Ned. Jeugdteam bleek niet tegen de Bulgaarse jeugd bestand LFC legde HBS volkomen haar wil op en won verdiend met 2-0 Manchester United en Wolverhampton spelen om de leiding Nederl. dames en heren tafeltennisploegen hebben wisselend succes te Dortmund DINSDAG 31 MAART 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 8 Bulgaren wonnen met 3-1 I kwartier spelen de stand op 21 Het Nederlandse jeugdelftal, sa- bracht. Twintig minuten latei scoor- mengesteld uit spelers van 1618 de Sokolov het derde Bulgaarse doel- jaar, heeft zaterdag te Sofia tegen punt (3—1). Bulgarije zijn eerste wedstrijd voor j Na de hervatting kwam, dank zij het internationale jeugdtournooi van harde werken van de Nederlandse de- de Europese Voetbal Unie gespeeld. fensie, in de score geen verandering De Bulgaren wonnen deze ontmoe- meer. Weliswaar zag in het bijzonder ting voor groep C met 31 Alle doel- Engelsma nog enkele malen kans het punten werden voor de rust gescoord, spel tenminste even te verp'aatsen, In deze openingswedstrijd met doch de Ajaxcied slaagde er niet in de ontmoeting BulgarijeNederland de hechte Bulgaarse verdediging in moeilijkheden te brengen. in het Leveski-stadion werd het 12e internationale jeugdtournooi officieel geopend heeft de Nederlandse verdediging het bijzonder moeilijk ge had. Bijna voortdurend waren de Bul garen in de aanval en de acnterhoe- de van het Nederlandse jeugdteam kreeg geen moment rust. Dat de ont moeting wel in een Bulgaarse zege moest eindigen, stond al heel spoedig vast. Het pleit voor de ijver van de Nederlandse jeugdspelers, oat zij er tenminste in slaagden een déb&cio tegen de sterke Bulgaren te voorko- men In het blonder doelman Van ;an.gryke „eds'trljd tegen het der Merwe (NAC) onderscheidde zich mi .nel- want w de zaterdagcompehtte West II, 3e klas A: OrnasRijnsb. Boys 11. 4e klas A: Die HagheSchev. H.S, 82 (gest.); JACKatwijk 23. 4e klas B: DEVJOLeiden 16; Smper AltiusSportlust '4&— 04. OegstgeestSVGT 33. Oefenwedstrijd te Katwijk. Te Katwijk werd voorts een oefen wedstrijd gespeeld tussen een Weste lijk elftal en een oostelijk selectie team. H et westelijk team won met 21. De rust kwam met gelijke stand 11 door doelpunten van J. Nieuw- straten 10 en Van Dalfzen 11. In de tweede helft slaagde West er niet zonder moeite in de eindstand op 21 te brengen. Nadat verleden week de Leidse Kanaries wegens terreinafkeuring niet tegen het Haagse HVV op eigen veld konden spelen, stond nu de be- in deze eerste wedstrijd. Bij de schaarse aanvallen van de Nederland se voorhoede bleek, dat de Amster dammer Engelsma (Ajax) de gevaav- lijkste schutter was van het KNVB- team. Hij was het ook, die het enige Nederlandse doelpunt scoorde en daarmee in de 12e minuut van de eerste helft de balans in evenwicht bracht. Al in de eerste fase van de strijd nam Bulgarije de leiding. Na 7 minu ten kreeg Katkov een vrije schietkans en dat bleek juist voldoende om de score te openen (1-0). De Nederland se uitvallen mochten dan niet veel vuldig zijn, gevaarlijk waren zij zeker wel. Dat bleek vijf minuten later toen Engelsma zich vrij wist te spe len en de Bulgaarse doelman geen kans gaf (11). Daarna zetten de Bulgaren een verwoed offensief in. De Nederlan ders vochten met de rug tegen de muur. Bijna iedere bal, die zij naar voren konden plaatsen, kwam even snel weer terug. Het was duidelijk: doelpunten konden niet uitblijven. De voor de oostelijke vierde klasse D van de K.N.V.B. gespeelde wed strijd tussen WSV en Zutphania is 17 minuten voor het einde door de scheidsrechter, de heer Sterken uit Zwolle, gestaakt. Dit gebeurde, nadat beide clubs herhaaldelijk aanmerkingen op de scheidsrechterlijke beslissingen had- den gemaakt. Toen de Zutphanla- spelers 17 minuten voor het einde op nieuw appelleerden tegen een beslis sing van de arbiter en zij daarbij de heer Sterken omringden, verklaar de deze zich bedreigd te voelen en staakte hij de wedstrijd. Later werd aan de clubs verzocht de wedstrijd alsnog uit te spelen, maar de spelers van Zutphania weigerden. Zij ver klaarden, dat zij alleen aan dit ver zoek wilden voldoen, indien de res terende speeltijd onder andere leiding zou worden uitgespeeld. via W. v. Kampen, zodat dit doelpunt een zogenaamd dri ;mans-doelpunt werd (0—2). Na dit tweede doelpunt gaf HBS zich zien Jerogon gewonnen en de Kanaries kregen alle kc.ns hun HBS op spel; want indien HBS van i spelletje te spelen en in onvermoeide LFC zou winnen, zit er voor hen nog vaart kwamen zij Bteeds weer voor een redelijke kans in om kampioen het doel van v. d. Land en het was te kunnen worden! Maar de geel-1 zeker 5—0 geworden als Vrouwe zwarten hebben de*e illusie voor Foftuna niet met HBS ware geweest. HB<S nu definitief verloren doen Midvoor De Groot kwam enige minu- Dravers in actie op Duindigt gaan, want het werd een 20 over winning "an de Leidse ploeg en daar mee heeft ook LFC haar positie enigszins verstevigd, al moet erbij vermeld worden, dat de bovenste plaats niet is bereikt! Het bleek in deze wedstrijd duidelijk, dat LFC haar huid zo duur mogelijk zou gaan verkopen, en ook HBS ondervond dat zeer zeker, want al poedig na het begin was het een on al LFC, dat vol vechtlust op het doel van v. d. Land afstormde en de verdediging van HBS twee corners wist af te snoepen, echter zonder enig succes. Daarna was het D. Siera, die het met een hard schot wilde proberen, maar keeper v. d. Land wist daar wel raad mee. Toen kwam HBS uit haar terugge trokken positie en nu was het doel man Gijsman, die «ian het werk werd gezet, maar in de voorhoede van de Kraaien ontbrak de schutter, die voor de goede ofwerlckig van de aanvallen moest zorgdragen en zodoende bleef de stand tot rust O10. De tweede helft begon meteen meer spanning op te leveren. Ten eerste werd het tempo van de beide elftal len goed opgevoerd en ook het plaat sen was beter. Alleen was het jam mer, dat D. Siera steeds telnat startte, waardoor vele kansen verloren gin gen. De ster van hex veld was deze middag zeker wel J. v. d. Heiden. Ook drukte hij zijn superioriteit uit in een fraai doelpunt, dat LR scoorde in de 20e minuut, denrdat hij de verde diging van HBS listig om de tuin leidde met een fraai boogballetje, waarna hij eveneens keeper v. d. Land het nakijken gaf (01). Daarna was het kruit bi; LFC niet verscho ten, want in dezelfde minuut was het nogmaals J. v. d. Heiden, die de grondlegger was van het tweede doel punt, ingeschoten door W. Nagte- geller, die de opgelegde kans kreeg ten voor tijd in botsing in het straf schopgebied en moest het veld ver laten wegens oen blessure aan het hoofd, doch dit bleek van dien aard te zijn, dat HBS het beter achtte de Geneeskundige dienst op te bellen en met de ziekena :.o 'erd Tf. Groot toen naar een ziekenhuis in Den Haag vervoerd. Na dit oponthoud (een nieuwe speler was al v/eer in het veld), was het nog altijd LFC, dat de boventoon voerde en alle plaatsen op de groene grasmat voor zich opeiste. Het v/as alleen nog maar een formaliteit de vijfenveertig minuten uit te voetballon voor HBS, want de Leidse ploeg gaf haar voor sprong die zeer verdio. /l was, niet meer uit handen. ALPHEN—W8B %—Z. Het talrijke publiek heeft een aan trekkelijke wedstrijd gezien, die ver diend door Alphen met 32 is gewon nen. Het overwicht der Alphenaren was zelfs zoveel sterker, dat een gro-1 ter doelpunten-verschil op zijn plaats ware geweest. Alphen was voortdu rend in de meerderheid, maar door te peuterig spel in de voorhoede ble ven vaak de moiste kansen onbenuj;. Bij WSB was het de keeper, die op een prima wedstrijd kan terugzien, evenals de spil, die eveneens uit het goede „voetablhout" blijkt gesneden. Twintig minuten na de aanvang was het F. v. Dusschoten, die de stand op 1—0 bracht. Na ca. 28 minuten plaat ste de linksback van WSB de bal via de doelman in eigen doel (20). Na de rust trachtte WSB het spel te verplaatsen, maar de achterhoede van Alphen gaf geen kans. Steeds zette Alphen goede aanvallen op. Na ca. 18 minuten kwam W. Boon snel naar binnen en benutte op fraaie wijze een goede voorzet van N. vain Oort (30). Hierna keerden de kansen. W SB was niet geslagen. Na 20 minuten doelpuntte de rechtsbinnen met een onhoudbaar schot (31). Dezelfde speler slaagde 8 minuten later nog maals in Alphens doel te doorboren (32). Bij een prachtige kans voor een verlaten doel schoot Boon van Alphen naast. Toen kwam het einde. De uitslagen van de gisteren te Duin digt gehouden draverijen luiden: Atletha prijs, afstand 1900 m. 1. Xis- sy Norton (A. Th. Knijnenburg) tijd: 2.57.4km. tijd 1.33.4; 2. Xessidor. To- talisator ;w;i»nend 21.50, plaats 6,70, 7,90, covercal 9,90, gekoppeld 30.30. Aida-prijs, afstand 2520 m. 1. Uncle Mars (W. Leeuwenkamp) 3.49.6, 1.31.1; 2. Very Nice; 3. Vico BS. Toto w.: 4,30, pl. 1,80, 2,90, 3,20, cov. 7,10, gek. 36,10. Adelaide-prijs, afstand 2520 m. 1. Vio- lina Norton (A. de Groot) 3.46, 1,29; 2. Skippy M; 3. The Flying Dutchman. Toto w. 4,90, 2,30, 3.40, cov. 5,30. Allouez-prijs, afstand 2100 m. 1. Upupa S (J. van Dooyeweerd) 3.01, 1.26.2; 2. Vlekkeloos Hanover; 3. Vi- vant Hollandia. Toto w.: 6.30, pl. 1,40 1,40, 1,40, gek. 15,70 cov. 4,20. Grote Paas-prijs, afstand 2000 m. 1. Theo Messidor (W. H. Geersen) 2.48.9, 1.22.8; 2. Enterprise; 3. Sandra. Toto w.: 1,90, pl. 1,90, 1,50, gek. 2,70, cov. 2,70. Abdullah Scott-prijs, afstand 2100 m. 1. Rob (W. Leeuwenkamp) 2.59.5, 1.25.5 2. Query Hanover; 3. Ugoldman K. Toto w.: 4,80, 2,40, 6,80, gek. 40,60, oov. 11,70. Etna 2-prijs, afstand 1350 m. 1. Gol den Arrow (F. Armltage) 1.29; 2. First Trial; 3. Missouri. Toto w.: 2,50, pl. 1,50 1,80, gek. 3,40, cov. 2,50. I Deze foto geeft een beeld van de strijd om de Indian Prince-pHjs. Aan de kop gaat hier Sans Valeur, die eer ste werd. Indian Prince-prijs, afstand 1800 m. cov. 2.50. 1. Sans Valeur (H. J. v. d. Kraats) 2.03.5; 2. Arklow Rock; 3. Maestro F. Toto w.: 2,70, pl. 1,10, 1,10, gek. 5,70, cov. 4.—. Magnor-prijs, afstand 1700 m. 1. Irish Doll (H. J. v. d. Kraats) 1.56.— 2. Maelstrom; 3. Sans Aide. Toto w.: 1,90, pl. 1,30, 1,80, 1,80, gek. 7,70, cov. 6,90. Toto omzet 153,609. Nauwelijks 24 uur heeft Manches ter United bovenaan de ranglijst van de Engelse eerste divisie ge staan. De top-postitie die de Busby- boys vrijdag, mede dank zij het niet spelen van Wolverhampton verover den, moesten zij de dag daarop na de 42 nederlaag tegen Burnley weer afstaan aan Wolverhampton Wande rers, dat zelf geen fout maakte en met 21 van Preston North End won, Dank zij twee juweeltjes van doel punten van Engelands internatio naal Bobby Charlton heeft Manches ter United een fraaie „Paas-dubbel" op Portsmouth behaald. Vrijdag werd een ongelukkig Portsmouth met 61 overspeeld, maandag wer den de zuidkust-bewoners op eigen terrein met 31 verslagen. En het was in deze stryd, dat Charlton kort na het begin met een geweldige ko gel van 25 meter afstand de lift naar de top van de ranglijst opnieuw in werking stelde. Manchester United, dat gedurende het Paas-weekeinde met Wolver hampton Wanderers aan het stuiver tje-wisselen om de eerste plaats is geweest, leidt thans weer met 50 punten. Maar de Wolves, die een punt minder hebben en nog drie wedstrijden meer moeten spelen, kunnen vandaag de eerste plaats al heroveren met een zege op Leeds United. Intussen vernietigde de 31 overwinning van de ploeg van Mat Busby alle hoop bij Portsmouth op een ontsnapping aan degradatie. Aston Villa en Leicester City, de twee andere kandidaten voor een plaats in de tweede divisie, sleepten beide een kostbaar punt in de wacht met verdienstelijke gelijke spelen in eigen huis. Aston Villa hield Tot tenham met 11 in bedwang en Leicester speelde dubbel blank met Bolton. De uitslagen van zaterdag zijn: Eerste divisie: ArsenalWest Ham United 12; Bolton Wanderers Tottenham Hotspur 41; Burnley Manchester United 42; Everton Aston Villa 21; Leeds United Chelsea 40; Leicester CityPorts mouth 3—1; Luton TownNewcastle United 42; Manchester CityNot- tingham Forest 11; Preston North I EndWolverhampton Wanderers 12: West Bromwich Albion I Blackpool 31. Tweede divisie: Bristol Rovers Huddersfield Town 11; Derby CountyBarnsley 30; Fulham Grimsby Town 30; Ipswich Town Cardiff City 33; Ley ton Orient Rotherham United 2—0; Lincoln CityLiverpool 21; Scunthprpe UnitedSheffield United 13; Shef field WednesdayBrighton and Ho ve Albion 20; Stoke CityCharl ton Athletic 21; Sutherland Middlesborough 00; Swansea Town Bristol City 10. De uitslagen van gisteren zijn: Eerste divisie: Aston VillaTot tenham Hotspur 11; Chelsea Blackpool 31; EvertonLuton Town 31; Leicester CityBolton Wanderers 00; Manchester City West Bromwich Albion 02; Ports mouthManchester United 13; Preston North EndBurnley 04; Newcastle UnitedWest Ham Uni ted 31. Tweede divisie: BarnsleyLiver pool 02; Bristol Rovers—Swansea Town 44; Charlton AthleticCar diff City 00; Derby CountyStoke City 30; Huddersfield Town Middlesborough 51; Ipswich Town Bristol City 11; Ley ton Orient Sunderland 60; Rotherham United —Grimsby Town 21; Sheffield WednesdeyFulham 22; Brighton and Hove AlbionSheffield United 2—0; Scunthorpe UnitedLincoln City 3—1. De vroegere Engelse international Billy Richardson (49 jaar), die om streeks 1930 de grote man was in de ploeg van West Bromwich Albion, is zaterdagavond overleden tijdens een wedstrijd tussen Britse ex-internatio nals en een „sterren" team van de televisie. Het gold hier een benefiet wedstrijd voor Jeff Hall, die aan kin derverlamming lijdt. Richardson zakte kort na het begin van de tweede helft ineen. Men legde hem, buiten bewustzijn, aan de rand van het veld neer waar hij enkele minuten latr de laatste adem uitblies, i HOORNWIJCK—D.8.O. 0—1 Na de aftrap bleek al spoedig, dat Hoornwijck zich zomaar niet gewon nen zou geven, vooral met het degra datie spook in het vooruitzicht. De eerste aanvallen golfden heen en weer en na 15 minuten kwam voor DSO het eerste gevaarlijke moment voor het doel, toen de linksbinnen van Hoornwijck, buiten bereik van keeper de Vries tegen de lat schoot. DSO bleef het antwoord niet schul dig. Na 20 minutm voorkwam de Hoornwijck-keeper door zeer snel uit lopen een zeker doelpunt. C. Pelle schoot hard tegen de keeper op. DSO bleef in de meerderheid en er werd behoorlijk samengespeeld, maar de Hoornwijck-verdediging bleef alsnog de baas. Niet dat Hoornwijck stil zat, integendeel, enkele hoekschoppen leverden hun niets opevenals een vrije schop vanaf de rand van het strafschopgebied. Na de rust begon DSO weer fel op de aanval te spelen, zodat er be nauwde ogenblikken voor ret Hoorn wij ck-doel ontstonden, doch doel punten bleven alsnog uit. Ook het DSO-doel beleefde enkele benauwde ogenblikken. Eindelijk na ongeveer 17 minuten wist de rechtervleugel 'n corner te forceren, welke door C. Pelle prachtig voor het doel werd ge plaatst. Smits kopte de bal door, juist op het hoofd van G. Lamboo, die in kopte (01. DSO ging hierna wat te gemakkelijk spelen, wat haar bij na duur kwam te „taan. Gelukkig kwam de lat tot tweemaal toe DSO te hulp. Kort h'erna noteerde men weer een doelpunt voor DSO door G. Lam boo, doch de scheidsrechter keurde dit af. Hoornwijck deed nog wel en kele pogingen om de gelijkmaker te scoren, doch dit lukte niet. De strijd werd steeds spanne ider en forser, wat niet wegnam, dat de strijd toch wel een sportief karakter droeg. Het schoolvoetbal te Alphen aan den Rijn is in verband met de toe stand der terreinen uitgesteld tot donderdag 2 april. Het Nederlandse herenteam is zaterdag slechts één maal te Dortmund zegevie rend uit de strijd gekomen. Tegen Italië wonnen onze landgenoten met 5-0, maar tegen het veel sterkere Japan en Zuld- slavië werd met dezelfde cijfers verloren. Twee van Nederlands sterkste spelers, namelijk Bert Onnes en de falende Paul Gimbel werden door coach Simon Bela tegen Zuidslavië en Japan niet opge steld, zodat Jan Scheffer en Piet Weel laatstgenoemde was niet eens in de nationale ploeg opgenomen de natio nale kleuren moesten verdedigen. Maar zowel Scheffer als Weel hadden natuur lijk tegen hun geroutineerde tegenstan der geen schijn van kans. Tegen Japan bestond het Nederlandse team ge'-eel uit de vereniging Ned. Lloyd, "rans Schoofs was de eerste speler van het toernooi, die tegen een Japanner een game won. Na het verlies van de eerste game (1621) won Schoofs de tweede van Narita met 2321 maar in de be slissende game moest hij met 2116 zijn meerdere erkennen in de Japanner, die voor de persoonlijke wedstrijder als der de is geplaatst. Bij de Japanners maakte vooral Ogi- mura een sterke indruk. Hij stond tegen Scheffer 6 en 11 en tegen Weel zelfs maar 6 en 4 punten af. Bij de dames waren de tegenstanders ook te sterk voor onze dames Ursula Artz en Mary KromPerton. Zowel te gen Oost-Dultsland als tegen China werd kansloos met 30 verloren. Het publiek heeft zaterdag de grote fa voriet ontdekt. Het is de kleine 14-jarige Braziliaan Ubiracy da Costa, die door zijn ploeggenoten Biriba wordt genoemd. Hij won in de belangrijke wedstrijd te gen Roemenië drie partijen en leverde daarmee het leeuwendeel voor de 54 zege. Terwijl de wedstrijd BraziliëRoe menië de grootste belangstelling trok, bouwden de Japanse dames en heren rus tig voort aan hun overwinningénreeks. De vier achtereenvolgende nederlagen in de eerste twee dagen hebben Ursula Artz en Mary KromPerton evenwel niet ontmoedigd. Nadat zij zondag nog kansloos met 30 hadden verloren van Oost-Dultsland en China, wisten onze vertegenwoordigsters 3 overwinningen achter elkaar te be'alen op resp. Ver. Staten (30) Spanje (32) en Zwitser land (32). De zegereeks werd afgebro ken door een 3—0 nederlaag tegen En geland. Vooral tegen Spanje heeft de Neder landse zege aan een zijden draadje ge hangen. Het krachtverschil tussen beide ploegen was zo gering, dat een uitslag met slechts twee matchpunten verschil bijna een gewoonte werd. Op tweede Paasdag speelden de Neder landse meisjes tegen Zwitserland. Ook hier was één speelster onze vertegen woordigsters te sterk, nl. mej. Jacquet. Tegen mej. Hassler wisten zij echter bei den te winnen. Het dubbelspel eindigde ook hier in een Nederlandse zege. De heren behaalden twee overwinnin gen achter elkaar .tegen Canada (5—1) en Denemarken (52). Bert Onnes en Frans Schoofs bleven beide keren onge slagen. De derde speler tegen Canada, Jan Scheffer, verloor tegen de toch echt niet sterke Gadanyi in drie games en Gimbel verloor zowel van Hansen als van Lyttik. De overwinning op Dene marken kwam gemakkelijker tot stand dan men had verwacht. Bij de vorige landenwedstrijd won Nederland slechts met 54, na met 34 te hebben achter gestaan. Nu waren Schoofs met drie en Onnes met twee overwinningen te goed in vorm om zich de winst te laten af snoepen. Financiële strop. Tot zondagmiddag, toen negen zittin gen, verdeeld over drie dagen, van de wereldkampioenschappen tafeltennis ach ter de rug waren, hadden slechts onge veer 6000 personen de wedstrijden bij gewoond. De organisatoren waren bang, dat zij een verlies van ruim 200.000 mark of 180.000 gulden lijden. De mensen in Dortmund cn omgeving stellen niet veel I belang in tafeltennis. Hun sporten zijn I voetbal, boksen en wielrennen. Uit finan- i cieel oogpunt bezien had men de we- reldkampioenschappen beter in Berlijn of in Zuid Duitsland kunnen houden, waar deze tak van sport meer populairi- teit geniet dan In West-Duitsland. USV—TREFFERS 6—4 Wederom is het Treffers niet mogen gelukken ook maar één punt op USV te behalen, zy het ditmaal met gerin ger verschil dan de eerste ontmoeting (73). Wanneer wij echter de winst punten nader bekijken doet zich het vreemde verschijnsel voor, dat in de thuiswedstrijd J. v. d. Meer 2 overwin ningen wist te behalen en nu niet tot winst kon komen. Wil v. d. Zwet die in de thuiswedstrijd geen enkel puntje voor Treffers liet noteren, wist nu de sterke v. Zeideren en Roodzant op de knieën te krijgen. L'Ami, die tegen USV altijd een moeilijke wedstrijd speelt, heeft echter ook nu weer zijn stijgende spelpeil gedemonstreerd, door zowel Hofland als Roodzand aan z'n zegekar te binden, wat voor hem de eerste maal Is, dat hij tegen USV twee overwinningen behaalde. In de Overgangsklasse was het steeds één overwinning en in de thuiswed strijd van dit seizoen idem. Toen USV het dubbelspel ditmaal ook weer wist te winnen, was de volle winst voor hun een feit. Uit deze vergelijking kunnen wtf de conclusie trekken, dat de Treffersspe lers nog te wisselvallig zijn om een van de ereplaatsen in te nemen. Het derde herenteam, dat noodge dwongen met twee man moest uitko men, speelde gelijk tegen Steeds Voor uit. Vooral J. de Prie, die drie partijen won, kan op een zeer goede wedstrijd terug zien. Speciaal omdat hij in de thuiswedstrijd niet tot winst wist te komen. M. Hoogenboom won eenmaal. Samen wonnen zij het dubbelspel. Junioren De eerste wedstrijd om het algeheel kampioenschap junioren van de afdeling Den Haag tussen Tref fers en Wibo is in een 64 overwin ning voor de Treffers junioren geëin digd. Jacques van Ruiten wist drie par tijen te winnen. Ook de Wibo-speleT Vendel, die in de hele competitie geen enkele partij "had verloren moest in hem zijn meerdere erkennen. Verhaar won tweemaal en v. d. Wereld zorgde voor het zesde puntje. Treffers 3 won met 91 van Avanti. Treffers 5 ver loor met 73 van Scylla. Egbert Eist- geest zorgde voor een verrassing door tweemaal te winnen. G. Warmerdam won ook een partij. De vereniging Batswingere in Den Haag organiseerde 2e Paasdag .een na tionaal junioren-toernooi, dat werd be schouwd als de revanches van de Ne derlandse juniorenkampioenschappen. De Treffersjunioren, die op dit toernooi voor de afdeling Den Haag uitkwamen, zijn tot zeer goede prestaties gekomen. Jacques van Ruiten en Jan Verhaar kwamen beiden in de halve finale. Jac ques van Ruiten presteerde het hier om de Nederlandse juniorenkampioen Specht uit Rotterdam, uit te schakelen. In de finale kon hij het, wellicht door vermoeidheid, tegen Tuinenburg, even eens finalist van de Ned. kampioen schappen, juist niet bolwerken. Jan Verhaar deelde met Specht de derde en vierde plaats. Het programma voor a.s. zaterdag luidt: WiboTreffers; Treffers 4TOV 2; Treffers 5TCS 1. Deze week don derdag trainen. BRIDGE SANS ATOUT De uitslagen der viertallencompetitie en eindstanden zijn: Zwart: team Tielkemeijer wint van team Winterkamp met 44 m.p,; team Bra- kel wint van team V. Rhljn met 29 m.p. Eindstanden; Kampioen team Tielke meijer bestaande uit mevr. Tielkemeijer v. d. Star en het echtpaar AenmeiJ; 2. team Mekel; 3. team Bonnet; 4. team Brakel; 5. team v. Rhijn; 6. team Win terkamp; 7. team Stikvoort; 8. team Zwa nenburg. Rood: Kampioen het team v. d. Zeeuw bestaande uit. H. v. d. Zeeuw,mej. v. d. Zeeuw en de dames v. d. Star en Sier. 2. team Jonkers; 3. team Schild; 4. team Altink. Groen: Kampioen het team La Lau bestaande uit La Laude Jong—Ooijen- dijk en Abspoel; 2. team Mollema; 3. team Rop; 4. team Niehot. Hier siet men de Nederlandse Ursula Artz (met gezicht naar de camera) in haar wedstrijd tegen de Engelse Diana Rowe, welke door het Engelse meisje werd gewonnen-

Leidse Courant | 1959 | | pagina 8