Scherp Traditioneel programma voor de Leidse Koninginnedag G. Steinbach in 't bestuur! DE EXPLOSIE Bil DE R.M.M. LMTLGAT 'èbjtfUT&SM) POTLOOD EN GEEST B. en W. van Leiden over salarissen Vóór honderd jaar VASTENSPIJS fester Diploma-uitreiking van Technische school »Don Bosco« te Leiden NOLET DONDERDAG 26 MAART 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Vier bands maken de burgerij van Leiden op Koninginnedag, 30 april a.s. weer om zeven uur wakker en daarna volgt een programma, dat in opzet weinig afwijkt van andere ja ren. Dit programma is gisteravond in De Turk besproken op de jaar vergadering van de vereniging Ko ninginnedag en de zes leden die van hun en haar belangstelling blijk ga ven konden er hun goedkeuring aan hechten. De vice-voorzitter, de heer L. Questro, leidde deze vergadering, daar ir. Lindenbergh als „waterlei ding-adviseur" enige maanden in Israël vertoeft. Om kwart over acht brengen op 30 april 2100 kinderen de gebruike lijke aubade op het Stadhuisplein, de politiemuziek begeleidt de kinder zang en vervolgens gaan al deze zesde-klassertjes naar alle zalen van de Stadsgehoorzaal, waar het de ge hele morgen feest is, Van 9 tot 10 volgt de militaire mars, die nu offi cieel veilig is gesteld, dank zij het besluit van de territoriale bevelheb ber, die Leiden aanwees als de pa rade-stad voor Koninginnedag van zijn territoir. Kinderspelen beginnen om half tien op het terrein aan de Zoeterwoudsesingel, om half elf be gint de traditionele kerkdienst in de Pieterskerk en om tien uur een pop- penkastvertoning op_ het Stadhuis plein. Het is een verdienste van'het be stuur, dat het in deze tijd nog een ouderwetse poppenkast-artiest heeft kunnen vinden. Van tien tot e]f sprenkelt het carillon feestelijke klanken over het stadsgewoel, terwijl in dit tijdperk ook een paar kubieke meter water uit de fonteinen Vis» markt, Plantsoen en Marnixstraat, verspoten zullen worden. Kinderen die zich met oranje hebben getooid lopen een goede kans 's morgens in de prijzen te vallen als de heer v. d. Neut en de zijnen weldoende door de stad rondgaan. Middag. De sportmiddag in de Leidse Hout 1 vermeldt dit jaar, naast de gebrui kelijke gymnastiek en atletiekwed strijden, een voetbalwedstrijd tussen een elftal van de beste Leidenaars en een militair elftal. De start van de Oranje-wandeltocht ligt voortaan bij de Burcht, daar Oud-Hortuszicht I is opgeheven. De wandelaars ver trekken om twee uur, voegen zich i tegen vier uur bij het korps, dat de i muzikale rondgang verzorgt en trek- j ken langs het Stadhuis waar enige notabelen van het défilé getuige zullen zijn. Prijsuitreiking daarna in Den Buroht. Kinderen kunnen van half drie af in de Stadsgehoorzaal genieten van „De avonturen van Pinokkio". Te acht uur vindt in het Van der Werfpark een openluchtconcert plaats en op dezelfde tijd begint ook het openluchtdansen op het Stad- huisplein. Liefhebbers van een blij- i spel vinden elkaar om deze tijd te rug in de Schouwburg, waar toneel groep ,Het Masker" opvoert „Liefdes dilemma" door Bob van Leersum onder regie van Jan Retel. De vergadering had het haar kr merkende rustige verloop. De vers. - gen van secretaris, de heer J. C. J. Lambermont en de penningmeester de heer P. H. Voorbij (batig saldo ruim 5000) kregen een gunstig ont haal. De voorzitter dankte beiden. Hij wees ook op het feit, dat 1959 het dertigste verenigingsjaar ingaat, en dat dit jaar H.M. de Koningin vijftig jaar wordt. De kascommissie verklaarde zich accoord met het door de penning meester gevoerde financieel beleid. Drie aftredende bestuursleden, die herkiesbaas waren: de heren dr. ir. P. C. Lindenbergh, C. J. van Leeuwen en A. v. d. Neut, werden op voorstel van één der leden bij acclamatie her benoemd. Om een nauwer contact met de jeugdcommissies te kunnen onder houden werd voorgesteld het bestuur uit te breiden door de benoeming van de heer G. Steinbach, secretaris van de Leidse Jeugd Actie. Dit be sluit keurde de vergadering goed. Na de pauze vertoonde mr, C. J. Woudstra prachtige kleurendia's van een reis, die hij in een kleine Re nault, samen met zijn vrouw door Afrika heeft gemaakt van Algiers tot Kaapstad. De heer Woudstra vertelde daarbij vele interessante wetenswaar digheden. De kleurenfoto's waren prachtig. Aan het slot van de avond spark de heer L. Questro een harte lijk dankwoord. Over het gebeuren bij de Rijnland se Metaalbeschermingsmaatschappij N.V. vernemen wij, dat de beide ge wonden, de heren Heshusius en Flip- po het goed maken. De verwondin gen aan hoofd en arm bleken slechts licht te zijn. De voorman, de heer Giesberts, die een shock opliep, kan zich nog steeds niet herinneren, wat er op de ze fatale morgen gebeurd is. Gees telijk heeft hij zijn veerkracht nog niet hervonden lichamelijk is hij overigens in goede conditie. De af delingen korundstralen en metallise ren van de RMM zullen nog wel eni ge tijd bulten bedrijf blijven. Over de oorzaak vernemen wij nog, dat de ontploffing zonder twij fel te wijten is aan propaangas. Dit gas is zwaarder dan lucht en heeft zich waarschijnlijk door verschillen de openingen in het drijvend ponton verzameld. De schuldvraag is nog in onderzoek. De RMM heeft vele telefoontjes gehad van gedupeerden, die voor ver nielde ruiten om schadevergoeding vroegen. Zij zijn alle verwezen naai de Amsterdamse bank die de assu ranties van het bedrijf regelt. De RMM stélt zich garant voor vergoe ding van de schade. Het stoffelijk overschot van het slachtoffer, de heer C. Brussee zal zaterdagmiddag om half drie op Rhijnhof worden begraven. m No. 531. Horizontaal: 1. eiland in 't N. van de Ierse zee, 3. spitse bek van een vogel, 5. meisjesnaam, 7. muziek noot, 9. insekt, 10. gem. in Drente, 11. waterstand (afk.), 12. muzieknoot, 14. zoon van Jacob, 16. vermoeid, 17. vogel. Verticaal: 1. bedektbloeiende plant, 2. scheikundig element (afk.), 3. voorzetsel, 4. verheugd, 6. de griekse letter D, 8. boom, 9. waterblaasje, 11. bergweide, 13. vis, 14. lidwoord, 15. heden. Oplossing morgenavond. Oplossing .No. 530a. Horizontaal: 1. lompe, 6. ant, 7. aan, 8. sla, 9. era, 10. sleur. Verticaal: 2. onthaal, 3. plateau, 4. naast, 5. smaak. KORTSLUITING OF KONTAKT Niemand kan met zekerheid zeg gen of de jongerenweek die in Leiden gehouden zal worden toch niet op kortsluiting inplaats van op kontakt zal uitdraaien. De jeugd van vandaag is niet zo gauw bewogen. Maar zelfs als het resultaat beneden de verwachting blijft is dit initiatief niet tonder zin geweest, want weken lang zijn in alle parochies enthousiaste jongelui in de weer ge weest om te proberen iets van dit plan te verwezenlijken. Zij zijn eens werkelijk warm gelopen, en dat is hoopgevend. Het programma is als volgt: voor de parochies H. Lodewijk, Petrus en O.L.Vr. Onbevl. Ontv. (Meerburg) in De Burgt, woensdag 1 april „Kennen wij elkaar?", dcor mr. Hans Velu; donderdag 2 april: Wereldkerk door pater S. Jelsma; vrijdag 3 april ,,Hoe versiër ik het?" door Theo van Steen. Vooor de parochies O.L. Vrouw He melvaart en St Jozef, O.L.Vr. Onbevl. Ontv. (Hartebrug); in het St. Anto- nius Clubhuis; dinsdag 31 maart „Speelt de kerk nog een rol in ons leven?" door pater P. Wesseling; woensdag 1 april: „Men ielijke ver houdingen door dr. M. Klompé; vrij dag 3 april „Waar praten wij over" door Frans Josso. Voor de parochies H. Leonardus en H. Willibrordus (Oegstgeest) in het St. Bonaventura- lyceum: „Mens God" door aalm. G. van Voortst tot Voortst (daarna avondmis met actieve deelname, on derdag 2 april „Komt er nog wat van" door Theo van Son, 'vrijdag 2 april „Kennen wij elkaar?" door mr. Hans Velu. Enige avonden worden gezelliger gemaakt door optreden van de voor drachtkunstenares Willy Moret en de troubadour Jaq. van Kollenburg, Op alle avonden wordt ruime gelegenheid tot debat gegeven. Zondagavond 5 april volgt de slot- avond met gezamenlijke eucharistie viering in de Hartebrugskerk, geza menlijke maaltijd in de Stadsgehoor zaal en feestavond i. d. Stadsgehoor zaal tot één uur 's nachts. 't Communistisch raadslid, de heer i H. van Weizen (CPN) heeft vragen 1 gesteld over de noodzaak van sala risverhoging voor het gémeenteper- soneel te Leiden. Hij vraagt maat regelen. Het antwoord van B. W., zet on der meer uiteen, dat de gemeente van het algemeen loonbeleid van de regering niet kan afwijken. Het col lege zal geen stappen mogen onder nemen, die niet stroken met het al gemeen loonbeleid van de regering. Wijziging van salarissen is op de eer ste plaats een zaak van de regering en de personeelsorganisaties in het Centraal Overleg. Wanneer de moge lijkheid van wijziging van salarissen van het gemeentepersoneel zich voor doet, zullen b en w van zelfsprekend zo spoedig mogelijk voorstellen bij Georganiseerd Overleg en gemeente raad aanhangig maken. De Chr. Nijverheidsschool voor meisjes in aanbouw aan de Toussaint- kade is vandaag onder de kap geko men. Voor alle arbeiders werd het pannenbier geschonken. De school zal 1 september aanstaande betrokken worden. Twee Leidse studenten verschij nen vanavond om half negen op het TV-scherm. Het zijn A. J. M. Schui ten geschiedkundige, die in 'n vraag gesprek onder leiding van J. W. H<f- stra iets zullen vertellen over de lijkwade van Turijn. Beiden hebben van dit onderwerp een bijzondere stu die gemaakt en zij hebben samen de tekst van dit gesprek opgesteld. Het programma begint om half negen. LEIDSE GOLFBREKERS In verband met Witte Donderdag is er hedenavond na 8 uur geen ge legenheid tot zwemmen voor de Leid se Golfbrekers. R.K. LEIDSE LAWNTENNISVER. „UNICUM" In tegenstelling met de aankondi ging in de advertentierubriek van he den, moeten wij mededelen, dat de opening var het Tennispark „Unicum" aan de Haarlemmerweg niet op Tw a- de Paasdag kan plaats vinden, aan gezien de banen nog niet geheel n orde zijn. De opening is r-.u bepaald op woensdag 1 april. De r.-k. gymnastiekvereniging „Sportief" geeft morgen, Goede Vrij dag, en vrijdag na Pasen geen gym lessen. De lessen beginnen weer op vrijdag, 10 april. SUBSIDIE VOOR UITGAVE COLLEGES VAN LEIDSE OUD-HOOGLERAAR. De Nederlandse organisatie voor zuiver-wetenschappelijk onderzoek heeft prof. dr. H. Kraemer, oud hoogleraar in de godsdienstgeschiede nis en de phanomenologie van de godsdient aan de Rijksuniversiteit te Leiden, een subsidie verleend voor de uitgave van de colleges over „phaenomenologie van de godsdienst" van wijlen drof. dr. W. Brede Kris- tensen, die zijn voorganger in Leiden is geweest. De uitgave zal een systematisoh sa menvatting zijn van de wijze, waar op prof. Kristensen de phaenomeno logie van de godsdienst zag en do ceerde enNhet boek zal alle aspecten van de verschijnselleer van de gods dienst bevatten, zoals anthropologic, cultus, cultische handelingen, cosmo- logie, enz. Het omvangrijke boek, waarvan het getypte handschrift reeds meer dan vijfhonderd bladzijden telt, zal uit komen onder de titel ,The meaning of religion", een benaming, die in de Angelsaksische landen meer aan spreekt dan phaenomenologie van de godsdienst. Leidse Universiteit GEM. AANKONDIGING VERBETERING KIEZERSREGISTER De burgemeester van Leiden brengt ter openbare l.ennis, dat ter secretarie dezer gemeente ter inzage is gelegd en tegen betaling der kos ten in afschrift verkrijgbaar is, een beiüuit van Burgemeester en Wet houders van Leiden, van 24 maart j.l., waarbij afwijzend werd beschikt op het verzoekschrift van O. L. O. de Witt Wynen, tot verbetering van het kiezersregister in dier voege, dat daarin alsnog zou worden opgenomen de naam van Alfred Jan Robert Kou mans, geboren 28 oktober 1929 te Batavia. Leiden, 26 maart 1959. De burgemeester van Leiden, F. H. VAN KINSCHOT. INZAMELING HUISVUIL Op Goede Vrijdag zal ."een huis vuil worden ingezameld. Men gelieve op die dag geen emmers aan de open bare straat te plaatsen. Het ophalen van nuisvuil uit die percelen, welke gewoonlijk op vrij dag worden bediend, zal nu plaats vinden op zaterdag 28 maart e.k. ook in de middaguren. De ophaaldienst van zaterdag zal, met enige vertraging, normaal door gang vinden. De directeur Gem. Reinigings- en Ontsmettingsdicnst. VERKEERSMAATREGELEN Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat respectievelijk bij besluit van de Raad van 19 januari 1959 en bij be sluit van hun College van 25 novem ber 1958 de volgende verkeersmaat regelen zijn genomen: la. gesloten verklaring van de noordwestelijke en de zuidoostelijke doorgang tussen de Vismarkt en het Stadhuisplein voor het verkeer met alle voertuigen, rij- en trekdieren en vee, respectievelijk in de richting Vis markt en Stadhuisplein; lb. wijziging van de marktdagen van 10 tot 18 uur geldende gesloten verklaring voor de Vismat kt in dier voege, dat deze geslotenverklaring wordt beperkt tot het gedeelte van de Vismarkt, gelegen tussen de Maarsmanssteeg en de noordweste lijke doorgang naar 't Stadhuisplein: 2. vaststelling van een wachtverbod voor het Stadhuisplein, met dien verstande, dat dit verbod niet zal gelden voor de parkeervakken ten aanzien van personenauto's. Deze maatregelen treden in wer king op 27 maart 1959. Een afschrift van bedoelde beslui ten is verzonden aan de Hoofd ingenieur van de Rijkswaterstaat in Zuid-Holland, aan de door de minis ter van Verkeer en Waterstaat aan gewezen verenigingen, behartiging van verkeersbelangen ten doel heb bende, en van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland. Uit de Leydsche Courant van Donderdag 26 Maart 1859. 's Gravenhage H.M. de Ko ningin-moeder heeft gisteren, den sterfdag van wijlen koning Willem II, den koninklijken grafkelder te Delft bezocht. Londen Sedert de vestiging der republiek in Mexico, dat is in een tijdsverloop van 35 jaren, is aldaar het bestuur 56 malen veranderd, meest altijd ten ge volge van omwentelingen. „Gij noemt Mij meester en heer, en gij zegt het terecht, want dat ben Ik. Wanneer dus Ik, de Heer en Meester, u de voeten was, dan moet gij elkander de voeten was- 1 sen. Voorwaar, Ik zeg u: Een die- naar is niet meer dan zijn heer; een gezant niet meer dan hij, die j hem zond. En wanneer gij dit al les begrijpt, dan zijt gij zalig, zo gij er ook naar handeldt". (Evan- gelie van Johannes). CONGRES POSTZEGELVERZAMELAARS IN LEIDEN. Met de gebruikelijke dankbaarheid stelde de voorzitter van de Vereni ging van Leidse Postzegelverzame laars gisteravond in De Kleine Burcht vast, dat de belangstelling van de leden weer groot is. Nieuwe leden werden daarna geballoteerd. Men be sloot voor volgende vergaderingen een grotere zaal te huren van De Kleine Burcht, de vergaderingen zul len daarom elke vierde donderdag van de maand gehouden worden. In de meivergadering zullen de vrienden van de Alphense vereniging genodigd worden. Gesproken werd over het 20-jarige bestaan van de vereniging, waarvoor een financiële commissie in het leven is geroepen, die een kos tenberekening zal maken. Berekend zal ook worden hoeveel het de afde ling Leiden gaat kosten als men in jubileumjaar het congres van de philatelisten in Leiden zal houden. Als dit gunstig uitvalt zal men op de jaarvergadering te Den Bosch op 17 en 18 aoril aanstaande het bondsbe- stuur een dergelijk verzoek doen. ow-tfy, ADVOCAAT ƒ4.25 per fles, FRAMBOZEN BESSENWIJN 2.55 per liter FRANSE LANDWIJN ƒ1.90 per fles (Advertentie) Burgerlijke Stand Geboren: Febe Agnes dr van F, W. Tydeman en E. A. Gout; Hermanus Wilhelmus Joseph zn van M. J. L, van Marwijk en H. M. Zandbergen. Gehuwd: J. J. Oosterhoff en M. E. Hes. Overleden: H. J. van der Steen 63 jr man; O. Norel 76 jr man; IJ van der Bent 67 jr man. Gepromoveerd tot doktor in de Letteren en Wijsbegeerte op proef schrift getiteld „Beroepsaanzien en arbeidsvoldoening", de heer Th. J. IJzerman, geboren te Amsterdam en thans wonende te Wassenaar. Gepromoveerd tot doktor in de Wis- en Natuurkunde op proef schrift getiteld „Cis- en trans stil- beenderivaten", de heer G. Riezebos, geboren te Zwijndrecht en thans wonende te Leiden. De promotie ge schiedde cum laude. Zoals gewoonlijk bij een diplo ma-uitreiking was de aula van de r.-k. technische school Don Bosco gisteravond gevuld met glunderen de leerlingen, die na twee of drie jaren hard werken hun doel hadden bereikt in de vorm van het diplo ma van de avondschool. De voorzitter van het bestuur van de avondschool, de heei Bik, ver welkomde na de leerlingen en hun ouders, de voorzitter van de Ned. Mij voor Nijverheid en Handel, de voorzitter van de r.-k. Werkgevers ver., de controleurs van de diverse vakopleidingen en andere genodig den. Na een kort overzicht van de uit slag: 102 geslaagden en 11 afgewe zenen, wenste spreker de jongens geluk met het behaalde succes en wees hen op de noodzaak zich verder te bekwamen om later bij een moge lijke conjunctuurdaling sterker te staan door het bezit van gedegen vak bekwaamheid. Na de diploma uitreiking mocht J. J. v. d. Putte uit Wassenaar uit de handen van de heer Verhey van Wijk de erepenning met oorkonde in ont vangst nemen welke de Ned. Mij voor Nijverheid en Handel telken- jare beschikbaar stelt voor buiten- ;ewone ijver, minimaal verzuim en >eschaafde omgansvormen. De heer P. Gerris feliciteerde zijn jongens met het behaalde diploma en wees op het voorbeeld van leer lingen van de cursussen autogeen- en electrisch lassen, waar zelf verschil lende huisvaders met grote gezinnen, met glans het diploma hadden be haald. Dat spreker door zijn jongens ge waardeerd wordt, bleek wel uit het ovationele appaus dat losbarstte toen een deputatie, o.l.v. D. H. Muyzert de heer Gerris een eigenhandig gete kend portret aanbood. De voorzitter sloot hierna onder dankzegging deze bijeenkomst. De namen: De namen van d* geslaagden zijn: Timmerman, afd A. 3-jarige cur sus: Th. F. C. van Looy, Leiden; A. G. Nijp, Wassenaar, J. J. v. d. Putte, Wassenaar. Afgewezen 3. Metselaar, afd. A 3- jarige cursus: 1, Kramp, Leiden; J. W. J. van Leeu wen, Wassenaar; H. P. H. van Tol, Leiden. Afgewezen geen. Scheepsbouwer afd. A 3-jarige cursus: C. A. Juffermans, Oegstgeest; H.G. Hogervorst, Oegstgeest. Afge wezen geen. Metaalbewerker, afd. A 3-jarige cursus: C. M. A. van Bemmelen, Zoe- terwoude; J. v. d. Boon, Wassenaar; A. Th. J. Homan, Sassenheim, B. J. Kluts, Leiden; J. F. M. Piket, Lei den; J. A. M. v. d. Veer, Leiden; C. P. M. v. Velzen, Zoeterwoude; H. W. v. Velzen, Zoeterwoude; P. K. H. M. v. Velzen, Koudekerk; A. C. F. de Vriend, Leiden; N. W. v. d. Zwaan, Zoeterwoude. Afgewezen geen. Autohersteller, afd A 3-jarige cur sus: P. A. v. d. Berg, Hazerswoude; B. C. H. Molkenboer, Lisse; G. P. J. Weenlnk, Rijpwetering; A. G. J. v. Zuylen, Wassenaar, L. v. d. Heden, Rijpwetering. Afgewezen 1. Elektriciën, afd A 3-jarige cursus: C W. M. Conijn, Noordwijkeiiiout; G. Hannaart, Leider., W. Overdijk, Oegstgeest; M. J. M Witteman, Voor schoten; C, Abspoel. Leiden. Afge wezen i. Reclameschilder, afd A 3-jarige cursus: J. Dorsselaar, Lisse; H. W. M Kienjet, Leiden; J Gort, Lisse. Af gewezen geen. Scheepsbouwer, afd B 2-jarige cur sus: L. Bregman, Woubrugge; F. C. M. v. d. Dam, Lisse. L. M. A. v. Dijk, Lisse; Fr. N. A. den Elzen, Lisse; R v. Klaveren, Voorhout; J. J. v. d. Meer, Lisse, Afgewezen geen. Machinebankwerker, afd B 2-jari- ge cursus: B. J. Groen, Zoeterwoude W J. M. Hilgersom, Stompwijk; W L. Ouwerkerk, Ter Aar; J. H. A Re- mijnse, Oegstgeest; Th. J. M Rijsdam Leiden; J. A Schouten, Hazerswoude J Th. P. Vink, Noordwijk; P. J Wil- lemsen, Leiden; C. J. Th. Zaal Noordwijkerhout; J, C. v. d. Zwet, Lisse, Afgewezen 2. Elektriciën, afd B 2-jarige cursus: J H. J. de Jong, Alphen; J. L. L. v. Leeuwen. Leiden;. A. G. Qlijerhoek, Oud Ade; W A. Schumacher, Noord- wijk; H. J. Pieterse, Zoeterwoude. Afgewezen geen. Schilder, afd. B 2-jarige cursus: Th H. A. Hensing, Leiden. Afgewe zen geen. Reclameschilder, afd. B 2-jarige cursus: A. M v. d. Meijden, Leiden; D. H. Muyzert, Leiden; J. J. A M. Wessendorp, Leiden Afgewezen geen Autogeen lassen voor beginners, onder toezicht van de C.O.CA.M: C. Anker, Leiderdorp; J, A. Brinks Lei den; M. Brinks, Leiden: A. C. v. d. Meer, O. Wetering, P J Opstal Zoe- termeer; J. H. Schaper, Leiden, G.L. Smit, Noordwijk; J G. Verhoeven, Leiden; B. J. Lefeber, Lisse; T. P. v. Houwelingen, Leidschendam; J. Meijer, Nleuwveen, G. Montanus, Leiden; M. C. Nieuwlaat,'Voorburg; T. Ouwehand, Katwijk/Zee. Afgewe zen 1. Autogeen lassen voor gevorderden onder toezicht van de C.O.C.A.M.: B. A. de Boer, Zoeterwoude; C. van Dam, Noordwijkerhout; A. J. J Ho- geboom, Rijpwetering; J. Hogeboom, Rijpwetering; A. B. Pley, Leiden. Af gewezen geen. Elektrisch lassen voor beginners, onder toezicht van de N V.L.: M. M. Bourgondiën, Noordwijk, G. A. Brandt, Leiden; N. C. van Dam, Voorhout; J M. v. d. Drift, Warmond C. P. v. d. Meer, Voorschoten; J T. P. J. v. d. Raadt, Noordwijkerhout. H. Th. Rewijk, Lisse C. J. Verhaar, Rcelofarendsveen; Th J. v. d, Voort Vcorhout; J. C. Zevenhoven, Zoeter woude; J. Th. v. d. Hoorn, Langeraar B. J. Lefeber, Lisse; G. Montanus, Leiden; M. C. Nieuwlaat, Voórburg; T. Ouwehand, Katwijk/Zee, Afgewe zen geen. Elektrisch lassen voor gevorder den, onder toezicht van de N.V.L.: J. M M. Luk, Wasser aar; H. B. v. d. Berg, Wassenaar; U Keereweer, Lei den; M. H. Brandt. Leiden; J. v. Dam, Leiden; N H. v. Gijlswijk, Noordwijkerhout; P J. Hoogenboom, Leiden; H. de Jong, Leiden; A. Nie- vaart, Leiden; A. F. T. Schimmel, Leiden; W. Heemskerk, Noordwijker hout. Afgewezen 3. WIJN BESTELLEN ELSHOF BELLEN Telefoon 21023 Haarlemmerstraat 139 ADVOCAAT per fles ƒ3.85 Rode en Witte MISTELLA p. 1. 3.20 (Advertentie) SPORT TRAGISCH STERFGEVAL NA TOTO-WINST. Voor een inwoner van het Italiaan se plaatsje Belluno heeft de winst in een voetbal-toto geleid tot een bij zonder tragisch eind. De man, Romeo Giocin, leed reeds jaren aan een galblaasontsteking. Toen hij enkele weken geleden 245 miljoen lire (bijna 1.5 miljoen gul den) in de Italiaanse voetbal-toto won, hield hij met talijke vrienden een feest, waarbij danig gegeten en gedronken werd. Het kwam hem op een acute gal-aanval te staan. Giacin moest zaterdag met grote spoed in het ziekenhuis worden op genomen, waar hij geopereerd werd. Het mocht niet meer baten. Woens dagnacht overleed hij. De winst van 1.5 miljoen gulden het hoogste be drag ooit in Italië uitgekeerd is voor hem van geen belang meer. Voor de nieuwe collectie FALCON JASSEN naar SPORTCOLBERTS en PANTALONS BOTERMARKT 8-9 Leidse agenda DONDERDAG, 26 MAART. Witte Donderdag). Leidse Tuiniersverr. „D.E.V.", le denvergadering, Café Aniba, Heren straat 1, 8 u. nam. ZATERDAG, 28 MAART Centrale Volksbank. Zitting (rente- bijschrijving) Lange Pieterskerkkoor- steeg 23, 7.8 uur nam. Te Leiden is geopend: Apotheek „Tot Hulp der Mensheid", Hooi gracht 48, tel. 21060 en te Oegsgeest: Apotheek Oegstgeest, Wilhelmina- park 8, tel. 26274. BIOSCOPEN De films in "de week van 2027 maart zijn door de Kath. Film Cen trale als volgt gekeurd: Casino: „De blauwe maagden van St. Trinlans", alle leeft. Lido: „Ik beken" (vrijd., zat. en zond.) 18 jaar. „Strangei on a train" (maand en dinsd.) 18 jr. „U spreekt met uw moor denaar" woensd. en don- derd.) 18 jaar. Luxor„Jane Eyte". 14 jaar. Trianon: „Als de kraanvogels over vliegen", 14 jaar. Rex: „Dracula", 18 jaar. ZOETERWOUDE Kath. Thuisfront Een dezer da gen zal een van de vertegenwoordi gers van 't katholiek Thuisfront langs komen met loten. Dit is tevens het lidmaatschap voor één jaar. Aan deze loten zijn prachtige prijzen verbonden. Hier ligt uw kans om voor 0.20 een reis naar Rome of naar de Middel landse zee te maken, en tevens on ze militairen te steunen. Het aantal loten is beperkt.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 2