St. Augustinusvereniging vergaderde te Leiden Scherp POTLOOD EN GEEST Veertig jaar instrumentmaker te Leiden I. van Meurs gehuldigd MAANDAG 23 FEBRUARI 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Verschrikkingen van achier ,,het gordijn" Katholieke onderwijzers uit Leiden en omstreken vereend in de St. Augustinusvereniging waren zater dagmiddag in „De Turk" bijeen voor de jaarvergadering. De heer N. B. M. Vreeburg, voor zitter, opende de vergadering met een enkele zakelijke mededeling, waarna de penningmeesteresse, mej. H. J. Doove, melding maakte van het batig saldo ad 280.92, waar nog een bijdrag bijkomt, dat zij in de loop van enige jaren heeft bijeenge- spaard. De secretaris, de heer L. van Veld hoven, deelde in het jaarverslag mee, dat de afdeling Leiden e.o. 540 leden telt. Voorbespreking. Op derde paasdag houdt de vereni ging een algemene vergadering. Naar aanleiding hiervan werd een korte bespreking gehouden. Het voorstel-Van Hameren werd besproken. Hierin wordt van het hoofdbestuur gevraagd te bevorde ren het vormen van gespreksgroe pen over opvoeding, onderwijs en godsdienst. Het bleek echter, dat deze gespreksgroepen de aandacht van het hoofdbestuur hebben en dat dit gaar ne bereid is subsidies te verlenen. Het laat echter het initiatief aan de afdelingen. De vergadering besloot van het hoofdbestuur te vragen een leidraad te ontwerpen voor de vor ming van gespreksgroepen in de afde lingen. DIRECTEUR HOFMAN BESCHERM HEER „WESTERKWARTIER". De heer H. Hofman, directeur van de Ned. Electrolasch Maatschappij heeft zich bereid verklaard het be schermheerschap van de Speeltuin vereniging „Westerkwartier" te aan vaarden. De voorzitter van deze speeltuin vereniging moest dezer dagen wegens KVP AFDELING LEIDEN. Het resultaat van de gisteren ge houden geldactie ten bate van het verkiezingsfonds van de KVP., stemt tot grote voldoening. is permanente controle, spionage en angstterreur. eiem De destalinisatie onder leiding van aekte zijn functie neerleggen. Chroesjtsjef heeft bewezen met hoe veel succes men het volk andere ideën kan bijbrengen. LEIDSE UNIVERSITEIT Geslaagd voor het Doct.ex. Gen. II Verbonden. mej. E. Ch. M. Hoefsmit te Rotterdam, mej. C. J. Oostveen te Scheveningen Wij kunnen ons niet van deze bit- en de heer J- Visser te Den Haag. tere noden distantiëren, aldus spr. I Geslaagd voor het Semi-arts-ex. Wij moeten meelijden, met dit deel s- H- wÜbregt te Voorburg en de van de Kerk, dat ook tot de strijden- heren w- c- Cohen Tervaert te Lei- de Kerk behoort. 200 Bisschoppen zyn den' D- N- Edelbaum (USA) en A. A. hier verdwenen. 1500 Priesters zijn TX7~U~ geliquideerd; gefusilleerd tegen de deur van hun eigen parochiekerk, of tewerkgesteld. 50.000 Kloosterzusters zijn verdwe nen, dikwijls opgenomen in het ar- beidssysteem. Miljoenen zijn in de concentratie kampen opgenomen. Spr. vroeg ge bed voor hen. Nacht aan nacht vin den de deportaties plaats. Hulp. Oostpriesterhulp is een internatio nale hulpactie, die West-Europa gees telijk weerbaar wil maken. Het com munisme valt niet met wapens of economische maatregelen te bestrij den; de idee kan slechts bestreden worden met een süperidee: het ge loof in God en het Christendom. Oostpriesterhulp wil de „avant gar de" zijn van het christendom langs het ijzeren gordijn. Want is het christendom in West- Europa sterk genoeg een invasie uit het Oosten te weerstaan? Toch is spreker overtuigd, dat achter het gordijn vooral het briljan te christendom" is in de trouw van ML. Voorts werd de voorzitter gemach- 1 de vervolgde Christenen aan Chris- tigd een voorstel op de vergadering tus' liefde. Waar zij worden be- in te dienen over de grootte van de proefd op nun trouw, worden wij hoofdenmarge. hiér beproefd op onze grote liefde. Men vraagt van het hoofdbestuur Pater Stoffels sprak tenslotte over ernaar te streven, „dat de grootte de Godspenning, die het symbool is van de hoofdenmarge niet meer af hankelijk zal zijn van het aantal ver plichte onderwijzers, maar dat de marge van de hoofden aan scholen met minder dan zes verplichte on derwijzers van bijstand op hetzeflde bedrag wordt vastgesteld als die aan z.g. grote scholen". Hiermede kan men, aldus de voor zitter, aan een onbillijkheid een ein de maken, bijv. vermindering van salaris als een school kleiner wordt. Bij de rondvraag stelde één der leden voor ten bate van de bestuurs leden op- de jaarrekening een klein bedrag te reserveren. Men zal zich hierover nog beraden. Oostpriesterhulp. Na de pauze sprak pater R. Stof fels S.J. geestelijk leider van de Oostpriesterhulp in Nederland over: „Geestelijke spanningen langs het ijzeren gordijn". De tragiek van de Yalta-conferen- tie, waarmee Stalin een rijke buit in de schoot werd geworpen, was zijn uitgangspunt. Door Yalta werd het ijzeren gordijn gesloten. Stalin heeft als onvergelijkelijk dictatoi zijn poli tieke macht na de oorlog weten te herstellen. Spr. beschreef het „ijze ren gordijn" zelf en het enorme ge bied dat door dit begrensd wordt. Een gebied met een miljard mensen, die niet vrij zijn in hun handelen; waar het communisme het „eigen" ik tot in de kern aangrijpt. Waar een ideologie verwezenlijkt wordt zonder God. De leuze is zelfs „God moet sterven". Spr. waarschuwde zijn toehoorders het communisme vooral ernstig te nemen in zijn strijd tegen het Christendom. Achter de barrière is „de kerk van de stilte" en dit is be grijpelijk in een gebied waar de pro paganda een Sovjet-monopolie is. Chris.tus wordt hier in zijn Kerk op nieuw gekruisigd. Zwijgend de Cf istus hier zijn kruis schouder. van onze solidariteit met de lijdende mensen ginds. Een gebedsfront tegen het wereld-atheïsme is noodzakelijk. Wehrmann te Katwijk aan Zee. Burgerlijke Stand Geboren Gerardus P. zn van J. A. Slierings en C. M. Koppers. Chris- tiaan B. A. zn van J. Koppe en G. Ahrens, Elisabeth Chr. dr van G. L. Heij en M. van Dijk, Walter J. A. M. zn van J. T. A. Hollmann en G. W. J. van Aken, Peter E. G. zn van P. E. M. Meershoek en A. M. J. Halver hout, Johannes Fr. zn van J. F. Galjé en E. C. Luytjes, Cornelis H. zn van F. H. Gubler en J. H. Braggaar. Overleden: A. J. Zegers, 14 jr, zn, M. E. Banning, 4 jaar, dochter. LEIDSCHE SPAARBANK. In de maand januari 1959 werd er bij de Leidsche Spaarbank ingelegd 1.737.537 en terugbetaald 1.280.189. Het aantal nieuwe boekjes bedroeg 573 en het aantal afbetaalde boekjes 203. Op 6.582 rekeningen van deel nemers aan de Afhaaldienst werd 165.864,bijgeschreven. Er werden 1.149 spaarbusjes ter le diging aangeboden met een geza menlijke inhoud van ƒ27.541. Het tegoed der 42.657 inleggers be droeg aan het einde der maand /31.184.362. BIOSCOPEN Casino: Afgekeurd Lido: Afgekeurd Luxor: „De tien geboden", alle leef tijden. Trianon: „De wraak van Franken stein", 18 jaar. vele milde gevers en de energie vindingrijkheid van onze propagan disten, heeft de geldactie in de af deling Leiden een bedrag opgeleverd van 1450. Aan allen, die tot dit succes heb ben bijgedragen, betuig is van gan ser harte mijn oprechte dank. Mr. J. VAN DE POEL, Voorzitter KVP. afd. Leiden. Leidse agenda MAANDAG, 23 FEBRUARI Leidse Amateurfotografen. Collec tie Bondswedstrijden De Doelen, 8 u. nam. Modeshow Parijse modellen. Gron- Wettelijke bescherming van de vertegenwoordiger Op (hristofiel-vergadering besproken St. Christoffel vergaderde vrijdag jl. in De Harmonie. Voorzitter L. v. Leeuwen opende de vergadering en sprak een bijzonder woord van wel kom tot de landelijk voorzitter, de heer P de Graaf. De secretaris kon weer melding maken van enige nieuwe leden nl. de heer G. Vrees wijk Alphen, G. Zwetsloot, Lisse en J. v. d. Geest, Rijpwetering. Vervolgens was het woord aan de landelijk voorz., de heer P. de Graaf, die er op wees dat Let vraagstuk van de wettelijke bescherming der verte genwoordiger reeds vóór de oorlog in studie was. Een commissie van de drie landelijke bonden stelden in 1958 een rapport op. Men streeft er naar dat alleen vak bekwame vertegenwoordigers op pad worden gezonden. Momenteel is al leen een regeling van kracht wat be treft dat minimum inkomen der ver tegenwoordiger. Voor een le klas gemeente bedraagt dit bijna 300. Zolang nog eenieder op stap kan gaan zal het moeilijk zijn deze loon grens op te voeren, aldus spreker. De gezamenlijke bonden hebben in middels een concept gemaakt van 'n wetsontwerp en de zaak is momen teel in de onderhandelingssfeer ge komen. Vanzelfsprekend zal hier nog neemthet een en ander aan bijgeschaafd de I moeten worden. In het buitenland is men hier en Hij beschreef de Sovjet-techniekdaar reeds verder gevorderd, aldus van hersenspoeling en het omvor- de heer De Graaf. In België ligt de men van een persoonlijkheid langs wet klaar en in Frankrijk dient de men het wel per branche willen zien. Men gaat er van uit dat men bin nen drie jaar het diploma zal moeten halen indien men als vertegenwoor diger op stap gaat. Op een nader te bepalen leeftijd e.. met voldoende ervaring krijgt men het diploma zon der meer, zoals dit ook in de detail handel voorkomt. Vóór het zover is zal er wel wat water door de Rijn stromen daar een wet in Nederland niet zo een-twee-drie gemaakt is. Toch vertrouwt men binnen afzien bare tijd het vertegenwoordigers- beroep op wettelijke basis te kunnen beschermen. De lezing werd door de vede aan wezige leden met grote interesse ge volgd, getuige het grote aantal vra gen dat daarna los. Het was reeds ruim 11 uur eer voorzitter v. Leeu wen de vergadering na een dank woord kon sluiten. lichamelijke en geestelijke weg. Er vertegenwoordiger een legitimatie- kaart te hebben, alsmede een verte genwoordigers-diploma. Voor dit di ploma worden enige ei^en gesteld.. In het nieuwe ontwerp spreekt men van „handelsreiziger" en niet meer van „handelsagent" aangezien laatst genoemde verondersteld wordt zelf standig te zijn .De bonden zien de wettelijke bescherming nog niet per bedrijfschap, maar op de duur zou No, 506. Horizontaal: 1. hoepel, 2. overal, 7. stok, 9. stad op Jutland aan de Kleine Belt, 11. woud, 12. opening, 14. telwoord, 15. telwoord, 16. rechten inbegrepen (afk.), 17. bijwoord, 19. dwaas, 20. platas in Gelderl. onder Geldermalsen, 24. Europeanen, 26. wrok, 27. graafschap in Engeland. Verticaal: 1. oude Egyptische zon negod, 2. god der liefde, 3. stronkje, 4, vaarwel, 5. soort van kabeljauw, 6. muzieknoot, 8. lid van de voorma lige Raad van Indië, 9. zuil, 10. ge sponnen draad, 11. bezweringsformu le, 13. niet harde slag, 18. stad in België. 19. gindse, 21. gesloten, 22. latwerk. 23. en volgende (afk.), 25. jongensnaam. Oplossing morgenavond. OFGSTGFFST Soc. Zondagmorgen „St. Willibror- dusZondagochtend groepeerden een 30-tal leden van de R. K. Mid denstandsvereniging zich aan de ont bijttafel in het parochiehuis. Tevoren hadden zij de Hoogmis bijgewoond die door de diocesaan kernleider, pa ter Rembertus OMC werd opgedra gen tot intentie van de levende en overleden leden. In een kort, pittig preek je werden de aanwezigen ver rijkt met een mooie gedachte aan gaande de tijd van het kerkelijk jaar. De g. a., pater Looyaard zat mede aan het ontbijt. Voorzitter Elshof sprak een enthousiast woord van welkom, waarin hij wees op het be lang van het middenstandsvereni gingsleven, vooral voor de jongeren. Tenslotte hield P. Rembertus een kernachtige toespraak over het ge weten, waarmee hij zijn toehoorders van het begin tot het einde volledig geboeid heeft. Het geheel kan gekentekend wor den als een prachtig geslaagde och tend en het is te wensen, dat alle middenstanders bij een volgende vergadering in welke vorm ook aan wezig zullen zijn. Geslaagd Aan de rijksuniversi teit te Utrecht is geslaagd voor het kandidaatsexamen rechtsgeleerdheid, de heer J. P. E. Teding van Berk hout te Oegstgeest. Onrust in Beiroetl Vóór honderd jaar Een treffen tussen aanhangers en tegenstanders van Nasser heeft zon hoofstad, Beiroet, veroorzaakt. Twee trams werden zwaar beschadigd, maar er waren geen persoonlijke on gelukken. Troepen bewaken de binnenstad. Beiroets vroegere opstandelingen- wijk was versierd met honderedn por tretten van Nasser ter gelegenheid van de eerste verjaardag der Ver enigde Arabische Republiek. VERNIELINGEN IN LEOPOLDSTAD Vorige week is verscheidene nach ten achtereen grote schade toege bracht aan de missiescholen in Leo- poldstad. De Zusters van het St. The- resia-instituut, die het bijzonder moe heid Leiden. Stadsgehoorzaal, 2.30 en ten ontgelden, hebben dagenlang te- 1 vergeefs gep.obeerd politiebescher ming te krijgen. In een verklaring voor heL persbureau DIA in Leo- poldstad zeggen zij, dat zij geen uit komst meer zien. De gebouwen krij gen geen politiebescherming. De enorme schade wordt niet vergoed. u. nam. Abonnementsvoorstelling Haagse Comedie. „Brullen als een duif", Lei'i- se Schouwburg, 8 u. nam. K O-cursus Schilderkunst, Rijks prentenkabinet Kloksteeg 25, 8 u nam. DINSDAG, 24 FEBRUARI St. Lambertus, (Textielarbeiders) Jaarvergadering. Gebouw v. Chr. Soc. Belangen, Oude Singel, 8 u. nam. VIRO en „Oost en West". Reisin drukken van Japan. Lezing door dr P. H. Pott. Abonnementsvoorstelling Haagse Comedie. „Brullen als een Duif" Leidse Schouwburg, 8 uur nam. K O-filmstudiekri^g. „Porte des Lilas", Filmzaal Universiteit, Rapen burg, 8 u. nam. R.K.-E.H.B.O. Leiden, Beginners cursus. R.K. lyceum St. Bonaventura, Marienpoelstraat, 8 uur nam. St. Eloy Adviesavond. Gebouw v. Chr. Soc. Belangen, 7.308.30 uur nam. WOENSDAG 25 FEBRUARI. Rozenkranskruistocht. St. Petrus- kerk, 7 uur nam. KAB-wijk St. Leonardus. Film „Ju das", St. Leonardushuis, 8 uur nam. APOTHEKEN TE LEIDEN Apotheek Kok, Rapenburg 9, tel. 24807; Oegstgeest: Apotheek Oegst geest, Wilhelminapark 8, tel. 26274. Volgens Britse medische kringen lijden ongeveer 5,5 miljoen mensen in Groot-Brittannië aan griep. Deze epidemie van ongekende omvang heeft in de week van 8 tot en met 14 februari aan 455 mensen het leven gekost. In de daaraan voorafgaande week bedroeg het aantal slachtoffers 144. Uit de restauratie van het station Rotterdam-Blaak zijn in de nacht van zaterdag op zondag sigaretten chocolade gestolen ter waarde van ongeveer f 200,—. De dieven verniel den een ruit aan de perronzijde van het restaurant. BROMFIETSER DOOR TREIN GEGREPEN Om ruim half twee vanmiddag is een bromfietser op de onbewaakte overweg tussen Nieuw Amsterdam en Coevorden door de passerende trein ZwolleArnhem gegrepen en op gedood. Het slachtoffer is de 66-jarige heer J. van den Broek uit Sdhoonebeek. Waarschijnlijk heeft de heer v. d. B. niet uitgekeken bij et oversteken van DOOR DE RUIT. Zaterdagmorgen om half tien heeft de spoorbaan. een vrachtauto van Van Gent en j Loos op de hoek van de Nieuwe, ONREGELMATIGHEDEN Rijn en de Hoogstraat te Leiden de i R1J VLEESKEURINGSDIENST etalageruit van de juwelier Maarten- se op de Hoogstraat beschadigd. De j By de centrale vleeskeuringsdienst chauffeur werd gehinderd door de te Elburg, waaronder ook de gen een- markt en het voetgangersverkeer. ten Oldebroek en Doornspijk resor- Een ruit en een lichtbak werden vernield. Ingezonden door Ria Walaart, Sophiastraat 29, Leiden. teren, zijn onregelmatigheden gecon stateerd. Een hulplurmeester van deze dienst deed de laatste jaren gro te uitgaven. Hierdoor is de zaak ten slotte aan het rollen gebracht. Een on derzoek door het verificatiebureau van Nederlandse Gemeenten bracht LEIDEN 23 febr. Groente. Kro- aan het licht, dat er fraude is gepleegd ten 67, id. gekookt 1725, Boeren- met de afgifte van vleesbonnen. Om- kool 1433, Gele kool 14, Witte kool trent de omvang /an de fraude kon- 810, Prei 3455, Stoofsla 99, Sprui- den nog geen mededelingen worden ten A 16—0, id. B. 1584, Uien gedaan, aangezien het onderzoek dat 314, Waspeen 833, Winterpeen I wordt bemoeilijkt doordat de betrok- 810, Witlof 2273, per 110 kg. kene blijft ontkennen, nog in het be- Knolselderij 2—23, Sla A 820, id. ginstadium verkeert. De betrokk-n B 1842 per 100 stuks. Peterselie 11 hulpkeurmeester is inmiddels met 11.10 per 100 bos. ziekteverlof gezonden. Het was feest vanmorgen in de huiskamer van de familie Van Wely boven de winkel aan de Breestraat, firma J. G. van Deene, opticiën. De heer L. van Meurs, IJsselkade, vier de n.l. het feit, dat hij veertig jaar aan de firma verbonden is als in strumentmaker. In die jaren heeft hij zich bijzonder toegelegd op het vervaardigen en herstellen van me dische apparaten, vooral voor de Leidse ziekenhuizen. Duizenden chirurgische instrumen ten gingen door zijn handen en het is eens gebeurd, dat hij zelf de instru menten sleep voor de operatie, die enige dagen daarna aan hem verricht moest worden. Tegen tien uur vanmorgen arri veerde de burgemeester van Leiden, jhr mr F. H. van Kinschot, ten huize van de familie Van Wely, gelijk met de jubilaris en zijn familie, waarna de firma, de heer H. M. van Wely het woord nam, en enige hartelijke vol zinnen de goede verhouding schil derde tussen de jubilaris de zaak en de familie. De heer Van Meurs is in die jaren een onverbrekelijke scha kel geweest tussen de firma J. G. van Deene en de ziekenhuizen, in het bij keelziekten van het Academisch Zie- Spr. toonde voor de jubilaris grote waardering en overhandigde hem vervolgens ee^ geschenk in couvert, de hoop uitsprekend, dat de heer Van Meurs nog vele jaren een steun voor de firma zou blijven. De burgemeester richtte zich ver volgens tot de heer Van Meurs er op wijzend, dat dit bijzondere jubi leum ook de aandacht heeft getrok ken buiten Leiden. De heer Van Meurs immers, die nauw verbonden was aan het Aca demisch ziekenhuis, heeft zich ook verdienstelijk kunnen maken voor de lijdende mensheid. Hij ging zo op in zijn werk, dat zijn vacantie er wel eens bij is ingeschoten. Daarom verheugde het hem, dat hij de jubilaris de bronzen medaille ver bonden aan de orde van Oranje Nas sau op kon spelden, hetgeen onder applaus geschiedde. De heer J. Piena, voerde het woord namens de afdeling oor- neus- kellziekten van het Academisch Zie kenhuis, de 38-jarige samenwerking met de jubilaris memorerend. De heer Th. A. Vogelezang sprak als collega, bijzonder de nadruk leg gend op de hulpvaardigheid en het plichtsbezef van de heer van Meurs. Ook' mevr. v. Meurs, die mééjubileert betrok hij in de hulde. Zij ontving bloemen. Het woord voerden nog mevr. B, Aalders-Van Deene, die jeugdherin neringen ophaalde, de heer Frans .van Wely, namens de kinderen, en de heer H. J. van Meurs zoon van de jubilaris, die dankwoorden sprak. Het laatste woord was aan de jubi laris. Hij toonde zich zeer dankbaar voor deze huldiging, voor de vele geschenken en niet in het minst voor de onderscheiding. De toestand van de Turkse financiën is nog weinig verbe terd. In weerwil dat een gedeel te der nieuwe leening reeds is ontvangen, blijven de troepen en de ambtenaren onbezoldigd. VASTENSPIJS Zij zeiden dan tot Hem: „U, wie bent u! En Jezus zeide: „Wanneer gij de Mensenzoon omhoog zult hebben geheven (aan het kruis) dan zult gij in zien, dat Ik het ben; en dat Ik niets doe uit Mijzelf. En Hij, die Mij gezonden heeft, is met Mij en laat mij niet alleen, omdat Ik altijd doe wat Hem behaagt" („Ik ben" of het volstrekte Zijn is de naam, die God aan Mozes openbaarde in het brandende braambos). (Evangelie van St. Jan). PRINS BERNHARD NAAR MEXICO Prins Bernhard is zaterdagavond te Lima, de hoofdstad van Peru, aan gekomen. Na een oponthoud van drie uur reisde hij door naar Mexico. De prins heeft zondag een infor meel bezoek gebracht aan president Adolfo Lopez Mateos van Mexico. De prins bezocht de president in diens particuliere woning. Het bezoek duurde een kwartier. Van de zijde van de Nederlandse ambassade werd meegedeeld, dat de prins maar enkele uren in de stad zou blijven. Hij zou doorrreizen naar Acapulco en daar een week blijven als gast van de Mexicaanse bankier Salvador Ugarte. PRINSËT IRENE IN ST. ANTON Prinses Irene is gisteren voor een skivacantie van een week in Sankt Anton (Oostenrijk) aangekomen. De prinses was zaterdagavond per trein uit Utrecht vertrokken. De prinses die vergezeld was van de Duitse gravin zu Dohna en een hofdame, logeert in hotel Post het zelfde hotel waar ook prinses Bea trix en koning Boudewijn onlangs verbleven. Prinses Irene toonde zich zeer verheugd, dat het pas gesneeuwd had in Sankt Anton. Het was de eerste sneeuw sinds een maand. Zij greep de gelegenheid aan om direct na aan komst met haar skileraar Toni Marth een tocht in de omgeving van het stadje te gaan maken. Onrust in Njassaland Bij nieuwe relletjes in Njassa land ten noorden van Rhodesia is zondag een neger om het leven ge komen en raakte er een vijftigtal ge wond. Negentien negers werden gearres teerd. De incidenten deden zich voor in Blantyre, waar de politie met traan gas een menigte moest verspreiden, die zich na een bijeenkomst van het Afrikaanse nationale congres had ge vormd, en in Limbe, waar een char ge werd uitgevoerd op een menigte bij een bioescoop, waar met stenen was gegooid. Op de weg van Blan tyre naar Limbe hadden negers des middags auto's met stenen bekogeld. Donderdag en vrijdag waren er Britse troepenversterkingen naar Njassaland gezonden wegens relle tjes, waarbij ook twee vliegvelden gevaar liepen. Veel blanke planters, die in afge legen streken wonen, hebben hun vrouwen en kinderen reeds, bij wijze van voorzorgsmaatregel, naar de ste den gestuurd. Er zouden ook plan nen zijn ontworpen voor bescher ming van blanken, die op grote af stand van politiebureaus wonen. JUDO SPORTSCHOOLWEDSTRIJDEN TE LEIDEN Interessante judo-middag Zondagmiddag werden in de Stadsge hoorzaal te Leiden Judo schoolkampioen- schappen voor Sportschool Leiden ge houden. Verder waren er demonstraties van het Nage-No- Kata, Kime-No-Kata en jui-jitsu demonstraties uitgevoerd door W. Luiten, 3 dan, B. Oort, 2e dan en J. Schouten bruine Band. Ishiro Abe 7e dan officieel vertegenwoordiger voor de Ko- dokan, Japan in Europa en Kora- Kou- wa 4 dan waren bij deze wedstrijden aan wezig. Een Leidse B team kampte tepen Ua-Wa uit Den Haag. Leiden won deze wedstrijd met 82. De teamwedstrijd LeidenAntwerpen werd door onze Zui derburen met 23 gewonnen, waarbij de Nederlandse jeugdkampioen lichtgewicht J. v. d. Blom uitblonk door zijn mooie techniek. Bij de wedstrijden werd goed en sportief gevochten. De uitslagen der klubkampioenschappen luiden: Pupillen t.m. 12 jaar. Finalisten I. v. Drift tegen A. Polanen, Kampioen voer de derde ach tereenvolgende maal A. v. Polanen. Ju nioren van 13 t.m. 16 jaar. Finalisten T. BakkerJ, v. d. Blom kampioen J. v. d. Blom. Senioren finalisten K. BoomA. Koning kampioen A. Koning. Oranje band: Finalisten NievaartH. H. Beu- kenholdt, kampioen H. H. Beukenholdt. Groene band: Finalisten C. Hoogenboom C. de Koning kampioen C. Hoogen boom. Blauwe band: Finalisten B Sprin gerJ. de Wolf kampioen J. de Wolf. Bruine band finalisten D. BentveldJ. Schouten kampioen D. I entveld. Voor het algemeen schoolkampioenschap de den B. Oort 2e dan en H. Raar le dan nog mee. Finalisten H. Raar le dan, J. de Wolf blauwe band. Kampioen J. de Wolf, De prijzen werden uitgereikt door de voorzitter van Judo club Leiden H. A." v. Polanen. De muzikale medewerking werd verzorgd door The Blue Birds.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 2