Schiphol moest aantal landingen halveren visie op televisie Liturgisch Centrum AKKERTJES" Waar is de veerboot „Prinses Irene" 0m KORT#e gaan: WOENSDAG 18 FEBRUARI 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 Bevredigend resultaat gedurende mistperiode Uit gegevens, door de directie van de N.V. Luchthaven Schiphol ver strekt, blijkt, dat gedurende de pe riode van vrijdag 6 februari tot en met dinsdag 17 februari, waarin een abnormaal hoog aantal z.g. misturen door de meteorologische dienst op de Amsterdamse luchthaven werd geteld, op bevredigende wijze kon worden gehandhaafd. Indien men zich beperkt tot het aantal vliegtuigen, dat volgens de gewone dienstregelingen dagelijks op Schiphol moet landen, kon ruim vijf tig procent van de 583 toestellen der verschillende maatschappijen in dat tijdvak van 12 dagen binnenko men. De Rijksluchtvaartdienst, de lucht haven, de meteorologische dienst en de luchtvaartmaatschappijen op Schiphol hebben ijverig „samenge speeld" om ondanks de zeer ongun stige weersomstandigheden het in komend en uitgaand verkeer zo veel mogelijk te handhaven, een streven, dat gezien de naar verhouding ze ker niet ongunstige pecentages der landingen en starts, zeker geslaagd mag worden genoemd. „Mogen wij meerijden?'' Kleuters brachten trein tot stilstand De reizigers hadden moeite om overeind te blijven, zo schielijk stop te de sneltrein EnschedeDen Haag. Op de onbewaakte overgang bij de Snippeling, even vóór Deventer ston den twee kleutertjes op de rails. De wagenvoerder bracht zijn ma chine op enkele meters voor de kin deren piepend en schurend tot stil stand. Boos klom de machinist uit zijn cabine, voornemens om de twee kleinen een uitbrander te geven. Hun begroeting heeft hem even wel met stomheid geslagen en het is de vraag, of ze de kracht van zijn boze woorden wel hebben gevoeld. De zesjarige Bertie Hoek liet zijn vierjarig vriendje los en rende op de man toe met de kreet: „Fijn dat u gestopt hebt. Mogen wij meerijden". Vier minuten te laat op zijn sche ma kwam de trein in de Koekstad aan, waar de wagenvoerder de oor zaak van zijn vertraging rapporteer de. Een politie-inspecteur is daarna aan de kinderen gaan vertellen, dat ze nooit meer langs de spoorbaan mogen komen. APEBEET IN VROUWEBEEN Een 38-jarige vrouw schrok zich gisteravond een aap toen zij tijdens haar wandeling over de Prinsengracht in Amsterdam onverwachts een aap op zich zag afkomen en meteen daar op zijn scherpe tanden in haar been voelde. Het dier was het café van zijn baas aan de Prinsengracht ontvlucht. De eigenaar slaagde er snel in zijn aap te vangen. Hij vergoedde terstond de vernielde kous en betaalde evenzo de doktersrekening voor het hechten van de beenwond. Opzienbarend pionierswerk! HET PFAFF RENTESTOP-SYSTEEM UITGEBREID MET VÉRSTREKKENDE SOCIALE VOORZIENINGEN Reeds in 1954 kwam Pfaff met èen geheel nieuw betalingssysteem: het Pfaff Rentestop-Systeem (wettig gedeponeerd). Pfaff bracht hierdoor de afbetalingskosten met één slag terug tot minder dan de helft van het wette lijk toegestane tarief. Daarmee werd waarlijk baanbrekend werk verricht. En thans worden door Pfaff ook de laatste bedenkingen tegen „kopen op afbetaling" volledig weggenomen, met de volgende nieuwe sociale voorzie ningen: Algehele kwijtschelding van de restantschuld in geval van over lijden. 0 Algehele kwijtschelding van de restantschuld in geval van blij vende invaliditeit 0 Opschorting van driekwart ge deelte van elke betalingstermijn in geval van tijdelijke invalidi teit (langer dan 4 weken) 0 Opschorting van driekwart ge deelte van elke betalingstermijn in geval van ziekte (langer dan 4 weken) Opschorting van driekwart ge deelte van elke betalingstermijn in geval van werkloosheid (lan ger dan 8 weken) Men kan gerust zeggen, dat door dit baanbrekende initiatief het Pfaff Rentestop-Systeem ver volmaakt is. Een Pfaff kopen betekent tientallen guldens be sparen en geen zorgen hebben over toekomstige betalingster mijnen. Een Pfaff kopen bete kent óók dat men de beste naai machine ter wereld in huis krijgt. Want even, vooruitstre vend als de nieuwe sociale voor zieningen, zijn ook de naaima chines, die Pfaff in zo groten ge tale vervaardigt. Laat u maar eens een Pfaff demonstreren! Jaarvergadering te Leiden Genootschap bereidde nieuwe Stille Omgang voor „Ontwaarding van het leven" Aan de Stille Omgang van Lei den en omgeving naar de Heilige Stede gaat elk jaar een vergade ring vooraf. Gisteravond is deze gehouden in de Romanuszaal ach ter de Hartebrugskerk. De belangstelling was bijzonder goed. De voorzitter van het ge nootschap, de heer A. J. K. A. Sommers, verheugde zich hierin en in het bijzonder ook in de aan wezigheid van pastoor Tijnagel en van de geestelijk adviseur pater Nieuwenhuysen. De gebrui kelijke agendapunten werden af gehandeld Het jaarverslag van de secretaris, de heer W. v. Nuort, maakte melding van een besluit van de minister van Verkeer en Waterstaat, speciaal voor du Stille Omgang van Leiden geno men, waarin het wordt toegestaan ook dit jaar met bussen naar Am sterdam te gaan. Vorig jaar heeft men,hier moeilijkheden mee gehad. Het verslag van de penningmeester de heer J. Fisser vermeldde een batig saldo van 72.13. Toch zal een kleine verhoging van de contributie tot 1.50 nodig zijn, deelde de voorzitter later op de vergadering mede. Men zit ól te krap met de financiën, waar door het helaas ook niet mogelijk is dit jaar bijdragen te verlenen in de kosten van de Stille Omgang van jongeren. Dit laatste vooral onder vond in de vergadering enige kritiek, (Van onze t.v. medewerker) Songfestival met nieuwe liedjes. Terzijde vam het met veel ibloemen uit Keukenhof getooide podiuim van de Avro-stiudio te Hilversum heeft omroepster Karin Kraaykamp de strijd om het songfestival ingeleid, onder andere met een herinnering aan de lenteweelde, die vanuit de zaal wel ibij de kijkers tlhuis zo<u binnen dringen. Toen de tweemaal a-oht lied jes waren verklonken stond vóór de cirkel met de vele muzikanten zij, die 11 maart uit naam van Nederland naar Cannes zullen gaan: Teddy Scholte, die 236 punten behaalde met „Een beetje", geschreven door Willy van Hemert en getoonzet door Dick Sohallies. Piet te Nuyl noemde het een grandioze overwinning. Het 'behaalde puntental was dan ook ver de andere nummers vooruit. Het was niet zonder reden, dat de namen van de tekstdich ter en componist tot nu toe werden bewaard; de twaalf jury's mochten op generlei wijze beïnvloed worden Op het scorebord, rechts op het po dium, heeft men met spanning de waardering voor de acht gekozen lied jes kunnen aflezen; menigeen zal goed hebben geraden. Maar het eind resultaat moest komen van de der tiende jury. Het is tevoren kennelijk een moei lijke zaak geweest als men bedenkt, dat bijvoorbeeld Mieke Telkamp aan het festival niet heeft willen meedoen omdat zij meende dat haar reputatie op het spel stond. Een enkel puntje lager en het kan een degradatie bete kenen. Toen we vóór de met zenuwen verbeide uitzending eens liepen door wat men de wandelgangen noemt, is gezegd, dat er over de aanwijzing van de acht vocalisten wel het een en an der is te doen geweest. Herman Em- mink, die verleden jaar succes had met „Tulpen uit Amsterdam", schijnt niet gevraagd te zijn; eerst op het laatste ogenblik is men terecht geko men bij Teddy Scholte. Voor een en kele dag mocht ze vrij van Sleesvvijk'6 revue. Zij schijnt te zijn ingevallen voor de verhinderde Christine Spie- renburg. En als ze naar Cannes gaat, zal er nog wel méér vrij-af moeten volgen. Corrie Brokken, de interna tionale winnares in 1957 met „Net als toen" en Greetje Kauffeld, de beide andere vrouwelijke deelnemers, had den we reeds tijdens de laatste repe titie gesproken, beiden vol goede moed en vertrouwen. Voor wat de mannelijke vocalisten betreft, is het interessant te vernemen, dat Bruce Low destijds begon als gymnastiekle raar en Tonny van der Hulst verbon den was 'bij het Radio Philharmonisch orkest. Dick Doorn en John de Mol heeft men vaak in populaire liedjes kunnen horen. Toen het orkest de uitzending had afgesloten, kwam er nog een filmre portage over de werkzaamheden aan een gigantische stuwdam 'bij Wallis in Zwitserland. „Anders dan anderen". Na het t.v.- spel van heden „Land van gelofte" volgt donderdag wederom een tele visie-biografie van de Vara van een bekend landgenoot. Uiteraard weten we nog niet, wie de Vara deze keer op het oog heeft: intussen heeft ze laten weten, dat de ontwikkeling van het programma aldus zou kunnen zijn, dat het minder geschikt moet worden ge acht voor jeugdige kijkers. We zou den wensen, dat soortgelijke raadge vingen ook bij andere gelegenheden werden gegeven, want we horen nog al eens, dat jeugdige kijk rs niet al leen te lang worden opgehouden maar mogen mee-kijken naar stukken die zeker niet voor hen bedoeld zijn. I-Iaast ten overvloede kan worde meegedeeld, dat ook de komende vrij dag geen t.v. In Nederland wordt uit gezonden. En naarmate de mist af neemt is er minder kans voor bezit ters van toestellen met speciale an tenne, flitsen uit België of West-Duits- land op het scherm te krijgen. Zater dag is het de beurt van de KRO, deze keer met een programma, dat we al hebben afgedrukt en waiarop men de quiz vergeefs zoekt. Dat is natuur lijk jammer; maar beter geen quiz dan een slechte. Voetbal. De NTS relayeert zaterdag 28 februari van 15.2017.15 uur een reportage van de interland voetbal wedstrijd ItaliëSpanje, welke te Ro me zal worden gespeeld. Commenta tor is Dick van Bommel. De aartsbisschop van Utrecht, mgr. dr. B. Alfrink, heeft gistermiddag te Nijmegen in een herenhuis aan de Berg en Dalseweg 89 het Interdio cesaan Liturgisch Secretariaat ge opend, waarvan dr. Luc Brinkhoff O.F.M. de leiding heeft. Dit secreta riaat is bedoeld als centrum, waar documentatiemateriaal voor de litur gie is bijeengebracht en van waar uit tal van activiteiten kunnen uit gaan om de liturgie nader tot de brede volksmassa te brengen. Namens de bisschoppen van Ne derland heeft mgr. Alfrink bemoedi gende woorden gesproken en gewe zen op de grote betekenis van de liturgie voor het leven van de Kerk in onze tijd. Mgr. wees er op, dat het een voornaam punt van de zielzorg is om de gelovigen liturgisch te leren le ven. Thans moeten we meer dan ooit trachten de brede massa van ons gelovig volk bij de liturgie te betrekken. De actieve deelneming van de gelovigen aan de eredienst moet worden geconcretiseerd als een middel tot het doel hetwelk is gele gen in de inwendige beleving van het geloof. omdat men van mening is, dat men „in de jeugd de toekomst van de Stille Omgang verzekert". Volgend jaar zal men misschien wat meer financiële armslag voor deze subsidie hebben. Ontwaarding. Pastoor Tij nagel hield een lezing over het onderwerp: „Waarom Stille Omgang in 1959". Met als uitgangs punt het mirakel dat in 1345 in Am sterdam heeft plaats gehad, vroeg hij zich af wat de moderne mens kan bewegen in het holst van de nacht hier een gebeurtenis van zes eeuwen oud te g »an overdenken. Hij betoogde, dat de laatste wereldoorlog een grote ommekeer heeft gebracht in het denken en voelen van de mens. De moderne mens staat anders tegenover de wereld dan vroeger, omdat de moderne wetenschap is doorge- dronger tot de kern der dingen. De mens is overdonderd door zijn eigen begrip der dingen en meent dat hij nu Hem, die alles opriep uit het niet, kan narekenen en nacijferen. Het lijkt erop, alsof „wij geplukt hebben van de boom van kennis" met als gevolg ontwaarding van 't leven. Sterker nog spreekt de ontwaarding van het Godsbegrip. De waardering voor God en het Goddelijke wordt ontluisterd. Nog een mder facet be lichtte hij: de Kerk, die bloot staat aan een golf van kritiek. Pastoor Tijnagel somde een serie kritische uitspraken op en erkei de, dat een gedeelte op waarheid oerust: deze kritiek geldt mensenwerk, maar dat er zeer veel schromelijk overdreven is en het grootste deel berust op leugen en haat. Deze haat geldt Christus en de Kerk, die Zijn mys tieke lichaam is. Men behoeft zich over deze haat niet te verwonderen, Christus zelf heeft haar voorspelt: „daarom haat u de wereld, omdat ge niet van deze wereld zijt". Spr. hield zijn toehoorders voor, dat de geest van de wereld ook in ons werkt. Met de wereld kunnen wij wegglijden van God. Daarom heeft het zin naar de Heilige Stede te gaan. Boven de gloed van de wereld zweeft de H. Hostie. Er woedt een woeste strijd tegen Christus' Heilig dom. Het vraagt kracht deze te weer staan, daarom heeft deze bedetocht zin. Pastoor Tijnagel vroeg de deel nemers aan de Omgang ook te bid den voor de afgedwaalde parochia nen. De nieuwe Omgang. Na een korte pauze besprak dc voorzitter het programma van de Stille Omgang in de nacht van zater dag 28 februari op zondag 1 maart aanstaande. De algemene intentie is: het eerste recht van onze medemens is: het recht op belangstelling voor zjjn lot. Laten we denken aan de nood van onze miljoenen tijdgenoten. Om kwart voor elf zaterdag avond 28 febr. wordt in de Harte brugskerk een kort lof gecele breerd. Voor omliggende gemeen ten begint de beaevairt met een korte oefening in de eigen paro chiekerk. De bussen vertrekken om precies half twaalf van de Mare en in de omliggende ge meenten van de kerk. Na aankomst in Amsterdam wordt in rijen van vier de Omgang gemaakt. Tijdens de Omgang -ond de Heilige Stee (aangegeven door de lantaarn) bidt ieder vijf maal het Onze \ader en Weesgegroet tot intentie van de Bedevaart. Na de Omgang gaan de pelgrims naar de Mozes en Aaron- kerk, waar te ongeveer half drie de plechtige Hoogmis begint, opgedra gen door pater Tonus, missionaris, Geen tijd voor HOOFDPIJN, Uw hoofd werkt hard - Uw hersens werken, werken, worden moe Hoofdpijn volgt. Bescherm Uw hoofd met "Akkertjes". Daar zijn "Akkertjes", voor, hoofdpijn verhelpen voor narde werkers. Géén tijd voor hoofdpijn - neem daarom "Akkertjes" met geneeskrachtig micropoeder. flitstn uw klachten weg I PRINSES BEATRIX WEER THUIS Het was een lachende en bruinge brande prinses Beatrix, die vanmor gen van haar wintersportvakantie in Sankt Anton is teruggekeerd. De Hol- land-Italië-expres, waarmee zij reis de, had een halfuur vertraging en ar riveerde om kwart voor elf in Utrecht. Prinses Beatrix, die een kort, bruin bontjasje, een grijze rok en een lila baret droeg, werd op het eerste perron verwelkomd door koningin Juliana, prinses Irene en haar stuaie- vriendin, mejuffrouw L. Hassely Kirchner. Nadat de ski's en de baga ge waren overgeladen, vertrok het gezelschap met twee hofauto's naar Soestdijk. Stoombootje in de misi" De veerboot „Prinses Irene", die de verbinding onderhoudt tussen Sluis- liaven en Dinteisas bij Dinteloord, is vanmorgen om acht uur vertrokken en sindsdien spoorloos verdwenen. Het schip, dat geladen is met tal rijke auto's, begon vanmorgen in een dichte mist aan zijn tweede tocht, van Dinteisas naar Siuishaven, Het schip, dat geen andere navigatiemid delen heeft dan het kompas, is nog niet op de plaats van bestemming aangekomen. De rivierpolitie zoekt de wateren af. Een boot van Waterstaat, de „Vol kerak", die uitgerust is met radar, kwam in de loop van de ochtend in Zijpe binnen, doch meldde op het ra darscherm niets gezien te hebben van de „Prinses Irene". Men vermoedt dat onder invloed van de lading het kompas van de veerboot een afwijking vertoond heeft, als gevolg waarvan het schip een verkeerde koers is gaan varen. Men verwacht dat zal blijken, dat het schip voor anker is gegaan in af wachting van beter zicht en een kans op betrouwbare oriëntatie. De 500 b.r.t. metende Nederlandse kustvaarder „Kleine Beer" is van morgen vroeg dertien kilometer van Dover in aanvaring geweest met een Noors tankschip, vermoedelijk de 10.260 ton metende „Astrid Eliza beth". De „Kleine Beer", die met een la ding ontplofbare stoffen op weg van Zeebrugge naar Leixoes in Por tugal, werd aan bakboord bescha digd maar kon op eigen kracht Do ver bereiken. Ook een ruime mode-keuze voor de aanstaande moeders Aardige Gerzon-show voor mama en baby In de Foyer van de Stadsgehoor zaal te Leiden, heeft Gerzon's mode magazijn een show gehouden, die dit maal speciaal bedoeld was voor de a.s, moeder en baar baby. Drie charmante mannequins toon den ons een grote verscheidenheid positiepakjes, welke ons stuk voor stuk zeer „aantrekkelijk" leken. Zon der al te diep in te gaan op de uit voering van deze pakjes kunnen wij u wel vertellen, dat de tegenwoor dige modekunstenaars gelukkig veel aandacht besteden aan deze categorie. De a.s. moeder die zich bijvoor beeld moet vertonen op een feeste lijke gelegenheid zal er in een spe ciaal voor haar ontworpen lavendel blauw cocktailpakje, met ballonvor- mige, mouwloze blouse allerliefst en modieus uitzien. Voor zijne koninklijke hoogheid de baby was een nog grotere plaats in geruimd. Wij zagen bijzonder handige en ook leuke bedenksels op 't gebied van babykleding, die het leven zowel van moeder als kind veraangenamen en dikwijls ook in niet geringe mate aan de trots van de moeder zullen bijdragen; bijvoorbeeld een luierrok- 1e in pasteltint, dat voor truitje en luier gedragen kan worden. Practisch leek ons de teddy-huid beschermer van rhovyl, dat geen wa ter opneemt. De baby blijft dus droog, omdat het vocht door de stof heen trekt en de luier, die er over heen wordt gedragen, het opneemt. Bijzondere aandacht werd ook be steed aan luiers welke optisch wit zijn gemaakt en die, in ruim sop gewassen, ook wit blijven. Noemen wij nog het pyamaatje met de rubber voetjes, die het kind voor misstappen moeten behoeden, het linnen zitje dat over de schouder wordt gedragen en waarmee ge uw kleuter met gemak naar uw flatje vier hoog kunt dragen, de verschil lende soorten trappelzakken, truitjes en speelpakjes. Zelfs het ouderwetse bolhoedje is weer in de mode. Dit alles werd gezellig en kundig toegelicht door mevrouw D. Venema. E. M. B.—E. WASSENAAR Door vallende tak gedood Bij het rooien van een boom in de tuin van het perceel Victorialaan 5a heeft zich gistermiddag een dodelijk ongeval voorgedaan. De 18-jarige Al fred Snelderwaard, die met zijn va der en enkele anderen een boom rooi de, werd door een vallende tak ge troffen en op slag gedood. Zilvermeeuwen behaalden zwem diploma's E en F Elf leden van de R.K. Zwemvereniging „Zilvermeeu wen" hebben in het sportfondsenbad met succes de zwemproeven voor de diploma's E of F afgelegd. Het was de eerste keer, dat in het Wassenaar- se bad diploma's F de hoogste die de Kon. Ned. Zwembond kent werden uitgereikt. De eisen, die voor deze diploma's gesteld worden, zijn zeer zwaar en omvatten o.m. het opduiken van een pop, onder water zwemmen, het op brengen van een drenkeling, 20 mi nuten zwemmen met demonstratie van de verschillende slagen, het wer pen van een bal, het maken van een sprong van de hoge springplank. Het E-diploma werd behaald door Jeanne Bakker, Annelies Smeets, Iletty Smeets, Monica Buys, Helma Lommers en Corrie v. d. Willik; het F-diploma door de dames Nulla v. d. Plas, Carla v. d. Berghen en Nel Knijnenburg en de heren J. v. d. Zwet en B. van Horn. RECHTDOORGAAND VERKEER RECHTDOORGAAND VERKEER die ook de preek zal houden. Hij wordt tijdens de mis geassisteerd door pater Nieuwenhuysen en kape laan Wijnands. Bij het betreden van de kerk geldt het reglement als toe gangsbewijs. Het eind van de H. Mis is om plm. kwart voor vier. Hierna is er gelegenheid tot ontnuchteren. De bussen vertrekken om precies half zes. De vertrekplaats wordt van de preekstoel bekend gemaakt. Men kan reglementen en büskaar- ten afhalen zondag 22 februari a.s. van half tien tot één uur aan de Romanuszaal (Mare), R.K. Meisjes school, Lusthoflaan, R. K. School Pot gieterlaan 7 en R. K. School Lorentz- kade 15, t.o. de pastorie. Verkeert U ook in de mening dat rechtdoorgaandverkeer altijd voor rang heeft? Dan heeft U het foutl Omdat vele weggebruikers in deze veronderstelling zijn, geeft de A.N.W.B. de juiste regeling weer: Het verkeer, dat op een kruispunt of splitsing van wegen afslaat, dient voorrang te verlenen aan het verkeer op dezelfde weg, dat deze weg blijft volgen. Situatie 1: Auto B moet de door gang voor auto A vrijlaten, omdat auto A en auto B op dezelfde weg rijden. Situatie 2: Auto A moet auto B voorrang geven, want auto B is wel afslaand verkeer, maar niet op dezelfde weg. Hier geldt dus de al gemene regel: rechts voorrang. Maarrijdt U op de „dood lopende" tak van een T-samenkomst, kijk dan uit, waarschuwt de A.N.W.B. Formeel heeft U wel voorrang, maar rijdt de kruising pas op als U merkt, dat de medeweggebruikers U inder daad voorrang geven. Het verkeer op de weg rechtdoor heeft namelijk sterk de neiging door te rijden, zegt de A.N.W.B. Het rechtdoorgaandverkeer heeft ten onrechte het gevoel dat „zijn" weg belangrijker is dan de doodlopende tak van de kruising. Het Cubaanse kabinet van dr Fidel Castro heeft dinsdag op zijn eerste vergadering een besnoeiing van de ministerssalarissen met vijftig procent goedgekeurd. KATWIJK Bij de Tramstraat-Badstraat gaf de bestuurder van een Volkswagen geen voorrang aan een bromfietser. Er ontstond een botsing en de jonge man werd over het wegdek geslin- Serd. De 18-jarige werd gewond en e bromfiets was geen bromfiets meer. Langs de weg. Een bus van de N.Z.H.V.M. kwam uit de richting Commandeurslaan-Callaoweg naar de Zeeweg. De bestuurder van een auto uit Sassenheim stopte op dit kruis punt met de bedoeling, de autobus voorrang te verlenen.* Maar de be stuurder van de bus nam de bocht te kort, waardoor een flinke botsing ontstond en beide voertuigen flinke averij opliepen. Gevonden voorwerpen. Een donkerblauwe postduif, gemerkt Hol land '57, no. 789.272, is zijn huisje kwijt. Inlichtingen bij de politie. SASSENHEIM SDV TERUG NAAR HOOFDKLASSE? SDV was gisteravond in jubelstem ming. Haar eerste tiental had zijn thuiswedstrijd om een plaats in de hoofdklasse LDDB van LDV II ge wonnen. Onder grote spanning is er gespeeld. De heer v, d. Vlist was de eerste, die de voorzitter van SDV, de heer N. Demmenle, namens de Leidsche Dam vereniging geluk wenste met het be haalde succes. HU sprak de wens uit, dat SDV ook in de toekomst op even sportieve wUze zUn kansen in de hoofdklasse moge verdedigen. Opgericht in 1938, heeft SDV steeds in verschillende klassen der LDDB in de voorste gelederen gestreden. Na in 1954 gedegradeerd te zUn naar de lc klas, heeft zU na het behalen der kampioenstitel in de afgelopen com petitie, door dit succes weer de hoofd klasse bereikt, waarin zU nu de Sas- senheimse kleuren weer zal verdedi gen. De uitslag van de wedstrijd was: W. Krom (SDV I)-J. Teling (LDV II) 20; J. v. d. Poel—N.O. (regl.) 20; N. DempienieM. Brinks 02; J. de Jong—J. Dreef 1—1; J. G. Snel—W. KleUn 11; J. Couvee- L. K. v. d. Vliit 20; Jos Dreef— P. Mark 0—2; A. WUnhoutA. Sladeck 0—2; J. Weg manM. Mazurel 20; W. PouwC. Klinkenberg 1—1. (Uitsl. 11—9). DE KWAKEL Langebaan-kampiocnschap De Usclub „Frisse Vreugde" organiseer de op de „fortgracht" langebaan- wedstrUden, waaraan verbonden het kampioenschap van De Kwakel. Slem Heemskerk Szn had de beste papieren; door hem werden dan ook diverse premie's, in de wacht ge sleept. In de finale wist Heemskerk als eerste te finishen en beslag te leggen op de eerste prUs. Hij kwam hierdoor in het bezit van de fraaie wisselbeker, en mccht zich kampioen op de lange afstand noemen. H. Snoek werd de beker toegekend van de sportiefste rUder, de totale uitsla- §en waren aldus: 1. Siem Heemskerk zn.; 2. Bertus van Vliet; 3. Jan v. d. Vlugt; 4. Aad Heemskerk. Majoor Sosa Blanco is dinsdag in Havana voor de tweede maal ter dood veroordeeld voor „oorlogsmis daden" ten tUde van het bewind van ex-president Batista begaan. Zoals bekend werd de majoor de vorige maand na een spectaculair proces in 'het stadion van Havana ter dood ver oordeeld. Ter gelegenheid van het feit, dat 25 jaar geleden koning Albert overleed zUn dinsdag van de officiële gebouwen en de particuliere huizen de vlaggen halfstok gehesen. Talrij ke mensen tekenden een register in het paleis te Brussel. Leidse Universiteit Geslaagd voor het candidaats-exa- men Duitse taal- en letterkunde mej. A. van Hoeken te Wassenaar en de heer L. C. Fretz te Den Haag.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 5