EEN PANTSER OM DE AARDE TEGEN URANIUMBOMMEN? WEET..C, Vroege Paasdagen toeristisch succes als de zon maar blijft schijnen beloven een te worden Felle brand in Amsterdam MEDISCHE DIENSTEN Neutronengordel boven de dampkring Amerikaanse proef NACHTMERRIE WEGGENOMEN ZATERDAG 28 MAART 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 7 Van oost naar west op Scheveningen, waar het Kurhaus geen mens meer kan bergen en ook het „Grand Hotel" goede zaken doet. We gaan de eerste touristendagen van het nieuwe seizoen tegemoet. Over het algemeen gesproken is op Paasdagen vooral als deze vroeg vallen zoals dit jaar nog niet die toeloop te verwachten welke Pink steren meestal laat zien. Het weef is bovendien, voor zover wij de voor spellingen mogen geloven, ook niet al te gunstig, zodat wij ons niet zou den verbaasd hebben als het komen de weekeinde een echte Hollandse aangelegenheid werd in eigen land met een miniem aantal buitenland se bezoekers. Niets is echter minder waar dan dat. Vanmorgen is een ware invasie begonnen uit oostelijke richting. Gis teren viel hier trouwens al een voor proefje van te bemerken. Bij Elten vormden zich toen kilometerslange colonnes Duitse auto's, die voorna melijk naar de kuststrook trokken om de inzittenden alvast een glimpje (schaarse) bollenpracht te laten mee pikken en ze in de gelegenheid te stellen zomerhuisjes voor de komen de vakantie te bespreken. Men schatte het aantal Duitse grenspassanten gisteren bij Elten op meer dan 15.000. Amsterdam trekt. De meeste buitenlanders (voorna melijk Duitsers) zetten koers naar Amsterdam, waar men deze drukte geenszins had verwacht. Hier zijn de meeste hotels algeheel vol en moest een beroep op particuliere adressen worden gedaan. In verge lijking tot vorige jaren waren er min der Fransen en Belgen, de Engelsen daarentegen trokken in groter aan tal de Noorzee over. Als het weer zich behoorlijk blijft gedragen en daar ziet het wel naar uit zal Amsterdam vandaag al geheel vol geboekt zijn en zal het zijn-gasten de provincie in moeten sturen voor namelijk in het Gooi eh Kennemer- land. Een felle uitslaande brand heeft van nacht een kleermakerij aan de Ver bindingstraat, hoek Kuiperstraat te Amsterdam in een uur tijds volledig verwoest. De brandweer heeft het vuur vrij snel kunnen localiseren, waardoor de aangrenzende woningen in deze dichtbevolkte buurt gespaard bleven. Aan de kleermakerswinkel, de werkplaats en het woninggedeel te viel echter niets meer te redden. Slechts vijf minuten nadat de 18- jarige zoon van de eigenaar, de heer A. Romein, die in het ziekenhuis ligt i.v.m. een maagoperatie, de werk plaats waar hij tot half drie aan het werk was geweest, had verlaten, maakte zijn moeder hem attent op een ongewoon geluid. De jongeman ging toen naar de wrkplaats waar de vlam men hem al tegenslagen. Hij wist zich met zijn moeder en zijn 6-jarig zusje in veiligheid te brengen. Ook de bewoners van de eerste ver dieping die vrij veel brandschade op liep, konden bijtijds een goed heen komen zoeken. De G.G. en GJD. he,eft de alleen wonende 84-jarige mevrouw Wortel, die op de derde etage woont, naar het ziekenhuis gebracht,, zij verkeer de in overspannen toestand. Tegen vier uur was men de brand meester. Postbus-geheim wordt opgeheven Ingaande 1 april a.s. zullen de pos terijen het„postbus-geheim" ophef fen. Dat betekent, dat in het vervolg iedereen de naam kan opvragen, die schuilgaat achter een bepaald post busnummer. De PTT heeft bij deze maatregelen onder meer overwogen, dat ze hierdoor in staat zal zijn, mis bruiken bij verzendhuizen en andere instanties tegen te gaan. Er scholen dikwijls teveel geheimen achter een postbus-nummer. Bonn erkent geen Oder-Neisse-grens De Westduitse regering heeft don derdagavond doen weten, dat ze niet van plan is afstand te doen van haar aanspraken op de gebieden in oos telijk Duitsland, ook als dit afstand doen een voorwaarde zou moeten zijn voor de hereniging van het land. Een regeringswoordvoerder deel de meer, dat de Oder-Neisse-lijn door Bonn niet als de huidige grens van Duitsland wordt beschouwd. Hij voegde er aan toe dat ook de westelijke geallieerden het er over eens waren, dat een definitieve grensvaststelling dient te geschieden bij het opstellen van een vredesver drag met een verenigd-Duitse rege ring. De Oder-Neisse-lijn werd in 1945 op de conferentie van Potsdam vastgesteld door de Grote Drie. Zoals bekend is de bollenstreek nog niet geheel op toeren; hier zal Keukenhof wel de grootste trekpleis ter zijn. Desondanks kan Haarlem als gastvrouwe in deze contreien nog niet spreken van een overstel pende drukte. De hotels zijn hier ma tig bezet en in tegenstelling tot het nabije Zandvoort zijn het vooral Fransen, die de boventoon voeren. Zandvoort verwacht veel van de bei de Paasdagen. Gisteren waren er de grote hotels al geheel bezet. Zit de hoofdstedelijke WV al bij na met de handen in het haar, Vreemdelingenverkeer in Den Haag noemde de situatie ter plaatse „rus tig". Wat er aan buitenlandse druk te is concentreert zich voornamelijk Stilte rond Euromast. Ondanks de verrezen Euromast en het steeds kloppende hart van Rot terdam kan de Maasstad de toeloop van .buiten nog best aan. Het vorig jaar was het aantal bezoekers gro ter. Ook hier zijn Duitsers een stuk in de meerderheid. Tenslotte verwacht Arnhem veel belangstelling van Duitse zijde, gis teren waren er al meer witte auto- nummerborden dan blauwe Neder landse te zien.Al bij al konden de Paasdagen van 1959, al vallen ze nog zo vroeg in het voorjaar, wel eens een touristisch feest van belang wor den. De zon scheen vanmorgen nog stralend en dóar moeten we het toch van hebben. Geen plaats voor oud-presidenten )e Amerikaanse autoriteiten te Miami hebben oud-president Perez Jimenez van Venezuela, zijn echtge note en vier kinderen bevel gege ven de Verenigde Staten voor 15 april te verlaten. De verblijfsvergunning van Perez Jimenez was op 13 maart verlopen. Een verzoek om verlenging is afge wezen. Het is nog niet bekend naar welk land Perez Jimenez zich zal bege ven. KOMPLOT TEGEN CASTRO? De Cubaanse politie heeft donder dag vijf arrestaties verricht naar aan leiding van een komplot tegen pre mier Fidel Castro. Onder de verdachten bevindt zich de eigenaar van een bar in Havanna, Roberto Corral Miranda, die een goe de vriend zou zijn v?n de voormalige leider van het anti-communistisch front, Ernesto de la Fe, die zizh dert de val van president Batista in le ge vangenis bevindt. Corral Miranda zou /erklaard heb ben, dat hij 30.000 dollar ter beschik king zou stellen voor het organiser n van een aanslag op Castro. Voorlopige regering van Cyprus Aartsbisschop Makarios heeft vrij dagavond meegedeeld, dat tussen de Griekse en Turkse Cyprioten overeen stemming is bereikt over de verde ling van de portefeuilles der voorlo pige regering voor het eiland. Krachtens een compromis zullen Turken aan het hoofd staan van de ministeries van defensie, openbare ge zondheid en landbouw. Een Turkse Cyprioot zal onderminister van finan ciën zijn. De overige zeven ministeries zullen door Grieken worden beheerd. Cycloon boven Madagascar De cycloon, die donderdag het noorden van Madagascar heeft ge teisterd, heeft grote overstromingen veroorzaakt. De dijken van de Iko- pas een rivier in dit gebied staan op het punt te bezwijken. In Madritsara, dat 600 km ten noorden van Tananarive ligt, zijn een zie kenhuis, een school, een hotel en de kerk verwoest, circa duizend men sen zijn dakloos. In het kustgebied van Tamatave zijn de dijken van het kanaal, dat Tamave van drinkwater voorziet, doorgebroken. Men heeft de bevol king gewaarschuwd het water voor gebruik te koken om het uitbreken van een epidemie te voorkomen. Het treinverkeer op Madagascar is volledig stilgelegd. Bij de ramp zijn tot nu toe minstens 20 mensen om het leven gekomen. Het aantal doden zou echter nog steeds stijgen. Duizenden mensen zijn dakloos ge worden. KORTE golf De Nederlandse kustvaarder „Nimrod" uit Groningen heeft ter hoogte van Bishops Aock aan de Engelse westkust motorschade opge lopen. Een van de zuigerstangen is gebroken. 'Het schip moest voor an ker gaan en is vanmorgen op sleep touw genomen door de Groningse kustvaarder „Spica". Bü graafwerk voor nieuwbouw van de katholieke kerk te Malden bij Nijmegen, aan de weg Nijmegen— Maastricht, is men gestuit op middel eeuwse putten, welke voor een deel bekleed waren met holle eikenboom stammen. Men vond aardewerk op de bodem uit de 14e en 15e eeuw. Op 71-jarige leeftijd is overleden de luitenant-kolonel vlieger b.d. U. K. Steup, één van de vier Nederland se vlieginstructeurs op Soesterberg tijdens de eerste wereldoorlog. De drie anderen, van Heyst, Versteegh en Jongbloed, thans prof. Jongbloed, zijn nog in leven. WEET U HET OOK NIET VRAAG: Adressen ambassades T. C. M. R. v. K. vraagt de adressen van enkele ambassades: ANTWOORD; 1.) Amerika: Benoordenhoutseweg 7, Den Haag; 2) Spanje: Bezuidenhoutseweg 39, Den Haag; 3) Italië: Zeestraat 65F, Den Haag; 4) West-Duitsland: Nieuwe Park laan. 77, Den Haag; 5) IJsland: 17 Buckingham Gate Londen SW 1; id.: Honorair consul-generaal, Museumplein 10, Amsterdam; 6) Noorwegen: Laan Copes van Cattenburgh, Den Haag, 7) Rusland: A. Bickerweg 2, Den Haag; 8) Mexico: van Lennepweg 47, Den Haag. VRAAG: Wie was wie? Heeft de trekking „Wie was wie" van het ko ningin Wilhelminafonds reeds plaats gehad? vraagt W. P. te V. ANTWOORD: Ja, op 31 januari 1959. Aangezien alle prijswinnaars bericht hebben gehad, behoort u niet tot de gelukkigen. VRAAG: Woonboot en vergunning 1) Moet ik, om een woonboot te betrekken, vergunning hebben, vraagt zr. L. ANTWOORD: Ja, onder woongele genheid worden ook verstaan woon wagens en woonschepen, aldus lid 3 van artikel 1 van de Woonruimte- wet 1947. Dit artikel 1 bepaalt: Het is ver boden een woongelegenheid in ge bruik of medegebruik te nemen of te nemen, tenzij door B. W. voor het ingebruik nemen schriftelijk ver gunning is verleend aan degene, die de woongelegenheid wenst te betrek ken. 2) Val ik nog in een of andere soort belasting? Men valt in principe wel in de in komstenbelasting De huurwaarde van het schip behoort n.l. tot het in komen op dezelfde wijze als die van een huis. Afschrijving en onderhouds kosten zijn dus ook aftrekbaar van de bruto-opbrengst. Wanneer echter van te voren te verwachten is dat gemiddeld nooit een positieve op brengst van het schip is te verwach ten, is het geen bron van inkomen en maken noch huurwaarde noch kosten deel uit van het inkomen voor de inkomstenbelasting. Voor de Vermogensbelasting moet men, indipn men in deze belasting valt, ieder jaar de waarde op 1 jan. opgeven. Het schip behoort tot het vermogen. VRAAG: Belastingvraag Mej. H T. S. stelt een belastingvraag. ANTWOORD: Als wy een bereke ning maken komen wij aan een na vordering van f399,68 zodat u per week f8,— moet reserveren. Wel licht houdt u er dan nog wat van over, doordat 't loon van de vrouw vóór het huwelijk niet meetelt en voor de man in die tijd belasting haar groep I is ingehouden. Dit is echter moeilijk te berekenen nu geen huwelijksdatum en verdere gegevens bekend zijn. VRAAG: Premieaanslag A.O.W. G. B. stelt een vraag over premie aanslag A.O.W. 1957. naar voor uw plezier een andere lei ding zal laten leggen als dit niet no dig is, (zo oud is uw leiding nog niet!) is zeer twijfelachtig. Kijkt u ook uw stopcontacten eens goed na, of alles wel goed vast zit Hebt u voorts gecontroleerd of de dichtstbij zijnde bezitters van een t.v.ontvanger misschien op dezelfde tijden een ge lijke storing hebben? Dan kunt u fezamenlijk een klacht indienen bij .T.T. Den Haag en wordt de oor zaak deskundig nagegaan, zonodig maatregelen genomen tegen de sto ringsbron, indien deze te wijten is aan derden. VRAAG: Grammofoonplaat Hoe luidt de titel enz. van de grammo foonplaat welke wordt gedraaid als herkenningsmelodie van een radio- .nilièwedstrtjd van de N.C.R.V. op donderdag. ANTWOORD: De titel van de door u gevraagde grammofoonplaat luidt: The clock is playing, componist P. Blaauw, merk Phil. P. 08/116 L ge speeld door Weens Salonorkest o.l.v. Hans Kolesa. VRAAG: Belastingvraag Abon nee stelt een belastingvraag. ANTWOORD: Aan de hand van de v/einige gegeven* welke u ons voor legt, kunnen wij dit niet berekenen. Er is loonbelasting betaald, maar hebt u naast uw dienstbetrekking nog an dere inkomsten gehad? Hoeveel be droeg uw week- of maandloon en hoeveel uw neveninkomsten (ook die van uw vrouw opgeven, als zy inko men heeft genoten, ieder afzonder lijk, ook vrij wonen, eventuele rente van geld, inkomsten uit onverdeelde boedel enz.). ANTWOORD: De rekening is, wan neer er van uitgegaan wordt dat het premieinkomen goed is, juist. Er blijft bij dit inkomen 52 buiten in vordering. VRAAG: Jabo tapijt pluche ta felkleed H. B. S. vraagt: 1) Hoe kan ik een jabotapijt schoonmaken? ANTWOORD: Met een sopje van synthetisch wasmiddel. Goed naspoe len met schoon water en er niet op lopen voordat 't geheel goed droog 2) pluche tafelkleed. Wij raden u aan dit kleed te weken in lauw sop van synthetisch wasmid del. Geef daarna een tweede sop. Spoel flink. Hang het kleed daarna over enige stokken of lijnen te drogen, na hem eerst voorzichtig te hebben opge klopt. Tijdens het drogen enige malen opkloppen en borstel het als geheel droog is, voorzichtig in één richting. Eventueel opstrijken aan de ach terzijde. Tafelkleed dubbel vouwen zodat de pool in elkaar grijpt. VRAAG: Aardappels telen C. P. te L. vraagt: Gaarne wilde ik van u weten of men aardappelen telen mag voor de volkstuintjes zoals men zelf wil. Of dat men maar 1/3 van de op pervlakte mag telen. Wegens het verbod in de bollenstreek zou ik dit willen weten. ANTWOORD: Het verbod van aardappelen telen binnen 3 jaar op hetzelfde stuk grond geldt ook voor kleine percelen zoals b.v. volkstuin tjes. Er wordt uitdrukkelijk vermeld: in tuinen (kleine percelen) mag bo- vendien jaarlijks'niet meer dan een derde met aardappelen worden be- leeld. En verder. In de bloembollen-1 streek zal de teelt van aardappelen' VOOr Leiden en UmgeviPQ geheel verboden worden. Ontheffin- mogelijk. Verdere Inlichtingen kunt u op het gemeentehuis krijgen. VRAAG: Televisiestoring W. v. W. bericht ons dat hij kortgeleden televisie gekocht heeft. In het begin deed het toestel het prachtig, nader hand kreeg hij dikwijls last van sto ringen en golven, aldus W. De han delaar beweert nu dat de leidingen van het elektriciteitsnet niet deugen, maar wie moet de kosten van herstel dragen, verhuurder of ik? ANTWOORD: Allereerst willen wij wel eens graag weten of u dikwijls last hebt van doorslaan van stoppen (zekeringen). U weet zeker wel, dat bij het geringste defect de zekering doorslaat en als dit oojï het geval is met de hoofdzekering, dan staat u wat uw leiding betreft al heel gauw op de „zwarte lijst" bij de electrici- teitsmaatschappij en zal men u van daaruit wel opdragen de leidingen te laten nazien. Van dit alles maakt u ir> uw briefje geen gewag, vandaar onze vraag. Voorts merken wij op, dat u pas bezitter bent van een toestel, dus moet u de knepen van de bediening nog onder de knie zien te krijgen. Wij weten niet welk soort toestel u hebt maar in elk geval hebt u er een handleiding bijgekregen. Lees die goed na en zorg voor een behoorlijke antenne, want deugt deze niet, of is ze niet goed afgesteld dan blijft u tobben, al hebt u een heel nieuwe electriciteitslelding. Dat de huiseige- (door W. Vogt). WAT BETEKENT de Amerikaanse proefneming van september 1858, waarover de „New York Times" thans een tipje van de sluier heeft opgelicht? De volgende aanwijzingen zijn be schikbaar. a Er is vooraf een exploratie-raket gelanceerd, die waarschijnlijk per radio informaties heeft geseind, die beslissend waren voor het be palen van de hoogte waarop de H-bommen tot ontploffing zouden worden gebracht. Die hoogte werd vastgesteld op ongeveer 400 kilo meter. b. Het radio korte-golfverkeer zou na het ontploffen van die H-bom men gestoord zijn geweest. c. Door ingewijden zou er een aurora (noorderlicht) zijn waar genomen. d Er wordt gezinspeeld op het ver wekken van een soort afweergor- del met een stralingskarakter, die wellicht „geleide projectielen" op grote hoogte tot ontploffing zou kunnen brengen, vóór dat zij on heil stichten, e. De gordel heeft twee openingen; één boven de noordpool, één be ven de zuidpool. De aanwijzingen b. en c. wijzen er op, dat er op kunstmatige wijze een effect is verwekt dat op natuurlijke wijze wordt veroorzaakt na uitbar stingen op de zon. Het is bekend, dat een dergelijk zonne-effect optreedt wanneer grote hoeveelheden waterstof kernen (pro tonen) uit het zonnelichaam worden gestoten en de omgeving van de aar de bereiken. Het is ook bekend dat effect „e" daarbij optreedt, omdat het magne tische veld van de aarde de protonen- stroom om de aarde heen doet bui gen. Het is daarom waarschijnlijk, dat de tot ontploffing gebrachte water stofbommen, van de aarde uit, pro tonen in een ruimte-gebied hebben gebracht, dat tot dusver alleen toe gankelijk was voor de zonneproto- nen. Aangezien de waterstof uit de waterstofbom louter uit één- twee of drie protonenkernen bestaat, ligt dit voor hand. Hoe werkt die afweergordel? nomen in het korte golfverkeer en dat er een aurora te zien komt, is begrijpelijk. Maar dit zijn toch niet meer dan interessante bij-verschijn selen. Wat ons intrigeert, is de toespeling op het ontstaan van een afweergor del. Een waterstofbom is een „tam" projectiel zolang het niet tezamen en in vereniging met een A-bom (ura nium- of plutoniumbom) wordt ge lanceerd. De uraniumbom fungeert als slag hoedje van de waterstofbom. Dat slaghoedje ontsteekt pas wanneer twee of meer, ieder op zich, niet critische hoeveelheden uranium snel tezamen worden geklit tot een wèl critische hoeveelheid. Dit „afvuurmoment" heeft de man op de grond in de hand. Bij de ex plosie vinden er in onvoorstelbaar Ik behoef de lezer niet uit te leggen welk een betekenis 't zou hebben wanneer men Inderdaad een automatisch werkende vei ligheidsgordel met stralingskarakter zou kunnen verwekken, die uraniumbommen tot ontsteking brengt vóór zij hun doel op ge vaarlijke afstand kunnen naderen. De hele atoomoorlog komt daardoor in een ander licht te staan, althans wat betreft het afvuren van intercontinentale raketten. Een nachtmerrie zou dan van de mensheid afgenomen worden en dan nog op de geestige, wijze, dat de ene atoombom de andere automatisch vernietigt. korte tijd allerlei reacties van ato maire aard plaats en de voornaam ste bedrijvigheid daarbij wordt ten toongespreid dooi 't kerndeeltje neu tron. Deze neutronen komen in grote hoeveelheden vrij; en zij vormen het meest sociaal aangelegde deeltje uit de atoomkern, zodat het zich zo spoe dig mogelijk met een andere atoom kern of deeltje daaruit zal pogen te verenigen. Maar op 400 km hoogte is de mate rie dun gezaaid; van een atmosfeer Is daar dus ternauwernood sprake en de mogelijkheid van vacatures voor de neutronen Is relatief klein. Komt in die gordel van vacatures nu een vijandelijke waterstof-bom aansuizen (of een A-bom), dan zul len de vrije neutronen daarop aan vallen als de kat op 't spek. Maar een invasie van neutronen is nu juist het enige middel om oor spronkelijk ongevaarlijke hoeveelhe den uranium (of plutonium) tot ont ploffing te brengen. Deze immers ontsnapten alleen aan ontploffing, omdat er niet genoeg vrije neutronen nuttig ter beschikking stonden. Alleen bij uraniumbommen zo'n kunstmatig verwekte gordel, die misschien van tijd tot tijd ver nieuwd of aangesterkt wordt, een automatische beveiliging kan ver schaffen tegen boosaardig afgezon den raketten of geleide projectielen. Het verrassingselement wordt vijand daarmee uit de hand geno men. Het afweermiddel helpt echter als 't helpt alleen tegen bommen die uranium bevatten. De „klassieke" TNT-bommen zijn er immuun voor, maar die' zijn niet zo gevaarlijk en zo verwoestend. De bijkomende effecten van het magnetisch veld van de aarde en van de elektronen-bandjirs, die bij het tot ontploffing brengen van waterstof- bommen op grote hoogte ontstaan, blijven voorshands even buiten deze beschouwing. De enige nare gedachte die bU de ze verrassende ontwikkeling boven j komt een ontwikkeling, die het gevaar van een „full dress" atoom- oorlog de tanden uit zou kunnen Leiden le Paasd. de artsen Lahr, Schaefer, Teeuwen, Gaasbeek en Kortmann; 2e Paasd. artsen: 's Gravesande, De Jong, Masten broek, Meel en Van Wingerden. Alkemade Beide Paasd. artsen A. v d. Bijl, Oude Wetering, tel. K 1713217 en Van der Werf, Rijpwe- terlng, tel. K 1712- 202. Alphen a. d. Rijn le Paasdag dkt. J. H. Veenendaal, tel. 2072; 2e Paasd. dkt. J. K. Platteschor, telef. 58. Bodegraven le Paasd. dkt. E. M. Bol tel. 2113; 2e Paasd. dkt. C. A. van Beek, tel. 2268. Zust. Langeveld, Vosholstr. Apotheek van 122 en van 57 uur. Boskoop le Paasd. dkt. Flim, tel. 2038; 2e Paasd. dkt. Bom tel. 2136 Hazerswoude zie Leiderdorp, by ongevallen aan Rijndijk bellen tel. K 1714—278. Katwijk Rijn Dkt J. Bergman, tel. 2921, apotheek zie Katwijk Zee. Katwijk Zee le Paasd. dkt. P. Visser, tel. 2023; 2e Paasd. dkt. K. Slagmolen, tel. 2336, apotheek Pnncestraat tel. 2755. Koudekerk a. d. Rijn zie Leider dorp. Langeraar zie Nieuwveen. Leiderdorp Beid Paasd. dkt. H. Bakema, tel. K 1710--24828. Leidschendam Beide Paasd. dkt. M. Hannig, tel. 1494, Kruisdienst tel. 2161, ziekenvervoci tel. 2200. Nieuwkoop zie Zwammerdam. Nieuwveen Beide Paasd. dkt. A M. van Dongen, tel K 1723101. Noordwijk Beide Paasd. dkt. De Beer, tel. 2751; Duinrandapotheek van 121 en van 56 uur, Wit Gele Kruis zr Faase, tel. 2536. Noordwijkerhout Beide Paasd. dkt. A. G. Th. v. d. Lugt, De Zilk, tel. K 2530—5707. Oegstgeest le Paasd. de artsen F W. N. Hugonholtz, tel. 20390 en J. B Hugenholtz, tel 32277; 2e Paas dag artsen E. W. F. v. Walchren, tel 22030 en A. B. v. d. VlietDe Vries, tel. 22331; apoth. tel. 26274. Rijnsburg zie Katwijk Rijn Valkenburg zie Katwijk Rijn Voorhout zie Warmond.. Voorschoten le Paasd.'dkt. F. J M. Tonino, tel. 2493; 2e Paasd. dkt. Th. v. Schaik, tel. 3344. G°zondhelds- centr. tel. 2177. Warmond Dkt. H. Walenkamp, tel. K 1711—220. Wassenaar le Paasd. de artsen A. F. F. Janse, tel. 3005 en K. T. de Wit, tel. 2460; 2e Paasd. artsen J. A. J Paulides, tel. 4561 en J. C. de Neef tel 8303; Wassenaarse apotheek, tel. 2402. Woubrugge zie Nieuwveen. Zoetermeer Dkt. A. A. Suid- man, tel. 3993. Zwammerdam le Paasd. dkt. K. Gill, tel. K 1720—2527; 2e Paasd. dkt. G J. Bremer, Nieuwkoop, tel. K 1725—103. Marktberichten VINKEV EN, 27 maart Groente. Prei 20; Spinazie 4657; Stoofsla 42; Waspeen A II 15; Witlof 24^45 cent per kg. Sla 519 cent per stuk; Radijs 20—27; peterselie 14; Selderij 2—8 cei.t per bos. LEEUWARDEN 27 maart. Kaas Gouda volvet 1.811.82, Edammer 40-J- 1.69—1.70, broodkaas 1.71 1.72. Stemming kalm. TER AAR. 27 maart, Groente. Witlof 1. 0.34—0.39; idem 2. 0.220.31; idem stek 0.060.15; spinazie 0.39 0.49; idem B. 0.300.35; idem afw. 0.170.29; andijvie 0.370.49; idem B. 0.28; spuiten 0.310.38; waspeen 0.160.19; stoofsla 0.18 alles per kg. Sla A 0.15—0.22; idem B. 0.10—0.14; trekken Is de mogelijkheid, die Idem C. 0.050 10; komkommers D. op het eerste gezicht niet uitgesloten 0.400.47; idem stek 0.250.33 alles lijkt, dat de om-manteling van de per stuk; radijs 0.150.25; idem stek waterstofbom zodanig zou kunnen 10.08; selderij 0.020.07; raapstelen worden gemaakt, dat neutronen-pe- 0.03- -0.94 alles per bos; stoofsla 0.60 netratie daarin onmogelijk Is... 1.40 per kist. Bloemen: Tulpen 0.12— (Nadruk verboden). '0.16 per bos.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 7