Zoeterwoudse „boerenkaas" blijkt op winterkeuring een edel produkt te zijn Amersfoort laat zich de kaas niet van het omstreden brood eten GRATIS TELEVISIE WAARDE 995,- DEINING ROND SCHROOT AFf AIRE Marktberichten n 58813885 S«l8«g|S8 88 MGniSSSS aasssgffi 1g g si ss fjj m s - ss r "ül 8 Tr B *8S *?2 283 DONDERDAG 19 FEBRUARI 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Knaagplaag van hinderlijke uitheemse rupsen Lang geleden, nog in de vorige eeuw, werd bijna op elke boerderij van Zoeterwoude de gehele melkproductie tot kaas bereid. Niet altijd was de kwaliteit goed; er werd op sommige bedrijven nog al veel getobd met het kaasmaken. Dit is nu te verklaren, want de boerinnen van die tijd misten elk begrip van bacteriën-werking en moesten zonder enige theoretische voorlichting, geheel steunend op de ervaring en de praktijk de kaas berei den. Daar was toen onder de boeren al een heel grote naijver een trots op de goed gemaakte kaas maar ook een zekere schaamte als men slechte kaas moest afleveren. Kaasmarkten bestonden nog niet en kaaskopers kochten „op den boer" de kaas. Veelal had iedere boer zijn vaste afnemer die van de ene tot de andere boer niet mocht spreken, zeker niet tot de naaste bu ren over de kwaliteit en vanzelfsprekend ook niet over de prijs die bedon gen was. Die geheimhouding van het mislukken van de kaasbereiding ging soms heel ver. Ket is ons uit betrouwbare overlevering bekend dat men soms de allerslechtste gemaakte kazen begroef of In de sloot wierp. Door die geslotenheid ontbrak elk contact met anderen en bleef vaak elke goede raadgeving tot verbete ring afwezig. Toen dan ook in het begin van de- re eeuw de eerste rijkszuivelconsu- lenten de boer opgingen om de eer ste theoretische voorlichting bij het kaasmaken te geven, wilden vele boerinnen die .pottekijkers" nog niet toe laten. Nadat men echter alom hoorde van de goede resultaten en vooral toen men in 1911 door de in voering van het rijks-kaascontrole- merk daartoe wel gedwongen werd, kwam er kentering maar het duurde toch nog tot 1931 aleer elke valse schaamte over het kaasmaken geheel overwonnen was. Door de technische voorlichting was men zover geko men, dat er geen kaas meer gemaakt werd waarvoor men zich behoefde te schamen en zo werd in dat jaar de eerste kaasdag gehouden met wel 50 deelnemers. Elkaar gevonden. Na die tijd weten de zelfkazers el kaar goed te vinden en tot goed be grip geleid door het zuivelconsulent- schap en de Bond van Kaasprodu centen worden nu al jarenlang kaas cursussen en jaarlijkse keuringen georganiseerd. Aanvankelijk werden deze keurin gen als zomerkeuring gedaan; onge veer twee maanden nadat de kazen bereid waren. Later ging men zelfs zover dat men het er op waagde het product te laten keuren op de be- waarproef. Zo heeft de kaasdagcommissie ook in dit seizoen twee kaasdagen ge houden. Er werden in de eerste week van september twee kazen bestemd voor de keuring, één voor de zomer keuring op 4 november jl. en één voor de gisteren gehouden winter keuring. Voor de zomerkeuring waren 24 kazen ingezonden waaronder 4 ka zen buiten mededinging uit Hazers- woude en voor de winterkeuring kwamen er 19 kazen ter beoordeling w.o. één kaas uit Hazerswoude. Er waren dus vijf kazen uit Zoe terwoude opgegeten? Na de bewaarproef bleken op de expositie de kazen het nieuwe prae- dicaat voor de wereldmarkt „boe renkaas" met recht te mogen dragen want, nadat de zomerkeuring een ge middelde van 86.1 p. had gegeven, was nu de beoordeling gemiddeld 87.3 p. Bij de zomerkeuring werden 12 kazen als eerste soort aangemerkt (44.4%) en 15 kazen als tweede soort (55.6%). Deze keuring gaf 68.4%, 13 stuks, als eerste, 21.1%, 4 stuks als tweede en 10.5%, 2 stuks als derde «oort. Voor de smaak verkregen 16 goed, I matig en 1 slecht. Hier volgt de keuringslijst waar bij het eerste cijfer de winterbeoor- deling en het tweede cijfer de zo- merbeoordeling geeft. Inzenders eerste soort: J. G. L. Captein 96, 100; H Versteegen 96, 92; D. Pol, Hazerswoude, b.m.d. 96, 98; C .G. van Leeuwen 94, 90; Q. H. Onderwater 94, 98; G. W. Versteegen 94, 98; G. J. Belt 92, Chr. Straat hof 90, 92; J. Versteegen 90; C. J. van Leeuwen, Geer, 89, 87; G. J. de Jong 88, W. de Jong, Noordb.weg 88, W. van Veen 36, Inzenders waarvan het tweede cij fer niet genoemd is waren bij de zo merkeuring niet voor eerste soort in aanmerking gekomen. Keurmeesters waren de heren K. Adema en G. Elings. De heer J. Schouten fungeerde als secretaris en arbiter. De drie hoogst beoordeelden ont vingen een medaille. J. G. L. Cap tein die een totaal van 196 behaalde ontving de beker geschonken door burgemeester Smeets. De tweede be ker verkreeg G. W. Versteegen met 192 pnt. en Q. H. Onderwater be haalde de derde beker met 192 pnt. H. Versteegen ontving een medaille voor 188 pnt. De voorzitter van de kaasdagcom missie sprak, nadat de kaas met gro te belangstelling bezichtigd was, het welkomstwoord en deelde mede, dat burgemeester Smeets bericht van verhindering had gezonden. Elven later, nadat de voorzitter de prijzen uitreikte kwam de heer C. L. Schreuders, burgemeester van Ben schop, Hoenkoop en Polsbroek, als secretaris van de Bond van Kaas- producenten, de kaasdag bezoeken. De heer K. Adema hield als altijd een vakkundige beschouwing over de ingezonden kaas en prees vooral de goede smaak van de kazen, het geen te danken is aan het gebruiken van goed zuursel. Na zeer vele ad viezen te hebben gegeven sprak de heer Adema de hoop uit dat in het volgend seizoen weer een of meer kaasdagen zullen gehouden worden en deed daarbij een suggestie om, nadat de jury haar beoordeling ge daan heeft ook een lekenkeuring aan de kaasdag te verbinden, een wedstrijd onder de inzenders. van Kaasproducenten grote studie van het kaasmaken gemaakt te heb ben. Om aan te tonen hoe oud het kaasproduct dat volgens de heden ge houden keuring in Zoeterwoude een edel product mag genoemd worden, is, dook spr. in de geschiedenis van Perzië, vindingen in de bodem die aangetoond hebben dat 6000 jaar ge leden de melk reeds tot kaas werd gemaakt. Ook noemt spr. vele plaat sen in de bijbel waar gesproken wordt van melkkazen. Van onze tijd releveerde spr. de ontwikkeling van de kaasproductie en het ontstaan van de wettelijke beschermingen. Er is in de laatste jaren met steun van de regering veel gedaan om het zelf- kazen te bevorderen en spr. raadt aan een bezoek in organisatorisch verband te brengen aan het voor beeldbedrijf te Alphen. Met cijfers toont spr. 't voordeel aan van kaas maken. Op een bedrijf van 25 koeien is berekend dat, kaasmakende van 25 april tot 22 nov. in 1958 ƒ4567.— voordeel is behaald. Dat is per koe 180.83. De arbeid werd beloond met 5.50 per uur. Omtrent de toekomst van de boerenkaas is geruststellend dat men in Den Haag niet zoveel medewerking zou geven als deze twijfelachtig zou zijn. De voorzitter deelde mede, dat in de plaats van de heer A. J. Berg de heer C. G. van Leeuwen zitting in de kaasdagcommissie heeft genomen. De heer Verhaar herdacht het over lijden van de heer B. Rombouts, een van de oprichters van de afdeling, die tevens ruim 30 jaar voorzitter hiervan is geweest. De penningmeester, de heer C. Th. Holstein, heeft over 1958 een batig saldo van 99.51 overgehouden. Dit bedrag gevoegd bij de batige saldi van vorige jaren heeft de afdeling thans ruim 600 aan kasmiddelen. Toch heeft de afdeling zor gen, want als het komende jaar de nieuwe financiële regeling met het hoofdbestuur wordt toegepast, dan zal men tot drastische bezuini gingen moeten overgaan, wil men niet voor jaarlijkse tekorten komen te staan. Als achtergrond van de ho gere afdracht aan het hoofdbestuur moet worden gezien de op de bonds raadsvergadering aangekondigde structuurwijziging in de organisatie. De veranderinge houden o.m. in, dat de bond districten gaat instellen en wellicht ook rayons en via deze dis tricten en rayons een grotere activi teit gaat ontplooien. Hierin betalen de afdelingen procentueel mee in de kosten, doch bij lange na niet in verhouding tot de werkelijke kosten, indien de afdelingen zelf dergelijke district- of rayon-activiteiten zou den moeten gaan bewerkstelligen. Aldus lichtte de heer Berbee de plannen nader toe. De grotere activi teit zou o.m .hierin bestaan, dat voor de leden door ter zake kundige en bestudeerde mensen een mogelijk heid wordt geopend voor ontwikke ling en vorming. De afdelingen krijgen de beschik king over allerlei lesmateriaal, vi sueel en schriftelijk en men zal kun nen beschikken over een deskundige theoretische toelichting. De heer Berbee hoopte dat deze mogelijkheden ten volle zullen wor den uitgebuit. Tot controleurs van de kas over 1959 werden benoemd de heren A. v. d. Aar en J. Kempen. De periodiek aftredende bestuurs leden P. J. de Heü en L. Olijerhoek werden bij acclamatie herkozen. Kapelaan M. J. A. Huiberts, gees telijk adviseur, sprak over de vas tentijd van boete en versterving en van bezinning over de waarden van het leven, waarin de naastenliefde een belangrijke rol speelt. Spr. sprak vervolgens een dankwoord tot de bestuursleden voor het vele werk dat zij in het afgelopen jaar hebben verricht. Een prettig hoogtepunt kreeg de vergadering, toen de heer Berbee, mede namens het hoofdbestuur, Onrust onder het goedkope-broodvolk De prijs van het Nederlandse brood is het onderwerp geworden van heel wat rumoer. In verschillende ge meenten hebben de bakkers de eis van het ministerie van economische zaken, de prijs van het brood met één cent te verlagen, nu de meel- prijs ten gevolge van de „meel- oorlog" dalend is. Onder de wei gerachtige gemeenten hoort ook Amersfoort. Daarom is de directeur van de grootste broodfabriek daar ter stede dinsdag op het ministerie van eco nomische zaken ontboden, waar een topfunctionarissen hem dreigde, tot „andere maatregelen" te zullen over gaan, als des ministers eis niet werd ingewilligd. Voorbeeld. Dat de minister Amersfoort heeft uitverkoren als eerste onder de ste den om een reprimande in ontvangst te nemen, stak de vergaderde bak kers wel bijzonder. Zij maken het goed) brood, koper dan waar ook in overging tot de huldiging van de Nederland Een onverpakt witbrood heren C. van Frankfoort, J. v. Frank- foort en J. M. de Heij, alle drie dra ges van een koninklijke medaljs en die nu nog het gouden bondsinsigne van de organisatie die zich ten doe] stelt de stoffelijke en geestelijke be langen van de bij haar aangesloten leden te behartigen. Men behoeft niet altijd de eerste viool te hebben gespeeld om op te vallen. De jubilarissen zijn altijd ge wone leden gebleven maar 'eden die de overtuiging hebben gedemon streerd dat het een levensbelang is voor de organisatie om lid té blij ven, een levensbelang dat omge keerd van toepassing is op de leden, aldus spreker. Mede door hun trouw is de vak beweging geen strijdmiddel meer, maar een middel tot gezamenlijk overleg rond de conferentie taf el. Nadat de heer Berbee de jubila rissen dank had gebracht voor hun aandeel in de bereikte resultaten en hen ten voorbeeld had gesteld aan jongere leden, reikte hij hun het gouden insigne van de bond uit. Bij de felicitaties van het hoofd- besu.ur voegden paitoor Groen en kapelaan Huib,erts het hunne er aan toe. ZOETERMEER „St. Willibrordus". De bond van werknemers in de industriële bedrij ven „St. Willibrordus" hield zijn jaarvergadering in De Jonge Prins, waarvoor ditmaal goede belangstel ling bestond, niet in het minst van de jongere leden. Na het welkomst woord door de waarnemend voorzit ter, de heer W. Bierman, gaf de se cretaris een uitvoerig overzicht over de werkzaamheden van het afgelo pen jaar. In het verslag uitte de se cretaris zijn misnoegen over het min der goede bezoek van de afdelings vergaderingen. De afdeling telt nu Er waren bij de inzendingen grap pige schriftelijke attenties gevoegd ais, „de kaaa is van de bromfiets ge vallen" en „de kinderen hebben een spijker in de kaas geslagen". Ernsti- ser mededeling dat een r«p. 1 i$Te "gehouden n ami vaac (rnunnr»trri hnn een a i ,W1 stuursverkiezing werden aftredende districtabestuurder, de heer J. Schoof, die een uitvoerige uiteenzetting gaf van de nieuwe contributieregeling, die per 1 januari van kracht is ge worden. Uitvoerig werd op het fla nelbord aangegeven waarvoor de contributiegelden worden gebruikt. Hieruit bleek, dat ongeveer 3 over bleef die gebruikt worden voor de versterking van de weerstandskas. Het bleek, dat er voor de propa- ganda-feeatavond niet gespaard was. Het gevolg hiervan is, dat de propagand a-feestavond, waarop grote prijs gesteld wordt niet kan door gaan. Het bestuur zal echter nog overwegen of er nog iets gedaan kan Zoetermeer. De penningmeester kon een optimistischer geluid laten ho ren. Het batig saldo over 1958 be- aan een kaas geknaagd had, I OVUU15VC1 AlGhUlg WCIUCI1 aillCT-lCHUC ÜüSfL"14 r.k loden N. A. Borst on J. van Leouwen voorkomt. Dit schijnen uitheemse rupsen te zijn. Op een andere plaats waren op een bedrijf deze rupsen zo hinderlijk, dat men het kaasmaken moest staken. Burgem. Schreuders het woord voerend deed zich daarbij kennen als te komen uit de echte kaasdorpen en daarbij als secretaris van de Bond m IsdW, oen respectabel getal voor worden. Er zal vergaderd worden mot BgB - de commissie voor het vaandelfonds teneinde plannen te beraden voor versterking van dit fonds. Uit de ver gadering gingen stemmen op om over te gaan tot de vorming van gespreks- bij acclamatie herkozen. In de vaca ture ontstaan door het vertrek van voorzitter M. van Tartwijk, werd voorzien door de verkiezing van de heer A. Bolleboom. Aan de heer Van Tartwijk zal hartelijke dank worden gebracht voor het vele werk, dat hii voor de afdeling heeft gedaan. Hier na werd het woord gegeven aan de (Advertentie) ook voor U de kans bij de laatste ronde van de Philips intelligentie test. Kom naar LANGEZAAL STILLE RIJN 3—4 LEIDEN en vraag inlichtingen. De Philips intelligentie-prijsvraag heeft hedenmorgen bij de thans jubi lerende Fa. Langezaal, Stille Rtfn 34, Leiden een prijs uitgereikt n.l. een Televisie ter waarde van 995,-. Deze werd gewonnen door de fam. zaal service. J. v. Rooden, Musschenbroekstr. 5 te Leiden, namens de Fa. Langezaal werd als extra prijs aangeboden een prachtige T.V. tafel en de zoals reeds meer dan 115 jaar bekende Lange- Op de foto v.l.n.r. J. v. Rooden mevr. v. Rooden, W. Calkoen, pro curatiehouder N.V. Philips, G. H. A. Langezaal en P. Overgouw, Chef monteur afd. Radio en Televisie v. d. Fa. Langezaal kost er 42; een verpakt witbrood 46 cent. Men verdacht er de minister van, dat hij daarom juist Amersfoort ter verantwoording had geroepen om dan tegen de andere steden te kun nen zeggen: „Zie je wel, in Amers foort, waar het brood zo goedkoop is, gaat het wel!" Het is namelijk de bedoeling dat ook de bakkers uit andere Neder landse steden ter verantwoording zullen worden geroepen. Vandaag zou een bakkersdelegatie uit Amerfoort naar Den Haag reizen om er een brief te overhandigen, waarin het besluit van de vergade- L.T.J. De LTJ hield een bijeen komst in het parochiehuis. Pastoor Heemskerk gaf een uiteenzetting van het werk van kerk en school in de parochie. Spreker behandelde de pastorale, de sociale en financiële fa cetten van de parochie. De pastorale kant van het parochiewerk beoogt de zielzorg onder de parochianen. In dien een satellietstad zou gesti< worden, zou voor het pastorale van de nieuwe toestand de nodige maat regelen getroffen moeten worden. De sociale taak van de parochie sluit nauw aan bij het pastorale. Het maat schappelijk werk vraagt veel van de zielzorgers. Het zal zaak zijn een ge deelte van deze taak over te dragen aan een sociale werkster, die zich speciaal met dit sociale werk kan be lasten. De financiële taak vraagt het beheer van de aan de parochie toe vertrouwde gelden, die gebruikt moe ten worden voor herstel en onder- houd van de kerk, het onderhoud van de priesters en het voorzien n de no den van de parochianen. Uitvoerig werd stil gestaan bij het werk van de parochiale scholen en het vele werk, dat verricht moet worden om de scholen niet alleen goed te outil leren maar ook om te zorgen dat het onderwijs by blijft. Door de groei van de parochie is het noodzakelijk, dat er spoedig een nieuwe jongens school verschijnt. De eerste resulta ten zijn hiervan reeds bereikt. Ook zal er een nieuwe kleuterschool moe- ten komen, waarvoor ook reeds de nodige stappen gedaan zijn. Op het gesprek van pastoor Heemskerk volg de een uitgebreide discussie en wer den vele vragen heel openhartig be antwoord. DE KWAKEL Schaatswedstrijden. Uitslagen Üsclub „Vooruitgang zij ons doel". 1. Siem Heemskerk (wisselbeker), 2. Huub Klijn, 3. Han Kroone, 4. G. Buskermolen Cz. Jongens van 14 tot 17 jaar: 1. Huub Klijn, 2. Sj. v. d. Weijden, 3. Aart Heemskerk, 4. Mar- tien Straathof. Dameswedstrijden: 1. mevr. Baars- van Kleef, 2. Clara Zethof, 3. Corrie Heemskerk, 4. Tiny Baars. Estafettewedstrijd voor mannen en jongens: 1. Nico Koek en Jan Baars, 2. Nico Doeswük en Gerrit v. d. Geest, 3. Jac. v. d. Weijden en Jac Vanmiddag in de Kamer Vanmiddag kwam in de vergade ring van de Tweede Kamer aan de orde de interpellatie van de heren Van der Goes van Naters en Neder- horst, beiden P.v.d.A., in verband met het loor de regering gevoerde beleid met betrekking tot de in Ne derland en elders gepleegde schroot- fraude. Omtrent de technische en organisatorische aspecten van deze zaak hebben de interpellanten aan de leden der Kamer voorat sc\rif- te lijk enige inlichtingen verstrekt. Een van de vragen luidde: li. Wil de regering uiteenzetten hoe het mogelijk is geweest dat: a. de hoofdaanle^ger van de fraude een der directeuren van de schroot- handel, die de vervalste documenten heeft besteld, heeft gebruikt en er in de eerste plaats van i.jeft geprofi teerd slechts vervolgd is voor om koping en niet voor het veel ernsti ger feit van valsheid j'i geschrifte; b. geen van de drie verdachte directeuren in voorlopige hechtenis zijn gehouden, zod.it de hoofdaanleg ger zich aan de behandoling voor het gerechtshof heeft Vur.rien onttrekken, hangende de procedure reizen naar Zwitserland en Israel heeft kunnen maken, het bijeengegaarde vermo gen in veiligheid heeft kunnen bren gen en, thans ons land voor goed verlaten hebbende, zijn kerstmis heeft doorgebracht in hotel Baur au Lac te Zürich. ring wordt medegedeeld. In deze brief wordt het ministerie uitgeno digd, de grond van de weigering zelf te komen onderzoeken. De Amersfoortse bakkers r(jn ove rigens helemaal niet bang voor drei gementen. Als de .andere maatrege len", door Den Haag aangekondigd, werkelijk zouden worden uitgevoerd dan zou de stad zelf ook tegenstap- pen kunnen nemen. DEN BOSCH, 18 febr. Vee. Op de markt van heden werden aange voerd 6304 stuks vee, zijnde 2219 runderen, 22o graskalveren, 700 vette kalveren, 842 nuchtere kalveren, 428 schapen, 17 geiten, 46 fokzeugen, 475 slaéhtvarkens, 27 lopers, 1330 biggen. De prijzen waren, behoudens uitzon deringen voor dieren van buitenge wone kwaliteit als volgt; melk- en kalf koeien ƒ750—1275 per stuk, guiste koeien 640950, kalfvaarzen 8501275, klam vaarzen 75095U. guiste vaarzen 670—860, pinken 480— 690, graskalveren 310—485, nuchtere kalveren voor fok- of mesterij 70— 255, weideschapen 3580, drachtige zeugen 325—400, lopers 72—86, big gen 48—63. Slachtrunderen: aanvoer 698 stuks. Extra kwaliteit ƒ3.40—3.55 per kg gesl. gew., Ie kwaliteit 3.30—3.40, 2e kwaliteit 3.10—3.25 3e kwaliteit 2.85 3.05, vette stieren 3.153.30, worst koeien 2.70—2.85, vette kalveren le kwaliteit 2.65—2.95, 2e kwaliteit 3.30 —2.55, 3e kwaliteit 1.902.15, nuch tere slachtkalveren 1.30—1.60, slacht, varkens 1.761.88, slachtzeugen le kwaliteit 1.64—1.71, 2e kwaliteit 1.58 1.62, vette schapen 60—110 per stuk, nuchtere slachtkalveren 4570. Verdere mededelingen: melk- en kalfkoeien: aanvoer ruimer, handel redelijk, prijzen stabiel; guiste koeien aanvoer groter, handel lui, prijzen duur; jongvee aanvoer minder, han del vlot, ruim prijshoudend; vette kalveren aanvoer ruimer, handel flauw, prijzen minder; nuchtere slachtkalveren aanvoer groot handel gedrukt, prijzen gedrukt; schapen en lammeren aanvoer normaal, handel vlot, prijshoudend; fokzeugen aan voer gewoon, handel goed, prijzen ruim gehandhaafd; lopers en biggen aanvoer minder, handel iets levendi ger, prijzen vast; slachtvee aanvoer iets ruimer, handel rustig, prijzen staande, of iets lager; slachtzeugen aanvoer groter, handel stroef, prijzen minder. GOUDA, 19 febr. Kaas. Aan voer 19 partijen. Notering: eerste kwaliteit ƒ2,13 tot ƒ2,23, tweede kwaliteit ƒ2,— tot ƒ2,12. Handel flauw, ROELOFARENDSVEEN. 18 febr. Bloemen. Freesia 581.19, Anemo nen 8296, Blauwe Druifjes 2143, Irissen 1.701.80. Narcissen: Friih- ling. 8695, Am. Glorie 6870, Flo wer Record 43Early Glory 68— 85, Rembrandt 75—81, King Alfred 77—98, Buxton 37—61. Carlton 61— 76, Covent Garden 6568, l'lnnoccn- se 49—60. Tulpen: v. d. Eerden 62 83, Br. Star 47—58, Nan sen 60—78, E. Eddy 801.06, Rose Copland 60 96. Krelage 48—74, White Sail 73— 1.05, Delice 7079, Golden Harvest 931,15, Purper Copland 6885, Ro land 1.20—1.26, Wintergold 80—98, Lustige Witwe 901.09, Zenober 60 68. Athleet 1.00—1.08, Piquante 1.02— 1.10, Korneforis 7087. Bellona 1.05 1.11, Pierson 59—62, Hoangho 7074, Schlegel 6569. Dubb. Tulpen 65 95, per bos. Am. Anjers 23—34, per stuk. Groente. Witlof I 64.00—67.00, idem II 52.00—60.00, per 100 kg. 542ste STAATSLOTERIJ 4e ki„ 4. lijs» HOGE PIUJZEN 390 MO 433 338 UI 786 873 008 I'IUJZEN VAN 80 700 767 900 914 945 903 "?85 14016 097 129 166 297 WO 833 879 719 723 278 040 684 678 847 497 706 747 773 906 241 878 393 427 648 535 460 567 893 618 706 809 314 319 432 458 465 518 601 U2 288 SS7 083 838 800 088 I 103 185 145 374 460 465 537 596 637 NIE i 176 185 210 234 245 "1 481 516 575 578 275 301 335 370 445 482 561 622 707 l 753 760 880 031 074 149 240 259 264 330 334 048 060 069 102 143 181 185 234 v. d. Weijden Lzn„ 4. J. v. d. Bergen hoir ow oio en Fr. Réi H. Weijer. 519 534 545 550 159 188 181 209 427 438 449 498 625 691 700 724 10070 118 183 190 262 443 503 579 645 650 761 772 781 862 «02 903 IM.'l 20007 041 228 259 328 348 383 456 4M3 502 521 812 760 796 809 085 lil13 251 i 281 363 43ü 624 748 770 864 888 852 H«5 882 889 913 0U5 998 10019 024 042 130 132 148 15» 213 243 255 259 393 296 400 415 133 472 500 547 557 568 617 648 663 668 685 692 7U6 7U8 -.11 741 763 769 807 802 897 903 917 924 913 073 990 991 13012 040 066 077 119 130 157 170 201 207 218 249 312 316 317 362 376 429 444 473 515 535 539 543 565 587 618 027 «44 682 723 731 736 744 753 808 813 831 919 921 14114 133 136 146 192 193 201 253 265 366 439 463 477 4h4 520 538 679 603 643 659 733 748 780 785 813 837 851 804 885 932 951 988 989 15086 087 164 189 206 238 245 267 289 337 340 848 440 565 589 598 612 635 650 662 702 712 719 732 .'34 ,36 751 761 778 782 825 851 809 923 043 951 952 007 083 16039 074 111 185 172 203 228 259 280 299 301 322 328 337 347 372 «98 420 441 457 504 506 563 589 617 8«1 1.05 007 672 699 720 721 811 823 846 809 911 913 927 957 17002 006 040 067 069 100 102 139 161 184 185 261 281 315 333 317 3-13 392 444 446 463 542 627 638 687 792 817 872 920 1 8'V'1 "l' ii'12 L„ 256 303 370 I «82 702 -.00 I 771 796 8U2 816 860 868 886 906 043 965 i 423 458 464 524 548 907 912 l 00023 141 152 270 279 290 811 320 322 364 388 370 374 378 385 431 438 454 459 503 507 829 589 625 641 614 «52 «95 710 749 f51 837 919 928 952 988 981 "0 31037 079 129 132 175 211 231 245 257 356 808 4£4 470 520 880 895 «18 646 662 704 800 830 867 866 894 972 083

Leidse Courant | 1959 | | pagina 3