De zuidenwind voert het voorjaar aan WOENSDAG 18 FEBRUARI 1959 DE LEIDSE COURANT Hierbij een aantal voorbeelden van de nieuwe lente- zomermodellen 1959 van verschillende Franse en Engelse ontwerpers (1) Links: „Dandy!' een namiddag-deux-pièces van kastanje en beige wollen stof. Rechts: Fontaine- bleau" een lentemantel van stroo-gele wollen mate riaal met een grappig klein ceintuurtje aan de voor zijde. Beide creaties zijn van Manguin. (2) Wedg wood" een ontwerp van de Londense ontwerper Nor man Hartnell, vervaardigd van witte satijn, gebor duurd met „Wedgwood" motieven. De bijbehorende mantel is ook van witte satijn, gevoerd met blauwe satijn. (3) De Londenaar Charles Creed maakte dit mantelpak van grijs-witte tweed ,J?ankhurst" ge naamd. Het meest opvallende is hier wel de broek rok. (4) Manguin maakte dit mantelpakje „Fontaine- bleau" van bleek-groene stof.. Het is elegant en heeft een positief-klassieke lijn. (5) Een zijden avondjas van Mattli Londen, te dragen bij een geplooide avondjapon van witte jersey. (6) Een grijs zijden lijfje, zwaar geborduurd boven een zwarte rok van moiree vormt een aantrekkelijke combinatie, ont worpen door de Londense ontwerper Worth. Een brede ceintuur accentueert de taille en een kort jakje van zwarte moiree completeert het geheel. (7) Een enorme, staande kraag is de blikvanger van deze mantel van tweed, ontworpen door Norman Hartnell (Londen) die er de naam .Blaze" aan gaf. De kleur is helder koraal; hier is de taille nog hoger dan nor maal aangegeven door een brede ceintuur.met knoop- sluiting. (8) Broek en rok in-een, dat was de bedoe ling van Charles Creed (Londen) bij deze wandel jurk van geruite stof. (9) Zonder kraag, maar met een ceintuur al accentueert deze dan niet de taille is dit jakje van John Cavanagh (Londen). Het is vervaardigd van witte wafeltjes-stof.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 6