Sbj Ltumsm Scherp Hoofdpijn? Verkoudheid? Griep? Leiden maakte kennis met de Franse wijn Vóór honderd jaar VASTENSPIJS Oude hoed - op hol - opnieuw gegarneerd WOENSDAG 11 MAART 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA i K r* ito], <k> VOOR IIEN, DIE WERDEN OVERGESLAGEN Er zyn het bestuur van de KVP te Leiden verschillende uitingen van te leurstelling ter ore gekomen over het: feit, dat er bij de wervingsactie van nieuwe KVP-leden adressen zijn over geslagen. Een feit,-dat door het be stuur zeer wordt betreurd. Als er al sprake was van een tekortkoming in| de organisatie, dan was dit uitslui-i tend een gevolg van een tekort aan medewerkers, die een avond wilden: offeren voor de bloei van de KVP. Allen, die zich alsnog willen opge ven als lid van de Katholieke Volks partij de partij voor geheel het volk kunnen dat doen bij de heer P. Walter, De Sitterlaan 131. Hij is ook telefonisch te bereiken or.der nummer 22616. Voor leden van de K.A.B. in de wijk St. PetrusSt. Lodewijk wordt' morgenavond, donderdag 12 maart, een klaverjas- en sjoelavond georga-j niseerd. Er wordt gespeeld om eieren. De avond, die wordt gehouden in de Kleine Burcht, Nieuwe Rijn, begint om 8 uur. Het bestuur garandeert de leden een gezellige avond. J Op zondag, 15 maart a.s., hoopt de I heer D. Wassenaar de dag te herden ken, waarop hij voor 55 jaar in dienst trad bij de aannemersfirma Gebrs. Zitman, voorheen Th. Zitman, te Lei den. De heer Wassenaar viert zijn jubileum op de dag, nadat hij op zaterdag 14 maart a.s. afscheid neemt uit het bedrijf. De jubilaris heeft bii drie generaties Zitman ge diend. Hij kwam bij het bedrijf als krullenjongen toen hij twaalf jaar was. Daarna is hij opgeklom ",en tot uitvoerder. Onder zijn zorgen werden verschillende grote werken uitge voerd, o.a. bruggenbouw te Leiden. Maria U'o huldigde paler J.H.Nieuwenhuijzen 25 jaar priester Vanmorgen h ?eft pater J. H. I. Nieuwenliuijsen OF1YI op de dag van zijn zilveren priesterfeest in de in tieme kring van onderwijzend perso neel en leerlingen van de Maria- school voor Ulo aan de Haarlemmer straat, waar d; pater godsdienst leraar is, dit feest gevierd. De paro chie van O. L. Vrouw Onbevlekt Ont vangen zal het 25-jarig feest op Be loken Pasen, 5 april a.s., vieren met een gezongen H. Mis en een receptie. Om half tien droeg de jubilaris in de Hartebrugkerk hedenmorgen een stille H. Mis op waarbij de gehele Ulo-school, leerlingen en leerkrach ten, aanwezig waren. Na afloop werd pater Nieuwenhuijsen op de school verwelkomd door de schoolgemeen schap en toegezongen. Het hoofd der school de heer J. A. W. Floor, sprak een woord van gelukwens en bood de jubilaris namens personeel en leerlingen enkele boekwerken aan. Hiermede was aan deze korte plech tigheid een einde gekomen. POTLOOD EN GEEST No 518. Horizontaal: 1 lomp, 5 beet, 8. traag, 10. voorzetsel, 11. staatsbe drijf (afk.), 13. jongensnaam, 15. look, 17. jongensnaam, 19. de 12 machtige goden der Germanen, 21. akker, 22. aardappel, 24. muzieknoot, 25. zijtak Moezel, 27. nederl. munt (afk.), 29. voegwoord, 31. spoorrichel, 33. lis, 34. schoeisel. Verticaal: 1. bezweringsfomule, 2 oude lengtemaat, 3. kledings'aik, 4. vloeibaar voedsel 6. meisjesnaam, 7. bekend dier, 9. bakt men brood van, 12. een der vier grote steden van het Perzische rijk. 14. vast deel van een boom, 16. onbep. voornaamw., 18. on- bep. voornaamw., 19. vrucht, 20. ake lig, 23. wat gesproken wordt, 26. meisjesnaam, 28. niet vast, 30. heden, 32. muzieknoot. Oplossing morgenavond. Oplossing no 517. Horizontaal: 1. mals, 4. bot, 6. Ede, 7. rem, 9. Ee. 10. dos, 11. re, 12. aas, 13. pil, 14. wilg, 16. loge, 17. oei, 18. Deli, 19. Rr, 20. Kees, 22. roek, 23. Po, 24. peen, 25. 'ham. Verticaal: 1. meel worm, 2. ade, 3. Ie, 4. bes, 5. om, 7. ros, 8. oele, 10. dag, 11. Rigi, 12. Ali, 13. pols, 15. Ier, 16. leek. 18. Deen, 2i0. koe, 21. som, 22. re, 23. pa. PASSIESPEL HAAGWEGPAROCHIE Hedenavond is er repetitie voor alle spelers in de St. Leonarduakerk, half negen nam. W. v. d Staaij 40 jaar bij Van Nelle Gisteren was het veertig Jaar ge leden, dat de heer W. van der Staaij in dienst trad bij de N.V. de Erven de Wed. J. van Nelle te Rotterdam. Na eerst enige tijd op het kantoor te hebben doorgebracht, werd hij aangesteld als vertegenwoordiger in Leiden en omgeving. In verband met dit jubileum vond gisteren in het hoofdkantoor te Rot terdam een hartelijke huldiging plaats. Met de jubilaris, zijn echt genote en kinderen waren hier aan wezig de directeur, de heer J. P. Coelingh, de personeelschef, de heer H. F. W. Bantje, de verkoopleider, de heer W. C. Kind, de hoofdverte genwoordiger, de heer L. Schuring en de inspecteur van de N.V., de heer J. Oskamp. De directeur, die hier uitvoerig uitweidde over de verdiensten en verkoopcapaciteiten van de jubilaris, wees er daarbij o.a. op, dat het de heer Van der Staaij nog niet is aan te zien, dat hij er al veertig dienst jaren bij „de weduwe" heeft opzit ten. Zijn werklust is groot. Zo er al eens een tegenstand was te over winnen, dan is hij daar in vrijwel al le gevallen in geslaagd. Bovendien laat zijn zonnig humeur hem nimmer in de steek en trekt hij er ook nu nog elke dag met jeugdig enthousias me op uit. Met vele anderen, aldus de heer Coelingh, is de jubilaris er in geslaagd Van Nelle in ons land een stevige positie te geven. Namens de directie bood de heer Coelingh de jubilaris een enveloppe met in houd en de zilveren legpenning van Van Nelle aan. Na afloop van deze huldiging, waarin ook de echtgenote van de heer Van der Staaij werd betrokken, was er gelegenheid voor de bedrijfs leiding en het personeel de jubilaris geluk te wensen. Na een bezichtiging van het bedrijf bood de directie de jubilaris een lunch aan, welke on derbroken werd door enkele harte lijke en waarderende toespraken. Terug in Leiden had de heer Van der Staaij in zijn woning aan de Van de Sande Bakhuyzenlaan eveneens vele gelukwensen en een zeer groot aantal geschenken in ontvangst te nemen. Vrijdag krijgt dit jubileum nog een „staartje", want dan komen de collega's vertellen hoezeer ook zij waardering hebben voor de per soon en het werk van de jubilaris. LEDENVERGADERING LEIDSE SPOOR- EN TRAMMANNEN De afdeling Leiden van de Bond van gepensioneerden bij de Ned. Spoor- en tramwegen hield gister middag in het gebouw „Prediker" een goed bezochte vergadering. De voorzitter, de heer J. Jansen, wees er in zijn openingswoord op, dat er deze keer belangrijke punten op de agenda stonden in zake de indiening van de nieuwe ziekenfonds. Bij behandeling bleek de Leidse afdeling, evenals andere afdelingen in ons land, tegen de invoering van deze nieuwe zieken fondswet te zijn. Ook was de afdeling tegen de 2 korting van het aantal dienstjaren op de uitkering van de Algemene Ouderdomsvoorziening A.O.W. In het laatst van deze maand zullen in de plaatsen Utrecht, Den Haag, Breda, Zwolle en Venlo bij zondere kernvergaderingen gehouden worden om deze punten te bespre ken. De Leidse afdeling zal op 19 maart de kernvergadering in Den Haag bezoeken. Om even half vijf sloot de voorzitter met een woord van dank deze vergadering. Leidse Universiteit Geslaagd voor het Doet. ex. Ned. Recht mej. M. v. d. Keemel te Rotter dam en mej. C. T. Verhagen te Voor burg. Geslaagd voor het Cand. ex. A' Wis- en Natuurkunde de heer D. A. Smink te Lelden; voor het Doet. ex. Geologie de heer P. A. J. Coelewij te Leiden; voor het Doet. ex. Biologie de heren R. Slooflf te Leiden (cum laude) en J. van Brummelen te Haarlem (oum laude); voor het Doet, ex. Wiskunde de heer C. Favier te Leiden; voor het Doet. ex. Scheikunde mej. J. ten Kate te Leiden. Van Jongere tot Jongeren! Aan de vooravond der verkiezingen wil ik van de gelegenheid gebruik maken alle katholieke, jongeren van Leiden, die de kiesgerechtigde leef tijd hebben bereikt, aan te sporen morgen, 12 maart, hun stem uit te brengen op de lijst van de Kath. Volkspartij. Deze aansporing doe ik niet, omdat er aan de K.V.P niets zou mankeren, doch omdat de K.V.P. ons, jongeren, tenminste iets voor ogen stelt het geen bereikbaar is (geen holle phra- sen), indien wij allen onze keus be palen en laten vallen op één van de hokjes van lijst 2. Wat stelt de K.V.P. ons voor ogen? Volop werk. Jonge werknemer, denk aan je tóekomst! Bezit voor iedereen: iedereen is hier bedoelt als iedereen, dus niet voor de bezittende klasse al léén. De bezitsvormingsgedachte zijn gelancered door de K.V.P. en door géén andere partij. Baas in eigen huis: Dus géén staatsinmenging in alle mogelijke en onmogelijke zaken. Ontplooiing van je eigen mens zijn in dienst van de maatschap pij, met behoud van je eigen persoonlijkheid en initiatief. En moest je sinds je 21e jaar je verantwoordelijkheid niet kennen voor de maatschappij door o.a. je dienstplicht te vervullen? Dat wel! Maar je stem uitbrengen voor het kiezen van die partij, waar in jij je belangen behartigt zag, was er niet bij. Wfj die nu mogen stemmen, moe ten beseffen, dat dit niet rechtvaar dig was en nog steeds niet is en het nooit worden zal ook. De K.V.P. heeft het als eerste beseft en één van haar grote eisen is dan ook, de stem gerechtigde leeftijd te brengen op 21 jaar, onder het motto: 21 jaar stemrecht! Onbereikbaar dit ideaal?Neen, 2 'ASPRO'* U&rtKteeb f#i (Advertentie> GEM. AANKONDIGING De Voorzitter van het hoofdstem bureau voor de verkiezing van de Tweede Kamer der Staten-Gener..al is kieskring VU (Leiden), brengt ter kennis dat in een openbare zitting van dit hoofdstembureau, te houden op zaterdag 14 maart a.s., des voor middags 10 uur, in kamer 204 (2e verdieping) van het Stadhuis, ten aanzien van iedere lijst zullen worden vastgesteld het aantal stemmen, bij de op 12 maart a.s. te houden ver kiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal op iedere kandidaat uitgebracht, alsmede de gommen van deze aantallen stemmen. Leiden, 11 maart 1959. De Voorzitter voornoemd, F. M. VAN KINSCHOT. De oprichter van de Evangelische Christengemeenschap, de heer F. H. v. d. Horst, is gisteren in de leeftijd van 74 jaar te Leiden overleden. De heer Van der Horst was tal van jaren verbonden aan de stads- evangelisatie „Juruel" te Leiden, indien wij jongeren ons vertrouwenwaar hij in 1923 de Evangelische schenken aan de partij, die ook en in vele gevallen speciaal aan de jeugd denkt. Dus voor morgen: alléén K.V.P. lijst 2, immers je dient er (ook) je zelf mee! M. B. v. d. KLUGT. voorz. J.O.K.V.P. Leiden. Christengemeenschap cprichtte. Ja- rer.lang is hij de leider geweest van deze gemeenschap, waarvoor hij ook in België vele spreekbeurten heeft vervuld. Hij was de eerste in Neder land, die erop attrok met een evan- gelisatie-m uzi akauto. De begrafenis van zijn stoffelijk overschot vindt zaterdag a.s. te 1 uur plaats op de begraafplaats „Rhijnhof te Leiden. Voorlichting in St. Antoniusclubhuis Frankrijk en wijn zijn twee onaf scheidelijke grootheden. Wie aan Frankrijk denkt, denkt ongetwijfeld gelijktijdig aan wijnen, want dit land is bij uitstek het wijnland geworden. Het is niet de bakermat van de wijn stok, want die kende men reeds dui- zenden jaren voor Christus. De Chi- nezen zijn vermoedelijk de eersten I die de wijnstok hebben verbouwd en vandaar is deze via Babyion en Egypte naar Europa gekomen. Er I zijn tal van soorten v/ijn en om haar I relaties eens verschillende soorten te I laten proeven heeft de Federatie van Slijters uit Leiden en omgeving een wijnproeverij gehouden in het St. j Antonius Clubhuis, dat voor deze ge legenheid bijzonder gezellig was in- I gericht. I In de middeleeuwen werd ook in 1 ons land wijn verbouwd, doch het klimaat hier is niet best voor wijn stokken en daarom is deze cultuur geheel verdwenen. Frankrijk daar entegen heeft zeer veel wijngaarden; alleen in het uiterste noorden wordt geen wijn verbouwd. Een derde van de totale wijnopbrengst komt uit Frankrijk. Behalve het klimaat is de bodemgesteldheid en de zorg die de wijnboer besteedt aan zijn oogst van groot belang. Het klimaat moet zach te winters en liefst niet te hete zo mers hebben. Wijn „ontstaat" door de spontane gisting in het sap van druiven en is dus een zuiver natuur- produkt. Er traden gisteravond* drie spre kers op, die allen iets vertelden over bepaalde soorten wijn, die dan ge lijktijdig geproefd konden worden. De heer M. Paulissen uit Voorburg, secretaris van de Federatie van Ne derlandse slijters was de eerste spre ker, die een algemene inleiding hield. Allereerst vertelde hij waar men de wijnstok het eerst heeft ver bouwd en hoe deze plant steeds meer naar onze omgeving is gekomen. Het wijnverbruik kan men in Nederland stellen op 2 liter per hoofd van de bevolking per jaar. In vergelijking met Frankrijk is dat zeer weinig want daar voert men een campagne om tot matigheid op te wekkken on- Burgerlijke Stand Geb.: Arjan Jacobus zn v. H. M. Gijsman en I. van der Kolk; Maarten zn v. E. L. Hozee en W. van Smaalen; Paulus Johannes zn v. P. J. Crama en J. Keereweer; Jannetje dr. v. H. J. Kanis en J. van Eigmond; Francis- ous Martinus zn v. W. Mesman en P. W. Burgmeijer; Aleida Hendrika Ma> ria dr. v. J. L. van der Hoorn en J. P. Strijk; Elly Hermine dr. v. R. Vos en J. H. Meijer; Leonard Hendrik Jo hannes zn v. H. L. J. Lieuwma en J. j M. van Eek; Berendina Aleida Maria dr. v. M. S. Gerritsen en C. P. Guleij; Gera Maria dr. v. H. Bouter en G. M. Bouter; Hendrik zn v. J. Freke en j J. Messemaker; Kniertje dr v. W. Ros en J. van Duijn. Gehuwd: L. van Amerom en J. C. Vahrmeyer. Overl. A. W. Broese, 46 jr, man. der het motto: „Drink niet meer dan één liter wijn per dag". Verder ging d'ï -heer Paulissen nader in op de zorg, welke besteed moet werden aan de wijn, wanneer de oogst eenmaal heeft plaats gehad, want ook van de ze zorg hangt voor een belangrijk deel de kwaliteit van de wijn af. Verder werd nog het woord ge voerd door de heren C. den Blanken uit Bodegraven en J. M. Versteegen uit Voorschoten, die een toelichting gaven op enkele wijnsoorten en daarbij bijzonderheden vertelden over de streek waar deze worden ge maakt. Intussen werden zeven verschil lende wijnen geserveerd door leer lingen van de r.k. technische school, afdeling Horeca uit Den Haag. Zij zorgden er ook voor dat de lekkere hapjes rondgediend werden. Het was niet de bedoeling van het „Comité National de Propaganda en Faveur du Vin", dat deze avond or ganiseerde in samenwerking met de L eidse slijtersfederatie, van de aan wezigen echte wijnproevers te ma ken hetgeen trouwens onmogelijk zou zijn, omdat dit een vak is dat men slechts na lai-ge oefening gaat beheersen maar uitsluitend om hen eens te laten proeven van enkele Franse wijnen en hen zodoende lief hebbers te maken van een goed glas antwoordde een forum aantal vragen. MEE. EN TEGENVALLERS VOOR GEMEENTE LEIDEN De minister van binnenlandse za ken deelde b. en w van Leiden me de, dat de percentages, volgens wel ke de algemene uitkering en de be lastinguitkering voorlopig worden berekend, voor 1959 zullen worden verhoogd van 150 tot 154, resp. van 143 tot 144. De hieruit voor de ge meente voortvloeiende hogere in komsten worden in totaal geraamd op 161.784.—. Op 22 december 1953 besloot de gemeenteraad, de verpleegtarieven van de psychiatrisohe inrichtingen „Endegeest" c.a. met ingang van 1 januari 1959 te verhogen van 7.75 tot 8.85 per verplecgdag. In ver band met de ten laste der gemeente komende kosten vt.n verpleging van behoeftige Leidse geesteszieken in genoemde inrichtingen, heeft deze tariefsverhoging een hogere uitgave van f 108.405— tot gevolg, welke voor K gedeelte wordt gecompen seerd door een bijdrage van de pro vincie Zuid-Holland. Voorts vordert de onverwachte verkiezing van de leden voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal in dit jaar een onvoorziene uitgave van ruim 18.000. Uit de Leydsche Courant van Woensdag 11 Maart 1859 De hoofdonderwijzer der ge meente Haaksbergen, D. J. Kerkhoven, heeft het hoogst zeldzame voorregt, dat hij van den 22sten Juny 1795, en dus gedurende bijna 64 jaren, dien post heeft bekleed. Hij is den lsten February in het genot van pensioen getreden, volgens de wet van 13 Aug. 185 7. „Dan geef Ik u een nieuw hart en stort een nieuwe geest in uw binnenste, verwijder het stenen hart uit uw lichaam en geef u een hart van vlees", (Lezing uit de profeet Ezechiël). „Geef, Heer, dat zij U slechts vragen, wat U aangenaam is, opdat Gij hun kunt schenken, wat zij ver langen", (Slotgebed). WIJN BESTELLEN E L S H O F BELLEN Telefoon 21023 Haarlemmerstraat 139 (Advertentie) RIJNSTREEK Boskoop gaat een „tuincentrum" openen Vanaf zaterdag 14 maart tot on geveer half mei a.s. zullen particu lieren nu in de gelegenheid zijn om voor hun eigen siertuinen bij hun woningen planten en bomen uit te zoeken en te kopen in het „Tuincen trum Florida" hetwelk is gelegen ach ter hotel Florida in Reijerskoop. Het is een reeds jaren overbekend feit, dat men als particulier in het wereldberoemde boomkwekerij-cen- trüm, dat Boskoop toch is, niet of zeer moeilijk planten kon kopen voor de aanleg van kleine particuliere tuintjes. Op zaterdagmiddag is er op de meeste tuinen een groot gedeelte van het jaar niemand aanwezig en het verwijt werd dan ook vaak gehoord: „In Boskoop willen ze je niet helpen" of „Wij in Nederland kunnen rom mel krijgen en het goede gaat weg voor de export". Hierin zit wel enige waarheid maar de grondwaarheid is, dat Boskoop niet is ingericht om de particulieren op eenvoudige wijze aan eerste kwaliteit planten te hel pen en zeker niet aan een collectie voldoende om een tuintje vol te poten. In vele steden in de wereld kan men dit wel en dan zijn de mees te producten van Boskoopse oor sprong. Men kan de planten kopen in een „Garden Center" zoals het in Amerika en Canada heet. Dit zijn stukken terrein welke gemakkelijk bereikbaar zijn en waar men de ge wassen in rijen heeft gekuild en waar elke plant is voorzien van naam en de prijs terwijl gekleurde platen la ten zien hoe de plant er uit ziet. Men zoekt rustig uit en bij het verlaten van het terrein betaalt men aan de kassa. Dit gemis in Boskoop was voor een aantal vooraanstaande figuren in de boomkwekerswereld een doorn in Oud-studenten in Leidse Schouwburg Een volle schouwburg heeft zich gisteravond geamuseerd met een „Hoed op hol". Het was een tamelijk oud-modisch hoedje, van Italiaans stro, maar door de toneelgroep van oud-studenten is het opnieuw opge maakt tot een fonkel-nieuw stuk, een klinkende klucht. Een hoedje, bestaand uit kolder en gegarneerd met toewijding en durf. Er is voor een amateurgezelschap moed nodig om een stuk in studie te nemen, dat sedert de eerste opvoering, meer dan een eeuw gele den, geworden is tot een van de re pertoirestukken van het Franse to neel. Maar het is aantrekkelijk om de puntigheid, die de tekst ademt en om de mogelijkheden, die het spel biedt, mede door muziek, zang en dans. De toneel roep van oud-studen ten is drie jaar geleden voor het eerst opvoeringen gaan geven ten bate van het Nederlands Studenten Sanatorium. De kern bestond aan vankelijk hoofdzakelijk uit „oud-Lei- denaren" en het spreekt bijna voor zichzelf, dat ook de derde liefda- digheidstoernee in de Leidse Schouw burg werd gestart. Maar om terug te komen op die strooien hoed: die was het onder werp van een Vaudeville-stuk, veel terzijdes en een „plot", zo snel en grillig als een waterval. Het werd geschreven door Eugène Labiche (die o.m. ook „Oscar" op zijn gewe ten heeft) en dat zegt waarschijnlijk genoeg. het oog en na rijp beraad en het be studeren van de mogelijkheden is men er in geslaagd iets dergelijks in Boskoop op touw te zetten. De orga nisatoren hebben de beschikking we ten te krijgen over een stuk tuin grond ter grootte van ongeveer 700 m2 hetwelk nu is ingericht voor „Tuincentrum" en waar men keus kan maken uit 75 verschillende soor ten bomen en planten in diverse ma ten. De prijzen zullen zeker niet la ger zijn dan op de normale binnen landse detailmarkt. Men kan wel zeg gen integendeel, maar daar staat te genover dat de soort-echtheid wordt Gegarandeerd door een bevoegde eurmeester en dat de hergroei bin nen redelijke grenzen eveneens wordt gegarandeerd. Wie een dode plant met het keurmerk van „Flori da" terugbrengt krijgt gratis een an dere. Voorlopig zal de koopgelegenheid alleen op zaterdagmiddag geopend zijn, doch wanneer blijkt, dat de be langstelling ook op andere dagen be staat zal een permanente kracht wor den aangetrokken welke dan iedere dag aanwezig zal zijn. DE KAAG V.V.V. „DORP DE KAAG" Onder voorzitterschap van de heer D. van Nieuwkoop hield de V.V.V. Kaagdorp haar jaarvergadering in café-restaurant „De Bonte Koe". In een kort openingswoord heette de voorzitter allen hartelijk welkom in het bijzonder de ere-voorzitter bur gemeester Kolfschoten en voorts ds Fokkema en diens echtgenote. Bij afwezigheid van de secretaris, de heer Blans, las de heer J. H. Bie- mond de zeer uitgebreide notulen van de vorige vergadering. Vervolgens kwam het aan de leden toegezonden verslag in bespreking, wat met ;en jaarverslag van de oud- jeugdvader van de Trekschuit, de heer W. W. Bokelman. in volle dis cussie werd gebracht, vooral nadat hij hierin ook het wandelpad rond de Kaag aansneed. Daar dit al vele jaren alleen bij bespreken bleef wer den nu spijkers met koppen geslagen. De burgemeester zeide toe een on derzoek te zullen laten instellen en een raming van kosten te doen ma ken, daar allen er van overtuigd wa ren, dat er behoefte aan is, vooral door het toenemend aantal dagjes mensen, dat ons eiland bezoekt en dan genieten- wil un de mooie na tuur. Het bestuur werd aangevuld door benoeming van een secretaris in de persoon van de heer J. Blans, ter- Een bruidegom, een man van stan ding, had moeilijkheden met een strooien hoed, zo verklaart het eer ste couplet van het slotkoor de in houd van het stuk, maar het nood lot nam opeens een goede wending: Het treurspel kreeg goddank een happy ending. Tussen die twee feiten ligt een veelbewogen huwelijksdag, waarop een volledige bruiloftsstoet moei zaam achter de bruidegom aan zit,wijl de heer J. P. Seders als 2e secre- die op zijn beurt jaagt op een hoed,teris werd benoemd. De voorzitter die gelijk is aan het exemplaar, dat i e" de penningmeester, de heren D. door zijn paard is opgegeten. van Nieuwkoop en A. van Asselt. Labiche had oorspronkelijk ookwerden herbenoemd. een aantal liedjes in zijn spel inge last maar omdat die te moeilijk ver taalbaar bleken, hebben Annie M. G. Schmidt en door de spelers mr. R. van Vleuten en mr, Ch. F. G. de Menton Bake daarop een eigen visie gegeven. Mede dank zij de composi tie en de arrangementen door Koos Visser sloegen zij goed aan bij het auditorium. De vertaling van het stuk was van de heer en mevr. Westenburg Van Huystee. De romantische costu mes waren ontworpen door Marijn EschauzierVan Rood; ze harmo- Het ledental bedroeg, mede door de activiteit van de penningmeester, die maar liefst 7 nieuwe leden wierf, 93. De zitbanken langs de Kaagdijk geplaatst voorzien in een behoefte en met het mooie weer zijn ze voortdu rend bezet. Er zullen er nog meer ge plaatst worden. De verlichting bij het pontveer alsmede op de Hoofd weg was eveneens een punt van be spreking alsmede de verschillende parkeerterreinen. De opening van verschillende ge moderniseerde bedrijven alsook van de nieuwbouw van hotel-café-restau „pas-toe"-décor, dat van de hand Plannen voor drSa berustte Wi'mov^CWrine» r8g'e do Iomer zUn °'m' een viermaande luklte stempeltoeht voor reilboten Het was e«n briljante avond. On- e!ke maand een andere route. Burgemeester Kolfschoten spra' naar aanleiding van vragen dienaan gaande, over het uitbreidingsplar dat voltrekt zich langzamerhand. Het verslag van de penningmee1 ter werd goedgekeurd terwijl een ka? controlecommissie, bestaande uit d' heren De Jonge. J. N Los en Th Zwetsloot werd benoemd. der de vele aanwezige studenten, oud-studenten en professoren was ook prinses Beatrix met enkele vriendinnen. Geestdriftig applaus en tal van bloemstukken vormde de dank aan de spelers. Tot slot werd die dank onder woorden gebracht door de studentendecaan, jhr. mr. Van Nispen tot Sevenaer.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 2