DE ZWARTE ZWAAN DE KRANTENTUIN Het verdwenen Horloge ZATERDAG 4 APRIL 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 9 (Vervolgverhaal voor de groten) Het feest van de jongens-HBS ver liep ook schitterend. Het was moeilijk te zeggen, welk feest het best geslaagd wa9, dat van de jongens of van de meisjes. Voor een niet gering deel was dat te danken aan de prachtig verzorg de kostuums. Na het toneelspel was er ook hier nog een gezellig dansfeestje en toen ging iedereen opgetogen en vol daan naar huis. Toch had dit feest voor Pim een bit ter nasmaakje. Niet omdat hij het spel ©iet goed gespeeld had, integendeel, iedereen was vol lof over zijn prach tig spel, maar het tik-takje van binnen, maakte hem onrustig. Aldoor speelde het door zijn hoofd: „met het horloge van moeder is het niet in orde; ik had dat geld nooit hiervoor mogen gebrui ken". Onderweg was hij dan ook wei nig spraakzaam tegen Kees en die nacht sliep hij zo goed als niets. Steeds weer nieuwe plannen kwamen er in zijn hoofd op, om zo vlug mogelijk aan het geld te komen, tot hem tegen de morgen een goed plan voor de geest •tond. Nog vandaag zou hij aan zijn neef Hein een brief schrijven en hem daarin voorstellen hem de hele vakan tie te komen helpen. Neef Hein had een benzinepomp aan de grote weg en deze zoti hem in de drukke vakantiemaan den best als knechtje kunnen gebrui ken. Dan zou hij zich voor de avond uren gaan verhuren als bordenwasser in het hotel, dat er vlak bi.i was. Zo hoope hij in zes weken aan het geld te komen voor het horloge. Iedereen in huis was verwonderd, toen ze Pim die morgen al zo vroeg be- xig zagen terwijl hij de avond te voren wegens de feestavond zo laat naar bed was gegaan. Heel wijs vertelde hij aan niemand, dat hij die nacht geen oog had dichtgedaan. Zijn eerste toop was naar de brievenbus, dan kon zijn ver zoek om werk, nog met de* eerste post bestelling mee, zoveel te vlugger kon hij antwoord verwachten. Na het ontbijt pakte hij zijn fiets en ging de geldschieter in het grauwe buurtje opzoeken. Hij zou er gaan vra gen of de termijn van 4 maanden niet verkort kon worden, want binnen 6 weken hoopte hij het geld bij elkaar te hebben. Hoe eerder dit zaakje achter de rug was, hoe l'iever het hem was. Weer was het met grote tegenzin, dat hij het winkeltje op de hoek bekeek en met nog groter tegenzin opende hij de deur. 't Was er donker, omdat de gor dijnen, tot op een kiertje na, gesloten waren, zodoende zag hij niet zo gauw de man die achter de toonbank zat. „Wat is er van uw dienst mijnheer", vroeg de man met een toonloze stem. Alsof hij een van buiten geleerd versje op zei, vertelde Pim in het kort de ge schiedenis van het horloge. „Ik weet van geen enkel horloge af en zeker niet van een zo kostbaar hor loge, als dat waar u het over heeft". „Maar ik heb het zelf aan een mijn heer Hendriks, die zei dat hij uw zwa ger was, gegeven. Hij gaf me toen da delijk het geld". „Ik weet van geen Hendriks af en ik heb ook geen zwager van die naam". „Maar ik heb een bewijsje waarin de ruil van het horloge vermeld staat en dat is ondertekend met: Hendriks". De man achter de toonbank trok een bedenkelijk gezicht. „Ik denk, jongeman, dat je in de han den van een dief gevallen bent. Hij gaf jou grif het geld toen hij zag welk een kostbaar stuk hij er voor in de plaats kreeg". „Ik heb het hem niet gegeven. Hij heeft het van mij in leen en over 4 maanden, kon ik het hier, op deze plaats weer ontvangen" en als om te laten zien, dat hij do waarheid sprak, liet hij het bewijsje zien. „Toch is het dom van je geweest om zo maar aan een wildvreemde het dure horloge te geven". „Laten we daar nu niet meer over praten", zei Pim een beetje kwaad, „laten we liever eens overleggen wat we moeten doen om het horloge weer in handen te krijgen''. „Er is maar één oplossing: de politie waarschuwen". Dat was nu juist iets wat Pim niet graag wilde, want hij voelde wel, dat z'n vader dan gewaarschuwd zou wor den en die wilde hij er buiten houden. „Je weet zeker nog wel, hoe die Hendriks er uit zag. Bij de politie moet je een juiste beschrijving geven". „Ja ik zou hem onmiddellijk herken nen, als ik hem tegenkom". „Nou kijk eens aan. Misschien lukt het wel hem op te sporen" en met deze woorden keerde de man zich om en verdween in een deur achter het win keltje. Terneergeslagen stond Pim nu weer op straat. Wat nu te doen? Naar de po litie? Nee, daar zou hij zo lang moge lijk mee wachten. Hij wanhoopte nu ook, de oplichter over 4 maanden, vol gens afspraak, weer hier te zien. Om te beginnen zou hij vandaag de hele dag de stad doorfietsen, het was juist marktdag, wie weet zou hij de dief hier of daar tegenkomen. De hele dag doorkruiste hy de stad, zonder succes. De volgende dag deed hij hetzelfde, maar het leek of de vreemdeling naar een ander oord ver trokken was. hij kon in deze drukke weken best een hulpje gebruiken. Pim vertelde aan vader wat hij van plan was en deze keurde het gelukkig goed. Hij prees Pim om het goede voornemen zelf zijn zakgeld te verdienen. Pim had van het horloge niets verteld en gelukkig had Emmy er niet meer over gesproken. De volgende dag vertrok Pim om als knechtje te gaan werken bij de ben zinepomp. Van Hein kreeg hij een overall en vol goede moed, hielp hij de eerste klant met het schoonpoetsen van de ruiten. Wordt vervolgd. WAT GAAN WE DOEN OP EEN REGENACHTIGE VAKANTIEDAG? Kijken wie het sterkste ls. Voor dit spel gaan we nu eens niet naar buiten, het regent immers, maar we gaan gewoon om de tafel zitten en wel zo, dat de spelers alleen aan de lange zijden zitten, laten we zeggen drie aan de ene kant en drie aan de andere kant. De spelers die juist tegen- I over elkaar zitten, zijn eikaars tegen- standers. Nu moeten we nog een mid dellijn hebben en daartoe leggen we oud, dan trekken we een krijtstreep. Nu leggen de spelers hun onderarm op tafel en precies boven de middellijn haken ze in eikaars wijsvingers. Dit doe je dus met het kind, dat tegenover je zit. Als iedereen* zo klaar zit, geeft iemand het beginsein en nu gaat het er om, wie door hard te trekken, de hand maar trekken met de hand, die de wijs vinger van zijn overbuur te pakken heeft en ook moet je op je stoel blijven zitten. Wie gaat staan is af en wie los laat heeft verloren. Als iedereen een beurt gehad heeft, krijgen we nog een ronde van de winnaars. HEBBEN JULLIE NOG ELASTIEKJES? Dan weet ik daarmee een grappig spelletje. Je kunt het met twee, maar ook met meer kinderen spelen, doch je speelt het met twee spelers gelijk. De spelers die beginnen krijgen ieder een elastiekje en doen dat over hun 'hoofd en wel' zo dat het onder hun oren zit en precies over het puntje van hun neus loopt. Dan gaat het spel beginnen. Ze moe ten nu proberen, terwijl ze rechtop staan, door het bewegen van hun ge zicht, het elastiekje om hun hals te krijgen en daarbij mogen ze geen han den. schouders of armen gebruiken. Wie dat het eerst lukt is winnaar. Omdat het elastiekje heel vaak in de mond -terecht komt, moeten we voor iedere speler een ander elastiekje ge bruiken. Het is immers niet prettig, dat een volgende speler hetzelfde elastiekje zou krijgen. EEN LETTERSPEL We hebben nodig een stuk dun wit karton of stevig papier en een paar kleurpotloden. We kunnen het spel spelen met 2 groepje» kinderen, ieder van 4, 5 of 6 spelers. Ieder groepje gaat nu eerst zijn eigen alfabet maken en daartoe knippen ze 26 stukjes karton, ieder ongeveer 5 cm in het vierkant. Zo dat ls dus klaar. Nu krijgt ieder groepje kleurpotloden, maar zó, dat ieder groepje dezelfde kleur heeft. We hebben dus voor het ene groepje rode en voor het andere blauwe kleurpotloden. Op ieder briefje wordt nu een letter getekend, denk er om, heel duidelijk. We beginnen met de A, dan de B en zo bet hele alfabet af. Aan de ene kant van de kamer gaan de groepjes spelers staan en aan de andere kant van de kamer zetten we twee stoelen of tafeltjes, waarop de letters liggen, dus op de ene stoel lig gen de rode letters en op de andere de blauwe letters. Nu geven we de kinderen van elk groepje een nummer. Denk er ook om, dat de kinderen van de rode leters, «an de kant van de rode letters staan. Vader of moeder, wil misschien spel leider zijn. Dan gaan we beginnen. De spelleider noemt een woord alleen een woord waarin geen dubbele letter voorkomt), zoals bal, stoel, tafel, vast enz. en dan noemt hij een cijfer b.v. 3. De nummers drie van ieder groepje lopen snel naar de stoel en zoeken vlug de letters uit, die voor het woord nodig zyn. Heeft hij die letters uitgezocht, dan loopt hij met de letters terug naar de groep en legt het woord op de grond, zodat de hele groep het woordje kan lezen. Wie het eerste klaar is en het woord goed heeft gelegd, krygt een punt. De gebruikte letters worden opgepakt en weer bij het alfabet gelegd. Dan roept de spel leider een nieuw woord en een nieuw heeft. Dat zijn de winnaars. Correspondentie Je oploasing was Lenie Randsdorp, Lisse. Fijn dat je het gewonnen boek toch zo mooi vindt. Dat was enkel toeval en geluk, dat jij voor de eerste keer mee deed en al da delijk een prijs won. Laten je broertjes en zusjes ook maar mee doen. Wie weet! Zo'n gelukkige familie. Ellle Driehuls, Bodegraven: DE GELEENDE SCHOENEN Liesbeth, Hedie en Jan Verwey zou den met vader gaan schaatsen. Hoe vader ook zocht, hij had geen hoge schoenen voor zijn schaatsen. Dat was jammer, nu kon vader niet mee. „Leen er een paar", raadde moeder aan. „Ja, maar van wie?" „Dat weet ik ook niet". Jan, die voor het raam zat, omdat hij oorontsteking had, riep opeens: „Moe, daar komt de smid aan voor de kachel". „Laat hem maar binnen, Liesbeth". Toen de smid de kachel had nageke ken en weer weg wilde gaan, zag moe der dat hij hoge schoenen aan had. „Gaat u vanmiddag schaatsen?" vroeg moeder hem. „Nee mevrouw, veel te druk". „Mag mijn man dan vanmiddag uw schoenen aan, want hij heeft geen hoge?" „Goed", zei de smid. Toen werd het een fijne middag. Kees Kreuger, Leiden. Jammer Kees je, maar je versje kan niet geplaatst worden. Dat heb je niet gemaakt. Nu in de vakantie heb je misschien wel tijd om iets te maken, een versje of ver haaltje. Vertel maar iets over Siempie, dat vinden de kinderen vast wel leuk. Je hebt toch zeker wel een vriendje. Dag Kees, groetjes aan vader en moe der. Nog goede oplossingen van: Joke de Does, Volendam, Annie en Ri» v. d. Lans, Voorhout; J. Verstegen, Leo Kerkvliet, kinderen van Noort, Corrle en Kees Straathof, Piet Groen, Truus de Jong, Kees Haagen, Riet van Veen, Elly Zwetsloot, Caspar Koeman, Zoo- terwoude; René Plasmeyer, Marian van Noort, George van Noort, Ton Duin dam, Mleke Krom, Joke Neuteboom, Bernard Casteleln, Marian van Re- mundt. Rob Devilee, Rita Vrouwenvel- der, Adrie van Stefjn, Adrie Mulder, Marijke Veen, B. Ouwerkerk, Johnny Steenbergen, WIm Speel, Anneke Oost- dam, Koos v. d. Kraan, Els v, d. Borght, Mieke Arts, Mieke Laken, Leiden; Marja Warmerdam, Cees Hoek. Co Kromhout, Frans Angevaare, Voorhout, Harrie Witteman, Rene van Wetten, Sassenheim. Cors Witteman, Cokkie Uljee, Voorschoten, Nel de Bruyn, Voorschoten, Annie en Hennie van Ga len. Zoetermeer, Wlmmle Hoogenboom, Lida v. d. Meer, Hans van Ruiten, Gerrie v. d. Meer, André Elstgeest. Nellie en Alfons Elstgeest, R.A.veen; Nico Kromhout, Anneke Kromhout, Tineke Geerllng, Jantje Brama, Thea Augustinus, N.w.hout; Tonle Kraan, Hoogmade, Gemma van Ark, Hazers- woude; Ineke Elstgeest, R.A.veen; Bep- pie Fluit, Oegstgeest; Lia Peschler, Noordwijk, A. Suyten, Annie Hilgersom 30 jaar onder de wilden 43. In deze stammen leefden ook een paar heel oude vrouwen, die door de inboorlingen onderhouden werden om dat ze geraadpleegd werden als waar zegsters en bezweersters van boze gees ten. Ze waren altijd bij allo feesten en dansten om het vuur tot zk volkomen in trance neervielen. Dan hoorden de omstanders ze verward praten en ze schreeuwden soms waarschuwingen over oorlog en jacht. Eén van de eer ste jaren, dat ik in Australië was, liet ik m'tf ook de toekomst voorspellen door één van deze oude heksen. Ze dacht, dat ik heel veel jaren in het land zou blijven, maar tenslotte toch naar mijn eigen stam zou terugkeren. Het eerste stuk van deze voorspelling was uitge komen. maar de vervulling van het tweede deel liet op zich wachten. In de loop der tijd dacht ik steeds vaker en vol verlangen aan mijn moeder en mijn huis. Zou mijn moeder nog leven en zou iemand me nog wel herinneren? Jammer genoeg was het met Yamba's gezondheid niet zo goed meer en ik voelde, dat we op moesten schieten als we samen Europa wilden zien. 44. Yamba was van ons beiden altijd de taaiste geweest. Op de jacht en op onze lange trektochten was ze onver moeibaar. Nu echter viel het haar veel moeilijker me te volgen en ze was heel moe als we van een ontdekkingsreis te rugkeerden. Steeds vaker bleef ze thuis in de hut liggen en tenslotte stond ze niet meer van haar mat op. Op een avond toen ik bij haar zat, zei ze heel rustig, dat ze ging sterven. Ik probeer de over wat anders te praten en al het eigenaardige te beschrijven, wat ze in Europa nog zou beleven en meemaken. Maar ze lag heel stil en hield met een weemoedig lachje mijn hand vast, zon der naar me te luisteren. Toen ik zweeg begon ze te praten en ze gaf me mijn verdere reis een paar goede raad gevingen. Toen liet ze zich achterover zakken. Stompwijk; Nellie Loos, Oude Wete ring; Marry v. Egmond, Warmond; Job Witteman, Sassenheim; Luc Beelen, Rijpwetering. Volgende week weer verder. Dag allemaal. - TANTE JO EN OOM TOON DE MACHINE .JENNY" In Engeland woonden in de 18de ruw veel mensen, die met spinnen hun brood verdienen. Jong en oud zat aan het spinnenwiel en verdiende zo een karig loon. Een van deze mensen Har- greaves vond de spinmachine uit. Hij probeerde zijn uitvinding geheim te houden, maar de buren merkten al gauw dat de familie naast veel geld verdien de en op zekere dag bestormden ze het huis en sloegen de machine kapot en alles wat er verder nog kapot te maken viel. Ze waren bang voor „Jenny" zo als Hargreaves zijn machine genoemd had. Na deze overval vertrok hij naar een andere stad. In diezelfde tijd leefde er in die om geving een kapper, die men „halve cent" noemde, omdat hij de mensen goedkoper behandelde dan de andere kappers. In zijn vrije tijd bouwde hij uit allemaal stukjes hout een machine. Zijn vrouw, die het prutsen zat was, maakte het model kapot en toen liet de kapper zich schelden en werd rei ziger in kappersartikelen. Zo kwam hij op een avond bij Hargreavers, die liet hem de nieuwe „Jenny" zien en de kap per werd zo enthousiast, dat hij aan het experimenteren ging en nog een betere spinmachine uitvond. In het begin moesten paarden en ezels de machine trekken, maar later maakte hij er een waterrad aan. Door deze beide mannen is de fabrieksindustrie van wol en ka toen in Engeland ontstaan. Wordt vervolgd WITTE KRUIS Schouderpijn... maar ook andere plagende pijnen raakt' u prompt kwijt met WITTE KRUIS. SPELLETJE MET LUCIFERS Leg 13 afgebrande lucifers neer zo als je op de tekening ziet. Kun je er nu ééntje wegnemen en de lucifers zo groeperen, dat het altijd nog 6 even grote vlakken zijn. Je mag geen enkele lucifer doorbreken en nergens mag een stukje lucifer uitsteken. DE STYRACOSAURUS Heel veel dieren, die honderdduizen den jaren geleden geleefd hebben, het heetten van hun achternaam saurus. Hier zie je nu een plaatje van een Styracosaurus. Hij ziet er erg gevaar lijk uit, maar dat was hij in werkelijk heid niet, want hij voedde zich uitslui tend met planten. Zijn vreesaanjagend uiterlijk moest zijn vleesetende familie leden schrik inboezemen, opdat hij zelf in rust en vrede kon leven. De Styta- cosaurus was een van de reuzensau- russen. Hij en zijn familieleden waren erg dom. Ze waren veel te groot en konden zich niet aan veranderde om standigheden aanpassen. Zo stierven ze dan ook uit en lieten de aarde over aan de kleine dieren. Aetherklanken HOLVERSUM I, 402 M. 8.00 KRO, 9.30 NCRV, 10.00 IKOR, 12.00 NCRV. 12.15 KRO, 1700 Convent van Kerken. 18.30 NCRV, 19.4524.00 KRO. KRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 8.25 Hoogmis. NCRV: 9.30 Nieuws en wa- terst. 9.45 Gram. IKOR: 10.00 Gewijde muz. 10.15 Ned. Herv. kerkd. 11.20 Waar blijft het Wilde Ganzen-geld?, caus. 11.30 Vragenbeantw. 11.45 De kerk in de spiegel van de pers. KRO: 12.13 Apologie. 12.35 Gram. 13.00 Nieuws. 13.08 De hand aan de ploeg, caus. 13.10 De Wadders, horsp. 13.30 Lichte muz. 13.45 Boekbespr. 14.00 Voor de kinderen. 14.30 Radiofilharm. ork. en sol. 15.40 Muzikale caus. 16.00 Sport. 16.30 Vespers. Convent van Kerken: 17.00 Leger des Hells-samen- komst. NCRV: 18.30 Gram. 19.00 Nieuws uit de kerken. 19.05 Koor zang. 19.30 Het Evangelie van Johan nes, caus. KRO: 19.45 Nieuws. 20.00 Het naadje van de kous: 10 Jaar Na- to, rondetafelgesprek 20.15 Cabaret. 20.45 Gram. 21.20 U bent toch ook van de partij?, caus. 21.30 Wie gaat er mee naar Engeland varen...., hoorsp. 22.15 Gram. 22.35 Gewijde muz.. 22.45 Avondgebed en lit. kal. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Utrechts Stedel. Ork. HILVERSUM II, 298 M. 8.00 VARA, 12.00 AVRO, 17.00 VARA, 18.30 VPRO, 19.00 IKOR, 20.00—24.00 AVRO. VARA: 8.00 Nieuws en postduiven- ber. 8.18 Voor het platteland. 8.30 Gevar. progr. 9.45 Geestelijk leven, toespr. 10.00 Gram. 10.35 Boekbespr. 10.45 Cabaret. 11.15 Gram. AVRO: 12.33 Orgelspel. 13.00 S.O.S.-ber. 13.07 De toestand in de wereld, caus. 13.17 Meded. of gram. 13.20 Even bijdraaien. 14.00 Boekbe spreking. 14.20 Strijkkwart. 14.50 Middeleeuwse levensvreugde, caus. 15.10 Strijkkwart. (verv.). 15.40 Wordt vervolgd Dansmuz. 16.30 Sportrevue. VARA: 17.00 Lichte muz. 17.30 Voor de jeugd. 17.50 Nieuws, sportuitsl. en sport- journ. VPRO: 18.30 Korte Ned. Herv. Kerkd. IKOR: 19.00 Voor de jeugd. 1930 De Open Deur. AVRO: 20.00 Nieuws. 20.05 Lichte muz. 20.50 De Maansteen, hoorspel, 21.25 Lichte muz. 21.50 In het kielzog van Hudson, caus. 22.05 Musette-muz. 22.20 Act. 22.35 Gram. 23.00 Nieuws. 23.15 Sportuitsl. 23.2024.00 Met de Fran se slag. Televisieprogramma's. CONVENT VAN KERKEN. 17.00 Gerformeerde kerkd. VARA* 20.00 Documentaire. 20.20 Filmprogramma, 20.40 Pension Hom meles, muzikaal blijspel. MAANDAG. Televisie-programma's. HILVERSUM I, 402 M. 7.00—24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nieuws en SOS-ber. 7.10 Gram. 7.40 Idem. 7.50 Een woord voor dt dag. 8.00 Nieuws. 8.15 Sport uitsl. 8.25 Gewijde muz. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Voor de vrouw 10.15 Theologi sche etherleergang. 1.0 Gram. 11.25 Quizprogr. 12.00 Lichte muz. 12.25 Voor boer en tuinder 12.30 Land- en tuinbouwmeded. 12.33 Gram. 12.53 Gram. of act. 13.00 Nieuws. 13.15 Lichte muz. 13.45 Promenade-ork. 14.30 Gevar. progr. 15.30 Gram. 16.00 Bijbeloverdenking. 16.30 Pianoreci tal. 17.00 Voor de kleuters. 17.15 Voor de kleuters. 17.15 jeugd. 17 30 Gram. 17.45 Regeringsuitz.: Rijksdelen Over zee: J. S. Vollema: Agrarische moge lijkheden in Nederlands Nieuw- Guinea (II). 18.00 Orgelspel. 18.30 Friese uitz. 18.45 Gram. 19.00 Nieuws en weerber. 19.10 Volksliederen. 19.30 Radiokrant. 19.55 Op de man af, caus. 20.00 Gram. 20.30 De apokriefe Haydn, hoorsp. 21.40 Gram. 22.00 Parlementair comm. 22.15 Strijk kwart. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws. 23.15 Gram. 23.40—24.00 Het Evangelie in Esperante. HILVERSUM II, 208 M. 7.00 VARA 10.00 VPRO. 10.20—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gym. 7.23 Gram. 8.00 Nieuws, 8.18 De matrijs poort. VPRO: 10.00 Morgenwijding. VARA: 10.20 Gram. 11.05 Lichte muz. 11.35 Viool cn piano. 12.00 Dansmuz. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Voor het platteland. 12.37 Ham-* mond-orgelspel. 13.00 Nieuws. 13.15 Voor de middenstand. 13.20 Instr. oc tet. 13.45 De weg naar volwassen heid, caus. 14.00 Moderne pianomuz. 14.30 Het scheidsgerecht, comedie. 15.30 Kamermuz. 15.45 Zestig minu ten voor boven de zestig. 16 45 Volks- muz. 17.00 Pianoduo. 17,20 Lichte muz. 17.50 De sociale kant van het militaire leven, caus. 18.00 Nieuws en comm. 18.20 Lichte muz. 13.50 Open baar kunstbezit, caus. 19.00 Parle mentair overzicht, caus. 19.15 Muzi kale caus. 19.45 Regeringsuitz.: 40 Jaar internationale arbeidsorganisa tie. Rondetafelgesprek v. mr. dr. A. A. van Rhijn, oud-staatssecretaris van sociale zaken, mag, dr. J. G. Stok man O.F.M., lid van de Tweede Ka mer der Staten-General, M Ruppert, voorzitter van het Chr. Nationaal Vakverb.ond en mr. A. G. Fennema, gedelegeerde van de werkgeversfede ratie voor internationele arbeidsza ken. 20.00 Nieuws. 20.05 Gevar. muz. 20,30 Cabaretp'rogr. 21.00 Etherforum. 21.40 Marimba, kron. 22,10 Lichte muz, 22.30 Strijkork. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gram. Georg Friedrich Handel: I. Concer to grosso op. nr. 4 in a kl. t. voor 2 violen, strijkorkest en continuo, Lar ghetto affettuoso, Allegro, Largo, e Êiano, Allegro, Otto Biichner, Franz erger, viool. Hans Melzer, cello. Bamberger Symphoniker. Karl Rich ter, continuo-cembalo. Dirigent: Fritz Lehmann. II. „Solomon". John Cameron, ba riton. Elsie Morison, sopraan. Alexan der Young, tenor. Lois Marshall, so- |praan. The Beecham Choral Society (o.l.v. Denis Vaugham). The Rolay Philharmonic Orchestra. Dir. Sir Thomas Beecham.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 9