R IJ N S REEK WOENSDAG 25 FEBRUARI 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 ALPHEN AAN DEN RIJN RAAD STUKKEN. De n.v. „Alpha" verffabriek v/h fa. gebrs. Klaverweiden te Alphen a. d. Rijn wenst voor de bouw van een nieuwe fabriekscomplex, van de ge meente aan te kopen een perceel in dustrieterrein aan de Van Foreest- laan, nabij de rijksstraatweg Leiden Utrecht, groot ongeveer 7600 m2. De huidige fabriek is gevestigd aan de Wilhelminalaan. B. en W. stellen de raad voor de verkoop te baseren op een grond prijs ad 12.50 per m2, waarmede de directie van genoemde n.v. zich accoord heeft verklaard. Blijkens de plaatsgehad hebbende aanbesteding komt de aanleg van de Jacob Catsstraat, het doortrekken van de Da Costastraat in oostelijke richting en het aanleggen van een gedeelte van de Marnixstraat duur der uit. Voor deze werken werd eer der een crediet ad 41.400 verleend. B. en W. vragen thans nog een be drag van 18.600. Voor de voorbereiding van het plan tot de aanleg van een industrie haven werd eerder 55.000 beschik baar gesteld. Nadien verleende de raad voor de uitvoering van een ge deelte van dit project een bedrag van 450.000. De werkelijke kosten van het ge heel worden thans geraamd op 1.825.000. B. en W. vragen thans nog een aanvullend crediet ad 1.320.000. BOERENLEENBANK. Tijdens de dinsdagavond in hotel „Toor" gehouden, drukbezochte jaarvergadering van de Coöp. Boe renleenbank heeft de heer B. Lem- kes, na 28 jaar de leiding te hebben gevoerd, afscheid genomen als voor zitter. De heer Lemkes zei zijn functie met plezier te hebben waargenomen en het werk voor de bank te hebben gezien als een aangename afwisse ling van ziin drukke dagelijkse bezigheden. De heer Lemkes dankte de oud-directeur, de heer P. J. Lief hebber. die mede aanwezig was, diens opvolger de heer A. Pool als mede het personeel der bank voor de meest aangename betrekkingen. In de vacature van de heer Lemkes is voorzien door de verkiezing van de heer D. C. Joha. Voorts heeft de heer A. den Ouden sr. wegens het bereiken van de ge- eigende leeftijdsgrens bedankt als lid van de raad van toezicht. In zijn vacature is gekozen diens zoon, de heer A. den Ouden jr. Het officiële afscheid van de beide afgetreden heren vindt in het najaar plaats, geliiktijdig met de viering van het 60-jarig bestaan van de bank. De secretaris, de heer J. A. Wol- merstet schonk in zijn jaarverslag enige aandacht aan de economische ontwikkeling in het jaar 1958 in het algemeen en ten aanzien van de land- en tuinbouw in het bijzonder, vervolgens aan de financiële ontwik keling van het bank- en geldwezen, meer speciaal t.a.v. de boerenleen banken en aan de gang van zaken in de eigen omeeving en aan de gang van zaken bij de pl. bank. De betalingsbalans gaf in 1958 een aanmerkelijk beter beeld als voor gaande jaren. Het dekkingsDercen- tage steeg van 75% in 1957 tot 89% in 1958; de export steee met 4%, de imDort daalde met 12%; de geld markt werd veel ruimer; de rente daalde aanzienlijk: de promesse-dis conto van de Ned. Bank van 51/» tot 3'/s, op de kanitaalmarkt van rond 6% tot bijna 4'/t%. Door de gezamenlijke boerenleen banken werden rond 38.000 ieugd- spaarcontracten afgesloten. Het to tale inleggerstegoed bii de Centrale Bank bedroeg begin 1958 op spaar rekening 1.720 milj., ultimo 1958 2.038 milj. De spaargelden bij de pl. bank stegen van 2.852 000 aan het begin van 1958 tot 4.335.000 aan het ein de daarvan. Een begin is gemaakt met de organisatie van de z.g. school- spaarbank. Het bedrijfsresultaat van de bank (vorig jaar 10.325 winst; dit jaar 1.666) onderging een veimindering we°ens onkostenvermeerdering. Er kon het afgelopen jaar 13.740 méér worden gereserveerd ^voor diverse doeleinden (v. j. bedroeg het totaal bedrag reserves 186.800 in 1958: 200.540). Het aantal spaarrrekeningen is in 1958 met 270 gestegen en bedraagt thans 2492; de omzet steeg met 2.835.000 tot 20.191.000. Het aan tal leden nam met 3 toe en bedraagt nu 451. Gememoreerd werd het heengaan van de directeur, de heer P. J. Lief hebber, na gedurende 35 jaar op voorbeeldige wijze de bank te heb ben gediend, alsmede het vertrek van mei. G. Janssens, die negen jaar als boekhoudster bij de bank werk zaam is geweest. Gewezen is op de benoeming van de heer A. Pool als opvolger van de heer Liefhebber en mei. Zwartjes van mej. G. Janssens. Na enige toelichting van de voor zitter heeft de vergadering stilzwij gend haar goedkeuring gehecht aan de balans. De heer Joh. C. Vink werd benoemd tot lid v*tn de Financiële Commissie. Op voorstel van het bestuur ver leende de vergadering haar goed keuring aan de naamsverandering van de bank in: Coöp. Boerenleen bank „Raiffeisenbank Alphen a. d. Rijn", zulks om verwarring met de Eindhovense Boerenleenbank te voorkomen alsmede om waardering uit te drukken voor de stichter van de Utrechtse Centrale Boerenleen bank. De rente voor 1959 werd als volgt vastgesteld: spaarrente 3%; spaar rekening 1 jaar vast 3^%; jeugd- en bedrijfsspaarcontracten 3'/j%; reke ning-courant 1%; debetrente varië- rend van 4 VK514%; hypotheekrente op ca. 4yt%. Blijkens mededeling van de voor zitter zal het blanco crediet, nu maximaal 3.000 af te lossen binnen een jaar en in hoofdzaak bestemd voor de land- en tuinbouw, voorlo pig zeker niet worden verruimd. Als bijzonderheid deelde de heer Lemkes nog mee. dat overwogen wordt om de heer Spijker, boekhou der der bank, die tot dusver in Bo degraven woont, een woning te be zorgen, zo mogelijk in plan „West" te Alphen aan den Rijn en in zijn huis de mogelijkheid open te stellen voor leden voor het afhandelen van zaken van de Boerenleenbank, zulks om de leden desgewenst een lange rit naar het bankgebouw te bespa ren. Dammen De vierde ronde om het damkampioenschap van Alphen leidde tot het volgende resultaat: hoofdklasse, groep 1: S. Koopman C. v. d. Vlist 1—1; J. Beider—J. Vro lijk 02. Groep 2: M. v. d. TolJ. Nollen 02; A. BruntA. v. d. Ent 11. Eerste klasse, groep 1: Verde- gaalJ. Aslander 02; A. Rooden- burgP. H. Spek 2—0. Groep 2: D. Ravensbergen—J. v. Oeveren 0—2; F. FilippoH. Oudshoorn 02; D. v. EikC. v. Diggele 20. Proefvaart motorkotter De mo- torkotter IJm. 65 „Frank", gebouwd voor de heer K. Rote Pzn te War mond, h.o. Rederij Klaas junior te IJmuiden op de scheepswerf „De Vooruitgang" van D. en Joh. Boot n.v. te Alphen heeft met goede resul taat de proefvaart gemaakt. Het schip is de eerste van een serie van drie stuks voor dezelfde onderne ming dat is ingericht voor de trawl- visserij en dat de afmetingen heeft van 25,39 m. lengte, 6,20 m. breedte en 3.10 m. holte. Het schip is voor zien van een „Industrie" dieselmotor 250/275 pk en „Samofa" hulpmotor 20 pk. Geboren: Marianne dr van A. Blanken en T. Koetsier; Cornelis zn van L. de Rijk en J. M. Snijders; Gijsbertus Jozef zn van G. 'T. Hoo- genboom en A. M. Houdijk; Helga dr van H. Zwertbroek en G. C. van Graas; Wilhelmina Johanna Helena dr van L L. v. d. Post en E. C. M. van Veen; Maria Aleida dr van G. H. Habers en E. M. M. Scholten; Arie Cornelis Johannes zn van J. van Gu- lik en M. J. v. d. Brand; Robert Ri chard zn van J. H. Spelt en L. De- del. Ondertrouwd: Teunis van Sprang 27 jr en Maria H. J. van den Hoek 25 jr; Cornelis M. Loedeman 28 jr en Sytske Bosman 25 jr; Willem de Gans 25 jr en Jacoba Bode 21 jr. Getrouwd: Johannes Sloos en Jan na W. Penthum; Cornelis Eijgenraam Saapje van der Hoek. Overleden: Anthonia v. d. Hoek 57 jr; Johannes Antonius Pieters 87 jr; Hendrikus Engelbertus Maria van Egmond 22 mnd; Jan Spruitenburg 88 jr. BOSKOOP Geboren: Aaltje Adriana Hen- drica dr van M. J. van Oosterom en J. Rijfers; Cornelis zn van M. Ver beek en M. Vis; Anna Cornelia Ma ria dr van A. P. M. Wognum en C. M. Verlaan; Ruth Johanna dr van A. J. Bos en W. J. Spaargaren; Ro land Emile zn van J. A. Kuit en J. A. Koster; Arie Arnout zn van J. A. Kuit en J. A. Koster. Ondertrouwd: J. T. F. A. Farret en N. Falls; J. G. L. Komen en J. C. v. Vliet; W. van Es en J. G. Groene- veld. Gehuwd: L. D. Hoff en A. Visscher; A. Blanken en I. E. van Klaveren. Overleden: M. M. Benschop; W. Smit. Gevonden voorwerpen. Zwarte ball-point; zetmes; bankbiljet van 10,1 pak yK kg) koffie; 6 x 1/10 kg koffie; 5 x 1/10 kg thee en 6 x 1/20 kg thee; diverse wanten en handschoenen. Inlichtingen bij de Rijkspolitie op zaterdag tussen 14 en 16 uur. HAZERSWOUDE HONGAARS HUWELIJK Het was voor de familie Szabo een belangrijke dag, want een van de dochters, Irea trad in het huwelijk met Istvan Dobronyi, uit Leiderdorp. De familie Szabo is tijdens de op stand in Hongarije gevlucht en in onze gemeente terecht gekomen, waar zij een eigen woning heeft ge kregen. Het huwelijk werd 's mor gens ten raadhuize voltrokken, waar na des 's middags de kerkelijke be vestiging in de Ned. Herv. kerk volg de. De dienst werd geleid door ds. Istvan Tüski, Hongaars predikant te Utrecht. Voor dit huwelijk bestond veel be langstelling. Ds. Chr. v. d. Leede, hervormd predikant alhier, overhan digde het bruidspaar de gezinsbij bel. De dienst werd o.m. bijgewoond door burgemeester en mevrouw Den Hollander. Geboren. Marcellinus P. Th., z. v. P. M. v. Rijn en A. Mei'er. Jacoba A. M., d. v P. G. Kraan en A. P. M. v. d. Haas. Maria C., d. v. P. J. Boo- gaarts en C. Vergunst. Getrouwd: H. S. Mens, oud 25 jr. en A. C. Bos oud 23 jr. I. Dobronyi, oud 24 jr. en I. Szabö oud 18 jr. LANGERAAR L.T.B. Naast de zakelijkheid van een jaarvergadering was het gister avond in het parochiehuis een leer zame bijeenkomst voor de tuinders. Degenen die gekomen waren hebben heel wat wetenswaardigs te horen ge kregen van de heer J. Veen, assistent bij het Rijkstuinbouwconsulentschap Amsterdam, die actuele punten in de tuinbouw besprak. De voorzitter, de heer J. Th. Vol- gering, verwelkomde achtereenvol gens de G.A. pater C. Peterse O.Carm, de heer C. Hoogervorst, directeur van de veiling, de heer G. Eibers, hoofd van de r.-k. lagere Tuinbouw school, de heer J. Veen en de verdere aanwezige leden. De voorzitter liet de gedachten even terug gaan naar het afgelopen jaar, en constateerde dat de financiële uitkomsten over het geheel geen onbevredigende indruk gaven. De omzetten van de groenten zijn wel ongeveer gelijk gebleven aan vorig jaar. Door uitbreiding en toe name van glas zou er een verhoogde omzet moeten zijn, dus zo bezien zou er sprake kunnen zijn van achteruit gang. De koude-grondteelt heeft ech ter een onbevredigende uitkomst ge geven. Ook de bloemisterij gaf een bevredigende uitkomst. Het overleden lid Ant. Pieterse werd herdacht en voor zijn ziele- rust gebeden. Ook zal een H. Mis worden opgedragen voor hem, en het is de bedoeling dat dit voortaan voor ieder overleden lid zal worden ge daan. Voorts deelde de voorzitter mede, dat er een nieuwe C.A.O. is afgeslo ten. Voor de inhoud kan men Boer en Tuinder raadplegen. Ook werd een mededeling gedaan betreffende de inning der contributie. Om voor de aftrek van het Landbouwschap in aanmerking te komen zal de contri butie voor 15 april betaald moeten zijn. Wie betaalt via de veiling be hoeft niets te veranderen. De overi gen zullen per post een contributie kwitantie krijgen aangeboden. De secretaris, de heer P. J. v. d. Hoorn, gaf in het jaarverslag een te rugblik op het afgelopen jaar met betrekking tot de tuinbouw. Het le dental was vooruitgegaan van 173 tot 184 leden. Penningmeester P. Hoogervorst kon in het financiële verslag melding maken van een batig saldo. Namens de commissie voor kascontrole deel de de heer C. van Zaal mede dat alles in orde was bevonden. De aftredende bestuursleden J. Th. Volgering, P. Hoogervorst en P. van Smoorenburg werden bij acclamatie herkozen. De geestelijk adviseur sprak een opwekkend woordje waarin hij de georganiseerden nog eens op het hart wilde drukken de grote verantwoor delijkheid die zij hebben. Door de voorzitter werd nog een kort resumé gegeven van de inhoud der rede welke de g.a. van de K.B.T.B. had gehouden. Vervolgens was het woord aan de heer J. Veen. Allereerst werd ge sproken over grondbewerking. Ver schillende mechanische gereedschap pen die kwamen en weer gingen wer den genoemd. Uiteindelyk is het ou derwetse spitten met ae graaf het doelmatigst. Vervolgens sprak de heer Veen over grond-analyse, over organische en andere meststoffen, waarbij de aandacht ook gevestigd werd op het nut van bagger voor het land. Een ernstige waarschuwing werd gegeven tegen het verontreini gen der sloten door er de afvalstof fen in te werpen. Zo gemakkelijk komt er besmetting via het water. Hierdoor ontstaan ziekten in tuin bouw en bloemisterij. Vervolgens be handelde spr. zieke kasgrond, drai nering op put, groeibeheersing, luch ting van de kas in verband met tem peratuur en luchtvochtigheid, bestrij ding van kurkwortel bij tomaten, en teeltplan. Van de gelegenheid tot vragen stellen werd vrij druk ge bruik gemaakt. De voorzitter dankte de heer Veen voor zijn leerzame besprekingen en hij hoopte, dat het voor de tuinders practisch nut zou opleveren. Hierna sloot hij de vergadering. LEIMUIDEN K.V.P. De zondag gehouden col lecte ten bate van de K.V.P. heeft in deze parochie opgebracht 172, Schapenverkoop. Volgens een advertentie in dit blad van zaterdag wordt aangekondigd, de jaarlijkse verkoop van schapen van het r.k. Kerk- en Armbestuur. Zoals gewoon lijk zijn er ook dit jaar weer onge veer 30 terwijl ook 30 schapen ver kocht worden die de veehouders verzorgd hebben ten bate van de L.T.B. De verkoop wordt gehouden op donderdag 26 februari nam. 2 uur op het erf van C. A. Langeslag. Stille Omgang. In het café van de heer J. Keijzer kwamen de leden van het Genootschap Stille Omgang bijeen. Wegens ziekte van voorzitter Th. Heuzen berustte de leiding bij de heer J. l'Ami die 25 leden veel te gering noemde voor zo'n grote af deling. Voor de 2 overleden leden in 1958 n.l. A. Broekhuizen en C. M Rijkelijkhuizen werd gebeden. Door omstandigheden werd de agenda ge wijzigd en door de heren C. A. Beuk en J. L. v. Velzen de rekening van de penningmeester nagezien met goed resultaat. Hierna presenteerde pen ningmeester C. J. v. Berkel het fi nancieel verslag. Batig saldo 59,35 Geldelijk bezit op 1 jan. van dit jaar 159,49. De geestelijk adviseur pater Poel zette hierna op verzoek van de voor zitter nogeens uiteen de bedoeling van de bedevaart. De bestuursleden Th. Heuzen, C. Cozijn en C. J. v. Berkel waren deze keer aftredend. Op verzoek van de vergadering werden allen bij accla matie herkozen. De heren Cozijn en v. Wieringen deden nu enkele mede delingen van de Centrale vergadering die zij bezocht hadden. Om aan de wensen van vele leden te voldoen heeft het plaatselijk bestuur beslo ten ieder vrij te laten al of niet te gaan koffiedrinken. De kaarten voor de bedevaart van a.s. zondag die weer verkrijgbaar zijn bij Joh. de Prie en J. l'Ami zijn 20 cent goedkoper dan vorig jaar De prijs is nu ƒ2,—. De heren Broekhuizen, v. Wieringen en Konst werden weer als leiders ge vraagd. Tijdens de ronddraag werd voorgesteld op Allerzielen een H Mis te laten opdragen ovor alle over leden leden. De heer P. Noordermeer bracht het bestuur dank voor het fraaie boekwerk wat hem was ge schonken bij zijn aftreden als voor zitter. Voor de heer l'Ami de verga dering besloot werden door hem en kele boeken over de Stille Omgang aanbevolen, geschreven door de heer Kortekaas te Oudewetering. „St Barbara". Zoals gebruike lijk volgde na Stille Omgang de jaarvergadering van St. Barbara. In tegenstelling met de Omgang-voor zitter was voorzitter Broekhuizen te vreden over de opkomst die gegroeid was tot 30 leden. De notulen van se cretaris C. v. Velzen werden goedge keurd en het jaarverslag vermeldde 318 leden (een vooruitgang van 9), 6 begrafenissen van leden en 1 van een niet-lid, en een waarderend woord voor J. Droog, die bedankt had als drager, na 7 jaren trouwe dienst. Th. M. Obdeijn presenteerde zijn jaarverslag als penningmeester. Batig saldo 597,11, geleidelijk bezit ƒ1117,22. De heren H. C. Touw en J. F. v. Velzen hadden de rekening met accoord getekend. De nieuwe kascommissie werd gevormd door B. C. de Heij en A. A. de Graaf. De voorzitter deed de mededeling dat besloten was de rouwkamer te plaat sen voor personen vanaf 14 jaar. Voor niet-leden wordt zij niet ver huurd. De bestuursleden L. H. v. Velzen en C. v. Velzen stelden zich wel weer herkiesbaar, maar niet bij acclamatie, waarom verzocht werd De stemming bracht echter geen ver andering en beide werden met royale meerderheid gekozen. Voor de rond vraag was geen animo. LEIDERDORP Raadsagenda Vrijdag a.s. 27 februari 8 uur n.m. komt de raad van Leiderdorp in vergadering bijeen ter behandeling van o.a. voorstellen be treffende het onderwijs t.w. vaststel ling lesuren l.oefeningen en voor schotten op de exploitatievergoe dingen; vaststelling verplaatsingskos ten besluit; verlening medewerking bouw Chr. kleuterschool; wijziging legesverordening; benoeming lid en pl. vervangend lid commissie van be heer schoolartsendienst; verlening medewerking uitbreiding Chr. Ulo school met 4 lokalen en de bouw van een gymnastieklokaal; verhuur tennisbanen; reconstructie water zuiveringsinstallatie zwembad; rege ling bebouwde kom nabij Doesbrug; intrekking raadsbesluit betreffende bouw van 59 premiewoningen en het besluit betreffende het aangaan van een lening daarvoor; verkoop grond uit complex VI; verlening subsidie aan het „Comité viering Koniginne- dag 1959"; wijziging salarisverorde ning gemeentepersoneel. Geboren: Maria Jacoba dr van D. van der Kwaak en J. Wassenaar. Marcus zn van W. F. van den Heu vel en C. P. van Oversteeg. Jannigje Hendrika Anna dr van P. Verdoorn en P. A. J. van der Veek. Ondertrouwd: W. Honders 21 jr te Leiden en A. H. van Poelgeest 21 jr. Getrouwd: H. Kanbier 22 jr en W. B. P. van der Leek 21 jr. J. H. Meijer 25 jr en A. Paling 21 jr. P. Huisman 27 jr en A. Mol 26 jr. N1EUWVEEN „Elckerlyc". Door de commissie tot verzorging van culturele avonden voor Nieuwveen, Nieuwkoop en Ze venhoven was mevr Hélène Oosthoek uit Overveen verzocht het bekende middeleeuwse spel „Elckerlyc" als eenmans-toneel naar voren te bren gen. De heer W. Veenendaal heette mevr. Oosthoek hartelijk welkom. Mevr. Oosthoek gaf eerst uitleg wat de bedoeling van een middeleeuws spel was. Er treden geen werkelijke personen op, maar alleen personifi caties, b.v. de Wijsheid, de Ouderdom, de Deugd, de Liefde, het Geloof, de Gierigheid eenz. De moderne mens is geneigd om een dergelijk sinnespel dor, saai, of vervelend te vinden. Een dergelijk spel heeft een algemeen zedelijk of godsdienstig karakter. Van al deze spelen noemde mevr. Oost hoek „Elckerlyc" wel de mooiste. Voor het uitbeelden maakte zij gebruik van maskers. Deze avond stond op bijzonder hoog peil. De ruim 125 bezoekers luisterden en zagen alles alsof ieder er persoon lijk bij betrokken was Elckerlyc geeft niet het beeld van een echt slecht mens maar veeleer van een onnaden kend mens. Wanneer Elckerlyc door middel van de Dood voor de Rechter moet verschijnen is zijn eerste reactie uitstel te vragen. Uitstel wordt echter onder geen enkele voorwaarde gege ven Als tegemoetkoming mag Elcker lyc iemand, die bereid is met hem me ote gaan, als reisgenoot meenemen. Hij meent, dat zijn vriend Gezelschap dit zeker zal doen. Hij was immers zijn trouwe metgezel bij drank en plezier. Wanneer deze hem in de steek laat, gaat hij naar zijn Neven en Nichten. Alleen de Deugd (zwak en gebrekkig wegens veronachtza ming) volgt hem tot de diepste ver nedering. De heer Veenendaal vertolkte in een kort welgemeend dankwoord de gevoelens van alle aanwezigen. Voor degenen, die Elckerlyi tot nu toe een moeilijk te lezen en te begrijpen stuk vonden, heeft „Elckerlyc" d.m.v. het door mevr. Oosthoek gebodene, een heel andere kijk gekregen. Alle aan wezigen waren vol lof over deze in alle opzichten tot in de puntjes verzorgde avond. Ongeval. Gistermiddag begaf de heer D. Z. zich per rijwiel naar z'n werk op de boerderij van L. om er enige werkzaamheden te verrichten. Bij de afrit ter hoogte van de boer derij van v. d. Weijden meende hy een weinig af te remmen maar be merkte tot zijn schrik dat z'n rem brak en kwam met z'n voet tijdens het rijden onder zijn achterwiel. Hier door raakte hij de macht over zijn stuur kwijt en kwam met een hevige klap tegen het woonhuis van de heer v. d. B. terecht. Door een juist pas serende automobilist uit Gouda werd het slachtoffer naar dr. v. Dongen vervoerd, alwaar bleek, dat hy behal ve een gapende hoofdwond had en diverse ontvellingen ook de rechter pols gebroken was. Na in een van de Leidse ziekenhuizen te zijn verbon den kon de onfortuinlijke wielrijder a eer naar zijn woning terugkeren. K.A.B. In de zaal van de heer Bosman hield de afd. Nieuwveen van de KAB haar ledenvergadering. Tra ditiegetrouw, aldus voorzitter Burg- meijer, was de opkomst zeer matig. De secr., de heer J. de Groot, las hierna de notulen en het jaarverslag, waarna hy, wegens ziekte van de penningmeester, ook het financiële gedeelte voor zijn rekening nam. Uit deze gegevens viel een kleine terug gang van het ledental te constateren, terwijl de financiën stabiel gebleven waren. Na benoeming van een kas controlecommissie, volgde bestuurs verkiezing, wegens periodieke aftre ding, van de heren Keijer, Lebesque en Van Buuren. Op voorstel uit de vergadering werden deze heren bij acclamatie herkozen Hierna ontwik kelde zich een langdurige discussie over het voorstel van het bestuur om deze zomer een KAB-reis naar Duits land te organiseren. Vele leden waren van mening, dat de afstand» te ver zou zijn voor één dag, maar de voor zitter sprak uit eigen ervaring deze mening tegen. De reis zou volgens hem vier uur duren, én men was van plan 's morgens ongeveer vyf uur weg te gaan. Bij de rondvraag komen verschil lende kwesties ter sprake: o.a. De actie om tot oprichting te komen van een speeltuinvereniging, verbetering van het zwembad, en toezicht tijdens het zwemmen. De geestelijk adviseur, kapelaan Metten, gaf naar aanleiding hiervan een overzicht van de situatie zoals deze op het ogenblik is, en wees de leden op enige punten, waaruit duidelijk de houding van iedere ka tholiek kon worden opgemaakt welke in deze kwesties moet worden aan genomen. Ten slotte deelde de voor zitter mede dat de reis is vastgesteld op 21 juni a.s. Hierna sluiting. WOUBRUGGE Nieuwe tijdsaanduiding. Nadat de ingezetenen weken lang tevergeefs op de toren van de herv. kerk hadden gekeken, om de juiste tijd te weten, werden dinsdagmiddag de wijzers en een nieuwe verlichting aangebracht. Zodoende werd een groot ongerief opgeheven. Feestcommissie 19,28. Onder voor zitterschap van de heer G. van Wijk werd dinsdagavond in het Oude Raedthuys een bestuursvergadering gehouden van de Feestcommissie 1928. Na de jaarverslagen van penning meester M. van Egmond en secretaris J Westmaas werd besloten, op 30 april, evenals vorige jaren, openlucht kinderspelen te organiseren o.l.v. het onderwijzend personeel. In het Oude Raedthuys zal weer een gezellige avond georganiseerd worden, zo mo gelijk met muziek, spel en de opvoe ring van een blijspel. ZOETERWOUDE GECOMPLICEERD AUTO ONGEVAL Gisteravond kwart voor negen ge beurde op rijksweg 4a een gecompli ceerd auto-ongeval, waarbij niemand kwetsuren opliep, doch welke wel zeer grote materiële schade tot ge volg had. T.g.v. een lekke band stond op de berm een vrachtwagen gepar keerd welke tijdens de reparatie vol doende verlicht was. In een uit de richting Amsterdam komende auto maakte de chauffeur die wel een rijbewijs had, maar in geen 4 jaar had gereden zich door het naast de vrachtauto ge plaatste licht nerveus, verloor de macht over het stuur waardoor de auto over een lengte van 100 meter slingerend over de weg ging en ten slotte in de sloot terecht kwam. Een daarachter rijdende wagen raakte daardoor ook in moeilijkheden, ging over de linkerbaan tot aan de berm en sloeg hier over de kop. Vastgesteld is, dat de chauffeur van LEIDSCHENDAM STILLE OMGANG Bij de opening van de jaarvergade ring deelde de voorzitter de heer L. C. de Koning mede, dat de heer G. C. Scholtes wegens zijn vergevor derde leeftijd ontslag uit het bestuur heeft genomen. Voor zijn langdurig bestuurslidmaatschap en de vele ver diensten welke hij voor de „Stille Omgang" heeft verworven, werd hem op hartelijke wijze dank gebracht on der aanbieding van een sinds kort verschenen boekwrk, dat de voor zitter onder applaus oer vergadering aan het scheidend bestuurlid uit reikte. Als nieuw bestuurslid had zit ting genomen de heer A. G. M. Ja cobs, die eerlang belast zal worden met het secretariaat. De notulen en het jaarverslag van de secretaris, de heer G. J. Hulst, werden goedge keurd. Het aantal leder, was in net afgelopen jaar toegenomen van 520 tot 556 en aan de omgang in 1958 hadden 346 leden deelgenomen. Pater A. v. d. Weijer, geestelijk leider van „Credo Pugno" en van de vormings- en het ontwikkelingswerk van deK.A.B., voerde vervolgens het woord over de zin en de betekenis van de Stille Omgang in deze tijd. Daar vooral de jongeren meer en meer critisch zijn geworden over ge loofszaken zo het volgens spr. heel goed mogelijk zijn dat uit critisch oogpunt de Omgang voor de jongeren niet meer van belang ^.eacht zal wor den. Dit zou alleen te voorkomen zijn als de leden niet voortdurend blij ven hangen aan het verleden van 1345 maar de Omgang plaatsen in de betekenis en het nart van deze tijd. De „Stille Omgang" mag nooit zijn manifestatie maar een stille bede tocht zonder uiterlijke tekenen. Daar door is de „Stille Ongang" iets, dat nergens ter wereld voorkomt. Wij gaan in Amsterdam stil in de nacht Christus aanbidden omdat God nooit uit de tijd raakt. Wij weten, dat God over het mondaine waakt en daar voor gaan wij Hem biddend bedan ken. Spr. besloot met do wens dat velen de Omgang zuilen meemaken. Na deze indrukwekkende uiteenzet ting sprak pastoor Van uer Kolk zijn waardering, uit voor de stichtende wijze, waarop in Leidschendam de Ongang wordt voorbereid en meege- de geparkeerd staande wagen geen schuld heeft. SJZ. Donderdag 26 februaria.s. (dus morgen) organiseert het be stuur wederom "n klaverjasavond voor de klaverjascompetitie in het café van de heer Koele wijn, aan vang 7.45 uur. De klaveri assers, die vorige maanden hebben deelgeno men, worden nu ook weer ver wacht. DE KWAKEL MOOI SUCCES Onlangs berichtten wij, dat door de Nederlandse Postduiven Organi satie een 5-tal doffers was uitge kozen om Nederland op de Olym piade wereldtentoonstelling te Lissabon te vertegenwoordigen. Een van deze 5 doffers was de Blauwkras-doffe; van de Kwakelse duivenfokker de heer M. J. Win ters. Dezer dagen zijn de duiven weer behouden teruggekeerd. We gens de mist was het niet mogelijk met het K.L.M. vliegtuig te landen zodat de duiven per taxi uit Düs- seldorf werden gehaald. De voor lopige uitslag van de eerste 3 landen is als volgt: 1. Tsjechoslowakyë, 2. Nederland, 3. België. V.Z.O.D. op de planken De plaatselijke jeugdclub en korfbalver eniging „Vooruitgang zij ons doel" uit de Zuiderlegmeer alhier, hield in zaal Leenders, haar feestelijke jaarvergadering. Onder de talrijke aanwezigen zagen wij o.a. de drie oudvoorzitters, de heren Sybesma, Boeve en Veldhuis. De voorzitter, de heer v. d. Meer sprak een begroetingswoord. Mar Bos operde het programma met een goed verzorgde inleiding. De jaarverslagen werden vlot afge werkt, evenals de vrolijke wijsjes o.l.v. Jan v. Klaveren. Het hoogte punt op deze avond was het toneel stuk genaamd „Onder Valse Vlag" een blijspel in drie bedrijven. Als bankier Bernadou .zagen wij Teun Verhoef, de goedige vader, niet helemaal rolvast, maar overigens goed gespeeld. Dit geldt ook voor Jany Kool als tante Suzanne. Yvonne de oudste dochter, werd knap vertolkt door Willy de Raadt. De rol van Eef- je was in goede handen by Clara Bos, die het voortreffeijk deed, even als haar partner Graaf de Blanourt, vertolkt door Wim de Jong. Cor de Vries als Jean Villel werd ook zeer gewaardeerd in zijn spel maar moet iets rustiger zijn op het toneel, even als de Graaf, gebracht door Jan v. Klaveren. Even meer spel van Teun Braam als butler John hadden wij gaarne gezien, maar voor de eerste maal voor het voetlicht was het heel goed. Over het geheel gezien was het een stuk, dat met vaardigheid is ge speeld en goed bij het publiek in de smaak is gevallen. De heer v. d. Pan ne uit Alphen a. d. Rijn zorgde voor een keurig en goed verzorgde grime en kapwerk. MuidenKDO 18. Na de aftrap een overwegend sterker spelend KDO, maar het duurde toch nog wel 20 min. voordat de aanhang van KDO kon juichen na een doelpunt van Jan v. d. Vlugt (01). Hierna was het Ton Vlasman die de stand op 02 bracht, gevolgd door weder om een doelpunt* van Jan v. d. Vlugt. Na de thee kwam het kanon van KDO, nl. Martin Pothuizen uit zijn schuilplaats, deze presteerde het om 4 maal achtereen raak te schieten, en bracht hierdoor de stand op 07. Hierna gaf de scheidsrechter een penalty tegen KDO; deze werd be nut (17). Tenslotte was het Jan v. d. Vlugt, die even voor het einde nog raak wist te schieten, en aldus de sfand op 18 bracht. Verdere uit slagen zijn JTK 2—KDO 2 3—0, KDO 3—NEA 34—5, KDO-jun. A—DORA- jun. 163. maakt waaruit blijkt dat ons geloof op stille en nederige wijze wordt uit gedragen. Na afhandeling van de rondvraag deelde de voorz. mede, dat de Om gang gemaakt zal worden in de nacht van 7 op 8 maart a.s. Na het Lof in de parochiekerk H.H. Petrus en Paulus om 22.30 uur uilen de autobussen in de Da.nlaan gereed staan. De reis kosten zijn zo laag nogelijk gesteld nl. op 3.per persoon. K.V.P.-PROPAGANDA De voorzitter van de katholieke staatspartij mr. II. W. v. Doorn zal in een voor ille katholieken toegang- kelijke vergadering een reeks van motieven naar voren brengen waar uit zonneklaar zal blyken dat het voor de katholieken een uitgesproken belang is alle m -Gelijke steun te ver lenen aan de activiteit van de K.V.P. Dit wordt dus voor Leidschendam 'n zeer bijzondere vergadering welke gehouden zal worden a.s. maandag avond in de grote zaal van het ver enigingsgebouw aan ie Damlaan. Geb.: Theodorus W. J., z. v. T. J. J. Tetteroo en A. G. M. Meeter; Jo hanna M., d. v. G. A. v. Paassen en A. W. v. Bohei.-ien; Hendrikus C. G., z. v. B. H. v. Akierwegen en E. C. M. Dudink; Irene H., d. v. H. C. v. Steen- voorden en H. Smit; Angelique C. T., d. v. L. F. Ma.iet en M. F. Henkes; Robert A. A., z. v. A. J. Paardekooper en W. M. Sprenger; Paulus C. M., z. v. J. D. M. Groenewegen en P. E. F. Heemkerk; Johanna M., d. v. H. P. v. Beek en A. ien Hurk; Marina H., d. v. H. J. Bertelink en A. T. Ruiter; Petrus J. C., z. v. P. F. C. Spruyt en C. M. Vis. Ondertr.: L. C. M. v. d. Krogt uit Den Haag en Th. J. M. v. d. Arend. Frank Stelter uit Rotterdam en Jo hanna P. F. Fruwijn. Getr.: L. A. Ammerlaan uit Voor schoten en C. A. G. v. d. Meer; C. Jansen uit Alkmaar en J. Starren- burg; F. J. Strompraad en M. J. C. Schilperoord; M. M. Berg uit Zoeter- woude en C. J. Hilgersom; F. J. Has- saart uit Rotterdam en A. M. C. Hil gersom; W. den Baars en L. Beckers uit Voorburg. Overl.: M. W. v. Pol, ongehuwd; G. Haaken, 72 jr., echtgenoot van H. Enze.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 3