Groeikracht van de nieuwe Kath. Kapperspatroonsbond UIT DE OMGEVING Raad van Nieuwkoop neemt „Eensgezind" in bescherming WOENSDAG 4 MAART 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Vergadering te Leiden In de voor de Nederlandse Katho lieke Kapperspatroonsbond, afdeling Leiden en Omstreken kenmerkende collegiale sfeer werd in „Zomerzorg" ledenvergadering gehouden. Het was voor voorzitter, de heer E. M. Lange- zaal, een aangename taak een groot aantal leden-patroons te mogen ver welkomen welk gezelschap nog werd opgeluisterd door de aanwezigheid van g.a. Kapelaan Van Adrichem en bestuursafvaardigingen uit R'dam en Haarlem. De afdeling Leiden is nog zeer jong doch heeft in haar prille bestaan blijk gegeven over een grote groei- kracht te beschikken, waarvoor spr. dankbaar was. Spr. wekte op tot vol harding, grotere samenwerking met en begrip voor het bestuur. In een korte tijd is er al veel bereikt, een drachtig zullen wij nog veel wensen kunnen vervullen. Voorzitter Langezaal deed hierna mededeling van het feit, dat de heer Dofferhoff inmiddels bereid was ge vonden het penningmeesterschap op zich te nemen. Tevens werd bij accla matie het bestuur uitgebreid met mejuffr. Wisse, door het bestuur voorgedragen i.v.m. haar grote ver diensten voor de Bond. Men besprak vervolgens de moge lijkheden voor stichting van een Technische Club zoals deze al in vele andere plaatsen zijn. Hierbij tekende het bestuur aan, dat, indien dit plan t.z.t. gerealiseerd zou worden, de club alleen bestaansrecht zou hebben als werk- en oefenploeg. Na uitvoerige discussie, ondersteund door de erva ringen van vakbroeders uit Alphen, Haarlem en R'dam, werd besloten deze aangelegenheid aan te houden en door het bestuur nader te doen be studeren. Vastgesteld werd dat de Leidse afd. van „St. Cosmas" (werk nemers) in principe bereid is aan dit plan mede te werken, dit n.a.v. een voorzichtige toezegging van de mede aanwezige voorzitter dier organisatie, de heer Van Tongeren. Kapelaan Van Adrichem hield een korte geestelijke toespraak over de Vasten. Een puntigj vijf-minuten preek je over de bezinning en het per soonlijk offer. Hierna kwam het Bondscongres ter sprake hetwelk zal worden gehouden op 20 en 21 april. Het volledige be stuur zal Leiden daar vertegenwoor digen en kreeg daarvoor van de ver- NOGMAALS ACTIE PSYCHOLOGIESTUDENTEN Elders in het blad kunt u lezen dat de studentenfaculteit te Leiden geen officiële uitspraak heeft gedaan over de protest-actie van de Niops, die ge richt is tegen het aannemen van een wetsvoorstel in de Tweede Kamer. Volgens dit voorstel kunnen onder wijzers toegelaten worden tot de ex amens van de psychologie en paeda- gogie aan de universiteit. Het blijkt, intussen, dat ook de Leidse ^tudenten in de psychologie een duidelijk standpunt hebben in genomen. Zij plaatsen zich achter de actie van de NIOPS (Nijmegen) en protesteren daarbij vooral tegen het aannemen van dit wetsvoorstel in de Tweede Kamer zonder dat het request van 18 mei 1958 van 23 hoogleraren in de psychologie en de peadagogie voldoende tot zijn recht is gekomen. De Eerste Kamer bevelen zij dit request ter bestudering aan. Er waren vandaag in Leiden ook enige colleges, welke niet werden be zocht. gadering mandaat. De voorzitter gaf een overzicht van de voorstellen die op het congres naar voren zullen worden gebracht.Ook deze hadden aller instemming. Nadat de voorz. nog had herinnerd aan de door de Leidse afd. te houden kap-demonstratie (dames- en heren vak) op 7 april a.s. werd de verga dering door hem met gebed gesloten en werd de bestuurstafel ingenomen door het kappers-forum, best. uit de heren Zonne (lid hoofdbestuur en voorz. afd. R'dam), Van Tongeren (voorz. Kappersbedienden „St. Cos mas" afd. Leiden), de Zwart (secr. afd. R'dam), Willems (voorz. Bollen streek) en Van Veen (Leimuiden). Onder voorzitterschap van eerstge noemde heeft het forum vele inte ressante vragen kunnen behandelen, Voornamelijk op het terrein van lo nen, prijzen,classificatie en kosten. Van groot belang bleek hierbij de aanwezigheid van de werknemers afvaardiging in het forum, waardoor het mogelijk was de problemen van alle kanten te bezien. Unaniem was men o.a. van mening dat de oplos sing van vale noden en zorgen, bij zonder in het herenvak, te vinden is in de vaststelling van een hoger ta rief en ,voor de werknemer, een vast loon zonder fooi. De forum-leden ontvingen de dank van de vergadering bij monde van de heer Langezaal. TUINDERS VAN DE LTB SPRAKEN OVER DE EUROMARKT De kring Leiden van de Tuinders- L.T.B. houdt elk winterseizoen en kele vak-teohnische avonden, waarop een of ander onderwerp waarvoor de leden belangstelling hebben door een inleider behandeld wordt. En welk onderwerp zou men in deze tijd, zoals de voorzitter, de heer F. C. Meijer, gisteravond in de boven zaal van „De Harmonie" het uit drukte, beter kunnen bespreken dan het per 1 jan. jl. in werking getreden Euro-markt-verdrag, te meer als dit door een zo deskundig persoon de heer L. Gijsberts, economisch me dewerker van het Centraal Bureau van de Tuinbouwveilingen, van alle zijden wordt belicht vooral met be trekking tot de mogelijkheden, wel ke dit verdrag de Ned tuinbouw kan bieden. Dit verdrag is van alle zijden door kranten en tijdschriften uit en te na behandeld, doch na een korte inleiding over de totstandkoming van het verdrag, begaf spreker zich op het terrein van de tuinbouw en be lichtte op interessante wijze en ge staafd door diverse praktijkvoor beelden de situatie vóór de inwer kingtreding per 1 jan 1959, terwijl hij daarna de exportmogelijkheden van de diverse producten tijdens de aanloopperiode behandelde, want de export zal steeds de grote kurk blij ven, waarop de tuinbouw moet drij ven. Deze mogelijkheden zijn met dit verdrag voor onze tuinders veel gro ter geworden en het was de mening van de heer Gijsberts en ook van andere experts op dit terrein, dat zowel voor de glascultures als voor de natuurproducten en de conserven- industrie optimistisch verwachtingen gekoesterd mogen worden, alhoewel voor enkele producten, zoals druiven en sluitkool de concurrentiepositie ongunstiger -wordt. De lawine van vragen welke na de pauze volgde gaf duidelijk te ken nen, dat de leden met interesse had den geluisterd en de heer Gijsberts wist met deze vragen, waarvan er gesteld werden op het gebied van teeltregeling, erkenningen en keur, tot tevredenheid der aanwezigen wel raad. De heer Meyer dankte hierna de spreker voor zijn van gedegen kennis blijk gevende inleiding. De Nieuwkoopse gemeenteraad moet niet bij de gemeente met der- vervolgde de zitting met subsidie- gelijke klachten komen, maar bij de beschouwingen. De vorig jaar opge-1 aannemer, die de huizen gebouwd richte speeltuinvereniging „De Zud. heeft. Deze zou trouwens aan enkele tobt met een schuld van 1900. gegronde klachten tegemoet komen. I Advertentie) Om de aflossing daarvan te verge makkelijken had men aan de gemeen te een subsidie-aanvrage gedaan van 1000. Gezien de gezonde financiële basis van de vereniging achtte op voorstel van b. en w. de raad een bedrag van 50Ö.voldoende. De heer Bos maakte van deze aan gelegenheid gebruik om te pleiten voor speeltuinruimte in het Zuid einde. Ook de muziekvereniging „Eens gezind" vroeg ten behoeve van het onlangs opgerichte tamboerkorps, waarvoor een instrumentarium moest j B. en w. adviseren deze vergoedin- worden aangeschaft van f 1800, eengen volgens art. lOlbis vast te stel- jaarlijkse subsidie van 200. B. en j len. Op deze vergoedingen is tot dus- Ten behoeve van de inrichting van de nieuwe school aan de Berken laan en ook voor het VGLO van de meisjesschool is een bedrag beschik baar gesteld van 29.950. Vakonderwijs. Aan beloningen Voor de vakonder wijzers voor het vak vrouwelijke handwerken aan de VGLO-afdeling van de R.K. meisjesschool is over 1959 uitgegeven ƒ4.707.31, voor vak onderwijs aan de chr. school/ 5.503.77. vonden geen termen dit aan de raad aan te bevelen en adviseerden dan ook afwijzend. Zij hadden ech ter niet gerekend, dat er muziek zat in de raad, want zowel de leden Voorn, D. Pieterse als Bos bleken warme voorstanders van ons mu ziekkorps, waarin zij een kultureel belang voor de gemeente zagen. Het lid Zwart vergeleek de bescheiden aanvrage van „Eensgezind" met de belangrijke subsidies, die verenigin gen in enkele omliggende gemeen ten verkrijgen en zodoende bleek er voor b. en w. geen houden meer aan. Zij kapituleerden op wethou der Bloos na. Voorlopig vóór één jaar wordt de subsidie toegekend. Tenslotte verkregen ook de to neelverenigingen van Noorden en Nieuwkoop van de LTJ op gelijke basis van andere toneelverenigingen een subsidie van ƒ35.per uitvoe ring, met een maximum van 100. Onbewoonbaarverklaringen. De raad ging akkoord met het voorstel de woningen Zuideinde 86, 88 en 135, alsmede de woningen Dorpsstraat 79 en 83 voor verdere be woning ongeschikt te verklaren. Op voorstel van b. en w. krijgen een viertal gemeentewerklieden, die al meerdere jaren in dienst van de gemeente werkzaam zijn, een vaste aanstelling. Het zijn J. Eijs, D. Klerks, H. Vermey en J. de Wit. De raadsleden hadden klachten ont vangen uit het uitbreidingsplan over wateroverlast in tuinen, op paden en zelfs onder een vloer. De heer Buijs, gemeente-architect, ontzenuwt de meeste van deze klachten, na een in gesteld onderzoek. Bovendien, men Spr. hoopt op gunstige perspectieven I door de Euromarkt, maar er zijn toch „Doesburg". Ter gelegenheid van 0ok punten aan te wijzen die deze LEIDERDORP het 20-jarig bestaan van de Buurt- J hoop verzwakken, vereniging „Doesburg", zal op vrij- Hierna verkreeg de heer C. Gelein dag 6 maart een jubileum-feestavond het woord voor de behandeling van gegeven worden in het Dorpshuis. Aanvang 8 uur. TER AAR Ledenwerfactie KVP. De grote ledenwerfactie van de KVP die giste ren werd gehouden, leverde voor de afd. Ter Aar een ledenwinst op van 156. Voorwaar een mooi succes voor een .afdeling, die toch reeds een flink ledental heeft. Maar nog zijn niet allen gewonnen. Misschien zien de achterblijvers alsnog in, dat ook hun lidmaatschap nodig is om een sterke katholieke invloed te behouden in ons vaderland. Het is nog niet te laat. BLOEMISTENVAKKRING LTB. De eerste jaarvergadering van de bloemistenvakkring Ter Aar en Om streken genoot een' grote belangstel ling. Vele kwekers waren gisteravond in café Bos te Papenveer aanwezigvoldoen aan de eisen die men stelt, toen de voorzitter, de heer N. A. Hoo- j want men wil waar voor zijn geld, gervorst, de vergadering opende met I Verder sprak de heer Gelein nog over een welkomstwoord tot de leden ende kassenbouw en de druppelbevloei- het onderwerp: „de bloementeelt in het algemeen". Deze causerie werd gehouden met lichtbeelden. Spr. wil de vooral wijzen op de kwetsbaarheid van de bloemisterij en de naar zijn J zitter, dat deze zich wel herkiesbaar nanciële verslag uit. Er viel een batig saldo te vermelden. De heer J. Leli- veld deelde mede dat de controle commissie alles in orde had bevonden. Het jaarverslag van de secretaris, de heer P. Van Smoorenbürg, memo reerde de oprichting van de kring en de activiteiten die in dit eerste jaar werden ondernomen. Het ledental was van 135 gestegen tot 168. De be drijf suitkomsten gaven geen reden tot ontevredenheid De verkiezing gaf enige deining. De voorzitter N. A. Hoogervorst was af tredend. Naast hem was er ook een candidatenlijst ingediend van de heer T. den Haan. Dit was voor de heer Hoogervorst een reden om zich terug te trekken. Enkele leden oefenden enige druk uit op de aftredende voor ver bij voorschot betaald aan het bestuur van de meisjesschool 2.866,26 en aan de chr. school 5.118.12. De heer Markman dringt er, nadat de raad akkoord ging, de nog ontbrekende bedragen zo spoe dig mogelijk uit te keren. De wegen in Achttienhoven: de Haakse Meent, de Voorhaakdijk het Nachtegaalspad zijn zo slecht, dat er talrijke klachten binnenko- Daf-club in oprichting Nieuwkoopse secretaris Drie toekomstige „DAF-600-berij- ders", of althans personen, die dat hopen te worden, de heren C. J. Ham, hoofd van een blo-school in Enschede B. Biersma te Hilversum en D. Zwart, Nieuwveenseweg 10, te Nieuwkoop, hebben besloten een „DAF-club" op te richten. Laatstgenoemde heeft voorlopig de functie van secretaris penningmeester op zich genomen. Men is van plan als maandblad een clubblad uit te geven; onafhankelijk van het bedrijf en de bedrijfsorganen, jaarlijks een of meer rally's eri ster- ritten te organiseren en een jaarlijkse ietwat feestelijke ontmoeting van de leden. De DAF is over dit voornemen ingelicht en heeft tegen de opzet geen bezwagr, aldus de initiatiefnemers. WOUBRUGGE e oogst van de straat Gevon den: rode sjaal, gebreide sjaal, da messjaal, gebreide handschoenen, hoofddoek, portemonnaie. Verloren: enige wanten, dames handschoen, poederdoos. Inlichtin gen postcommandant rijkspolitie. NIEUWVEEN Eerste -prijs Mej, P. Vogelaar, alhier, behaalde de eerste prijs op het kapstersconcours van de Kring AmsterdamAmersfoort. ZOETERWOUDE <D°n?) DOS Het is de eerste keer in de geschiedenis van DOS, dat het zijn patroonsfeest zal gaan vieren. Dit grootse evenement za] plaats vinden op zondag 8 maart a.s. 's Morgens om 9 uur zal er tot intentie van de leden een H. Mis opgedragen worden in het Graalhuis, daarna gaan we gezellig ontbijten in het Don Bosco- huis. Om kwart over acht 's avonds wordt in het Don Boscohuis een spannende film vertoond. ZOETERWOUDE Toen de laatste van de twintig de aftredende functionarissen mevr. Van Leeuwen-v. d. Wiel en mevr. Borst-Adegeest beiden bij acclamatie herkozen*. Tenslotte werd de volgende bijeen komst bepaald op 7 april. Op deze avond spreekt mevr. Segboer-Asper- slag over de sexuele opvoeding. Na het beëindigen van de belangrijke delen van deze avond bleef men nog geruime tijd bijeen. Kerkenbouwcollecte. De katholie ken van Zoetermeer hebben naar best vermogen hun bijdrage geschonken voor de kerkenbouw in het bisdom. Het werd een topcollecte van niet minder dan 1525. LEIDSCHENDAM K.V.P.-bezinning. In de stijl vol vei'sierde grote zaal van het pa tronaatsgebouw aan de Damlaan heeft de plaatselijke afdeling van de K.V.P. een bezinningsavond gehouden over de a.s. verkiezing voor de Tweede Kamer. Eerste spreekster was het Eex-ste Kamerlid mevrouw Luyckx Sleiffer uit Amsterdam, die op dui delijke wijze betoogde dat het ver kiezingsprogram van de KVP volko men is afgestemd op de christelijke beginselen welke een leidraad moe ten zijn bij de sociale inzichten. Vervolgens besprak zij de verkie zingsleuzen van de KVP. Met duide lijke taal toonde de spr. aan dat de KVP de partij is van en voor het ge hele volk. Tweede spreker was de partij - voorzitter van de KVP, mr H. W. van Doorn. De koersveranderingen van VVD en PvdA getuigen niet van een goed gefundeerde politiek. Met alle gerustheid kan daar tegenover de po litiek van de KVP geplaatst worden, welke zonder enige twijfel in alle op zichten vooruitstrevend is. Met een aansporing dat ook de vrouwen van Leidschendam volle medewerking zullen verlenen om de KVP te steu nen in de wachtende strijd in de volksvertegenwoordiging besloot spr. zijn redevoering. Het Stompwijkse fanfarekorps zorgde op voortreffelijke wijze voor de muzikale omlijsting van deze propagandavergadering. men. Deze wegen zijn onlangs door Pr?p"Aa1«°ff(". de gemeente in onderhoud overgeno men. Voor 3600 ziet de gemeente- architect kans ze weer behoorlijk begaanbaar te maken, hetwelk wordt goedgevonden. Daar men in ruim twee maanden niet heeft vergaderd was het te ver wachten, dat er voor de rondvraag veel animo -zou bestaan. Deze verwachting kwam uit. De heer H. Pieterse vroeg opknappen van de bermen te Nqorden. De heer D. Pieterse informeerde naar de te plaatsen geysers in de woninger. aan het Vlietpark, alsook naar het uit breidingsplan te Noorden. De ant woorden hierop waren voor vragen steller echter weinig bevredigend. De heer Markman drong aan op materiaal voor sneeuwopruiming, gezien ervaringen in de afgelopen winter. Er is al besloten een sneeuw- opruimer aan te schaffen. Raadslid H. Bos had klachten over onjuiste spanning op het lichtnet in het Zuid einde. Zal onderzocht worden. De heer N. Zwart had zich verwon derd over de verhoging met 20 pet. van de tarieven door Lugdunum. Naar aanleiding daarvan ontspon zich een uitgebreide gedachtenwis- seling over deze N.V. Meerdere le den waren voorstanders van aanslui ting bij het Provinciale net. De heer L. Stoppelenburg infor meerde naar de tandverzorging voor de schooljeugd, nu Ter Aar zich uit de samenwerkende gemeenten heeft teruggetrokken. Deze zal desondanks toch doorgaan. De heer A. v. Dam vroeg naar het overpad langs het postkantoor. Hier mee zal spoedig begonnen worden. Hierna sloot burgemeester Van der Weijden de vergadering. AARLANDERVEEN Schaken Onderlinge competitie. M. v. DijkP. Hoogeboom 10; Joh. v. 't NietG. v. Doorn 01; D. de GraafL. den Braber 10; B. OskampB. Boekenstein afgebr.; J. de JongJ. Kroon 10. Bekerwed- mening te smalle basis waarop werkt wordt. Het zijn hoofdzakelijk enkele teelten als anjers, rozen, fre sia's enz. waartoe men zich bepaalt. Ook liet spr. een waarschuwend woord horen over het z.g. achter de markt aanlopen. Men moet zoeken naar soox-ten van bloemen die de teelten kunnen vervangen die het niet meer doen. En proberen met soorten aan de markt te komen die men elders niet teelt. Belangrijk is ook aan te voeren op de meest gun stige tijd. Tevens moet men erop be dacht zijn uitstekende kwaliteit te leveren om te kunnen meedoen in de concux'rentie met landen waar men goedkoper kan produceren. Men moet zich met een bijzonder welkom richtte tot de geestelijk adviseur, pater C. Peterse O.Carm., de vertegenwoordi ger van het Rijkstuinbouwconsulent- schap, de heer J. den Haan, en de spreker van deze avond, de heer C. Gelein. ing. Aan de hand van kleuren-dia's werden verschillende soorten orchi- deeën besproken die zeker het telen waard zijn. Na deze intei'essante verhandeling deed de voorzitter mededelingen be treffende teeltrechten naar aanleiding Bij een terugblik op het voorbijevan besprekingen op de vorige ver jaar stelde de voorzitter vast dat de gadering. De heer F. Sassen gaf hier- financiële resultaten zich hadden ge- over ook nog andere inlichtingen, handhaafd. Hierbij is wel als oorzaak Verder werd nog medegedeeld dat aan te wijzen de uitbreiding. Voor jonge-kwekersvergunning kan wor- Ter Aar bedroeg de omzetstijging den aangevraagd in het jaar waarin twee ton. Als men met de uitbreiding men voor 1 augustus 24 jaar wordt, rekening moet houden dan is het te- Ook volgden mededelingen over be kort om van betere bedrijfsresultaten sluiten van de vakbondsvergadering te kunnen spreken. Bovendien wor- inzake teeltuitbreiding, den de exploitatiekosten steeds hoger. De penningmeester bracht het fi- zou stellen. De heer Hoogervorst meende, dat er een andere stroming was en wilde de jonge candidaat ver kozen verklaren. Tenslotte stemde hjj er toch mede in, dat men er dan maar i om moest stemmen. De uitslag was, dat de heer T. den Haan gekozen werd. Deze nam de benoeming aan. De verkiezing van een nieuwe voor zitter-bracht een flinke meerderheid voor de heer M. Keijzer, die voor één jaar deze functie wilde aanvaarden. De leiding ging hierop over naar de nieuwe voorzitter," die de heer Hoogervorst dankte voor het geen door hem voor de bloemistenvakkring was gedaan. Bij de rondvraag werden stemmen gehoord die het niet eens waren met de houding van het bestuur ten aan zien van teeltuitbreiding, vooral voor kleine kwekers. Andere daarentegen stelden dat uitbreiding de ondergang zou betekenen voor de kleine kweker. De inzichten hierover verschilden. Men kon verlangens beluisteren naar een streven door het bestuur om mo gelijkheden tot uitbreiding te verkrij gen voor jonge en kleine kwekers. De bestaande toestand is al oud en er is te weinig voor deze groepen ge daan. De voorzitter wilde zijn visie huis de resultaten van hun actie ter tafel hadden gebracht, was er een opgetogen stemming; weer 100 nieu we leden voor de KVP. Als men in aanmerking neemt, dat bij de blik semactie in 1954 500 en bij de her haalde actie in 1957 100 nieuwe le den zijn aangeworven, mag zeker gesproken worden van een groot succes. Het ledental van de KVP is nu gestegen tot 1130 leden. De actie was door de voorzitter, de heer A. J. van der Poel zeer doeltreffend voor bereid. Op 170 adressen waren 300 katholieken die nog geen lid waren schriftelijk verzocht zich alsnog te laten inschrijven; 33% heeft zich nu laten bewegen. De bestuursleden zul len alsnog trachten de personen, die niet thuis waren, of die hun beslis sing in beraad hielden, door een laatste bezoek voor de KVP te win nen. WOUBRUGGE Veilig Verkeer. De plaatselijke afdeling van de Vex-eniging voor Vei lig Verkeer hield onder leiding van de consul, de heer K. van Keeken, maandagavond een propagandabij- eenkomst in het Oude Raedthuys. De leider van de verkeerscursus, wacht meester 1ste klas J. Bib, wees op de toename van het aantal verkeerson gevallen jaarlijks en wees op de mo gelijkheden, deze te beperken. Hier na werden de diploma's uitgereikt aan de geslaagde cursisten. Dit wa ren de dames: M. C. van Beek, A. N. In verband met vele verzoeken tot na-inlevering van oude zilveren rijksdaalders .deelt het ministerie van financiën mede, dat van 16 maart tot en met 18 april a.s. hiertoe als nog gelegenheid zal worden ge geven. Omwisseling kan geschieden bij alle postkantoren en poststations en bij de kantoren en agentschappen van de Nederlandsche Bank N.V. succesvol op het bekende toneelstuk: „De beste jaren van ons leven". Speciaal vielen op door hun knap spel de heer N. van 't Wout als ser geant Al Stephenson en mevrouw Zoutman als de verloofde van ma troos Wermels, de verlamde matroos, goed vertolkt door de heer W. van strijd: H. J. v. HartenTh. Leliveld Veen. De regie berustte bij de heer 01. J. Stuiven berg. KORTE golf In de afgelopen nacht is te Eestrum in Friesland het café van de heer Van Dijk geheel in de as ge legd. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor en de schade wordt vrijwel geheel door de verzekering gedekt. De brandweer uit Bex-gum kon niets uitrichten. In de schuur werden o.a. drie vrachtauto's van het expe ditiebedrijf, dat door d? heer Van Dijk wordt geleid, een prooi der vlammen. Doordat een hond een stoel met kleren heeft omgegooid tegen een brandende kachel is gisternacht brand ontstaan in het huis van de heer J. Griep aan de Rijksweg te Bruinisse. Het houten huis is geheel afgebrand. De twee gezinnen die er in woonden, konden zich gewekt door het geblaf van de hand bij tijds in veiligheid brengen. De brandweer kon de aangi-enzen- de bedrijfsgebouwen van de beton- fabriek van de heer Griep behouden. Een Amerikaanse schoolbus met T. Peters—Doelman, N. Verwoert en zestig negerkinderen is dinsdag bij G. de Haan. Verder de heren: G. i Tifton over de kop geslagen en in een Boogaard, A. Peters, G. van Raven- vijver gereden. Negen kinderen ver horst, J. J. A. Schijf f, C. B. van Har- dronken: tien kon men met kunst ten, J. van Oostende, P. G. Verkade matige ademhaling nog weer bijbren- en J. Terhorst. gen. Na de pauze voerde het toneelge-1 Een botsing tussen een autobus zeischap DIO uit Alphen a. d. Rijn) met 35 inzittenden en een vrachtauto KATWIJK Ongevallen In de Tulpstraat, bij de Molenweg, stak een zes jarig meisje plotseling de weg over. Ze liep hierbij tegen een juist passex*en- de bromfiets op. Beiden kwamen te vallen waax-bij het meisje ernstig aan het achterlxoofd werd gewond en naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden moest worden vervoerd. De bromfietser kwam er goed af. Een dame beging de onvoorzichtig heid om de deur van haar, auto te openen zonder op het verkeer te let ten. Een passerende wielrijder bot ste tegen het geopende portier op en viel. Het bleef bij een vernielde fiets en een beschadigde auto, maar het had erger kunnen zijn. STOMP WIJK Contact-avond. Op donderdag 5 maart a.s. wordt er een contact- op deze zaak niet geven. Hij meende avond voor de jongeren gehouden bij wel dat het bestuur ernstige studie zal moeten maken hoe het standpunt zal moeten zijn. Nog enkele andere punten werden aangesneden en op merkingen gemaakt. Daarna volgde sluiting van deze soms wel gewogen vergadering. de heer Van Geylswijk. Al degenen, die een uitnodiging hebben ontvan gen worden verzocht om 8 uur aan wezig te zijn. Het bestuur van de organiserende vereniging L.T.J. stelt een prima pro- gramma in het vooruitzicht. Lezing „Tussen Rome en Parijs". Wethouder J. ten Heuvelhof (Prot. Chr.) zal maandag 9 maart a.s. in café Geijlswijk voor de leerlingen van het algemeen vormend onderwijs een voordracht houden onder de titel „Tussen Rome en Parijs". Daar de godsdienstcursus voor de 18-jarigen ook op maandag wordt gehouden heeft pastoor besloten die avond geen cursus te geven opdat allen de voor dracht van de wethouder kunnen vol gen. ZOETERMEER K.A.V. Gisteravond hield de K. A.V. haar jaarvergadering in het pa rochiehuis. De secretaresse gaf in haar jaarverslag een gedetailleerd overzicht. Het hoogtepunt van het seizoen was zeker de viering van 't eerste lustrum in de maand septem ber. De penningmeesteresse had een klein batig saldo. De voorzitster, mevr. Smit-Gouweleeuw, deelde mede, dat de bid- en boetedag van 25 maart zo opgesteld is, dat de ge hele dag door een der leden in de kerk aanwezig zal zijn om te bidden. Een nieuw actiepunt is oprichting van een toneelkern, die onder lei ding van mevr. Boortman zal staan. Bij de bestuursverkiezing werden heeft dinsdag nabij Portazar in Mid- den-Mexico aan 27 mensen het leven gekost. Door de botsing ontplofte de benzinetank van de bus, waardoor het voertuig in brand vloog. Marktberichten LEIDEN, 4 maart. Groente. Ap pelen 17, andijvie 84—111, kroten 6, kroten gekookt 17—25, boerenkool 531, rode kool 1315, gele kool 1213, prei 1625, rabarber 6275, spinazie 3.50—4.40, stoofsla 70—1.30, spruiten A 18—42, idem B 17—48, uien 213, waspeen 1630, winter peen 3—8, witlof 10—69, per 100 kg; knolselderij 817, sla A 28—33, idem R 1726, per 100 stuks; peterselie 11—11.30, selderij 3—10.60, p. 100 bos. WOERDEN. 4 maart. Kaas. Aan voer vijf partijen. Notering 2.18 2.25. Handel kalm. RIJNSBURG. 3 maart. Bloemen. Tulpen: Queen of the Night 1.30—1.40, Snowdon 1.251.40, Prunus 1.45 1.60, Apeldoorn 1.802.10, Cordell Huil 1.401.55, Demeter 1.101.25, Copland 801.20, White Sail 1.00 1.20, Wintergold 75—90, Paul Richter 1.00—1.20, Albino 1.20—1.25, Camp- fire 1.251.55, Carrara 1.001.10, Gen. de Wett 1.00—1.10, Delize 70— 85, v. d. Eerden 70105, Oriënt Ex press 1.551.65, Prins van Oostenrijk 8590, Oranje Nassau 7580, Edith Eddy 6595, Golden Harvest 75 1.15, Hergraze 7590, Pac Blossom 80—90, Mr. v. d. Hoeff 75—95, Elec- tra 7085, Blauwe druifjes 3443, Freesia 7585, Narcissen: Laur. Kos ter 3846, Golden Harvest 7080, King Alfred 70—80, Geranium 50— 60, Helios 5565, Poetaz l'Innocence 4047, Carlton 7090 alles per bos.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 3