UIT DE OMGEVING IE WEET.... Zieken-audientie in de Sint Pieter Elektronisch schild rond de aarde? WEET U HET OOK NIET J. C. Meyboom VAUXHALL -H0GENES- ek iMl Fa. HOLTHUIS BI V ifcAJ JJAG 20 MAART 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 HILLEGOM Brand bijtijds ontdekt Om rus tig te kunnen schoonmaken had me vrouw A. wonende in de Prinses Irenelaan, haar twee zeer jeugdige kinderen naar boven gebracht en het electrisch kacheltje aangemaakt ter verwarming. Door een niet opge klaarde oorzaak is er over dit bran dend kacheltje een wollen dekentje gevallen. Dit geraakte in brand en veroorzaakte een grote rookontwik keling. Beneden werd niets van het geval gemerkt, maar gelukkig zag een voorbijganger dat er boven iets niet in orde was en hij waarschuwde de moeder, die dadelijk naar boven ging en de kinderen uit de rokende kamer haalde en daarna het reeds brandende kacheltje en de deken naar binten gooide. Het brandende zeil was spoedig geblust en de brand weer, die reeds gealarmeerd was, behoefde geen hulp te verlenen. De kinderen hebben geen gevolgen on dervonden van het geval. NOORDWIJK UITVOERING LUCAS PASSION In de grote kerk te Noordwijk- Binnen zal op dinsdag 24 maart a.s. voor de 16de maal de Lucas Passion, één van de meesterwerken van J. S. Bach, worden uitgevoerd. Medewer king hierbij zullen verlenen het Chr. Gemengd koor „Cantate Domini" te Noordwijk a. Zee en het koor „Hal leluja" uit Katwijk a. Zee. Als solis ten zullen optreden Nelly Schuit-ze, sopraan, Belia Keijzer, alt, Peter Dogyer, tenor, Cor de Heiden, tenor, Bram v. Luyn en Han Campfens, bas. De begeleiding wordt verzorgd door het Haags Orkest en Joh. Zweers, orgel. De algehele leiding berust bij Joh. Admiraal. Noordwijkse ijsclub Het volijve rige bestuur van de Noordwijkse IJsclub kwam op de jaarvergadering van 21 nov. 1.1. met het voorstel over te gaan tot het egaliseren van het Rogo-terrein, zodat bij het intreden van enige vorst, direct kon worden overgegaan tot het aanleggen van een kunstijsbaan. Ondanks de grote investering, die hiervoor nodig is, werd unaniem besloten hiertoe o^er te gaan. De middelen werden bijeen gebracht door een onderlinge obliga tielening. De plannen zijn direct uit gevoerd en het wachten op vorst is voor de IJsclub niet te vergeefs ge weest. Daardoor is de opzet volko men geslaagd. In een buitengewone ledenvergadering onder voorzitter schap van de heer H. P. M. v. d. Voort, gehouden in café „Flora", bracht deze dank aan allen, die heb ben medegewerkt om de plannen uit te voeren. Het initiatief had tot ge volg dat de IJsclub niet alleen van zijn schuld af is, maar ook veel ma teriaal heeft kunnen aanschaffen. Volgens verslag van de penningmees ter kon ze zelfs een voordelig saldo boeken van 356.62. De exploitatie van de baan zal op dezelfde voet worden voortgezet* terwijl nieuwe voorzieningen bereids zullen worden aangebracht. WARMOND Kath. Vrouwengilde In het sta tionskoffiehuis kwam het Kath. Vrouwengilde, afdeling Warmond bijeen. De presidente, mevr. Meskers Hendriks, opende de bijeenkomst en verwelkomde de spreker van de ze avond, dr M. J. de Jong, secreta ris van mgr. Jansen. De presidente zei het prettig te vinden, dat behalve veel leden ook enkele echtgenoten aanwezig waren. Daarna kreeg dr M. J. de Jong het woord. Hij behandelde het onder werp „Gezond huwelijks- en gezins leven". Rudm een uur achtereen boeide de spreker de toehoorders, tekende het leven van alle dag van man en vrouw, de gewone dingen, die alleen door de liefde, waarmee ze verricht worden, betekènis krij gen. Vol humor was zijn voordracht, maar ook fijngevoelig, Toen de presidente na afloop de spreker hartelijk bedankte, was zij wel de tolk van allen. De kleine verloting ten bate van de babykoffer vond ook een goede aftrek. De prijs betond uit een taart. STOMPWIJK WIT-GELE KRUIS Daar de voorzitter, de heer J. W. M. Boogmans, niet tijdig ter vergadering aanwezig kon zijn, nam de heer A. L. v. Wijk de denkbeeldige voorzit tershamer ter hand en opende de ver gadering van de Wit-Gele Kruisver eniging met een zeer kort woord. Hij liet direct daarop de secretaris aan het woord met de notulen, die na voorlezing goedgekeurd werden. Bij de mededelingen werd nog eens de •andacht besteed aan een oma-cursus. Eventuele liefhebsters kunnen zich aanmelden bij zr. Jansen, die ook graag opgaven in ontvangst neemt voor een weer te houden moeder cursus. Het is nu ook zo ver, dat een kleuterbureau gaat beginnen en wel per 20 maart a.s. Het bureau zal onder leiding staan van dr. Bakker-Bogaards. De eerste oproepen zijn verstuurd. Het is de bedoeling dat alleen de kleuters ko men, die een oproep gekregen heb ben. De polio-inentingen voor de jaargangen '45, '46, '47 en '56 zullen plaats hebben op 9 april a.s. In het jaarverslag hoorden we weer 'n reeks van cijfers, waaruit de activiteit van het bestuur en de wijkzuster duidelijk naar voren kwam, o.a. 3218 bezoeken bij zieken, 204 voor zuigelingenzorg. Uitlening van materiaal had 223 keer plaats. Het aantal leden steeg met 8 tot 337. Het cons, bureau voor zuige lingen had de zorg over 37 zuigelin gen. De penningmeester had een tekort van 433.15, wat voor een groot deel ontstaan was door een storting in het bouwfonds van 390.Er wa ren geen leden die iets te. vragen had den over de rekening, zodat goed keuring plaat-s had zonder op- of aan merkingen. De fin. commissie, ver tegenwoordigd door mevr. Havik- Janson, had alles „dik voor elkaar gevonden". In plaats van het aftredende lid de heer Van Maren, werd de heer J. v. d. Poel benoemd in de fin. comm. De be groting 1959 sloot met een bedrag van 11.052 en werd door de vergadering goedgekeurd. De aftredende bestuurs leden werden met grote meerderheid herkozen, zodat de heren A. Luiten, en J. de Groot achter de bestuurs tafel konden blijven zitten. Precies op tijd kwam dr. Perquin, de med. advi seur, ter vergadering om de aange kondigde inleiding „Is doorlichten gevaarlijk" te houden. Na te hebben verteld, dat in de beginjaren de Rönt genstralen onder de pioniers slacht offers hebben gemaakt, o.a. Röntgen de Curies, maakte spr. duidelijk dat de laatste jaren onrust is ont staan nu men in alle kranten dage lijks kan lezen over de radio-activi teit, wat in wezen hetzelfde is als de Röntgenstralen. De moderne Rönt- genapparaten zijn zo gebouwd, dat men nauwkeurig de aard, dosis en in werking van de stralen tot op 1/100 sec. kan bepalen. De toediening van 1 R (Röntgeneenheid) is absoluut on schuldig. Bij een schermbeeld-foto, zoals gebruikelijk is bij het bevol kingsonderzoek is de dosis 1/10 R, wat minder is dan de natuurlijke radio-activiteit, zodat bij bevolkings onderzoek, ook genetisch gezien, geen schade te duchten is. Bij de rondvraag kwamen nog en kele punten tot een nadere bespre king. Het kleuterbufeau zal 1 maal per maand gehouden worden vóór de kleuters van 14 jaar. Het zal af hangen van het aantal wat komt of de controle meer dan 1 keer per jaar zal kunnen geschieden. De plannen voor een eigen wijkgebouw zijn nog steeds actueel en de voorzitter was er dan ook wel van overtuigd dat het gebouw er zal komen, maar wanneer dat ligt nog in de toekomst. Over babyweegschalen zal het be stuur zich nader beraden. Ook zal ge- informeerd worden of het mogelijk zal zijn dat 't Rode Kruis naar Stomp- wijk kan komen om donors in de ge legenheid te stellen hun bloed af te staan voor de bloedbank. Nadat de penningmeester, de heer Boer, de leden nog eens op het hart had ge drukt zuinig te zijn met de uitgeleen de materialen, sloot de voorzitter met zijn dank te brengen aan allen die hadden meegewerkt aan de FOTU en de medewerkers en -werksters van het Wit-Gele Kruis. L.T.J. Dinsdag j.l. 17 maart heeft de L.T.J. van Berkel de 4e en laatste kaartavond georganiseerd. Er werd sportief gekaart. C, Spruit uit Bleis- wijk behaalde de le prijs, G. de Veld uit Berkel de 2e prijs, J. Olsthoorn nam de 3e prijs mee naar Stompwijk S. v. Rijn hield de 4e prijs eveneens in Berkel. Z0ETERW0UDE VOEDSELCOMMISSIE SPRAK OVER E.E.G. en NEDERLANDSE LANDBOUW De leden van de Vereniging voor Bedrijfsvoorlichting „Rijnstreek West", die gisteravond de jaarverga dering bijwoonden, waren aan het einde van deze bijeenkomst opgeto gen over de inleiding van de heer A. van der Hoek, voedselcommissaris, over E. E. G. en de Nederlandse landbouw. De voorzitter, de heer P. C. Paar- dekooper, hield in zijn openings woord een krachtig pleidooi voor de landbouwvoorlichting. De jaarver slagen, de financiële verantwoording en de begroting en de nieuwe statu ten en het huishoudelijk reglement waren in keurig uitgevoerde boek vorm de leden tevoren aangeboden en de afwerking van deze agenda punten verliep daardoor vlug, Op de begroting gaf de secretaris de heer R. Duursma een toelichting waarna de voorzitter de mening van de vergadering peilde omtrent een contributieverhoging in het volgend jaar. De vergadering stemde in met een goed financieel beleid. In de bestuursvacature van de heer N. S. Onderwater werd gekozen de heer L. de Haas en in plaats van de heer A. A. de Jong, die zich ook niet meer beschikbaar had gesteld de heer A. J. Berg. De heer van der Hoek ving zijn voordracht aai) met een beeld te ge ven van de politieke crisis waarin de landbouw zich thans bevindt. Alles staat momenteel in de vecht- houding met in de verdediging het Landbouwschap, de organisaties en de agrarische Kamerleden. Alle an dere ministers doen een aanval op de landbouw en willen rekening hou dend dat van de 100 Nederlanders er maar 12 in de landbouw werkzaam zijn een deel hebben van de land bouwsubsidie. Wij moeten meer met onze produc ten naar de grote markt. Spr. wijst op de economische druk van Rus land, de koude oorlog op economisch gebied, welke zal doorgaan om te trachten de Europese markt te ont wrichten. Zes landen van Europa hebben een Europese Economische Gemeenschap gevormd om met bovennationaal ge zag te zorgen, dat het oude Europa door omverwerping van de economi sche grenzen tussen die landen, zich te weer stelt tegen de wereldpoli tiek. De EEG wil langs een geleidelijke weg in 12 jaren komen tot een vol komen gelijke markt voor de aange sloten landen. In deze gelijke verhoudingen van de prijzen zal het er om gaan wie de prijs wint met economisch produ ceren. Spr. geeft ons land daarbij een goede kans want onze bodem gesteldheid en onze goede klimatolo gische ligging zijn ten opzichte van de andere landen zeer gunStig. Er volgde een zeer interessante en verbluffend goed gedocumenteerde beschouwing over de vele takken van de bedrijven en vooral over de ver schillende produkten. Hierbij worden de kansen tegen over de andere landen stuk voor stuk door spr. afgewogen. De bodemex ploitatie zal nog groter in betekenis worden; wij zullen moeten woekeren met onze talenten. In vele opzichten geeft spr. Neder land een goede kans. Als de EEG komt, raken wij onze zuivelproble- men kwijt. Er is ook veel vertrouwen voor het rundsiachtvee in de goede kwaliteit. De voorzitter noemde het gespro ken woord van de voedselcommissa ris een optimistisch geluid, maar een aanwijzing, krachtiger dan ooit tot het geven van voorlichting aan de boeren. Bij de gedachtenwisseling gaf de inleider blijk de agrarische problemen op breed terrein tot in de kleinste details te beheersen zodat de aanwezigen op het einde volko men voldaan huiswaarts gingen. OEGSTGEEST Raadsagenda De raad der ge meente Oegstgeest komt op woens dag 25 maart a.s. te 19.30 in de raad zaal bijeen. Op de agenda staat o.m. de alphabetische aanbeveling van burgemeester en wethouders tot be noeming van een lid van de commis sie van advies, vordering woonruimte ter voorziening in de vacature, ont staan door het overlijden van de heer C. Oosterom: 1. P. van Nieuw koop; 2. M. van der Voet; voorstel van b. en w. tot vaststelling van een gemeentevlag; verhuur van grond, gelegen langs de Rijnsburgerweg; verkoop van grond aan de Hordijck, de Admiraal de Ruyterlaan, Karei Doormanlaan, aan de Centrale Di rectie der PTT voor de stichting van een telefoongebouw; beschikbaar stelling van een krediet voor extra- onderhoud van de Abtspoelweg en de aanleg van een rijwielpal; beschik baarstelling van een krediet voor herstel van het plafond in de Dra- kenzaal van kasteel Oud-Poelgeest; beschikbaarstelling van een krediet voor aansluiting van een boerderij in de Boterhuispolder op het elektri citeitsnet; beschikbaarstelling van een krediet voor de stichting van een B.B. centrum te Leiden; idem tot benoeming van een taxateur voor de gronden in het grondbedrijf; het in stellen van een procedure bij de rechtbank ten einde de gronden van de heer Th. J. Lubbe, gelegen in Oegstgeest Noord, door onteigening te verkrijgen; het aanvragen van een subjectieve verhoging van de alge mene uitkering uit het gemeente fonds, voor het jaar 1959; nadere vaststelling van de voorschotten van bouwplan VII van de woningbouw vereniging „Buitenkist"; het verle nen van een aanvullende garantie aan de Stichting tot oprichting van een bejaardencentrum voor een door deze aan te gane geldlening; het aan gaan van een geldlening groot 68.000 voor de bouw van twee lo kalen enz. voor de Gereformeerde streekschool, en tot intrekking van het raadsbesluit van 2 september 1958 inzake verkoop van grond voor deze school. 4500 zieken bij de Paus Gisteren, op het naamsfeest van de Paus (St. Joseph) hebben de Romei nen de Paus een bijzondere hulde willen brengen door voor hem een Paus, gezeten op de sedes gestatoria en gekleed i n zijn witte toog. Toen hij op zijn troon plaats genomen had, werden drie zieken op bran cards voor de Paus gebracht. Na mens alle zieken beloofden zij hun lijden op te dragen voor de drie grote plannen van de Paus: de dio cesane synode van Rome, het alge meen Concilie en de modernisering van het kerkelijk recht. Daarna richtte de Paus een toe spraak tot de zieken. Hierin riep hij audiëntie te organiseren van meer de zieken op hun lijden te offeren voor de eenheid van de Kerk en de vrede in de wereld. Na zijn toespraak begaf de Paus zich alleen onder de zieken. Koning Paul van Griekenland heeft donderdag de Eoka-leider Grivas de versierselen van groot kruis van Joris I overhandigd en hem benoemd tot commandeur in de „orde van de dapperheid". dan 4500 zieken. De Paus heeft deze geste zo op prijs gesteld, dat hij een toespraak heeft willen houden, die niet alleen tot deze zieken gericht was, maar tot alle zieken over de gehele wereld. In de loop van de middag waren de zieken naar de St. Pieter gevoerd. De bevolking van Rome had voor dit vervoer 250 auto's beschikbaar gesteld. 80 Taxichauffeurs hadden hun wekelijkse halve vrije dag er voor opgeofferd om zieken te rij den. Ook het Italiaanse Rode Kruis en het miinsterie van defensie hadden 20 ziekenwagens voor de zeer zware gevallen beschikbaar gesteld. Het waren niet zozeer mensen uit zie kenhuizen, maar meer chronische zieken, die thuis verpleegd worden, gebeten, "dat hij zeer ernstige ver- Tegen kwart voor vijf kwam de wondingen opliep. PAARD BIJT MAN Toen de 's Gravendeelse landbou wer L. den H. gisteren in zijn paarde- stal met werk bezig was, werd hij door een paard zodanig in het gezicht Doel van kernproeven Omtrent de kernproeven, welke Amerika in september jl. op zeer grote hoogte heeft genomen, hebben de Amerikaanse vice-minister van Defensie, Quarles, en de directeur van de afdeling kernonderzoek van het Pentagon, dr, York, meegedeeld dat de Ver. Staten vorig jaar september buiten de atmosfeer van de aarde drie waterstofbommen tot ontploffing heb ben gebracht en daardoor een kunst matig elektronisch scherm hebben ge creëerd, dat het grootste deel van de aarde omsluit. Militair gezien zouden de proeven van betekenis zijn voor de ontwikke ling van een afweersysteem tegen ra ketten, daar het elektronische scherm mogelijk zal dienen als een schild te gen geleide projectielen. Het schild zou de raketten moeten tegenhouden en de kernladingen in de projectielen tot ontploffing moeten brengen. Dr. York zei, dat het elektronisch scherm dat door de kernexplosies is gevormd zich over de hele wereld uit strekt behalve over de beide polen. Hij wilde niet zeggen hoe dik het elektronenscherm is of hoe lang dit zal blijven bestaan. Dr. York verklaarde, dat wegens de buitengewoon grote hoogte van de ontploffingen er geen radioactieve neerslag op aarde zal vallen, daar deze zich in de ruimte zal versprei den. Met dank aan God en grote blijd- schap geven wij kennis van de ge- boorte van onze w dochter en zusje HELENA MARGREET G. M. R. DE HAAN C. E. DEJiAAN— DE BRUINE MIEKE HANS Lelden, 19 maart 1959 Oude Vest 99 Vraag: Inzake R.K. Jeugdherbergen in West Duitsland. Antwoord: Informeer u daarvoor bij de Kath. Vacantie- en Jeugdherbergen Centrale, Nachtegaalstraat 60 te Utrecht. Vraag: Route per bromfiets van Zoeterwoude naar Heythuizen; hoe veel km? Antwoord: Zoeterwoude, Benthui zen, Boskoop, Gouda, Schoonhoven, Gorinchem, Zalt Bommel, Den Bosch, Veghel, Helmond, Deunne, Liessel, Meyel, Roggel, Heythuizen; afstand 175 km. Vraag: 1. Route per fiets van Bos koop naar Amsterdam; 2. Van Bos koop naar Bennekom; hoeveel km? Antwoord: 1. Boskoop, Alphen, Ter- Aar, Nieuwveen, Kudelstaart, Uit hoorn, Ouderkerk a. d. Amstel, Am sterdam 50 km. 2. Boskoop, Bodegra ven, Utrecht, Zeist, Ede, Bennekom; afstand 85 km. Vraag: Route per fiéts van Leiden naar Bennekom. Antwoord: Leiden, Alphen, Woer den, Utrecht, Zeist, Scherpenzeel, Ede, Bennekom. Vraag: Route van Aarlanderveen naar Hol werd; hoeveel km? Antwoord: Aarlanderveen, Nieuw veen, Uithoorn, Amsterdam, Purmer- end, Scharwoude, Abbekerk, Midden- meer, Den Oever, Afsluitdijk, Har- lingen, St. Jacobieparochie, Vrouwen parochie, Marrum, Holwerd; afstand 210 km. Vraag: Route van Ter Aar naar Vaals en het adres van jeugdherberg aldaar. Antwoord: Ter Aar, Zevenhoven, Kamerik, Woerden, Utrecht, Den Bosch, Eindhoven, Weert, Swart- broek, Hunsel, Thorn, Maasbracht, Echt, Sittard, Heerlen, Simpelveld, Vaals. Er is een katholieke jeugdher berg te Valkenburg, Houthemerweg 19. Valkenburg. Schrijft u daar heen. Vraag: Route per bromfiets van Voorschoten naar Bocholtz; hoeveel km? Antwoord: Voorschoten, Rotter dam, Dordrecht, Breda, Tilburg, Best, Eindhoven, Leende, Weert (Neder- weert op terugreis), Thorn, Maas- bracht, Sittard, Heerlen, Bocholtz; afstand 245 km. Vraag: Over pandoeren en roem daarbij. Antwoord: Wanneer een speler pandoer aankondigt en een ander wil daarboven met roem, dan kan hij dit annonceren by het opspelen. Aange zien er geen vaste regels voor het pandoeren gebiedend kunnen wor den voorgeschreven, doet men goed tevoren met elkaar overeen te ko men hoe gespeeld en geboden zal Dr. W. v. Rossem CHIRURG ZATERDAG 21 MAART GEEN SPREEKUUR ARTS PRAKTIJK HERVAT Te koop gevraagd voor een mijner relaties PERSONENAUTO bouwjaar circa 19561957. liefst van particulier. Brieven; Algem. Assuran tiekantoor P. Walter, De Sitterlaan 131, Leiden, tel. 01710—22616. VOOR VERVOER. Besteladres voor GOUDA MARKS tel. 22513 PARKSTRAAT 5A Q? Inboedel: bankstel, ameublementen, driezits bank, 4 clubs, rookstoelen, fauteuiltjes. theekasten, kloostertafels, ronde-, ova le tafels. Herenkamer: bureau, boekenkast, stoel, Bur. stoelen, opklap-, di van-, stapelbedden, kapok matrassen, spiralen, kas ten, stalen strijkplanken, strijkplanken. Pluym, Ho- gewoerd, tel. 21266. Wegens vertrek: da mesfiets. merk Gazelle, met trommelremmen, pri ma, 65.-; Fongers heren fiets m. versnelling, sport, 65.-; meisjesfiets 25.-; slee stofzuiger 125 V. 30.-; Phi lips radio BX 500 A, pr. toestel 95.-. Maresingel 3. 3? Kastpapier, per rol. 5 meter, diverse kleuren 19 ct. Kop en schotels, porse lein, gedecoreerd 49 ct. Emaille nest schalen, 5 delig 3.98; kokos handstof fer 69 ct. Aluminium koe- kepan 98 ct. Victorie-Ba- zar, Hogewoerd 3173. ifètlfuiAtte*» WmI u, dat «r ook voor u van die leuke, gezellige schoenen zijn, waarop u niet moe kunt worden 7 Dat zijn NIJMA-schoenen, gemaakt op een leest met wonderlijk goede pasvorm, zodat knelpunten HOGEWOERD 2 LEIDEN Voor de schoonmaak!! tevige plastic emmers in alle maten 1.49, 1.98, 2.65, Zware zinken em mers 2.98. Afwasbaar kastpapier, moderne de cors 39 ct. per rol, enz. I.V.A., Haarlemmerstr. 48, Nova, Noordeinde 43, Lei den. 3T Krentenbrood, cake, roggebrood 1.-. Export kwaliteit van De Graaf uit Spakenburg, alleen ver krijgbaar by: H. C. Ver- jïunst, Zaterdagmarkt, ^oogstraat, brug. Siroop wafels met roomboter be reid 10 voor ƒ1.-; 3 kren tenbollen, 3 moezonen; 3 siroop\yafels of 2 gevulde koeken 25 ct. <5? Bon. Koffie-perculator- pot 2.98, inhoud lVs liter. Zwaar aluminium, norma le prijs 5.65. Uitsluitend met inlevering van bon deze zelffiltrerende koffie- >t voor slechts 2.98. Vic- rie-Bazar, Hogewoerd 31 en 73. 3? Aangeb.: 50 pracht grammofoonplaten 13.50. v. d. Wateringenlaan 154, Voorburg. 2? Zaterdagmarkt. Leuk damesondergoed, ook j te maten van 2.y8 nu 1 kindergoed 0.69; wit he ren- en jongenssportgoed, tegen spotprijzen: lange jaeger onderbroeken 2.50 Korenbrugsteeg over mu ziekhandel Servaas, Japie 3? Zaterdagmarkt. Dames- en herenpyama's vlotte modellen, alle maten 6.50; meisjespyama's tot 14 jaar 3.98; nachtjaponnen tot 52 4.25; herentflanellen 2.98. Korenbrugsteeg over mu ziekhandel Servaas. Japie ST Aangeb. Vogelliefheb bers. alles halve winkel prijs: honderden tropische vogels, zebravinken. Ja panse meeuwtjes, manka naries, broedpoppen alle kleuren, Japanse nachte galen. parkieten, v.a. 4.50 p.p. v. d. Wateringenlaan 154, Voorburg. Te koop gevraagd van particulier huiskamer- ameublement. bestaande uit bankstel, stoelen, ta fel, tlheemeubel. enz. ook O bijpassend vloer- in goede staat. Br. onder no. 1761 bur. v.d. bl. 3? „Rembrandt" heeft een enorme sortering fotostan daards en iotolijsten. Reeds vanaf 95 ct. een pri ma standaard. Ook voor moderne plastic fotolijs- ten: „hembrandt", Haari. straat 209223. Ook los glas voor fotolijsten. iS" Schoonmaaktijd. Laat nu uw schilderijen op knappen. Neem een mo derne witte lijst. Ook schoonmaken en vernissen van uw schilderstukken. Goed en goedkoop bij: „Rembrandt Haarl.straat 208—223. 3T De supportersver. VVU organiseert hedenavond een grote Paas-klaver- jasavond fn de zalen van de Kleine Burcht. Meer dan duizend eieren vor men de inzet. Aanvang 20 uur. Zie de raambiljetten. Bespreek tijdig. Iedereen is welkom. 3? Bromfiets, naaimach., stofz., enz. Als nieuwe bromfiets Simplex ƒ225.-; electr. koffernaaimach. 220 volt; vloerkleden w.o. ge spijkerde; 4 als nieuwe clubfauteuils; stoelen; ta fels; bureaus; antieke kis ten. Nieuwe Rijn 60, t.o. Advocaatfabr. tel. 22150. 3P Morgen op de markt. Pracht nylons 15-20-30-50 Dennier, van 2.98 nu 1.98. Alles eerste keus. Zeer sterke 70 Dennier 2.98; 2 Eaar 5.-. Rock and roll- ousen in grijs en beige 1.49. Bij de Goedkope Wol- kraam. H. v. d. Bosch, 3" Pracht pick-up met sa- ionkast; gashaarden; ci ther; fraaie Franse gestoff. mah. bank met 2 clubjes; losse bankjes; breistoeltje; pr. handnaaim.; gr. open boekenkast; piano: orgèl. W. F. Koorernan, Nieuwe Rijn 9 t.o. V. en D., telef. telescoop, spatsohermen, duo en bagagerek, in twee kleuren, als nieuw. Ook genegen bromfiets of bandrecorder in te ruilen. Nieuwe Rijn 60, Leiden. fS? Naaimachines. Aange boden: handnaaimaohines, in zeer goede staat, w.o. o.a. Pfaif. Singer, Nau- mann. Prijzen variërend 45.-, 55.-, 75.-, enz. Alle machines met garantie. Herenstraat 23, Leiden, tel. 32027. 3* Zaterdagmarkt. Gemol- tonneerde directoirs tot 52. 2 gld,; mooie damesonder jurken, ronde hals tot 52, 3.50; leuke kinderonder- jurkjes en petticoats; lan- -je jaegeronderbroeken 1.50. Korenbrugsteeg over muziekhandel Servaas. Ja pie. 3" Nette werkster gevr. Zelfst. kunnende werken. 2 a 3 maal per week. To- renveltstraat 22, Oegst geest. 3? Motor- en bromfiets onderdelen, zoals: bougies, condensators, contactpun ten. zuigerveren, ketting- wielen, kettingen, kogel lagers, kabels, Dakking, olie, banden, enz. Het van- ouds_ bekende adres: T. Struik, Groenesteeg 3, 6 en 8, tel. 22026. 3 Jawa twin 350. goed onderhouden van eerste eigenaar; te koop bij Ca- lex Autobedrijf n.v., Kort Galgewater 14——16 Leiden tel. 33355.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 5