voïsteue Regeringscommissaris snoeide radio-uitzending Minister Luns en prof Romme spraken voor de KVP-jongeren L.T.J.-algem. vergadering 4S-- MAANDAG 23 FEBRUARI 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Landelijke inzamel-actie van de KVP werd een succes De geldinzameling ten behoeve van collecte waren bestemd. De voorzit- het verkiezingsfonds van de kath. Volkspartij aan de kerken in Neder land zondagmorgen gehouden, bleek een groot succes. De voorlopige op brengst wordt getaxeerd op ruim 200.000.— De KJR.O. maakte het geheim, aan de kaarten verbonden zondagavond bekend. Kaarten met de serieletter K of V of P achter het getal 913193 bleken voor een prijs in aanmerking te komen. De termijn voor het afhalen van de geldprijzen ten bedrage van 100 (totaal 12.000) aan het bureau van de K.V.P., Mauritskade 25 te 's-Gra- venhage, is verlengd tot en met woensdagavond 25 februari 18.00 uur. Na laatstgenoemd tijdstip kan aan de prijsbepalende kaarten geen en kele waarde meer worden toegekend. Prijswinnaars ontvangen naast het bedrag van 100.vergoeding voor één persoon treinkosten, benevens voor het jongste kind een spaarbank boekje ter waarde van 25.Bo vendien zullen onder de aanbieders van prijsbepalende kaarten twee te levisietoestellen worden verloot. Het partijbestuur heeft met grote voeldoening kennis genomen van het uitstekende resultaat van de geld inzamelingactie. De bekendmaking der prijzen voor de radio- is overigens een mislukking geworden. Het was de bedoeling, dat in een uitzending van ruim een half uur de prijswin naars zich bekend konden maken. Zij zouden de K.R.O-studio opbellen en het telefoongesprek zou op de band worden vastgelegd. Dit was de (socialistische) rege ringscommissie voor het radiowe zen de heer Van Veen ter ore geko men. Hij verbood het programma zich beroepend op de verdeling van de politieke zendtijd. De uitzending was in enkele minu ten voorbij en men beperkte zibh tot enige zakelijke mededelingen over de prijzen, waaruit practisch niet was op te maken, dat zij voor de K.V.P.- EXTRA CONTROLE OP RIJKSWEG 13 ter van de K.V.P., mr Van Doorn, heeft zaterdag nog alle mogelijke moeite gedaan de uitzending erdóór te krijgen. Zonder succes „Het lijkt wel alsof men politieke voorlichting ziet als een stukje pornografie in de democratie", aldus mr Van Doorn tot - een medewerker van „De Volks- geweest in 25 wijken van de stad. Zij aandacht besteedde aan een nieuwe socialistische jongerenorganisatie en zondagmorgen nc. het nieuws van acht uur, toen de heer Egas voor de VARA-microfoon een verkiezings praatje hield voor boeren en tuin ders. In Leiden Zoals bekend is de KVP-afdeling Leiden overgegaan tot een huis aan huis-collecte in de stad. 150 KVP-ers zijn de gehele mid dag en meestal ook de avond in touw krant", die hem hierover zondag op belde. Hij wees op het feit, dat de VARA tussen de regels door geregeld ver kiezingspropaganda maakt. Zaterdag middag nog in „Multiplex", toen men brachten 1450 gulden bijeen. Een goed resultaat van een uit stekend georganiseerde actie, 'h Woord van lof voor de 150 vrijwil ligers die een gedeelte van hun zon dag offerden is hier op zijn plaats. „Na een voor Nederland verloren oorlog in de Pacific, waarvan wij de naweeën thans nog voelen, zijn onze somberste vermoedens inzake Indo nesië uitgekomen, mede door toedoen van onze westerse bondgenoten. Nu hebben wij alleen nog de Nieuw-Guinea-kwestie te torsen. Ik zie evenwel de situatie rondom Nieuw-Guinea gunstiger dan twee jaar geleden De hou ding van onze „afvallers" in de Indonesische kwestie is t.o.v. ons land ge heel omgekeerd, zodat ik hun steun momenteel aan ons wel zeker acht", aldus mr J. M. A. H. Luns, minister van buitenlandse zaken, op een zater dagmiddag in het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen te Utrecht ge houden inleiding op de buitengewone Jongerenraad van de Jongerenorga nisatie in de K.V.P. De bijeenkomst werd bijgewoond door o.a. de voorzit ter van de Tweede Kamerfractie der K.V.P., prof. mr C. P. M. Romme, de voorzitter der K.V.P., mr H. W. van Doorn, de Tweede Kamerleden mr Th. M. J. de Graaf en Cor Kleisterlee, prof. dr L. J. C. Beaufort, Nederlands gedelegeerde bij de Ver. Naties, en meer dan 400 jonge kaderleden uit alle delen van het land. graad van de kath. politeke eenheid vooral om actuele, concrete wensen en voorzieningen in de algemene Ne derlandse samenleving. Daarom moet niet alleen idealisme, maar op de eer ste plaats realisme de jongeren be zielen. Met een kring als de uwe, aldus besloot prof. Romme, mag Ne derland vertrouwen in de toekomst hebben. Na de inleiding van mr Lions had een uitgebreide discussie plaats, waar bij de minister nu en dan een diplo matieke zijsprong moest maken. De vergadering stond onder leiding Optimisme over Nieuw-Guinea „Na de reis van de Indon. minister van buitenlandse zaken, Soebandrio, naar Australië, realiseert Indonesië zich, dat bij een eventuele aanval op Nieuw-Guinea dit geen zaak zal zijn tussen alleen Nederland en Indone sië", zo zei minister Luns, die enkele aspecten van de Nederlandse buiten landse politiek nader belichtte. In de korte tijd van 20 jaar is de buitenlandse politiek voor Nederland I van de wnd. voorzitter van de Jo- een steeds belangrijker zaak gewor-1 KVP, de heer E. F. B. Verwoert, die Spreciaal voor surveillance op de den en is een heel nieuwe situatie opmerkte, dat de KVP niet alleen oor gevaarlijke rijksweg 13 tussen Delft ontstaan. Meer dan een eeuw lang en Rotterdam wil de Delftse ver keerspolitie in navolging van Was senaar, waar men reeds over zo'n apparatuur beschikt, een traffipax- apparaat en een elektronische snel heidsmeter aanschaffen. Met deze apparatuur kunnen snelheden en autonummers worden geregistreerd. Aetherklanken DINSDAG TELEVISIE NTS; 20.00 Zendtijd politieke par tijen. 20.07 Journ. en weeroverz. 20.27 Zendtijd politieke partijen. 20.34. AVRO: 20.45 Documentaire. 21.00—22.30 Speelfilm. HILVERSUM I, 402 M. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Pianospel. 8.30 Gram. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 V. d. vrouw. 9.15 Gram. 9.35 Wa- terst. 9.40 Morgenwijding. 9.55 Een boek voor het geestelijk leven, caus. 10.00 Gram. 10.50 V. d. kleuters. 1L00 Orgelspel. 11.15 V. d. zieken. 12.00 Lichte muz. 12.20 Regerings- uitz.: Landb.rubriek: Water en pro- duktie. Wij bespreken een voor de landbouw uniek rapport". 12.30 Land en tuinb.meded. 12.33 Amus.muziek. 13.00 Nws. 13.15 Med. of gram. 13.20 Amus. muz. 13.55 ^Beursber. 14.00 Gram. 14.40 Schoolradio. 15.00 V. d. vrouw. 15.30 Viool, cello en piano. 16.00 De vliegende Rechter, caus. 16.10 Gram. 16.30 V. d. jeugd. 17.20 De dierenwereld en wij, caus. 17.30 Amateursprogr. 18.00 Nws. 18.15 Pianospel. 18.30 Amus.muz. 18.55 Paris vous parle. 19.00 V. d. kind. 19.05 Alles op één kaart. 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 21.15 Verkie- zingstoespr. 21.30 Gram. 21.45 Act. 22.00 Filmpraatje. 22.15 Act. 22. heeft Nederland geen buitenlandse politiek gevoerd en behoeven te voe ren; in feite kenden we sinds 1815 alleen de Belgische kwestie, waarop de voormalige ministers van buiten landse zaken „zich met alle energie en nauwgezetheid wierpen"; dit was de humoristische ondertoon, welke mr Luns in zijn uiteenzetting gelegd had. Gevaarlijke tendenzen Mr Luns herinnerde voorts aan het „grote schisma", de splitsing tussen de communistische en de vrije we reld. De minister is pessimistisch als hij ziet, hoe de vrije landen op veler lei gebied terrein hebben verloren aan het wereldcommunisme. Dit is des te opvallender omdat niet ontkend kan worden, dat de vrije wereld niet de cadent en op haar retour is, econo misch, technisch en cultureel. Onze landen zijn misschien iets te ver ge vorderd op het punt van beschaving, zodat zij over het algemeen wars zijn- van ruwere middelen. „We hebben vergeten, dat er zoiets als een recht vaardige oorlog bestaat". Zeer bedenkelijk noemde minister Luns het overtrokken nationalisme. Een andere gevaarlijke tendenz waar weinig aan is te doen is vol gens mr Luns het steeds meer stijgen de verschil in levenspeil tussen onze landen en de onderontwikkelde Afri kaanse en Aziatische landen. De ja loezie bij deze laatste speelt het com munisme in de kaart. Ten aanzien van het probleem van( de atoombom is de Nederl. regering! voor de jongeren heeft, maar ook en kele hunner wensen in het program ma heeft opgenomen. De heer J. A. M. Reijnen, lid van het algemeen Jongerenbestuur, gaf in een zeer uit gebreide inleiding uiting aan d< meest urgente verlangens, welke kath. jong Nederland aan zijn partij voorlegt. Overval in Amsterdam ,,Je geld of je leven" „Je geld of je leven", snauwde een onbekende man vannacht in de Regu liersdwarsstraat te Amsterdam tegen de 18-jarige Amsterdamse betonvlech- ter H. P. Huisman en hij hief daar bij dreigend een pistool. Het bleef niet bij deze bedreiging, want toen Huisman van zich afbeet met de opmerking „Je krijgt niets", vuurde de overvaller een schot af. De kogel trof de betonvluchter in de rechterarm. In het Binnengasthuis werd deze verwijderd. De dader, naar schatting 30 jaar oud, donker haar, gekleed in een lichte regenjas, vermoedelijk enigs zins manw, sprong op zijn fiets en verdween. „Blauwe vogels" op paleis Soestdijk In de padvinderswereld werd gis teren „denkdag", de geboortedag van lord Baden Powell gevierd. Vier blauwe vogels", invalide padvind- sters, hebben ter gelegenheid daar van zaterdagmiddag jp paleis Soest dijk een bezoek gebracht aan konin- gni Juliana en prinses Marijke en haar een klein tinnon bekertje, met een klaverblaadje (het embleem van het Nederlands padvindstersgilde) erop en sneeuwklokjes erin, aange boden. De kinderen itwamen om half zes en bleven een half uur. Ze werden op limonade getractecrd ;n een der meisjes haalde zo maar ineens een vel tekenpapier te voorschijn en mocht de handtekening van de koningin en prinses M rijke aan haar verzameling toevoegen. De koningin tekende natuurlijk mei haar pad vindstersnaam „Movavedo". MGR DR B. VAN MIERLO (R'DAM) IN STOCKHOLM OVERLEDEN In Stockholm is na langdurige ziek te overleden mgr dr B. van Mierlo, vicaris-generaal van het bisdom Stockholm. Mgr van Mierlo werd 1899 in Rotterdam geboren. Hij stu deerde onder meer aan het College van de Propaganda Fide in Rome en vertrok daarna naar Zweden. Sedert 1953 was hij pastoor van de pro-ka thedraal van Stockholm. Na de ver heffing tot bisdom werd mgr van Mierlo in 1957 vicaris-generaal. HET IJS OP HET USSELMEER Op het IJsselmeer bevindt zich vanaf de Rotterdamse hoek tot ten westen van de ^lirdumerhoek voor Lemmer zwaar (ineengeschoven drijf- ijs. De vaart is hierdoor praktisch on mogelijk. Langs de oever van Gaas- terland is de ijstoestand wel iets lich ter, doch hier is alleen vaart moge lijk met een vermogen van boven ue 250 pk. Vooor Harderwijk wordt nog mid delzwaar opeenigeschoven drijfijs waargenomen. Theo van Son in het zonnetje gezet De agrarische jongeren uit de bis- bij een fraai geschenk. De heer Kolf Ouders mishandelden 3-jarig zoontje op ergerlijke wijze „Omdat hij niet zindelijk was' De 28-jarige fabrieksarbeider W. J. F. en zijn 23-jarige vrouw uit de Oostervanstraat te Rotterdam zijn voor de officier van justitie geleid, omdat ze een van hun twee kinderen de driejarige Wimpie, ernstig mishan deld zouden hebben. Het echtpaar heeft een baby van anderhalf jaar, die normaal verzorgd werd, en Wimpie, een stiefkind van de man, die blijkbaar als ongewenst werd beschouwd. Volgens de ouders was het ventje moeilijk zindelijk te krijgen, zodat zij meenden het kind een straffere opvoeding te moeten geven. In het begin bestond deze n •het geven van flinkere klappen en toen dit volgens hen niet hielp gingen ze om Je beurt het ventje te lijf met de steel van een schop, een kachel- pook, een van een metalen gesp voor dat het knaapje van onder tot boven onder de blauwe plekken, bloeduit stortingen en kneuzingen zat. Zijn lin kerbeentje en linkerarmpje waren gebroken en het linkeroortje geha vend. Het gezicht zal vol bloedige krabbels en blauwe plekken. Wimpie werd in het ziekenhuis Bergweg opgenomen. HJ' is nu vrien delijk tegen iedereen. Gebleken dat het ventje helemaal niet onzinde lijk is. Het knapt aardig op en zal straks een ander tehuis krijgen. Het andere kind verblijft bij de sociale afdeling van de kinderpolitie. Bij het onderzoek is Je indruk ge wekt, dat niet onzindelijkheid het motief was, doch dat de ouders door andere drijfveren werden bewogen. Reeds in 1957 heeft de man zich te genover een collega uitgelaten, dat hij Wimpie, toen twee jaar oud, wel kwijt wilde. Hij vertelde erbij, dat hij hem sloeg en aan een stoel vastbond ziene broekrien en met wat zij een i Dit zou volgens de politie kunnen wij?en °p voorbedachten rade mis- eporteerd voor stopzetting der a-j D|[ laalste •J'ulpmlaaeP; was een schren zelfs, gezien v/at later gebeurd proeven, maar men mag niet uit het oog verliezen, dat zonder behoorlijke controle geen afstand kan gedaan worden van dit wapen; het kan Rus land van agressie weerhouden. Minister Luns wees er zijn jong auditorium op, dat vermindering van militaire diensttijd zou betekenen: stoelleuning van zestig centimeter met is, op een poging het kind uit de weg scherpe zijkanten. Het gevolg was te ruimen. Meded. 22.35 Muz. caus. 23.00 Nws. méér uitgeven voor militaire defen- 23.15 Koersen van New York. 23.16 sie. Hij waarschuwde daarom tegen New York calling. 23.2124.00 Mo derne muz. HILVERSUM n, 298 M. 7.00—24.00 KRO KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.30 V. d. kind. 7.40 Gram. 7.45 Morgerige- bed en lit. kal. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8.50 V. d. huisvr. 9.40 Schoolradio. 10.00 V. d. kleuters. 10.15 Lichtba ken. caus. 10.30 Gram. 11.00 V. d. vrouw. 11.30 Gram. 11.50 Als de zie le luistert, caus. 12.00 Middagklok noodklok. 12.03 Gram. 12.30 Land en tuinb.meded. 12.33 Gram. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Zonnewijzer. 13.20 Platennieuws. 13.30 Dansmuz. 14.00 Gram. 14.05 Schoolradio. 14.35 V. d. plattelandsvrouwen. 14.45 Sopr. en piano. 15.10 Instr. trio. 15.30 Gram.; 16.00 V. d. zieken. 16.30 Zie- kenlof. 17.00 V. d. jeugd. 17.40 Beursber 17.45 Regeringsuitz.: Rijks delen Overzee: Met medicijntas en injectiespuit langs de 141ste lengte graad in Ned. Nieuw-Guinea, door Broeder A. G. Roes o.f.m. 18.00 Lich te muz. 18.20 Gram. 18.30 V. d. jeugd. 18.45 Dit is leven, caus. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Sportpraatje. 19.35 Politieke caus. 19.50 Gram. 20.00 Lijdensmeditatie. 21.00 Gram. 21.30 Aan de poorter, van een nieuwe tijd, caus. 22.00 Kamermuz. 22.25 Brabants ork. 23.00 Nws. 23.1524.00 Gram. al te lichtvaardige conclusies aan gaande de diensttijd en algemene ge oefendheid, Nederland heeft in het buitenland een grote naam. Het is bijna ondenk baar men noemt het vaak „le mi racle hollandais" tot welk een hoog peil ons land na de geweldige verlie zen in de oorlog hersteld is. Wij ge ven steun aan alles wat de Ver. Na ties ondernemen, zetten ons in voor Europese integratie, verlenen hulp aan de onderontwikkelde gebieden. Dit stemt, aldus minister Luns, optimisme. Aan het slot van zijn rede zei hij het te betreuren, dat de P.v.d.A. uit de regering is getreden. Voor alles wat mede door toedoen van deze par tij tot stand is gebracht gaf hij een speciaal compliment aan dr Drees. Mr Luns voelde iets als angst, nu dc P.v.d.A. sinds de crisis alles aanvalt wat de politiek van haar eigen voor mannen is geweest. Wat zal er ge beuren als deze partij zich straks in de oppositie gaat begeven? Vooral realisme Prof. Romme, die met een luid ap plaus werd begroet, stak zijn toehoor ders enthousiast een hart onder de riem. Het gaat bij de verhoogde dommen vlaarlem en Rotterdam, ge organiseerd in de LT.J., hebben za terdag in het gemeentelijk concert gebouw te "Taarlem hun algemene vergadering gehouden. De vergade ring, welke zich kenmerkte door een bijzonder pleizierige sfeer, kreeg een nogal persoonlijke kleur, doordat zo wel de voorz., Toon van Moorsel, als de secretaris-leider, Theo van Son, afscheid van de L.T.J. namen. In de plaats van Toon van Moorsel bleek gekozen te zijn Gietes Jacobs uit het district Zoetermcer In de va cature van secretaris-leider is tot op heden nog niet voorzien. De voorz. sprak 'n uitvoerig woord ter opening, waarin hij de nieuwe voorz. van de L T.B., de heer E. Kolf schoten en de landelijk voorz., Jan Bruggink, uijzonder welkom heette. Hij deed vervolgens een beroep op alle leden hun beste krachten te ge ven om mede te helpen de bekende Afrika Aktie te doen slagen Daar door zou ook het /ijf-jarenplan voor Tanganyika tot uitvoer gebracht kun nen wouden In gelijke bewoordin gen uitte hij zich :oet betrekking tot de Produkten-Aktie welke samen met de L.T.B. en de L.f.M. gevoerd wordt. Hij bracht daarop de ontwikkeling van de randstad-Holland ter sprake en spoorde de jonge agrariërs aan die ontwikkeling bij te houden. Terecht zo meende hij, zou en anders moe ten vrezen, Jat de boeren- en tuin- dersstand een minder belangrijke rol gaat spelen. In dit verband achtte hij het noodzakelijk, dat er binnen de L.T.J. nog meer aan kadervorming gedaan wordt. Sprekend over de Cul turele Dienst merkte hij op, dat zelf werkzaamheid van de leden op de eerste plaats zal moeten komen. De Dienst mag er niet zijn terwille van zichzelf, .naar dient zich te presen teren als een service-apparaat. Ten slotte bepleitte Toon van Moorsel op nieuw een nauwe samenwerking met andere jongeren-organisaties, vooral in de districten en afdelingen. Hij wees bovendien op de belang rijke taak, die ook de agrarische jon geren krijgen te vervullen in inter nationaal verband. Startvereunning voor jonge bloemisten. De gebruikelijke agendapunten kwamen daarna aan de orde en ten gevolge van de openhartigheid, waar mede enkele kwesties werden bespro ken, kreeg dat alles een pittig karak ter. De ingekomen voorstellen kon den betrekkelijk vlot worden afge- andeld. De vergadering ging onder meer accoord met het voorstel uit 't district-Bollenstreek om de naam „leiderscursussen" e vervangen door „studiedagen". Voorts za getracht worden om op voorstel van de afd. Zoetermeer de programma's van de televisie eerder gepubliceerd te doen krijgen. Daardoor kunnen mislukte avonden van verenigingen worden voorkomen. Het punt „kamervor ming" gaf aanleiding tot diepere dis cussie. Daar was namelijk Jan War merdam uit De Zilk, die er vurig voor pleitte, dat - waar ook de agra rische wereld wordt vertegenwoor digd - dit gebeurt door de agrariërs zelf. De voorz. wilde in deze toch wel enige soepelheid betrachten, maar de algemene stemming was toch van dien aard, dat men graag zag, dat de agrariërs zij het met de gewaar deerde adviezen van „buitenstaan ders" -— de sleutelpositie zelf gezet- ten. Aan de orde kwam nog het voor stel, dat jonge bloemisten een hogere startvergunning voor bloemen krij gen. Daarop verklaarde de voorzitter dat de vakgroep-bloemisterij er op 't ogenblik hard aan werkt om via pu bliekrechtelijke organen deze moei lijke kwestie tot een oplossing te brengen. Voorzitter Van Moorsel gehuldigd. Nadat nog enkele r.akelijke en huis houdelijke punten waren afgehan deld stelde Toon van Moorsel de nieuwe voorz., Gietes Jacobs, voor. Deze werd met enthousiasme be groet en maakte van de gelegenheid gebruik om namens bestuur en leden zijn voorganger nartelijk te danken voor het vele voortreffelijke werk, dat hij voor de L.T.J. gedaan had. Hij overhandigde Toon van Moorsel daar- schoten sprak als voorz. van de L.T. B. vele waarderende woorden aan 't adres van de scheidende L.T.J.-voor zitter. Evenzo deed de landelijk voor zitter Jan Bruggink. Afscheid Th. van Son. Met afscheid nemen ging men in de middag nog langdurig door toen Theo van Son zich vele woorden van dank moest laten welgevallen. Daar was allereerst aalmoezenier P. Mat- thijssen, die Theo van Son een man noemde, die bezeten was van de L. T.B., een man ook. die zijn gehele persoonlijkheid had ingezet voor de beweging. De heer Kolfschoten ge waagde van een dynamische figuur en Jan Bruggink haakte daarop vaar dig in Namens het personeel van het secretariaat voerde de heer P. G. Tel het woord. Hij roemde de levenslust en het idealisme van Theo van Son, en zijn woorden liet hij vergezeld gaan van een klok. Theo Witte, voor zitter van de K.A.J., die tevens sprak namens de K.J.M., getuigde van de goede samenwerking en gaf een at las van de bijbel ien geschenke. De L.T.M. werd vertegenwoordigd door haar voorzitster, Annie Kortman, die een lamp cadeau gaf, Theo Maunts verscheen als oud-L.T.J.-voorzitter namens de oud-L.T.J'ers en gaf een Maria-beeldje ten geschenke. Toon van Moorsel, die eerst mevr. Van Son met bloemen verraste, zorgde voor de apotheose, toen hij na een woordrij ke toespraak de ;chcidende secreta ris-leider een modem bankstel aan bood. Tussen de bedrijven door en één ervan was het aanbieden van streek producten door de verschillende dis tricten kon iedereen zijn plezier beleven aan schetsen en andere stuk jes. die Theo van Son danig in het zonnetje zetten. Geen vonder du6, dat hij tot slot van de middag in een bewogen toespraak een hartelijk dankwoord sprak en van zijn blij vende vriendschap getuigde voor de L.T.J. in het algemeen en de leden in het bijzonder. TREIN ONTSPOORD, GEEN ONGELUKKEN Nabij Arnhem, ter hoogte van de Kema, is vanmorgen omstreeks 6.30 uur een personentrein met vier rij tuigen ontspoord. Er hebben zich geen persoonlijke ongelukken voor gedaan. De trein kwam uit de rich ting Nijmegen. De trein is vermoedelijk ontspoord op een aansluitingswissel. Het trein stel ploegde zich buiten de rails nog enkele honderden meters voort en vernielde het baanvak ter plaatse. Een gelukkige omstandigheid wordt het genoemd dat het eveneens ont spoorde achterste treinstel zonder on gelukken het viaduct over de Utreeht- seweg kon passeren. Het reizigersvervoer zal heden hin der van het ongeval ondervinden. (83) KimmHCTHocoir K.KKzmmmim HrrmcmmoVmt «Kim rcnvmwm, HMormotmuK WHirsommeix- mwmottmu mwnminmm rmxK opsuNom O» SUKCMiVCUl Kli mt VE OWfTH 'KI I mm mm cm oochshk mr m Scheepsberichten ALKAID 22 te Rotterdam; AVERDIJ 21 v. Rotterdam n. Antwerpen/New York; CALTEX PADANG (t) 21 te Rot terdam; CINULIA (t) 22 te Rotterdam; COOLSINGEL 22 v. Rotterdam n. Puer- to Or da/.; DUIVENDRECHT (t) 22 v. Rotterdam n. Lagos; ESSO AMSTER DAM (t) 22 te Rotterdam; GROOTE BEER 22 te Rotterdam v. Amsterdam; KABYLIA (t) 2l v. Rotterdam. 23 te Gotenburg; KINDERDIJK 22 te Rot terdam; KREBSIA (t) 22 v. Rotterdam n. Lynhamn; KREEFT 21 v. Rotterdam n. Narvik; LANGKOEAS 22 te Rotter- dam; LUTTERKERK 22 te Rotterdam; MAASHAVEN 21 v. Rotterdam n. Ham burg; NOORD AM 21 v. Rotterdam n. New York; OOSTKERK 22 te Antwer pen. 21 v. Rotterdam n. Vlissingen; PRINS WILLEM-4 v. Rotterdam n. Bremerhaven. 22 te Bremerhavcn; SOESTDIJK 22 v. Rotterdam n. Ant werpen; STAD VLAARDINGEN 22 te Rotterdam; THEMIS 22 te Rotterdam; Tibia 21 te Rotterdam; AEGIS 23 te New York: ALBIREO 22 te Montevideo; ALBLASSERDIJK 22 te Le Havre; BENNEKOM 23 te Laguaira; CITIES SERVICE VALLY FORGE (t) 22 v Phi ladelphia n. Bandar Mashur; DALER- DIJK 23 te San Joae; DONGEDIJK 23 te Curacao; EN A (t) 23 te Panama; HELICON 23 te Wageningen; HERA 22 v. Kingston n. Port of Spain; JAPARA 22 v. Aden n. Djeddah; KOROVINA (t> 20 v. Curacao n. Maracaibo; MATARAM 22 v. New Orleans n. Baltimore; MY- LADY 22 v. Accra n. Kouilou; PARK HAVEN 22 v. Santos n. Buenos Aires; POLYPHEMUS 23 to Baltimore: PUR- MEREND (t) 22 v. Curacao n. Welling ton; RUYS 22 v. Durban n. Mauritius; SOLON 22 v. Kingston n. Port au Prince; SOMMELSDIJK 23 te Philadel phia; STATENSINGEL 21 v. Norfolk n. Europa; TALISSE 23 te Antwerpen; TERO 22 v. Sao Luiz de Maranhao n. Rio de Janeiro; TITUS 22 v. Genada n, St. Vincent (w.i.); TWEELINGEN 25 Rotterdam verwacht; WIELDRECHT (t) 22 v. New York n. Puerto la Cruz; DIN- TELDIJK pass. 21 Mona Passage n. Lon den; DORIS 23 te Houston; ESSO NE DERLAND (t) 22 te Rastanura; ETREMA (t) 24 te Berre verw.; GOR- DIAS 23 te Curacao; KIELDRECHT 22 te Lissabon; LIEVE VROUWEKERK 22 v. Massawah n. Suez; MAASKERK 22 te Antwerpen; MALEA <t) 21 v. Mirl n. Singapore; MEMNON 22 te Emden; NAESS LION (t) 22 te Mena al Ahmadi; NOORDWIJK pass. 22 Wight n. Mon rovia; OLDEKERK 23 te Hongkong; OMMENKERK 22 v. Genua n. Portsaid; PAPENDRECHT (t) pass. Kp St. Vin cent n. Novorosslsk; Polydorus 22 v. Padang n. Djibouti; PRINS JOHAN WILLEM FRISO 22 te Tel Aviv; ROE PAT 2 v. Partsaid n. Genua; SENEGAL KUST 22 v. Cape Coast n. Duala; TER- NATE 23 te Port Sudan; WAAL 22 v. Piraeus n. Alexandrië; WELTEVREDEN 24 te Balik Papan verw.; ZONNEKERK 22 v. Port Said n. Napels. Marktberichten ROTTERDAM, 23 febr., Vee Aanvoer 1808. 1123 vette koeien; 685 varkens. Vette koeien: 31242, 300— 12, 28094; varkens: 186, 184, 182. Vette koeien: aanvoer groter, han del lui, wat lager in prijs, enkele prima's boven notering; varkens: aanvoer kleiner, handel tamelijk, ruim prijshoudend, prima exempla ren boven notering.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 3