DUINSTREEK R IJ NS TREEK WEET Monteur onder een autobus geraakt WEET U HET OOK NIET Boekbespreking ZATERDAG 7 MAART 1959 DE LEIDSE COURANT HILLEGOM FORUMAVOND K.V.P. Vrijdagavond hield de Hillegomse K.V.P. een forumavond. De voorzit ter, de heer W. F. van Dam, die ala wnd. voorzitter fungeerde omdat de voorzitter wegens ambtsbezigheden verhinderde was, heette het forum, bestaande uit mevr. M. G. T. van NeerBraam, de heren mr F. J. H. Bachg, drs F. W. Criellaarg en C. J. v. d. Ploeg, welkom en dankte het aantal aanwezigen voor hun tegen woordigheid. Hij vermeldde dat de ledenaktie tot resultaat had dat er 160 nieuwe leden waren toegetreden en dat het ledental van de K.V.P.- Hlllegom daarmede de 1600 weer was gepasseerd. Daarna was het woord aan mevr. M. G. T. van NeerBraam die sprak over „De vrouw en de politiek". De heer mr F. J. H. Bachg sprak over „De middenstander in de K.V.P.". De heer C. J. v. d. Ploeg wenste eerst het sprookje uit de wereld te helpen dat de rechtse partijen de rijken beschermen en de minder be deelden in de steek laten. Dat is een mop waarmede de P.v.d^A. de rechtsen tracht te vangen. De leu zen: werk voor allen, en de stimule ring van het particulier initiatief, zijn geen holle frazen, Evenmin de andere programmapunten van de K.V.P. Het is onbegrijpelijk, aldus spr. dat er katholieke arbeiders zijn die in de waan verkeren bij een an dere partij dan de K.V.P. iets beters te mogen verwachten dan, wat deze ware Volkspartij hun kan aanbieden of voor hen zal bereiken. Daarna ving de beantwoording van een twintigtal ingekomen schrifte lijke vragen aan. Er waren wel 23 vragen gesteld en beantwoord en toen was er nog geen eind aan,... vragen over de be^ tsvorming, over de mogelijkheid van een spoediger oplossing van de woningnood door de bouw van meer woningwetwoningen, over het teleurstellende feit dat de P.B.O.-gedachte nog geen gemeen goed is van elke Nederlander, over het feit dat een verhuurder een wo ning verkoopt zonder dat hij daarin de mening van de huurder tracht te kennen of deze soms bereid is de woning te kopen, waarom wel bij verkoop van grond en agrarische be drijven de mogelijkheid van aankoop en wel voor een behoorlijke prijs en niet die mogelijkheid bij de verkoop van een woning waarin de huurder soms al tientallen jaren woont?, enz. Tenslotte sprak de voorzitter van de propaganda-afdeling nog een op wekkend woord voor de komende verkiezing en verklapte dat het pre cies 12'/2 jaar geleden was, dat de heer W. F. van Dam wethouder werd van Hillegom en de raadsleden Ver- steege, Bakker en Stokman lid wer den van de gemeenteraad. Allen word hulde gebracht voor de -door hen verrichte werkzaamheden in het belang van Hillegom en de K.V.P. De inleidster en de inleiders wer den bedankt en ieder van hen ver liet met een bos tulpen de zaal van Flora, waar zij met grote voldoening een goed geslaagde forumavond had den meegemaakt. Floralia-tentoonstelling Vrijdag morgen werd in Treslong de jaar lijkse Floralia-tentoonstelling gehou den. De kinderen uit de twee hoogste klassen van de lagere scholen in Hil legom, Bennebroek cn De Zilk is in het najaar ruim 2000 hyacinthen ter hand gesteld, van de variëteiten, de blauwe „Ostara" en de rose „Prin ses Margaret Rose,, met de bedoe ling dat zy deze zouden oppotten en in bloei brengen. Daarbij dienden zij er rekening mee te houden dat hun gewas op de tijd dat de tentoon stelling zou worden gehouden, 6 en 7 maart 1959, zich op z'n mooist zou laten presenteren. Nu is het dit jaar daarmede een beetje mis gelopen. Waarschijnlijk is het zachte voorjaarsweer daarvan een beetje de schuld en waren som mige bloemen reeds uitgebloeid of in zodanige toestand dat zij moesten worden afgewezen. Niettemin waren re op de tentoonstelling nog ruim duizend inzendingen, v/at ongeveer 55% van het geheel vertegenwoor digde. Door diverse firma's is een aantal bolbloemen ter opluistering ingezon den en worden een aantal plaatsen ingenomen door groepen hyacinthen. tulpen en narcissen, die bestemd zijn voor wedstrijden in soortenkennis. Het was ongeveer half twaalf toen de voorzitter van de Floralia vereni ging, de heer L. F. Schlaman, een v/oord van welkom sprak tot de be langstellende genodigden en in het bijzonder zich richte tot de burge meester van Noordwijkerhout, de heer P. M. M. van der Weijden, die hij dank bracht voor zijn bereidwil ligheid om deze tentoonstelling te openen, verder het college van bur gemeester en wethouders uit Benne broek, de hoofden van diverse scho len en verschillende bestuurderen van organisaties op het gebied van het bloembollenvak. Hij vond het verheugend er op te kunnen wijzen dat de plaatsgenoten van de burge meester van Noordwijkerhout, de Zilker schoolkinderen weer hadden getoond van hun vakliefde en liefde voor het broeien door hun zeer goe de inzendingen. Daarna nam de heer Van der Weij den, het woord en bracht in herin nering hoe er indertijd in een cir culaire op was gewezen dat het ge brek aan goede werkkrachten in de bloembollenstreek ook voor een deel was te wijten aan gebrek aan liefde voor het vak. Daarom vond hij deze wijze van werken, het kind te bren gen tot verzorging van het gewas een prachtige reclame en bevorde ring van de belangstelling. Daarna werden de prijzen bekend gemaakt. Deze waren als volgt: Wisselbeker Kwaliteit: St. Francis- cusschool-Bennebroek. Wisselbeker Kwantiteit: Sparrebosschool-Benne- broek. Bloembindcursus 1. H. v. Dijk- Sissing. 2. H. v. d. Meulen-Rietvink. 3. F. Boelé. 4. B. SpTeeuw. 5. J. G Haytink-Lammers. LISSE JAARVERGADERING LANDELIJKE RIJVERENIGING „ST. HUBERTUS". Op 2 maart j.l. heeft „St. Huber- tus" haar jaarvergadering gehou den. Vanwege het grote aantal agendapunten gaf de voorzitter di- rekt het woord aan de secretaris, die eerst de notulen van de vorige vergadering en daarna zijn jaarver slag voorlas. B(j de bestuursverki.vging die volgde werd mej. R. Vermolen met alg. stemmen als secretaresse geko zen. Daarna bedankte de voorz. de aftredende secr.voor zijn vele werk en moeite wat hij voor de vereni ging heeft gedaan. Ook bedankte hij de instructeur, die door de leden opnieuw voor een jaar werd be noemd. Bij het jaarverslag van de pen ningmeester bleek dat het „St. Hu- bertus" goed was gegaan in 1958. De begroting voor 1959 kwam met een groot tekort, veroorzaakt dooi de post, welke men had uitgetrok ken voor de nieuwe uniformen. Wel hebben de leden zelf een bedrag voor de nieuwe uniformen moeten aanvullen. Op 30 april wordt er deel genomen aan de feestelijkheden en zullen de nieuwe uniformen aan de gemeenschap worden getoond. NOORDWIJK Volleybalcompetitie. Teams van sportverenigingen uit Noordwijk en omgeving speelden wederom een aan tal wedstrijden in de Volleybal-com petitie, waarvan de uitslagen als volgt zijn: Heren A: Sios 2—KPSV 13; NVCNPSV 1—3; RVTMSV 3—0; Smashen Block—MSV 2—2; KPSV— NVC 30; Heren B: Teylingen 2 Ona 3—0; SIOS 3—RVT 2 3—0; Ona PTT 22: Dames: DioTeylingen 3 0—3; MSV 1—-Teylingen 4 3—0; KVC 7—NVC 0—3; Teylingen 4— KVC 50—3; Dio—NVC 0—3. Bliksemactie KVP. De bliksem actie voor ledenwerving van de KVP heeft in Noordwijk een gunstig ver loop gehad, de afd. Noord wij k-binnen kwam met ruim 140 nieuwe leden uit de strijd, terwijl deze actie thans gaande is. De jonge afdeling te Noord- wijk (zij boekte een winst van 70 le den, zodat hun ledental thans de 200 Stille Omgang. In het programma van de Stille Omgang, waaraan ruim 500 katholieke mannen van Noordwijk hedennacht zullen deelnemen, is een wijziging gekomen. De groepen, die de bedevaart zouden beginnen in Haarlem of Halfweg zullen, wegens te geringe deelname, gevoegd wor den bij de groep naar Amsterdam. Het lof in Noordwijk-binnen om 8.30 uur vervalt. Om 11 uur is er lof voor alle deelnemers. Om half twaalf ver trekken de bussen naar Amsterdam. ALPHEN AAN DEN RIJN Kempen, die bijna 2ö jaar lang als bestuurslid *ijn beste krachten aan de organisatie heeft gegeven. De heer Kempen draagt binnenkort zijn be- Eerste bom onschadelijk aan z«n zoon over en hee"om gemaakt Langs spoorlijn Utrecht-Leiden Zoals wij eerder berichten lagen er in het weiland van de heer H. Voorbij aan de Steekterweg, langs de spoorlijn LeidenUtrecht, enkele on- ontpiloft0 bommen. Zij zijn daarin terechtgekomen, naar wordt aange nomen, uit een Amerikaans vliegtuig dat in 1944 een aanval ondernam op de spoorlijn. Een van de gevaarlijke projectielen, die ruim 100 kg weegt en een dubbe le ontsteking heeft, is thans verwij derd door de hulpverleningsdienst. De bom kon ter plaatse onschadelijk worden gemaakt. Dit is geschied door de technicus A. Th. Brand uit Nijme gen, die samen met zijn collega Th. W Loeffen met Ihet gevaarlijke werk was belast. De juiste plaats van de andere bom men zal men door middel van een daartoe geschikt instrument proberen vast te stellen. WERKLOOSHEID EN WERKAANBOD. Gegevens omtrent de werkloosheid en werkaanbod, die ons zijn verstrekt door het gewestelijk arbeidsbureau te Alphen aan den Rijn van het rayon Alphen. Het aanbod bij de mannen geeft een duidelijke daling te zien ten opzichte van jan. 1959, nl. 88. In vergelijking met eind febr. 1958 lag het aanbod- cijfer per eind febr. 1959 zelfs 137 lager. Uiteraard spelen de weersom standigheden gedurende de winter periode een belangrijke rol; met name was de weersgesteldheid dit jaar in de tweede helft van febr. belangrijk gun stiger dan het vorig jaar, zodat nu met diverse buitenwerkzaamheden een aanvang kon worden gemaakt. De grootste daling van het aanbodcijfer is mede daardoor ontstaan bij de bouwvakarbeiders (38) en de land arbeiders (19), alsmede bij de losse arbeiders (17). Bij de bedrijven welke gericht zijn op de vervaardiging van carrosserie- en en stalen buismeubelen was enige opleving te bespeuren. Van het aanbod waren 46 werk zaam bij objecten voor aanvullende werkgelegenheid, 21 bij gem. sociale werkvoorzieningsobjecten voor hand arbeiders, 2 bij idem voor hoofdar beiders, zodat 206 als wezenlijk werk loos worden aangemerkt; onder dit aantal bevonden zich 4 gerepatrieer- den. Ten aanzien van de openstaande vraag blijkt dat deze t.o.v. eind jan. met 28 toegenomen is, welke toene ming in hoofdzaak betrekking heeft op personeel van betonwarenfabrie- ken en bouwnijverheid. Vergelijking met de werkloosheids cijfers per eind febr. jl. van de pro vincie Z.-H. toont aan dat deze ook thans t.a.v. de mannelijke beroepsbe volking voor dit gewest gunstig zijn, nl. voor de prov. 2,3% en voor het gewest 1,25%. LTJ en LTM. De heer Th. W. Vertioef heeft vrijdagavond in een gezamenlijke bijeenkomst in Ihoitel „Toor" de leden van de LTM en de LTJ voorgelicht over de structuur van de KVP, haar beginsel en partij programma. Voorts belichtte spr. de wijze waarop leden invloed kunnen doen gelden op de gang van zaken en op de bezetting van de verschillende regeringszetels. Verder gaf de heer Verhoef zijn aandachtig luisterende toehoorders 'n inzicht van de ontwikkeling van de randstad Holland, de betekenis van redenen gemeend zijn bestuurs functie te moeten neerleggen. De voorzitter van de afd., de heer Joh. Straathof sprak waarderende woorden aan het adres van de heer Kempen, die niet aanwezig kon zijn en deelde mee, dat het bestuur hem een geschenk in de vorm van een kist sigaren had toebedacht. In de vacature, hierdoor ontstaan is voorzien door de verkiezing van de heer L. Vergeer. Nadat de heer Straathof een over zicht had gegeven van de land- en tuinbouwpositie in het afgelopen jaar, die naar zijn mening bevredigend ge noemd kan worden, dankte hij de le den voor de ondervonden medewer king. De heer Joh. C. Vink, secr. las zijn jaarverslag, waaruit bleek dat de afdeling 56 leden telt. Blijkens het financieel overzicht van de penning meester, de heer Th. J. Straathof, heeft de afdeling een batig saldo van 222.78. Deken Paap noemde een jaarver gadering een geschikte mijlpaal in het organisatieleven om terug te zien naar het goede oude en vooruit naar het goede toekomende. Vele vernieu wingen plaatsen zich ook op de weg van de agrariër. De organisatie is bij zonder geschikt om zidh hierop te be zinnen. Deken Paap spoorde de aanwezigen aan door het betrachten van mede menselijkheid iets meer van het para dijselijke onder de mensen te bren gen. Ir. W. J. van de Ven, directeur van het LTB bureau voor bedrijfs-econo- mische boekhouding wees erop hoe ook de landbouw de laatste jaren in wetenschappelijk opzicht een ontwik keling heeft ondergaan, die van de agrariër de nodige aanpassing vergt. Spr. vertelde de voordelen van de bedrijifs-economisohe boekhouding, naast de fiscale boekhouding en sprak o.a. over verantwoord prijsbeleid en vele andere mogelijkheden om een landbouwbedrijf op een goed peil te brengen. Een uitstekend middel daar toe noemde de heer v. d. Ven de eco nomische bCdrijfsfeoekhoud'jig. Spr. verkaarde nadrukkelijk dat de boer hierb:; zijn zelfstandigheid beslist niet verliest, want de landbouw bedrijfs economische boekhouder gaat nimmer op zijn stoel zitten. De ondernemer krijgt slechts adviezen, die hij niet eens per se behoeft op te volgen. Geboren: Carolina L. E. dr van J. Smit en C. J. Hage; Annemieke E. dr v. P. L. Wagenaar en T. J. A. Breeuws; Cornelia dr van I. P. Keizer en A. J. Winkel; Wilhelmus C. M. zn van A. J. de Vreede en C. M. Vonk; Jan- nigje dr van H. Koelewijn en A. v. d. Heuvel; Jan zn van N. Oudshoorn en Persy; Agnes M. Th. dr van J. G. A. Bezuijen en J. Maurits; Gerrit zn van A. Vergeer en G. Houtman. Ondertrouwd: Fr. J. Winkel en C. H. van Geest. Getrouwd: J. N. Verduijn en T. Os kamp; T. van Sprang en M. H. J. van den Hoek; C. M. Loedeman en S. Bos man. Overleden: J. Kasbergen, 87 jr; P. C. Spruijt, 66 jr; W. J. A. v. Leeuwen, 76 jr; J. Nagtegaal, 91 jr; J. P. Wes- AARLANDERVEEN Schaken. Onderlinge competitie: M. v, DhkJoh, v. 't Riet Vi—XA\ B. BoekensteinTh. Leliveld 01; Jac BreedijkG. v. Doorn 10; H. J. v. Harten—J. de Jong afgebr.; D. de Graaf—M. v. Dyk YiVi\ Th. Leli veld—Joh. v. 't Riet 01. TER AAR OP SLAG GEDOOD CORRESPONDENTIE Mevr. T. Leiden. Het adres van ge noemde magnetiseuse kunnen wij Hedenmorgen omstreeks tien is de 23-jarige J. J.. v. d. Berg uit j niet geven Aarlanderveen, werkzaam als mon- teur bij de autobusonderneming Vraag: Op grond van welke wet N.A.L. door een achteruitrijdende kan het het personeel van een parti- autobus bij de garage te Aardam I culiere onderneming verplicht gesteld overreden en op slag gedood. Het j worden, deel te nemen in een pen- slachtoffer was ongehuwd. LEIMUIDEN Woningbouw. De Technische dienst van de gemeenten Leimuiden, Nieuwveen en Rijnsaterwoude heeft namens B. en W. het bouwen van 16 woningwetwoningen in het uitbrei dingsplan opgedragen aan de fa. C. J. van Berkel uit Leimuiden Gymnastiekuitvoering. Vrijdag avond heeft de eerste van een serie van drie uitvoeringen plaats gehad van de gymnastiekver. „Kwiek" in de zaal Sneeboer onder de bekwame leiding van de heer J. Kempe, uit Hoofddorp. De voorz., de heer J. W. de Ren. opende deze druk bezochte uitvoe ring met een hartelijk welkomst woord tot de genodigden, in het bij zonder tot de heer Metz uit Leiden, de medisch adviseur dr. J. A. Brink horst, oud-burgemeester J. A. Bak huizen en de afgevaardigden van de r.k. Gymnastiekvereniging „Odi". Na deze welkomstwoorden werd meteen gestart met de oefeningen zoals springoefeningen voor meisjes, raam springen voor jongens van 12 tot 16 jaar. Piet Verhorst presteerde het door een raam van 50 cm te sprin gen. Na de pauze werden verschei dene zware oefeningen gedaan. De heren vertoonden hun kunsten op het hoogrek en hoogbrug. De dames lie ten haar prestaties zien aan de rin gen en op de brug. Na het tremplin paardspringen voor dames en heren besloot de heer De Ren deze zeer ge slaagde avond met dankzegging aan de leider en bood hem bloemen aan. NIEUWVEEN Rode Kruis-film. Het Ned. Rode Kruis heeft in zaal Leliveld, gisteren diverse films vertoond, 's Middags werden enige leuke films voor de kinderen vertoond, waarvoor van de zijde der jeugd veel belangstelling be stond. 's Avonds werden weer enige film van de „Kasteel Staverden", ge- f'lm >vDe taal der bloemen" en een film van de „Kasteel Staveren", ge titeld „Met volle kracht vooruit". Als hoofdfilm werd de film „Paula" ver toond. R0EL0FARENDSVEEN „Even onderbreken". Uitgaande van de Streekverbeteringscommissie wordt er op dinsdag 17 maart een excursie georganiseerd, welke onder het motte „Even onderbreken" in de schoonmaaktijd, meer het karakter krijgt van een dagje uitgaan. Het programma voor deze dag is als volgt vastgesteld: vertrek des morgens te 8.15 uur vanaf de Zuidhoek en te 8.30 uur vanaf de Noordhoek. Te 10 uur even onderbreken voor een kop je koffie. Te 10.30 uur rondleiding door de Plateelfabrieken Zuid-Hol land, waarna te 12 uur tijd voor de meegebrachte lunch. Te plm. 2 uur bezoek aan de Huishoudbeurs te Am sterdam, waarna men te 6 uur weer thuis hoopt te zijn. sioenfonds. Hoe luidt deze wet? Antwoord: Er bestaat niet een wet die deze deelname verplicht stelt. Deelname komt voort uit het arbeids contract. dat voor bedoelde onderne ming geldt, dan wel uit de collectieve arbeidsovereenkomst, waaronder de onderneming valt. Vraag: INKOMSTENBELASTING. Abonnee stelt een belastingvraag. Antwoord: Als u, omdat uw inkom sten beneden 5000 (is ook niet juist, moet n.l 6900 zijn) ligt, geen aan slag inkomstenbelasting zoudt krij gen, zoudt u er goed afkomen, voor zover betreft uw inkomsten niet uit dienstbetrekking verkregen. De aan slag is juist, althans als u gehuwd bent, dit hebt u er niet bij geschreven. Vraag: KOSTWINNERSVERGOE DING. R. v. L. vraagt of hij in aanmerking komt voor kostwinners vergoeding. Hij heeft een werkende zoon, die in militaire dienst möet. De ze zoon is niet meer thuis woonachtig. Antwoord: U blijft dus zitten met een vrouw en een kind. Het gezins inkomen gedraagt 70 plus het inko men van het af en toe werkende meisje. Aangezien berekend wordt, dat dit meisje 3,60 thuis brengt, komt u te staan op 73,60 per week. Het maximum om voor uitkering in aanmerking te kunnen komen, be draagt in uw geval 98 per week. Komt u boven dit bedrag dan hebt u geen recht meer op vergoeding. Een grote vraag voor ons is echter en daarvan maakt u in uw geen gewag: droeg uw uitwonende zoon steeds bij? Kunt u dit bewijzen of aannemelijk maken? Is deze zoon gehuwd? Gaat u even naar het bureau militaire za ken op het gemeentehuis en vraag 'n aanvraagformulier, vul dit in en lever het in. Er dient dan een onderzoek te worden ingesteld, zonodig vanwege de minister van oorlog, indien twijfel bestaat omtrent de uitkering. Vraag A. H. te L.: Hoe lang en hoe breed was het EXPO-TERREIN? Antwoord: De totale oppervlakte van het terrein was 200 ha. De vorm ervan was nog al grillig dus juiste maten zijn moeilijk te geven. De 'grootste lengte was ongeveer 2400 m. en de grootste breedte ca, 1250 m. Vraag: FANCLUBS. Abonnee vraagt het adres van een Brigitte Bar dot fanclub. Antwoord: Met stellige zekerheid kunnen wij het u niet zeggen, maar wij menen te weten dat Willy Been, Maarten Trompstraat 83 te Vught een B.B. liefhebster is. Hier volgen nog enige fanclubs: The Dutch Fans, Ne derlandse Pat Boone club. Nederland se Elvis Presleyclub adres. H. van Keken, Leliestraat 59, Amersfoort. De Hawaiian Calls Fanclub, adres, G. Dillen, Paul Krugerstraat 21 rood, Haarlem. Vraag: CONFECTIE PATRONEN. Antwoord: J. B. kan een paar ad ressen afhalen bü de redaktie van dit blad. Vraag: VRIJGEZELLENCONGRES. P. K. en zijn kameraad wilen gaar ne weten waar zen zich kunnen ver voegen om deel te nemen aan het vrijgezellencongres. Antwoord: Wel stapt u er maar op af op 15, 16 en 17 augustus 1959 naar Grevenbicht, doch schrijf vooraf een briefje aan de heer Grijn, te Greven bicht, dan krijgt u de formulieren thuis gestuurd als u uw adres er ook by vermeldt. Vraag: BETEKENIS KASKI. Wil J. v. N. ons opgeven in welk verband hij de letters K.A.S.K.I. gelezen heeft? Er worden tegenwoordig zoveel af kortingen gebruikt, dat het raadzaam is wat voorzichtig te zijn. Vraag: RADIOGIDS. Antwoord: Wij raden H. S. te N. aan, zich om een exemplaar te wen den tot Radio Luxemburg, te Luxem burg. Vraag: VAKANTIE BOmV VAK ARBEIDERS. Wanneer hebben de bouwvakarbeiders vakantie?, vragen T. B„ R. L. en H. M. Antwoord: De vakanties vallen voor hen die boven de grote riv. werken in het tijdvak van 18 juli tot 27 juli '59 en voor hen die beneden deze rivieren werken in het tijdvak van 8 augustus to 17 augustus 1959. Vraag J. K. te T. A.: Wat is de juist® betekenis van 't woord SUGGESTIE. Antwoord: „Van Dale" geeft de vol gende drie betekenissen: 1) (rechts term) mededeling, t.w. van de bezwa ren die een beschuldigde tegen een beschuldiging meent te moeten in brengen. 2) Het van buiten af op wekken, of door beïnvloeding van de wil opdringen van bepaalde voorstel lingen, gedachten, voornemens enz. 3) (in zwakke betekenis) Oppering van een denkbeeld, en vaandaar ge opperd denkbeeld. Inkrimping Deense j RECHTSZAKEN defensie Jgm 'n QU(|e Waarschuwingen van de NAVG- Ieiders ten spijt heeft de Deense socia listische minister van Defensie Poul Hansen het parlement 'n ontwerpbe groting voor defensie voorgelegd, waarbij zowel de diensttijd als de sterkte van de Deense strijdkrachten wordt verminderd. „Ik ben volkomen onschuldig", zo zei de 45-jarige opperman uit Wou- brugge in zijn laatste woord voor het Haagse gerechtshof, waar de procu- -eur-generaal bevestiging had gevor- j aerd van het politierechtervonnis, waarbij de opperman wegens diefstal BOSKOOP Volleybal. De competitie wed strijden voor het Boökoopse Serv'it hadden een gunstig verloop. De uit wedstrijd tegen PTT te Gouda ein digden In een gelijk spel. 22. De j tn w i j w, thuiswedstrijd tegen de leiders DVC de Delta werken, de Buro^r en de eindigde CT^nee,° in een 2_2 gelijk betekenis van de uitbreiding van het D di, uik b kte Hoogovenbedrijf voor deze provin cie. De bijeenkomst stond onder lei ding van de heer P. Snelderwaard, voortz. van de LTJ. LTB. Tijdens de vrijdagavond in hotel „Toor" gehouden jaarvergade ring van de pl. afd. van de LTB ia afscheid genomen van de heer F. spel. Door dit gelijke spel boekte DVC het eerste verliespunt. De dames bleven aan de winnende hand. Nu was het VOAC dat met 31 de meer derheid van de Serv'it dames moest erkennen. Woensdag a.s. voigt dan de uitwedstrijd tegen DOS in Schoonho ven zowel voor het dames- als het heren team. van een schop was veroordeeld tot een week voorwaardelijke gevange nisstraf en twintig gulden boete of vier dagen. De oude schop, die nu te*- zitting aanwezig was, had al enkele dagen in de tuin van v. d. Meer aan de Vrouwgeestweg gestaan, toen op 20 april van het vorig jaar werd ont dekt, dat hij verdwenen was. Latei zag men een dochtertje van verd. ermee lopen. Er was toen een A ge brand in de verweerde steel, welke merk er volgens een deskundige pas was aangebracht. Een broer van de opperman, werd als getuige gehoord. De familiever houdingen bleken niet zo best te zijn, want de getuige sprak alleen maar Voor het eerst sinds 1953 zullen j over de „zogenaamde" broer van er zondag in Frankrijk gemeente- hem. Hij had de schop aan de lange raadsverkiezingen worden gehou- steel, het model en aan betonresten den. herkend, als de schop van v. d. Meer. Het wetsvoorstel behelst inkrim ping van het aantal dienstplichtigen van 24.000 tot 20.000. Dit zou moeten worden opgevangen door uitbreiding van de thans 6.000 man sterke kern van vrijwilligers tot 10.000 man. Voorst wil Hansen het aantal straaljagers beperken tot 75 stuks en het aantal marinevaartuigen met 20 percent. Fransen weer naar de siembus BIOSCOPEN. De films in de week van 6—13 maart zijn door de Kath. Film-Cen trale als volgt gekeurd: Casino: „Paris Holiday", alle leef tijden. (Donderdag: „De glorie van het leven", 18 jaar). Lido: „Paspoort der schande", strikt volwassenen. Luxor: „De vlieg", 14 jaar. Trianon: „Gigi", strikt volwassenen. Rex: „Wapensmokkel naar Cu ba", 14 jaar. Na zondag: „De 12 gezwo renen", 14 jaar. Deze verkiezingen worden belang rijk geacht als barometer voor de populariteit van president De Gaulle na diens overweldigende ovrwinning bij de algeme ne verkiezingen In november jl. en als poging om de invloed van de communisten, die in 1.300 gemeente raden de meerderheid hebben, te verminderen. De enige grote stad met een over wegend communistisch bestuur on der een communistische burgemees ter is Le Havre. De communisten hebben ook in 28 van de tachtig randgemeenten van Parijs de meer derheid. Men verwacht, dat zestig tot zeventig procent van de stem gerechtigden ter stembus zal gaan. In Algerië zal in gemeenten met minder dan 30.000 inwoners tussen 19 en 26 april worden gestemd. In de grotere plaatsen worden de ge meenteraadsverkiezingen op 19 april tingT De tien* vermiste lijken zbn niét gehouden. Het zullen de eerste gevonden. Het werk heeft tien weken plaatselijke verkiezingen zijn sinds i geduurd, in 1954 de opstand begon. 1 De echtgenote van v. d. Meer getuig de, dat ook zij de schop had herkend als die van haar man. ,,U bent geen vriend van de poli tie", constateerde de president uit de stukken en hij richtte zich tot de ver dachte w^t of er waar was van open bare dronkenschappen, drooglijnen doorknippen en het opzettelijk open zetten van een hek zodat het vee wegliep. „U maakt met iedereen ru- lie", stelde de president uit de stuk ken vast. „Allemaal praatjes", ver- veerde verdachte zich. De Raadsman van verd. vond dief. ital niet bewezen, en vroeg vrij spraak. Het gerechtshof zal 20 maart ar rest wijzen. Het opruimingswerk in de mer gelgroeven van Z:chem-Zus.*e;.-Bol der is nu definitief gestaakt wegens de grote oppervlakte van de lnstor- „Good bye, mr. Chips", door James Hilton. (Vert. Rutger Jees). Serie Donker Poc kets nr. 28. Donker Rotter dam. Een kwart eeuw geleden ontmoette de bekende Londense schrijver-jour nalist James Hilton een van zijn vroe gere leraren. Deze ontmoeting inspi reerde hem tot een klein boekje ge titeld „Good bye, mr Chips". Hilton, die als schrijver reeds naam had ge maakt door zijn boek „Lost Horizon" veroverde door dit onopgesmukte, milde verhaaltje in een slag de hele wereld. Geen wonder: het is een in- en-in menselijk verhaaltje, vol spran kelende gedachten en met een vleugje weemoed. Diabolo, door Gonne Kemp. Uitg. „De Torenlaan", As sen. Dit is weer een van die romans van huwelijken, waarin partijen naast elkaar leven, al of niet tengevolge van de beroepsmatige verplichtingen. Hier is 't de concertpianist en schrij ver van belangrijk werk over muziek maar als componist een mislukking, die zijn passie voor de muziek uit leeft ten nadele van zijn vrouw, van wie hij het voldoende vindt, dat zij er is. De schrijfster heeft de karakters in deze roman wel zuiver getekend, de beproevingen tevens geschilderd, die de mensen elkaar kunnen aan doen, totdat tenslotte het gezond ver stand de overhand krijgt en er slechts getreurd kan worden over zoveel vroegere onredelijkheid. „Mijn vriendin, de camera" door Alexander Spoerl (bewer king K. J. Perk) Uitg.: „Hollandia", Baarn. Fotograferen is een moeilijke zaak. Wie geen „fotografisch oog" heeft, zal zelfs met de beste camera nooit goede resultaten behalen. Natuurlijk kan men zich wel vertrouwd maken met de technische mogelijkheden, van de fotografie en daardoor zijn opnamen doen uitrijzen tot boven het minimum. Daarvoor heeft men een goede leermeester nodig. En zon der twijfel vindt men die in Alexan der Spoerl. De vrolijke wijze, waar op hij zijn lezers inwijdt in de ge heimen van het fotograferen, maakt hen allen tot vrienden van zijn vrien din, de camera Daartoe werken ze ker ook mee de 54 sehetstekeningen van Claus Arnold, terwijl de 46 tech nische tekeningen van Paul Lang de jonge vriendschap verdiepen. .Het gevaar dat nadert", door Phillip McDonald. Serie Pris- maboeken nr 576. Uitg.: Het Spectrum, Utrecht. Lady Veritier ontvangt dreigbrie ven. Ze worden verzonden uit plaat sen, die steeds dichter by haar land huis liggen. Daarom roept ze haar vrienden samen voor een krijgsraad. Ze vermoedt vagelijk, waarom ze de brieven ontvangt maar ze heeft niet het geringste vermoeden, dat zich in haar huis de moordenaar reeds be vindt, die een voor een haar vrien den zal doen vallen. Pas als hulptroe pen aanrukken, wordt de boosdoe ner ontmaskerd. Ontspanningslectuur zonder enige pretentie.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 4