DUINSTREEK Sassenheim gaat goedkope woningen bouwen met overheidssteun Twee zilveren kerkzangers in de Engel St. Joselschool (Noordwijkerhout) wint de wisselbeker in schoolvoetbaltoernooi EEN HUIS VAN f 2500.- Aantrekkelijk object in „Bijdorp" WOENSDAG 1 APRIL 1969 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Tweede Paasdag; was het groot feest in de parochie van de H.H. Engel bewaarders. Twee zangers van het kerkkoor vierde nl. hun 25-jarig jubileum. Jan v. d. Aart en Klaas Hogervorst viel deze eer te beurt. Eigenlijk had dit feest al enkele weken eerder gevierd moeten worden, maar vanwege de vasten was dit naar Tweede Paasdag verschoven. De dag werd begonnen met een plechtige H. Mis, opgedragen door pastoor Bottelier. Na de H. Mis ging het naar de pastorie waar alle mede-zangers in de gelegenheid werden gesteld, hun collega's te complimenteren. Het was een geamuseerde bijeenkomst, waarbij ook de echtgenoten en de kinderen van de beide Jubilarissen tegenwoordig waren. Tijdens dit gezellig uurtje werden de kinderen niet alleen gelaten kun de jubilarissen door pastoor Botte-men worden. En dan moeten de zan- lier in het zonnetje gezet. Spreker I gers eenmaal per week repeteren gaf daarbij een beschouwing over en dan is het weer van „Vrouw zoek het zangersambt als kerkelijke functie. Pastoor Bottelier heeft in verschillende kerken gestaan, maar een zangkoor zoals hier in De Engel vindt men zelden, zo zei hij. Het koor van De Engel beschikt over vele leden, maar helaas zijn er niet ïoveel jongeren en daarom spoorde pastoor Bottelier de aanwezigen aan ook de jongeren te animeren lid te worden van het möoie zangkoor. Na een korte pauze belichtte pas toor Bottelier de andere kant van het lidmaatschap van een kerkkoor. In vele gevallen kan de vrouw van een koorzanger nooit naar een hoog mis daar de man dan moet zingen en STOMP WIJK 40 JARIG PROFESSIEFEEST VAN ZUSTER ROSINA In Stompwijk staat een zusterhuis waarin een kleine kloostereenheid voor het onderwijs van de kleuters en de leerplichtige meisjes zorg draagt. Deze kloostereenheid is van de orde van de Arme Zusters van het Kind Jezus, die in de volksmona beter bekend zijn als de zusters van de Voorzienigheid of de Blauwe Zus ters. Als men aan het zusterhuis aan klopt is het altijd „dat kleine zuster tje", dat met een vriendelijke grocv de bezoeker ontvangt. Voor vele Stompwijkers is het nu duidelijk ge worden dat „dat kleine Zustertje" de naam Johanna v. d. Ven verwisselde voor de kloosternaam Rosina toén zij op 11 maart 1919 in het Moederhuis te Amsterdam de kleine klooster geloften aflegde. „Je mag wel blijven" zei moeder overste na de keuring, gebruikelijk voor de intrede, „maar een hoge leef tijd zal je wel niet halen". En nog steeds moet de thans 68-jarige Zr. Rosina hieraan denken nis zij een be zoek brengt aan het moederhuis te Amsterdam en haar telkens de over bodige en ietwat verbaasde vraag ge steld wordt: „Leef je nog?" Zuster Rosina, die te Leiden gebo ren werd, heeft haar meeste jaren gewijd aan het kleuteronderwijs te Leiden in de school aan het Leven- daal. Daarna was zij belast met de zorg voor de ouden van dagen te Ouderkerk a. d. Amstel en kort na de bevrijding werd zij te Stompwijk geplaatst en vond haar taak in de verzorging van de huishouding van de kloostergemeenschap. Zr. Rosina vertrouwde ons toe, dat het 40-jarig feest eigenlijk niet ge vierd wordt, maar dat de zusters die in de oorlogsjaren hun 25-jarig feest niet vierden bij wijze van uitzonde ring hun 40-jarig feest mochten vie ren. Omdat het op 11 maart j.l. nog vasten was moesten de familieleden van zr. Rosina wachten tot 2e Paas dag om deze feestdag voor zr. Rosina tot een onvergetelijke te maken, een feestdag, begonnen met een door pastoor Emmen in de kapel opgedra gen H. Mis, waarbij het koör van de Zusters van de Voorzienigheid uit Leiden, o.l.v. zr. Mirriam, de gezan gen verzorgden. In de middag moest zr. Rosina vele gelukwensen en ge schenken in ontvangst nemen, waar voor zij zeer .dankbaar gestemd was. Velen hopen, dat men in Amsterdam nog dikwijls zr. Rosina aan de deur van het moederhuis zal ontvangen met de vraag: „Leef je nog?" St. BoysOr. Groen 23. Het lijkt wel of St. Boys tegen Or. Groen steeds met een zekere angst in het veld komt. Niet dat het spel te hard of onsportief is maar wel dat het een niet te onderschatten tegenstander is. Evenals bij de wedstrijd tegen O. G. te Leiden kon ook nu St. Boys niet haar balans vinden. Vooral in de 1ste helft liet de verdediging nog al eens een steek vallen en moest een groot aantal corners weggeven. Ontegen zeggelijk was O.G. gedurende de 1ste helft in de meerderheid en kon dit dan ook uitdrukken door 2 doelpunt ten al duurde het ruim een half uur voordat de eerste goal geboren werd. Een kort moment van aarzelen was voldoende om de midvoor een kans te geven om van dichtbij te scoren. Kort het maar weer uit, ik ga er een paar uur vandoor". Dit alles hebben deze beide zangers 25 jaar lang getrot seerd. Na deze woorden van lof mocht de pastoor de beide jubilarissen de zilveren medaille van de H. Grego- rius opspelden. Dit is een medaille speciaal geslagen voor koorzangers, die 25 jaar actief lid zijn van een en hetzelfde kerkkoor. Door de heer Lamboo, als voorzit ter, werden de heren v. d. Aart en Hoogervorst als voorbeeld gesteld van alle leden. Hij benadrukte voor al het trouwe repetitiebezoek en de prettige collegiale omgang. Als dank overhandigde de heer Lamboo bei den een vulpen en werden de beide echtgenoten verrast met een prach tige bos tulpen en een doos bonbons. HILLEGOM Dammen „Vier-Dorpen-tournooi". Als sluitstuk van het „Vier-dorpen- tournooi" was er de prijsuitreiking in het clublokaal van de winnaar van de Nieuwe Haarlemse Courant-wissel beker, St. Bavo te Heemstede. De „geestelijke vader" van het vier- dorpen-toernooi", de heer P. G. Bal kenende uit Lisse, verrichtte deze bijzondere taak. Hij roemde de goede geest en strijd lust in dit reeds 12-jarige toernooi. Na de organisatoren bedankt te heb ben voor het vele werk dat aan de organisatie van dergelijke evenemen ten vastzit, wenste hij het „Vier-dor- .pen-toernooi" nnog vele jaren van opgewekt leven toe. Daarna reikte hij de prijzen uit. Aan de voorzitter van ,St. Bavo" te april a.s. zal in de Unizaal de uitrei king der diploma's plaats hebben. Baldadigheid. Een (nog) onbe kende pleegde ergerflijke baldadig heid aan een bromfiets, waardoor de ze voorlopig niet te berijden is. De politie doet ernstig onderzoek. Diefstal. Een 17-jarige jongen is door de politie aangehouden wegens diefstal van duiven en konijnen. Pro cesverbaal is opgemaakt. Hij zal zidh voor de rechter moeten verantwoor den voor zijn euvele daad. VOORHOUT VOETBRUG OVER DE DINSDAGSE WETERING? Sedert de stichting van het eport- veldcomplex tussen de Leidsevaart en de Dinsdagse Wetering is het plan van het gemeentebestuur geweest, dit complex reohtsstreeks van uit de kom der gemeente toegangkelijk te ma ken. In het bijzonder hebben b. en w. gedacht aan de veb kinderen, die in hun vrije tijd van de speelweide ge bruik maken. Tthans hebben b. en w. doordat zij grond en water kunnen kopen "vn de heer P. J, Warmerdam, het plan om in het verlengde vui de Dr. Schaepmanlaan een voetbrug aan te leggen, waarvoor zij aan de Raad voorstellen gelden beschikbaar te stellen. Den landarbeider eer. Het be stuur van de r.-k. Landarbeidersbond „St. Deus Dedit", heeft van het be stuur van „de Keukenhof" bericht ontvangen, dat ook in 1950 voor de georganiseerde landorbeiders, entree bewijzen tegen gereduceerde pr'Js verkrijgbaar zijn. De reductie geldt voor de leden en hun huisgenoten. Entreebewijzen zijn verkrijgbaar bij G. van Bemmelen, Boerhaavestraat 16 en C. van de Nieuwendijk. 's Gra- vendamseweg la. Gemeenteraad. De raad van de gemeente Voorhout vergadert mor genavond te 8 uur. De belangrijkste punten zijn: Voorstel van b. en w. tot wijziging van de huurovereenkomst met de Staa* der Nederlanden, betref fende de lokaliteiten ten dienste van de Rijkspolitie te Voorhout; aankoop van een perceel grond met een daar naast gelegen perceel water van P. J. Warmerdam alhier; het aangaan van twee vaste geldleningen groot 132.00 en f 78.000 voor de tijd van 30 jaar me* de N.V. Bank van Ned. gemeenten; om de verordening van keuringsdiens* van slachtdieren en van vlees in de gemeente Voorhout vast te stellen en de bestaande ver- Heemstede voor de tweede maal de ordening in te trekken; aanvulling xr rr /1-* iu.iJ- van de verordening tot heffing -'ar vergunningsrecht voor de aankoop van sterke drank in het klein en ver- lofreoht voor de verkoop van zwak- alcoholische dranken in het klein; verlaging van de huur van de woning Irenestraat 2 en, in verband daarme de, een krotopruimingsbijdrage uit 's Rijks kas aan te vragen en te aan vaarden; gedeeltelijk garanderen van de rente en aflossing van door de N.V. Bouwfonds Ned. Gemeente aan 3 ko pers der thans in aanbouw zijnde 17 woningen aan de Irenestraat alhier, te verstrekken hypothecaire geldle ningen; om de levering en montage van de voorgespannen liggers, ten be hoeve van de verbetering van de Noord wij kerhoekbrug onderhands aan te besteden; 5600 beschikbaar te stellen voor het maken van een houten voetbrug over de Dinsdagse Wetering; verhoging van de jaarlijkse subsidie aan de Mater Amabilisschool te Lisse; het aanvragen van een sub jectieve verhoging van de algemene N.H.Crt.-wisselbeker en de tweede prijs aan de damclub „Hillegom", waardoor deze club nu haar eerste trofee heeft gewonnen. De heer J. Janus voor St. Bavo en de heer J. v. d. Loo voor Hillegom, dankte de heer Balkenende voor zijn medewerking. Daarna had er een dam wedstrijd plaats tussen 15 leden van St. Bavo en 15 leden uit de diverse bollen streek-damclubs. Deze wedstrijd ver liep nogal eenzijdig. St. Bavo won, zo als het wilde, met 179. En daarmede was het twaalfde „Vier-dorpen-tournooi" ten einde. KATWIJK BUSBOTSING "Maandagavond botste er op de Pro vinciale weg een a tobuo tegen een stilstaande autobus. De oorzaak was dat een reiziger onnodig een nood- deur opende, waerop de bejtu.uder ^itkeri uit h"t gemeentefonds voor van de rijdende bus met berekend I hesrotinssiaaf 1959 was. De betrokken passagier kreeg het begrotingsjaar 1909, VOORSCHOTEN Afscheid hopman Trel Hopman een proces vervaal. Aan het sohriftelijk gedeelte, examen veilig verkeer namen in Kat wijk 680 kinderen deel, waarvan er slechts 4 moesten worden afgewezen, i H J. Trel, hoofdleider van het man- Aan het practisch gedeelte namen 608 neiijke jeugdwerk in de St. Lauren- kinderen deel, waarvan er 50 werden afgewezen. Van die 606 waren er 31, die geen fouten hadden. Er waren ar dus 608 geslaagd. De kinderen wa ren afkomstig van 13 verschillende scholen in Katwijk Ze hadden on derricht gehad van brigadier Brou wer en brigadier Van Roon. Op 14 tius-parochie te Voorschoten groepsleider van de St. Laurentius- groep neemt per 15 april a.s. afscheid van het jeugdwerk. De heer Trel is zijn leidersloopbaan begonnen in 193 als vaandrig bil de St. Lodewijks- groep te Leiden. In 1945 richtte hij onder moeilijke omstandigheden de „St. Laurerotiusgroep" te Voorscho ten op, waarvan hij tot 1954 hopman was. Daarna werd hij hoofdleider in de St. Laurentius-parochie. In de cember 1957 werd hij vanwege zijn door het Nationaal Hoofdkwartier vele werkzaamheden voor de jeugd van de katholieke jeugdbeweging onderscheiden met de gouden St. Ja- cobstaf. Hopman Trel wordt opge volgd als hoofdleider en als groeps leider door oubaas J. P. Peeters. Diploma-uitreiking Ambachtsavond- tekenschoo] Voorschoten De na volgende overgangsdiploma's konden met Pasen worden uitgereikt: Bevorder van het eerste naar het tweede jaar: Greet Anker; Johan Rijsdijk; H. v. d. Burg; H. Lobel; W. Verheij (prijswinnaar al beste van de klas). Bevorderd van net tweede naar het derde jaar: Nico Lingerak; N. v. d. Putten; P. den Antman; R. Thier ry; L. Remmerswaal; K. van Veen; A. v. d Zwet; N. Koerts (prijswin naar als de beste leerling). Aan het einde van de 3-jarige cursus kon het diploma worden uit gereikt aan: Friets v. d. Berg; B. de Mooy; C. Wittebrood (prijswinnaar als beste leerling). Bevorderd van het vierde leerjaar naar het vijfde: A. Mulder (prijs winnaar als beste leerling); R. Rui tenbeek; J. Tebrugge. Aan het einde van de 5-jarige cursus kon het diploma van de 5-ja- rige cursus kon het diploma van de 5-jarige cursus worden uitgereikt aan: W. Kuyt; B. Zwetsloot. Drs. Burggraaf, de voorzitter van de ambachtsavondtekenschool zin speelde er in zijn toespraak op, dat het bestaan van de ambachtsavond tekenschool thans in zzijn bestaan wordt bedreigd door gebrek aan be langstelling. Hij deed de suggestie om het bezoek aan deze tekenschool zoveel in eigen omgeving te stimule ren. De diploma-uitieiking geschied de door de directeur de heer Ver sluis. DE KWAKEL Herwonnen Levenskracht. De plaatselijke afdeling van „Herwonnen Levenskracht" organiseerde 2e Paas dag in de zaal van Leenders, een goed gesflaagde ontspanningsavond. Mede werking verleende, de hier alom be kende toneelvereniging van de cul turele club der KAB afd. Bovenkerk. Pastoor Versteeg sprak een kort wel komstwoord en maakte bekend dat het „Goede Week"-offertje ruim 200 heeft opgebracht. Hierna tradt dan voornoemde toneelvereniging op met het toneelspel „De waarde van een leven" van Jan Grosveld. De zaal heeft zeer genoten van dit op fraaie wijze vertolkte stuk. De spelers heb ben zich stuk voor 'stuk gegeven wat zijn konden; vermeld dient te worden, dat de vertolker van de kapelaans- resp. pastoorsrol, de heer A. Epskamp, zich uitstekend van deze 'zware taak heeft gekweten, aangezien de eigen lijke vertolker van deze rollen door ziekte verhinderd was, en hij slech'.s 10 dagen tijd heeft gehad zich op deze zaak toe te leggen. Na afloop volgde een gezellig samenzijn, o.l.v. gebroe ders de Jong alhier. Speeltuinvereniging „Jong Leven". Onder minimale belangstelling heeft speeltuinvereniging „Jong Le ven" in „Ons Huis" haar jaarvergade ring gehouden. Het afgelopen jaar was ook weer succesvol geweest, samenwerking met de actie „Jeugd van de straat", werden i.d. vakantie maand diverse uitstapjes georgani seerd waar zeer veel belangstelling voor bestond. Hoewel deze actie een klein nadelig saldo liet zien, beschikt de speeltuinver. toch nog over een batig saldo van 160. De vorig jaar gesloopte „slingerpaal", zal binnen kort door een nieuwe worden ver vangen, terwijl er voorts nog plannen bestaan, om tot aanschaffing van een zogenaamde „familie-schommel'* en misschien zelfs wel een mooie glij baan, over te gaan. De toezichthouder heeft zich bereid verklaard als het materiëel kan worden aangeschaft, de nieuwe attributen zelf te vervaardi gen. De toegangspoort is geheel ver nieuwd, zodat het nu uitgesloten is, dat tijdens de sluiting, iemand zich in de speeltuin kan vervoegen. N00RDW1JK De schoolvoetbalwedstrijden te zers de voetbalverrichtingen van hun Noordwijk hadden moeilijk beter weer kunnen treffen dan gisteren. Op deze Srachtige voorjaarsmiddag werden op et Gemeentelijk Sportpark wederom met veel enthousiasme de jaarlijkse matches gespeeld tussen teams van de verschillende Noordwijkse scholen, onder welke ook een elftal van de St. Jozefschool te Noordwijkerhout. Deze keer kregen de wedstrijden een bijzondere glans, omdat een zeer met de jeugd meelevende Noordwijker voor de rust stonden plotseling Mn fraJÜB „isselbeker had uitgeloofd 2 Or. Groen-spelers in een droom-de school in dat plaat- positie voor de St Boys-doelman. De M tournooi. verovert de school de linksbinnen van Or_ Gr. kreeg de eer f dr,e maa, achtercen of vljf maal de St. Boys-doelman voor de 2e keer z|ch definitief te passeren. Z,j die dachten dat St. de beker noemen. Zo stond voor de aangetreden elf tallen niet alleen de grote „streekbe- ker" maar ook een „Noordwijkse be ker" op het spel. Na-genoeg alle hoofden van scho len, enkele onderwijzers en een grote schare supporters volgden de strijd langs de lijn. Ook de rijkscons-ilent voor de lichamelijke opvoeding, de heer Roggeveen, en de voorzitter van de Commissie Sohoolvoetbal, de heer D. Goedhart uit Katwijk kwamen kij ken naar de prestaties van de Noord wijkse schoolelftallen. En 't was de moeite waard ook, want de teams gaven elkaar in strijd lust weinig toe. Sportief vocht men voor de overwinning, maar even spon taan en zeker met niet minder riva liteit volgden hoofden en onderwij- Boys na de rust wel stevig zou aan bakken kwam voorlopig bedrogen uit. Een van wel wat te grote afstand teruggespeelde bal veroorzaakte een race tussen de St. Boys-doelman en de rechtsbinnen van Gr. Gr., die er ret even eerder bij was en het 3e doelpunt was er, 03. Dit gebeurde in de 4e minuut van de tweede helft en het zou nog 26 minuten duren voordat St. Boys aan haar eerste punt +oekwam tegen de fair verdedigende Or. Groen-ploeg, waarin de reserve- doelman wel een zeer goed figuur <'oeg. Menig voor Or. Groen drei gend gevaar vond in hem zijn einde, 'lort voor het einde moest hij voor 2e maal zwichten voor een goed ingekopte corner. H.V.S. De training vervalt woensdag K gedeeltelijk. Er is alleen maar training voor le elftal en reser- school. De uitslag luidt als volgt: Poule 1: Christelijke School—Prin ses Marijkeschool 20; Openibare School—r.-k. Jongensschool 12; Christelijke SchoolOpenbare School 24; Prinses Marijkeschool—r.-k. Jongensschool 0>2; Christelijke Schoolr.-k. Jongensschool 01 Prinses MarijkeschoolOpenbare School O0. 1. r.-k. Jongensschool 6 pnt; 2, Openbare School 3 pnt; 3. Christelijke School 2 pnt; 4. Prinses Marijkeschool 1 pnt. Poule 2: Chr. KoningachoolSt. Jo- zefsohool 0—2; Dr. de Viseerechool— hij enige tijd later met een vriend op Dat dit jaar de wedstrijden weer zo'n succes werden, kamt in de eer ste plaats op rekening van de heer Mooyekind. Dank bracht de heer Mooyekind aan het gemeentebestuur voor de loyale medewerking aan de gemeentetuin man, de heer H. Schipper en de heer H. van der Voort voor de uitstekende verzorging van het sportveld, en ver der aan allen die aan het slagen van dit tournooi hebben medegewerkt. Naar aanleiding van deze school voetbalwedstrijden vernamen wij, dat van verschillende zijden werd aange drongen om ook de destijds gehouden sportmiddag op 5 mei (bevrijdings dag) weer te organiseren. BROMFIE~SDIEF SNEL INGEREKEND Zaterdagavond plaatste een jonge Leidenaar zijn bromfiets bij het Lido- theater om daarna te Noordwijk aan Zee wat vertier te gaan zoeken. Toen Bijna 14 jaar na de 2e wereldoorlog f bouwen onder Uw toezicht. In het huis: prime tijdaan wijzing door de wereldberoemde Junghans-klokken; een vier- enveertig-delige cassette Gero-Zilvlum; In de wijnkelder twaalf flessen Martini vermouth en op de tafel de overbekende California-soepen en moderne California-soepkoppen In pastel tinten; Uw wu helder wit door Omo ven de Lever's Zeep- Maatschappij; In de keuken een Bornum-gasfornuis met bevel- liging voor de gaskraan; op alle slaapkamers AaBe-dekens; een Batavus-rijwiel (met de vijf plussen); een Pelgrlm-olie- kachel, model Sunny Fire en een rijke voorraad Zwitseplast, waaronder wondverband en hechtpleisters. U heeft slechts nodig één lot van de derde „Appèl"-actie k f 1,- per stuk, welke actie juist vandaag een aanvang neemt en welke loterij werd goedgekeurd door de Min. van Just. dd. 27.11.'58 L.O. 370/209/161 1. g. van het Bond van Ned. Mil. Oor- logssl, Fonds t.b.v. de exploitatie van het moederhuls met 7 dubb. bungalows te Doorn, de revalidatie van Nederl. Militaire Oorlogsslachtoffers en de 2org voor nagelaten betrekkingen. Loten In vijf kleuren, Iedere serie driehonderdtwintigduizend loten, verkrijgbaar bij winkeliers, kenbaar aan „Appèl"-raam biljetten. Men ontvangt In vrije beschikking geen vijfentwintig honderd, doch f 25.000,- belastingvrij. Vijf woonhuizen, leder ter waarde van f 25.000,- (of goederen) en verder vijfduizend andere waardevolle prijzen. Adres voor Inlichtingen: HEEMRAADSSINGEL 303 ROTTERDAM Wilhelminasöhool 01; Chr. Koning- schoolDr. De Vissersohool 41; St. JozefschoolWilhelminaschool 10; Chr. KoningschoolWiUhelminaschoil 0—1; St. Jozefschool—Dr. De Visser- school 10. 1. St. Jozefschool (Noordwijker hout) 6 pnt; 2. Wilhelminaschool 4 pnt; 3. Koningschool 2 pnt; 4. Dr. De Vissers9chool 0 pnt In de finale kwamen dus uit de r.-k. Jongensschool en de St. Jozefschool. Het elftal uit Noordwijkerhout won de kamp met 12. Na afloop reeikte de heer E. L. de Witt, voorzitter van twee der deelne mende scholen, met een hartelijke speech de beker uit. Een bijzonder woord van dank richtte hij tot de heer Ad. J. Mooyekind, „the big man" van het Noordwijkse sdhoolvoetlbal, die voor dit zb in de smaak vallende eve nement enorm veel werk verzet straat wandelde zag hij opeens een jongeman op zijn bromfiets voorbijrij den. Hi' deed aangifte bii de politie. Al gauw kwam vast te staan, dat zich waarschijnlijk een stadgenoot aan de diefstal had schuldig gemaakt. De po litie nam contact op met de recher che te Leiden. Deze trok direct op on derzoek uit. Bij een dancing trof zij de bronifiet° aan en toen de zwijn tjesjager, een 24-jarige metselaar, >?r op weg wilde rijden werd hij ingere kend. Binnen het rur zat de man n de val. Nog dezelfde nach* werd hij naar Noordwijk overgebracht en met de brommer ter beschikking van de recherche gesteld. Gemeenteraad. Donderdag 2 april 's avonds te 8 uur zal de raad in openbare zitting bijeenkomen, voor het behandelen van een agenda met 26 punten. Dat het gemeentebestuur het «ru stig meent met het oplossen van het woning-probleem, is gisteravond eens te meer gewezen. Voor een geheel gevulde zaal van Hotel „Het Bruine Paard" werd uit de doeken gedaan hoe men met steun van overheidswege eigenaar kan worden van een eigen woning. De burgemeester, jhr. mr R. Sand- berg van Boelens gaf na een verwel koming van de aanwezigen uitleg van het tot standkomen van de be sprekingen omtrent overheidssteun. In de grote opkomst van belang stellenden zag spr. een bewijs, hoe urgent het probleem is. Er kan geen gezin gevormd worden zonder dat er een woning is aldus spreker. In onze gemeente is reeds veel ge bouwd, doch de wachtlijst is nog zeer groot. Mochten wij in het verleden 43 wo ningwetwoningen bouwen, dit zal voor het jaar 1959 maar 25 zijn, net- geen de wachtlijst zeer zeker nog zal doen groeien. Door het gemeentebestuur is nu een plan uitgewerkt voor het bouwen van woningen met ruime hulp door de overheid en op aantrekkelijke voorwaarden. Van dit plan dat zal worden uit gevoerd in „Bijdorp" werden ver volgens de kosten en Subsidies uit eengezet n.l. 3 type woningen: Type A: bouwinhoud 298 m3 (6 personen) 3 slaapkamers. Stichtings- kosten 18.370.Premie 3150.—, funderingstoeslag 1082.50, grondtoe- slag 525.toeslag eigen woning bezit 1189.38. Totale Rijkssteun 5947.in te brengen eigen geld 2000.geldlening 10.366.met een looptijd van 30 jaar 6 6 1/8%. Totaal lasten per jaar 860.42 of 16.35 per week. Type B: 293 m3 (5 pers.) Stlch- tingskosten 18.120.hiervoor pre mie en toeslag als vorenbedoeld type 5725.eveneens met inbrenging van 2000.— eigengeld, vaste lasten per jaar f 848,45 of 16.30 per week. Type C: 318 m3 (7 pers.) Stich- tingskosten 18.320.hiervoor pre mie en toeslag als bij A en B f 6325.eigengeld 2000.vaste lasten 887.67 per jaar of ƒ17. per week. De pers. belasting wordt berekend naar een huurwaarde van 13.26 per week. Dit plan is voor geïnteresseerden die op de wachtlijst staan en voor personen die een huls ontruimen. De overheid, begaan met de ellen de veroorzaakt door de woningnood aldus de burgemeester, heeft dit plan ontworpen, om deze nood enigszins te verlichten. Hij hoopte, dat het zijn vruchten zal afwerpen. In de na deze toelichting gehouden pauze werd door de aanwezigen druk gerekend en gediscussieerd, waarna vele vragen werden gesteld, die door b en w. op vlotte wijze werden be antwoord. Vele geïnteresseerden gaven zich hierna op voor dit zeer grootse plan, dat zeer zeker zal slagen, waarbij dan dit prachtig initiatief van b. en w. zeer zeker beloond zal zijn. TEYLINGENFOREHOLTE 2—3 Wat te verwacht was is gebeurd. Teylingen heeft trgen Foreholte niet één puntje uit het vuur kunnen sle pen. Ze zullen de laatste wedstrijden hard moeten veranderen, anders is degradatie onvermijdelijk, i De aanvallen aan weerskanten wa ren niet zonder gevaar en spoedig kreeg Foreholte een corner, die goed genomen werd maar door Gielen werd weggestompt vóór de voeten van de linksbuiten van Foreholte, doch de scheidsrecnter zag buitenspel. Na 12 min. spelen was het van Kes- teren, die een prachtige schietkans kreeg, maar de bal ging over de lat. Direkt hierop was net Zoet die de Teylingers deea juichen toen hij uit een goede voorzet van Zandbergen ineens inschoot (10). In de tweede helft leek het of Tey lingen al haar kruit reeds verschoten haa. Foreholte kwam steeds meer in de aanval en toen er vijf minuten verstreken waren én Foreholte een goede aanval had opgebowd was er niemand die ingreep en kreeg Gielen de bal voor het nakken (11). Dit was weer aanleiding om te vechten en na een kwartier wist Zandbergen de bal naar Van Kesteren door te geven, die op zijn beurt Zoet aan het werk zette om met een goede om haal Teylingen weer de leiding te geven (21). Deze weelde was van korte duur, want enige minuten later werd een fout van Zandbergen af gestraft met de gelijkmaker (22). De tijd verstreek maar Foreholte bleef gevaarlijker met haar aanvallen en 10 min. voor het einde was het Foreholte, die de leiding nam. (23). Wat Teylingen ook deed, het was te kort en te doorzichtig, ze kreeg geen kans meer om te doelpunten. Tour en Renver. „Bollenstreek". Door J. v. Dijk werd deelgenomen aan een wegwedstrijd in Duffel bij Antwerpen, over een afstand van 115 km. Hij wist zich in een zeer aterk veld waarin 8 Belgioche kam pioenen o.a. op de cycle cross, deel namen en op een door de regen zeer zwaar parcours, als 16e te plaatsen, wat een mooi resultaat is, mede daar hU de enige Hollander was. BUjart-massakamp. Na de eer ste ronde van de biljart-massakamp, heeft „De Oude Post" de leiding met een winst van 156 caramboles. 2e Oude Haven, 266 car. winst; 3e Sportrust, 181 cat verlies. Marktberichten RIJNSBURG 31 maart Bloemen. Freesia's 6090, Narcissen (koude grond): Helios 140180, Golden Harvest 200260 per bos. Am. An jers 23—34 per stuk. Anemonen 200 320 per 100. Tulpen: Queen of the Night 70—100, Edith Eddy 40—60, Rijnsoever 80100, v. d. Eerden 50—70. Carrara 100120, Copland 50—70, Albino 80—100, Picadilly 55 —70, White Sail 70—90, Koniforui 6065, Red. Champion 130143, Rijnland 6075, Queen Elisabeth 120130, Campfire 6080, Belona 120—135, Aristocraat 100—150, Oriënt Express 140—150, Rijzende Zon 6585, Apeldoorn 130170, G. West 75—85, Wintergold 50—70, Cordell Huil 70—90, Hillegerde 35— 50, Brillant Star 2030, Denbole 40—55, Snowdon 6070, Golden Harvest 70100, Roze Marie 50—60. Hergraze 5060. Couleur Cardinaal 100105 per bos. LEIDEN, 1 april. Groente. An dijvie 4151, Kroten 6, Kroten, ge kookt 25, Boerenkool 1213, Prei 16 23, Rabarber 4166, Spinazie 25 50, Stoofsla 4048, Spruiten A 28 39, id. B 3037, Uien 1—8, Waspeen 25, Winterpeen 24, Witlof 762, per 100 kg. Sla A 17—24, id. B 13—18 per 100 stuks. Peterselie 2.604.70, Raap stelen 2—7, Radijs 16—30, Selderij 1.504.10 per bos.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 3