$LM£LGAT &>}mmTAD Populair concert R'dams Philh. Orkest Vijftien-jarig meisje uit Veenendaal ontvoerd? Scherp POTLOOD EN GEEST ZATKRDAG 11 APRIL 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 V A C* 1^1/ KLACHT OVER LAWAAI R.M.M. De bewoners van Schelpenkade, Witte Rozenstraat, Jan van Goyenka- de enz. hebben een klacht ingediend bij de gemeente over het lawaai bij de Rijnlandse metaalbeschermings- maatschappij, dat van 's morgens vijf uur tot 's avonds elf uur zou duren. Voorts maakt men bezwaren tegen schoorsteenrook, die geregeld de lucht zou verontreinigen. Mr. Tj. D. Scha per heeft zich met deze zaak belast. De bewoners uit de omgeving van deze maatschappij kregen deze kans omdat de inrichting van de RMM volgens de hinderwet een definitief karakter krijgt. Naar wij van bevoegde zijde ver nemen zijn er onderhandelingen gaan de tussen het bestuur van het eerste Leidse Jeugdorkest en Drumbrand te Leiden en de op tournée zijnde Am sterdamse Show Drumband BVD (Bond Vrijwillige Dienstbaarheid) om deze band op a.s. zaterdag 18 april naar Leiden te krijgen. Zij zullen dan een mars door de Kinderrechter in Leiden sprak Voor de contact-commissie kinder bescherming van Leiden en omstre ken hield mr. J. Zwanenburg, kin derrechter in het arrondissement 's-Gravenhage, gisteravond in het ■Prytaneum een inleiding over de on der toezichtsteliing in de praktijk, gezien van het standpunt uit van de kinderrechter. Alvorens tot het on derwerp van zijn inleiding te komen, vertelde mr. Zwanenburg het één en ander over de historie en het ont staan van de kinderwetten. De kin derrechter kan onder toezichtstel iing op verzoek van de raad van kin derbescherming en van de officier van Justitie, maar ook de ouders kunnen een verzoek hiertoe indienen. Veel over deze materie kan men in het B. W. vinden. Het huidige systeem van een on der toezichtsteliing wijkt sterk af van het vroegere. Bij het oude systeem was de „ambtenaar kinderwetten" ook gezinsvoogd. Dit had als voor deel, dat het zoeken naar een ge schikte gezinsvoogd (es) overbodig was en dat de zaak meteen een aan vang kon nemen. Eèn nadeel was, dat de „ambtenaar" zich niet slechts met één pupil moest bemoeien, maar soms wel 40 onder toezichtstellingen had. Op het ogenblik komt een geval eerst in de commissie van de raad van kinderbescherming. Na onder zoek gaan de stukken naar de gezins voogdijvereniging, die tracht iemand tot gezinsvoogd (es) te benoemen. Pas hierna gaan de stukken weer via de raad van kinderbescherming naar de kinderrechter. De lange tijd, die dit alles vergt,, is een groot nadeel van dit systeem. Een kinderrechter komt dan ook wel eens voor een situatie te staan, die hemelsbreed verschilt met die van het tijdstip waarop het verzoek tot onder toezichtsteliing dateert. stad maken, met daaraan verbonden show op een nog nader te bepalen plaats. Het architectenbureau v. d. Laan, v. Eerden, Hermans en Kirch te Lei den heeft namens het kerkbestuur van de Pius X parochie te Amster dam het bouwen van de Pius X-kerk, met toren, pastorie en parochiezaal, aan de Slotervaart te Amsterdam opgedragen aan de Leidse aanne mersfirma Bik en Breedeveld. Voor de opvoering van „Hottentot" op 21 april aanstaande in de Leidse Schouwburg zijn alleen nog plaatsen van één gulden te verkrijgen bij me vrouw Fisser, Boommarkt 12 te Lei den. De „Spelers van St. Vincent" brengen dit stuk, dat één avond vro lijke ontspanning hoopt te bieden. REDDINSBREVETTEN IN „OVERDEKTE". In de Leidse Overdekte werden gisteravond door de Koninklijke Ne derlandse bond tot het redden van Drenkelingen examens afgenomen van jeugdleden van de Leidse Red dingsbrigade. Voor het jeugdbrevet 1 slaagden de dames C. H. Kuijpers, A. I Galjaard, E. Kloots en de heer C. S. Kleinman; voor het jeugdbrevet 2 slaagden de dames J. Chaudron, J. Mollevanger en M. van der Velden; voor het jeugdbrevet 3 slaagden de dames T. Buma, I. Wijling en C. Kloots en de heren R. Moolenbeek, H. van de Nadort en D. J. Bavelaar. ONTEIGENING MEERBURGER POLDER. Alsnog te behandelen in de Leidse Raad: Voorstel inzake onteigening van een tweetal in het onteigeningsplan „Leiden-Meerburgerpolder" begrepen percelen. GEVEILDE PERCELEN. Tén overstaan van notaris J. Fuhri Snethlage te Leiden is heden geveild. Huis en erf te Leiderorp, Kom van Aaiweg 27 in bod: ƒ6.900, koper: P. Moerman te Leiden qq voor: f 6.900. Huis en erf Willemstraat 37 in bod: 2.275 is uit de hand verkocht. (Ongecorrigeerd) MEN HAD gisteravond weer eens de gelegenheid om de dirigent Eduard Flipse ook van zijn andere zijde waar te nemen en wel als docent. Het eerste werk van bet programma, de drie-delige Sinfonia van Joh. Chr Bach (17351782) voor dubbel orkest werd door de dirigent besproken, zakelijk, vakkundig en vlot; maar tevens gaf hij uitleg over instrumen tatie, aard en sfeer van het werk. De jongste Bachzoon m.n. Joh. Chr. ontworstelde zich aan de invloed van zijn (op kunstgebied) zo machtige vader, die hij op vijftienjarige leef tijd verloor. Hij verliet vaderland, levenswijs en compositieterrein. Hij VIRO OVER VOLKSGEZONDHEID Ter gelegenheid van de Wereldge- zondheidsdag hield de Ver. voor Int. Rechtsorde (V.I.R.O.) gisteravond in het gebouw van de Nationale Levens- verzekeringsbank aan het Rapenburg een bijeenkomst. Na een inleidend woord van de voorzitter, dr. H. M. J. Hart, sprak de heer S. Wiegerma over „Het vluchtelingenprobleem in het licht van de geestelijke volks gezondheid". De heer Wiegersma, die het gees telijke leven van de vluchtelingen belichtte, wees er o.a. op, hoe moei lijk het voor de vluchteling is zich te acclimatiseren, hetgeen niet te /er- wonderen valt. Hij komt immers zon der bezittingen, meestal jok zonder familie in een vreemd land, met een geheel andere taal, gewoonten en om gangsvormen. Hij komt in een kamp terecht, waar hij met vele lotgenoten volkomen apathisch wordt, daar hij de zekerheid t.a.v. de toekomst ver liest. Wat moet er met hem gebeuren? Hem laten terugkeren haar zijf. land, waarvan hij na zovele jarer totaal is vervreemd? Dit is het grote pro bleem, waar de autoriteiten nog geen uitkomst voor weten. Hoe kan men helpen? Men zal de situatie van de vluchteling een vaste structuur die nen te geven en de afstan:". tot het gastland zo gering mogelijk moeten maken, aldus de heer Wiegersma. Na ontmoeting met .verpleegster' I enLme™üw 0^0^00? al to- nissen in Utrecht gewaarschuwd, dat Sinds dinsdagavond is te Veenen-een onbekende man verscnillende ma- daal een vijftienjarig meisje verdwe-1 len telefonisch had getracht, in con- nen. Het is Corry de Groot, jongste tact te komen met hun dochter. Zij dochter uit een gezin van drie kinde- hadden de vreemdeling het adres in ren. Het enige wat haar ouders nog I Veenendaal veiligheidshalve maar van haar hebben vernomen, is een niet gegeven, nogal raadselachtig telefoontje, woensdagavond, dat vanuit Limburg „Verkeersovertreding", gekomen zou zijn. Het meisje vertelde daarin, dat ze „meegenomen was door Dinsdagavond tegen half zeven ver kerels in een auto" en dat ze zouden ijet vijftienjarige Corry het ouder- proberen, haar over de grens te bren- j huis om naar guitaarles te gaan 8en- bij een leraar, die in de Dr. Colijn- Als er werkelijk sprake is van een straat woont. Ze is daar nooit aan|e- ontvoering, dan is het mogelijk, datkomen; haar fiets werd in de Hoofd- er verband bestaat met een andere straat aangetroffen, nare geschiedenis, die zij de vorige in het telefoontje, dat de ouders week in Utrecht beleefde. I woensdagavond ontvingen, vertelde Corry logeerde bij kennissen. Zij het meisje hen, dat zij in de auto ontmoette ergens een verpleegster, terecht was gekomen, nadat ze in dié haar in contact bracht met haarVeenendaal een verkeersovertreding „broer". Deze jongeman heeft Corry had begaan. Ze was toen achterop bij die ontmoeting tegen haar zin op gereden door een „poltie-auto". Ze zijn motor ontvoerd Eerst de vol- moest instappen voor een proces-ver gende dag kwam het meisje, hele- baal en toen ze zonder argwaan aan maal overstuur, bij haar kennissen in Utrecht terug. Deze waarschuwden de politie en na afloop van het on derzoek ging Corry weer naar haar ouders in Veenendaal. die sommatie gevolg had gegeven, ging de wagen er pijlsnel vandoor. Dat kiopt ongeveer met getuigen verklaringen van mensen, die het j ontvoerde meisje hebben ontmoet, toen zij op weg was naar de Dr. Co- lij nstraat. De politie in geheel Nederland kijkt nu naar het meisje uit. Ze is niet in het bezit van een paspoort. Haar signalement luidt: ongeveer 1 meter 70, gepermanent donkerblond haar, j blauwe ogen, flink postuur, gekleed in Oplossing No 504 Horizontaal:een donkerblauwe jopper, waaronder 1 treffer, 7, An, 8. as, 10. Aa, 12 git, i een korenblauwe overgooier met trui- 14. do, 15. pro, 17. olm, 18. Meden, tje en rood-wit gestreept vest, blauwe, 19. opa, 21. sté, 23. rij, 24. esp, 26. er, lichtgerande schoenen, blote benen. 27. ed, 28. en, 30. stekker. Het meisje wej-d geboren op 22 sep- heeft in zijn werken een beslisende invloed op Mozart gehad met wie hij goed bevriend was. Er zijn dui delijk tegenovergestelde thema's in het Allegro van deze Sinfonia, waar van het gracieuse esprit kenmerkend is. Het Andante is van type zangerig. Ook van het laatste deel Allegro- assai wisselen de beide orkesten af in het spelen van voor- en nazingen. ,t Was een mooie vertolking waar in wij Flipse's visie op de muziek, zich aansluitend op de galante stijl, hoog kond enwaarderen. Hierna betrad één van de vier tot het orkest toegetreden Hongaarse kunstenaars Gabor Radnai (destijds le violist van het Radnai kwartet) het podium om voor Mozart's viool concert in D K V 218 een lans te breken, 't Werk is driedelig: vlug, langzaam, vlug. Het le deel is in hoofdvorm met onderscheidene tutlie en daartussen liggende soli, het 2e deel is een innig gevoelig cantilene stuk; het 3e deel een Rondo met gees tige wendingen en invallen. Eenvoudig maar prachtig expres sief ic de nazang van het Andante Cantabile, met herhaalde rijzende en dalende toonladder. Natuurlijk kon men niet anders dan Radnai's zeer persoonlijke en verdiepte stijl wonderen, zijn fijna welluidende toon, als geschapen voor Mozart en zijn sublieme techniek. Aanvankelijk was het orkest wel wat fors en niet altijd gelijk met de solist, maar later ging het over in het teken van ideaal samen musiceren. Zo werd er ruim schoots waardering en lof betoond aan de solist, aan de dirigent en zijn orkest. Radnai heeft dan ook niet verzuimd zijn secondanten in de hul de te betrekken. ]MA DE PAUZE werd Till Eulen- spiegel's lustige Streiche op: 28 van Richard Strause mder de loupe genomen. De humor van de dertig jarige componist gevoelde verwant schap met Uilenspiegels uitbundige schalksheid en het verhaal van de streken van deze snaak hebben de muzikale fantasie van de toondichter productief gemaakt en hem geprik keld tot het uitspelen van zijn vir tuositeit als muzikaal tekenaar. De dirigent liet zijn gehoor enkele thema's horen, het Uilenspiegel tief in verschillende ligging, de brom mende basclarinet. Daarna kreee het fantastische orkeststuk, van Flipse en zijn musici een zeer verzorgde maar ook geestige vitale uitvoering, ■J die het werk in een voordelig licht stelde en de souvereine vlotte beheer sing van de rondo-vorm, de rhvt- mische verschuivingen, de contra- Duntische combinaties en de meester- liike orkestratie volledig onder streepte. Een extra compliment voor de bespelers van de blaasinstrumen ten. Tot besluit de 2e Arlesienne suite van Bizet: Pastorale, Intermezzo, het sierlijke menuet, toebedeeld aan de fluit en de haro en de vlugge leven dige kleurriike Farendole, stemmings muziek, met ni et alledaaese kwalitei ten, met frishpid. gevoelige melodiek; de persoonlijkheid van deze grote Fransman (18381875) samenvat tend. Naar de spontane reproductei heb ben de vele toehoorders (leden van K. en O.) zeer geïnteresseerd geluis terd en daarna hulde gebracht aan de dirigent en de Rotterdamse Phil- harmonie. J. KGRTMANN R.K. Openbare Leeszaal en Bibliotheek Leidse agenda Burgerlijke Stand ZATERDAG, 11 APRIL Speelgroep OKO. „Het spook van Canterville". St. Antoniusclubhuis. Leidf kunstcentrum. Openstelling „Schilderen air vrije tijdsbesteding". 3 uur Boerhaavezalen. ZONDAG 12 APRIL MAANDAG 13 APRIL Gemeenteraad. Zitting; raadszaal stadhuis, 2 uur nam. O.K.O.-St. Leonarüus. „Het Spook van Canterville". St. Antoniusclub huis, 8 uur nam. Alg. R.K. Officierenvereniging. „Rond de problemen van het Mid den-Oosten" door de heer G. Thole Beishuizen, Off. Mess Doelenkazerne, 8 uur nam. Leidse Amateursfotografen, leden vergadering. De Doelen, 8 uur nam. K. O.-muzieklezing, door dr. G. D. van Wengen (gamelanmuziek). Rijksmuseum v. Volkenkunde, 8 uur nam. O. Nederlandse Comedie Geb.: Elisabeth José dr. v. H. Sterk en E. Houthiuis; Johanna Nicoletta Maria dr. v. G. J. Haverkamp en G. J. van Nierop; Monica Maria Louise dr. v. F. W. Moorman en J. M. Fasel; Wendeline Louise dr. v. A. H. A. L. M. van der Pluijm en U. Klaij; Engel - bregt Herman zin v. W. van der Plas en A. van der Wiel; Miohael Hendrik zn. v. H. Boekee en W. Overdijk; Ja cobus Lukas zn v. L. F. Kraaij en J. Oostendorp; Erik zn v. W. J. Baars en G. van Saarloos; Jeevan Suresh- prakash zn v. B. Baldevsing en S. J. Ramlal. Overl.: J. Sanders, 51 jr, man; E. Juffermans, 89 jr. weduwe v. G. F. van Grieken; J. T. J. Hoogeveen, 53 jr, man; P. W. L. Nanninga, 74 jr, man. Getr.: P. Wiegman en Z. van Dijk; E. J. van der Kooij en P. M. Brug man. Ondertr.: P. H. Hoppers en A. Klein; W. A. Borsboom en J. W. T. Hoogenboonr, C. Sohreuder en H. G. Sloos; M. van der Zwan en S. Zand vliet; F. Zwanenburg en C. Kriek; E. Versloot en C. van der Laan; B. van der Wiel en C. F. HTiaar; E. Eiker- „Twaalf Gezworenen", Leidse Schouw bout en A. W. Swanenburg; T. D. J. hure. 8 uur nam. nir t\* t i\/r burg, 8 uur nam. Kampeershow Wout Bergers, Schut tersveld. DINSDAG, 14 APRIL. Maatschappij v. Nijverheid en Handel, dr. Abeln over „Europese in tegratie op de tweesprong", In den Vergulden Turk", ca. 12.30 uur nam. Rondom de Maredijk", gymnastiek- uitvoering, St. Antoniusclubhuis, 8 u. nam. I Nationale Biertapwedstrijden. St. Antoniusclubhuis, 25 uur nam. j Leidse Assurantieclub. Filmavond, Het Gulden Vlies, 8.15 u. nam. i Dienst Welzijnszorg Leger. Operet- I teconcert door de Haagse Operette zangers, Caintine Doelenkazerne, 8 u. nam. N.R.K.M. Contactdag voor leden gemeenteraadsleden, K.V.P.-centrum Baarn, 10.30 u. v.m. „Leren luisteren naar muziek", eindles. Grote Pers, Lakenhal, 8 u. nam. „De Verzamelaar" en ,De Philate list", Ruilbeurs, Korte Mare 28a, 7 u. nam. K. O. Nederlandse Comedie. „Twalaf Gezworenen", Leidse Schouw burg, 8 u. nam. BIOSCOPEN De film in de week van 1017 april zijn door de Kath. Film Cen trale als volgt gekeurd: Casino: „Les fanatiques", 14 jaar. Lido: Afgekeurd. Luxor: Afgekeurd. Trianon: „De reis om de wereld in 80 dagen", alle leeftijden. Rex: „Ketenen van de haat", 18 jaar. (Donderdag: „Arabische nachten'*, 14 jaar). Verticaal: 2. ra, 3. eng, 4. fat, 5. es, 6. rapport. 9 lomperd, 11. ar, 13. Indus, 14. dl, 16. oma, 17. ons, 20. pij, 22. te, 24. Ede, 25. pek, 27. et, 29. Ne. Aanwinsten van de r.k. Openbare Leeszaal en Bibliotheek zijn de vol gende: Ontwikkelingslectuur: Anema: De praktijk der public relations; Bau- din: Zo leefden de Inca's; Van den Berg: Dubieuze liefde in de omgang met het kind; Brubraker: eVrboden paradijs; Brumsteede: Film; De Bruyn en Romijn: Vandaag 6; Che- nu: St. Thomas d'Aquin et la théo logie; Chochlof: eoht op eigen gewe ten; Clarijs:: Wat is antiek?; v. Dam: Maatschappelijk werk; Dam: Schets der beginselen van hét privaatrecht; Diebold: Automatiè; Gati: Het wilde, zwarte hart; Giovannetti: Paus Joan tember 1943. De politie in Veenen daal vraagt ieder, die inlichtingen kan geven zich met haar in verbinding nes XXIII; Graupner: Het levens- te stellen via telefoonnummer K 8385 rytme va nonze kinderen; Guardini: 2222 of via de plaatselijke politie. Levend geloof; Hadas: Geschiedenis van Rome; Horatczuk: Rare kost gangers; Jeuken: Wijsbegeerte in shorts; Huibregtse: Achter de hoge Atlas; v. Kampen: Een sprong in 't duister; Katholiken sprechen zur Welt; Kemp: Vijf families en één poederblauw; Lenz: 'n Tikje Frans; v. d. Ley: Training; Martens: Gids voor orkestmuziek; Melchior: Ier land is anders; Mireaux: Zo leefden de Grieken; Newman: Protestanten en katholieken; Parrot: De schatten van het Louvre en de bijbel; Pius XII sagt; Prinses Wilhelmina: Een zaam maar niet alleen; Rhaner: Das Dynamische in der Kirche; idem: Visionen und Prophezeiungen; Reith Wereldwonderen en nog wat; Rust:' ederlands porselein; Schelkle: Leer ling en apostel; Schmidt en Inger: Reptielen; Servan-Schreiber: Luite nant in Algerije; Sötemann: De muze en het heelal; Stehli en Fischer: Planten verzamelen maar juist!; teinbacher: Thieme's vogelboek; Theologisch perspectief, dl 1; Turk stra en Timmer: Rekendidactiek; Vestdijk: Het kastje van Oma; De Vet: Family of God; Visser: 'n Fles chianti. Nederlandse romans: v. Assum- burg: Mensen op drift; Beuving: De dader is mijn zoon; idem: De lifter was een moordenaar; Borstlap: 20- duims manilla; Boudier-Bakker: Een vriendschap; Carmiggelt: Spijbelen; Hornman: Sabonjo, de onstuimige; Loon: „Hutspot"; v. d. Lugt: Leven en laten leven; Martin: De werf; Mons: Dood onder verdachte omstan digheden; v. NuisZuidema: De ste rken bruid; Oolbekkink: Met de krant naar bed; Ooms-Vinokers: Allah's wondertuin; Panhuyzen: Ik kom niet terug; Robbertz: De stenen zonde; Sluysmans: De laatste tranen; idem: Nog kans op de hemel; Vestdijk: De arme Heinrich; idem: De vrije vogel en zyn kooien; Vleugelhof: Met lood in de schoenen; De Vlugt: De dui ven van Sint Vincent. Vertaalde romans: Andersoh: Zan zibar; Barnes: Isabella de Schone; aBron: De gouden prinses; Blake: Dood van een financier; Böll: Wie gaat er meear naar Ierland varen; Bruns: Dertien oude ezels; Carrière: Monsieur Hulot op vacantie; Chris tie: Getuige a charge; Cronin: Het noorderlicht; Descalzo; De bronnen van de droogte; Dürrenmatt: Het gebeurde op klaarlichte dag; Gibbs: Achter de schermen van het verle den; Golowanjuk: Levensbron; Gor den De dokter verliefd; Goudge: De rozemarijnboom; Grauwin: Ik was chirurg in Dien-Bien-Phu; Halck: ergstation F O 16; Helmes; Des fal- sche Mijnheer; Kirst: Kultura 5; Kisjèkai: Teken aan de wand; Krie- ger: Berg niet in de bruidskist je sluier. WeT'ng en M. M. Duivesteijn; J. M. van der Meer en L. iisenko; N. H. Breedeveld en L. P. J. Pelgrim; A. M. van der Lee en M. C. Rozemeijer; W. de Bruin en G. S. M. Kuivenho- ven; B. j. Bosman en J. A. A. Ooijen- dijk; D. Busink en P. M. Harte veld; D. Oudshoorn en S. Munnik; H. J. Haverman en A. J. F. van de Scheur. Rijkstuinbouwschool te Lis se Uitslag van de overgangsexamens en het eindexamen van de Rijks Mid delbare Tuinbouwschool te Lisse. Tot de 2de klas werden toegelaten: F. H. Agter, Den Burg; P. M. Bakker, Hillegom; J. H. Barnhoorn, Noord- wijk; P. C. Bal, Noordwijk, J. W. M. van Dam, Hillegom; J. A. Edelaar. Wassenaar; J. M. van Egmond, Sas- senheim; J. W. J. Geerlings, Noord wijkerhout; J. K. Heijl, Warmond; P. v. d. Hulst, Voorhout; J. B. L. T. Jir- ka, Voonhcut; P. B. Koelewijn, Noord- wijk; F. J. Koning, Heemstede; J. G. Kooiman, Enkhuizen; A. G. Korpels- hoek, Noordwijk; A. J. van Leeuwen, Wassenaar; J. A. M. Lommerse, Hil legom; C. J. L. M. v. d. Meer, Noord- wijk; A. Olderiks, Noordwijk; C. P. A. Paardekoper, Lisse; W. Passohier, Noordwijk; D. H. Philippo, Heem stede; J. J. Philippo, Sassenheim; C. A. M. van Reisen. Sassenheim; C. M. Segers Lisse; R. R. G. M. v. d. Schoot, Hillegom; R. P. Thoolen, Heemstede: P. J. M. H. Verdegaal, Voorhout; A. L. Willemse Noord wijikenh out; J. A T de Winter, Noordwijk; J P. Zonne veld, Heemstede; W. C van Zuilen, Noordwijk. Er werden 4 leerlingen afgewezen. Tot de 3de klas werden toegelaten: D. L. Algera, Zaandam; L. D A. v d Berg, Wassenaar; J. M. Damen, Voorhout; J M. van Dijk. Lisse, L. G Dik, Oudendijk; R. A de Groot, Noordwijk; B. v. d Kolk, Heemske*k, A. H. A. I^èfiang, Heemstede; P C. Nijssen, Santpoort; J. S Penmngs, Breezand; Th. M. P L. van flu'len, Lisse; J. Valkering, Limmen; J R. Va.kering, Limmen, M. j A. v. d. Vlugt, Lisse J. Vrolijk, Noord wij ke' hout; A. J. Zandbergen, Sassenliein Er werden geen leerlingen agewezen. Het diploma van de school behaal den: C. G M. Beeler Lis<z; J J. v d. Berg, Noordwijkerhout; A. K Buntsma, Warmond; L. G. M Damen, Hillegom W. Doornbosch Sassenheim; P. J. M. Duijn, Lat.i ©broek; A. J. C Geerlings, Noordwijkerhout; H. A. M Juffermans Hillegom; D. M. Krijnse Locker, Stompetoren; B. M. v. d. Heer, Haarlem; F. H.- Nieuwenhuizen, Lisse; A. C. Sentel, Oegstgeest; J. v. d. Steenhoven, Dordrecht; H. P. Ter Steege, Den Burg; G. J. v. d. Ven, Hillegom; G. P. Vennik, Limmen; J. A. Verdegaal, Peterborough; J. J. P. Vink, Noordwijk; T. G. Vos, Sassen heim; J. J. M. Vrolijk, Noordwijker hout; H. N. M. Warmerdam, Aerden- hout. Er werden 2 leerlingen afgewe zen. SASSENHEIM Geboren; Renger Herman zn van J van Nieuwkoop en B. van de Kamp. Evert Johannes Franciscus zn van G. H. Teernstra en B. M. M Leferink. Cornelia Wilhelmina dr van J. J. Nicola en J. W. Pijl. Rober- tus Johannes zn van H. C. M. H-oo- gervorst en A. M. Veldkamp. Mach- tildis Adriana Petronella dr van C. M. Hoogenboom en A. P. M. van der Zwek Cornelis Wilhelmus zn van P. C. Rodenburg en G. M. Comman deur. Lucas Johannes Maria zn van H. Degen en C. G. Wittebrood. Ru dolf Adrianus zn van A. Berg en J. M. Onderwater. Johanna Maria Eli sabeth dr van H. J. Heemskerk en M. J. Meskers. Adrianus Waltherus Jacobus zn van A. C. J. van Ooster hout en Th. J. A. Rommens. Maria Elisabeth Jenneke dr van J. Sloot weg en J. E. Bouman, Ondertrouwd: A. van den Burg Vóór honderd jaar Uit de Leydsche Courant van Zaterdag 11 April 1859. Bij de Tweede Kamer zijn van regeringswege ontvangen vier ontwerpen van wetuitma kende het eerste boek van een wetboek van strafregt. Bij de inzage daarvan zien wij dat de doodstraf is behouden, maar dat die zal uitgevoerd worden op eene plaats door de muren der gevgngenis of op andere wijze voor het algemeen onzigt- baar. en E. de Kruiff (Leiden); J. C. van der Hulst en L. J. M. Veldkamp (Rotterdam). Getrouwd: L. W. A. van Rijswijk (Bodegraven) en C. G. v. d. Voort. B. M. C. Bax en P. H. van Rossem (Voorschoten); M. A. van der Zwet en A. Warmerdam (Lisse). Overleden: G. Mooij, wed Mooij, 71 jaar. P. A. J. Zwetsloot 24 jr. M. M. Eldering 16 jr. VOORHOUT Ondertrouwd: Th. J. Heemskerk 26 jr en J. Angevaare 24 jr. C. P. v. Stijn 30 jr en J. A. van Leeuwen 29 jr. J. L. P. Lemmers 30 jr (War mond) en W. C. v. d. Ploeg 27 jr. A. de Jong 33 jr (Harderwijk) en D. v. d. Blom 24 j. W. Schouten 25 j. (Leiden) en P. J. M. v. d. Ploeg 21 j. Gehuwd: W. J. M. van Kempen 27 jr en J. H. C. de Groot 27 jr, Th. G. Does 28 jr en J. J. v. d. Hulst. Overleden: J. van Wouw 87 jr. wder van G. Romijn. J. J. M. van Wieringen, J. A. de Ridder 73 j. wedr. gersom. J. A. de Ridder 73 jr wednr van M. C. Bemelman. Bach en het hemelse koor; Smith: De borah; idem: De nevels trokken op; Spring: Tijd nog uur; Varé- De tem pel der kostelijke ervaring; Zweig: Maria Aotoinette. Engelese romans: Bates: Charlotte's row; Christie: Evil under the sun; idem: The Regatta mystery: The Win dow; idem: The ten teacups; Godden: An Episode of sparrows; Greene Our Lésort: De wind waait waar hy wil;(man in Havanna; Hilton: Terry; List>oa: De oogst van Kain; Lockrid- ge: Dt goudenregen van het geluk; Lützendorf: orgen wordt het licht; March: Dood op het spitsuur; Mon- tupet: De rode bron; Pasternak: Dok ter Zjivago; Quoist: Ontmoeting met de liefde; Rogers: De chirurg van Co- vent Garden; Roulin: Cornelia Mc Marsh: Cwing, brother swing; Mar shall; The fair brige; idem: The red danube; Nichols: Merry Hall; O'Brien As music and splendour; idem: The flower of may; Queen: The Chinese orange mystery; Trapp: The story of the Trapp ramily singers; Vickers: Murdering Mr. Velfrage; Wodehouse: Pherson; Roy: De navigator; Rüber: The code of the Woosters. RIJNSBURG DIPLOMA-UITREIKEN AVONDTUINBOUWSCHOOL In de kantine van veiling „Flora" te Rijnsburg had gisteravond de uit reiking plaats van de diploma's van de tuiiïbouwavondschool, aldaar. Het hoofd van de school, de heer R. v. d. Hof, heette in zijn openingswoord de 't bijzonder welkom de nieuwe verte genwoordiger van de Rijkstuinbouw consultent, de heer H. J. Wezenburg, de commissie van toezicht, de afge vaardigden van de bloemenveiling „Flora", de groenteveling, en de ge meente secretaris, de heer J. G. van Dijk. In tegenstelling tot andere paren werden dit jaar 5 cursisten voor de le en 2e verhoging en 9 cursisten voor een examen afgewezen. „Het bezit van een diploma, aldus speker, heeft waarde o.a. voor vestigings verguri- ning en emigratie.' Voor het behalen van een diploma moet men zich veel ontzeggen. Het oursusverzuim van sommigen was groot; Spr. maakte hiervan melding, niet als verwijf maar een waarschuwing. Cl'lukkig waren er velen, die nauwgezet de cur sussen volgden. Na deze opening kreeg de heer Wezen burg gelegenheid tot het uitrüken van de diploma's. Voordat hij hiertoe overging, spraK hij eerst nog enkele woorden tot de cursisten. Hij wees hun er op, dat zij niet hun ontwikkeling met de diplo ma's in de kast moesten leggen, maar zich verder bekwamen. Na de uitreiking van de diploma's sprak de secr. van veiling „Flora", de heer H. J. den Haan nog enkele woor den tot de cursisten. Ook dankte hij de leerkrachten voor hun werk en hoopte dat zy nog vele jareo hun krachten mochten geven voor de jeugd van Rijnsburg en omgeving. De heer v. d. Hoek dankte spreker voor zijn woorden. Ook de secr. van de Tuinbouwavondschool, de heer H. D. den Haan, sprak enkele woorden waarin hij allereerst de heer v. d. Hoek betrok, die als hoofd van de la gere school te L'dorp die in oktober j.l. afscheid genomen had en die toch toestemming was verleend, de tuin bouwschool te blijven leiden. Tot de heer Wezenburg zei spreker dat hij van harte hoopte dat deze school de zelfde medewerking zou geven als zijn voorganger, de heer Krijker en bij deze eerste kennismaking bood hij de heer Wezenburg eer. bouquet Rijnsburgse bloemen aan. Diploma's werden uitgereikt aan: Groenten- en Bloementeelt klasse 2B. Maarten Hoek, Noordwijk a. Zee. (Met veel vrucht), Cornelis Hooge veen, Adriaan v. d. Meer allen te Noordwijk, Jan Ravensbergen en Pe trus v. d. Meer te Rijnsburg, Frede- rik Hoogervorst te Oegstgeest (Met vrucht): Marinus Aandewiel en Arie W. Bedijn, Bernardus Rosdorff te Noordwijk, Gerrit v. d. Vijver te Rij-sburg, Hendrik Korenhof, Pieter Korpershoek en Jac. van Rijn te Kat wijk. Groc. ite en Bloemen klasse 2A. (met zeer veel vruoht). Leender van Tilburg te Rijnsburg, Hendrik us Knetz te Katwijk (met veel vrucht) Corn, van der Mey te Noordwijk, Teu- nis Guyt te Katwijk (met vrucht) Corn. Barnhoorn, Rudolf van Duyn en Nic. van der Mey te Noordwyk, Jan van Bgmond te Rijnsburg en Cornelis Heemskerk te Oegstgeest. Bloembollenteelt: (Met zeer veel vrucht) Thomas Admiraal, Maarten Hoek en Nic. Smit t- Noordwijk, Jan Ravensbergen te Rynsburg. (Met veel vrucht) Simon Hoogervorst te Noord wyk, Cornelis van der Plas te Kat wijk en Jac. de Mooy te Rijnsburg. (Me' vrucht) Willem de Boer, Jac. Durieux te Katwijk, Gerardus van der Berg te Noordwijkerhout en Hen drik L. Wysman te Oegstgeest. Aanvullende cursus Groenten en Bloementeelt. (Met zeer veel vrucht) Cornelis Koomen te Voorhout. (Met veel vruoht) Bert Koelewijn te Kat- .wijk en Th. van Rijn te Noordwijk, Gerardus van der Berg, Petrus van der Berg, Andr. van der Berg te Noo'rdwjjkerhout (Met vrudht) Jac. J. Koomen te Noordwijkerhout, Pie ter van Sc' ie, Hub. de Ridder Nic. Hermans en Jan Barnhoorn te Noord wijk.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 2