Zal begrotende Leidse raad vrijdag eindstreep halen? Geen scholen; geen geld; maar wél genoeg urgeniieverklaringen Bezorgdheid over hei onderwijs Scherp Nieuw St. Joseph-wijkbestuur in vooruitzicht gesteld Recior Sondaal bepleiiie „Open Katholicisme" Passiespel in Leiden DONDERDAG 19 MAART 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 7 Assistentie voor het ULO-hoofd Gistermiddag begon een wat ver moeide Leidse raad met het hoofdstuk onderw., kunsten enwetenschappen en sportzaken van de gemeentebegro- -= ting. Door het zeer omslachtige be-1 jfe£* verwonderde zich over het toog van de heer Zundermann, PvdA, die één uur en 'n kwartier het woord voerde, raakte men aanzienlijk op het schema achter en het is de vraag nu halverwege de begroting of men de eindstreep vrijdagavond of -nacht wel zal halen. De heer Zundermann, PvdA, sprak sombere woorden over de achterstand in de scholen- en gymnastiekzalen- bouw. Vooral aan dit laatste is in Leiden groot gebrek. Gym.-onderwijs raakt in de verdrukking. Er is groot gebrek aan leerkrachten. Is het niet mogelijk Leiden de kweekschool van vroeger terug te geven? Hij viel de heer Ten Broek bij in diens pleidooi om verg-oting van het Leids Studiefonds. Van overheids wege dienen méér studiebeurzen en renteloze voorschotten ter beschik king gesteld te worden. Het onderwys besohouwde hij als 'n kind van de gemeente, dat vertroe teld moet worden: schoolbibliotheken en een schoolbuitenhuis schoof hij onder de aandacht en hij prees het college om zijn initiatief op de open bare lagere school Godsdienstonder wijs te doen geven en hiervoor een subsidie ter beschikking te stellen. Verlichting ULO-hoofd. Hij pleitte voor het aanstellen van de administratieve kracht bij het Ulo en vroeg zich af op de middelbare scholen, waar altijd wel een admini strateur of een secretaresse is, zo veel meer administratief werk verricht moet worden dan op het Ulo. „Maak dat je wég komt", moet de leraar onlangs tegen de jongelui in een klas van de Ulo-school aan de Pieterskerkstraat gezegd hebben. Want het plafond kwam gedeeltelijk naar beneden. Dit voerde de heer Zundermann aan, toen hij een be schrijving gaf van de slechte toe stand van dit Ulo-gebouw, alsmede van „Kennis is Macht" en Mathesis. Levensscholen. Het stelde hem teleur, dat het ka- raktervormende werk onder de man nelijke bedrijfsjeugd in Leiden niet op gang kan komen, en deed een be roep cp het bedrijfsleven de jonge lui om deze levensscholen op zijn tijd vrijaf te geven. Leiden is ook cultureel achterlijk door het ontbreken van een goede schouwburg. En waar blijven de ge meenschapshuizen in de nieuwe stads wijken? Ruim 15l/t procent van de burgerij doet aan sport, stelde hij vervolgens vast. En wordt de sport in Leiden niet als stiefkind behandeld? Ten slotte sprak hij over de nozem-jeugd. De gemeente moet voor deze jonge ren geld beschikbaar stellen. Hij denkt aan jeugdzorgwerk onder de Steenstraat-slijpers. Spits De heer Duyverman (VVD), vroeg bijzondere aandacht voor woningen voor leraren van de middelbare scho len. Eerder al hebben wij dit raads lid aangeduid als het nieuwe spitse „hilariteit brengende" element in de Leidse raad. Zijn betoog was ook dit keer scherp, maur geestig. Nu het zo POTLOOD EN GEEST is, dat de sollicitaties van leraren méér gericht zijn op „woning met functie" dan op „functie met wo ning" bedroeft het hem, dat de ge meente zo weinig aandacht aan de woning van de leraar besteedt. Hij bewees dit aan de hand van een se rie advertenties van verschillende gemeenten in Leiden in de vakbla- feit, dat op het Rembrandtlyceum, in tegenstelling tot andere scholen voor voorbereidend hoger en middelbaar onderwijs geen administratieve kracht voor halve dagen is benoemd. De concierge doet het werk, inder daad zo schreven B. en W. al in de memorie van antwoord tot volle tevredenheid van de rector, maar krijgt deze hiervoor ook een extra toelage? Nee! Geen geld De heer Harmsen (Prot.Chr.) klaagde over gebrekkige scholenbouw Er zijn vele urgentie verklaringen, maar geen sommen gelds. Waar moet dat heen? Ook vroeg daarna om ad ministratieve assistenten voor hoor den van scholen. (Ook lagere scho len). De heer Wiertz (KVP) gaf be langwekkende cijfers over geta'en, leerlingen en klassen in de verschil lende richtingen van onderwijs te Leiden waarom wij elders in dit nummer aandacht vragen. Reconstructie De Kamp. Mej. Van Nienes (P. v. d. A.) vroeg onder meer of men wel eens gepro- Leidse Universiteit Gepromoveerd tot doctor in de Wis- en Natuurkunde op proefschrift ge titeld „Structuur en eigenschappen van monomere en dimere aromatische nitrosoverbindingen", de heer W. J. Mijs, geboren te A'dam en thans wo nende ie Oegstgeest. Geslaagd voor het Cand. ex. Psychologie mej. L. Odenthal te Den Haag en de heer A. S. H. Tjoa te A'dam; voor het Cand. ex. Geschiedenis de heer J. M. F. H. Schrijvers te Leiden; voor het Cand. beerd heeft mèt Rtjkssteun voor de ex Franse taal. en' letterkunde Lakenhal een belangrijk stuk te ver werven. Hoe stelt het college zich de restauratie van de Boerhaavezalen voor, vroeg zij voorts. Deze dient immers gekoppeld te worden aan 'n reconstructieplan voor de gehe le „Kamp". Liever zou zij willen spreken van de noodzaak van een reconstructie-beleid. Bedrijven die nen zoveel mogelijk uit een te sane ren binnenstad verplaatst te wor den. Eerder subsidie. De heer Questro (Prot. Christ.) had ten aanzien van de subsidiëring van het godsdienstonderwijs op de openbare lagere scholen liever ge had, dat deze per 1 september '58 of in elk geval per 1 januari '59 in gegaan zou zijn. De heer Woudstra (Prot. Chr.) herinnerde eraan dat hij destijds ge waarschuwd heeft - met zijn fractie tegen het omzetten van de ge meentelijke H.B.S. in een lyceum. Hij heeft voorspeld, dat de afdeling gym nasium niet méér dan 15 leerlingen zou tellen en dus geen subsidie zou krijgen. Hij heeft gelijk gekregen. De extra kosten zullen nu door de gemeente en dus door de gemeen schap gedragen moeten worden. Hij vindt dit betreurenswaardig. heer G. Hofman te Vlaardingen. BESTUUR „SANCTUS AUGUSTINUS" Het Bestuur van de 'Rooms Katho lieke Studentenvereniging .^Sanctus Augustknus" heeft zich als volgt sa mengesteld: B. R. Bot, Praeses; L. E. M. Kleipool, Vice-Praeses; B. A. M. van" Iersel, Ab-actis Ia; W. W. San ders, Quaestor; J. M. A. Delsing, Ab- actis Ila; I. B. H. M. Rubbens, Asses sor. Socrates in Leidse raad „De jeugd van deze tijd is gemanierd. Zij snauwt ouderen en meerderen af, en staat niet op, als er een belangrijk bezoe- ker binnenkomt. Zij gedraagt zich baldadig". Aldus citeerde I de heer Questro (Pr.Chr.) j termiddag „een groot ma „Misschien heeft deze gelijk", t zei hij, „maar ik moet er wel i even op wijzen dat deze wijze zinnen vier eeuwen vóór Chris- gesproken zijn door de Griekse wijsgeer Socrates". En het raadslid betoogde gistermid- j dag in de raad, dat er waar- schijnlijk nooit een tijd is ge- weest, waarin de ouderen geen kritiek uitoefenden op de jeugd. „Laten we er toch vooral géén i probleem van maken, opdat de jongeren zich niet „een bijzon- der probleem" gaan vóelen". Op jaarvergadering KAB afd. Leiden toneelgroep „Vondel", Concordia en de KAB-vertegenwoordigingen in commissies en stichtingen op maat schappelijk, sociaal en cultureel ter rein. Het jaarverslag werd met har- De vele gisteravond ter algemene telijke woorden en spontaan applaus jaarvergadering in restaurant „De ontvangen. Harmonie" getogen KAB-leden v. d. I Het jaarverslag van de penning afdeling Leiden, kunnen terugzien meester, de heer F. A. van Hees, op een inhoudsvolle en bewogen bij- kon eveneens, naast die van de kas- eenkomst. De meeste emoties wer- commissie, de goedkeuring van de Waarom heeft men destijds zo den evenwel na afloop van de ver- leden wegdragen. Er was kunstig snel gehoor gegeven aan een adres gadering geboren, toen een herleef- van de ouders van deze school? Wie draagt nu de verantwoording? Vol gens hem de ouders. Weihouders antwoorden over vele zaken Uitbreiding archief; actief VVV; merit-rating; „de Grote Polder'' Proef met ideeënbus Deze middag kwamen de wethou ders toe aan de antwoorden. Men be perkte zich tot enige bladzijden van de memorie van antwoord om niet later dan half zes deze vergadering te kunnen beëiniigen Er werd géén avondvergadering gehouden. De voorzitter stelde een verbete ring van het oud-archief in het voor uitzicht in antwoord op enige vra gen. De concierge-woning en ruimte in de tuin zullen voor grote uitbrei ding benut worden. Binnen enige maanden worden de plannen voor bereid. Lof voor V.V.V. Wethouder VAN SCHAIK ant woordde op enige vragen over het bureau van V.V.V. De activiteiten van de afgelopen jaren zijn aanzien lijk, gegroeid. De bureau-uren zijn méér dan vermeerderd. Een cam ping-terrein is in onze stad op zijn plaats en zal ook zeker een plaats krijgen in toekomstige uitbreidings plannen. De wethouder verwacht, dat vol gend jaar dank zij particuliere bij dragen meer steun door de burgerij aan V.V.V. gegeven zal worden. Men hoopt 50% van de gemeentelijke subsidie te bereiken. Ideeën. Wethouder MENKEN zei over de ideeënbus, dat de verschillende hoof den van dien6t bereid zijn er een als proef te openen. Afwijzend staat men er zeker niet tegenover, maar véél fiducie heeft men er niet in. Bij de Lichtfabrieken b.v. zal de bus waarschijnlijk méér effect sorteren dan bij kleinere diensten, waar het contact tussen hoog en laag gemak kelijker tot stand komt. Een premie- stelel bij deze bus zal ook nader overwogen worden. De werkclassificatie en merit-ra ting kunnen nog geen resultaten op geleverd hebben, omdat men per 1 januari gestart is. De wethouder is een voorstander van samenspraak en overleg. De twee voorbereidende functionarissen hebben nu al op dit terrein uitstekend werk geleverd door de belanghebbenden goed dui delijk te maken waar het om gaat. De start bij de Plantsoenendienst is op deze wijze uitstekend geweest, ook dank zij de zeer goede sfeer bij deze gemeentelijke afdeling. Maatschappelijk werkster. Vanuit het bureau personeelsza ken heeft men nog nooit behoefte ge voeld aan een eigen maatschappelijk werkster voor 't gemeentepersoneel. No. 526. Horizontaal: 1. vogel, 9. vermoeid, 10. vlaktemaat, 11. mu zieknoot, 13. voorzetsel, 15. voorzet- sel, 16. voorvoegsel, 18. doortoehtgeld, ik dt voorkomende gevallen heeft 1 w^Dlaats^Mde 20 wplpevnrmd. 22. stronkie. 24. ka- r,„r.r, van Koctaanrip in- reia is ae woonpiaais van ae grond van de stad plaatsen, zolang het gebied daar nog niet is volge bouwd. Men wil hier de overzichte lijkheid voorlopig niet sohaden. Omtrent de financiële consequen ties van het wegenschema kan het college nog geen bevredigend ant woord geven. Men doet aan de toestand van het winkelcentrum aan de 5-Meilaan wat mogelijk is. 't College is er zich van bewust, dat de situatie voor de win keliers daar economisch gezien niet zo best is. Tegen tien voor zes sloot de voor zitter de vergadering. Hedenmiddag on. twee uur werd „de begroting" voortgezet. de Volksbond de plaats innam van de Kath. Arbeiders Beweging. De teugels bleven de gehele avond in de geroutineerde en bekwame han den van voorzitter K. F. de Bree. Na opening door de heer De Bree kondigde deze bij de mededelingen aan, dat zeer binnenkort in de St. Josephwijk een vergadering zal worden gehouden om te komen tot de oprichting van een nieuw wijk- bestuur, waarvan meer activiteiten te verwachten zijn. Voorts werd de leden ter kennis gebracht, dat de Kerstgroep der afdeling was ge schonken aan de stichting Woonwa- genwerk te Leiden tb.v. de kapel. Na lezing der notulen door de tweede secretaris, de heer C. van Leeuwen, gaf de eerste secxetaris, de heer J. de Winter, lezing van een welluidend en gedegen jaarver slag, waaruit een jaar bleek van zorg en strijd om de positie van de arbeider te handhaven. Het is dui delijk geworden, aldus luidt het in gecijferd, zodat het kassaldo ondanks de benarde financiële positie weer verhoogd kon worden. In de kas- commissie werden twee reserve-le den benoemd. Als extra mededelingen vernamen de leden nog, dat het KAB-bestuur de a.s. KAJ-ledenwerfactie zal steu nen. Deze jongerenbeweging is op het ogenblik kwijnend in Leiden. De eerste mei zal dit jaar ook een profane herdenking krijgen Behal ve de H. Missen, welke s morgens in de parochiekerken t.i.v. de KAB zullen worden gelezen, verzorgt „Vondel" een gevarieerde avond aangepast aan het feest van de ar beid. Bij de bestuursverkiezing werd de opengevallen plaats van de heer J. D. van Tongeren, die zich genood zaakt had gezien, zijn functie ter beschikking te stellen, ingenomen door de heer W. Lut, die bij accla matie werd gekozen. De heer Van Tongeren nam bij deze gelegenheid afscheid van zijn mede-bestuurders en dankte voor de ondervonden me- dewerking en vriendschap. nodiger is dan ooit. Het verslag I vermeldde verder het reilen en zei- len in voor- en tegenspoed van o.a. Tijdens de rondvraag werd de toe zegging gedaan, dat spoed zal wor den gezet achter de verkiezing van Vóór honderd jaar Uit de Leydsche Courant van Donderdag 19 Maart 1859 Advertentie: De inteekening op de Kleine K. Bibliotheek blijft voortdurend opengesteld bij alle Boekhandelaren. Men teekent in voor den geringen prijs van slechts twee gulden per jaar, waarvoor men elke maand een boekwerkje van plm. 100 blad zijden ontvangt voor nog geen 17 cents. (Uit de lijst der ver- scheenen werken: ,,De twee Huisgezinnen, of de ouders ma ken zich met hunne kinderen gelukkig of ongelukkig", „Ama- tus, of de droevige gevolgen van de verblinde liefde der ouders van hunne kinderen", „Rosalia of het verlaten kind", „De twee deugdzame Weezen of de moord in het bosch van Boulogne". VASTENSPIJS „Al hetgeen Gij ons, o Heer, ge daan hebt, hebt Gij gedaan naar rechtvaardig oordeel, want wij hebben tegen U gezondigd en niet gehoorzaamd aan uw geboden. Maar handel met ons volgens uw overgrote barmhartigheid". (Lezing uit de profeet Daniël). „Gelukkig zij, die onbevlekt zijn van levenswandel; die wan delen naar de wet des Heren. (Psalm 118). WIJN BESTELLEN fc L S H O F BELLEN Telefoon 21023 Haarlemmerstraat 139 (Advertentie) Claxoneren en snurken.... Nadat enige automobilisten, die in de afgelopen nacht aan weerszijden van de gesloten spooroverweg aan de Binnenwatersloot te Delft gedurende geruime tijd hadden staan wachten, terwijl er geen trein te bekennen viel, druk aan het claxoneren waren geslagen, ging een agent van politie eens in het posthuis poolshoogte ne men. Hij trof daar de overweg- waohter luid snurkend aan Toen hij de man wakker had gemaakt, zei deze: „Heb maar even geduld, de trein van 4 uur komt zo door". Het was echter pas kwart over drie De politie heeft de zaak gerappor teerd bij de Nederlandse Spoorwe gen. 20. welgevormd, 22. stronkje, 24. ka- men nu nog goecj van bestaande in- rakter, 26. hoofddeksel, 29. verdriet, 31. dat is (afk. Lat.), 32. spil van een wiel, 34. zwak, 36. verkeerd, 37. be reide dierenhuid. Vericaal: 2. voorzetsel, 3. bakje, 4. streep op de grond, 5. bekende afkor ting, 6. Zwitsers kanton, 7. verlan gen, 8. boomschacht, 12. meisjes naam, 14. hoogste punt, 17. wat ge sproken wordt, 19. roem, 21. lol, 23. steensoort, 25. part. 27. duw, 28. bout van een varken, 30. rivier in Enge land. 33. muzieknoot, 35. muzieknoot. Oplossing morgenavond. Oplossing No. 525. Horizontaal: I. signatuur, 8. Lee, 9. tra, 10. ar, II. mes, 13. i.m., 14. Oerle, 16. hand, 17. eens, 18. tegel, 20. R.D., 22. nop, 23. do, 24. eis, 26. ree, 27. Nederland. Verticaal: 1. Slagharen, 2. Ier, 3. ge, 4 ader, 5. ut, 6. Uri, 7. ramp spoed. 11. Meden, 12. sleep, 14. ont, 15. eel, 19. Goor, 21. die, 23. den, 25. s.d., 26. ra. stellingen gebruik kunnen maken. Het is ook de vraag of er voor een maatschappelijk werkster dagwerk zal zijn. Van een tijdelijke aanstelling voor een ambtenaar vindt de wethouder dat zij beslist niet langer dan één a anderhalf jaar mag duren. Voor voorziening van een plaats in een vaste formatie acht hij als regel een tijdsduur van een half jaar tijdelijke aanstelling voldoende. Genoeg wegwijzers. Daarna kwam wethouder JONGE- LEEN aan het woord. Over het in dustrieschap „De Groote Polder" vertelde deze, dat het project in voorbereiding is. Men probeert thans de gronden in handen te krijgen. Het aantal wegwijzers in Leiden acht hij meer dan voldoende. Bij het Sta tionsplein wil men nog geen platte- voor congresserende kleuterleidsters Bij de bepaling van zijn positie in de Nederlandse samenleving moet de katholiek meer de nadruk leggen op het „van Christus zijn" ln plaats van op het katholiek-zijn. Het van-Christus-zijn zal door de andersdenkende christenen begrepen worden in tegenstelling tot het ka tholiek-zijn, dat door zijn organisa torische bijkomstigheden voor de buitenstaander aanleiding geeft tot misverstanden. Aldus concludeerde rector H. Sondaal gistermiddag in zijn pleidooi voor een „Open Katho licisme", gehouden voor de congres serende kleuterleidsters van de bis dommen Rotterdam en Haarlem, be zien in de Stadsgehoorzaal te Leiden. Gisteren hebben wij hierover reeds geschreven. Open katholicisme heeft niet uit sluitend plaats door intei'kerkelijk overleg in de top van het organisa tieleven. Men beoefent het door niet op de eerste plaats het Evangelie te verkondigen maar door het Evan gelie te doen. Daarvoor moet men uitgaan van een zeer positieve bewustheid van de katholiek in het maatschappelijk be stel, een kwestie die sinds het man dement van de bisschoppen nog iede re dag actueel is. Het is niet zo, dat het openbaar onderwijs niet tot het terrein zou behoren van de katho lieke onderwijzers: ook daar moet Christus gebracht worden. Men moet zich niet afsluiten voor „de wereld". Die voorbijgaande, vergankelijke ws- mensen en ook de plaats, waarop de Zoon Gods zich heeft geopenbaard. Het is weliswaar een zondige wereld, maar daarin verschijnt de Verlosser. De Christelijke waardering voor deze wereld wint het van de afkeuring. De zending van de Kerk is over eenkomstig de houding van Christus jegens de wereld. Men moet met openhartige liefde en warme belangstelling in de we reld staan. De katholieken werkten aan het begin van deze eeuw in de politiek samen met de andere christenen maar ze leefden naast elkaar. Thans is er meer wederzijdse openheid maar dan alleen (en nog met voorbehoud) op het organisatorische vlak. Open con tact van mens tot mens is nog spo radisch en daar moet het juist naar toe. Daarom moeten we meer tonen „van Christus te zijn", beseffend, dat hoe we ook bouwen, de Hoeksteen blijft Christus. Spr. verzekerde zijn auditorium, dat deze opmerkingen geen critiak inhielden op het organisatieleven. Hij wilde er echter de nadruk op leg gen, dat in dat organisatieleven een ieder een persoonlijke taak van apos tolaat heeft. Wij vormen geen christelijk* Ne derland, door de vorming van zoveel mogelijk katholieke organisaties. We moeten onze niet-katholieke mede mensen laten zien, dat de organisatie er alleen is om het algemeen belang te dienen, niet om de macht. Dit be sef is in de katholieke organisatie nodig om een dam te kunnen opwer- peh tegen de voortschrijdende ont- zodat dit in het nieuwe seizoen kan gaan draaien. Er werd nog betreurd, dat dikwijls andere belangrijke ver gaderingen samenvallen met die van de KAB, hieraan zal weinig te doen zijn. aldus de voorzitter. Tenslotte vroeg men uit de vergadering, meer bekendheid te geven aan de Rome reis 1960, welke uitgaat van „Credo Pugno" en lage kosten met zich brengt. Hierna volgde officiële sluiting. kerstening. Wij moeten ons bekom meren om iedereen, die in deze we- reld leeft. Na een theepauze werd de con gresdag besloten met een voordracht door de heer Ben Aerden, getiteld „Kapitein Venijn". Het was een luchtige schets van de gebeurtenissen in het huis van drie Spaanse dames, nadat ze een bij rel letjes gewonde officier ter verzor ging hebben opgenomen. Een grappig verhaal, dat als des sert na zulk een stevige maaltijd, ze ker in de smaak viel. De heer P. J. VV. v. Niekerk viert vandaag zijn veertigjarig jubileum bij de brood- en banketbakkerij van de coöperatie „Eendracht" u.a. te Leiden. Vanmorgen werd hij met zijn echtgenote en enige andere familieleden i ontvangen in de koffiekamer van het stadhuis, waar wethouder J. C. van Schaik hem op hartelijke wijze toesprak. Wethouder Van Schaik herinnerde er aan, dat de heer Van Niekerk I veertig jaar geleden zijn loopbaan begon als hulp in de toen nog aan het I Levendaal gevestigde bakkerij. Reeds r.a vijf jaar werd hij chef. Na deze j korte toespraak deelde de heer Van Schaik mede, dat het H. M. de Koningin heeft behaagd de heer Van Niekerk te onderscheiden met de bronzen I medaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, welke medaille hij hem onder hartelijke gelukwensen opspeldde. Namens de coöperatie sprak de heer J. Mensen, voorzitter, een gelukwens uit. „Sponsus Sanguinum" Het lijden van Christus overwegen en aanschouwelijk voorstellen is het doel van het Passiespel „Sponsus Sanguinum", dat op zondag 22 maart om 3.30 uur en op dinsdag 24 maart, des avonds 8.00 uur. in de kerk van de H. Leonardus aan de Haagweg, wordt opgevoerd. Niets werd nagelaten om van dit spel iets heel schoons te maken. Uit beelding, tekst, orgelspel en zang vormen één geheel, dat de toeschou wer- zal boeien en voorbereiden op het a.s. Paasfeest. Een spel op het altaar, maar een spel dat i.ergens anders zó op zijn plaats is als juist daar, waar dage lijks het onbloedig offer van Christus wordt voltrokken. „Ick wil mi gaen vertroosten" Met deze woorden vangt het spel aan. En dit is ook de bedoeling; troost zoeken in het lijden van Christus. Even stil staan in een jachtende tijd, dit groots gebeuren op ons in laten werken door middel van een spel van mensen, die doordrongen zijn van het grootse dat zij uitbeelden. Een grote groep medewerkers spant zich in dit te doen slagen. Zij zien u gaarne komen om mee te le ven en te ondergaan, wat zij met alle inspanning en toneelmatige middelen willen voorstellen. Een groep jongeren uit de Haag- wegparochie beeldt de vijftien tafe relen uit. Het orgel wordt bespeeld door Abraham Martijn, de tekst wordt gezegd door Joop Koevoets, het koor zingt o.l.v. E. van Niekerk, de samen stelling en regie zijn van Joop Koe voets. De toegang tot de kerk is vrij. Er zal u evenwel een tekstboekje wor den aangeboden tegen een vergoeding om de noodzakelijke onkosten te dek ken. Deze tekstboekjes zijn bovendien verkrijgbaar aan de Pastorie aan de Haagweg en bij de heren: F. A. M. Molkenboer, Boshuizerkade 4 en L. C M. van Hamersveld, Rijn en Schie- kade 116 E. Burgerlijke Stand Geboren: Maria Teresia dr van J. J. Kerkvliet en L. C. W. Haverhoek. Albertus Arie Pieter zn van A. L. van Delft en D. C. Heemskei-k. Cor- nelis zn van N. Glasbergen en C. P. A. Berbee. Catharina Goverdina Fer dinand dr van J. C. van Oosten en J. W. Augustinus. Robert zn van H. T. Beij en W. G. van der Horst. Alie dr van A. van Veen en M. Francken. Abraham zn van A. van een en M. Francken. Daniël Johannes zn van S A. Leijten en P. M. Ruijgrok. Jo hannes Leonardus Gerardus zn van L. G. Nijssen en A. C. M. van den Berg. Cornelis Hendrikus Jacobus zn van C. J. Fennes en A. van den Berg. Gilbert Franklin zn van P. G. E. Falck en B. C. Meijer. Jozefa Ag nes dr van J. L. Ammerlaan en A. A. van Tongeren. Overleden: M. Korenhof, 86 jr, echtgenote v. J. Sieval. W. Gijsman, 66 jr man. D. la Crois 61 jr man.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 2