RIJNSTREEK DUINSTREEK DE LEIDSE BIOSCOPEN ZATERDAG 11 APRIL 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 ALPHEN AAN DEN RIJN „ALPHENS BELANG" VERGADERDE De Vereniging „Alphens Belang", ■dde kort na de oorlog werd .opgericht niet het doel alles na te streven wat een verantwoord algemeen belang van Alphen en haar ingezetenen in houdt, heeft sedert 1956 voor het eerst weer in de vorm van een algemene jaarver-gadering van zich doen horen. De heer A. J. Heemskerk, die in de ledenvergadering van 12 november 1956 mr. J. Loef als voorzitter opvolg de, heeft tegen het einde van 1958 zijn functie neergelegd wegens gebrek aan de vereiste tijd. Sedertdien heeft de heer P. Stouthamer als wnd. voor zitter gefungeerd en leidde hij ook de vrijdagavond in hotel „Centraal" gehouden drukbezochte vergadering, die, in de vacature van de heer A. J. Heemskerk tot bestuurslid en vervol gens tot voorzitter heeft gekozen, jhr. Z. H. M. van Asch van Wijck. De he ren P. Stouthamer, W. Sams om, J. A. Lemkes, J. G. Ponsioen én J. S. Deur- loo, de secretaris, werden herkozen. De secretaris, de heer Deurloo, deelde mee, dat een verzoek aan de Neder landse Spoorwegen om het aanzien van het station te Alphen In overeen stemming te brengen met het door de gemeente verfraaid Stationsplein, spoedig tot gevolg had, dat het stati onsgebouw werd opgeknapt. Op verzoek van Alphens Belang plaatste de gemeente op verschillende punten papierbakken en werd in de ongewenste situatie, dat in het ge bied tussen 's-Moh-ïaarsbrug en de Julia ff abrug geen enkele overgang over de Rijn bestond, verbetering be vorderd. Het overleg met de plaatselijke ge neeskundigen, om te komen tot een doelmatige waarschuwingsdienst voor doktoren bij ongevallen en andere spoedgevallen, b.v. door middel van noodvlaggen, heeft tot dusver niet tot enig resultaat geleid. Op kosten (deels) en op initiatief (voor het overige) van „Alphens Be lang" werden de openbare elektrische klokken van een verlichting voorzien. Om de uniform-voorziening van de leden van de pl. muziekkorpsen te be vorderen heeft A.B. destijds 4.000 ter leen verstrekt aan de Stichting Uniformenfonds. Hiervan moet nog 2.000 worden afgelos'. Er zijn plannen in studie bij het ge meentebestuur om in d-e toren van de Ned. Herv. kerk (of elders) een t a- rillon in te riahten. A.B. heeft haar medewerking toegezegd, indien de plannen doorgang vinden Ook aan de Vereniging „Bloemencorso" Al hen is enige medewerking toegezegd voor het uitvoeren van haar eerste officiële plan. De penningmeester, de heer H. Korthals gaf een overzicht van ont vangsten er uitgavert. Per 31 dec. '58 was een totaal bedrag van 12.053.04 belegd. Aan rente werd de afgelopen drie jaren genoten 1.249.66. Totale ontvangsten bedroegen 1.251. totale uitgaven 503.19. Voordelig saldo 657.90. Bezien zal worden of het mogelijk is het torenuurwerk van de Herv. kerk te Oudshoorn te verlichten; be vorderd zal worden het plaatsen van meer openbare uurwerken, in het bij zonder in de nieuwe vrijken; aange drongen zal worden op verbetering van de autobusdiensten van en naar Alphen en intensivering van de rit ten, aldus werd besloten. ZUSTER WALTERA NAAR AFRIKA Na een verblijf van bijna anderhalf jaar in Nederland en Engeland, welke periode zij voor studie heeft benut, zal zuster Waltera (Cornelia Maas) van de congregatie van de H. Carolus Boromeus van „Onder de Bogen" te Maastricht, bij welke Congregatie zij in 1940 intrad en 18 mei 1043 haar eeuwige geloften heeft afgelegd, op dinsdag 21 april a.s., met twee andere zusters, met de Ripton vanaf Schiphol vertrekken naar Soemive (Afrika) waar ze als gediplomeerd verpleegster in een nieuw gebouwd ziekenhuis haar werk hoopt voort te zetten. Zr. Waltera was aanvankelijk vijf jaar werkzaam geweest in het O.L. Vrouwengasthuis te Amsterdam. In 1949 vertrok zij naar Indonesië, waar zij in Djakarta werkzaam is geweest, eerst als verpleegster, later als lera res voor kraamverpleging. In oktober 1967 kwam zij met va kantie naar Nederland. Haar overheid bestemde zr. Wal tera voor de ziekenverpleging in Soe mive. Zr. Waltera volgde intussen een cursus aan de vroedvrouwenschool te Heerlen waar zij staatsexamen deed. Vervolgens verbleef zr. Waltera vijf maanden in Engeland om zich te be kwamen in de Engelse taal, de ver- plegingsterminologie alsmede om de Engelse nationaliteit t~ verwerven, waardoor haar werk in de missie dooi de Engelse overheid erkend en ge steund zal -'orden.. Zr. Waltera zal zondag 12 april tot 3 uur des middags aanwezig zijn in het Sint Josephpension te Alphen aan den Rijn, waar haar moeder woont. Daar zal gelegenheid worden geboden van zr. Waltera afscheid te nemen. Maandag 13 april verblijft zij bij haar zuster mevrouw S. VerbijMaas Hoorn 69, waar ze eveneens gaarne bezoek zal ontvangen. Men kan dus kiezen! Vreemdelingen Verkeer. Evenals vorige jaren bestonden de werkzaam heden van de Vereniging Vreemdelin gen Verkeer, een afdeling van de Ver eniging „Alphens Belang" te Alphen aan den Rijn uit het verstrekken van inlichtingen over Alphen aan perso nen buiten de gemeente en het inwin nen van inlichtingen over andere plaatsen, t.b.v. inwoners van Alphen. Aldus deelt de heer J. S. Deurloo, die het bureau namens A. B. beheert, mee in zijn jaarverslag over 1958. De in lichtingen betroffen „Avifauna", ho tel- en pension-aangelegenheden, ver keersmiddelen, wandel- en fietstoch ten in de omgeving e.a. Verstrekt werden in 1956: 28 tele- fonische inlichtingen, in 1957: 31 en in 1958: 45; het aantal mondelingen inlichtingen bedroeg achtereenvolgens 42, 22 en 28; schriftelijke inlichtingen 131, 110 en 102; het aantal verzonden poststukken 168, 276 en 130. Het aan tal verspreide folders over Alphen 200, 1046 en 250; over „Avifauna" (Frans) 25. 100 en 100; idem (Engels) 18, 50, en 100; idem (Duits) 36, 42, 150; idem (Nederlands 210, 168 en 300. Tot slot deelt de heer Deurloo mee, dat de jaarlijkse vergadering van ver tegenwoordigers van de ANVV, de Provinciale WV Zuid-Holland en alle WV's in deze provincie, dit jaar in mei te Alphen zal plaats hebben. Het gemeentebestuur heeft reeds een officiële ontvangst van het ge zelschap ten stad'huize toegezegd. L.P.G.-station Namens de firma P. Versluys uit Bodegraven heeft de Alphense architect Joh. Visser on derhands aanbesteed: het bouwen van een L.P.G.-station, showroom, garage en woonhuis aan de Van Fo- reestlaan. De inschrijvingen waren van hoog naar laag: fa. Stam, Nieuwkoop, 157.675; fa. J. de Bruin en Zn, Bo degraven, 148.990; Gesman en Zoe- temeijer, Alphen a/d Rijn, 142.800 N. Overdevest Zoetervvoude 139.500; F. de 'loèr, Nieuwerbrug a/d Rijn 133.199; Bontenbal's Aannemers- bedr., Reeuwijk, 132.300; K. Mulck- huyse, Nieuwerbrug a/d Rijn 128.850 W. F. Mulckhuyse, Waarder, 127.080; De gunning is nog aangehouden BODEGRAVEN Uitbreiding Rehoboth Architect A. van Essen uit Voorburg heeft na mens het bestuur van de Christelijke Industrie- en Huishoudschool „Reho both" het uitbreiding van deze school met onder meer 4 leslokalen gegund aan de Bouw- en Expl. Mij „Samen werking" uit Utrecht, voor 135.270. BOSKOOP Door bepaalde omstandigheden moest het 5-jarig bestaan van het drinkwaterbedrijf in het verzorgings gebied Boskoop, op eenvoudige wijze worden herdacht, waarom het ge meentebestuur meende het gemeen- tepersoneel een feestavond te moeten aanbieden. Dat men op betrekkelijk sobere wijze toch veel kan genieten is op deze avond wel gebleken. Nadat de directeur van de gemeen tebedrijven, de heer M. G. Constand- se, de aanwezigen, waaronder het college van B. en W„ de raadsleden en de medewerkenden aan deze avond had begroet werd de leiding over gegeven aan het gezelschap „De Speeldoos uit Gouda en het Boskoop- se ensemble The Maluku Hawaiïans o.l.v. de heer Jac. Nieuwesteeg. Jubileumconcours „Excelsior" Het jubileum-concours, dat door de Boskoopse Harmonie Excelsior op 16 en 18 mei a.s. in „Florida" wordt ge houden zal voor zover het de deel name van muziekkorpsen betreft vol ledig kunnen slagen. Het openings concert op vrijdagavond 15 mei zal worden verzorgd door de Kon. Utr. P.T.T. Fanfare „Onder Ons". Zaterdag 16 mei treden o.a. aan de Hoogovehs Harmonie en de Rot terdamse Tramharmonie, terwijl een aantal drumbands en een marswed strijd de volle aandacht vragen. 2e Pinksterdag, 18 mei, zullen o.m. mu ziekkorpsen uit Marken, Monniken dam en Den Haag elkaar de eer be twisten. Ook zullen twee jeugdkorp- sén, één uit Leiden (leden van 9 tot 15 jaar) en één uit Noord wijk hun kunnen tonen. Deze dag treden ook weer 8 drumbands op waarvan er 5 aan de marswedstrijd zullen deel nemen. Op uitnodiging van de commissie voor het bloemencorso te Paterswol- de zal de harmonie Excelsior aldaar op 22 augustus het bloemencorso op luisteren. Blikseminslag. Gistermiddag trok een kort, maar hevig onweer over Boskoop waarbij de bliksem in sloeg in de woning van de fam. Brauns en Van derWolf aan de Zijde, waardoor belangrijke schade werd aangericht. De bliksem sloeg op een een antenne waardooi het vuur de woningen binnendrong en de water leiding en de electrische leiding in de woning van v. d. W. werden be schadigd en verschillende ruiten sprongen. In het pand van de fam. B. was de schade minder groot. Hier werd schade aangericht aan een muur en het dak. Gelukkig bleef het bij materiële schade en kwamen de bewoners er alleen maar met een grote schrik vanaf. HAZERSW0U0E WACHTLOKAAL WERD VEESTAL De buspassagiers, die beschutting zochten in het wachtlokaal van de Citosa alhier, deinsden verschrikt weer achteruit, omdat er een bijzon der onwelriekende geur in het lokaal hing. Het bleek, dat behalve perso nen ook koeien onderdak hadden ge zocht in het wachtlokaal en toen zij het lokaal verlieten, lieten zij iets achter, hetgeen een onaangename geur verspreidde. Het is schandelijk, dat de begeleiders van vee er niet op hebben toegezien dat het lokaal ge reinigd werd, nadat het bevuild was, Op zichzelf is het reeds onbegrijpelijk, dat men in dit lokaal koeien onder brengt. Bazar. Vandaag-zal er een bazar worden georganiseerd door de Speel tuinvereniging „Ons Verblijlf" Men weet welke plannen het bestuur heeft en daar is veel geld voor nodig. Woningbouw. De door de aanne mers Groen en Bergman uit Benthui zen gebouwde 28 woningen aan de Burgemeester War naar kade alhier, zijn voltooid, en zijn alle al bewoond. Nu is men in plan Zuid begonnen een 57-tal woningen te bouwen, waarvan de funderingen al gereed zijn. Er ko- r.^en 29 woningen van de gemeente Hazerswoude en 28 voor rekening van genoemde aannemers. Ook is men van gemeentewege bezig een 5-tal wonin gen te slopen op de Dorpsstraat al hier. die plaats moeten maken voor het te bouwen Wijkgebouw, een ver enigingsgebouw en een bijkantoor voor de Boerenleenbank. Werkbezoek van de Commissaris der Koningin. De Commissaris der Koningin in de provincie Zuid-Hol land zal vergezeld van zijn echtge note op 6 mei a.s. een werkbezoek aan deze gemeente brengen. De Com- dag in de gemeente vertoeven missaris der Koningin zal de gehele In de kantine van De Jong's Ma chinefabriek aan de Rijndijk zal voor een honderdtal genodigden 's middags van 4 uur tot 5 uur gelegenheid be staan tot een samenspreking. De aanleg van pad „Mourlts" ge gund. In verband met het feit, dat het pad „Mourits" in deze gemeente reeds geruime tijd in een zeer slech te toestand verkeerde diende tot Ver betering te worden overgegaan. Deze verbetering zal bestaan in het slopen van de bestaande houten brug over de Molenboezem en het vervangen daarvan door een gewa pend betonbrug over genoemde boe zem. Tevens zullen nieuwe rijbanen van gewapend beton worden aange bracht. Vorengenoemd werk is thans ge gund aan de laagste inschrijver C. L de Boer te Hazerswoude-Dorp voor de prijs van ƒ25.145. LANGERAAR Sluiting boerinnencursus. boerinnencursus, welke gegeven werd aan de r.k. landbouwhuishoudschool „H. Maria Goretti", sloot met een openbare eindles. Veertien dahres hebben voldoende lessen bijgewoond om het boerinnenbrevet in ontvangst te nemen. Op de sluitingsavond wa ren 13 cursisten aanwezig, een der dames was verhinderd. Tevens wa ren er enige docenten. De eerste helft van de avond werk te mevrouw Eibersde Koning haar onderwerp „Opvoeding" verder uit. Daarna werd door de directrice van de school een kort toepasselijk woord gesproken, waarna namens het be stuur van de L.T.B. de brevetten werden uitgereikt. Namens de cur sisten sprak mej. M. van Rijn woor den van dank tot de directrice en do centen, waarbij de directrice een bouquet anjers werd aangeboden. Wanneer in de omgeving van Lan- geraar er nog boerinnen zijn, die ook graag zo'n cursus zouden volgen, kun nen zij zich voor 1 juli opgeven bij de directrice van de landbouwhuis houdschool te Langeraar of aan het secretariaat van de L.T.B. te Haar lem. Bij voldoende deelname wordt er dan weer begonnen in het kom pp d najaar. fjulny LEIMUIDEN GRATIS OP FAMILIEBEZOEK IN CANADA Al geruime tijd is het feest bij de familie Jansen aan de Willem v. d. Veldenweg, want mevrouw To Jan- sen-v. d. Loo, 50 jaar oud, mag per K.L.M. naar Canada. Haar ouders zijn ongeveer 30 jaar geleden geëmigreerd naar Canada. Ook haar acht broers en zusters gingen mee. Alleen zij bleef achter omdat ze in betreking was bij een zieke dame. Enige tijd geleden werd zij de winnares van 'n wereld reis van het damesweekblad Libelle. Vrijdagavond vertrok zij van Schip hol naar Montreal onder grote be langstelling. Zij za' daar haar ouders en alle broers en zusters gratis kun nen bezoeken. Een wens, die zij 30 jaar heeft gekoesterd is in vervulling gegaan. K.A.V. De jaarlijkse feestverga dering van de Kath. Arbeiders Vrou wen was deze keer wel belangrijk la ter dan gewoonlijk, maar daarom niet minder geslaagd. Mevrouw A. de Koning Schoo opende de bijeenkomst 557 bl„ 853 bl„ 361 bl„ 980 bi-, 999 bl., 27 or., 198 or., 877 bl., 259 or., 601 or., 116 bl. Een tweede verloting was alleen voor de aanwezige leden, zodat ieder met een verrasing ver rijkt werd. Hierna maakte men het elkaar gezellig, en onder leiding van Piet Koek ging het er vrolijk aan toe. Rode Kruis-filmavona. Vrijdag avond hield het Nederlandse Roode Kruis in zaal Sneeboer 'n filmavond. De heer De Koning wees er op, dat het Roode Kruis, waar mogelijk, hulp wil verlenen. Jaarlijks wordt er een boottocht gemaakt met patiënten over de Nederlandse rivieren. Na deze inleidende woorden werd het filmprogramma vertoond met de leerzame en interessante film over „Het leven van Louis Pasteur", waar uit bleek welke moeilijkheden zich in het leven kunnen voordoen, maar welke moeilijkheden door vasthou dendheid en doorzettingen op de achtergrond worden verdrongen en de mens geluk en gezondheid kan brengen. NIEUWKOOP Bond voor Beiaart"en. Gister middag hield de Nieüwkoopse Bejaar- denbond in het parochiehuis zijn eerste jaarvergadering. Er waren een twintigtal belangstellenden, waaron der de geestelijke adviseur pastoor V. Rooyen. In zijn openingswoord memoreerde de voorzitter het feit, dat dit de eer ste jaarvergadering van de afdeling was. Hij vroeg, wanneer ^r soms grie ven of wensen waren, dat men deze aan het bestuur zou meedelen. De no tulen en het jaarverslag van de pen ningmeester werden net applaus ontvangen. Ook de penningmeester verwierf bijval, daar hij een saldo van ƒ58. kon melden. De heer C. Kwakkenbos stelde zich niet meer herkiesbaar. In zijn plaats werd met 18 stemmen de heer C. Twaalfhoven als bestuurslid gekozen. Als afgevaardigde voor de verga dering in Haarlem werden benoemd C. v. Koert en A. Vianen, De financiële commissie bestaat uit de heren A. Rijnbeek en C. v. Koest. Voorts werden nog enkele zaken van algemeen belang besproken, waarna een korte rondvraag. Toen volgde sluiting met de Chr. Groet. Geb.: Jannetje, d. v. G. J. ten Hake en E. J. Voorsluijs; Cornelia, d. v. D. de Rooij en T. Kranenbuig; Rudolf J. M„ z. v. A. L. Voogt en A. Kat. Getr.: L v. Os, 18 jr., te Andel en H. J. Noordam, 24 jr.; P. G. 3ardel- meijer, 24 jr., te Ter Aar en T. Kra nenburg, 23 jaar. ROELOFARENDSVEEN MIDDENSTANDS VETIENIGING ST. MAARTEN Voor een zeer goed bezochte jaar vergadering kwam de middenstands vereniging in café „De Haven" bij een. In zijn openingswoord memo reerde voorz. W. J. Vessem het plot seling overlijden van de oud-voorzit ter en trouw lid de heer Cl. Stock- mann, voor wiens zielerust men bad. Secr. Th. A. v. d. Meer bradht na le zing der "notulen een keurig ver zorgd jaarverslag uit. Penningmeester G. van Ruiten gaf het overzicht van inkomsten en uitgaven. Hieruit bleek o.m. dat de gehouden winkelweek met een nadelig saldo was afgesloten. Na een gehouden stemming werd overeengekomen dat de helft van het tekort uit de Middenstandskas betaald zal worden, en het resterende gedeel te door de deelnemers aan de winkel week. Tevens werd hierbij voorge steld om in het vervolg de kosten van de winkelweek te doen betalen door de aan deze winkelweek deelnemende winkeliers en de kosten van tractaties door de gehele middenstand. In de kfivommissae werden benoemd de heren F. J. Koek en G. van Rijn. De aftredende bestursleden W. HILLEG0M K.A.B.-GEBOUW WORDT ONTRULMD. Vrijdagavond hield de K.A.B. haar jaarvergadering in hotel Sistermans. Medegedeeld werd, dat in verband met de steeds hogere onkosten en ge ringere baten, het bestuur zich ge noodzaakt zag binnenkort tot sluiting van het eigen gebouw zal moeten overgaan. Als waarschijnlijke datum werd genoemd, half mei a.s. Hierover werden verschillende vra gen gesteld, ook over de mogelijkheid van het bouwen van een nieuw bondsgebouw en over de huisvesting van de diverse culturele verenigin gen en de vakbonden. Uit het financieel verslag bleek dat de afdeling met een batig saldo het jaar 1958 kon afsluiten en dat de exploitatie van het gebouw een na delig slot. aanwees. In het bestuur werden de heren A. van Rooden (voorzitter) en J. Prins herkozen en de heer J. Bak ker gekozen in de plaats vandeheer J. Kamp. Geb.: C. Dekker en J. L. Verkerk, zoon. Ondertr.: C. S. Weijers en A. C. de Groot; A. Vermeulen en A. A. Mooye- kind; J. Maas en A. M. v. Buggenum. Getr.: A. J. v. Hoeken en G. L. I. de Brabander; J. P. Mense en J. A. S. Hageman; W. J. Stassen en J. A. Warmerdam. Overl.: A. M. Kwisthout, echtgenote van J. M. v. Es, 45 jr.; P. van de Velde, man, 84 jaar. N00R0 W1JKERH0UT Bloembollencultuur vergaderde. Het voornaamste punt op de agenda van de vrijdagavond in hotel Van der Geest gehouden ledenvergadering van de afdeling Noordwijkerhout der Kon, Alg. Ver. voor Bloembollen cultuur vormde de bespreking van de Vollegrondtentoonstelling Rotter dam, die van half maart tot half sep tember 1960 wordt gehouden en waarop de afdeling zal vertegenwoor digd zijn. De aan Noord wij kerhout toegewe zen plaats op die tentoonstelling is bijzonder gunstig te noemen Dichtbij de hoofdingang en naast het restau rant komt een lange strook bolgewas sen te staan, .waarvoor de afdeling naar schatting 20.000 tulpen en 5.000 narcissen nodig heeft. Het bestuurslid, de heer J. Uitten- boogaard, die tevens lid is van het bestuur der tentoonstelling, gaf aan de hand van uitgebreide schetsteke- ningen een overzicht van de indeling der expositie. Buiten het perceel langs de West- landgracht heeft de afdeling nog een behoorlijk perceel midden op het toonstellingsterrein toegewezen ge kregen, waar tussen de inzendingen van West-Friese tulpen een tapijt van 7.000 bloeiende hyacinten is ge dacht. Indien er leden-kwekers zijn, die er prijs op stellen een bijzonder soort bolgewas op de tentoonstelling te doen exposeren, kunnen zij zich daar voor met opgave van beschikbaar die in het café Keijzer gehouden1 Vesseur en J. v. d. Meer zagen zich herkozen. Tijdens de mededelingen vermeldde voorz. o.a. dat het leden tal tot 54 leden is uitgegroeid. De be spreking vakantieregeling had tot re sultaat dat voor de kruideniers en groentehandelaren de vaststelling werd. Zij was het haar medebe stuursleden verheugd gestemd over de komst van bijna 60 dames en eveneens over de gestadige toename van het ledental. De prijswinnaars van de verloting waren 551 blauw, 147 oranje, 145 or., 10 bl., 237 or.,hiervan in een aparte bijeenkomst op aardbeien op 9 april. 16 april a.s. zal plaatts hebben. In de rondvraag werd verzocht om met de voorbereiding van de te hou den winkelweek vroegtijdig te begin nen en hiervoor in mei reeds een ver gadering te beleggen. De traditionele feestavond is voor a.s. jaren vastge steld op de 2e dinsdag in oktober Voorts werd bepleit om dit jaar nog tot de definitieve aanschaffing v^an een nieuw vaandel te komen alsmede om voor de centrale raadsvergade ringen in 't vervolg een afgevaardigde te benoemen. TER AAR Primeur. Vrijdag werden aan de CoÖp. Groenteveiling de eerste aard beien aangevoerd door de tuinder J. Besemer te Ter Aar. Deze lekkernij werd gekocht door de gro ier P. van Seumeren te Badhoevendorp voor de prijs van 25 cent per stuk. In 1958 bracht dezelfde kweker de eerste Trianon. Iedere filmregisseur krijgt wel eens aanvechtingen om een film te maken, die alle records slaat en daaraan is Mike Todd ook niet ontkomen. Maar wat meer zegt, hij is erin geslaagd ook. „Wat kan ik meer geven dan de hele wereld", dacht hij, „met bovendien een hele sterrenhe mel van beroemde acteurs". Hij vond een scenario-schrijver, die het plan al jaren kant en klaar had, nl. Jules Verne en diens wereldbefaamde boek „De reis om de wereld in 80 dagen". Zo is het wonder in vervulling ge gaan, dat wij die in onze jonge jaren het fascinerende verhaal van Jules Verne hebben verslonden, thans de hele fantastische reis ziet in leven dige kleuren voor onze verbaasde ogen kunnen zien afrollen. Vanaf het begin van de deftige Londense club, waar de weddenschap gesloten werd, dat Phileas Fogg in 80 dagen de we reld rond zou reizen, tot aan het einde in dezelfde club precies 80 dagen la ter, maken wij de avontuurlijke reis mee. Met de luchtballon drijven wij over Frankrijk en landen wij in Spanje, waar wij en passant een stie rengevecht meemaken. Vervolgens reizen wij via het Suezkanaal naar Calcutta en met een olifant door een deel van India. Daar wordt in de gau wigheid nog een weduwe van de brandstapel gered. Voorts gaat het via Achter-Indië naar Japan, vandaar naar San Francisco en dwars door Amerika, waar de Indianen de arme met de tijd op een oude schuit over de Atlantische Oceaan. De Britse acteur David Niven is de onverstoorbare mr. Phileas Fbgg, die even de wereld rondreist alsof 't een uurtje varen is. Maar de held van het verhaal is de knecht Passepartout, in de persoon van de Mexicaan Cantin- flas, die er telkens de humoristische noot in weet te verwerken. Voorts duiken op allerlei momen ten beroemde filmsterren in onbe duidende rolletjes op wat Mike Todd heel wet gekost zal hebben zoals Fernandel, Charles Boy er, Frank Sinatra, Buster Keaton, Peter Lor ren, Joe Brown, Mariene Dietrich enz. De hele fantastische film duurt ongeveer 3 uur, zonder pauze. Een kenmerkend bewijs van de speelsheid, waarmede de film is gemaakt, is de wijze van annonceren der diverse producenten. Dit gebeurt nl. niet, zo als gebruikelijk, aan het begin maar aan het einde, op een zeer originele manier. De film is toegankelijk voor alle leeftijden. Casino. Griezelen kan men deze week om een simpel schrijfmachine koffertje als u naar Casino gaat. In dit koffertje van „Les Fanatiques" is nl. een tijdbom verborgen met de be doeling de president van een niet na der genoemde staat van het leven te beroven. Het grappige van deze ge schiedenis is dat de man, die de aan slag voorbereidt, op alle mogelijke len, dat de gehate president naar Rome moet brengen, maar dat hij daarbij steeds gedwarsboomd wordt door een vriend, die zich het lot van de in het vliegtuig reizende onschul dige passagiers aantrekt. Hoewel dit alles niet zonder spanning is, heeft deze hele intrige van zet en tegenzet toch een overwegend humoristisch karakter. Later in deze relprent wordt de spanning op talentvolle wij ze opgevoerd De man is er in ge slaagd mét de koffer in het vliegtuig een plaats te bemachtigen en het fa tale uur nadert. Maar de president is intussen gestorven aan een hartver lamming en de man, die de aanslag moest plegen tracht zich van het kof fertje ontdoen. De film bewijst hoe een goed regisseur van een eenvou dig gegeven een spannend verhaal kan maken. KFC-keuring: veertien jaar. Rex. „Ketenen van de haat" is een film over harde Amerikaanse toestanden, naar het rassenverschil tot wrede consequenties leidt. Hier is soort en aantal in verbinding stel len met het afdelingsbestuur. Tijdens de vergadering werd een commissie gevormd, die zich zal be lasten met de aankoop van de nodige bollen. Aan de leden werd volledige mede werking verzocht. In zijn openingswoord noemde de voorzitter, de heer C. Th. de Groot, de vooruitzichten op het komende seizoen gunstig. De behandeling van de beschrij vingsbrief voor de op 20 april te hou den algemene vergadering in Haarlem leverde geen nieuwe gezichtspunten op. Tijdens de rondvraag in Haarlem zal aangedrongen worden op snellere publicatie van de statistiek tulpen areaal. De afdeling zal in Haarlem worden vertegenwoordigd door de voorzitter en de heer T. Bouwmeester. VOORHOUT Mooi succes. Op het muziekexa- men, uitgaande van de R.K. Federa tie van Diocesane muziekbonden in Nederland, en gehouden te Leiden slaagde mej. A. Floor (clarinet) voor het gedeelte A en de heer H. v. Ger- ven (bugel) voor het gedeelte C. Bei den zijn lid van de R.K. muziekver eniging „St. Cecilia", alhier. N00RDW1JK JEUGDIGE DIEVEGGEN GEKNIPT Dezer dagen kwam een echtpaar, wonende aan de H. Geestweg tot de ontdekking, dat er tijdens hun af wezigheid onbevoegden in huis waren geweest. Bij onderzoek bleek dat uit een doosje geld w.-s verd-venen, ter wijl ook een pas ontvangen postwis sel werd vermist. Na aangifte bij de politie stelde de recherche een nauw keurig onderzoek in, die verdenking opvatte tegen 2 zusjes resp. 13 en 16 jaar. Deze, aan een verhoor onder worpen, bekenden al spoedig dat de oudste door een raam was binnen geklommen terwijl de jongste op de uitkijk bleef staan. Ze hadden het geld ontvreemd en de postwissel later op het postkantoor verzilverd. Dat leverde enkele tieni-llen guldens op. Met deze buit trok et duo naar Leiden, waar een groot ;edeelte van het geld werd verspild aan snoepe rijen en dergelijke. Door de politie werd procesverbaal opgemaakt. Verbouwing in „Van den Bergh- stichting". De Technische dienst van de dr. mr. W. v. d. Bergstichting heeft het 'erbouwen van paviljoen I, (Ruimzicht) en de Molenzaal na mens de directie van deze stichting opgedragen aan L. C. v. d. Marel's Bouwbedrijf te Katwijk aan Zee. KATWIJK Buitengewone ledenvergadering veilingver. „Katwijk en Omstreken". De barometer van de groenten vei ling „Katwijk en Omstreken" staat op slecht weer; het rommelt al in de verte. Door 122 leden van de veiling vereniging ls 'n buitengewone leden vergadering aangevraagd met als agendapunten: behandeling der kwes ties tussen de heer G. Spierenburg, keurmeester der veiling, en het Be stuur; als no 2 „algehele opheldering van zaken omtrent de neerzethal en het in de laatste ledenvergadering aangenomen voorstel tot overbrug ging van de vaart ten westen van het veilinggebouw", en als iriap op de vuurpijl de eis dat het gehele be stuur zijn mandaat ter beschikking stelt, en dat zo spoedig als zulks mo gelijk is". Het belooft geen saaie vergadering te worden, a.s. woensdag. WARMOND Overleden: A. Sikking oud 59 jr, zoon van A Sikking en D. de Greef; Q. v. d. Kerkhof oud 63 jr, echtgenoot van J. Ch Fasel; A. Duiverman oud 90 jr, echtgenote van J. v. d. Voet. Marktberichten R'VEEN. 10 april. Bloemen. Anemonen 1727, Frecia's 25—46, Blauwe druifjes 1224; Dhoronjeum 2238; Irissen 701.11; Lathyrus 80 1.30; Narcissen 10- -38; tulpen Edith Eddy 2648; Rose Copland 23 54; Carara 2858; Cordel Huil 40 698; Zenober 17—31; v. d. Eerden 2855; Olympiade 2542; Bandoeng 4057; Quin Elisabeth 4072; Win- tengold 2141Golden Harvest 35 74; Athleet 4862; Apeldoorn 98 1.10; Reforma 4064; Piccadilly 24 51; Red Pitt 3672; Rose of Luna Vergine 3058; Alberio 2836; Bar- tigon 3053; Couleur Cardinal 28 41; Kampfire 4057; Bellon.a 5160; Br. Star 1520; Parkiettulpen 70 1.30; dubbele tulpen 1855 p. bos, Am. Anjers 1424 p. st. De eerste aardbeien. Aan de vei ling Roelofarendsveen werden vrij dagmorgen de eerste aardbeien aan gevoerd door de tuinders S. M. Bak ker en Joh. Bakker Jr. Voor 4.70 per doosje werd deze primeur gekocht door de exporteur Uico van Ruiten, waarna de aardbeien via Schiphol naar Zweden werden verzonden. TER AAR. 10 april. Groente. Witlof 1 0.20—0.32; idem 2. 0.13—0.20; idem stek 0.020.09; spinazie 0.17 0.26; idem B. .120.16; prei O.IO—0.16; waspeen 0.21; andijvie 0.220.31; idem afw. 0.140.19; rabarber 0.58; rode kool 0.16stoofsla 0.10aard- vy-uv. incx «.appelen 0.100.11 alles per kg.; sla het een neger die achtervolgd wordt 0.05—0.11; idem 2 0.05—0.06; komkom- Pasespartout bijna hadden geroosterd manieren probeert de schrijfmachine- en ten slotte de enerverende strijd met-bom in het vliegtuig te smokke- KFC afgekeurd. door een blanke, waarbij de weder zijdse sfeer gekenmerkt wordt door de blues en de rock'n' roll. Een har de film, maar spannend. Toegankelijk voor 18 jaar en ouder. Lido. Programma door de K.F.C. afgekeurd. Luxor. Programma door de mers B. 0.54; idem C 0.41; idem B. 0.32; idem stek 0.19—0.21; aardbeien 0.25 alles per stuk; selderij 0.02—0.10; radijs 0.070.12; raapstelen 0.04; pe terselie 0.06 alles per bos; stoofsla 0.400.80 per kist. LEEUWARDEN 10 april. Kaas. Goudse 1.791.80; Edammer 1.69 1.70; broodkaas 1.711.72. Stemming redelijk.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 5