Cees" naar de KRO? VLEES DUURDER? Moeders,de beer was los Eerste concert „Rokazano" Noordwijkerhout een avond van muzikaal genot WOENSDAG I APRIL 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 8 Vandaag verlaagde prijzen voor radio en televisie Met ingang van vandaag, woensdag leen de detaillist, die op de juiste wij- 1 april, zijn de prijzen voor Philips en andere radio, televisie en afspeelappa- raten in Nederland aanzienlijk ver laagd. Dit werd voor een gedeelte verkregen, doordat de rabatten voor de handel belangrijk werden verlaagd, terwijl ook de fabrikanten een even redig offer hebben gebracht in de stel lige verwachting, dat deze prijsver laging door een effiviency-verbetering van verkoop en produktie door alle ze zijn functie uitoefent, ernstige schade werd berokkend, maar ook de goede naam van het merkartikel bij de gebruiker door onvoldoende voor lichting en nazong in discrediet werd gebracht. Philips heeft er nooit twijfel over laten bestaan dat zij voorstander is van uniform geldende pu'bliekprijzen, een systeem, waarbij indien het al thans op verantwoorde wijze wordt betrokken partijen voor een deel kan gehanteerd ook de belangen van worüen opgevangen. Ter illustratie volgen hier de nieu we pryzen van enkele televisietoe stellen met daarachter tussen haak jes de oude prijzen: f 695 (f 796); 865, 995), 976, f 1046), 1146, 1245), en 1365, 1465). Philips tekent hierbij aan dat be halve in nabuiur landen ook in Ne derland zij het spodadisch con- ourrentieprak'.ijken ingang hebben gevonden, waarbij door enkele detail handelaren een dusdanige roofbouw werd gepleegd, dat hierdoor niet al- n Nu het topseizoen in Hilversum al weer bijna voorbij is en de amuse mentsprogramma's hun laatste afle veringen beleven, gonst het in de ra- diostad van geruchten over bekende radio-artiesten, die van omroep zou den gaan verwisselen. Het belangrijkste „slachtoffer" van deze geruchten, die in het praatgrage Hilversum bijzonder veel gehoor vin den, is op het ogenblik de populaire AVRO-medewerker Cees de Lange, aldus meldt de „Tel." Op de receptie die gistermiddag in het AVRO-restaurant ter gelegen heid van Kommer Kleyn's afscheid werd gehouden, hoorde men zijn naam vele keren noemen. Cees de Lange zou volgens deze verhalen het volgende seizoen breken met de AVRO en een wekelijks pro gramma krijgen bij de KRO. De reden van deze opzienbarende stap van Cees de Longe, die enige tijd geleden met even veel opzien van VARA naar AVRO verhuisde, is een verschil van mening, dat gerezen is over de programma's die Cees de Lange het komende seizoen bij de AVRO zou kunnen verzorgen. Naar aanleiding van deze geruchten heeft het blad Cees de Lange om commentaar gevraagd. Hij was tegenwoordig blijkbaar een dwingen de eis in de radio-wereld bijzonder voorzichtig. „Er is nog niets officieel", zei hij, „maar er worden wel besprekingen gevoerd en inderdaad heb ik een prachtig aanbod gekregen van de KRO voor §en programma, dat ik al tijd erg graag heb willen doen". Quizmaster. Over zijn samenwerking met de AVRO zei hij: „Met Flip van der Schalie heb ik het afgelopen seizoen bijzonder prettig gewerkt. De „Haal je schoolgeld terug"-uitzendingen, waarin ik de quismaster was, zijn ge tuige de reacties van het publiek wel ingeslagen. Maar toen ik vandaar op belde naar de AVRO om te vragen, wat men mij voor het volgend seizoen te bieden had, zei men alleen maar vijftien uitzendingen van „Haal je schoolgeld terug" en ten slotte ben ik niet alleen maar quizmaster. Dat dit gerucht overigens wel op waarheid berust blijkt wel uit het plan dat Cees de Lange heeft om reeds half mei een enkel program maatje samen met zijn vrouw Lucy Steyn voor de KRO te verzorgen. Bo vendien ziet men hem de laatste tijd veel samen met KRO-producer Tonny Schifferstein, die steeds meer goede artiesten aan zijn Tierelantijnenpro gramma weet te binden. OOK OMLAAG! In navolging van de Philipsfabrie- ken hebben ook de importeurs van de Duitse t.v.- en radiotoestellen van het merk Blaupunkt voor een prijs kunnen kopen, die gemiddeld 20 pet benoden de tot dusverre gangbare prijs ligt. Blaupunkt radiotoestellen zullen gemiddeld 14 pet goedkoper worden. Dit is vanmiddag officieel medegedeeld door de importeurs van deze Duitse fabriek, de Electro- techniek N.V. te Amsterdam. Het ziet ±r naar uit, dat de vlees- prijzen in de komende maanden zul len stijgen. Dit deelde de heer C. Burger, bestuurslid van het product schap voor vee en vlees vanmorgen te Utrecht mede tijdens een verga dering van dit produktschap. Tevoren had de voorzitter van het produktschap, de heer Joh. de Veer, tijdens de bespreking van de markt situatie er reeds op gewezen dat de koeien momenteel zeer duur zijn. De stijging van de vleesprijzen noemde de heer Burger onder an dere ook een gevolg van het sulfiet- verbod, waardoor de slager zioh ge noodzaakt ziet magerder en fijner en dus duurder vlees voor de gehakt te verwerken. Het afgelopen weekeinde is in Den Haag uit een huis aan de Denneweg 10.800 gestolen. Uit een perceel aan de Van Stolk- weg, gedeeltelijk als kantoor inge richt, verdween uit een geldkistje 1700. Uit een hotel aan de Frederik Hen driklaan werd een bedrag van 350 gulden gestolen. Narcissen en freesia's vormden gisteren de hoofdschotel op de we kelijkse keuring in Haarlem bés te freesia's en béste narcissen! Van Turbergen, Haarlem, bracht bijv. de fraaie en forse freesia White Cloud naast de lichtgele Kimberley met de zware kammen en de rose- rode Ambrosia. Een prima indruk maakte ook de blauwe freesia Mo zart van Wülfinghoff's Bloembollen- bedrijf, Rijswijk, die tevens de lichtgele Moonligt en de diepgele Full Moon naar voren bracht. De fa. v. d. Linden uit Hillegom etaleer de de purperrode Stockholm. Bij de narcissen bracht de fa. Zandbergen-Terwegen, Sassenheirn, een imponerende collectie klein- bloemige aanwinsten. Het cyclami- neus-type speelt daarin een voor aanstaande rol. Bijzonder goede aau- winsten vielen in deze groep te be wonderen stuk voor stuk elegant en prima materiaal voor de rots- tuin. Van de fa. Lubbe uit Oegst- geest waren vooral de forse ge 1-3 grootkronige Yellow Sun, de gele trompet Dorninator en de voorname Trousseau de uitblinkers. Warnaar Co, Sassenheirn, liet naast Orange Standard o.m. twee vazen met ge mengde narcissen zien een dui delijke staalkaart van de vormen en kleuren die deze Sassenheimse firma te bieden heeft. G. B. Vroomen Zn te Sassenheirn, voerde ook een mooie collectie ten tonele. Vooral Prof. Einstein viel sterk op met daarnaast paradepaarden als Barnet Brow ning Dutch Master en Golden Triumphator. Van de tulpen noteerden we nog de fosteriana Yellow Imperator van Chr. Kieft, Limmen en de gestreepie Beauty of Volendam van E. Kooy. Vrouwenparochie. DAKOTA VAN AMERIKAANSE MARINE VERONGELUKT Een tweernotorig transportvliegtuig van de Amerikaanse marine van het type Dakota is dinsdagmiddag bij een poging om van het vliegveld van Na pels ->p te stijgen verongelukt. Vier mensen kwamen om het leven en der tien werden gewond. Het toestel was met marineperso neel en familieleden op weg naar Malta. Een der slaohtoffers was een Italiaanse tuinman die in een plant soen naast de startbaan werkte. Drie van zijn collega's werden gewond. Het toestel had vijftien passagiers en een bemanning van zes leden aan boord. De oorzaak van het ongeluk is niet bekend. Gisteravond laat werden een 34- jarige vertegenwoordiger en een 45- jarige koopman, beiden uit Rotter dam, op een donker gedeelte van de Eendrachtsweg aangevallen door drie of vier jongemannen. Het twee tal werd tegen de grond geslagen en een der aanvallers vroeg de ver tegenwoordiger: „Hoeveel poen heb je bij je?" De knapen gingen op de j stoffelijk overschot is tevergeefs ge vlucht, toen voorbijgangers kwamen dregd, KORTE golf In het Wilhelminagasthuis te Am sterdam is overleden de 56-jarige heer P. B. de Vries, die vorige week woensdag op de kruising Ferd. Bol straatEerste Jan Steenstraat fietste en door een tram werd aangereden. In de Nieuwe Maas is dinsdag de 6-jarige Peter de Bree verdronken. Het ventje hoort thuis aan boord van het Rijnschip „Seam 14", dat bij de Steenplaats ligt. Het jongetje is bij 't spelen overboord geslagen. Naar zijn aanlopen. De vertegenwoordiger had een hoofdwond opgelopen, vermoe delijk door een slag met een of an der voorwerp. Zijn metgezel had schaafwonden aan het voor hoofd. Beiden zij nin het ziekenhuis Coolsingel behandeld. PAARD TRAPT KIND DOOD Gistermiddag omstreeks twee uur is in de buurtschap Nieuw Wehl on der de gemeente Wehl het 3-jarige jongetje B. Hei tink op slag gedood door een trap van een paard. Het knaapje zat naast zijn vader op een De 72-jarige voetganger Th. J. Coenders, die maandagavond laat op de Oranjesingel te Nijmegen plotse ling de singel overstak, werd door een auto gegrepen en ernstig gewond. De man is gisteren aan de gevolgen van de aanrijding overleden. Marokko en Tunesië hebben maandag zes conventies voor cultu rele, economische en technische «sa menwerking getekend. De pianist Artur Rubenstein heeft in Winnipeg verklaard dat hij niet meer in Montreal en Ottawa zal optreden als men geen betere instru menten tot zijn beschikking stelt dan boerenwagen, toen het naast de wa- „de oude valse wrakken" waarop hij het KOMMER KLEYN NAM AFSCHEID Kommer Kleyn, eerste regisseur bij de hoorspelafdeling van de AVRO, heeft, met een druk bezochte receptie j afscheid genomen. Tal van radiofigu-1 ren waren hiervooor gistermiddag in het AVRO-restaurant bijeengekomen, i Een echt afscheid gold het ook weer j niet, want met ingang van 1 april iS Kommer Kleyn benoemd tot hoofd van de hoorspelkern van de Neder landse Radio Unie. De directeur van I de AVRO, de heer D. Repko, herin nerde aan het verleden van Kommer Kleyn, die met Eduard Verkade en Bouwmeester samen heeft gespeeld. „U bent de man geweest, die in Ne- j derland de deur heeft open gemaakt i voor he'. radiohoorspel", aldus de heer Repko, die er tevens aan herinnerde, dat Komimer Kleyn. de dienst van de AVRO verlaten heeft in verband met het bereiken van de 66-jarige leeftijd. WOUTER PAAP KREEG „PIERRE BAYLE-PRIJS" Voor zijn grote en verdienstelijke werkzaamheden op muzikaal gebied, de laatste jaren verricht door de be kende musicus Wouter Paap, is deze de muziekprijs „Pierre Bayle" toege wezen, een prijs groot 1250, in 1955 ingesteld door de Rotterdamse Kunst stichting. De prijs wordt jaarlijks toe gekend. De prijs, die behalve uit het ge noemde geldsbedrag bestaat uit een penning, ontworpen door de Rotter damse beeldhouwer C. v. Kralingen, zal op zaterdag 11 april in de aula van het Rotterdamse museum Boy- mansVan Beuningen worden uitge reikt. De iury die de prijs aan Wouter Paap neeft toegewezen bestond uit de heren prof. dr. E. Reeser, Willem An- driessen, dr. J. Daniskas, en W. A. Wagener, Secr. van de jury was drs W. Hofman. Enkele dagen geleden werd de berenverzameling van Ouwe- hands dierenpark bij de Greb- beberg te Rhenen aangevuld met drie mooie, sterke Maleise beren. Zij werden met twee reeds enige tijd in het dieren park wonende soortgenoten on dergebracht in één hok. Onder de nieuwkomers was er echter een, die de vrede steeds maar weer verstoorde. Hij werd dien tengevolge „gestraf" met een zame opsluiting, wat bruintje in het geheel niet beviel. Met overleg en zijn vlijm scherpe, harde klauwen begon hfj het cement voor zijn deur weg te krabben. De beer hield deze arbeid drie dagen vol, toen vond hij het tijd om eens een kansje te wagen een zette zijn zware gewicht tegen de ijzeren deur, die ogenblikkelijk bezweek. Een en ander ging niet geruisloos en een bewaker kwam gealarmeerd aanlopen en be landde in de behaarde poten van de vluchteling, die de bewaker evenwel geen blik waardig keur de en een gang wilde graven naar het verblijf van zijn fa milieleden (waarschijnlijk met kwade bedoelingen). Even later verscheen een knokploeg van dierentuinper - soneel met directieleden aan het hoofd. Het werd een vrolijke jacht, welke toch nog drie uur duurde. Na veel vijven en zessen werd de Maleise Bruin weer een afzonderlijke woning binnenge- manoeuvreerd. enkele jaren geleden heeft moeten spelen. Ruim twintig jaar geleden had Joseph Aloysius Nobl uit de Engel se plaats Preston voorspeld, dat hij op een Goede Vrijdag om drie uur zou i overlijden. Dit jaar is deze voorspel- ling in vervullinr gegaan, Noblet be- zweek omstreeks het aangegeven ijd- 1 stip op de operatietafel. Hij was 74 1 jaar. i Twee Oost-Duitse ingenieurs en een employé zijn dinsdag te Potsdam j tot gevangenisstraffen variërend van I zeven tot vijftien jaar veroordeeld I wegens „economische spionage" 'oor rekening van het anti-communistische „comité var vrije juristen" te West- Berlijn. I In de periode van Goede Vrijdag to en met Tweede Paasdag zijn n 1 Groot-Brittannië minstens 33 nensen tengevolge van verkeersongelukken j om het leven gekomen, terwijl er 1.183 werden gewond. Het verkeer op de internationale luchthaven van Los Angeles wordt indirect in gevaar gebracht door het vrij grote aantal konijnen dat zich daar ophoudt. Het gebeurt nil. nogal eens dat een konijn door een vlieg- tuig wordt overreden, waardoor tal- I rij ke buizerds, die het op de stoffe lijke resten van de dieren hebben voorzien, worden aangetrokken. Deze vogels vormen vooral voor straal vliegtuigen een groot gevaar. Het heeft lang geduurd als we het wel hebben ongeveer 4 jaar na de oprichting voordat het r.-k. gemengd koor „Rokazano" de stap naar het concertpodium durfde wa gen. Het lijkt ons dan ook moeilijk voor de dirigent en het bestuur van een nieuwe zangvereniging, het juis te tijdstip te bepalen. Om leden te werven is het immers nodig, dat men in de openbaarheid treedt, maar dan moet het een goed LEIDERDORP RAADSTUKKEN In de a.s. raadsvergadering zal het besluit vallen over de bouw van de rioolwaterzuiveringsinstallatie. De aanleeg van de cenitrale riolering is thanszover, dat deze in de loop van het jaar zal kunnen functioneren. Het hoogheemraadschap van Rijnland heeft b. en w. van Leiderdorp mede gedeeld, dat het zaak is zo spoedig mogelijk met de bouw te beginnen in verband met de kwaliteit van het Rijnwater. Het ingenieursbureau Van Brug gen c.s. heeft een plan gemaakt voor een installatie nabij de' molen van de Kalkpolder. De kosten worden begroot op 600.800.waarin niet begrepen de aanleg van electr. en water van de ontworpen bebouwing in complex V van het grondbedrijf tot de grens van de zuiveringsinstal latie. Deze aanleg door en voor re kening van de gemeente aan te leg gen worden geraamd op 7700. Flatgebouw. Aan het Bouw- en Aanemersbe- drijf fa. H. G. Hendriks te Wasse naar is destijds een perceel bouw grond verkocht bestemd voor de bouw van 24 woningen in 3 woon lagen voor 80.000.Interne moei lijkheden bij genoemde fa. zijn oor zaak, dat deze bouw niet doorgaat, de koop is ongedaan gemaakt. Een nieuwe gegadigde is de N.V. Europabouw te 's Gravemhage, die het bouwplan reeds gereed heeft en zo spoedig mogelijk zal beginen wan neer de grond hem ter beschikking wordt gesteld. B. en W. stellen voor hiertoe te besluiten door de grond aan genoemde fa. te verkopen. Premiewoningen. Bij besluit van 27 febr. 1959 ver kocht de raad grond voor de bouw var 59 premiewoningen, uit te voe ren door de Bouw- en Handelsmij. J. J. Berghout N.V. te Rotterdam Een nadere bestudering van het ter rein wees uit, dat er niet 59 maar 60 woningen kunnen worden gebouwd. In verband daarmede zal voor de grond worden betaald 60x3200 is 192.000.—. Agenda De raad komt op vrij dag a.s. bijeen ter behandeling van o.a. voorstel onbewoonbaar verkla ring van de woningen Nieuwe weg 1 en Jaagpad 63; voorstoi intrekking raadsbesluit no. 151 en tot verkoop van deze grond aan de N.V. Europa- bouw; voorstel niet-ontvankelijk- verklaring van het verzoek van het r.k. schoolbestuur tot verdere inrich ting van de r.k. lagere school; voor stel onderhandse aanbesteding van de verbetering woningen in het Van Leeuwenpark; voorstel tot het bou wen van een rioolwaterzuiverings installatie. concert zijn, waarmede men propa ganda maakt en het beperkte aan tal leden, vooral bij de mannenstem men, maakt het juist moeilijk om een goed programma samen te stel len. Gisteravond neeft Rokazano zich onder leiding van de heer J. Postma op het podium in de zaal van hotel v. d. Geest gewaagd en wij mogen gerust zeggen, met groot succes. Met het hem ten dienste staande, in om vang en kwaliteit nog beperkte stem- menmateriaal, heeft de heer Postma een programma van U nummers uit gevoerd op een wijze welke bewon dering afdwingt. Hij had bij de keu ze van de nummers niet te boog ge grepen, maar zich ook niet ingesteld op een gemakkelijk succes bij een welwillend publiek. Wij vermelden het openingsnummer „Locus Iste" van Bruckner, „Caro mio ben", „Den Uil" van Alph. Diepenbrock, „Do- mine salvam fac" van Giessen, en de slotnummers „Lascia ch'is pian- ga" en het „Halleluja" van Handel. Deze en alle andere nummers wer den practisch foutloos, steeds zuiver, met beschaafde klank en toch met veel enthousiasme gezongen. Dank zij de zeer bekwame leiding ontbra ken de nodige nuanceringen in het tempo en de sterkte van het geluid niet. Dat de tenoren heel goed ver sterking met een paar heldere stem men kunnen gebruiken en dat het geluid van de sopranen bij de heel hoge noten nogal dun was, zal ieder een wel gemerkt hebben, maar dat deed toch geen afbreuk aan de goede prestaties van dirigent en koor in liet geheel. Voor aanvulling op en afwisseling van het programma van het gemend koor had men zijn keus niet op to neel of cabaret laten vallen. Men hield zich bij de muziek. Allereerst was er het Sassenheimse meisjes koortje „De Parkieten" dat nog pas een goed half jaar bestaat, doch dat eveneens onderleiding van de heer J. Postma, al een eenvoudig maar alleraardigst programma wist te brengen. Verder hoorden wij de Noordwijkerhoutse klarinettist, B. v. d. Burg, en tenslotte was er nog de heer J. van Graas,, die over een prachtigebas-bariton beschikt. Voor de begeleiding van het Bloe- menlied, waarin gemengdkoor en meisjeskoortje samenzongen, en van het „Halleluja" zorgde de heer C. Laros uit Noordwijk. Als deze avond Rokazano nog geen voldoende aanwinst van nieuwe le den bezorgt, dan weten wij echt niet wat er nog aan gedaan kan worden om Noordwijkerhout tot zingen te bewegen. In zijn inleidend woord heeft de voorzitter, de heer N. v. Haarlem, jn het kort gewezen op de vreugde, welke men vinden kan in het zin gen met elkander. Dc behoefte om te zingen en goed stemmen, zij zijn er stellig beide ook in Noordwijkerhout. Rokazano heeft gisteravond bewe zen, dat men met flink repeteren onder bekwame leiding, tot zeer goede prestaties kom er kan. Avondmis op de eerste vrijdag. In tegenstelling tot andersluidende berichten in Sur sum Corda is ei; vrij dagavond, 3 april, des avonds om 7 uur in de St. Victorkerk een Avond mis. Wat lezers schrijven HOOGMADE, 30 maart 1967 Voor de zoveelste maal in succes sie, je raakt onderhand de tel kwijt, bevond Hoogmade zioh in het mid delpunt van de narigheid. Vrijdagmiddag n.1. constateerde iedereen tot grote ergernis, dat de stroom weer uitgevallen was. Men had n.1. bij werkzaamheden aan de nieuwe weg i.p.v. naast de lidhtkabel op de kabel geheid. Intuitjef en door ervaring rijker geworden voelde men aan, dat het de ze keer wel heel erg lang zou kunnen duren, alvorens men de lichtknop weer met succes zou kunnen over- draaien. Door de ervaring is het n.1. mogelijk geworden het herstel van de verschillende lichtloze tijdperken statistisch te bepalen. Was het de eer ste keer een halve dag, dat men zon der stroom zat, de tweede keer be droeg het reeds een halve dag en een nacht, terwijl Hoogmade de derde keer reeds voor een gehele nacht plus een gehele dag van licht verstoken was. Deze rekenkundige reeks zette zich ook deze keer weer in successte voort. Het dorp zat nu een nacht plus an derhalve dag zonder electriciteit. Het gevolg was dat men, waar het althans mogelijk was, nu met geïm proviseerde middelen zijn diverse werkzaamheden moest verrichten. Er waren echter nu mensen, die hun werk niet konden doen en diver se onnodige onkosten moesten maken om toch hun verplichte werkzaam heden tot een goed einde te brengen. Ik spreek nu uit het oogpunt van de zakenlieden, de huismoeders en al len die op electriciteit zijn ingericht. Gevolg was, dat ten groot deel van het werk op Eerste Paasdag moest geschieden. Ongetwijfeld zal bij iedereen de vraag rijzen, hoe een der gelijke toestand b.v. in Leiden zou worden geklaard. Zal dan ook ieder een met een dergelijke praehistorische toestand genoegen nemen?. Achteraf heb ik echter gehoord, dat dit lichtloze tijdperk tot doel gehad heeft om de boze geesten uit het dorp te verdrijven. Dan heb ik natuurlijk niets gezegd. KOOS VAN DER VOORN BIOSCOPEN. De films in de week van 27 maart tot 3 april zijn door de Kath. Film- Centrale als volgt gekeurd Casino: „De blauwe maagden van St. Trinian's", alle leeftij den. Lido: „Operatie Amsterdam", 14 jaar. Luxor: „De schrik van het batal jon", alle leeftijden. Trianon: „De familie Trapp in Ame rika"; alle leeftijden. Rex: „De wraak van Zorro", 14 jaar. (Donderdag „Koningin Christina", volwassenen Kleermaker-barbierin Ter Aar een voortreffelijke combinatie UIT DE OMGEVING ZOETERWOIJDE „S.J.Z." In verband met de Paasvacantie is er voor de dames en de meisjes van de afd. gymnastiek geen oefenavond. Donderdag a.s. organiseert het bestuur wederom 'n klaverjasavond voor de klaverj as- competitie, deze wordt gehouden in het café van de heer Roeleven en begint om 7.45 uur. Vrijdag a.s. be- gint voor de afd. Voetbal de buiten- i training en het bestuur verwacht daar alle senioren. D. van Luiing 55 jaar in ,,de vakken" Het is vandaag beslist geen mop, 'dat de heer D. van Luiing precies 55 jaar kleermakerbarbier is onze gemeente. Toen we voor die gele genheid deze bekende figuur even opzochten, bleek reeds bij de eerste opmerking, dat hij nog steeds niet veranderd is, want de oude kleer maker begon rijn verhaal met drie data: op 1 april ben ik hier begon nen, op 6 april ben ik getrouwd en op 7 april kwam het eerste kind. Na onze verwondering merkte hij op: maar ik zeg er geen jaartal bij. Dat was weer zo'n typische kappersop merking van de heer Van Luiing, die hij in al die jaren zoveel heeft gemaakt, want een goede kapper weet altijd wel wat. En ook deze I 82-jarige kan een heel verhaal ver tellen. Geboren in Woubrugge bij de overzet aan het Paddegat moest de jonge Dirk al spoedig meehelpen de kost voor het gezin op te scharrelen. Een tocht te voet als jongen met paarden en koeien naar de markt te Woerden of die te Leiden, was al spoedig een taak die moest worden vervuld. In diverse polders rond Woubrug ge is het gezin v. Luiing de grond legger geweest voor het in cultuur brengen van gronden, waarbij het het water uit de grondwellen nogal wat werk verschafte. Maar Dirk wilde reeds jong kleermakerbar bier worden en dat kon thuis niet worden geleerd. Daarom werd een baas in Loosduinen bereid gevonden hem het vak te leren. Als kapper ging de jonge Van Luiing de tuin- dersbedrijven af om de mannen tus sen het werk door van de baard te ontdoen. Bij de baas-kleermaker werkte men gezamenlijk maar wat langer om één van hen gelegenheid te geven de lessen in het snijden in Den Haag te kunnen laten volgen. Met deze kennis kwam na 6 jaar, de heer Van Luiing naar Ter Aar om zich daar te vestigen. In een kamertje bij vrouw Lamens aan het Jaagpad werd het bedrijf begonnen. De heer Van Luiing was de eerste kapper in onze gemeente. Na een jaar kwam een betere gelegenheid voor de „nieuwe" zaak. Het huis van Ant. Heemskerk aan de Aardam bood ruimere ontplooiingsmogelijk heden. Op woensdag en zaterdag trok de barbier er 's morgens om 6 uur op de fiets op uit om de mannen aan huis te gaan scheren en dat voor 7V» cent per baard. En dan na het haastig naar binnen gewerkte mid dagmaal kwamen de mannen tot zelfs uit Langeraar, in de scheersa- lon. Daarnaast moeten kostuums en broeken worden gemaakt en her steld. Voor 8 gulden werd een ge heel „pak" gemaakt. Al spoedig leerde ook deze vakman zijn klan ten goed kennen en daarom beviel het „pak" altijd goed, want bij de maak stond het figuur van degene die het moest dragen, de kleermaker duidelijk voor de geest. In 1913 werd het nieuw gebouwde pand betrokken in welke zaak ook nu de heer Van Luiing het bedrijf nog steeds met veel animo uit oefent. „Mijn werk doe ik nog altijd met veel plezier" merkte de grijzende kleermaker op. Het is wel toevallig, dat deze man, wie moppen en gui tige opmerkingen niet vreemd zijn, juist op 1 april 1904 zijn bedrijf in onze gemeenschap is begonnen. Klaverjaswedstrijd Onder flin ke belangstelling werd in café van Acker te Aardam een Paas-Klaver- jaswedstrijd georganiseerd Uitslag: 1. B. Rietveld Ter Aar 518-1 pt; 2. J. Heijman te Aarlandervtfen 5041 pt; 3. Nic. Oostveen Ter Aar 4960 pt; 4. H. Fakker Ter Aar 4954; 5. H. Hoogenboom Ter Aar 4905; 6. A. Tatje Alphen a. d. Rijn 4854; 7. A. van Bolder Alphen a. d. Rijn 4751 pt; 8. H. Spek Ter Aar 4520 pt; 9. J. Bader Ter Aar 4501 pt; 10. S. Hoogerworst Ter Aar 4435 pt. Aetherklanken DONDERDAG Televisieprogramma's. NTS: 20.00 Journ en weeroverz. AVRO: 20.20 Sportpanorama. 20.55 Ontmoeting tussen klassieke- en jazz musici. 21.1522.20 Alles gaat naar wens. t HILVERSUM I, 402 M. 7.00 KRO, 10.00 NCRV. 11.00 KRO, 14.00—24.00. NCRV. KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Gram. 7.30 Voor de jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Mor gengebed en lit. kal. 8.00 Nieuws. 8 15 Gram. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Voor de jeugd. NCRV: 10.00 Gram. 10.30 Morgen dienst. KRO: 11.00 Voor de zieken. 11.45 De zingende kerk. 12.00 Middag klok noodklok. 12.03 Gram. 12.25 Wij van het land. 12.35 Land- en tuinb.meded. 12.38 Gram. 12.50 Act. 13.00 Nieuws. 13.15 De Zonnewijzer. 13.20 Lichte muz. 13.40 Dansmuz. NCRV: 14.00 Kamerork. en solist. 15.00 Amus. muz. 15.30 Gram. 16.00 Bijbellezing. 16.30 Sopr., bariton en piano. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Orkest- conc. 18.15 Sportrubr. 18.30 Lichte muz. 18.50 Sociaal perspectief. 19.00 Nieuws en weerber. 19.10 Op de man af. 19.15 Vocaal ens. 19.30 Ra diokrant. 19.50 C.H.U., pol. caus. 20.00 Gevar. programma. 22.00 Perio diekenparade. 22.10 Orgelconc. 22.40 Gram. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws. 23.15 Sportuitsl. 23.20—24.00 Gram. HILVERSUM H, 298 M. 7.00 AVRO, 7.50 VPRO, 8.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. voor de vrouw. 9.10 Voor de vrouw. 9.15 Gram. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Tussen de wal en het schip, caus. 11.15 omr.-orkest. 11.45 Gram. 12.00 Amus. muz. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Lichte muz. 12.50 Uit het be drijfsleven, caus. 13.00 Nieuws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Amus.muz. 13.55 Beursber. 14.00 Hobo, fluit en piano. 14.25 Alles op één kaart. 15.20 Voor de vrouw. 16.00 Van Vier tot Vijf. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Gram. 17.45 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 Lichte muz. 18.30 Hawaiian- muz. 18.45 Sportpraatje. 18.55 De ge sproken brief. 19.00 Voor de kinde ren. 19.05 Ga er eens even voor zit ten. 20.00 Nieuws. 20.05 La Fan- ciulla del West, opera. 22.40 Act. 22.50 Sportact. 23.00 Nieuws. 23.15 Koersen v. New York en gram. 23.2024.00 Geluid der werkelijk heid, een experimentele cantate. RADIO VATICANA. 25 m. 67; 31 m. 10; 41 m. 21; 48 m. 47; 196 m.). Donderdag 2 april: 17.00 uur: „Mis- sa Pontificalis" van Laurens Perosi, voor 3-stemmig gemengd koor met orgelbegeleiding, uitgevoerd door het Lateraanse koor o.l.v. Mgr. L. Vir- gili.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 8