f DE LEIDSE BIOSCOPEN Scherp De heer G. J. van Leeuwen „mocht het beloofde land niet binnengaan" 16 Maart begint Leidse begroting Filmavond over toerisme ZATERDAG 7 MAART 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Gaspar Cassado en Lowell Farr IJET OPTREDEN VAN DE cellist i dere kwaliteiten van één van beiden Gaspard Casadó en de Lowell Farr heeft gisteravond de le den van de Leidse Kunstkring „Voor Allen" met grote bewondering ver vuld. En te recht! Want het spel van de cellist Cassadó is groots. Zo'n in tens muzikaal kunstenaarschap, zo diep en tegelijk zo gloedvol en helder tintelend spel, zo'n coloriet. Vanaf de eerste inzet blijkt, dat deze cellist tot de allergrootste behoort. In de sonate in D gr. t. van de jongste Bach-zoon Johann Christian heeft men het élas- tische, het gracieuze esprit, (karakte ristiek voor de thematiek van deze componist), door beide eminente mu sici meesterlijk horen behandelen. Zo was het in Andante qiusto, het An dante Cantabile, met zangerig geliefd thema, het Rondo met z^jn vrolijk refrein, met gelegenheid tot brille en uiting van technisch vermogen. Cassadó had het daarbij niet minder getroffen met zijn begeleider, want ook bij deze (de veel jongere in ja ren), is de fijnst besnaarde muziek- intuïtie aanwezig en uit deze twee zo geheel verschillende elementen kwam de zuiver zich uitlevende muziek- extase tot stand. Daarbij een klare rhythmische beleving, heldere frase ring, een zich volkomen instellen op elkanders toon en instrument, op op bouw van dynamiek en anti-climax; evenzo vele erkenningen van juiste waarden; een volkomen volgroeid zijn in de componist, dus los van de materie. Het is overbodig bij een zo op elkander ingespeeld duo bijzon- VERLENGING CHURCHILL-LAAN EN 5 MEI-LAAN Door de directeur van gemeente werken is namens B. en W. het ver lengen van de Churchill-laan en Mei-laan onderhands opgedragen aan de N.V. N.B.M. Zaandam. De aan neemsom werd niet bekend gemaakt, doch uit doorgaans welingelichte kringen vernemen wij, dat deze in de buurt van de 400.000 moet lig gen. M JUBILEA Dezer dagen zal het een kwart eeuw geleden zijn dat de heer J. H. Key te Leiden, Lammenschansweg 39k in dienst trad bij de Verenigde Nederl. Makelaarsbureaux „Eigen Haard" (opgericht door wijlen de heer J. C. Witmans), thans onder di rectie van de heren J. H. Lancel Sr. en Jr. De jubilaris is naast incasseer der van huren enz. ook beheerder van het bijkantoor in Leiden. Naar wij vernemen zal dit jubileum dins dag a.s. worden herdacht en zal er die dag tussen 45 uur ten kantore Geverstraat 63 te Oegstgeest ge legenheid zijn de jubilaris gelukwen sen aan te bieden. Gezien de grote ijver en trouw waarmede de heer Key zijn taak steeds vervuld heeft, zal het hem op die dag zeker niet aan belangstelling ontbreken. De heer W. v. d. Staaij uit Lei den is aanstaande dinsdag 40 jaar in dienst by Erven de Wed. J. van Nelle. Hij was dertien jaar werkzaam op het kantoor en zeven en twintig jaar als vertegenwoordiger. Maandag a.s. viert de heer J. G. Wakka (Gerard Doustraat 51) het feit, dat hij veertig jaar in dienst is van C.V. Leidsche Goud- en Zilver- handel v. Rossum du Chattel en Driessen. De heer Wakka is een be kende figuur in de wereld van har monie- en fanfarekorpsen. Hij is ja renlang bestuurslid geweest van de Leidse bond van Harmonie en Fan fare-verenigingen. Donderdag a.s. 12 maart zal er een kaart- en :joelavond gehouden worden voor dames en heren van de KAB-wyk St. Petrus en St. Lode- wijk, in de Kleine Burfcht, Nieuwe Rijn, aanvang 8 uur. De prijzen zul len eieren zijn. POTLOOD EN GEEST te reveleren, omdat het klankbeeld van de prachtige cantilene door de cellist gestreken en het helder tin telend spel, plus het délicate toucher van de pianist er borg voor stonden, dat de 'weinig gespeelde, maar koste lijke variaties van Beethoven over 'n Mozart-thema, zo lokkend aandeden. UIERNA EEN ONNAVOLGBAAR hoogtepunt: Sonate in F gr. t. van Brahms, met haar cachet van bewo genheid, in hoogst bezielde wederga ve, met het eerste deel herinnerend aan het 2de strijkkwartet; heel bij zonder schoon hef Adagio, dan het Allegro appassonata (scherzo-vorm) een wiselwerking tussen de cello èn het klavier ontzaglijk mooi maar zwaar voor beide partijen, in 'n wederzijdse vertolking die ongekend enthousiasme wakker rjep. Na de rustpoze soliëerde Casadó in de Sonate voor cello solo op.: 25 no. 3 van Hindemith. Machtig klinkt de inzet van deel I; meer ongedwongen verloopt het tweede gedeelte. Dank baar contrast in het langzame deel door de gevarieerde toonvorming die Cassadó deed horen, ook in de opvol gende vlugge delen. Hindemith hoor de men in klaarheid van stijl. Ver volgens Faur j's expressieve Elégie een intens muzikaal stuk waarin Faure's persoonlijkheid niet verloo chend werd. Om te besluiten Requie- bros van Cassadó zelf; gebaseerd op de volksmuziek van Spanje, kundig gestyleerd. Deze avond zal lang in het geheu gen blyven, omdat er zoveel was, dat telkens als nieuw gegeven de aan dacht opeiste. Cassadó is een geeste lijk colorist, een ontdekker van tel kens nieuwe klank-intimiteiten onder streng psychische controle. Vergeten wij ook niet de muziek-rijpheid van zyn uitmuntend pianistisch ingesteld, jonge begeleider. Alles van beiden geraakte tot de hogere orde van schoon. De ovaties van de goed be zette zaal waren zo hevig eenthou- siast en do^r geen vier toegiften, (Schubert, Ravel, Korsakov en J. S. Bach) tot bedaren te brengen. Een waardig besluit van de serie Kunstkring concerten. J. KORTMANN Donateursavond „Ons Eiland" Bij de aanvang van de donateurs avond, die de speeltuinver. „Ons Eiland" gisteravond in de Burcht haar leden aanbood, bracht de nieu wo voorzitter, de heer B. Kret, na zijn welkomstwoord dank aan de af getreden bestuursleden, de heren B. Broers en H. Kaak voor het vele werk dat beiden bijna vanaf de op richting hadden verricht. Spreker was verheugd hen uit erkentelijkheid te mogen benoemen resp. tot ere voorzitter en erelid en hoopte dat zij nog vele jaren de bloei van „Ons Eiland" zouden mogen beleven. Door het ingebruiknemen van het nieuwe clubhuis wees spr. op de mo gelijkheid het clubwerk intensiever te gaan aanpakken, hij spoorde de leden aan om hieraan meer aandacht te besteden. Het bestuur had besloten dit jaar de vakantiebezigheden in ieder ge val te doen doorgaan. Daar de avond geheel door de kin deren van de vereniging, een zestig tal werkten er aan mee, verzorgd werd, vroeg spreker een weinig cie mentie van de aanwezigen. Ondanks de gebruikelijke feilen, die aan dit soort kinderwerk kleven, bleek toch duidelijk de ernstige wil om iets goeds te brengen, terwij] de goede straffe leiding, de foutjes tot een minimum hadden beperkt. Voor al het ballet van de groteren getuigde van een uitstekende leiding en een gedegen voorbereiding. Mej. Mar ja de Haan had de leiding van de dansgroep terwijl de muzi kale intermezzo's werden verzorgd door de heer Jac. v. d. Kwartel. Het toneel bracht „Cordelia weet bet" o.l.v. de heer H. P. van Ooste rum. Het was voor de aanwezigen een openbaring dat er ook voor grotere kinderen zoveel mogelijkheden tot goede vrijetijdsbesteding in het to neel liggen. Het geheel gaf de ouders een goede kijk op het werk dat door bestuur, leidsters en leiders wordt verricht. Het woord van dank van de voorzit ter aan het slot, zowel aan de dans- als aan de toneelgroep en aan de lei ders, was ten olie verdiend. Afscheid van Leids stadhuis „Ik mag het land van belofte niet ingaan. Evenals Mozes «an ik er'van verre slechts een blik op slaan. En juist de gehele stadsontwikkeling lijkt me thans bijzonder interessant". Dit zei gistermiddag in de wacht kamer van de trouwzaal van 't Stad huis de heer G. J. v. Leeuwen, admi nistrateur van gemeentewerken, die na ruim veertig jaar afscheid nam van de gemeentedienst. Eigenlijk zou hij in augustus van het vorig jaar al zijn heengegaan hij was toen pen sioengerechtigd, maar daar hij de gehele administratie van gemeente werken op zijn duimpje kent, bleek het juister, dat hij nog enige maan den in dienst zou blijven. 1 Maart j.l. heeft de heer Van Leeuwen officieel afscheid genomen, maar ook daarna werd hij nog gere geld achter een bureau op gemeente- werken gezien. De eerste die gistermiddag te vier uur, ten aanhore van vele belangstel lenden, het woord voerde was wet houder A. J. Jongeleen. Hij schil derde „met brede penseelstreken" de enorme groei van de dienst gemeen tewerken, er de nadruk op leggend dat de heer Van Leeuwen is méé- gegroeid; en dat deze zich in de loop van de jaren menselijkerwijs gespro- ken „onmisbaar" heeft gemaakt blijkt wel uit het feit, dat twee ambtenaren zijn plaats moeten innemen. Hij wen ste de scheidende administrateur en zijn vrouw een goede pensioentijd toe. Ir. D. IJ. Lem, directeur van ge meentewerken schetste de admini strateur als een harde werker. Mevrouw Van Leeuwen zal heel dik wijls 's avonds op hem gewacht heb ben, want zeer vaak werkte hij tot laat over. Sociaal. Boekhouding vraagt inzicht en ge zond verstand, aldus de heer Lem, maar als chef van de afdeling perso neelszaken heeft de heer Van Leeu wen kunnen bewijzen, dat hij in grote mate sociaal gevoel bezit. Hij is altijd zijn wijze raadgever geweest. In het kort gaf hij nog even een overzicht van de loopbaan van de heer Van Leeuwen. In 1916 kwam deze als klerk tweede klas in gemeentedienst, in 1918 werd hij benoemd in vaste dienst, in 1931 administrateur, in 1940 Oplossing No. 515. Horizontaal: I. Hoboken. 6. ban, 7. lev, 9. al, 10. pil, 12. te, 13. reëel, 15. loot, 16. voet, 17. beker, 19. Sr. 21. ren. 22. me, 23. tin, 25. ruk, 26. balling. Verticaal: 1. hal, 2. on, 3. olie, 4. el. 5. net, 6. ballast, 8. vertrek, 10. Peter, II. leven, 13. rob, 14. lor, 18. keel, 20. rib, 22. mug, 24. na, 25. R.N. Leidse Universiteit Geslaagd voor het Doct.ex. Ned. Recht de heer G. C. Kok te Rotter dam. Geslaagd voor het Cand.ex. Psy chologie de heer D. Koelman te Den, Haag. Geslaagd voor het Doct.ex. Gen. II de heren S. J. H. Heimei te Den Haag, F. C. H. A. Kothe te Scheve- ningen, H, Mulderij te Amsterdam, H. P. Verbrugge te Arnhem en, G. Wilhelmy Damsté te Den Haag.! Geslaagd voor het Semi-artsex. mej. A. Talma te Wassenaar, en de' heren J. A. Schipper te Den Haag en B. C. L. Touwen te Den Haag. Geslaagd voor het Artsex. mej. C. M. Th. van Ingen te Den Haag, en de heren J. de Beij te Leeuwarden C. A. Donker te Leiden, O. M. Dooy- es te Leiden en F. C. Haverman te. Leiden. hoofdambtenaar en in 1957 referen daris. Als geschenk bood hij ten slotte een ets van 1c stadswerf aan. Waarderende voorden werden ten- slote gesproken door de heer Note- bootn, voorzitter van de pers. ven de heer Schüller, voorzitter van de Alg. Ambtenarenbond en de heer J. Backx, namens de directe mede werkers. Er waren nog enige ge schenken. LEIDSCHE SPAARBANK In de maand februari 1959 werd er; bij de Leidsche Spaarbank ingelegd 1.887.687,en terugbetaald een be drag van 1.139 595, Het aantal nieuwe boekjes bedroeg 531 en het aantal afbetaalde boekjes 260. Op 6.568 rekeningen van deelne mers aan de Afhaaldienst werd een bedrag van 146.085,— bijgeschreven Er werden 953 spaarbusjes ter le diging aangeboden met een gezame- lijke inhoud van 25.514, Het tegoed der 42.928 inleggers be droeg aan het einde der maand /31.923.455,—. of nauwelijks te boven komt en waarvoor men dan 14 dagen volle dig hotel- of pension verblijf heeft met excursies. Als voorbeeld noemde de heer Koch een reis naar Barce lona en de Posta Bra va a 413. waarvan de normale vliegprijs eveneens 413'is. Men begrijpt wel, dat de vliegmaatschappijen er naar streven door grote reducties het reizend publiek vliegminded te ma ken. Terecht wordt dan ook de ver wachting gekoesterd, dat dit sys teem van reizen grote belangstelling zal ondervinden. Prachtige dia's en kleurenfilms over Duitsland en Italië alsmede een schitterende kleurenfilm, welke was aangeboden door de Neder landse scheepvaartmaatschappij en, getiteld „Zon en Zee" completeer den een leerzame avond welke op maandag 6 april a.s. wordt herhaald. Leidse agenda ZATERDAG, 7 MAART E.H.B.O. Raad Leiden. Bedrijfs- E.H.B.O. wedstrijden 3.30 uur n.m. Loge gebouw Steenschuur 6 Leiden. ZONDAG 8 MAART R.K. Slagerspatroons. Viering 30- jarig bestaan. H. Mis in Lodewijks- kerk. (te half negen v.m.), waarna ontbijt in In den Vergulden Turk. R.K. Instuif Herensingel. Dans- Aannemer Kuyl bouwt verder in Leiden Z-W De firma A. Ph. Kuyl uit Voorscho ten, die reeds in Leiden Zuid-West een groot aantal woningen bouwde, en die ook, zoals orize lezers bekend is, een woningbouwproject van 221 woningen in Leiden-Noord uitvoert, gaat in Leiden Zuid-West VIII B, een gebied gelegen tussen het verlengde van de 5 Meilaan en het verlengde van de Telderskade voor de gemeen te 178 woningen -f 26 garages en twee winkels bouwen Het ontwerp voor deze woningen is van de hand van ir. M. P. Schutte van het archi tectenbureau Buurman en Schutte uit Leiden. Men bouwt 25 eengezins woningen en overigens 3 en 4 kamer- flats. De aanneemsom komt op een bedrag van ƒ2.768.000. De Leidse raad gaat te beginnen met 16 maart aanstaande te twee uur de begroting 1959 behandelen. Er zijn intussen al enige maanden van het jaar voorbij; de behande ling moest echter uitgesteld worden in verband met onzekerheden be-1 avond m.m.v. „The Blue Moon Com bo". Maria Gijzensteeg, 8 uur nam, MAANDAG 9 MAART Kath. Vrouwengilde. Mevr. Ko LuyckxSleyfer: „Politiek niet al leen een mannenzaak", „In den Ver gulden Turk", 8 uur nam. Leidse Amateurfotografen. Leden vergadering. De Doelen, 8 uur nam. Hoofdstad Operette: „Zwei Herzen in Dreivierteltakt", Leidse Schouw burg, 8 uur nam, DINSDAG 10 MAART „Toonkunst" Concert. Foyer Stads gehoorzaal, 8 uur nam. Voorlichtingsavond over Wijn. St. Antoniusclubhuis, 8 uur nam. Toneelgroep Oud Studenten „Hoed op Hol", vaudeville t.b.v. Ned. Stu- dontenlaboratorium, Schouwburg, 8 uui nam. St. Eloy, adviesavond. Gebouw v. Chr. Soc. Belangen, 7.308 uur nam. WOENSDAG 11 MAART Rozenkranskruistocht. St. Petrus- kerk, 7 uur nam. DONDERDAG 12 MAART LEDEN TWEEDE Residentie-orkest, o.l.v. Willem v. Otterloo. Zang door Cora Canne Meijer, Stadsgehoorzaal, 8 u. nam. VRIJDAG 13 MAART VEBO-Paasveetentoonstelling. Opening door mr. Jl Drjjber, ,,'t Schuttershof", 10 uur v.m, Liberale Studenten Vereniging Leiden, Vergadering. Spreker W H. van Doorn, voorz. der K.V.P. over „Wat wil de K.V.P.?" Prytaneum, half acht nam. TENTOONSTELLINGEN Academie: Tentoonstelling K. Sie ger, Els van Bohemen, H. Bouman, Q Collard en A Schoonhoven onder auspiciën Leids Akademisch Kunst centrum (tot 24 maart). Lakenhal: Tentoonstelling betref fende kermisvieringen Werkd. 104 uur, zondag 14 uur nam. (tot 23 maart). Rijksmuseum Geologie en Minera logie v. d Werfpark 1: Tentoonstel ling geologie van Nederland. Op treffende de financiële verhouding tussen Rijk en gemeente, de moei lijkheden op de kapitaalmarkt, en de wethouderswisseling te Leiden. De vergadering zal 's middags en 's avonds worden voortgezet op dinsdag, woensdag (alleen 2 uur), donderdag en vrijdag daar aanvolgend. Op de agenda staat ook het voor stel om aan de minister van Bin nenlandse Zaken, Bezitsvorming en Publiekrechtelij ke Bedrijfsorganisa tie een verzoek te doen om verho ging van de uitkomst per inwoner van de algemen, uitkering in het ge meentefonds. Voor een stampvolle foyer van de Stadsgehoorzaal gaf het reisbureau Lissone Lindeman weer haar jaar lijkse avond over Toerisme in Euro pa. De heer J. H. Koch, directeur van Leids kantoor sprak uitvoerig over een nieuw soort reizen waar mede in april a.s. een aanvang wordt gemaakt, n.l. Air-Tour Hol land. Met lijnen van de normale dienst- regelinjg van KLIVtSabena-Air Fran- ce-Sas, etc. is het thans mogelijk op bijzonder snelle wjjze het va- canti'eoord te bereiken tegen tarie ven die de normale vliegprijs niet Vóór honderd jaar Uit de Leydsche Courant van Zaterdag 7 Maart 1859 Leyden Zn de stadsgehoorzaal had gisteren avond de aange kondigde lezing van den heer Cramer plaats. De gespannen verwachting werd niet teleur gesteld. De heer Cremer werd dan ook hij het einde zijner rede luide, naar ons voorkomt door sommigen wel tuat luidruchtig toegejuicht, welligt zijn zij, die in dat uiterste niet vervielen niet het minst getroffen ge-, weest. -■ VASTENSPIJS „Want het is beter zonder schuld in uw handen te vallen, dan te zondigen voor het aan schijn van de Heer. En Susanna" begon met luider stem te roe pen Nu riep het ganse volk het uit en zegende God omdat Hij redt, die op Hem vertrouwen" (Le zing uit de profeet Daniël). En Jezus zei: „Ga heen en zon dig voortaan niet meer". (Evange lie van Johannes). RECHTSZAKEN Praktizijnskz.ntoor van TH. J. VAN DER HEIJDEN Hoge Rijndijk 103a Leiden Telefoon 23405 (Advertentie) Burgerlijke Stand Geb.: Hendrikus Johannes zn v. L. G. Zethof en W. F. M. G. van Haas ter; Koenraad Simon zn v. A. W. Bijl en J. van Zandwijk; Lucas Basti- aan zn v. H. Stolk en G. A. J. Ver beek; Pieternella dr. v. J. Greeven en A. G. Vet; Jacobus Nicolaas Jacob zn v. D. van Egmond en J. F. Heemskerk; Gerda Helena dr. v. G. van Duijn en L. van Delft; Wilhelmina Marina dr. v. C. A. .Stam en W. M. Westdorp; Gertrude Adeline c'.r. v. A. Smoren- burg en A. L van der Panne; Stefa- nia dr. v. J. Pazola en P. J. Geilings; Anna Martina Maria dr. v. N. P. van Bohemen en FT. J. Opdam. Overl.: G. van Muiden, 53 jr, vrouw; C. H. Warmerdam, 27 ;r, vrouw; J. F. A. van Bruggen, 66 jr, ir.an. Ondertr.: J. Koree en D. Bonthuis* J. H. Schlagwein en M. van def?barïs; J. W. H. de Neef en J. M. Reizevoort'; L. H. Driessen en H. T. Steenbergen; F. Sloothaak en L. A. R. A. A. M; Allard; P. H. Harmse en T. Harte- velt; B. den Os en W. Lardé; W. van Zonneveld en L. van der Meer; H. Hamaker en M. Klein; I. Teege- laar en J. J. W. V. Jongman; H. Hoekstra en P. S. Kleijn; J. D. van der Laan en G. Riemersrna. Marktberichten LEEUWARDEN, 6 maart. Kaas. Gouda volvet 1.88 tot 1.89; Edam mer 40 plus 1.77 tot 1.78; brood- werkdagen van 10-12 en 2-4 uur Zon-j haas 1.79 tot f 1.80. Stemming rede- lAaverlenuej I en feestdagen 2-4 uur. Casino Vraag niet naar de in houd van de film, die in Casino deze week draait onder de titel „Paris Holiday". Zij is n.l. met geen moge lijkheid na te vertellen. De komie ken Fernandel en Bop Hope vallen van de ene ongeloofwaardige beurtenis in de andere en zij slepen daarbij enige „glamour-rijke" film meisjes met zich mee. Het is veeleer de bedoeling van de rolprent deze twee dwazen de kans te bieden op de zotste situaties te reageren. Bop Hope doet dit op de bekende keihar de en cynische Amerikaanse manier, Fernandel met veel Franse mimiek en over dry vingen. De combinatie is aardig, de grapjes zijn het ook; u kunt dus op deze Parijse film-va kantie ongestoord lachen. De KFC keurde de film goed voor iedereen. Lido Het is met „Paspoort der schande" zo gesteld, dat men om de titel alleen al niet zou aanraden deze film te gaan zien. En toch zit er iets goeds in deze film, n.l. de waarschu wing aan meisjes zich maar niet zon der meer in enig avontuur, zeker niet in zo'n buitenlands avontuur te stor ten, als hier geschilderd wordt. Het is de geschiedenis van een meisje die in handen valt van een bende, die in Parijs slachtoffers zoekt voor Lon den. Dat meisje, Malou geheten, is op geraffineerde wijze door haar werkgever lid van de „organisa tie" van diefstal beschuldigd, doch door ingrijpen van een vrouwelijke „klant" ook al zo'n waardig orga nisatielid blijft zij „uit handen van de politie". In Londen blijkt de leider van de gangsterbende een bij zondere voorkeur voor Malou te koesteren en door een schijnhuwelijk met een slachtoffer van zijn „finan cieringsmaatschappij" kan hij haar in Engeland houden. Als Malou evenwel ontdekt in wat voor huis zij terecht is gekomen, besluit zij alles te doen wat in haar vermogen ligt, om te ontsnappen. Daartegen heeft de bendeleider wel een ander mid del en het afschuwwekkende daar van breekt Malou enigszins, doch als zij eenmaal op straat is, wordt zij door haar man taxichauffeur meegenomen na een- gevecht van zijn collega's met de bende. Weer wordt •Malou ontvoerd en dan komt de cli max in het verhaal, waarbij tenslotte het happy end volgt. Het is een dramatisch gegeven, dat goed uitgewerkt is, maar opval lend mag het heten, dat er in het hele verhaal geen Londense bobby te zien is, behalve aan het slot, wan neer het bewuste huis in brand is gestoken. De KFC liet de film voor strikt volwassenen toe. Luxor 20the Century Fox is aan het moraliseren geslagen. Het is on derhand al geen nieuws meer, dat deze bezigheid de Amerikaanse film mensen maar slecht ligt. „De Vlieg" helpt deze kwade naam en faam verder verbreiden. Beseffend, dat men vóón ales ac tueel moet blyven, heeft men een modieus griezelverhaal gekozen, doorspekt met wat „science-fiction": echt een stroopje om vliegen mee te vangen. Als griezelverhaal kenmerk van een gebrek aan fantasie is de film niet eens erg geslaagd en als weten schappelijke droom is ze zó door zichtig, dat zelfs kinderen „nattig heid" zouden voelen. Er blijft niets anders over dan wat rhetorisch aan gediende waarheden, die zich tegen het eind van het verhaal ophopen. Een geniaal atoomgoochelaar heeft in de kelder van zijn huis een appa ratuur ontwikkeld, waarmee hij alle materie kan „desintregreren" en haar, na radiografische verzending, weer in haar oude staat kan opvan gen. Er kleven nog wat kinderziek ten aan de machine en als hij zich zelf gaat verzenden, komt er een vlieg de desintegrator binnen. Samen worden ze „verzonden". Bij ont vangst blijkt, dat hun „atomen" dooreen zijn geraakt. De geleerde loopt rond met een vliegekop en een idem poot en de vlieg heeft een men senhoofd en een rechterarm. De be drogen geleerde gelast zijn vrouw, hem onherkenbaar te verminken (om het geheim te bewaren) en de vlieg te doden. Het eerste lukt, het tweede wordt opgeknapt door de po- litie-inspecteur, die de vrouw van moord beschuldigde. Hem wordt dan een mens met vliegekop of een vlieg met mensenhoofd doodt. Toegang 14 jaar. Trianon Het film verhaaltje van ,,Gigi" speelt zich af omstreeks de eeuwwisseling in Parijs en heeft al reeds om die reden een zekere char me; de charme van het recente ver leden, dat bekend staat als „de goede oude tijd". Eigenlijk is het een ope rette-geval met alle ingrediënten, welke in een operette te pas komen. Een jong meisje, gezond en zonder complexen, is goede maatjes met een jonge miljonair, die een huisvriend is van haar.... grootmoeder. Deze jonge miljonair is een fuifnummer eerste klas en wordt later als hij plotseling ziet, dat het meisje is op gegroeid tot vrouw, verliefd op haar Maar Gigi voelt er niets voor om het los-vaste vriendinnetje te zijn van een fuifnummer en pas wanneer de jongeman officieel om haar hand vraagt krijgt de liefde een kans. Erg origineel en verrassend is het ver haal niet. Ook de liedjes, waarin Leslie Caron (Gigi), Maurice Cheva lier en Louis Jourdan hun gevoelens vertolken, zijn naar onze smaak niet overweldigend, al is de voordracht utistekend. Maurice Chevalier heeft tot taak de film van commentaar te voorzien. Hij doet dat met de brede glimlach, welke men van hem ge wend is, maar juist zijn optreden legt extra nadruk op de frivole sfeer van het Parijs van omstreeks 1900, weshalve de KFC een voorbehoud maakte voor volwassenen. lijk. KATWIJK AAN DEN RIJN 6 maart Groente. Waspeen A export 7.50 10.70; Waspeen B. export 5.207.40; Waspeen I binnemand 4.707.40; Waspeen II binnenland 2.00-^-3.60, alles per kist. Spruiten I 43.0049.00; Spruiten II 18.0021.00; Spruiten ge schoond 73.0097.00; Breekpeen 0.90 1.10; Kroten 1.151.25, per kist; Witlof I 55.00—57.00; Witlof II 42.00— 44.00; Rode kool 15.00—22.00. Aan voer 80.000 kg, waarvan 57.000 kg voor export ging. ROELOF AREND S VEEN, 6 maart, Bloemen. Anemonen 5688; Iris- sei 1.452.40, Blauwe druifjes 20— 37; Freesia's 621.J7; Narcissen Queen of the Bicolor 8087; King Alfred 66—94; L. Koster 51—58; For- tuna 6390; l'Innocence 53--62; Whrestler 6072; Werelds Favorite 6688; Granium 6571 Livia 7077; Earley Glory 6481; Cheerfulness 60 68 tulpen Bar gon 8196; Red Pitt 78—1.04;, Edith Eddy 81—08; Rose Copland 731.10; Golden Harvest 88 1.18; xelescopium 981.02; White Sail 841.10; Lustige Witwe 881.08; Zenober 6885; v. d. Eerden 781.06; John Gay 88—99: Br. Star 53—68; Carara 81- -1.16; Delice 7480; Rru- nus 81—1.00; Will. Copland 78 -89; Purper Coplan- 73—99; Queen Eli sabeth 1.091 18; Denbola 86 -91; Nansen 80P2; Orange Triumph 90' 1.00; Edison 8588: C -own Imperial 71—98; Elmus 1.00—1.07; Piccadilly 1.061.11; Refonna 91 99; Rijnland 98.03; Preludium 951.02; Win- tergold 60- 96; Parkiettulpen 1.00- r- 1.60; Dubbele tulpen 681.00; Her Grace 8593; Ph. Snowdon 1.13-*- 1.17; Aristocrate 1.141.19; Roland 1.09—1.15; Paris l.OO—1.08 p. bos Am. Aniers 1118 p. st. Groente. Witlof I 44.00—54.00; Rex heeft deze week twee films idem n 29.0042.00; Spruiten 22.00 op z'n programma staan. De span- 35.00 per 100 kg. nende avonturenfilm „Wapensmok kei naar Cuba" draait tot en met zondag en daarna begint „De 12 ge zworenen", een film over een Ame rikaanse jury-uitspraak. Het thema, da* ook voor toneel is uitgewerkt be handelt de omzwaai van de algemene opinie tijdens de beraadslagingen van de jury in een moordzaak. Aan vankelijk leek het een opgelegde zaak, dat de verdachte schuldig was, maar langzamerhand verliest de éne gezworene na de andere zijn zeker heid en het slot is: vrijspraak. Toe verweten dat het gelyk is, of men gang voor beide films boven 14 jaar. bos; Selderij 28—36 cent per bos. TER AAR, 6 maart, Groente. Witlof 1. 0.460.57; idem 2. 0.29— 0.47; idem stek 0.020.25; spruiten 0.330.44; idem B. 0.16--0.28; spinazie 0.810.95; waspen 0.14; prei 0.17—0.22 idem B. 0.10; uien 0.09 alles per kg. sla B. 0.21; idem C. 0.15—0.17; idem C2 0.05 per stiuk. boerenkool 0.50 per VINKEVEEN, 6 maart. Groente. Witlof A I 5557; Witlof A II 49—56* Witlof B I 51; Witlof B II 41—52 cent per kg; Peterselie 17—27 cent per

Leidse Courant | 1959 | | pagina 2