr en vele B.B'ers uit de omliggende gemeen ten De onderstelling was, dat een aan geschoten vliegtuig was neergestort Uit de Leydsche Courant van Woensdag 15 April 1859. Onder de meest onbeschaam de petitiën, welke tot dusverre bij de Pruissische kamers zijn binnengekomen, behoort zeker die van een bedelaar, die zich bij de Kamer beklaagt, dat de politie hem de vrije uitoefening van zijn bedrijf belet en dat, hoewel de grondwet de vrijheid waarborgt en instellingen van weldadigheid ongehinderd op de vrijgevigheid der burgers aan spraak maken. Laatste Berichten WOENSDAG HEEFT PRESIDENT EISENHOWER OFFICIEEL BE. KEND GEMAAKT DAT DE AMERI KAANSE MINISTER VAN BUITEN LANDSE ZAKEN. JOHN FOSTER DULLES, AFGETREDEN IS. op de westelijke hoek van bet grote Bisschoppelijke Niiverheidschoolge bouw. De saapzalen moesten worden ontruimd en hierbij werd de glijlad- der van de brandweer van Wassenaar gebruikt. Hierlangs konden een 100- tal scholieren worden naar beneden gelaten. (Voor het talrijk opgekomen publiek was het een jool, de jongens langs de ladder te zien glijden). Het „gleed" wel wat gemakkelijk. Even wel kon men uit déze oefening zien en leren hóe het moet gaan wanneer er een paniekstemming zou heersen, wanneer een 100-tal mensen door maar enkele ramen in veiligheid ge bracht moeten worden. Alle deelne mer, een 120-tal, verzamelden zich na de oefening in café „De Bonte Koe", waar burgemeester Smolders een woord van waardering sprak. LEIDERDORP Uitslag fotowedstrijd Gisteravond werd in het Dorpshuis de uitslag be kend gemaakt van de fotowedstrijd: Voor beginnelingen luidde deze 1. Van Santen; 2. T. v. d. Bosch; 3. F. Beurre; 4. J. F. v. d. Bosch; 5 T. v. d. Bosch; 6. F. Viertelhausen; 7. De Jong; 8. F. Beurre; 9. A. v. d. Pluym. Gevorderden: 1. W. Zuidervaart, 2. mevr. Goldberg. Als jurjr fungeerden de heren: Drijklufft uit Den Haag, A. Gold berg en Op 't Einde, Leiderdorp. De beoordeling was op de band opgenomen, zodat het commentaar van elk jurylid werd vernomen. ZOETERWOUDE Aanbesteding Voor de door B. en W. van Zoeterwoude gehouden aanbesteding: het vervangen van de Steenbrug door een betonduiker waren de inschrijvingen als volgt: P. Hoogeboom, Rijpwetering 36.800 Fa. Stam, Voorschoten 36 500; N. Overdévest, Zoeterwoude 36.000; Fa. L. P. v. d. Geer en Zn, Leiden 34.200; Fa. Langeveld, Alphen a. d. Rijn 33.000; Fa. Bokhoven, Gou da 32.860; Fa. Wed. A. v. Drul, Koudekerk 30.800; A. Th. Stuif zand, Leiden 28.800; de Erven A. Paardekooper, Zoeterwoude 28.300 C.V. Gebr. Hulsbos, Zoeterwoude 28.000. De gunning ls aangehou den. Zondag a.s. Voor de tweede maal wordt er weer een bloembollendanstournooi georganiseerd in het Verenigingsge bouw in de Engel. Na het welslagen van het vorig jaar heeft het orga niserend comité opnieuw de stoute schoenen aangetrokken om 'n tour- nooi te organiseren. De bedoeling van dit organiseren is speciaal ge daan om het goede dansen, dus op de eerste plaats de danshoudmg, ook in de bollenstreek te stimuleren Het dansen immers moet ook voor de niet-dansers een lust zijn om te zien. Zondag 19 april zal deze dag be ginnen met een H. Mis om 10.45 uur in de parochie van de H.H. Engel bewaarders, waarin medewerking wordt verleend door het jongens koor. Het toernooi begint om 1 uur en zal officieel om half 2 worden ge opend. Dat er ook dit jaar weer vele deelnemers zullen zijn, staat reeds vast De secretaresse Corrie Duine- veld heeft n.l nu reeds 70 deelne mers kunnen inschrijven. O a ont ving zij inschrijvingen van teams van KAJ en VKAJ uit Hillegom, Noordwijkerhout, Lisse, de Engel en Leiden; van LTJ en LTM uit Sas- senheim, Lisse, Hillegom en Noord wijkerhout; van Instuiven uit Sas- senheim en Noordwijkerhout; van vrije groepen uit: Oegstgeest, War mond, Voorschoten, Leiden en Oude Wetering en van studentengroepen van katholieke Leidse studenten. Er zal gedanst worden in team verband van 3 paren van een ver eniging. Dit tournooi is onderver deeld in 3 klassen n.l. beginners, gevorderden en vergevorderden. Voor iedere groep zijn verschillende dansen aangewezen n.l.: voor begin- ners: een Engelse wals, Bernardwals en Quickstep; voor gevorderden: een Engelse wals, Veleta, Tango en Quickstep; voor vergevorderden een Engelse Wals, Boston Twostep. Tango en Rumba Het geheel za) op geluisterd worden door enige de monstraties, terwijl er tussen de wedstrijden door gelegenheid za) zijn voor vrij dansen, zodat de vele verwachte bezoekers ook hun hart even kunnen ophalen en ook kunnen trachten de juiste danshouding aan te nemen. Natuurlijk zijn ook aan dit tour nooi prijzen verbonden en zal het voor de winnaars van vorig jaar niet gemakkelijk zijn, de in de wacht gesleepte wisselbeker op nieuw mee naar huis te nemen, te meer nog daar er dit jaar meer teams zullen zijn dan het vorige. De prijzen zullen dit jaar worden uitgereikt door wethouder A J. Mesman als afgevaardigde van de interparochiële jeugdraad. De jury zal bestaan uit de dans- leraren J Koot uit Lisse, Henny Boes uit Oegstgeest en Martin Vis ser uit Leiden, terwijl de algehele leiding berust bij Evert Castelein en Wim Duineveld. Het organise rend comité, de gezamenlijke jeugd organisaties van de parochie van de H.H Engelbewaarders uit De Engel (Lisse), zal het tournooi dit jaar een bijzonder tintje geven Het zal op geluisterd worden met vele bolbloe- men. Ditzelfde comité is van mening dat het dansgehalte dit jaar nog ho ger zal liggen dan het vorige, gezien de vele bekende namen, die op de inschrijvingsliist voorkomen. Het verenigingsgebouw zal deze middag voor jong en oud geopend zijn. Nadere inlichtingen kunnen wor den ingewonnen by mej. Corrie Duineveld, Heereweg 415 te Lisse, waar ook nog kan worden inge schreven. Marktberichten 'S-HERTOGENBOSCn, 15 april. Vee. Op de markt van heden wer den aangevoerd 8301 stuks vee, zijn de: 3595 runderen, 308 graskalve ren, 721 vette kalveren, 838 nuchtere kalveren, 364 schapen, 24 geiten, 255 lammeren, 39 fokzeugen, 319 slacht- varkens, 134 lopers, 1674 biggen. De prijzen waren, behoudens uit zonderingen voor dieren van buiten gewone kwaliteit, als volgt: melk en kalfkoeien 790—1325 p. stuk, gulste koeien 680—1050 p. stuk; kalfvaarzen 875—1300 p. stuk klam- vaarzen 820—1025 p. stuk; guiste vaarzen 685—880 p. stuk; pinken 490—700 p. stuk; graskalveren 350— 425 p. stuk; nuchtere kalveren voor fok- of mesterij 80—275 p. stuk; weideschapen 55—99 p. stuk; ooien met lammeren 115—150 p. stuk; drachtige zeugen 315—390 p. stuk; lopers 8294 p. stuk; biggen 48—60 p. stuk. Slachtrunderen: aanvoer 696 st. extra kwaliteit van 3.503.70 p. kg. gesl. gew.; Ie kwaliteit van 3.30 —3.50 per kg. gesl. gew.; 2e kwali teit van 3.30—3.50 per kg gesl. gew.; 2e kwaliteit 3.15—3.30 per kg. gesl. gew.; 3e kwaliteit 3—3.15 per kg. gesl. gew.; vette stieren 3.25—3.45 per kg. gesl. gew.; worstkoeien 2.85 —2.95 per kg. gesl gew.; vette kal veren le kwaliteit 2.60—2.90 per kg. levend gew.; vette kalveren 2e kwa liteit 2.30—2.50 per kg. levend gew.; vette kalveren 3e kwaliteit 1.85 2.10 per kg levend gew.; slachtvar- kens 1.62—1 70 per kg. levend gew.; slachtzeugen le kwaliteit 148—1.56 per kg. levend gew.; slachtzeugen 2e kwaliteit 1.42—1.47 per kg. levend gew.; vette schapen 80—115 p. st.; vette lammeren 75—110 p. st.; nuch tere slachtkalveren 50—75 p stuk. Verdere mededelingen: (resp. aanvoer, handel, prijzen): melk. en kalfkoeien: groot, slepend, prijshou dend; guiste koeien: goed, gunstig, stevig prijshoudend; jongvee: ruim, stug, duur; vette kalveren: gewoon, matig, gedrukt; nuchtere slachtkal veren: normaal, willig, ruim ge handhaafd; schapen en lammeren: groter, flauw, op gelyk niveau; fok zeugen: normaal, rustig, weinig ver andering; lopers en biggen: minder, iets levendiger, niet hoger; slachtvee gewoon, stug, duur; slachtzeugen: minder, kalm, stabiel.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 2