Ontevreden mijnwerkers in de Borinage GELDERBLOMS Isa IPIII KVP-jongeren uit Z.-Holland komen Leiden naar K.V.P.- Oudewetering tevreden met afgevaardigde in gemeenteraad de 2e voor de HALVE PRIJS! Haass agKBBBS aBIiHSiPi MAANDAG 16 FEBRUARI 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Voor „verkiezingslnitüil" Op zondag 1 maart a.s. zal Leiden in het bijzonder de jongerenafde ling van de KVP hier ter stede op treden als gastheer van meer dan 1000 KVP-junloren uit de kringen Den Haag, Rotterdam, Leiden en Dordrecht. Voor het verkiezingsjaar 1960 was een grootste verkiezings campagne gepland, maar deze is doorkruist door de voortijdige Ka merverkiezingen van maart a.s. Het programma werd gewijzigd, doch men besloot de jongerendagen te handhaven, teruggrijpend op de jon- gerenappèls over het hele land, Waar van het geweldige succes vah het appèl te Wateringen ill 19B6 dat 40.000 jongeren trok nog vers in het geheugen ligt. In samenwerking met de verschil lende jeugd^standsorganisaties is een jongerenappèl in elkaar gezet, dat de omvang van een „verkiezingsin- stuif" zal krijgeh. Zondag i maart zal het feest om drie uur 's middags beginnen en tot 's aVohds tien uür voortduren. Door het aantrekken vah een aahtal vooraanstaande sprekers, onder wie een excellente als dr. G. M. J. Veldkamp, de staatssecretaris van economische zaken, wil men zien trachten bij de jeugd de politieke belangstelling los te slaan, vooraal ook omdat de staatskundige vorming een belangrijk onderdeel is van de algemene vorming. Andere sprekers zijn mr. Hans Velü, het Tweede Kamerlid mr. K. T. M. van Rijcke- vorsel, Jan Van Zonneveld, Theo van Son (LTJ), Albert v. d. Rrögt (KAJ). Het geheel wordt omlijst door een aantal „Jokes". Er komen verschil lende bands als „Thê Maluku Show band,,, The Prairie Singers en Al- pensanger". Het Leidse „comité van ontvangst" hoopt op een grote toe loop, want iedereen is van harte wei kóm. Ook niet-georgartiseerde jonge ren ktlftnen dit verkiezingsvertier maken. Men dient slechts voor zien te zijn van de gratis toegangs kaart, welke verstrekt wordt door de jeugdorganisaties of welke men rechtstreeks kan aanvragen bij de secretaresse van de. Provinciale Jón geren KVP-centrale, mej. J. Habets, Ffamboeenstraat 41, Den Haag. Deze jongerendag biedt nog meer moge lijkheden, dat zal een ieder, die op 1 maart naar de Stadsgehoorzaal gaat. kiinrien ondervinden. Men be hoeft géén brood mee te hemen, want in deze behoefte is ook voor- LEIDERDORP Toneeluitvoering Zijlkwartier. De Buurt- en Speeltuinvereniging .jZijlkwartier1' hield j.l. Zaterdag avond een toneelavond in de cantihè der Ver. Touwfabfieken te Leiden dorp. De voorzitter, de heer Weyers opende de avohd en dankte de diret- tie der V.T. voor het beschikbaar stellen der zaal. De toneelclub van Zijlkwartier voerde óp „Jpringfeij", een spel vain de watersnood door Louis I "ckefeer. De boefenrentenier de dijkgraaf Ignaat Vreken (S. Sfnit) ziet op de avöhd Van zijn verjaardag, ondanks de waar schuwingen van zijn knecht Prudent (A. Vink) en zijn dochter Anneke (mej. Jonker) het gevaar voor dijk doorbraken niet. Hij krijgt felle tegenkanting vafï zijn dochter en huishoudster ^ewies (mevr. Bekooy). Zijn zoon Bert (D. Ku-i venhoven) komt door de waters nood. om het leven. Het zoeken door Belgische militairen o.l.v. de officier Lodè Vlamings (A. Rodenburg) naar de zoon is tevergeefs. Na de ramp tracht Vreken een zo'h groot mogelijk bedrag als schadever goeding los te krijgen. Het polderbe stuur nodigt de dijkgraaf uit voor een vergadering voor een onderzoek naar een aanklacht dat hij nalatig is ge weest bij het onderhoud van de dijk en het open latert staan vah de sluis deuren in de rampnacht. Bij het ont vangen van deze uitnodiging krijgt hij een haftaanvèl. Dt pastoor (A. Pison), gewaarschuwd door Anneke komt op bezoek en dan komt Ie boer tot inkeer. Hij wil dat ziin schoon dochter Mai'ise (mevr. V. d. Hoogen) met haaf dochtertje en Prudent als knecht naar de Boudeio-hoeve zal terug kéren. Een mooi stuk, door de toneelclub van Zijlkwflftief Zeer goed voor het voetlicht gebracht, rolvast eh met sterk spel. RIJPWETERING Schaatsen. ^=- Omdat het ijs overal elders levensgevaarlijk bleef, orga niseerden de ijsOlüb Rijpwetering ten slotte op een ondiepe poldersloot van behoorlijke afmetingen Wedstrijden voor de schooljeugd. Ongeveer 170 leerlingen hadden zich aangemeld. De kleintjes kwamen het eerst aan bod. Een kostelijk gezicht, 't Valt ook niet mee om met twee gehandicapte voeten helemaal aan 't eind van de baan te komen! Maar juist daar lonk te een levensgrote gevulde koek en dus hielden ze de moed er maar in. Er waren er zowaar al enkele tussen, die in een paar dagen kans hadden Sèzien om al helemaal te leren rij en. Dat werden dan ook de win naars. Successievelijk de klassetrap omhoogstijgend, werden de prestaties natuurlijk beter en de hoogste klas sen leverden verschillende jongelie den op die wat je noemt hardrijders in de dop zijn. Nadat tenslotte elke deelnemer zijn koek verorberd had, werden de prijzen uitgereikt, voor zover de winnaars nog present wa ren. Klas I en II jongens: 1. Wil Dui venvoorden, 2. Dick Zoetemelk, 3. Kees Straathof. Klas I en II meisjes: 1. Greetje Bis schop, 2. Ida v. d. Meer, 3. Cofle Disseldorp. Klas III en IV jongens: 1. Hans Weenink, 2. Wim v. d Pouw Kraan. 3. Jan Bakker. Klas III en IV meisjes: 1. Loes Rotteveel, 2. Truus Disseldorp, 3. Els je Oudshoorn. Klas V en VI jongens: 1. Vinie Rot- ZOETERWOUDE Stemmen bij volmacht Het be stuur van de r.k. prop.-club St. Pau- lus wil, gezien de korte tijd voor de a.s. verkiezing der leden van de Tweede Kamer, nog eens wijzen op dé mogelijkheid Van het bij volmacht stemmen. Zieken, invaliden óf Zij die in een andere gemeente werkzaam zijn, künnen Zich bij onderstaande adressen vervoegen, zodat er geen waafdeVóllè stemmen Vèrlófèh be hoeven te gaan. N. Schouten, Zwetkade 1, tel. 298; H. Oostdam, Weipoórtseweg 101, tel. 359; P. v. d. SAlm, Zuidbuurtseweg 3, tel. 228 en J. Paardekoopér, Nöófflbuurtseweg 34, tel. 284. DE KWAKEL Loop der bevolking. Geboren (UithoornDe Kwakel) 128 mannen en 124 vrouwen, totaal 202. Ingeko men personen 327 mannen en 368 vrouwen, totaal 695. Totale Vermeer dering 455 ménnen en 492 vrouwen, totaal 947. Overleden 18 mannen en 21 vrouwen totaal 29. Vertrokken 343 persohen. Totale vermindering 382 personen. Totale aanwas 284 mannen en 28>1 vrouwen, totaal 565. Bevolking op 31-12-'57 marnen en 2.128 vrou wen. Totaal 8461. Stand 31-12-'58 4517 mannen en 4809 vrouwen, totaal 9026. Ingeschreven werden 6 akten vai. als levenloos amgegeven kinderen. Er werden in 1958, 54 huwelijken vol trokken, 50% van de paren vestigde zich in deze gemeente, cx werd 1 echt- scheldingsvonnia ihgesdhreven. On der de vertrokken personen bevonden zich 18 emigranten, terwijl onder het aantal ingekomen personen 13 immi granten zijn begrepen. VOORSCHOTEN IJsclub Voorschoten. Zaterdag middag Werd dóór de IJsclub Voor schoten de grote af val wedstrijd geor-H. H ganiseerd op de ijsbaan aan de Mo-1 plan dat gedeeltelijk lenlaan. Voor deze wedstrijd was veel I werd gebracht. Versperringen op de wegen Zondag was het rustig in de Bori* nage. Verscheidene organisaties heb ben de toestand onderzocht en reso luties goedgekeurd, waarin steun wordt gegeven aan de staking van vandaag n.a.v. het sluiten van mijnen in dit gebied. Minister Vanderschuren heeft zon dag gezegd, dat de regering fcich be wust is van de gerechtvaardigde be zorgdheid der bevolking van de Bo rinage. Indien alles weer normaal wordt, zal zij de opbouwende actie kunnen voortzetten, die zij begon nen Is. Hij verzocht de arbeiders dringend van dinsdagochtend af het werk te hervatten. Hij ging nader in op dt omstandig heden dié tot het sluiten Van mijnen geleid hadden en op hfet sanerings ten uitvoer belangstelling. Op de eerste waren er ongeveer duizend kijkers en voor de wedstrijd zelve meldden zich 44 deelnemers uit verschillende plaatsen. De deelnemers werden in twee ploegen verdeeld: Een ploeg van 20 man en een ploeg van 24 man. Van de eerste ploeg kwamen de laat ste vijf overblijvers in aanmerking voor de beslissingsronde en van de 2e ploeg de laatste 6 overblijvers. Voor deze elf werd een nieuwe wed strijd georganiseerd die de prijswin naars uit de bus deed komen. De volg orde werd: 1. Jo v. d. Hoorh, Ter Aar 60,2. Cor Borst, Stompwijk (/40,- 30, Stakers hebben in de lóóp van de nacht op Vêrscheidene wegen ver sperringen opgeworpen. Je weg van Bergen naar Frameries Was geheel afgesneden door versperringen van kabelhéépels, rails en wagentjes. Op een ander punt té Frameries Waren glasscherven en kopspijkertjes gestrooid. Te Wasmes waren bomen geveld en over de wegen gelegd en straatkeien uit het wegdek gebroken. De wegen Frameriee-Paturages en PaturageB-Wasmea werden met wa gens versperd. Zaterdagmiddag moest de rijks wacht te Frameries van waterspui ten gebruik maken om een van haar manschappen te ontzetten, die döor stakers was omsingeld. Het incident gebeurde na de arrestatie van drie stakers. Pas na de vrijlating van de drie keerde de rust voor het gebouw van de rijkswacht terug. Nieuwe Italiaanse regering De 68-jarige Italiaanse christen-de mocraat Antonio Segni heeft een nieuw kabinet gevormd dat uitslui tend uit leden van zijn partij bestaat. De liberalen en de rechtse monar chisten zullen deze minderheidsrege ring steunen. Hierdoor heeft zij een veilige meerderheid Segnl <g premier en miniéter van binnenlandse zaken. Giuseppe Pella is minister Van bui tenlandse zaken en GiuliO Andreotti van defensie. De sociaaldemocraten die zitting hadden ln het kabinet van Fanfani zullen ifi de oppositie gaan. Makarios in Londen Aartsbisschop Makarios is sondag in Londen aangekomen, waar dete week de internationale conferentie over Cyprus zal beginnen. Enkele honderden Griekse Cyprio ten waren op London Airport aanwe zig om hem met gejuich en vlaggen te begroeten. De politie had een steï* ke bewaking ingesteld om tegende- monstraties te voorkomen. Dit is het eerste bezoek van Makarios aan Gr.- Brittannië sedert zijn verbanning vèn Cyprus in maart 1956. Makarios zei bij aankomst, dat hU zonder vooringenomenheid naar Loh- den was gekomen. Ik twijfel er niet aan, dat de Britse regering een rege ling voor Cyprus wenst, die de vrij heid en de welvaart van de bevolking zal verzekeren, aldus Makarios. Frans-Tunesisch grensincident De Tunesische regering heeft zater dagavond in een communiqué bekend 3. G. v. d. Hoorn, Ter Aar! gemaakt, dat drie Franse jagers uit en 4. G. van Nobelen, Sas- Algerië zaterdagmorgen het Tunesi- BIOSCOPEN. De filma in de week van 1320 februari zyn door de Kath. Film Cen* trale als volgt gekeurd: Casino: Afgekeurd. Lido: „Vrouwenarts dr Bertram", 18 jaar Luxor: „De tien geboden", alle leeftijden. Trianon: „De dokter van Stalingrad" volwassenen. Rex: „China doll", 14 jaar. (Donderdag: .Bonjour tris tesse", strikt volwassenen) senheim (ƒ10,Na afloop vond de prijsuitreiking plaats in café Oist- hóofti aan de Molenlaan. De voorzit ter van de IJsclub Voorschoten, de heer A. Verseput, verrichtte de cere- motile. Hij was er verheugd over, dat dfe wedstrijd een mooie en goed ver loop had gehad. Ongelukken hebben zich niet v-oorgedaan. Wit-Gele Kruis-lezlngen. Het Wit-Gele Kruis organiseert voor haar leden een serie lezingen over de pro blemen van de schoolgaande jeugd. Drs P. J. Stolker, psycholoog, zai deze lezingen houden. De inleidingen door de heer Stolker zullen ongeveer 1 uur duren; daarha bestaat gelegen heid tot het stellen van vragen De onderwerpen waarover drs Stolker zal spreken zijn: 23 februari- „de kleuter'; 2 maart; „het schoolkind": 16 maart: „het laatste schooljaar" en op 23 maart: „de puberteit". De avon- den worden gegeven in het Gezond-1 heidscentrum, Wijngaardehlaan eh gihnen 's avonds om 8 Uur, sche luchtruim bij Tozelir hebben ge schonden en met machinegeweervuur zeven mensen hebben gedood. Acht personen raakten gewond, het dorp, waar het incident plaats had, Ale- pratma, ligt op 15 km afstand van de grens. De Franse ambassadeur ontving een krachtig protest. In een communiqué van de staf van generaal Challe, de opperbevelhebber van de strijdkrachten in Algerië, wórden de berichten oVer de beschie ting op zaterdagochtend tegengespro ken. In het grensgebied waren op dat tijdstip geen vliegtuigen in de lucht, aldus het communiqué. Maria trouwt niet met de Sjah Houdt niet van hem Maria Gabriella Van Savoie 2a! niet met sjah Reza Pahlevi van Per- zië trouwen. Zij heeft gisteren ln een interview met twee vooraanstaande Italiaanse bladen, „II Tempo" en „II Messagero", met grote nadruk ver klaard, dat zij nimmer met een man zal trouwen, van wie zij niet houdt. Een dag tevoren hadden verschei dene grote Italiaanse bladen vanUit Teheran gemeld, dat de sjah voor het einde van mei met de dochter van ex-koning Umberto zou trouwen. „Als de onderhandelingen, die nu gaande zijn, vruchtbaar blijken, zal het huwelijk bihnen drie maanden plaatshebben", hadden functionaris sen van het keizerlijk paleis te Tehe ran meegedeeld. De woorden, die de prinses hier gisteravond over zei, waren evenwel niet mis te yerstaan. „Ik zal nimmer met de sjah vah Perzië trouwen. Niet omdat ik iéts tegen hem heb, maar omdat ik op hét ogenblik niet van plan ben met iemand te trouwen, laat staan mét een persoon, voor wie ik niets voel". Ze verklaarde, geen concessies té willen doen Over haar godsdienst, zelfs niet als het een echtgenoot be trof, die zij zou liefhebben. Inmiddels hebben de vader van dé prinses, ex-konlng Umberto, en haar moeder, de Belgische prinses Marié- José, opnieuw de geruchten over het huwelijk van hun dochter ontkend. Marktberichten ROTTERDAM, 16 fêbr., Vee Aanvoer 1801; 954 vete koeien; 847 varkens. Vette koeien: 316—346 3500—314; 280—298; varkens 186, 183, 180. Vette koeien: aanvoer iels minder, handel redelijk, prijzen: 1ste kwali teit onveranderd, 2e en 3e kwaliteit niet geheel prijshoudend, enkele pris ma's boven notering; varkens: aan voer groter, handel stroef, prijzen lager bij aanvang, enkele partijtjes boven notering, afloop zeer traag. Het belangrijkste punt op de agen da van de jaarvergadering van de K.V.P. te Oude Wetering was wel de meer dan één uur durehde causerie van de voorzitter van de katholieke raadsfractie, de heer J. Wagenaar. Alleen al vanwege dit belangwek kende onderwerp was het jammer, dat slechts 10% van de leden deze avond* bezocht. In zijn openingswoord veront schuldigde de voorzitter, de heer N. A. M. v. d. Krogt, het late tijdstip var. de vergadering. Het bestuur achtte het echter zeer belangrijk, dat eerSt dè royementskwestie van het gemeenteraadslid M. R, v. d. Veld definitief was beëindigd. En met de ze laatste kwestie was het tweede belangrijke punt van de avond aan gestipt. Deze royementskwestie kwam al aan de orde in het jaarverslag, dat begon met als oorzaak van alle moei lijkheden te vermelden de Wel zeer spetaculaire verkiezing van de heer N. J. Vérhaar. Daar Oude Wetering ingevolge het reglement op de aan wijzing Van candidaten voor de raad van Alkemade slechts recht had op één zetel in die raad, eiste een be langrijke meerderheid in de Centrale Alkemade het aftreden van de heer v. d. Veld. Deze laatste was echter door de groslijststemming als afge vaardigde voor Oude Wetering aan gewezen. Mede omdat de heer Ver haar te Roelof a rends veen een zeer belangrijk aantal stemmen had ver worven (méér dan de lijst-kiesde- ler), nam het bestuur het op voor de meerderheid van de leden van haar afdelihg De middelen die de Centrale daar op aanwendde om het Oude Wete- ringse bestuur van gedachten teveel 2 Jan Akerboom; 3. Sjaak goen veranderen, waren echter zo Hogeboom krachtig, dat dit bestuur, geheel in Klas V en VI meisjes: Willie Zoetemelk, 2. Tineke"Van Emmerik, 3. Ria Zandvliet. Klas VII en VIII johgens: 1. Cok van Haastregt, 2. Aris Rotteveel, 3. Piet v. d. Poel. Klas VII en VIII meisjes: 1. Corrie Weenink, 2. Ria v. d. Poel, 3. Corrie Jansen. ROELOFARENDSVEEN Bridgeclub „DVH". De uitslag van de vierde ronde was als volgt! 1. M. Verdel en Ant. Koek 100 m.p, (327); 2. Haastregt Wesselman 97 m.p. (312); 3. Echtp. v. d. Meer 90 m.p, (313); 4. D-htp. Muskens 89 m.p (336); 5. Echtp. Koek 84 m.p. (313)1 6. Klein Turk 81 m.p. (331); 7. Casper Peters 72 m.p. (330); 8. Huigsloot 71 m.p. (292); 9. Keulemans V. d. Meer 68 m.p. (342); 10. Gebr. v. Klink 65 m.p. (283); 11. Echtp. v. Berkel 63 m.p. (330). Tussen haakjes totalen. krachtig, dat dit bestuur, geheel strijd met de eigen overtuiging, tot royement van de heer v. d Veld moest overgaan. Toen, in verband met de beroepsprocedure, het afde lingsbestuur door het Kringbestuur werd gehoord, verdedigde dit niet het royement, doch de geroyeerde. Het kringbestuur stelde de heer v. d. Veld in het gelijk. De afdeling De Kaag, die tengevolge van de gang van zaken haar vertegenwoordiging in de gemeenteraad verloren zag gaan, ging tegen de beslissing van het Kringbestuur in hoger beroep bij het Partijbestuur. Dit beroep wera echter niet ontvankelyk verklaard. Nametls het bestuur verklaarde de voorziter, dat van de geboden moge lijkheid voor het afdelingsbestuur van Oude Wetering om alsnog in be roep te gaan geen gebruik zal wor den gemaakt. Hiermede is een eind gekomen aan een moeilijke kwestie. De afdeling Oude Wetering kan te vreden zijn: de door haar leden ge kozen afgevaardigde M. R. v. d. Veld houdt rechtmatig zitting in de gemeenteraad. In de plaats van de heer W. Hulse- bcsch werd in de kascommissie be noemd de heer P. van Zanten. De afd.-penningmeester, de heer A. J. Hogeboom, had de wens te kennen gegeven als bestuurslid af te treden. In diens plaats was daarom als penningmeester benoemd de heer Joh. v. d. Meer Jaczn. Na stemmihg werd de ontstahe bestuursvacature Vervuld door mej. M. Hulsebosch. De vergadering ging na stemming accoord met het voorstel om bij een eventuele vacature in de gemeente raad als eerste plaatsvervanger te aanvaarden de heer W. J. Versteege (De Kaag). Hierna was het woord aan de voorzitter van de katholieke raads fractie van Alkemade, de heer J. S. Wagenaar, die een causerie hield onder'de titel: „Het rijden met de elf". Deze elf waren de katholieke raadsleden, onder wie zich niet min der dan 5 debutanten bevinden se dert de laatste verkiezingen. In een belangwekkend betoog gaf spreker eerst een opsomming van de werk zaamheden van de gemeenteraad in het algemeen om eerst daarna af te dalen in bijzonderheden betreffende de eigen gemeente. Na melding te hebben gemaakt van het initiatief dat de gemeente nam ter bevorde ring van het particuliere woningbe- zit bracht spreker de a.s. bouw van een 6-klassige lagere school te Oude Wetering ter sprake. Door de bouw van deze school komt een einde aan het ruimteprobleem van het l.o. te Oude Wetering. Ook hét parkeer probleem bij het Brasemermeer werd behandeld. Door particulier initiatief, de bouw van een brug en de aanleg van straten is dit vraag stuk al veel nader tot een goede op lossing gebracht. De heer Wagenaar brak een lans voor het jeugdgebouw, dat men voornemens is te bouwen te Roelofarendsveen nabij de waterto ren. Dit gebouw moet de grondslag leggeh Voor een nauwere aaneen sluiting van Oude en Nieuwe Wete ring met Roelofarendsveen. De heer Wagenaar besloot zijn causerie met de wens uit te spreken dat de afge vaardigden in de gemeenteraad met hun werkzaamheden de, tevreden» heid van hun kiezers souden ver werven. Voor zijn interessant betoog oogstte spreker niet alleen de dank van de voorzitter, doch ook, bij monde van de heer P. H. Verdel, die van de aan wezige leden. Na een oproep tot propaganda be sloot de voorzitter de zeer geani meerde vergadering. 250 gram «f AAnOtoOrt FIJNË ROOKWORST van 69 voor 49 cent. Enorme KARBONADËREKLAME ALLÉÉN DINSDAG 500 gr. Schouderkarboöade 1.68 500 gr. Ribkarbonade m.k.b. 3. 500 gr. Haaskarbonade 3.10 500 gr. Doorr. speklapjes 0.98 Woensdag Koopjesdag! 500 gr. Rund. en varkensgehakt met zakje zout en kruiden 1.28 3 pakjes Margarine 0.79 500 gr. Vet spek 0.79 150 gram PEKELVLEES 69 cent. bij: Vlees- en Vleeswarenbedrijf - Noordeinde 37 542ste STAATSLOTERIJ 4e k.« - i. lijst HOGE PRIJZEN o,^00.ntlB!!it M5,J° ,6225 7467 11765 12227 !3945 15715 15816 20204 21053 f 400 1805 4217 8751 9674 11496 12316 200 1758 1918 2795 3004 3200 3646 *100 4594 4689 5047 5503 0 35 16847 17401SIM 18886^1"10944 11229 12090 13312 18570 13692 13828 14923 1611T prijzen van ƒ8 646 663 737 754 704 724 740 755 402 465 80S 550 601 693 4S7 472 479 496 573 639 fff MM IS 303 845 446 400 517 544 563 684 814 819 866 921 104 826 368 435 511 738 779 655 875 159 178 179 227 259 818 381 444 459 Nieten 14231 530 581 15047 193 234 533 548 572 16055 153 245 786 790 806 S 17027 300 350 I 344 410 510 I 491 674 079 701 752 i 498 579 735 703 766 11088 107 113 1L 365 368 371 41*. 666 718 726 734 914 920 llBH jgsss fair, m ast: 13039 054 068 120 121 128 134 148 158 14006 022 067 229 247 270 446 457 469 15013 016 036 038 039 114 SiBBSt 115 157 ill 162 168 212 i 354 366 378 697 718 722 759 771 799 81' 859 907 909 950 956 1Ö000 16010 025 069 096 115 157 238 243 264 17015 025 113 134 171 221 247 305 396 537 571 592 668 682 762 810 927 943 961 970 18034 041 063 149 160 163 180 825 271 283 307 320 322 361 422 437 447 476 480 4S7 614 635 659 684 754 785 858 905 985 19005 076 083 098 55 211 235 275 321 586 596 610 638 804 839 840 845 20031 054 091 093 253 267 303 334 911 912 929 942 21007 040 041 101 318 421 473 483 3 8U 827 872 13 3.'SI 3T Wij betalen veel geld voor gebruikte góederen, -oals radio's, stofzuigers, piek up's. gram -motofen. *2* ledereen Is enthousiast als wij uw metfas over trekken met damast Een êên-pers. vanaf f 19-50; twee-oers. vanaf f 26.50. Smits beddeh en tapijten- magaz Mare 98, VroU- wensteeg 9, tel. 23913. Houtworm- en Boktor- bestrljding met 10 jaar ga rantie. Zuivering van ge bouwen met garantie. Le vering van alle insecten- bestrijdingsmiddelen. Vraag vrijblijvend advies en offerte. Fa. v. Buuren, Soembastraat 63. Lelden, tel. 31559. "2* Kredieten tJn. f 4000.- voor aankoop meubelen cn woningtextiel. Recht streeks van fabr. Enorme besparing Soepele bèta- Postbus voor aan koop meubelen en Wo ningtextiel. direct van fa briek in iedere Drysklasse. Enorme keuze en bespa ring. prettige betaling. Vraagt vrijblijvend inlich tingen. Geheimhouding verzekerd. Postbus 538. Pen Haag. Spoed vertrek. Philips radio type BX 600 A^t bandspreiding band. van '54, ■HP, nieuw i-tErres sleestofzuiaer 125 V. 20.-; .Tobotpn pla tenspeler 17.50. Juilana- straat 50. "2* Hoest uw kind? Nat- termanns Melrosum Forte helpt, lost taal alljm op, smaakt goed. Flacon ƒ2. bij elke drogist. Prima kruissnarige piano, orgel, prima gas haarden, gaskachels, ra- diatorkachels. kolen- haardje. grote hang- of legkasten, boekenkasten. SDiraletl, fraaie Franse bankies, bad en geijser. W F. Kooreman. Nieuwe Rlin 9, t.o. V. cn D tel. 23201. "ST Saxofonist gevraaad voor ametpurband. Br. on der no. 1358 bur. v. d. bl. Biedt zich aan* r.k. bakkershediende omgev bloembollenstreek. Br. on der no. 351? bur. V. d. bl TELEFOONTJES worden dagelyks geplaatst ter grootte van hoogstens 30 woorden (een woord maximum 12 letters). De prijs bedraagt f 1.50 uitsluitend tegen contante betaling.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 3