II.V.S. - XERXES X F Leidse Feyenoord-Sparta: morgen de grote strijd der semi-profs et* meet 67 72 ,H<gf was i/an ons ZATERDAG 7 MAART 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 10 Modern zwembad in Saarbrücken fiMM&g A Het grote moderne zwembad van gaarbrucken zal in mei worden ge- ppcnd. Op 27 en 28 juni zullen er Duits- Nederlandse zwemwedstrijden worden gehouden. 5000 toeschouwers zullen er dan een zitplaats kunnen vinden. Het gehele complex beslaat 70.000 m2, waar vjjf bassins deel van uitmaken. Een daarvan zal dienon als wedstrijdbad. Foto: de exclusieve duilttoren, waar duikplanken op verschillende hoogten aangebracht Voetbalbond Maar er staan morgen meer leidende clubs tegen elkaar Inderdaad, wanneer we het program- bewoners Is, vooral nu VUC zondag j.l. Rijpwetering en MM0 op de wip? Voor morgen kijken we alweer met belangstelling uit naar de mogelijke resultaten, vooral t.a.v. wedstrijden, waarbij leiders betrokken zUr. Daarom is Rijpwetering(5VLV In Afd. I van het hoogste belang. In de 'eerste óntmoe- tlng wisten de leiders een 3—1 over winning te behalen, zodat hun aanhan gers op e'gcn terrein niet anders ver wachten. Maar daar zal dan toch voor gewerkt moeten worden, temeer daar Altior op de loer ligt om de leiding over te nemén, Daartoe zullen de Langeraar- ders mprgen van St. Bernardus moeten winnen. De Alph. Boys krijgen bezoek van KRV, wat voor de Alphenaren geen gemakkelijke opgave zal zijn. De Btompwijkse Boys kunnen op eigen ter rein winnen van St. Bernardus en Rouwkoop zal tegen Oranje Groen de punten wel in Voorschoten houden. In Afdeling II krijgt leider MMO be zoek van UDO, dat op de derde plaats staat met vier verliespunten meer, ter wijl de Oegstgeestenaren hun eerste wedstriid reeds met 72 van MMO ver loren. Dat zou een vingerwijzing kun nen zjjn voor een nieuw groot over- w:cht voor de olub in Hoogmade, maar daar zouden we toch niet teveel op dur ven rekenen, want voetbal blijft altijd nog een spel met verrassingen. SJZ is wat afgezakt door achterstallige wed strijden, maar in feite is het verschil 'met de leiders slechts één punt. Een nieuwe overwinning kan SJZ reeds bo ven UDO brengen. VN A kan haar tweede positie zeker wel handhaven door van ZLC te winnen. De twee an dere wedstrijden gaan tussen clubs uit de lagere regionen. VNL moet bij Uni- 'tas op bezoek en lean daar wel winnen, indien de spelers alle krachten inspan nen, terwijl WOA mogelijk een gelijk spel tegen VTL ln de wacnt sleept. DE VIERBONDENTOURNOOIEN De Vierbondentournoolen zullen dit seizoen als volgt worden gehouden: zon dag 10 mei: jeugdtournooi, zaterdag 23 mei: Afdelingszaterdagelftallen; zondag 24 mei: Afdelings zondagelftallen. reldkampioen achtervolging), de we- drlekampioen op de weg tevens winnaar van de giro, de Italiaan Baldini en de Belgen Van Looy en Debruyne. I Aangezien bij de eerste drie stemmin gen de vereiste percentages niet werden i gehaald, moest een vierde stemming de i beslissing brengen. Het resultaat was: 1. Charly Gaul 15 st.2. Ercole Baldini 11 st.; 3. Alfred Debruyne en Roger Rivière ieder 2 st.; 5. Michel Rousseau en Rik van Looy ieder 1 stem en 1 stem blanco. LEIDSE REN- EN TOURVER. SWIFT Morgen rijden A en B klasse een trainingsrit over een afstand van 70 km. De afstanden voor C en D klasse zijn resp. 60 en 34 km. Start 10 uur te Oud- Ade. Aan de eerste Belgische klassieken- wedstrijd Gent—IeperenGent wordt o.m. deel genomen door J. v. Wetten, W. Knoppert, H. v. Gent, J. Riethoven en C. v. Amsterdam. BILJARTEN BILJARTBOND BLOEMBOLLENSTREEK De grote favorieten voor het kam pioenschap van de bollenstreek A, v. Diemen en J. Duivenvoorde zijn nog steeds ongeslagen en het schijnt, dat de beide Lissenaren elkaar de titel zullen betwisten, met als derde de Vios-speler J. Diederioks, kampioen van Sassen- heim. Hier volgen de uitslagen: P. Duivenvoorde 200 20 50 10. J .Baak 67 20 10 3.34 J. Vierwinden 200 30 26 6.66 B. Elferlng 103 30 17 3.43 J. Vierwinden 200 37 28 5.40 P, Duivenvoorde 153 37 32 4.13 B. Elferlng J. Baak A. v. Diemen 200 17 37 11.78 C. v. d. Voort 121 17 32 7.11 J. Diedericks 200 28 47 8.64 C. v. d. Voort 54 23 10 2.34 A. v, Diemen 200 23 58 8.64 J. Vierwinden 174 23 33 7.56 A. v. Diemen 200 12 71 16.66 J, Diederioks 71 12 14 5.41 J. Vierwinden 200 34 21 5.88 A. Elfering 196 34 28 5.76 Joop Captein tekende profcontract A. van Diemen 200 20 43 10.20 A. Elferlng 116 20 28 8.80 C. v. d. Voort 200 49 29 4.08 W. van Gerven 146 49 11 2.99 J Diedericks 200 27 81 7.40 A. Elfering 156 27 21 5.78 De Nederlandse amateur sprintbam- pioen Joop Capteln is prof geworden. Gistermiddag tekende hü op dc RAI in Amsterdam zijn eerste contract in aan wezigheid van ploegleider J. Middelink. De fotograaf zorgde voor een passende omlijsting van het plaatje. ma van morgen bekijken, zullen velen met ons zich afvragen: zal Sparta haar mooie voorsprong behouden door ook van haar stadgenote Feyenoord te win nen? In de eerste ontmoeting werd het een puntenverdeling tussen beide ma- tadoren (22) en daarmee zou Sparta zich thans wellicht graag tevreden stel len, maar zelfs een gelijk spel zal de eer van Feyenoord te na komen. In haar thuiswedstrijden immers is de Overmaase club vrijwel ongenaakbaar. Slechts drie gelijke spelen boekte zij heeft verloren. De Hagnaars mogen im mers niet veel meer verliezen, zo zij niet door Sliedrecht voorbij gestreeft willen worden. LFC staat al eveneens voor een lastige wedstrijd in Leerdam. De Kanaries mogen al blij zijn met een gelijk apel, al zijn de Leerdammers be- Vitesse heeft geprotesteerd tegen de toewijzing van het protest van GVAV inzake de wedstrijd Vitesse—GVAV, die op 14 december te Arnhem werd ge-» speeld. Het bestuur van de Arnhemse daar: behalve de reeds genoemde tegen tenslotte gaat op bezoek bij Fluks, lust op volledige revanche voor de 5—3 1 vereniging heeft herziening gevraagd nederlaag, in Leiden geleden. Blauw van beslissing van de protest-coro- Zwart ontvangt Roodenburg en kunnen - ervan verzekerd zijn, dat de Leidse Houtbewoners gaarne weer wat hoger op de ranglijst willen komen. Wassenaar Sparta, werd het ook een puntenverde ling tegen DWS (0—0) en VW (1—1), maar hoe sterk Feyenoord op het ogen blik is blijkt wel uit de 5—0 zege op DWS in Amsterdam, al dient hierbij niet te worden vergeten, dat DWS do laatste tijd aanmerkelijk minder-in vorm is dan in het begin van de competitie. En indien Sparta zou sneuvelen dan rijst de vraag wat Rapid JC tegen Noad zal' bereiken. Heel goed mogelijk, dat er in de stand tussen beide leiders nog geen wijziging komt. ZONDAG 2.30 UUR DE BELANGRIJKE WEDSTRIJD (Advertentie) In de Tweede Divisie A hebben de leidende clubs (behalve Hilversum) morgen rust. zodat UVS eindelijk ten minste een wedstrijd op de koplopers kan inhalen. Die wedstrijd gaat tegen Xerxes, voor wie de Blauwwitten als gastheer optreden. Het is de eerste ont moeting tussen beide clubs, die vier punten met elkaar op de ranglijst ver schillen. We herhalen slechts: indien UVS zich een plaats in de bovenste regionon wil verwerven, mag er geen wedstrijd meer verloren worden. Tegen Xerxes is dit geen onmogelijke opggave, al zijn deze Rotterdammers de laatste tijd beter in vorm dan daarvoor. Hilversum zal zich wel handhaven op De Valk, Longa op Wilhelmina en EDO heeft ook tegen Velox een kansje. Bij de amateurs gaat leider VUC op bezoek bij RKAVV in Leidschendam, wat een moeilijke opgave voor de Dam- waarbij de Dordtenaren wel aan het langste eind zullen trekken. In de 3e klasse A weer een strijd tus sen de leiders. Olympia ontvangt Vre- denburch ln Gouda, waar het voordeel van eigen terrein voor de Gouwenaars wel beslissend zal zijn, In Noordwijker- hout komt Lugdunum op bezoek bij VVSB. Nu de Leidenaars eenmaal de smaak der overwinning te pakken heb ben, zullen zij graag op de ingeslagen weg willen voortgaan. Of VVSB daar echter iets voor voelt? Alphen heeft tegen het bezoekende Wilhelmus ver moedelijk weinig kans en haar plaats- genote Alphia in 3B zit voor hetzelfde probleem tegen Excelsior. De leiders in de 4e klasse A, Lisse en Warmunda, ontmoeten elkaar in Lisse. De eerste wedstrijd eindigde in een ge lijk spel, doch we geloven, dat Lisse np wel aan het langste eind zal trekken. Is dit het geval, den kan THB naar de tweede plaats komen, indien deze Haar lemse club van Concordia wint. Fore- holte moet van ASC kunnen winnen, Hillegom van Geel Wit en SJC zal de handen vol hebben aan het steeds hoger op de ranglijst stijgende DOSR. Bodegraven, leider van de 4e klasse C. gaat op bezoek bij VEP in Woerden. Nu de Bodegravers steeds dichter door Oudewater benaderd worden, zullen zij zich extra voor beide punten in span nen. Boskoop heeft tegen Gouderak wei nig kans, al lijkt de stand op de ranglijst erger dan hij is. Boskoop heeft n.l. slechts één verliespunt meer dan de be zoekers van morgen. I de 4e klasse D krijgt Docos bezoek van Hoornwijck, op één na nummer ken te zijn, was bijna nét zo spannend laatst op de ranglijst. Dat mag evenwel ais de laatste fase van de Tour de Fran- reden zijn de zaken te licht aan te ce, waarin Charly Gaul van kansheb- mlssie van de KNVB. Volgens de- uitspraak van deze com missie moeten de laatste zeven minuten van de ontmoeting worden overgespeeld omdat „het spel niet op de Juiste wijze is hervat", hetgeen tengevolge heeft ge had, mede gelet op de reactie van GVAV, dat de wedstrijd niet normaal is verlopen. Zoals eerder werd gemeld floot arbiter Florin deze wedstrijd bij de stand 23 zeven minuten te vroeg af. Hij liet, toen hij hierop attent werd gemaakt, het spel niet hervatten met een scheidsrechtersbal doch met het overnemen van een vrije trap. Vitesse scoorde nog twee maal en won de wed strijd daardoor met 43. Volgens het bezwaarschrift van Vi tesse heeft de aanvoerder van GVAV in feite alleen geprotesteerd tegen het op onjuiste wijze hervatten van de wed strijd en niet tegen de geldigheid van de beide doelpunten van Vitesse. Later heeft GVAV, bij een toelichting van het protest gesteld, dat de laatste zeven minuten een onregelmatig verloop zou den hebben gehad. Herhaaldelijk komt het voor aldus het bestuur van Vitesse dat foutieve beslissingen van een scheidsrechter la ter worden gecorrigeerd. Het bestuur vindt het echter onjuist, dat rekening gehouden wordt met reacties op deze foutieve beslissingen. WIELRENNEN Charly Gaul, winnaar van de Tour de France, tweede Ln de Ronde van Italië en in de eindrangschikking van de Des- grange-Colomboprijs, heeft voor het jaar 1958 de Trophee Edmond Gen til toegewezen gekregen. De strijd in de verschillende stemmingen, die nodig ble- pakken. Dat bewees de strijd tegen To- negldo j.l. zondag. Indien de Leidenaars daarvan doordrongen zijn, kunnen zij morgen winnen. DSO kan de punten thuishouden op Tonegido en de leider Spoorwijk zal alles in het werk stellen om van concurrent Quick Steps te win nen, al zal de nederlaag van de laatste tegen VDS wel tot bezinning leiden. ber schijnbaar kansloos werd en ten slotte toch alle verloren minuten weer in een beslissende voorsprong omzette. De rivalen van de Luxemburger voor de begeerde trophee waren zijn land genote Elsy Jacobs (wereldkampioene op de weg en houdster van het wereld uurrecord voor dames), de Fransman Rivière (werelduurrecordhouder en we- 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 31 38 39 4 0 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 64 55 56 57 58 69 60 61 62 63 64 65 66 70 68 69 pi 73 Horizontaal: 1. deel van het gelaat. 3. pas in de Walliser Alpen, 9. hemel lichaam, 11. juffrouw. 12. niet geslo tert, 15. schepnet aan een gaffelstok 16. ketting, 18. voegwoord, 20 ach ting, 21. gravure, 22. insekt, 23. geit, 25. stad in Zwitserland, 29. nachtge waad, 30. sluiskolk, 32. zeeboezem, inham, 33. deel van een kledingstuk waarin men iets opbergt, 35. de op perste rand van een dak, 37 telwoord 38 kropgezwel, 40 maanstand (afk 41. godin van de dageraad. 42 steen- 43. heden, 44. gem. in N. Brab., 45 familielid, 47. boom, 49. zangstem, 50. rivier in Frankrijk, 52. begerig naar 54. bout van een varken, 55. dorp in N. Brab. in 't Land van Altena, 57. niet harde slag, 59. meisjesnaam, 60. radio omroepvereniging (afk.), 01 masker, 63. meisjesnaam, 64. wijzer van een kompas, 66 zuigbuis, 68. gem, in N. Brab., 69. Egyptische godin der natuurkracht, 71. tweemaal (Lat.), 72. pas tussen Natal en Transvaal; bloedige nederlaag van Colley in 1880, 73. danspartij. Verticaal: 2. op dezelfde plaats (afk, Lat.), 3. zwart in de wapenkun de, 4. Turks eiland in de Aegeïsche zee, 5. bijwoord, 6 haarkrul, 7. eens klaps. 8. zuiver gewicht, 10. rund, 11. rivier in Engeland, 13. plaats op Ameland, 14 blauwe boerenkiel, 17. streep, 19. holte in een muur, 22. hijs werktuig, 24. oude benaming' voor liter, 26. compagnie (afk.), 27. bloem, 28. fijngemalen eikeschors, 29. bos god, 31. gem. in Utrecht, 33. gem. in Utrecht, 34. haag, 36. eiland in 't Z.O. van de Aegeïsche zee, 38. flauw, 39. bijwoord, 44. boom, 45. maagd uit de 8ste eeuw: St Oedenrode is naar haar genoemd, 46. inhoudsmaat, 48. in de grond gemaakte diepte, 49. voorzet sel, 50. fabrieksstad in Duitsland bij Weimar, 51. term bij het schaakspel, 53. kolenemmer. 54. overdekte markt plaats, 55. mondeling, 56. gem. in Utrecht. 58. heks, 60. heeft een haan, 62. voorwerp om te snijden. 65. boom, 66 kleine staaf om iets vast te zet ten, 67. voedsel, 70. volksnaam voor de kauw. Alle puzzelaars, die willen mede dingen naar een van de beide prij zen van vijf gulden, die ook deze week weer lokken, dienen hun op lossing voor donderdagmorgen 12 uur te (doen) bezorgen aan de Puz zelredactie van „De Leidse Courant". OPLOSSING VORIGE WEEK Horizontaal: 1. schamel, 6. Osma nen, 12. adem, 14. pali, 15. Mina, 17. elite, 20. term, 22. pek, 23. slinger, 25. roe, 26. Lt, 27. pot, 28. rob, 30. eg, 31. Ospel, 33. oef, 35. Damme, 37. anode, 39. Isère, 41. rad, 42. Irene, 43. blij, 45. Rupel, 47, smaad, 50; Hasli, 52. Ede, 64. preek, 56. i.l., 57. enk, 59. via, 60. L.K., 61, Ada, 63. tal- loos, 66. Nao, 67. naar, 69. stoel. 70. kano, 71. Lent, 73. toog, 75. integer, 76. Lapland. Verticaal: 1. Simplon, 2. Hank, 3. Ada, 4. me, 5. emelt, 7. speer, 8. ma, 9. alt, 10. nier, 11. Nijmegen, 13. tin ne, 16. iets, 18. li, 19. tg, 21. roem, 23. solo, 24. rode, 27. pendule, 29 Bar bara, 32. paars, 33. Oerle, 34. finse, 36. melde, 38. die, 40. Sem, 44. chian ti, 46 pint, 48. apis, 49. akkoord; 5 b Alda, 53. Delos, 55 elan, 58. kaste; 59. Volta, 62. aalt, 64. Lt, 65. o.e, 66. naga, 68. ree, 70. kol, 72. N.G., 74. op: Als gelukkige winnaars werden deze week door loting aangewezen* de heer A. Schrijvers, Oudadese- laan 12 te Rijpwetering en H. Dijk stra, Duyvendakstraat 7 in Leiden. Zij krijgen hun prijs zo spoedig mogelijk thuisgezonden. Alum. Jaloezieën D. LA O AN Off, dealer Inlichtingen en toonkamer; (Advertentie) De politie in de Drentse plaats Borger heeft de boekhouder van het onderlinge veefonds in dit dorp, F. S-, gearresteerd wegens verduistering van ettelijke duizenden guldens 8., die reeds tijdens een vergadering van het veefonds in januari van dit jaar was opgevallen door zijn vreemdö gedrag, wordt ervan verdacht gel den, die hij ontving voor afgekeurd vee, ten eigen bate te hebben aange wend. De malversaties streken 2ieh uit over de boekhouding van de laat ste jaren. Het onderzoek is nog gaan./ de. S. Is niet alleen in plaatselijke kringen maar ook in de provinciale agrarische samenleving een bekende persoonlijkheid. Hij heeft zitting in besturen van tal van organisaties. HANOL SPOOR 7) Joke's gezicht klaarde op. „Moeder is onder alle omstandigheden een wonder", zei ze enthousiast. „We heb ben zoals je weet, de evacuatie mee gemaakt. We moesten de duinen uit, en mid den in de bebouwde kom van het dorp onze intrek nemen. Als je ge zien had, hoe ze, terwijl we zelf toch ook uit ons huisje verdreven wer den, nog anderen liep te troosten en op te beuren. Vele huisjes in de dui nen zijn met de grond gelijk ge maakt. Slechts enkele werden ge spaard, ook het onze, vermoedelijk omdat hier de duinen een flinke breedte hebben. Later zijn er Rus sische krijgsgevangenen in onderge bracht. Wat waren we gelukkig dat we na de oorlog weer terug in ons huis mochten. In 't dorp had moeder rich zo onmisbaar gemaakt dat men haar met lede ogen zag gaan. Nu is het fijn te ondervinden hoe het dorp met ons meeleeft. Behalve een enke ling, die zaken met Sternhout heeft te verhandelen, is verder niemand te spreken over zijn handelwijze. We waren tijdens en na de oorlog meer één dan ooit. Toen oom Aai ziek werd, was de belangstelling alge meen, vooral omdat ze wisten dat hij zijn uiterste best deed om jouw zaak te behouden". „Ja", zei Frank, „de oorlog heeft heel wat te doen gebracht, en ik kan jullie niet dankbaar genoeg zijn voor alles wat je voor oom Aai gedaan hebt", „O, maar nu komt het juist wat ik je wilde vertellen. Het verzorgen van je oom werd ons heel gemakkelijk gemaakt. Iedereen vond het een prachtige gelegenheid om goed te maken wat men vroeger met klets praatjes had stukgemaakt. Men liep om het hardst om hem te verzorgen. Och, de mensen zijn zo kwaad nigt Het is soms alleen gebrek aan sensa tie, dat hen zo aan het fantaseren brengt. De oorlog heeft ons sensatie genoeg gebracht. De mensen hier zijn blij dat je weer in hun midden bent, en de meesten zijn bereid om je te gen Sternhout te verdedigen". „Hoe zouden zij dat kunnen", glim lachte Frank. „Je kunt nooit weten; vroeger maakte men ketelmuziek om iemand in het dorp het leven ondraaglijk te maken, hoewel ik vrees dat er voor Sternhout sterkere staaltjes nodig zijn om hem van hier te verdrijven". „Het lijkt me toe dat je al te ang stig bent". „Denk je?" vroeg Joke wrang. „Zijn laatste dreigement was, om de duinpaden te blokkeren. Vader's laatste troost, een wandeling naar zee, zou van hieruit onmogelijk wor den. Sternhout wil ook niet hebben dat onze hond losloopt. Vroeger deed hij Rocky niets, maar sinds hij achter het tuinhek moet blijven, en Rocky hem daar komt uitdagen, is hij valser geworden. Kijk hem daar nu eerjs rustig liggen, alsof er niets gebeurd is". Ze streelde de hond, die heerlijk lui uitgestrekt op het zand lag. Al leen bij het horen van zijn naam spitste hy de oren. „Maar ik praat steeds over mezelf, en vergeet helemaal te vragen hoe jij het in het buitenland gemaakt hebt'', Joke, die haar zorgen helemaal had uitgepraat, voelde zich honderd pond lichter, en liet de ernstige toon va ren. „Veel gezien natuurlijk, en een hele man geworden ook". „Waar een klein duinviooltje toch zeker heel blij om is?" Joke bloosde. Vroeger noemde Frank haar dikwijls zo. Het gaf haar een prettige gewaarwording dat hij dat lievelingsnaampje niet vergeten was. Even keken ze elkaar in de lachen de ogen, maar in tegenstelling met jaren geleden, was het nu Joke die het eerst haar ogen neersloeg. De grote jongen, die zich in hun jeugd als een goedzak had laten drillen en regeren, stond daar stoer en sterk. Het was nu zijn beurt om enigszins beschermend te kijken. „Frans", zei Joke verschrikt, „ik moet naar huis. Moeder zal niet we ten waar ik blijf'. „Ik loop met je mee, vanavond zul len we samen naar jullie komen". „Samen?" vroeg Joke verrast, en voelde zich duizelig worden. Frank glimlachte. „Ik zal zo vrij zijn om mijn vriend aan jullie voor te stellen, Paul zal best in de smaak vallen en hij kan boeiend vertellen" Al sprekend waren ze de richting van Joke's huis ingeslagen. „Ik zal ook je ouders dankzeggen voor alles". „Zij zullen van geen dank willen weten. Burenhulp is hier een onge schreven wet". Ze waren bij het tuinhekje aange komen. „Tpt vanavond dan, Frank". Licht als eep veertje liep Joke op het nuis af. Dilo, nu van de riem verlost, holde haar vooruit. „Fijn kind", mompelde Frank. „Zo fris en eenvoudig". Hij draaide zich om, en bedacht dat hij nu nog steeds niet de zee had gezien. Dan nog maar eens die richting uit. Paul moest zich nog maar een ogenblik redden, want als hij eenmaal in de tuinderij teru^ zou zijn, kwam ei van wandelen niet veel meer. Opge wekt liep hij het duinpaadje weer af. HOOFDSTUK IV Tegenstellingen Joke stapte voor de deur uit haar klompen en trad de keuken, linnen. Het was een ruime, gezellig ingerich te woonkeuken. Het was er licht en fris. Een groot raam gaf uitzicht op de tuin en de bovenhelft van de in tweeën gescheiden deur stond bijna altijd open De tafel was reeds voor het ontbijt gedekt. „Laat terug, hè moeder", zei Joke. Bijna juichend liet ze er op volgen: „ik heb Frank gezien: we hebben wat staan praten Vanavond komt hij hierheen met zijn vriend". Haar moeder liep bedrijvig heen en weer. Zij was iemand die on middellijk. ieders sympathie opwek te door haar keurig uiterlijk en haar milde glimlach. Hoewel ze niet van. het dorp afkomstig was zij was in een stad grootgebracht had zij, zich volkomen aan het landelijke leven en de streek aangepast. Joke had een grote verering vpor haar moeder, en legde zich bijna altijd bij, haar beslissingen neer. „Dat is gezellig voor Frank, dat hij een vriend heeft meegebracht; Dus dan wordt het daar weer een mannenhuishouding, net als vroeger, bij oom Aai. Ik ben nieuwsgierig hoe' lang de jongemannen dat zullen vol houden". Ze deed alsof ze de plotselinge ver warring van Joke niet merkte. Het deed haar genoegen te zien dat bij de eerste ontmoeting de oude vriend^ schap hersteld was. Ze wist, dat Jo ke ondanks haar jeugdige leeftijd, de mensen gued wist te beoordelen, en was blij dat dit niet in Franks na deel was uitgevallen Ze had vele jaren zo'n beetje ovei Frank gemoe derd, en het zou haar gespeten heb ben als de oorlogsjaren voor Frank verderfelijk waren geweest. Wie zou bijvoorbeeld van Mia verwacht heb\ ben dat men haar zo volkomen ge demoraliseerd zou terugzien. (wordt vervolgd)

Leidse Courant | 1959 | | pagina 10