Mr Sormani, 40 jaar regent van Leidse hofjes, gehuldigd Grondeigenaar beeft geen zeggenschap nver aardnlie in zijn bodem Madagascar in diepe rouw 60 Hongaarse seminaristen heen gezonden Woningzoekend gezin statenloos in eigen land DONDERDAG 2 APRIL 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 „Rechtvaardige rentmeester" Wegens de grote verdiensten, die hij zich in de loop van veertig jaar heeft verworven als regent van liet Salvatorhofje en het St. Jacobshofje, werd mr. A. J. Sormani hedenmorgen een feestelijke hulde bereid. Daarvoor was in „Het Gulden Vlies" een groot aantal bewoners en be woonsters van de beide hofjes bijeen gekomen met regenten, bestuursleden en pachters. Ook deken W. P. M. Ha ring was onder de genodigden. Namens zijn mederegenten sprak de oudste regent, mr. H. F. A. Don ders als eerste zijn gelukwensen uit. Dat de Goede God hem veertig jaar lang als regent heeft laten leven, zag spr. niet als een verdienste van de heer Sormani: de verdienste ligt in het feit, dat hij gedurende zo vele jaren nuttig en heilzaam werk heeft verricht voor de beide hofjes en hun bewoners. Hij was een goed bouwmeester, die van het Salvatorhofje een sie raad heeft gemaakt. De voorzienin gen aan het Jacobshofje zijn minder spectaculair geweest maar niet min der ingrijpend. Doch niet alleen vond hij zijn taak in het registreren en administreren. De jubilaris maakte van het bestuur over de hofjes een warm stuk maatschappelijk werk door de belangstelling voor de be woners. Ook mevrouw Sormani werd in de hulde betrokken. Zij heeft op haar eigen manier een weg gevonden naar de harten van de mensen. Het was de wens geweest van de mede-bestuursleden van de beide hofjes, de heer en mev ouw Sorma ni een reis aan te bieden als blijk van waardering voor hun beider werk. De jubilaris had dit huldeblijk te groot gevonden en afgewezen De heer Donders stelde daarom voor, „in conclaaf" te gaan en alsnog een pas send geschenk te kunnen bedenken. Deken Haring zinspeelde in zijn toe spraak op het Evangelie van de rent meester, daarbij ten rechte het adjec tief weglatend. Hij had bij het afleg gen van de rekenschap door de heer Sormani, diens boeken immer ac- coord bevonden. Zelfs las men tus- I sen de cijfers door steeds de achter- grond. De werkzaamheden van de heer Sormani waren, door zijn dage lijkse zorg, vele. De deken bood de jubilaris en diens echtgenote tot slot van zijn toespraakje, zijn welgemeen de gelukwensen. Namens de bewoners van het St. Jacobshofje spark de. beer P. M. v. d. Steen een woord van hulde. Hij zag het vele werk door de heer Sor mani voor het hofje gedaan als ge stuwd door een diep sociaal gevoel. Hij wenste hem met Gods zegen nog vele jaren, waarna de heer J. H. Ket- tenis aan de heer en mevrouw Sor mani de cadeaus van de hof-bewo ners aanbood. In dezelfde trant sprak mevr. M. N. A. Rohreyn (77) de wensen uit na mens de bewoners van het Salva torhofje. De oudste bewoonster van het St. Salvatorhofje, mevr. Smit, overhan digde mr. Sormani het cadeau. Na deze toespraken bleven de ge nodigden nog enige tijd gezellig bij een. Britse t. v. had succes met 1 april-grap Een van de beste grappen in de ge schiedenis van de Britse televisie is woensdagavond door de commerciële televisie op het scherm gebracht toen zij miljoenen kijkers de eerste foto toonden, die ooit van een „verschrik kelijke sneeuwman" zou zijn ge maakt. In haar tv-jorunaal verscheen ene professor Hetherington, die aan de hand van kaarten en foto's aantoonde dat hij de „verschrikkelijke sneeuw man" dichter had benaderd dan wel ke Europeaan ook. Verder liet hij nog wat haar zien, dat hij uit de vacht van de sneeuwman had kunnen trek ken. Na het relaas over zijn tocht in het Himalajagebergte toonde de „geleer de" een onduidelijke close-up, van een aapachtig gezicht en vervolgen-s een afbeelding van de voetafdrukken van AFSCHEID VAN DR VAN WIJNGAARDEN Dr Klasens opvolger museum oudheden Bij Koninklijk Besluit van 20 maart 1959 is dr. A. Klasens thans weten schappelijk ambtenaar le klasse in vaste dienst bij het Rijksmuseum van Oudheden te Leiden gerekend met in gang van 1 januari 1958 bevorderd tot wetenschappelijk hoofdambtenaar in vaste dienst bij dit museum en met ingang van 1 mei 1959 benoemd tot directeur van dit museum. Bij Koninklijk Besluit van 20 maart 1959 is aan dr. W. D. van Wijngaar den met ingang van 1 mei 1959 op zijn verzoek eervol ontslag verleend, als directeur van voornoemd museum, met dankzegging voor de vele in zijn functie bewezen diensten. ALPHEN AAN DEN RIJN Schade wordt geheel vergoed Op uitnodiging van de heer J. Rij laarsdam Sczn., representant van de rgrarische bevolking van Alphen aan den Rijn, waren woensdagavond veie vertegenwoordigers van polder besturen, agrarische standorganisa ties van alle richtingen en van ver enigingen voor bedrijfsvoorlichting op land- en tuinbouwkundig gebied, alsmede enkele vertegenwoordigers van de burgelij ke overheid, in hotel „Toor" bijeen om te luisteren naar een interessante uiteenzetting van mr Briët uit Oldenzaal over het opspo ringswerk naar en de winning van aardolie en aardgas uit de Neder landse bodem, vanwege de Neder landse Aarolie Mij (N.A.M.). *Deze bijeenkomst, die gezien de grote belangstelling haar doel zeker niet zal hebben gemist, is in hoofd zaak belegd om een antwoord te vin den op de vele vragen welke bij de eigenaren van gronden zijm gere zen, nu de N.A.M. haar werkzaam heden ook naar deze streken heeft uitgebreid. Mr Briët hield een beschouwing voor de rechten van grondeigenaar en concessiehouders, waarvan hij vele nog heersende misverstanden uit de wereld hielp. AARLANDERVEEN DE HEER C. J. KEMPEN OVERLEDEN Gisteren is overleden, in de leef tijd van 77 jaar, de heer Christ. J. Kempen. De heer Kempen was 32 jaar lid van het kerkbestuur van de parochie van de H. Petrus en Pau- lus te Aarlanderveen en bovendien 65 jaar lang een zeer trouw lid van het zangkoor. Tot slot vertoonde mr Briët een fraaie film over de winning van aardolie door de N.A.M. Het was gisteren reeds de derde maal dit jaar, dat burgemeester Z. Bruins Slot, in een huldigingsbijeen komst van een 40-jarige jubilaris bij N. Samsom n.v. een Koninklijke on derscheiding mocht uitreiken. De burgemeester, die vergezeld was van de heer J. Constandse, wnd. gem. secretaris, memoreerde dit in zijn toespraak tot de jubilaris. Ditmaal was het de heer J. J. Stapper, die terug kon zien op een diensttijd van 40 jaar aan genoemde onderneming, gedurende welke tijd hij vrijwel uitsluitend werkzaam was als typist in de afdeling Correspon dentie. Nadat de burgemeester met een hartelijke toespraak de Ere-medaille, verbonden aan de Orde van Oranje- Nassau had uitgereikt en de jubila ris en zijn familie met deze onder scheiding had gelukgewenst, sprak namens directie en commissarissen, die volledig aanwezig waren, mr R. H. Samsom. Hij bood he heer Stap per het gouden ereteken der onder neming, met diamant, voor 40-jarige dienst aan, benevens een waardevol geschenk als herinnering aan deze dag. De directeur legde vooral de na druk op het feit, dat de verzorging der correspondentie zulk een grote nauwgezetheid eist. De jubilaris, die hoge* eisen aan eigen werk stelt, is er in geslaagd dit werk steeds tot ieders tevreden heid te doen. Ook de volgende sprekers, de he ren J. Raatgever en J. J. C. Vergouw getuigden van de grote toewijding en de nauwkeurigheid van het werk van de jubilaris. Laatstgenoemde bood het cadeau van het personeel In deze bijeenkomst, die gehouden werd in de cantine van het bedrijf werd ook de stem gehoord van de vroegere chef en oud-collega van de jubilaris, n.1. de heer J. Post hum a moest zijn. Hy had een gevoelig woord op de bandrecorder laten vast leggen. In zijn dankwoord betrok de heer Stapper ook uitvoerig zijn afwezige vriend Posthuma, hem eveneens via de bandrecorder antwoordend. WOUBRUGGE Na het afvuren van enkele ka nonschoten begon woensdagavond om half acht een uitgebreide en rea listische oefening van de organisatie B.B., waaraan circa 150 leden deel namen. De gehele blokploeg van Wou- brugge kwam onmiddellijk in actie. Verondersteld werd, dat een mili taire colonne de provinciale brug passeerde en juist op dat moment vanuit de lucht werd aangevallen, waarbij diverse branden uitbraken. Er kwam al vrij spoedig assistentie van de brandweerploegen uit Al phen, Ter Aar, Nieuwkoop, Leimui- den en Hoogmade. Verder werkten mede een mobiel geneeskundig team uit Oude Wetering. Verder een bomverkenningsploeg uit Alphen, de blokploeg uit Hoogmade, politie en andere teams. Behalve de verzamel plaats voor gewonden in de bijzon dere school, waar een 13-tal gewon den werden binnengedragen was er een Centraalpunt in het raadhuis, benevens politiepost, een ziekenhuis in het Gemeentelokaal, een gewon dennest en opvangcentrum voor vluchtelingen en daklozen in het Oude Raedthuys. Algemene oefen leider was het plaatsvervangend kringhoofd uit Alphen, de heer Van Noord. Voor één en ander bestond grote belangstelling van de zijde der inwoners. De heer J. Ros, kring hoofd uit Alphen, hield na afloop een nabeschouwing. de sneeuwman, die, zoals de profes sor meedeelde, zeer opmerkelijk wa ren omdat het wezen aan beide uit einden van de voeten tenen bezat. Na afloop vhn het programma werd de tv-studio door enige honderden mensen opgebeld. Het enige commen taar van de tv-maatschappij was: „Het is één april, meer hebben we niet te zeggen". Ofschoon het aantal doden na de wolkbreuken en overstromingen op Madagascar tragisch hoog is, is het aantal toch wel beneden het eerder gemelde cijfers van 3.000, zo is in officiële kringen meegedeeld. Het eiland is in diepe rouw. Dinsdag scheen de zon voor het eerst weer, wat het reddingswerk vergemakkelijkte, maar daar de ver bindingen en het vervoer nog bijna geheel ontwricht zijn, is geen be trouwbare schatting van het aantal slachtoffers en de aangerichte schade mogelijk. Volgens welingelichte kringen zijn ongeveer zestig priesterstudenten van het r.k. seminarie in Boedapest heengezonden, omdat zij zich niet aan de verstrekte opdraehten hebben ge houden. Zij zouden hebben gehandeld uit solidariteit met 14 studenten die eer der dit jaar het seminarie moesten verlaten, omdat hun gedrag „in stryd was met het nieuwe leven van de Kerk en vyandig was aan haar denkbeelden". De studenten zouden een brief heb ben gezonden aan het epsicopaat waarin geprotesteerd werd tegen het wegsturen van hun mede-studenten en waarin zij zich solidair met hen verklaarden. Volgens genoemde krin gen deden de autoriteiten op alle studenten een beroep de brief te ver werpen en gehoorzaamheid te belo ven. Tien stemden toe maar zestig weigerden. De moeilijkheden zouden vorig jaar zijn begonnen toen stu denten weigerden een bijeenkomst bij te wonen die georganiseerd was door de „vredespriester^". De woningnood heeft in Noordwijk wederom geleid tot een tragedie, die gistermorgen een hoogtepunt bereik te in de uitzetting uit zijn woning van een jong gezin. Het is een geval dat niet op zichzelf staat maar de achter grond is een wettelijke verwikkeling, die alleen door de wijze doortastend heid van een Salomon tot klaarheid gebracht kan worden. Ieder jaar, buiten het 'badseizoen, zijn er velen, die een tijdelijk onder dak zoeken in een van de zomerhuis jes, waarin Noordwijk zijn gasten onderdak pleegt te bieden. In de afgelopen winter waren er ongeveer vijftig van die huisjes be woond. Ze vallen buiten de woning wet en de bewoning gesdhiedt volgens een overeenkomst met de eigenaar. Wanneer het seizoen aanbreekt ont- Opoe Van Velzen (108) overleden Vanochtend is in het gemeentezie kenhuis te Dordrecht op 108-jarige leeftijd overleden opoe Neeltje van Velzen, de oudste burgeres van Dor drecht en op een na de oudste in woonster van Nederland. Enkele we ken geleden moest opoe Van Velzen wegens darmstoornissen in het zie kenhuis worden opgenomen. Haar toestand liet zich toen evenwel niet ernstig aanzien. Plotseling kwam er echter een keer ten kwade in de situatie, en vanochtend is zij gestorven. Reddingboot zoekt vermiste jongen Vanmiddag omstreeks half een is de reddingboot Brandons" "uitge varen van Terschelling om te zoe ken naar een jongen, die zich naar men aanneemt, per kano op de Wad denzee heeft begeven en die nu wordt vermist. De jongen, die woon de op Oostterschelling, was van huis weggelopen en even later werd een kano vermist in het gehucht Baai duinen. Deze kano heeft de kust wacht nu ontdekt op een zandplaat ten zui-dem van Terschelling. Van de jongen is echter geen spoor. JEUGDIGE INBREKERS AANGEHOUDEN De Haagse politie heeft twee jon gens van 15 en 16 jaar aangehouden, die voor een waarde van ongeveer duizend gulden aan electrische appa raten hebben ontvreemd uit een ra- dioapparatenfabriek. De jongens hebben bekend, dat zij zowel op de Eerste als op de Twee de Paasdag in de fabriek hebben in gebroken. In de nacht van maandag werden zij door een surveillerende politie-agent aangehouden, toen zij per fiets een doos apparaten ver voerden. ZOETERWOUDE KADEVERBETERING IN ZWET EN GROOTEN BLANKAART POLDER De vergadering van stemgerech tigde Ingelanden van de Zwet en Grooten Blankaart Polder heeft be sloten, over te gaan tot de totale verbetering van de kaden langs de Ommedijksewatering en de Kees Jan Koenensloot. De totale kosten van dit werk zijn geraamd op f 127.180.-. De voorzitter, de heer W. M. van der Salm, sprak in zijn openings woord zijn grote teleurstelling uit dat voor dit plan blijkens de op komst van de ingelanden, zo weinig belangstelling bestaat. De rekening over het jaar 195# werd vastgesteld aan inkomsten op ƒ4722.91, uitgaven ƒ3033.13, batig saldo 1689.78. De begroting voor 1959 werd goedgekeurd aan inkom sten en uitgaven op f 5502.34 met een post voor onvoorziene uitgaven van 1775.31. In deze begroting werd nog geen post uitgetrokken voor het kadeplan omdat de uitvoering in dit jaar nog niet tot stand zal komen. De omslag werd evenihoog als het vorige jaar op 18.— per ha. gesteld. Het werk zal worden uitgevoerd D.A.C.W.-object waartoe de Grond- mij N.V. een begroting aan de Tech nische Dienst van Rijnland heeft ge geven. Deze raamde de kosten van het plan, na aftrek van de te verwach- ten D.A.C.W.-subsidie op ƒ38.110.I De kosten voor de afrastering ten bedrage van ƒ2.664.63 komen niet voor subsidie van Rijnland zodat de subsidiebasis 35.465.57. Hiervan wordt ingehouden gedurende twee jaren voor waarborg van de instand houding van de afrastering en goede oplevering van de grasmat 15% of 5.319.81 zodat tenslotte voor subsi die in aanmerking komt 30.145.56 of 15.072.78. Naast de mogelijkheid van deze subsidie groot 50% zal Rynland een financiering voor dit plan verstrek ken nl. een 4% annuïteitslening ge durende 15 jaar met een jaarlijiks bedrag van ƒ2.071.99 d.i. rond ƒ9.90 per ha. Als na twee jaren aan de ge stelde voorwaarden is voldaan kan het bedrag van de alsnog te verlenen subsidie van 50% van ƒ5.319.81 in mindering worden gebracht op het restant van de schuld, waardoor de jaarlijkse annuïteit wordt 1.805.62, is rond 8.65 per ha. Bij de behandeling van dit voor stel is de mogelijkheid tot het hef fen van een extra omslag op de be bouwde eigendommen, hetgeen de verhoging van de polderlasten niet ter sprake gekomen omdat hierom trent nog steeds niets bekend is op het gestelde verzoek aan Ged. Sta ten hieroe de mogelijkheid te ope nen. Een voorstel tot herziening van het Algemeen Reglement voor de polders in de provincie Zuid Holland zal in de a.s. voorjaarsvergadering van de Provinciale Staten nog niet. aan de orde komen. Eerst als deze reglementswijziging tot stand is ge komen zal het Provinciaal Bestuur voor elke polder afzonderlijk beslis sen over de noodzakelijkheid van de nieuwe vorm van heffing van pol derlasten. In het overgelegd0 plan was niet te lezen dat de kade aan de Kees Jan Koenensloot ook daarin was opge- nomen, hoewel in het plan 1956 de ze kade mede was begroot Het be stuur ontving nadei de geruststel lende mededeling van Rijnland, dat het object volledig was opgevat. Nadat de voorzitter had medege deeld, dat de verbetering van de pol derkaden, volgens de eisen die de keur van Rijnland stelt, geen langer uitstel meer zal dulden, spraken ook de ingelanden zich uit het aanvaar den van de gunstige subsidie-aan biedingen. Met algemene stemmen werd het voorstel aanvaard en ook het be sluit genomen aan het Hoogheem raadschap een verzoek te richten een subsidie van 50% te verlenen en ook de financierings-mogelijkheid ad 4% voor de polder te openen. De ingelanden van de Grooten Blankaart Polder spraken hun onte vredenheid uit over de onvoldoende afwatering en noemden daarbij als oorzaken de onvoldoende capaciteit van de duiker liggende in de perce len van de heer N. Juffermans en de verzakking van een duiker van de Provinciale Waterstaat. De voorzitter verklaarde, dat het bestuur niet bereid is eerstgenoemde duikers door bruggen te vervangen vóór de ingelanden van dit polder- deel de watering uitbaggeren. Aan de door het bestuur gegeven sugges tie om deze wateringen collectief machinaal te laten reinigen is geen gevolg gegeven. Tot verbetering van de duikers langs de weg zal het bestuur contact opnemen met de Provinciale Water staat. De ingeland C. A. van Santen ves tigde de aandacht op de schade die de motorvaart veroorzaakt aan de kade langs de Kees Jan Koenensloot. Dit gevaar wordt met het oog op de veenachtige samenstelling van deze kade door het bestuur ingezien waar toe besloten wordt aan Rijnland te verzoeken geen vergunning meer te verlenen tot het varen in deze wa tering. Kath. Vrouwenbeweging. De dames van de Katholieke Vrouwen beweging die interesse hebben om mee op excursie te gaan naar het Bouwcentrum te R'dam, op donder dag 16 april, kunnen zich van 1 tot 7 april opgeven bij mevr. Berg, Dorp straat 29 en mevr. v. Dietncn, Wei poort 93a. Vertrek van het dorp 12.45 uur, terug om 18.'j0 uur. ruimen de tijdelijke bewoners de huisjes en zoeken hun fortuin elders. Slechts een enkel geval blijft dan zon der onderdak. Tragische feiten. Een van hen is de heer Jaap Noord (24). Hij is geboortig uit Rijnsburg. Hij huwde in 1955 hij was toen in militaire dienst een meisje uit Noordwijk en trok nadat hij in juli 1956 uit dienst was gekomen met haar in een van de zomerhuisjes. Hij had daarvoor geen huisves tings vergun ning nodig en hij behoefde zich alleen maar in de burgerlijke stand te laten 'overschrijven van Rijnsfourg naar Noordwijk. Hij was burger van die gemeente: ontving er zijn oproep voor de ver kiezingen, voor herhalingsoefeningen, de belasting en alle mogelijke andere officiële stukken. De heer N. is werkzaam bij de kalk zandsteenfabriek te Katwijk. De eigenaar van het zomerhuisje heeft nu te kennen gegeven, dat de familie Noord (voorlopig) maar el ders moet gaan wonen omdat het sei zoen weer is aangebroken. Gedurende de zomerseizoenen van 1957 en 1958 verliet hij óók het ti.j- delijike tehuis en vond dan domicilie bij zijn schoonmoeder. Die heeft reeds inwoning van twee van haar fetrouwde kinderen. Ze is noi boven- ien zwaar ziek geworden en kan de drukte van meer mensen in haar huis je niet langer verdragen. De weg terug is de heer Noord en zijn gezin derhalve afgesneden. Er is inmiddels een kind l*/s) en over een paar maanden wordt een tweede kind verwacht De heer N. besefte aan de overeen komst te moeten voldoen maar was niet in staat, zijn gezin onder dak te brengen. Het gezin is nu uiteengeval len. Hij is naar zijn familie in Rijns burg teruggegaan; zijn echtgenote naar een tante in Noordwi'k. De meu beltjes zijn opgeslagen in een pakhuis. De mening van Noordwijk. De gemeente Noordwijk is van me ning, dat zij de heer Noord niet kan helpen. Hij heeft nooit een vestigings vergunning gekregen. Om practische redenen is de woonruimtewet geschei den van de inschrijving in het bevol kingsregister: de ene wet dekt de an der niet omdat and-rs mensen „on vindbaar" zouden kunnen worden. De heer N., aldus Noordwijk, is dus geen burger van Noordwijk, hij hoort in Rijnsburg thuis. Zij acht derhalve de verantwoordelijkheid voor het gedu peerde: gezin niet aanvaardbaar, kan de heer N. niet inschrijven op een wachtlijst of urgentielijst voor wo ningzoekenden en is bovendien van mening, dat hij eigenlij'k hooide te wonen in de gemeente, waarin hij werkt, Katwijk. De mening van Rijnsburg. Rijnsburg werd eerst dezer dagen van de affaire op de hoogte gesteld. Men had op het bevolkingsregister, aldaar de heer Noord „uit het oog verloren". In 1955 was hij in Noord wijk getrouwd, niet op een woning- lijst geplaatst en in 1956 definitief af geschreven. Als Noordwijk ooit een verklaring gevraagd zou hebben, dat de heer Noord ingezetene was van Rijnsburg, dan zou de gemeente die zeker gegeven hebben. Indien Noord wijk zuilk een verzoek alsnog zou in dienen, zou Rijnsburg bereid zijn voor de gedupeerden een (voorlopig) on derdak te zoeken. Rijnsburg erkent, dat het zakelijk is van Noordwyk, e zeggen, dat deze gemeente geen en kele verantwoordelijkheid kan aan vaarden. (Het meent, dat Noordwijk aanvankelijk niet zakelijk genoeg is geweest). Het is evenzeer zakelijk van Rijnsburg, aan te voeren dat de heer Noord geen ingezetene meer is. De gemeente Rjjmburg werd te laat op de hoogte gesteld. Niettemin wordt de onderhavige kwestie maandag a.s. aan de Rijns- burgse woningcommissie voorgelegd. Gistermorgen is namens de heer Noord een adres gerich' aan de heer J. Klaassesz, commissaris der Konin gin in de provincie Zuid-Holland. De heer Klaassesz ntt, zal mo*ïtcn uitmaken tot welke gemeente de heer Noord zal behoren. KOUDEKERK De heer P. Geerlof te Koudekerk a. d. Rijn herdacht gisteren, dat hij voor veertig jaar in dienst trad bij de N. V. v.h. Gebr. Oppelaar, dak pannen- en daineerbuizen fabrieken te Koudekerk. De jubilaris werd met zijn echt genote door de directie ten kantore ontvangen, in tegenwoordigheid van de heren Q. Waverijn, burgemeester en W v. \fegten Hz. en P. G. J. Smit, wethouders. De directie huldigde bij monde van mej. C. S W. Oppelaar, directrice, dc heer Geerlof, waarbij hem een ge schenk onder couvert en mevr. Geer lof fraaie bloemen werden overhan digd. Hierna sprak de burgemeester waarderende woorden. Spr. zeide bij zonder verheugd .e 2ijn dat hij zun openbare werkzaamheden te Koude kerk aan den Ryn beginnen mocht met de prettige mededeling, dat het H. M. de Koningin behaagd heeft de jubilaris de bronzen ere-medaille in de Orde van Oranje Nassau toe te kennen, waarna hij de heer Geerlof dit eremetaal opspeldde.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 3