Diploma's schoolzwemmen te Leiden Geheime vergadering nam de meeste tijd van de Oegstgeester raad Raad van Woubrugge besloot tot overdracht GEB aan Leiden Rijnland wil zelf installaties voor afvalwater-zuivering aanleggen tót Westelijke nota's overhandigd Nieuwe leiders in Darul Islam Nasser en het Suezkanaal DONDERDAG 26 MAART 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 (Vervolg) Oppenheimstraat: diploma A: Ben de Groot, Theo van Lochem, Harry Verburg, Frans van der Wetering, Koos van Schie, Frits van der Bos. Pelikaanstraat: diploma A: Corrij Oogjen, R. Moorre, Coby Verkuylen, Ria Wallaart, Loes den Dubbelden, Rini Over dijk, Elly van Veggel, Loes Niepoth, Hetty van der Hoeven, Joke de Vogel, Ria Vriesekoop Krauwelsteeg: diploma A: Tiny Visser, Henny Weber, Anita Wan- sink, Yvonne Huijs, Dorine Martin, Corry Baak, Rientje Klijnmij, Nel Wagner, Raja Bottelier, Nel van Mil, Agnes Langezaal. Diploma B: Loes jé van Velzen. Zoeterwoudse Singel: diploma A: Anita Overdevest. Potgieter laan: diploma A: Jos Aal- ders, Ellen van Dam, Emmeke van Hamersveld, Joke de Haas. Damlaan: diploma A: Carla Spen- del. Wil Hug. Haarlemmerstraat; diploma A: An nie van Es. Lusthof laan: diploma A; Elly van der Zee, Margreet van Dorp, Janny van Tongeren, Doortje Lagerberg Haarlemmerstraat: dipl. A: Anne- lies Ammerlaan, Lenie Stuart, Laura Siere, Leonore Tolenaar, Loesje Cranssen, Nelleke Raaphorst, Roosje Coster, Corry Beugelsdijk, Leny Maaskant, Elleke Pailey, Leny Be- kema, Helga Krol, Anneke Smitte- naar, Barry Bakker, Joke Neuteboom Veronica van Doorn, Lenneke van Brussel, Evelientje Lindenlhof St. Maartenschool: dipl. A; Cokkie Dorlandt, Frida Plu, Carla Boot, Lies Oranje, Willy Wittebol, Trientje Prins, Mieke Arts. Levendaal: dipl. A: Anneke Al berts, Ingrid van Estrik, Jopie Beek man, Jet Goozen, Joke de Vrind, Jo ke Scheffers, Joke Schrier, Marleen Eysink Smeets, Willy van Cordelaar, Tineke Biegstraten, Monique Mor- sink, Henny van Zijl, Hermine van der Linden Boshuizerkade: dipl. A: Marianne Monteba, Anneke van der Horst, Jan Beuzekamp. Kernstraat: dipl. A; Joop Kanbier, Gerard van den Hoed, Cora Brussee. Dipl. B: Willeke de Haas. Stadhouderslaan: dipl. A: Karei la Lau, Cor de Gier, Jan Piket, Hans de Reus, Joke Potters, Astrid Boelee, Lide Wendt, Anneke de Vries. Driftstraat: difll. A: Ton Bey, Wim van der Pol, Leo Linlk, Wim Bekooi, Johnny van der Kaay, Bas Vugt, SJaak Smit, Anneke de Boer, Janne- ke Hüner, Jetje Kuitems, Carla van Weizen, Conny Meijer, Marij de Jong Diana de Wolf, Anneke Mieremet, Sonja Lagendijk, Nellie de Heer, Ria Langezaal, Betty Aanen, Eefke Neu teboom. Langebrug: dipl. A: Ridhard Blans- jaar, Nico de Haas, Woud Teske, Ju dith Schimmel. Plantsoen: dipl. A: Dirk Noorder- vliet, Henny Rietveld, Ineke van Veen, Anneke Pret, Corry van Veen, Beppie Veldhuizen, Jan van Dam. Storm Buijsingtraat: dipl. A: Henk Ravensbergen. Rijnsburgersingel: dipl. A: Kees Brocaar, Gerry Lagas, Evert Wouters Henny Kuiters, Joop Koreman, Cok- kie Buitenman. Francis Nieuwenlhuyzen, Greetje Weeda. Dipl. B: Hans Laman. Aalmarkt: dipl. A: Theo Paats, Erik de Vos, Herman Taffijn, Henny Jansen, Jacobus Dirkse, Nelly Nieu- wenhuizen, Carla de Groot. Carla Segaar. Marnixstraat: dipl. A: Rienus van c- A DI Marnixstraat: dipl. A: Rienus van Roodenburgerstraat. dipl. A. Bram j Hevden Herman Ravelaar Piet rmiwer Hanc Rnef Hillv Rarnincr Qer £?.Vae.rl' f1™30 öaveiaar Piel Hooglandse Kerkgraoht: dipl. A: Ton Verschoor, Dick Honders, Gert v. d. Heijden, Henk Hollebeek, Jan van Wijk, Hans Sladek, Astrid Walle, Anneke Boelee, Corry Broers, Corry van der Werken, Janneke Siera, Ria van der Have. Du Rieustraat: dipl. A: Ronny Muyzert, Jaap van der Burg, Henk Jansen, Jan van Est, Paulien Ouwe hand, Marian Fokkema, Magda Smit, Renée Vos, Marion Hüner, Leonie Siten. Willem de Zwijgerlaan: dipl. A: Freddy Fielmig, Peter Dreef, Pim van der Heijden, Henny Botermans, Wim Oppelaar, Jopie Dreef, Karei van Ark, Ineke Chouffour, Lenie Kleinman, Sarie Schelvis, Willy Kluivers, Coby Braxhoven. Van Vollenhovenkade: dipl. A: Theo Verbeek, Erik Hollem, Henk v. d. Weterink, Adrie van der Henst, Sylfriede Jansen. Diploma B: Lidia van Baan. Hoge Morsweg: dipl. A: Coen Peet Eddy van Polanen, Ineke van Wijk, Alan v. Raubergh. van Zijp, Annie Hansen, Corry Oran je, Riena Beekhof, Janny van der Vijver, Joke van Kuyen, Freek Le pelaar. Oude Vest VGLO: dipl. A: Matti Oudshoorn, Chris Peters, Ben Bronk- horst. Diploma B: Ellen van Delft, Lydia Schouten, Riet de Jong. Dipl. A: Fred Tol, Rob van 't Zand. Ger van der Weyden, Wietze Jongsma. A. van der Wilk, H. Thijssen, B. Uiterdijk, A. Liebert, P. Pellenkoft, J. van der Ploeg, Thea Fakkel, Leny Fakkel, Mary Smit, Elly Zwanen burg, Annie Crama. Lorentzkade: dipl. A: Jos van der Berg, Pieter Kantebeen, Frits Witjas, Bazend Franken, Robbie Vissers, Eduard Klasen, Flip van der Zande, Gert Jan Zirkzee, Joke Groenewold, Marian Braggaar, Marijke Moeliker, Rina Crabbendam, Henriëtte de os, Willy van Abswoude. Rudolf Steinerschool: dipl. A: Adr. Johan Star, Gilbert Keller, Gerrit Frans Baljet, Otto van der Lelie, Pe- tronella T. Kromhout, Cornelia Pa- sina, Hendrika S. M. van Egmond, Burggravenlaan: dipl. A: Robbie1 Fred Cohen, Hermine Cossee, Andri Zeeman, Eelco Piena, Kees Baten burg, Lenie Vonk, Trudie Kok, Yvonne Reep, Marianne Louwrier, Christine Stark, Ingrid Tesink. Lusthoflaan: dipl. A: Cornells van Rijn, Marinus Oudeman, Jos Koree, Cornelia van der Weyden, Josje Brandt. Diploma B: Leo Marcelis. Duivenbodestraat: dipl. A: Dik Nagtegeller. Diploma B: Nelly van Berkel, Koosje van Beek. Munnikenstraat: dipl. A: Jan Ab- bink, Thijs van Varick. Noordeinde E.L.S.: dipl. A: Ronald Kok, Han Cohen, Elske van Praag, Mieke Jansen, Liebeth Herfst, Els van Amijden, Jan Jaap de Graaf. Middelstegracht: dipl. A: Dick van der Velden. Coby Stouten, Ria Ar- noldus. Zuidsingel: dipl. A: Flip Ohaudron, Hennny Chadron, Jan Filippo, San- nie Volkers Drie Octoberstraat: diplJ A: Bert Blöte, Bert Brouwer, Wim van der Zande, Tonny van Vodegel, Robert Pina, Roosje van Erkel, Jacoba Kleinman, Agneta Pommark Telderskade: dipl. A: Bram Pont, Janneke Klinkhamer. Damlaan: dipl. A: Gerard Vos, Benny Galjaard, Annelies Dallinga, Roberdina van Halm, Anja Holvast, Hans Brand. Diploma B: Trudy Le pelaar Haverstraat: dipl. A: Herman Fi lippo, Chris Hoppenbrouwer. Adriaan Pauwstraat: dipl. A: Eg- bert Groenendijk, Marijke de Mooy, Marianne de Haan, Magda van der Sleet, Carla Ramp, Riek Wortman, Anneke Jesse, Aafke Benis, Henriët te Hurman. Maresingel: dipl. A: Berry de Zwij ger, Bert Bavelaar, Evert van Loef, G. R. Onder de Linden. Diploma B Hugo Julius van Heusden, Edua van der Stad, Maartje v. Nigtevegt, Ada M. L. Koningsveld, Ingwer Johannes de Boer, Anthonius L. J. Fleur. 'Dinsdag j.l. had de halfjaarlijkse ouderavond van de L. Buitenschool plaats. Om 8 uur verzamelden de ouders zich in de verschillende klas selokalen, waar door elke klasselei der een inleiding werd gehouden over de betekenis van het rapport voor de ouders en voor het kind, gevolgd door een persoonlijk con tact mede in verband met het ter in zage-gelegde werk van de leerlingen. Daarna begaf men zich naar de eet zaal, waar het hoofd van de school een inleiding hield over de functie van het gezin en de school in de veranderende maatschappij. De school vormt a.h.w. de over gang tussen gezin en maatschappij. De moderne schoolopvoeding stelt zich in dienst van de totale vorming van het kind. Daarna voerde de heer Steenber gen, als voorzitter van de oude ver eniging het woord die de aanwezi gen opwekte lid te worden van deze ofganisatie, die zich ten doel stelt het werk van de Buitenschool zoveel mogelijk te steunen, door financiële bijdragen. Dat vele kleintjes een gro te maken, bleek uit het mooie film apparaat en de electrische gramo- foon die kortgeleden door de ouder vereniging aan de school zijn ge schonken. LEIDERDORP JONGETJE VERDRONKEN Vanmorgen is het tweejarig zoontje van de familie Beekman, wonend in een woonwagen aan de Zijldijk te Leiderdorp, al spelende in een sloot gevallen en verdronken. Gisteravond kwam de raad van Oegstgeest onder voorzitterschap van burgemeester H. L. du Boeuff in vergadering bijeen. De voorzitter blijven. Er werd enige ogenblikken stilte betracht ter nagedachtenis aan de overledenen. Hierna deed de voorzitter mede- herdacht het overlijden van het oud- deling van ingekomen stukken o.a. raadslid, de heer C. Oosterom, diedat B. en W. als lijkschouwer hebben verschillende jaren de nestor van de raad was; een eretitel, die zo geheel en al paste bij deze stijlvolle, mar kante persoonlijkheid, wiens woord gezag had, wiens oordeel van ge wicht was en wiens optreden res pect afdwong. De raad aanhoorde staande deze woorden. Voorts herdacht de voorzitter het overlijden van de heer Den Ouden, die ongeveer 30 jaar lid van de raad was, waarvan hij 6'/» jaar een wet houdersfunctie bekleedde. De heer Den Ouden heeft zich in deze functies doen kennen als een uitnemend bestuurder, die met grote beminnelijkheid en eenvoud als een waarlijk ontmoedig mens zijn weg ging. Zijn goede gaven van hoofd en hart heeft ook hij niet alleen in eigen kring getoond, maar hij heeft deze in ruime mate geofferd aan kerk en maatschappij en niet het minst aan de gemeente Oegstgeest. Beider nagedachtenis zal in ere De woensdagavond gehouden torboot Centrale al deze vaartuigen registreert, dus zijn de houders ge saneerd, terwijl de heer Venhuizen de Wijde Aa ongerept wilde laten uitsluitend voor recreatie. Tenslotte werd voorgesteld de vergunning uit te breiden tot het Paddegat, de Braassemerrneer, de Woud- en Hei- mafiswetering, waarmede de raad accoord ging. Het voorstel van de heer Bank, ook op de Wijde Aa speedboten toe te laten, werd met 56 stemmen verworpen. Een viertal woningen werd hierna onbewoonbaar verklaard met een ontruimingsterrein van één maand. Het betreft de percelen, laatst be woond door J. Bontebal aan de Vrouwgeestweg en Van Dorp aan de Boddens Hosangweg en twee perce len aan de Zuidhoek. Op een desbe treffende vraag van de heer Van Luiing deelde de voorzitter mede, dat alle bewoners inmiddels onder dak gevonden hadden. B. en W. kwamen met een voorstel een perceel gemeentegrond langs de Kerkweg te verkopen aan de huidige pachter, de heer D. Hoogendoorn voor 5930 gulden. Zowel de heer Schraverus als Den Hertog hadden nogal wat bedenkingen. Ze wensten het stuk in eigen handen te houden, mogelijk voor toekomstige uitbrei dingsplannen of volkstuinen. Ook vroeg de heer Den Hertog zich af wie de pachter en wie de verbruiker thans was? In stemming gebracht leed het voorstel tenslotte schipbreuk (38) en werd het voorstel van de heer Venhuizen, de pacht dan weer voor 3 jaar te verlengen met alge mene stemmen aanvaard. Vlotter ging de aankoop van een perceel grond te Hoogmade van de heer J. Th. Volwater, groot 310 m2 voor 2035 gulden. Nu de gemeente het in eigendom heeft, kan het bouw vallige perceeltje tegenover de Her vormde kerk worden gesloopt, een voor het verkeer zeer gevaarlijke bocht worden verlegd en een perceel bouwrijpe grond van 360 m2 blyft over. De heer Den Hertog, voorzitter van de commissie, die de begroting 1959 voor het gemeentelijk woningbedrijf had nagezien, adviseerde deze vast te stellen, hetgeen geschiedde. Ook werden wijzigingen aangebracht in raadszitting van Woubrugge werd geopend met de beëdiging door de voorzitter van het nieuw benoemde raadslid, de heer Th. J. van der We reld, de opvolger van de heer Beers (KVP). Nadat de voorzitter verschil lende door G. S. goedgekeurde raads besluiten had voorgelezen, kwam een verzoek om subsidie ter tafel namens het bestuur van de Hervormde Jeugdraad voor hun bibliotheek. Op voorstel van B. en W. werd beslo ten voor één keer een gift van 100 gulden te schenken. Besloten werd lid te worden Van de vereniging Oud-Leiden. Vervolgens deelde de voorzitter mede, dat op 3 april op het raadhuis een openbare aanbeste ding zal plaats vinden voor de bouw van 8 woningwet-woningen. In ver band met de reparatie van de klap van de Doesbrug zal deze brug waar schijnlijk in de week na 19 april voor vier dagen voor alle verkeer geslo ten zijn. Een pontje zal het langzame verkeer overzetten. Tenslotte werd medegedeeld, dat op 1 april een grootscheepse B.B.-oefening gehou den zal worden in de kom van Wou brugge. Sedert 5 januari is een nieuwe re geling van de gemeenschappelijke schooltandartsendienst van kracht voor een zevental gemeenten, waar onder Woubrugge. In de commissie van beheer werden gekozen tot lid en plaatsvervangend lid de burge meester en de loco-burgemeester. Voorts werd een nieuwe verorde ning ingesteld betreffende de open stelling van het bureau van de bur gerlijke stand. Bjj de eveneens goed gekeurde legesverordening bleek, dat het huwelijksrecht voor huwelijken buiten de officiële bureautijd thans gaait bedragen 45 gulden. Er ontstond een langdurige dis cussie over een door B. en W. opge stelde verordening betreffende het varen met speed- en raceboten. Voorgesteld werd alleen vergunnin gen te verlenen voor het in deze ge meente gelegen gedeelte van het Braassemerrneer buiten de Vennen. De heer Sillevis wenste uitbrei ding voor het Paddegat en de Woud wetering, al wilde hij het waterskiën daar verbieden. Ook moeten de jachtwerven en de restaurants voor deze categorie watersportbeoefenaars bereikbaar blijven binnen de kom van het dorp. Juist een lage snelheid bij dit type boten veroorzaakt hoge golfslag en veel lawaai. De heer Van Luiing zag veel meer gevaar in het te snel passeren van de grote tankboten, de heer Bank vroeg aandacht voor de watersport te Hoogmade via de Wijde Aa. De voor zitter betoogde, dat de Nederl. Mo de gemeentebegroting, dienst 1959. Een der belangrijkste agendapun ten kwam nu ter tafel, de overdracht van het GEB aan Leiden. De voor naamste punten werden reeds door ons gepubliceerd. Ramp voor gemeente. De heer Sillevis oordeelde, dat het plan er wel aardig uitziet, doch vond het geheel een ramp voor de gemeen te, omdat Leiden een groot aantal aansluitingen zal afkeuren, dus ver nieuwing en hoge kosten voor de in gezetenen. De heer Venhuizen achtte de door Leiden gestelde eisen niet te streng, doch de installaties zijn in het dorp nu eenmaal vrij slecht. De heer Bank pleitte voor de belangen van de boeren en zag zware ver plichtingen voor bedrijven met moto ren. De heer Den Hertog toonde zich fel tegenstander en oordeelde het totaal fout, een winstgevend bedrijf over te doen. Spreker zag niets dan nadelen. Leiden gunt ons eenvoudig onze zelfstandigheid niet. De voor zitter bestreed deze argumenten en wees er op, dat slechts na langdu rige onderhandelingen een nog zo gunstige financiële regeling gevon den was. De positie van Woubrugge wordt slechts verzwakt, indien wij op het laatst allerlei tegenwerpingen maken. We leven in een tijd, dat er weinig plaats is voor distributie van kleine gemeenten beneden de 35000 inwoners. Autonomie is mooi, doch we moeten ons bij alle omstandig heden zo veel mogelijk aanpassen. Tenslotte deelde spreker nog mede dat deze materie eind april in de Leidse raad behandeld zal worden en Leiden garandeerde, dat binnen 4 jaar theoretisch alle leidingen in goede staat zullen zijn. Een voorstel van de heer Sillevis, nog geen besluit te nemen, doch eerst door Leiden te laten onderzoe ken, voor welke kosten de ingezete nen komen, bij wie de aansluitingen worden afgekeurd, werd met 56 stemmen verworpen (voor: Sillevis, Schraverus, Den Hertog, Bank en Van Luiing). Het voorstel van B. en W. werd hierna met 65 stemmen aangenomen. Hierna werd nog besloten een tweetal kasgeldleningen van 100.000 en 150.000 gulden voor drie maanden te verlengen. Een voorstel van B. en W., dit college bij voorbaat tot 31 december te machtigen vaste leningen aan te gaan tot een totaal bedrag van 150.000 gulden bij de Bank voor Ned. Gemeenten, werd op de stem van de heer Bank na, aangenomen. Tenslotte werd nog door bijna alle raadsleden uitvoerig van gedachten gewisseld over de jachtwerf Van Wijk. De heer Sillevis hield een ernstig pleidooi, om van gemeente wege financieel dit particulier initia tief te steunen door de heer Van Wijk zo weinig mogelijk te laten be talen aan de hoge kosten van kabel en leidingomlegging in verband met de aanleg van diens nieuwe jacht haven. Uiteindelijk werd op voorstel van de voorzitter besloten, het reeds aangenomen voorstel te preciseren, dus op basis van fifty-fifty en pas, als precies alle gemaakte kosten be kend zijn, alsnog de raad in de ge legenheid te stellen, de heer Van Wyk financieel tegemoet te komen. Hierna ging de raad in besloten zit ting. aangewezen dr. H. A. Reterink, in plaats van dr. Varenkamp. Tot lid van de commissie van ad-» vies vordering woonruimte wees de raad aan de heer T. van Nieuwkoop. Het ontwerp gemeente-vlag werd vastgesteld: het is een gele vlag met rood kruis. Bij behandeling der agendapunten wees de heer Bergmeyer er op, dat verschillende correspondenties niet bij de stukken waren. Spreker ver langde voortaan volledige inlichtin gen. De voorzitter zegde dit toe. De verschillende agendapunten gingen zonder bespreking of met weinig opmerkingen onder de hamer door. Agendapunt 13, tot het instellen van een procedure bij de rechtbank, teneinde de gronden van de heer Th. J. Lubbe, door onteigening te ver krijgen, werd in comité-generaal be sproken. Ook de comptabiliteit besluiten be sprak men in geheime vergadering, die bijna twee uur duurde. Bij de rondvraag dankte de heer v. d. Wicht voor de keurige indeling van 't stembureau aan de Morsch. De heer Veen wees er op dat het ge meente-terrein tegenover de firma v. d. Ameele wordt herschapen in een vuilnisbelt. Spreker zou daarop toezicht wensen. De voorzitter zegde hem dit toe. KATWIJK OPHALEN HUISVUIL ,.De directeur van Gemeentewer ken maakt bekend, dat op goede vrijdag en paasmaandag geen huis vuil zal worden opgehaald, doch op respectievelijk dinsdag 31 maart en donderdag 2 april daaraanvolgend". De directeur van gemeentewerken. (Advertentie) ZOETERWOUDE Met gebroken been naar huis gereden Op de Mlening te Zoeterwoude ge beurde hedenmorgen een ongeval, waarvan de gevolgen voor een wiel- rijdster uit Zoeterwoude vrij ernstig waren. Mej. 0„ wonende aan het Watertje, wilde zich, rijdend op de Miering, la ten slepen door een passerende vrachtauto. Ze greep mis en viel. Ze was helemaal overstuur en weigerde de hulp, die een spoedig aanwezige arts haar wilde bieden. Ze stapte op haar rijwiel en reed terug naar huis. Daar aangekomen, hlel-en de gevol gen van de val ernstiger dan men had durven vermoeden: mej. O. had een shock en bovendien constateerde de dokter een hersenschudding en een gebroken been. Niet horen, zien of zitten »Hilversumse raadszaal deugt nergens voor« In de gemeenteraad van Hilver sum heeft zich een merkwaardig in cident afgespeeld. Het pasbenoemde VVD-raadslid, dr J. R. Jansma, oe fende ernstige kritiek uit op de in richting van de raadszaal. „Men kan hier niet horen, niet zien en niet zitten", riep hij uit. De Hilversum- se burgemeester had hem even te voren gelast, de aluminum rugleu ning, die hij aan de stoel van zijn fractiegenote, mevrouw Kool had bevestigd, weer te verwijderen, als niet in overeenstemming zijnde met het decorum. Deze rugleuning, die wel door automobilisten wordt gebruikt om het zitten tijdens een lange rit te vergemakkelijken, had de heer Jansma aangebracht omdat hij de meubelen zo ongemakkelijk vond. Mét heffing belasting De Verenigde vergadering van Rijn land had in haar bijeenkomst van woensdagochtend naast de gebruike lijke routine-zaken ook enkele agen dapunten van gotere betekenis af te werken. Bij de aanvang der bijeenkomst heeft de dijkgraaf de kortelings over leden hoofdingeland de heer A. Oudijk te Waddinxveen herdacht. Na enige discussie besloot de ver gadering, bij de A»vinciale besturen een voorstel in te dienen inzake zui vering van afvalwater. Dit voorstel, hetwelk reglementswijziging mede brengt, moet aan Rijnland de be voegdheid geven om in bepaalde ge vallen zelf tot het maken van zui veringsinstallaties over te gaan met heffing ener belasting deswege; men heeft gegronde hoop, daarvoor dan ook Rijksbijdragen te bekomen. Hier toe zal de inschakeling ener nieuwe commissie nodig zijn, waarin verte genwoordigers van Rijnland, van de gemeentebesturen en van de Kamers van Koophandel en Fabrieken zitting krijgen. De discussie draaide voorna melijk om de vraag of de gebouwde eigendommen, welker effluent gezui verd wordt, vrijgesteld zouden beho ren te worden ook van de algemene omslag dienende ter bestrijding van de algemene kosten die Rijnland voor dit doel maakt; de vraag is ontken nend beantwoord. Besloten is tot het aangaan ener overeenkomst met het Groot Water schap van Woerden, waarbij diverse vroegere regelingen vervangen wor den door één nieuwe en voor Rijn- aannemelijke regeling; de oude con tracten met de Ingenomen landen zul len dan ook verdwijnen. De uitwer king hiervan wacht nog op de be sluiten door de Provinciale Staten van Zuid-Holland, Noord-Holland en Utrecht te nemen. De vergadering besloot akkoord te gaan met een reglementswijziging daartoe strekkende, dat in geval van ontpoldering de boezemwaterkerende kaden der ontpolderingsgebieden aan het toezicht van Rijnland onderwor pen zouden blijven. Voorts werd goedgevonden, op de Dijkgraaf de pensioenwetgeving toe te passen (voorlopig voor Rijnlands rekening, ir. afwachting der voorziene wetswij ziging); een hierbij behorende uitke- rings- of wachtgeldverordening werd voor nadere overweging aangehou den. Besloten is tot toelaten van de heer mr, G. C. van der Willigen te mr. G. C. van der Willigen te Hoofd dorp als hoofdingeland-plaatsvervan ger. Het kabinet der koningin deelt mede, „Prof. mr L. J. M. Beel is he denmorgen door II. M. de Koningin op het Huls ten Bosch ontvangen voor het uitbrengen van zijn rap port" Er zijn geen aanwijzingen, die er op duiden, dat Hare Majesteit van daag een formateur zal benoemen of dat lij voordien nog adviseurs wenst te raadplegen. Met Pasendat moet ge toch weten? Wordt er menig paas-ei gegeten. Op 'n vrolijke paas Van het el en de haas, Mag u heusTIP van BOOTZ niet vergeten! lm. Hr. A. V., Hoorn ontv. 1 fl. TIP 1 Lfl. Bootz' Oude Genever. 'n TIP VAN BOOTZ (Advertentie) De ambassadeurs van de Ver. Sta ten, Groot-Brittannië en Frankrijk hebben donderdagochtend de westellj ke antwoorden op de Russische nota van 2 maart op het Russische minis terie van buitenlandse zaken te Mos kou overhandigd. De nola's bevatten voorstellen voor een conferentie van de ministers van buitenlandse zaken en één voor de regeringsleiders. De drie westelijke nota's zijn niet gelijkluidend maar hebben wezenlijk dezelfde inhoud. De Westduitse nota zal op donder dag of vrijdag worden overhandigd. Hoe hun dat te zeggen Luitenant Onoda en sergeant Oat- soeka, twee Japanners die op het Phi- lippijnse eiland Loebang nog steeds niet geloven, dat de tweede wereld oorlog afgelopen is houden zich nog altijd verborgen en pogingen om hen te bereiken, hebben nog gern succes gehad. Dinsdag heeft men vliegtuigen laag over de jungle gestuurd om de schuilplaats van de beide Japanners te zo?ken, maar het resultaat was nihil. In Japan heeft de zaak inmiddels al veel belangstelling getrokken, en van vele zijden komen suggesties binnen. Een oudstrijder stelde voor een groep Japanners, 'n uniformen en met wapens uit de tweede wereld oorlog, naar Loebang te sturen om, als een patrouille in de Jungle ope rerend, Onoda en Oatsoeka zo mee te lokken. Eisenhower en de topconferentie President Eisenhower heeft op zijn persconferentie gezegd, dat naar zijn mening Chroesjtsjef de enige Sowjet- functionarh is, die bevoegd is te n- derhandelen. Dit mocht evenwel niet li houden, dat een topconferentie de enige weg is. Een topconferentie is volgens de president pas verantwoord, als er tevoren enige voortgang is ge maakt. „Een topconferen tie is nodig om een geldige overeenkomst met de Russen te sluiten over de Duitse pro blemen, maar door bluf of chantage zal men de geallieerden niet naar een topgespre1': krijgen" zo verklaarde de president, te verstaan gevend dat zijn komst op een topbijeenkomst afhan kelijk is van de voortgang op de con ferentie van ministers van Buiten landse Zaken. Eisenhower zei nog dat de Britse prémier Macmillan nooit had geprobeert hem tot onvoorwaar delijk aanvaarden van een topconfe rentie te bewegen. Het 6977 br ton metende Italiaanse ss „Sandro Primo" is vannacht met een lading erts uit Mormugoa te Rot terdam aangekomen en bij aankomst in de Waalhaven op verzoek van een drietal eisers onmiddellijk aan de ketting gelegd. Het betreft hier niet betaalde olieleveranties, die tezamen in de tonnen zouden belopen. Eisers zijn een niet met name genoemre Londense oliemaatschappij, die alleen reeds van de eigenaar meer dan 80.000 te vorderen zou hebben, en voorts de steenkolen handelsvereni ging en de „Pan" beide te Rotter dam. Naar verluidt rijn er ook moeilijk heden geweest met de uitbetaling van de gage, waardoor er reeds dagen lang een gespannen verhouding bestond tussen de kapitein en de leden van de bemanning De houding van de be manning wekte bij aankomst te Rot terdam de indruk van lijdelijk ver zet. De gezagvoerder had in zijn hut een geladen geweer staan. De Indonesische premier, ir. Dju- anda, heeft woensdag gezegd, dat hij bereid is een afvaardiging van de nieuwe leiders van de Darul Islam te ontvangen, zo bericht het Indonesi sche persbureau „Antara". Antara meldde, dat als resultaat van een „coup" onder de leiders van deze Islamietische strijdgroep nieuwe leiders de macht thans in handen hebben en dat zij bereid zijn bespre kingen met de regering in Djakarta te voeren. De autoriteiten van de Verenigde Arabische Republiek hebben donder dag in Port Said het ruim 7000 ton metende Griekse vrachtschip „Nicolas Kalrls" aangehouden dat met een la ding cement en schroot op weg was van de Israëlitische haven Haifa naar Hongkong. De „Nicolas Kairis" is het vierde schip dat in de afgelopen drie weken door de autoriteiten van de VAR is aangehouden. In Israël is verklaard dat men in Port Said de lading van een van deze schepen, de Westduitse vrachtboot „Lealott" heeft gelost. Deze lading bestond uit cement en citroenen afkomstig uit Israël. In Lausanne is woensdag een vrachtauto in botsing gokomen met een auto, bestuurd door de 51-jarige Nederlander J. H. Lugt uit Blocmen- daal. De heer Lugt en zijn 48-jarige echtgenote werden zwaar gewond naar het ziekenhuis gebracht. Hun zoon Peter (20 jaar) overleed in de wagen, die hem naar het ziekenhuis bracht. Hun 17-jarige dochter kreeg slechts lichte verwondingen. In Oostenrijk zijn in 1957 1900 mensen aan t.b.c. gestorven, dat is ongeveer twee procent van alle sterf gevallen, tegen dertien procent in 1922. Aan het verkeer vielen in het zelfde jaar echter meer dan 2400 mensen ten offer. Het aantal sterf gevallen door kanker neemt toe. De bekende Franse zangeres Edith Piaf heeft woensdag i»i New York een spoedoperatie moeten on dergaan wegens een inwendige stoor nis. Het was de tweede maal In een maand t(jds dat zij met spoed in een ziekenhuis ntoest worden opgenomen. Op 24 februari moest zij geopereerd worden wegens een maagbloeding. Bij een uitvoering, die de band van Louis Armstrong woensdag te Zürich heeft gegeven, zijn een aantal politiemannen en studenten licht ge wond, terwijl een twaalftal personen werd gearresteerd. Een en ander was het gevolg van overmatige geest drift van de jeugdige toehoorders, die het meubilair in de zaal gingen ver nielen.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 3