Leiden neemt Mytylschool over „Goudhaartje en de Troubadour'' Scherp POTLOOD EN GEESI Voorstel BB-centrum in Leidse raad A. Lasschuit nam afscheid van het Leids speeltuinwerk DINSDAG 7 APRIL 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Financiële moeilijkheden Het bestuur van de Mytylstich- ting voor Leiden en omstreken heeft met de gemeente overleg gepleegd over overname van de Mytyschool. Het bestuur ondervindt n.l. grote moeilijkheden bij het aantrekken van meente in het belang is van de school, het nodige kapitaal. In tegenstelling' tot het andere bijzonder lager onder wijs, waarvoor de gemeente de gel den van te voren beschikbaar stelt, moet het bijzonder buitengewoon la ger onderwijs in het algemeen nog steeds zelf het kapitaal lenen en ont vangt het achteraf een vergoeding voor rente en aflossing daarvan. Mede tengevolge van de onder 1 genoemde omstandigheid is de fi nanciële positie van de stichting niet gunstig. Daarbij komt nog, dat het bestuur doorgaans verschillende vor deringen heeft lopen wegens gedane voorschotten, o.a. voor vervoer van buitenleerlingen. Het bestuur acht zich niet voldoen de deskundig ten aanzien van de te vervullen formaliteiten bij het behe ren van een school, en acht zich met OPDRACHTWEDSTRIJD VOOR BROMFIETSERS Speciale slechf weer-rit De helft van de deelnemers wilde gisteren tóch rijden, ondanks het drei gende weer. Daarom nam de wed strijdleiding de beslissing, dat er een name niet in staat de bouw van de nieuwe school tot een goed einde te brengen. Zelfde werk. B. en wa zijn van mening dat het overnemen van de school door de ge- die zij van grote betekenis achten, en haar leerlingen. Zij stellen zich voor de overdracht op 1 augustus 1959 te doen plaats vinden, dat is de dag waarop de cur sus 19591960 begint. De Mytylstich- ting zal niet worden opgeheven, slechts de lagere school wordt over gedragen. De stichting blijft op de overige gebieden werkzaam, zoals: nazorg, uitzending van kinderen, kleuteronderwijs aan gebrekkige kin deren en andere activiteiten buiten het geven van lager onderwijs. Het aan de school verbonden onderwij zend en ander personeel dient met ingang van 1 augustus 1959 te worden aangesteld in gemeentedienst. De stichting van een nieuw ge bouw met zes lokalen nabij de Anna- kliniek wordt voorbereid. van St. Leonardus vragen weer de aandacht voor een opvoering van „Goudhaartje en de Troubadour", dat met naarstige vlijt werd ingestu deerd onder leiding van de heer Zandvliet. Geertruida van Vladera- cken componeerde de mooie muziek bij dit mooie, begrijpelijke sprpokje. Een opvoedende waarde gaat voor het kind hiervan uit., nu dit zingend, ook handelend optreedt in de uit beelding van een verhaal, waarvan het de moraal begrijpt en aanvoelt. Alle kinderen komen min of meer aan bod als koorzangertjes; o.a. als dorpskinderen, als paddestoelen, feetjes, dwaallichten, herauten, enz. Afwisseling genoeg' Dit vraagt speciale slecht-weer-opdracht zou i nauwgezet studeren Frisse koortjes worden uitgegeven, die men naar wisselen af met gevoelig of wel vro- keuze vanavond of a.s. woensdag mag lijk spel, dat goed in elkaar zat, uitvoeren. I dank zij de regie van Joop Koevoets. Alles kon wat vlotter van stapello- Drie teams startten voor deze op- pen, door de tempi wat aan te zet- dracht, die ze geheel in Leiden zelf I ten; ook kon de begeleiding wat le- konden uitvoeren. Een combinatie1 vendiger worden genomen. Muzikaal van het opzoeken van Leidse Hofjes gesproken, zou er nog wel eens een in een route, waarin geen straten woordje gewisseld kunnen worden, mochten voorkomen doch alleen j De Troubadour, het tovervrouwtje, grachten en singels heeft de deelne- j Goudhaartje en haar gezellinnetjes, mers nogal wat hoofdbrekens gekost.Piet de aanvoerder van de jongens, Geen der ploegen slaagde er in, om I dai zijn zo ongeveer de hoofdperso- alles er uit te halen. Het Van Zijp-jnen. De goede raad, die het Tover- team had de handicap dat er maar j vrouwtje aan Goudhaartje en haar één geroutineerde bromfietser mee-j vriendinnetjes geeft om lief voor an- reed. En juist deze wist in Leidenderen te zijn, wordt maar door één niet zo goed de wegToch slaag- goed ter harte genomen, en gouden IWTAUWELIJKS traden een jaar ge- dorpsplein is met guirlandes ver- leden de kinderen van St. Cu-1 sierd; een dans in oude stijl wordt nera in de Schouwburg op met een I uitgevoerd. Het is een heugelijk zangspel, of de jonge parochiaantjes i feest, waarop het to verlied je „Haar de dit team er in via 28 wegen, sin gels, stegen etc. en 15 hofjes met 5 routebewijzen aan een totaal van 121 punten te komen. Het Rijndijk-team had de opdracht zeer goed begrepen en was prachtig op weg om een respectabel aantal punten te verzamele^i. Toen er echter een regenbui kwam. braken zij zon der meer de rit af. 114 Punten was hun totaal. Het Leiderdorp-team, vorig jaar met enkele punten door de Van Zijp mannen geslagen, kwamen geladen aan de start. Zij zetten een goed par- haien zijn haar loon, zodat de Trou badour, die alleen maar een lief meisje met lang goud haar als reis gezellin wil meenemen, dit meisje uitkiest als zijn uitverkorene. Het SPORT R.K.T.S.V. UNICUM In het lyceum aan de Mariënpoel- straat werd door de heer J. van Eisen Bucu t7"» cours uit en reden dit tussen de buien een instructie-avond gehouden voor door ook geheel ten einde: 48 wegen de nieuwe leden van „Unicum", waar- tje groei" bij herhaling wordt ge zongen, en als het bevoorrechte meisje, prachtig goud glanzend haar door haar goed-doen heeft gekregen, zingen allen haar vrolijk een lof- liedje toe. Aardige kleurige tafere len wisselen elkaai af. De frisse mooie costumes zijn van het atelier Kcevoets. De eerw pater Bodewes sprak een welkomstwoord tot de vele Schouwburgbezoekers en pater Brom dankte (onder aanbieding van geschenken) alle medewerkenden, onder wie de stille krachten m.n. mevr. Van Woerkcm, mevr. Corne- lisse en mevr. Kienjet, die maanden lang en ook deze avond achter de coulissen belangeloos alles in het werk stelden, deze uitvoering te doen slagen. J. KORTMANN Gistermiddag, om half zes, heeft op de hoek van Garenmarkt en Leven daal een botsing plaats gevonden, waarbij een motorrijder het rechter been brak. De motorrijder, de heer W. de C. kwam van de Garenmarkt en wilde rechtsaf het Levendaal oprijden. Hij j maakt de leden er op attent dat de- had daarbij geen uitzicht en zag dus ze week de oefenuren weer begon- steld. De kosten van het uitvoeren van het onderhavige werd worden begroot op 656.000. In de maand maart 1959 werd er bij de Leidsche Spaarbank ingelegd 1.391.553 en terugbetaald 1.205.661 goxlden. Het aantal nieuwe -boekjes bedroeg 417 en het aantal afbetaalde boekjes 208. Op 6.605 rekeningen van deel nemers aan de Afhaaldienst werd 148.033 bijgeschreven. Er werden 801 spaar busjes ter le diging aangeboden met een gezamen lijke inhoud van 20.427. Het tegoed der 43.137 inleggers be droeg aan het einde der maand 32.096.896. VICTORIE Het bestuur van de R.K. Dames Gymnastiekvereniging „Victorie" etc.- 15 hofjes en 5 routebewijzen (ze hadden er veel te veel) brachten hun puntenaantal op 163 punten. Dik tevreden en met de vaste wil om ook de andere opdrachten tot een succes te maken, gingen de Leider dorpers huiswaarts. Door deze gang van zaken is het voor adspirant-deelnemers, indien zij dinsdag-, woensdag- en donderdag avond kunnen rijden nog mogelijk om voor de gehele wedstrijd te star ten. Start tussen half zeven en half acht in de Prinsenstraat. SCHILDEREN EN TEKENEN IN VRIJE TUD Zaterdag 11 april opent wethouder Van Schaik de tentoonstelling „Schil deren en tekenen als vrije tijdsbeste ding" 's middags drie uur in de Boer- haavezalen. Het getal inzenders is groot. van door velen gebruik gemaakt werd. Voorop stelde spreker de ontspan nende waarde van de tennissport, welke de mens haalt uit de beslom meringen van de dag en hem brengt in een toestand van volkomen opgaan in het spel. Vooral voor de beginne ling is het belangrijk, aldus spreker, dat hij zijn schaamte overwint en Burgerlijke Stand Geboren: Bertus zn v. E. Bavelaar en J. de Zwijger, Hendrikus J. zn v. J. D. Ouwehand en D. Koolmoes; Peter zn v. J. J. van Zonneveld en P. Schönhage; Roland C. zn v. C. Bekooij en J. A. Brakhoven; Wilma dr v. W. F. van Tongeren en M. J. M. van Winkel; Ronald L. zn v. L. J. H. de Smits en S. M. Ekhart; Johannes P. zn v. S. Blij leven en J. van Oost veen; Maria dr v. N. P. Bosman en H. G. Zonderop; Hendrik zn v. M. Messemaker en J. Guijt. Geb.: Petronella Hendrika dr. v. P. J. Brussaard en H. C. Meinesz; Maurits Willem zn v H. A. van Rand wijk en H. J. Tempelaar; Erik Hen drik Jan zn v. H. J. Hoogenboom en A. M. van der Meer; Maria Johanna Catharina dr. v. P. J. Gordijn en M. C. van Veen; Willem Frederik zn W. F. Oudshoorn en C. de Hamer; Gijsberta Nicolette dr. v J. W. Nieu- wenhuizen Segaar en G. M. Knirrep; Elisabeth Jacqueline dr v. H. Breijer en E. den Duik; Simonnetta Jacoba dr. v. B. W. Hoogstra en A. de Best; Rudolf Maria zn v. T. M. Gij bels C. P. van der Vooren; Johannes zn v. D. van der Zwart en N. Giesbergen; Johannes zn v. D. J. Borst en H. Mo lenaar; Agatha Maria Elisabeth dr. v. A. C. de Vroomen en M. H. Heems kerk. Geboren. Hendricus Wilhelmus Ma ria z. van W. P. G. van der Zalm en B. van Gerven. Robert z. van J. van der Vos en W. Haasbeek. Cornelia zich er toe zet regelmatle te spelen. charlotte Catharina d. v.' N. de Ja- om zich daardoor allereerst een tech nisch goede slag eigen te maken, wel ke de grondslag is voor een goede partij tennis. Voor de beginnelingen verwijst de heer Van Eisen naar de trainer, de heer Petit, die speciaal deze leden al lereerst in groepsverband en later individueel traint. Vandaar dat de be ginneling van Unicum in staat ge steld wordt een goede tennisspeler te worden. Dit blijkt overigens uit de resultaten wanneer men ziet, dat Unicum dit seizien met 3 teams in de competitie uitkomt. ger en L. W. de Jong. Rudolf Hendri cus Marinus z v. P. D. van der Smis sen en M. Kokkedee. Pietertje Petro nella d. v. J. de Berg en M L. Vonk. Robert Martinus z. v A. Wansink en G.-Lith. Hendrika Johanna d. van W. van Duren en J. van Dijk Inge d. v. J. D. Sprong en J Koning Richard z v. H. Honsbeek en T. M. Marquenie. Adriana d. v. G. Vroedesteijn en L. Voskamp. Geertje Catharina Hendri ka d. v. O. H. Puijgers en A Reitsma. Willem Meindert z. c. L. van der Meij en C. van Diggele. Carola Mar- garetha Maria d. v. E. J. Coster en E. te laat de personenauto, die over het Levendaal naderde. Uitwijken was op de smalle wegkruising onmogelijk. Er ontstond een botsing, met het bo vengemelde gevolg. De motorrijder werd door de eerstehulpdienst naar een der Leidse ziekenhuizen vervoerd. Op de hoek van Utrechtse Veer en Rijnstraat werd gisteravond tegen ne gen uur een veertienjarige wielrijder, de loopjongen W. J. A. v. d. B. van de Hoge Woerd, aangereden door een personenauto. De jongen, die de auto geen voorrang verleende, brak bij de botsing het rechterbeen. Hij werd naar een der ziekenhuizen te Leiden vervoerd. De repetitie van de R.K. Harmo nie wordt niet vanavond maar mor genavond gehouden. Door het gedrang bij het uitgaan van de school is gisteravond half tien een van de leerlingen van de avond school „Mathesis" in het gebouw aan de Pieterskerkgracht over de trap leuning gevallen. De jongeman, V. uit Leiden, viel „tenminste een ver dieping"; niemand van de getuigen kon namelijk zeggen waar precies de jongen over de railing schoot. V. kwam op een beneden staand rijwiel terecht, waardoor zijn val werd gebroken. Hij bleek alleen een hersenschudding te hebben. De jon gen werd door de EHD opgenomen. Hij is thans thuis, waar hij enkele weken rust zal moeten houden. Half miljoen voor transportriool Z. W. Het rioolwater van het zuidelijk stadsdeel moet afgevoerd worden naar een aan de Vliet te bouwen zui veringsinstallatie. De voorbereiding en uitvoering van deze inrichting zuilen echter nog geruime tijd vor deren. De voortschrijdende woning bouw in het zuidwestelijk stadsge deelte maakt het thans dringend noodzakelijk om, m afwachting van de totstandkoming van de genoemde installatie, maatregelen ten aanzien van de afvoer van het rioolwater te treffen, en wel door de riolering var dit stadsgedeelte aan te sluiten aan het noordelijke rioolgemaal Daartoe moet in de Lammenschans- weg een transportrioo' worden ge- legc en een gemaai worden geplaatst bij de Trekvliet. Het transportriool moet worden gehandhaafd, ook wan neer de zuiveringsinstallatie aan de Vliet gereed is, aangezien de gebie den noord en zuid. welke dan wor den afgesplitst, met elkaar in ver binding moeten kunnen worden ge nen zijn. In verband met de komen de aktiviteiten zoals de persoonlijke jeugdkampioenschap District, Na tionaal kampioenschap ritmische gymnastiek, verenigingsjeugdkampi- oenschappen, vaardigheidsdiploma Amersfoort en de klubkampioen- schappen (onderlinge wedstrijden) wordt iedereen verzocht van nu af aan geen oefenuur meer over te slaan. De N.V. boekhandel en drukkerij voorheen E. J. Brill, gevestigd al hier, heeft b. en w. verzocht van de gemeente te mogen kopen het industrieterrein, gelegen tussen de Trekvlietweg en de Kanaalweg, (I.S. no. 197). Het terrein, dat zij thans wenst te kopen zal worden bestemd voor uitbreiding van haar ter plaatse te stichten nieuwe be drijf. Met adressante is overeenstem ming omtrent de verkoopprijs van ƒ15.per vierkante meter. Vóór honderd jaar Uit de Leydsche Courant van Dingsdag 7 April 1859. In de verschillende openbare scholen onzes lands ontbreken op dit ogenblik ongeveer 250 hulponderwijzers. In de vorige maand vond men in verschil lende couranten te zamen reeds meer dan 100 advertentiën, be helzende aanvragen om hulp onderwijzers, om in die behoef te op openbare en bijzondere scholen te voorzien. Laatste Berichten KONINGIN OP TERUGREIS. H.M. de Koningin is vanochtend met de Prinsessen Margriet en Marij ke uit haar vakantieverblijf te Cervi- nia in Italië vertrokken om de thuis reis te aanvaarden Per auto reisde zij van Cervinia naar Turijn. Van daar werd de rei3 naar Nederland voortgezet per vliegtuig. Z.K.H. Prins Bernhard en de Prin sessen Beatrix en Irene zijn in Cer vinia gebleven. Zij zullen donderdag naar Nederland terugkeren. In Maassluis is vanmorgen de 42- jarige wegwerker J. F van L. om on geveer 9.40 uur door de uit de rich ting Dordrecht komende trein aan gereden en gedood. De heer van L. was op het emplacement bezig met het vernieuwen van wisselbouten. TIEN MILLE GESTOLEN UIT W'NKEL In de nacht van zondag op maan dag zijn uit een zelfbedieningswinkel aan de Bos en Lom.- erweg te Am sterdam-west geldkistjes gestolen met een totaal bedrag .-\an geld en gelds waardige paoierei. van 10.200. In dezelfde nacht heeft men ri de Bur gemeester de Vlugtlaan een sigaret tenautomaat gestolen met een inhoud van ruim 1300 gulden. De gemeenteraad van Leiden, ver gadert op maandag 13 april 1959, te veertien uur. Te behandelen onderwerpen zijn o.m.: Benoeming van een tijdelijk leraar in de geschiedenis aan het Gym nasium: W. Pabs' (Voorburg); be noeming van een tijdelijk leraar in de natuurkunde aan het Rembrandt- lyceum: ir. M. C. v. Damme (Goes); benoeming van een hoofd van de openbare school voor uitgebreid lager onderwijs in Lelden-noord. Voorge steld: C Schotel (Leiden'! J. M. Bakker (Weesp), H. W. Koldewe (Zeist); benoemingen van een drie tal onderwijzeressen bij he» openbaar lager onder'vijs: mej. Moiu-ik, mej. v. d. Velden er. mej. v. Lienen; be noeming van een leraar houtbewer king en technisch tekenen aai. de ge meentelijke bedrijfstechnischt school: D. J Peterusma; voorstel tot het vaststellen van een verordening, re gelende de bezoldiging van de vak onderwijzers aan de openbare lagere scholen in de gemeente Leiden; voor stel inzake het voorlopig vaststellen van de bedragen, die de gemeente over het jaar 1956 wegens exploi tatiekosten werkelijk heeft uitgege ven, met betrekking tot het openbaar gewoon lager onderwijs, het voort gezet gewoon lager onderwijs en het uitgebreid lager onderwijs; voorstel inzake het beschikbaar stellen van een aanvullend krediet ten behoeve Spreker behandelde vervolgens de ft«ckhoff jaComina Catharina d. van techniek van het spel en de gangbare j H B Boom en A> Hillebrand. Mar- termen, welke men zich dient eigen te maken. Ook de kledine is een be langrijk onderdeel, waarbij de spre ker er op wees. dat men in het wit verschiint en met tennisschoenen. Spreker besloot de avond met een behandeling over het racket en sprak de wens uit, dat ieder Unicumlid veel genoegen zou beleven van het nieuwe tennisseizoen. SUCCES VOOR S. STOKKEL. Tijdens de Nederlandse Body Buil dingkampioenschappen heeft S. Stok- kel van de Leidse Krachtsport Ver eniging het Nederlandse record ku- rellen van 80 kg., dat op naam stond van J. Verheyen, met 2'/* kg. ver beterd. Tevens heeft Stokkel een 2e prijs behaald in het zwaargewicht. J. v. Kampen, ook van L.K.V., heeft een 3e priis behaald in het licht- zwaar gewicht. BRIDGE LEIDSE BRIDGECLUB „DDS" jolijn d. v. P. L. van Buijtene en G M. J. Krooswijk. Veronica Margari ta Hedwig d. v. A. M. Kruijsen en C. M. Moor. Johannes Aaldert z. v. N. J. Poulis en A. W Barnhard. Nan- nette Alice Emma Marianne d. v. H. I Neuwahl en A. E. M. Sanders. Gerrit z. v. E. Egbert en G. Bol. Jacqueline d. van J. A. M Poelman en M. C. Schwarz. Freddij z. van A. van de Luijtgaarden en C. P. Hoger- vorst. Ondertr.: J. A. Nieuwenburg en A. Geeve; J. W. Schouten en M. C. van den Berg; W. F. 'Mulder er K. Ginjaar; J. H. Kuipers en M. M. G. C. Roosen; A. de Groot en T. C. Geug- jes; B. M. Schouten en F. G. Sohrij- vers; W. F. Landesbergen en A. van Weizen, A. van den Burg en E. de Kruiff; D. Endeveld en J. Hoppen- Brouwer; P. van der Vijver en J. C. van Iterson; F. T. Neubecker 1 M. A. J. G. De Liagre Böhl; H. Koo- ger en M. J. de Graaff. Gehuwd: M. Peddemors en A. Laf- fra. rM'" en Se Over., H v«n Nood, «I Jr. mar.; E. ronde gespeeld, en de resuluten waren: Sandberg, 66 jr, wed. v. H. van Nood; Groep zwart: 1. Hr. en mevr. Kuil- E. M. A. van Schie, 2 jr, dovhter; L. man 41 mp; 2. 3. mevr. Beeker—Bag- e. Delfos, 39 jr, vrouw; J. M. van No. 539 Horizontaal: 1. woe dend, 3. kookvat. 5. sociéteit (afk.), 7. gebod, 9. denkbeeldig, 11. tel woord, 12. adellijke titel m Enge- van'der Meer—de Meyier 38 Triêst,~2 dagen, zoon; A.'j. Holm, 74 land (afk.), 13. deel van een klok, 4 Hr en mevr. Van Heusden 37 - B A A. van Noort, 75 jr, dJ/T^drlet wijzer I «SM"l&£ 78^^ van'een kompas', 6. brugje over een Vm"z3£Z. A' smal water, 8. pasgang van een Tuyn 41 mp; 3 mevr. Reekers—Schol- paard, 10. gem. in N.-Brab., 11. stuk vinck 38»/s mp; 4. Verboog—Vellenga bouwland, 14. Ierland, 15. dorp in 36 mp; 5. Z. Limburg., 18. plaats op Ameland, mp Oplossing morgenavond. Oplossing No. 538. Horizontaal: 1. pedel, 5. baar, 6.. Groep rood: de uitslagen van de 1ste Roer, 8. esp., 10. Ria, 13. men, 15. ronde luiden: 1. dames Guldemond ondeugend, 16. one, 17. sté, 18 ore, Aalbersberg 56.25%; 2. de NieH. Ree- 20 damp, 22 stal, 24 salto. kers 55.00; 3. dames van Alphen—den Verticaal: l.pa, 2. ere, 3. Erp, 4. Van Leeuwen—Eyndhoven 32«/« dames Verstraaten—Nagel 32 mp; 8. Hr. en mevr. Lautenbach 29»/» I.o., 5. berooid, 7. rondeel, 9. stuur, II. Inn, 12. adé, 13. mes, 14. ent, 18. opa, 19. Est, 21. m.s., 23 To. Holder 52.50; 4. dames v. d. Valk— Schneider 50.00; 5. 6. Hr. en mevr. Krul en hr. en mevr. Lancel 47.50 7. dames Van Berge Heneg.Landzaal 38.75. Overleden: J. Mulder 56 j. man. P. Kooij 75 j. weduwe van D. Luijk. Gehuwd: E. A. G. Brunt en W. J. de Munnik. K. J. Revet en A C. Turk. P. J. Sassen en E. M. M. Pieterse. APOTHEKERSDIENSTEN Leiden:geopend apotheek Doeza, Doezastraat 31, tel. 2313; Haven-apo theek, Haven 18, tel. 20085. Oegstgeest: apotheek Oegstgeest Wilhelminapark 8, tel. 26274. De jaarvergadering van Speeltuin- ver. „Noorderkwartier", doorgaans een min of meer feestelijke gebeur tenis, had ditmaal een weemoedig karakter. Begrijpelijk overigens in dien de afscheidshand moet worden gedrukt van <;en idealistisch, volijve rig bestuurslid, dat deze functie bij na 32 jaren nauwgezet en met inzet van zijn gehele persoon heeft ver vuld. De scheidende penningmees ter, de heer A. Lasschuit, heef gis teravond in het gebouw van Chr. Soc. Belangen vele woorden van waardering en dank in ontvangst mogen nemen. Dat ook hierbij het Gemeentebestuur, In de persoon van wethouder van Onderwijs, mede het woord heeft willen voeren, tekent wel bijzonder de belangrijkheid van deze vele jaren van moeilijke be- stuursarbeid. Als eerste sprak de voorzitter van „Noorderkwartier", de heer J. J. van Leidse agenda DINSDAG, 7 APRIL Kath. Nat. Bond voor EHBO, afd. Leiden; aanvangscursus r.k. Lyceum, 8 uur nam. Club de Limetz. Zakelijke, doch ge zellige bijeenkomst, Nieuw Minerva, 8.30 uur nam. Oudheidkundige lezingen. „Een be zoek aan Utica in Tunesië", door dr. J. W. Salomonson, Rijksmuseum van Oudheden, 8 uur nam. St. Eloy-adviesavond. Gebouw Chr. Soc. Belangen, 7.308 uur nam. Kath. Kapperspatroons. Voorjaars demonstratie. Zaal Maria Gijzensteeg 7.45 uur nam. WOENSDAG 8 APRIL Kath. Vrouwengilde, Leiden-Oegst- geest. „De Nederlandse aardappel" De Burcht, 8 uur nam. Veron. Excursie naar Stedelijke Lichtfabrieken, ingang Langegracht, kwart over zeven nam. Ambachtsschool Haagweg, diploma uitreiken, schoolgebouw. 8 uur nam. Rozenkranskruistocht. St Petrus- kerk, 7 uur nam. „Concordia". Chr. Muziekvereni ging. Uitvoering Stadsgehoorzaal, 8 u. nam. Huizen, en memoreerde het feit dat de heer Lasschuit penningmeester is geweest vanaf de oprichting der ver eniging in 1927. Spr. zeide dat de penningmeester in die jaren een be grip is geworden voor de Speeltuin- ver. Voor de onschatbare verdiensten, bewezen aan het Speeltuin-wezen in Leiden en aan het „Noorderkwar tier" in het bijzonder, bood de ver gadering, door middel van de voor zitter, hem het erelidmaatschap der vereniging aan. Dit ging gepaard met de- overhandiging van een grote fruitmand en voor mevr. Lasschuit een bloemhulde. Weth. J. C. van Schaik nam hierna het woord en en zeide dat het door gaans niet gebruikelijk is dat een vertegenwoordiging van het College van B. en W. op vergaderingen der speeltuinver. aanv/ezig is. Dat dit nu wel het geval is bewijst welk een grote waardering de heer Lasschuit geniet. 32 jaar geleden was er op speeltuin-gebied nog nagenoeg niets, Lasschuit heeft derhalve als pionier het landschap moeten ontginnen: de geesten moeten wakker schudden en de autoriteiten moeten bewerken tot het verkrijgen van medewerking. Namens de Leidse Bond van Speel tuinver. sprak de heer Fillippo. Deze spr. dankte voor de voorbeeldige sa menwerking en voor al hetgeen men van Lasschuit's ervaring en inzicht heeft mogen leren. De Leidse Jeugdactie was verte genwoordigd door de heer G. Stein- bach. Nadat nog de heer Welling een af scheidswoord had gesproken namens de Korfbalver. heeft de heer Las schuit een kort dankwoord gespro- ken. Hierna ging men over tot het huis houdelijke deel der jaarvergadering. Bij enige candidaatstelling wordt de opengevallen plaats van le pennirtg- meester ingenomen door de heer W van Strien (v.h. 2e penningmeester). De heer A. Nieuwenburg treedt in de functie van 2e penningmeester. van de stichting van een school voor gewoon lager onderwijs aan de Obrechtstraat, uitgaande van het be stuur van de Gereformeerde School vereniging; voorstel inzake het vast stellen van de vergoedingen in de exploitatiekosten, waarop de bestu ren van ie bijzondere scholen voor buitengewoon lager onderwijs aan kinderen met ^eer- en opvoedings moeilijkheden en aan lichamelijk ge brekkige itinderen over het jaar 1957 aanspraak hebben, alsmede de bedra gen van de over dat jaar voor ver goeding »n aanmerking komende kos ten de2er cholen; voorstel inzake het stichten van een openbare school voor buitengewoon lager onderwijs aan lichamelijk gebrekkige kinderen, (Mytylschool); voorstel inzake het voorlopig vaststellen van de exploi tatiekosten voor het openbaar kleu teronderwijs over 1956; voorstel in zake het jeschikbuar stellen van een krediet ten behoeve v an de aanschaf fing van meuneion, ontwikkelings materiaal, hulpmiddelen en school- behoeften voor de kleuterschool aan het Rapenburg 131 van de Vereniging Leiden (ƒ12.700); voorstel inzake het bouwrijp maken van terreinen, be grepen in het partiële uitbreidings plan „Leiden-Zuidwest" en de aanleg van 'n gedeelte van de O'rchijllaan; Voorstel inzake het beschikbaar stellen van gelden voor de aanleg van een transportriool ten behoeve van de afvoer van rioolwater uit het zuidwestelijk stadsdeel, de bouw van een rioolgemaal aan de westzijde van de Trekvliet en de uitvoering' van de daarmede samenhangende werken. Voorstel inzake het aanko pen van twee pakhuisjes met een stukje onbebouwde grond, gelegen achter het perceel Hooigracht 61 (ƒ3.500). Voorstel inzake het uitne men van gronden uit het grondbe drijf voor scholenbouw c.a. Voorstel) inzake verlenging huur van het fa brieksgebouw Leidse Machinefabriek aan de Langegracht 113. Voorstel in zake het verhuren van de bovenwo ning Drie Octoberstraat 27a. Voorstel- inzake de bouw van 218 woningen plan Zuid-West V. Voorstel inzake het beschikhaar stellen van gelden voor het herstellen en inrichten van hei pand Middelstegracht 91 ten be hoeve van het Jtichten van een cen trum voor opleiding, oefening en binding van noodwacliters in de A- kring „Leiden" Bescherming Bevol king. Voorstel inzake het beschik baar stellen van gelden voor de ver nieuwing van enige onderdelen van de technische installatie van het Openbaar SlachthuL. VOORSCHOTEN TRAM HIELP AUTO ACHTERUIT. Hedenmiddag om kwart voor een is op de tramovergang bij de Rouw kooplaan te Voorschoten een perso nenauto door de tram gegrepen en vernield. De bestuurder kwam met de schrik vrij. De auto, een vijfpersoons Stude- baker-1958, bestuurd door de heer C. A. van H. uit Voorschoten, Kwam van de Rouwkooplaan en stopte voor de trambaan De bestuurder meende, dat hij reeds op de baan stond en wilde zijn wagen achteruit rijden voor de naderende tram. In plaats van achter uit reed de wagen evenwel vooruit. De tram, komende uit de richting Den Haag, ramde de auto op de lin kervoorzijde en maakte hem in een daverende slag rijp voor de sloper. De bestuurder kreeg geen letsel. (Ingezonden door de heer Dolle, Franchimontlaan 37, Leiden).

Leidse Courant | 1959 | | pagina 2