De achtergrond van de opstand in Irak Moeder die baby doodde in hoger beroep berecht Kernreactor te Wageningen voor landbouwkundig onderzoek NASSER FULMINEERT TEGEN KASSEM ACHTTBC-GEVALLEN IN GYMNASTIEKCLUB Hei schandaal-Lacaze De Hirosjima-piloot MAANDAG 16 MAART 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 Eerstdaags begint men te Wage-i Het onderzoek van het I.T.A.L. ningen met de bouw van een labora-1 richt zich in het algemeen op de toe- torium met kernreactor ten behoeve passing van radio-isotopen ten aan- van het vorig jaar opgerichte I.T.A.L. zien van bodem, plant en dier. Het (instituut voor de toepassing van is gebleken, dat door radioactieve atoomenergie in de landbouw). Het (stoffen uitgezonden ioniserende stra- is de eerste kernreactor, die speciaallen de reacties en daardoor de le- wordt ontworpen ten dienste van het vensverrichtingen in de levende landbouwkundig onderzoek. Wel wordt o.a. in België, West- Duitsland, Denemarken, Zweden en Noorwegen en Groot-Brittannië reeds atoomenergie toegepast voor agrari sche research, doch dit gebeurt als onderdeel van algemeen onderzoek. In het laboratorium van het I.T.A.L., dat men in 1961 hoopt ge reed te hebben, worden grote hoe veelheden radio-isotopen en inten sieve stralingsbronnen gecentrali seerd. Bijzondere veiligheidsvoorzienin gen stellen specialisten in staat ge vaarlijke onderzoekingen te verrich ten, waarvoor in andere landbouw kundige instituten (verschillende hebben plannen de atoomenergie op kleinere schaal toe te passen bij hun onderzoek) geen gelegenheid is. plant of het levende dier kunnen be- invloeden, terwijl ook bepaalde re acties in dood materiaal kunnen wor den opgewekt. Ook kunnen ioniseren de stralen onder bepaalde omstandig heden een conserverende werking uitoefenen. Mutatie-veredeling en en voedselconservering behoren dan ook tot de hoofdzaken van het on derzoekingsprogramma van het I.T.A.L. Als directeur van het I.T.A.L. zal optreden dr T. J. Barendregt, die thans nog tijdelijk is verbonden aan het instituut voor atoomenergie te Kjeller in Noorwegen. TWENTSE BANK VERHOOGDE DIVIDEND. Onder de traditonele zeer grote be langstelling heeft de Twentse Bank in de namiddag in de schouwburg te Enschede haar jaarlijkse aandeel houdersvergadering gehouden. In antwoord op vragen over de gang van zaken in het lopende boekjaar deelde de directie mede, daarover niet somber gestemd te zijn. Deze opvatting is vooral te danken aan de grotere beursomzetten en de le vendigheid in het emissiebedrijf. Ook heeft de directie het gevoel, dat de rente zich thans niet in slechte zin ontwikkelt. Of de rentevoet za) stij gen of dalen, daarop wilde de direc tie echter liever geen rechtstreeks antwoord geven. De jaarstukken over 1958 wer den goedgekeurd. Besloten werd 164.00 gulden extra aan het statitaire reservefonds toe te voegen en 241.689 gulden op nieuwe rekening over te brengen. Het divendend werd be- j Grensincident vertroebelt de atmosfeer nog meer Volgens een zaterdag in het Bagdadse dagblad „Al Thawraf" gepubli ceerde schatting heeft de mislukte opstand in Noord-Irak aan tweeduizend personen het leven gekost, terwijl er evenveel werden gewond. Uit Mosoel in Bagdad aangekomen reizigers, die deze cijfers bevestigden, verklaarden, dat gewapende boeren nog steeds bezig zijn met zuiverings operaties. Er is thans ook meer bekend geworden over de achtergrond van de opstand, die in eerste aanleg zijn ontstaan schijnt te hebben gevonden in een vete tussen de stammen. Aan de kant van de nationalistische Iraakse officieren, die aanhangers van Nasser zijn, stond de hondderdduizenden u,v„,u„,u „cu uu- leden tellende stam der Sjamtners, die aan belde zijden van de grens tussen paald op tien procent. Over deze Irak en Syrië woont. De grens wordt door de atam n 1 et erltend. verhoging van het dividend met een I Tegenover hen stonden de Koerden, ongeveer een mlljMn zielen sterk, procent spraken aandeelhouders hun die tegen een aansluiting van bij de Egyptisch-Sl rlsche republiek zijn grote voldoening uit. omdat zij dan slechts een (zelfs kleine) minderheid zouden worden. De I Koerden steunden daarom de communistisch gezinde Vredesstrijders wier bijeenkomst te Mosoel de vonk werd, die het vuur van de burgeroorlog 1 hoog deed oplaaien. (Van onze t. v.-medewerker) Internationale sport. In Tsjeriho-Slowakije zijn inter nationale kampioenschappen ijshoc key gehouden; de finale ervan tegen Canada werd vanuit het winter stadion uitgezonden. Dat heeft meer dan twee uur geduurd, in welke tijd liefhebbers ruimschoots hebben kun nen genieten. De Vlaming Maurice Dieudonné heeft daarbij nederlands commentaar geleverd. Voor de kijker thuis was er bovendien een kleine politieke kant aan deze uitzending: men ontwaarde langs de tribunes nl. een opschrift met de slagzin in het' Engels: „voor vrede,en vriendschap". Ook i$ het opgevallen dat vóór de aanvang geen volksliederen werden gespeeld. In de pauze werd 'n sprook jesfilm vertoond. Zondag hebben we wèl gemist een tweede reportage van de internationale kampioenschappen biljarten driebanden, die te Hilversum zijn gehouden. Die zou stellig méér aandacht hebben gekregen dan het ijshockey zo ver van huis. Terugkeer van Safnt Germain des Prés. Tom Manders had al laten weten, dat zijn zaterdagse uitvoeringen de laatste tijd voor de Vara erg kost baar waren en mitsdien moesten ver vallen. Hij is nu teruggekeerd tot het genre van „Saint Germain des Prés, in dezelfde bekende sfeer en met hetzelfde Dorus-gebaar, Veel opval lends is er dan ook nu niet uit de bus gekomen, behoudens een enkel nummertje, zoals het Franss liedje van Sacha Denisent. We vinden, dat men tot een andere stijl zal moeten komen om aantrekkelijk te zijn voor kijkers, die op zaterdagavond aan hun trekken willen komen. Gelukkig dat er de quiz van Theo Eerdimans was. Hierbij.kwam de heer T. v. Leeuwen in de finale en hij behaalde de eind streep met duizend gulden, omdat hij alles van Scheveningen wist. Hij zal dit geld gebruiken voor een geplande reis naar N.-Zeeland. Vrienden had den hem ook deze keer met dure ge schenken bedacht. Komende uitzendingen. De Meridiaan van dé Avro zal hedenavond speciaal voor de vrouw zijn bestemd. Voor mannen in het bij zonder gaat daaraan vooraf een praatje van mr. G. Hilterman over de toestand in de wereld. Dinsdag wordt „Waterfront" vertoond, een harde Engelse film, waarin realistisch het leven van een zeeman wordt behan deld. Woensdag is belangrijk de her haling op telerecording van het spel „Jane Eyre" dat verleden jaar bij de NCRV zoveel succes wiet te behalen. (Men raadplege de Gids). Bisschopswijding mgr. P. J. A. Moors. Wie dinsdag de ganse ochtend ter beschikking heeft, verzuime niet te. kijken naar de zinrijke plechtigheid van de bisschopswijding van mgr. Moors, in de kathedrale kerk van Roermond. De consecratie zal ge schieden door de aartsbisschop; ook onze eigen bisschop zal er bij tegen woordig zijn. Kwartiertje Codoshow. De Vara introduceert a.s. donder dag van negen uur tot kwart over negen haar Codoshow. Codo is een samentrekking van Corrie en Donald. Corrie Brokken en Donald Jones gaan duetjes zingen met begeleiding van het Trio Pim Jarobs uit Hilver sum. Eimert Kruidhof voert de regie. Passieverhaal. Nu reeds heeft de VPRO de uit zending van een passieverhaal op 28 maart aangekondigd. Dat verhaal zal worden gelezen door Elisabeth Anderson, Ellen Vogel, Jan Retél, Johan Sdhmitz, Albert Vogel en Jack Dixon, Tijdens de intervallen worden religieuze liederen, die verband hou den met Pasen, gezongen door Gor don Heath. Verder werken mede de danseres Ina Dooyes eh de choreo graaf Max Dooyes. Weer acht jaar geëist In hoger beroep eiste procureur- generaal, mr Aberson, acht jaar met beschikking stelling tegen een jonge vrouw uit Culemborg. Dezelfde eis als eerder door de Utrechtse rechtbank werd gedaan. Verdachte is een der tigjarige vrouw die haar kind van anderhalf jaar gedood heeft, door het in een gloeiendheet bad te houden. Op 16 april 1958 vulde zij het blauw-plastic kinderbad, dat nu op de tafel van de president van het hoge gerechtshof stond, met kokend water. Zij pakte het jongentje stevig beet en stopte het zonder meer in het water. Het kind stierf en aan de politie vertelde zij, dat de baby voor over was gevallen. Brandwonden waren echter alleen aan het onderlichaam. De vrouw werd gearresteerd. Zij bekende. Het bleek, dat haar huwe lijk verre van ideaal was en dat zij om eens een ander leven te kun nen beginnen haar man of haar kind wilde doden. Haar man mis handelde haar en toonde nauwelijks aandacht. De vrouw wreekte zich op het kind. 'Het was een trieste historie, die C.A.O.-LOOS TIJDPERK VOOR KLEINE METAALNIJVERHEID De besprekingen over een nieuwe collectieve arbeidsovereenkomst in de kleine metaalnijverheid zijn op geschort. e werknemersorganisaties, die hiertoe het initiatief hebben geno men menen dat de reacties van de werkgevers negatief zijn geweest ten aanzien van de door de werknemers voorgestelde werktijdenverkorting en ten aanzien van de loonvoorstellen. De werkgevers menen echter dat de argumenten die de werknemers heb ben aangevoerd om tot schorsing over te gaan onvoldoende zijn. Zij wijzen er op, dat aangezien de wet bepaalt dat niet minder dan 48 uur per week gewerkt mag worden elk voorstel tot verkorting van de werktijden niet realiseerbaar is. Van werknemerszijde is echter ge steld, dat men de mogelijkheid tot kortere werktijd, als daarvoor door de regering vergunning wordt ver leend, bij voorbaat in de C.A.O. wil vastleggen. Op andere punten van de onderhandelingen hebben de werk gevers zich gedeeltelijk met de werk- nemersvoorstellen aceoord verklaard. De werkgevers menen nu, dat dooi de gang van zaken wel vast staat, dat aangezien de lopende contracten op 31 maart aanstaande aflopen, op 1 april aanstaande een C.A.O.-loos tijdperk zal intreden. HERNIEUWDE STRIJD GEVREESD I De Iraakse autoriteiten pogen thans I beide partijen uit elkander te hou- (den. Zij vrezen namelijk een her- nieuwde strijd, die zou kunnen voort vloeien uit de dood van sjeik Alimed Adjil, een welgestelde Sjammer- voor het gerechtshof onthuld werd. |eider He, lljk van Adjll zoj donder De vrouw kwam tijdens de zitting te- dag toe„ de )pstand was neer. r.io o geslagen, door de straten van Mosoel rug op haar bekentenis. Zij hield gis teren weer vol, dat het een ongeluk was, waarvoor zij zwaar gestraft is. De raadsman sprak van de ver minderde toerekeningsvatbaarheid van deze vrouw. Hij deed het verzoek verdachte eerst ter observatie in een psychiatrische kliniek te doen opne men. Uitspraak op 26 maart aanstaande. In Ter Apelkanaal zijn de lessen van de gymnastiekvereniging ge staakt, Onder de ruim 80 leden van de plaatselijke gymnastiekclub zijn namelijk acht tbc-gevallen ontdekt De overige leden werden allen door gelicht en dit zal over zes weken nog maals gebeuren. De lessen werden gegeven in het gymnastieklokaal van de openbare lagere school te Ter Apelkanaal. De school is niet geslo ten. DOOR GAS GESTIKT Eerst zaterdag werd in een pen sion in Utrecht het stoffelijk overschot ontdekt van de 20-jarige leerlingver pleger Th. Veldhuizen. De heer V. was bij de familie Van S. in de Jeker- straat in Utrecht in pension. De fa milie S, was met vacantie en men had de heer V. al een paar dagen niet meer gezien. Toen een zoon van de familie zich toegang tot het huis ver schafte, vond hij de heer V. in de keuken. Er hing een sterke gaslucht Het ongeluk moet in de loop van de vorige week zijn gebeurd. De ver pleger zou een keteltje op het gas hebben gezet en de kraan hebben opengedraaid. Voordat hij tot de ont dekking kwam dat het gas niet brandde, moet hij bewusteloos zijn geraakt. ZEEPOST. Met de volgende schepen kan zee post worden verzonden. De data, waarop de correspondenie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip ver meld. Argentinië: ss „Yapeyu" 16/3; ss „Corasera" 18/3. Australië: ss „Orca- des" 19/3; ms „Arendslcerk" 2Q/3è Canda; ms „Uruguay Star" 16/3, Chi li: via New York 19/3. Indonesië ms „Bantam" 19/3. Ned. Antillen: ss „Sibajak" 14/3; ss „Triton" 18/3. Nieuw-Zeeland: ss „Carnatic" 21/3. Suriname: ms „Solon" 18/3. Unie van Afrika en Z.W. Afrika ms „Winchester Castle" 21/3. Inlichtingen betreffende de ver zendingsdata van postpakketten ge ven dé postkantoren. zijn gesleept. Een Iraakse regeringswoordvoerder heeft zaterdagmiddag voor radio- Bagdad verklaard: „De toespraken, die president Nasser van de Ver. Arabische republiek te Damascus heeft gehouden, hebben bevestigd, dat deze dictator, wiens handen met bloed bevlekt zijn, niets anders dan een gevaarlijke kwakzalver is". Volgens radio-Cairo heeft president Nasser zaterdag in een rede tot mili tairen in Syrië, uitgesproken na ma noeuvres, waaraan door vliegtuigen artillerie en tanks was d< eigenomen, verklaard: „Nu de leger van Egypte en Syrië, na eeuwen, wederom zijn verenigd, zullen zij de Arabieren be vrijden, zoals zij hen in de twaalfde eeuw van de Tartaren hebben be vrijd. Radio-Bagdad heeft zaterdagavond omgeroepen, dat Irak „niet zal aar zelen bijzonder krachtige maatrege- AUTO VAN ARGENTIJNSE AMBASSADE BOTSTE Zondagmiddag heeft op de rijksweg nr 7 nabij de Afsluitdijk een perso nenauto van de Argentijnse ambas sade uit Bonn met grote snelheid een met matige vaart eveneens n&ar de Afsluitdijk rijdende personenauto uit Amsterdam van achteren aangereden. De ambassade-wagen werd bestuurd door de heer R, R,, die aan de politie in Wieringerwerf in het Engels me dedeelde, advocaat te zijn Zijn echt genote, die naast hem zat, liep door de hevige botsing een ernstige been fractuur op en werd in een ambu lance naar het Wilhelminagaslhuis in Amsterdam gebracht. Zijn wagen moest met een kraanwagen worden weggesleept. Over de oorzaak van'de botsing is nog weinig bekend. Het was regen achtig weer. De aangereden auto had slechts geringe schade. DOORGEREDEN NA DODELIJKE AANRIJDING Op het Korvelplein te Tilburg is zaterdagnacht een 42-jarige voetgan ger door een passerende auto gegre pen en dusdanig verwond, dat het slachtoffer enkele uren na aankomst in het St. Elisabeth-ziekenhuis is overleden. De bestuurder van de auto, is na het ongeval doorgereden. Nog in de loop van de nacht kon deze echter worden opgespoord. Het bleek een Zwitser te zijn, die verblijf hield in een hotel te Goirle. De man verklaarde van het onge val niets te hebben gemerkt. DODE OP OVERWEG Op de met halve bomen, rode knip perlichten en een bel beveiligde over weg tussen Vogelenzang en Benne- broek is de heer A. Heistek uit Vo gelenzang gistermiddag om ongeveer half twee gedood bij een aanrijding door de trein, die van Amserdam naar Eindhoven ging. Hij reed op de fiets om de halve spoorwegbomen heen, toen de trein al tot op tien meter voor de overweg was genaderd, zodat de machinist on mogelijk kans zag het ongeluk te vermijden. Het treinverkeer onder vond verder geen vertraging. De heer H. was 72 jaar oud. HEISTELLING VIEL OM In het St. Andreas-ziekenhuis te Tiel overleed zaterdag de 19-jarige M.T.S.-student J. W. uit Den Bosch, die ernstig gewond werd, toen een heistelling omviel en instortte. De student was in verband niet zijn practisch jaar aanwezig bij het heien van betonpalen, bestemd voor het viaduct over de toekomstige rijksweg 15 tussen Meeteren en Tiel. Toen het ongeluk gebeurde werd W. door een omvallende heistelling geraakt. Er wordt een onderzoek ingesteld naar de oorzaak van het ongeluk. SOBRIETAS BESTAAT 60 JAAR Op 1 april bestaat de katholieke organisatie tot bestrijding van het alcoholisme „Sobrietas" 60 jaar. De viering van dit jubileum geschiedt tijdens een algemene vergadering, welke op 13 en 14 juni in de Abdij Berne te Heeswijk wordt belegd. „Sobrietas" is gesticht in 1898, toen enkele reeds soorgelijke organisaties als de „Drankbestrijdersbeweging" van dr. Ariëns en de Marlavereniglh- gen zich in een federatie samenvoeg den. De huidige organisatie bezit twee afdelingen, de onderwijs- en de mili taire sectie, bekend als Matigheids Missie onder Militairen. Ten behoeve van de ernstige uit wassen van het alcoholisme beschikt Sobrietas over consultatiebureau^, die ondanks hun goede werk voor hun bestaan moeten vechten. Voor zeer zware gevallen heeft „Sobrietas" in Schöndeln bij Roermond een sanato rium, dot onder leiding staat van de paters Camilüanen. Uit de linnenkast van de fa milie Plantagie te Voorthuizen werd door inbrekers, terwijl het gezin naar de kerk was, 500 gulden gestolen. De spaarpotten van de kinderen, die ook in de kast stonden, bleven onaange roerd. Het m,s. Willemstad van de KNSM is zaterdagavond met een uit Suriname thuisvarend detachement van de koninklijke landmacht in Am sterdam aangekomen. De militairen zijn nog dezelfde avond naar hun woonplaatsen vervoerd. Op het beruchte kruispunt van de rijksweg aan de voet van de Waal brug te Zaïtbommel, is zaterdagavond een 19-jarige bromfietser die over- len te nemen tegen een ieder, die samenzweert tegen de veiligheid van de staat". Grensincident. In een zaterdagavond door de Sy rische legerleiding uitgegeven com muniqué wordt verklaard, dat drie Iraakse „Fury"-jagers zaterdagmid dag doelen op Syrische gebied heb ben aangevallen. De Iraakse toestel len zouden twee Syrischt dorpen, die tien kilometer van de Iraakse grens liggen, met raketten en machine geweervuur hebben aangevallen, waarbij een voertuig werd vernietigd. In de bekendmaxing wordt gezegd, dat de „regeerders van Irak verant woordelijk zijn voor dezt aanval". Het Iraakse ministerie van Buiten landse Zaken noemt deze beschuldi ging ongegrond en „een nieuwe schakel in de keten van vijandige ac- teis van de V.A.R. tegen Irak". Aanvallen van Naxser. Intussen heeft president Nasser zondag te Damascus zijn aanvallen op het bewind van premier Kassem van Irak voortgezet. Hij verklaarde, dat „de revolutie van Mosoel zich net zolang zal herhalen tot er een einde aan het huidige bewind te Bagdad zal zijn gemaakt". Radio-Bagdad heeft op zijn beurt zondag verk'vard, dat de Iraakse regering over „officiële bewijzen" be schikt, dat Nasser persoonlijk de mili taire staatsgreep van kolonel Sjaw- waf heeft georganiseerd. Het station gaf bijzonderheden omtrent geheime samenkomsten van officieren van de opstandigen en afgezanten van de president van de V.A.R. aan de Iraaks-Syrische grens. In het hoofd kwartier van Sjawwaf zouden grote hoeveelheden wapens en ontplofbare stoffen, afkomstig van de V.A.R., zijn aangetroffen. Rumoerig Afrika Een Afrikaan is gedood en twee zijn gewond, toen troepen in het Minsoka-heuvelgcbied het vuur open den op een menigte, die weigerde zich te verspreiden. De plaatselijke militaire comman dant in Fort Ilill in Noord-Njassa- land heeft zondag meegedeeld, dat grote benden Afrikanen in het ge bied van Fort Hill opereren om re- gerings-eigendom te vernielen en de woningen van loyale Afrikanen in brand te steken. Deze benden waren gevormd door aanhangers van het verboden Afri kaans nationaal congres van Njassa- land, die hun basis hebben in de Kin- soekaheuvels. In Fort Manning, in Midden-Njas- saland. hebben 50 inheemsen die be trokken waren bij ongeregeldheden in Makenda op vier maart, zich over gegeven. Vyf Afrikanen, die gezocht werden, zijn gearresteerd. In het gebied van Zomba in het zuiden zijn 23 personen gearresteerd. De autoriteiten hebben een bij eenkomst van de Centraal-Afrikaan se partij in Harari, een Afrikaanse gemeente in Salisbury (Zuid-Rhode- sia), op maandag verboden. Oud premier Todd van Zuid-Rhodesia zou het woord voeren. De 44-jarige dr. Maurice Lacour, een van de centrale figuren ln hei geruchtmakende Franse schandaal- Lacaze, is gisteren gearresteerd op bevel van de officier van justitie, die deze zaak in onderzoek heeft. Dr. Lacour arriveerde gistermid- dag met zijn advocaat in het paleis van Justitie te Parijs en werd naar het kantoor van de officier van Jus- tie gebracht. Toen hij enkele mi nuten later weer naar buiten kwam, was hij geboeid en werd hij geflan keerd door twee politie-agenten. Hij had een klein pakje bij zich, waar schijnlijk toiletartikelen voor een verblijf in de gevangenis. Hij is op gesloten in de „Prison de la Santé". Dr. Lacour is een oude vriend van de familie Lacaze. Hij zou de para- stak, zonder gebruik te maken van I chutisten-officier Samille Rayon een het fietspad, gegrepen door een bedrag van vijftien miljoen franc VoIkBwagen'busje. De bromfietser hebben geboden, indien hij Jean- werd naar het ziekenhuis ln Zaltbom- Pau| Gulllaume, do aangenomen mei vervoerd, waar hij later over- zoon vnn mevrouw Domenlea Wal- leed. De bestuurder van het busje was met een gezelschap op weg naar Schiphol. Een politie-agent uit Tilburg, 35 jaar oud en gehuwd, die op 14 okto ber van het vorige jaar op de rijks weg tussen Tilburg en Oisterwijk met zyn auto tegen een boom is ge reden, is gisteren in het ziekenhuis overleden. De ongelukkige werd in het St. Elisabeth-ziekenhuis te Til burg opgenomen. Sindsdien is het slachtoffer buiten kennis geweest. De heer P. A. de Gooijer zal na 34 jaar commissaris te zijn geweest bij Hoogenstraaten conserven n.v. te Alkmaar om gezondhèidsredenen ge noodzaakt zijn als zodanig af te tre den. De Eoka heeft tot dusver een kleine drieduizend bommen en ruim 1.800 kg ontplofbare stoffen ingele verd, overeenkomstig het akkoord in zake Cyprus, dat vorige maand te Londen werd getekend. Voorts zijn ruim 600 vuurwapens en ongeveer 18.000 patronen naar de inleverings- posten gebracht. Te Philadelphia zijn zondag acht personen om het leven gekomen door een hevige brand in een gebouw van ■drie verdiepingen. ter, „uit de weg zou ruimen" Volgens welingelichte woordvoer ders wordt dr. Lacour thans formeel beschuldigd van poging tot moord. Claude Eathcrly, de thans 40-Jarige Amerikaanse piloot, die indertijd met zijn verkenningsvliegtuig het toestel de weg wees, dat de eerste atoombom op Hlrosjima wierp, zit weer in de gevangenis. Eatherly, die volgens psychiaters zich verantwoordelijk voelt voor de dood van 100.000 mensen, heeft sinds zijn ontslag uit het leger het grootste gedeelte van zijn leven in krankzin nigengestichten en gevangenissen doorgebracht. Hij wordt thans beschuldigd van een poging in te 'breken in een krui denierswinkel. Een Siclliaanse kapper heeft za terdag te Aeireale een schot in zijn buik gekregen doordat uit de zak van een klant, die hij aan het scheren was, een revolver viel.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 5