De raad van Voorschoten besloot tot een structureel onderzoek weekelykse CRoriycke ZATERDAG 4 APRIL 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Raad verwijt B en W van Noordwijk, dat zij te ver zijn gedaan bij onderhandelingen overdracht bouwgrond Donderdagavond kwam de voltal lige raad onder voorzitterschap van burgemeester G. F. W. v. Berckel in openbare zitting bijeen. Bij de ope ning richtte de voorz. het woord tot wethouder J. van Leeuwen dit in verband met zijn 12Vs-jarig wethou derschap. Spr. noemde dit een belangrijk feit. De heer Van Leeuwen heeft in deze periode als wethouder van sociale zaken menigeen op deskundige wij ze van advies kunnen dienen, waar voor Noordwijk hem niet genoeg dankbaar kan zijn. Als blijk van er kentelijkheid bood spr. namens b en w de jubilaris een moderne sigaren aansteker aan. Namens raad en niet minder namens de beide oud-wet houders bracht de heer G. Vogelaar dank aan de heer Van Leeuwen voor de prettige en zakelijke omgang, die hij gedurende acht jaren van de ju bilaris heeft ondervonden. Ook de raad heeft veel waardering voor het vele werk dat de jubiliaris in soms zeer moeilijke perioden heeft ver richt. Als dank hiervoor bood hij de heer v. Leeuwen een prachtige bloe nienmand aan. Wethouder van Leeuwen dankte voor de hartelijke woorden tot hem gericht en verklaarde dat hij zich gaarne ingesteld had voor de belan gen van de gemeente en als hij hier in iets goeds heeft gepresteerd, dit was te danken aan de teamgeest in het college van b en w en de raad. Bijzonder dankte spr. de secreta-is de heer B. Ike en het ambtenaren corps die hem steeds ter wille zijn geweest m t de nodige inlichtingen Spr. hoopte dat God hem de kracht zal geven, in de komende 4 jaar de belangen van de gemeente te blij ven behartigen. Korter agenda s.v.p.! Alvorens tot behandeling van de agenda over te gaan, verzocht jhr v. Riemsdijk b en w, in het vervolg minder punten op de agenda te plaatsen en zonodig hiervoor twee vergaderingen te doen uitschrijven. Door de voorz. werd medegedeeld dat omstandigheden ertoe hebben bijgedragen geen tussentijdse ver gadering te kunnen houden en deed de toezegging met de wens van de heer Van Riemsdijk in de toekomst zoveel mogelijk rekening "te houden. Een schrijven was ingekomen van de plaatselijke leden van de Horeca, waarin bezwaren werden geuit te gen het verlenen van een drankver gunning aan het studiecentrum van het Centraal Werkgeversverbond, aan de Kon. Astrid-boulevard. Hier bij sloten enkele leden zich aan. Door de voorz. werd erop gewezen op het grote belang, zowel nationaal als internationaal, dit studie-centrum voor Noordwijk als badplaats te be houden. B W zagen geen enkel motief om op het besluit van de vo rige vergadering terug te komen en na enkele besprekingen werd het adres voor kennisgeving aangeno men. Van de bewoners van de Golfbaan was een verzoek ingekomen dat b w in de toekomst geen vergunning meer zullen verlenen voor het bou- den van een Lunapark in deze om geving. Dit schrijven werd in han den gesteld van b w. Stappen voor woningbouw Naar aanleiding van een raadsbe sluit van 9 dec. 1958, waarin besloten werd, het college van b w te machtigen bouwgrond te verkopen aan de Marijkestraat en de Oranje Nassaustraat ten behoeve van de particulieren bouw van 40 huizen (28 voor de verhuur en 12 voor de verkoop) vond het college het wen selijk, mededeling te doen van het geen nadien is gepasseerd ter uitvoe ring van dit besluit. Overeenkomstig hetgeen in de raadsvergadering was toegezegd, hebben b w ih de plaatselijke bla den een publikatie laten opnemen, waarin gegadigden werden opgeroe pen voor het bouwen van van par ticuliere huurwoningen op de aan gegeven gronden. Binnen de gegeven tijd diende de fa J. v. d. Niet hierop een plan in. De bekende plannen van de fa. De Raad en die van de heer v. d. Niet zijn daarop besproken in de commissie van openbare werken, alwaar geen overeenstemming kon worden bereikt omtrent de vraag aan welke plannen de voorkeur moet worden gegeven. Intussen heeft een pocedure plaats gevonden tussen beide firma's waarbij werd uitgespro ken dat v. d. Niet onrechtmatig zou handelen door een verzoek in te die nen bij de raad voor g.n. bouwgrond en op 23 maart 1.1. deelde de fa v. d. Niet mede, dat zij in dit vonnis be rustte, en zich terugtrok. Er bleef dus slechts één gegadigde over voor b.g.n. bouw. De fa de Raad had in middels een nieuwe aanvraag inge diend, waarbij nog enkele verbete ringen waren aangebracht. Conform de van toepassing zijnde regeling, be treffende de overaracht aan b w van de bevoegdheid tot het verko pen van bouwgrond op het v. m. Golfterrein, hebben b w op 26 mrt. 1.1. besloten tot verkoop aan de fa de Raad ondanks dat in de besprekin gen niet de commissie van openbare werken kon worden bereikt. De besprekingen hierover werden ingeleid door de heer Alkemade, die in zijn betoog op wees dat zijns in ziens b w in eerste instantie te ver zijn gegaan in hun besprekingen met de fa de Raad de heer Sedelaar had het meer elegant gevonden, als b w niet waren overgegaan tot verkoop van de gronden vóór deze raadsvergadering. De heer Rippe stelde voor, het reeds genomen be sluit ongedaan te maken. Hiertegenover stelde de voorz. de pertinente verzekering, dat het col- legde van b w niet te ver was ge gaan en dat er geen enkele reden aanwezig is om op het geomen be sluit terug te komen. Door de heer Rippe v/erd een mo tie ingediend waarin afkeuring werd uitgesproken over het doorgevoerde besluit van b w, deze motie werd met 11 tegen 6 stemmen aangeno men. Tegen stemden de heren Faase de Haas, v. Leeuwen, Benschop Mes- ker en de Geus. Met alle besprekin gen was intussen de vrijdag reeds ingegaan, mede doordat een voorstel van de heer De Ruiter, de openstel ling van winkels op zondag reeds van 15 april31 aug te realiseren van verschillende zijden sterk tegen stand ondervond. Met 9 tegen 8 stemmen werd be sloten, hierover het advies van de Kamer van Kooph. aan te vragen. Tegen het voorstel stemden de heren de Wit, Jac. Rasschier, v. Leeuwen, Vogelaar, K. Passchier, Benschop, Schmoll en de Geus. MEJ. VAN GEMEENTESECRETARIE WARMOND de sprekend namens het ambtena rencorps, had ook niets dan lof voor KOKS NAM AFSCHEID de wijze, waarop zij haar taak ver- g vulde; voor haar grote collegiali- I teit en bereidwilligheid. Namens het In tegenwoordigheid van burge-1 personeel bood spr. mej. Koks een meester, gemeente secretaris en ad- mooie klok en een prachtige schaal ministratief personeel van gemeente aan. vertrouwende dat deze geschen- secretarie en gemeentewerken, nam ken een bijzondere plaats zouden mej. A. P. Koks, die binnenkort in krijgen in haar nieuwe woning, het huwelijk zal treden, afscheid van Ook de heren Hogenboom en C. haar collega's. Mej. Koks was werk- Zoetemelk, chef van de afd financi- zaam op de afd. financiën.. i en> voerden het woord. De burgemeester bracht haar na-j MaJ- Koks dankte alle sprekers mens het gemeentebestuur dank voor voor hun vriendelijke en waarderen- alles wat zij in de verschillende func- I de woorden en voor de aangeboden ties in de afgelopen jaren voor de geschenken. Zy zou het op prijs stel- gemeente heeft gedaan en vooral ^en» indien zij het personeel, na haar i - huwelijk in haar nieuwe woning zou j mogen ontvangen. Aan de gemeen te-secretaris van Warmond zal zij de j meest aangename en prettige herin- I neringen bewaren. Na deze huldiging bleef men nog J geruimen tijd gezellig bijeen. voor de wijze, waarop zij haar taak had vervuld. Spreker wilde hieraan nog een persoonlijk woord van waar dering toevoegen, voor de wijze waarop zij hem, bij voorkomende ge vallen, als secretaresse had ter zijde gestaan. Hij liet deze dank verge zeld gaan van een persoonlijk ge schenk. De gemeente-secretaris, me- Badtarieven deden praatstol opwaaien In de gisteravond gehouden ge meenteraadsvergadering van Voor schoten kwamen de tongen al direct los bij de mededeling van het college, dat het behoefte gevoelt om een structureel onderzoek te doen instel len. Dit onderzoek zal een doelge richt onderzoek moeten zijn, waaruit suggesties voor het op langere ter mijn voeren beleid zullen voortvloei en. In dit onderzoek moet betrokken worden a. de sociale opbouw van de bevolking in de bestaande wijken b. de samenhang der wijken alsme de het economisch en maatschappe lijk verband tussen Voorschoten en de omliggende steden en c. een on derzoek met inachtneming van de bestaande voorzieningen naar de be hoefte aan winkel- en bedrijfsvoor- zieningen, recreatieve voorzieningen, onderwijsinstellingen, kerkelijke ge bouwen en vervoersverbindingen. B. W. willen dit onderzoek laten instellen door het E.T.I. voor Zuid- Holland. Het E.T.I. is voornemens dit onderzoek in fasen te verrichten en van elk onderdeel een interim-rap port uit te brengen. De heren De Wilde, Mol en Fortanier spraken hun instemming uit met deze suggestie, maar zij vroegen zich wel af „Hoe lang gaat dit duren?" Ook de heer De Groot drong op spoed aan. De heer Fortanier ging zelfs nog verder. Hij wilde zijn stem aan dit voorstel slechts geven, als hij wist wanneer dit apport wordt ingediend. Het is een moeilijk werk, aldus de voorzitter en een tijdslimiet is niet te geven. Wel zal het college op spoed aandringen. Voor 55 adspirant-kopers van wo ningen van plan ,,'t Kan" stelde de gemeente zich garant. Geldleningen. Van de Bank van Nederlandse Ge meenten heeft Voorschoten twee aan biedingen ontvangen voor het aan gaan van geldleningen voor de con solidatie van de vlottende schuld. De ene geldlening was groot 80.700 en de andere f 133.000. De heer De Groot vond de voor waarden beneden peil en de kosten abnormaal hoog. De voorzitter had in deze een geheel andere mening. De kosten zijn niet laag, maar zeker niet te hoog. De Herv. School aan de Schoolstraat vroeg de medewerking van de raad bij de aanschaffing van een schrijfmachine. De raadsleden vonden de raming van de kosten van deze machine wel wat laag 400. maar dit is ter beoordeling van het schoolbestuur. De raad verleende wel haar medeweking. Het college stel de voor, een bedrag van 2.625. beschikbaar te stellen als vergoeding aan T.N.O., in de onderhoudskosten door haar gemaakt, in verband met de proefzuiveringsinstallatie aan de Dobbeweg. De raad stelde het ge vraagde crediet beschikbaar. Verhoging keurlonen. De vleeskeuringsdienst van Lei den, onder welke dienst ook Voor schoten ressorteert, zit elk jaar met een tekort. Door Leiden is nu over leg gepleegd met do omliggende ge meenten over de maatregelen, die genomen moeten worden om dit te kort te dekken. De keurlonen zullen nu worden verhoogd met 25% en ge bracht worden op het in Leidon gel dende peil. De buitengemeenten zul len een vergoeding betalen voor de geheel afgekeurde dieren. Het overi ge tekort zal door de buitengemeen ten worden gedragen door een ver goeding naar verhouding van het aantal inwoners, hetgeen neerkomt op een bedrag van 10 ct. per inwo ner per jaar. Deze regeling zal voor 2 jaar gelden. De raad van de gemeente Voor schoten gaf haar goedkeuring aan deze rêgeling. De verordening, waarin de badta rieven vast gesteld zijn, was op 1 jan. 1959 niet meer van kracht. B. W. stelden voor ,de eerder geldende ver ordening opnieuw en ongewijzigd vast te stellen. De heer Tideman had zich verbaasd over dit voorstel. Was wijziging van de tarieven niet nood zakelijk en waarom deze materie niet gebracht in de commissie voor de bedrijven? Hij maakte hier zelfs een voorstel van. De heer Dirksen vroeg zich af, of het voortbestaan van het badbedrijf nog wel gerechtvaardigd was. Kan dit worden opgelost met een of an dere vervangingsmogelijkheid De heer Rombouts vergeleek het badbedrijf met een tweede-hands auto. Wat moeten we doen? Voort gaan? In dit verband verzocht hij om een opstelling van de kosten van een overdekt zwembad en als dit on- „Zoudt u -misschien 50 cent willen mogelijk zal blijken te zijn gaarne laten liggen, dan kan ik tenminste een financiële opzet van een instruc- nog met de tram naar huis". tiebad eventueel gecombineerd met een gymnastieklokaal? Toch geen wijziging De burgemeester antwoordde dat het gezien de datum nodig was de heersende verordening vast te stel len. Op wijziging van de tarieven kan altijd nog worden teruggekomen en de andere gesuggereerde moge lijkheden zullen moeten worden be zien, maar dat is nu niet aan de or de. Na de discussie legde de raad zich neer bij het voorstel van B. en W. en stelde de eerder geldende verordening weer in werking, zodat geen wijziging in de tarieven komt. Bij de wijziging van de legesver ordening .verden de bedragen voor 'n jachtakte gewijzigd. Deze worden nu voor een gewone jachtakte 10.en voor een bijzondere jachtakte 3.50. Voor een zgn. logeer-akte is voortaan 5.verschuldigd. Subsidiëring avondtekenschool De minister van O.K. enW. heeft het gemeentebesttur laten weten, dat hij voornemens is de subsidiëring van de avondtekenschool in Voor schoten te beëindigen en verzoekt in kennis te worden gesteld met de mening van het college. Het college deelt de mening van de minister niet. De school besttat nu 80 jaar in de gemeente en heeft uitstekende resul taten opgeleverd. Ook de werkge vers van de leerlingen blijken in het algemeen de aanwezigheid van deze school in Voorschoten te waarderen. B. en W. zullen de minister hun con clusie mededelen. Ook de leden van de raad spraken zich uit voor in- stand houden v^n de school. De heren Fortanier, de Wilde en Pels brachten een compliment aan de initiatiefnemers van de tentoon stelling Toonschaal 1959, welke in de afgelopen week in het Cultureel Centrum is gehouden. Dat dit in Voorschoten had plaats kunnen vin den vonden zij verheugend. De heer Fortanier stelde voor, voor dergelijke manifestaties een post op de begro ting te brengen. Wethouder Schrama kon al mededelen, dat dit zal gebeu ren. Badhuis weer geopend Nu de werkzaamheden, die in het badhuis hebben plaats gehad zijn beëindigd is thans de mogelijkheid weer aan wezig om een bad of douche te gaan nemen. SASSENHEIM Tentoonstelling oud-Sassenheim. van 8 tot 15 april a.s. zal onder aus piciën der plaatselijke V.V.V., ten ge meentehuize een tentoonstelling wor den gehouden over Sassenheim in de jaren van 1298 tot 1958. VALKENBURG JAARVERGADERING COÖPE RATIEVE RAIFFEISENBANK Woensdagavond hield de Raiffei- senbank te Rijnsburg haar vijf en veertigste jaarvergadering in hotel „Het wapen van Valkenburg". De voorz., de heer S. M. Poot, heet te de talrijke aanwezigen welkom. Hy memoreerde het overlijden van de heren C. Ouwersloot en J. v. d. Nagel. De secretaris, de heer G. v. Leeu wen, gaf in een keurig jaarverslag het wel en wee van de Bank in 1958 Hierna bracht de kassier, de heer P Piers, verslag uit. De tijdelijke bestedingsbeperking heeft Nederland weer een harde va luta gebracht. De kans dat Neder land weer in de hoogconjunctuur om hoog getrokken zal worden, noemde spr. gering. Ondanks dit alles is het de bank in Rijnsburg op alle punten vooruit gegaan. De spaargelden bedroegen in 1958 1.259.870.38. De omzet was f 15.699.283.98; de winst bedroeg f 7.723.56, dit is de grootste winst die de Bank ooit ge maakt heeft. Het begin van 1959 geeft echter een bedenkelijk ver schijnsel. In de eerste 3 maanden is er voor circa f 80.000 aan spaargel den teruggehaald. Was dit voor investeringen dan was 't niet zo erg, maar het geschiedt uit armoede. Een oorzaak hiervan is o.a dat de tuinders vroeger een gro te bron van inkomen hadden met 't telen van wortelen. Deze inkomsten zijn nu zo goed als verloren gegaan. De kascommissie had alles in orde bevonden. Herkozen'als lid van het Bestuur werd de heer H. Imthorn en Joh. Bouwman als lid v. d. Raad van Toe zicht. De voorz. deelde voorts mede, dat een stuk grond was aangekocht voor de bouw van een bankgebouw. De heer G. Bol kon zich niet met de plaats verenigen. „Waarom niet in 't centrum van 't dorp?" De voorz. ant woordde hierop, dat bedoelde grond in het centrum bestemd is voor het bouwen van een nieuw raadhuis, al thans in de toekomst. De heer Meurs had graag een datum gehoord, wan neer men de nieuwbouw zou begin nen. Hierna gaven de Rijkstuinbouw- een zwarte woIlen shawl - trui; consulent, de heer Vendel en zyn as-1ii. j sistent, de heer Katwijk, een zeer in teressante lezing (met dia's) betref fende de glascultuur. Noodgedwongen zullen de koude Het wordt weer ouwerwets, de feyten komen aen en stellen sich ter crant in het gaereel. In stad en land alom, weeral gebeuren gingh dat het vermelden waerd. Soo veel van cleyne dinghen des daegelycksen leevens kreegh deese weeck een plaets in de courant. Hier feest, daer druck, maer feestelyck het meeste met juychclanck in de mond en feestwyn in de hand. In Leyden was Sormani veertich jaer regent van een paer hoffjens, soo er veele syn in onse goede stad. Sulck feyt dat moet gevierd dat leyt nu eenmael in oud-christelycke lyn. Al magh „regent" dan wat historisch clincken cn eygenlyck toch niet meer van dees tyd, toch mooghen wy Sormani onse hulde niet onthouwen, daerom aen hem dees' reeghelen gewyd. Oock veertich jaer wasser in Stompwyck eene suster, een nonne soogeseyd, suster Rosien, die al die langhe jaeren gewerekt heyt tot Gods eere en heyl der meedemenschen boovendien. Wie veertich jaer in 't clooster sit, laet ons dat maer [eens segghen, die magh voor eene keer wel in het volle licht. Misschien dat sy het sellef vond heelemael niet noodigh, het sy dan soo, wy vonden 't onse plicht. Nogh veertich jaer was in ons goede Leyden D. v. d. Hoeven in dienst van P. en C. Dies wierd de jubilaeris feestelyck ontfanghen in 't Leydsch stadhuys aen onse breede Bree- straet. Het schynt datter iets listighs moest geschieden, het juyste weet ick er ditmael niet van, maer met of sonder list soo gaet het in het leeven werd Van der Hoeven een gehuldigd man. In Lisse (aen de Enghel) waeren silveren sanghers van 't wyd end 'syd bekende Engel's choir. wyd end 'syd bekende Engel's choir. Naetuurlyck moest mense daerom in 't sonlicht setten en kreeghen sy een cruys van Sint Gregoor. Geen riddercruys, maer wel bestemd voor puyck van [keelen die sich vermeyen met Gregoriaens. Veel luyden quaemen hen op 't feest de handjens [drucken, pastoor, collegae's en de caepelaens. Het fraeyst voor 't lest bewaerd. Hoe veele lieden nam onse crant dees weecke by de neus. Er waeren er die het sportief genoomen hebben maer and'ren werden quaed, 't is heusch. Dat had ick niet verwacht, 'k sou eerder dencken 't waer goed te maecken een beau mine a mauvais jeu nu sy er ingevlooghen waeren. Enfin, we sullen volghend jaer wel weer eens sien. WILLEM VAN HORSTEN DAEL NOORD W1JKERH0UT Geboren: Adrianus G. J. M. z. v. J. A. G. Ruter en P. M. Duiven voorden. Jozef H. M. z. v. H. J. van Haaster en A. Q. M. Warmerdam. Quirina G. M. d. v. T. G. van der Slot en C. M. T. Brouwer. Theodorus A. P. z. v. A. C. van der Slot en A. J. van Haaster. Wilhelmina M. A. d. v. A. van der Sterren en H. Claes-1 sen. Getrouwd: J. J. S. J. Jansen en M. H. A. Brama. Overleden: Martinus J. Janssen 83 j. wednr. A. K. Burné. Gevonden en verloren voorwerpen. Gevonden: een zwart jongensjack, een deursleutel, een rozenkrans, di verse paren handschoenen, een stalen mat, een strookje spaarzegels, een ak tetas met polissen, een damesrijwiel, naie met inhoud, een zwarte herenrij wiel, twee wieldoppen, een dames polshorloge, een heren dito, een doos je inhoudende passer, potloden e.d., e?n bruine reistas met inhoud. grond-tuinders hiertoe meer en meer moeten overgaan, willen zij blijven bestaan. Na afloop werden er ver schillende vragen over gesteld, wei een baret, een schakelarmband, een paar nylons, een zijden shawl een grijsblauwe regenbroek, een schaats- medaille, een paar witte sokjes, een herdershond. Verloren: een reservewiel met band van personenauto, een zwarte regenbroek met jas, een loonzakje met inhoud, een camouflagejas, een ke tot aller voldoening werden be- j paar dameshandschoenen, een ango- antwoord ra-wollen damesmuts, een portemon- „Ja, zie je, m'n vrouw en ik zijn deze zomer in Venetië op vakantie geweest". „Heb je nu alweer een nieuwe japon gekocht. Televisiereclame. MEDISCHE DIENSTEN jj Voor Leiden en Omgeving Leiden. De artsen Verhoef, Pie- terse, Postel, Jansen en Langezaal, apotheek Doezastraat 31, tel. 21313, apotheek Haven 18, tel. 20085. Alkemade en Leimuiden. Dkt. Brinkhorst, tel. K 1721—269, en dkt. Muskens, Roelofarendsveen, tel. K 1713—329. Bodegraven. Dkt. D. Ragay, tel. 2030, zr. A. Faber, tel. 2566. Boskoop. Dkt. Jongeneel, tel. 2019. Hazerswoude. Zie Leiderdorp, men belle bij ongevallen aan Rijndijk steeds K 1714—278. Katwijk Rijn. Dkt. H. M. Hue- ting, tel. 2102, apotheek Kerkstr. 18, tel. 4370. Katwijk Zee. Dkt. T. Lodder, tel. 2424, apotheek Katwijk Rijn. Koudekerk a. d. Rijn. Zie Lei derdorp. Langeraar. Dkt. J. A. Sandkuyl, tel. K 1722—139. Leiderdorp. Dkt. G. A. de Bruijne, tel. K 1710—22208. Leidschendam. Dkt. A. H. Keij- ser, tel. 2535. Groene Kruis, tel. 1449. Lisse. Dkt. A. H. Hol, tel. 3155. Nieuwkoop. Dkt. G. J. Bremer, tel. K 1725—103. Nieuwveen. Zie Langeraar. Noordwijk. Dkt. J. v. Nes, tel. 2405, Duinrandapotheek van 12—1 en van 56 uur, Wit-Gele Kruis zr. Hooymans, tel. 3388. Noordwijkerhout. Dkt. B. C. C. Wösten, tel. 285. Oegstgeest. De artsen D. Held, tel. 24649, en J. J. Lanen-Baron, tel. 21610. Apotheek Wilhelminapark 8, tel. 26274. Rijnsburg. Zie Katwijk Ryn. Sassenheim. Dkt. H. Kwint, tel. K 2532—7253. Valkenburg. Zie Katwyk Ryn. Voorhout. Dkt. A. W. Bots, tel. K 2532—7393. Voorschoten. Dkt. H. Olthuis, tel. 2527, Gezondheidscentrum Wijngaar denlaan. Warmond. Zie Voorhout. Wassenaar. De artsen H. W. PHnk, tel. 2075, en J. C. Neef, tel. 8303, apotheek Siderius, Langestraat 86, tel. 2141. Woubrugge. Zie Langeraar. Zoetermeer. Dkt. P. Vegt, tel. 3035. Zwammerdam. Zie Nieuwkoop. Wij verzoeken onze corresponden ten ervoor te willen zorgdragen, dat de opgaven van dokters- en apothe kersdiensten voor de weekeinden, vrijdagmorgen in het bezit van de redactie zijn. „Alfred heeft -o'n vreemde ge woonte, moet je wetensteeds als ik een nieuwe hoed heb gekocht, koopt hij er ook een".

Leidse Courant | 1959 | | pagina 3