DUINSTREEK in Jubilerend voorzitter Veurse Veiling werd Ridder in de Orde van Oranje Nassau TCle jaren Kamerlid C. J. van der Ploeg sprak in Noordwijkerhout oyer de politiek VRIJDAG 13 FEBRUARI 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA S HILLEGOM PERSONENAUTO REED TEGEN VRACHTAUTO. Donderdagmiddag om ongeveer 4 uur reed een vrachtauto vande fa. Niekerk udt Zoeterwoude, be stuurd door de heer J. Luuk, even eens uit genoemde plaats, over de Leidsestraat in de richting Leiden. In de nabijheid van perceel 185 sor teerde hij voor en sloeg toen links af om het erf van genoemd perceel in te rijden. De bestuurder van een personenuauto, de heer C. Boer uit Leiden, komende uit dezelfde rich ting (Hillegom-dorp) bleek op deze manoeuvre niet voorbereid en reed met de rechtervoorjcant van zijn auto tegen de linkerzijde van de vrachtauto. De vrachtauto werd licht beschadigd maar de personenauto werd over de gehele rechterzijde opengereten. Er deden zich geen per- soonlijke ongevallen voor. KATWIJK VIERING JUBILEA GEMEENTE BEDRIJVEN KATWIJK. Tijdens een feestelijke bijeenkomst in de aula van het Missiecollege „Sint Willibrord" te Katwijk aan den Rijn, die door de directie van de gemeen tebedrijven aan het personeel werd aangeboden, vond de viering plaats van het zestigjarig bestaan van het gasbedrijf en het veertigjarig be staan van het elektriciteitsbedrijf. Behalve door het personeel met dames, werd de avond tevens bijge woond door het voltallig ooilege van burgemeester en wethouders en de leaen. van de raadscommissie voor de bedrijven. De wethouder voor de gemeente bedrijven, de heer mr. J. van der Plas, sprak een openingswoord uit, waarin hij een uitvoerig overzicht gaf van de geschiedenis van de beide jubilerende bedrijven, waarbij aan de hand van de prodtiktiecijfers de groei werd aangetoond. De directeur der gemeentebedrij ven, de heer J. A. Blom, die vervol gens het gemeentebestuur een oude gas- fakkel aan, die, in de begintijd vap de' gasvoorziening, werd gebruikt voor het ontsteken van de straatver lichting. Met een woord van dank aanvaardde burgemeester H. Duiker dit geschenk, dat zal worden over gedragen aan de Kafwijkse Oudheid kamer. Ook de he^r dr^G. W. Over- dijkink, in zijn fpnctie van voorzit ter van de commfcjisie voor de oud heidkamer, dcukiu zijn' erkentelijk heid uit voor dez>e aanwinst. Gedurende del nest van de avond konden de aanvuezigen genieten van een gevarieerd programma, uitge voerd door h«eft cabaretgezelschap DtS. uit Den Plaag, dat onder lei ding van de hee r J. Jonker de aan wezigen uitstekend amuseerde. Nadat de heelr A, van Duijn, na mens het personeel de directie en het gemeentebestuur dank had ge bracht voor het aanbieden van deze uitstekend geslaagde avond, bleef men nog lange tyd in gezellig sa menzijn bijeen. Aanrijdingen. Met een wel wat grote snelheid kwam een bromfietser door de Voorstraat rijden. Bij het Emmaplein kwam hij in botsing met een luxe auto. De klap was van dien aard, dat de bromfietser onder de auto terecht kwam waardoor hij een flinke hoofdwond opliep. Het liep nog vrij goed af want na ver bonden te zijn, kon hij naar zijn woning worden vervoerd. Maar de bromfiets was buiten werking ge steld. Een expediteur kwam met zijn vrachtauto uit richting Valkenburg en ging bij de brug op de Valken- burgse weg aan het glijden met ge volg dat hij tegen de linkerbrugleu ning opbotste maar ook een water leiding transportbuis welke langs de brug ligt werd flink beschadigd. Ook de brugleuning was bescha digd. Gratis wassen. Iemand, die langs de Provinciale weg passeerde vond langs de weg een aantal pakjes met een wasmiddel, die door een passe rende vrachtauto waren verloren. Passerende automobilisten hadden reeds een partij van deze pakjes meegenomen. Maar de eerlijke wan delaar deponeerde zijn vondst bij de politie. KENNISGEVING Burgemeester en wethouders vazi Katwijk maken bekend, dat zij vocjr- nemens zijn krachtens artikel 20 ven de Wederopbouwwet vergunning te verlenen tot het bouwen van; een woonhuis met garage op een terrein gelegen aan de Valkfcn- burgseweg, kadastraal bekend ge meente Katwijk, sectie B 5223. De eigenaren van de aangrenzende ',_-r ver™1: en nabij gelegen gronden worden tot het woord verkreeg, bood 21 lebrJuasri f956 in de gelegenheid gesteld eventuele bezwaren tegen het verlenen van bedoelde vergun ning schriftelijk bij hen in te dienen. N00RDWÏJK In de maandelijkse vergadering van de vereniging „Vogellust" te Noordwjjk hield de heer M. v. Woezik uit Den Haag een causerie over „Tro pische vogels". Spreker stond eerst stil bij het zebravinkje, een uit Australië afkom stig vogeltje. Van dit fraaie diertje zijn nu in gevangenschap al diverse kleurvariëteiten gekweekt. Kreeg men aanvankelijk door toeval het witte zebravinkje, later ontstonden hieruit de beige zebravink, de blauw achtig gekleurde en nog verscheidene andere kleur schakeringen. Volgens de heer Van Woezik zijn de mogelijkheden met de teelt van zebravinkjes nog lang niet uitgeput en daarom kan men in de toekomst nog alkjrlei verrassingen verwachten. Hij raadde iedere vogelkweker aan, zich intensief met deze kweek bezig te houden. Vervolgens beschouwde spr. ver schillende andere kleine tropische vogels, zoals het goudbuikje, het vuurvmkje, het blauwfazantje e.a. Het Japanse meeuwtje is, aldus de heer Van Woezik een der gemakke lijkste vogels voor de broed en zelfs uitstekend geschikt om eitjes van an dere .vogels uit te broeden. Uiftvoerig behandelde spreker de bastaardkweck. Deze kweek opent diverse mogelijkheden, zoals bijvoor beeld de kruising van wildzang (put ter, groenling of kneu ii.et het kana riewijfje). Een ander voorbeeld is de kruising van het Japanse meeuwtje meft het ekstertje of loodbekje. Tot besluit lichtte de heer Van Woezik nog even de kweek van de veürschillende soorten parkieten toe. LISSE (De En§el) HUISBROEITENTOONTELLING. Zaterdagmiddag om 3.30 uur zal ,/hr. mr. dr. O. F. A. H. v. Nispen tot Pannerden, burgemeester van Hille LEIDERDORP Schaatswedstrijden voor de school kinderen. Op de Leiderdorpse ijs baan heeft du IJsvereniging IJssport gistermiddag wedstrijden georgani seerd voor de kinderen van de diverse scholen. Er werd per klasse gereden. Voor de nummers één was een prijs van 1,50 beschikbaar, de tweede kreeg L—terwijl elke deelnemer een versnapering ontving. Er waren 400 deelnemers, terwijl 't aantal toe schouwerts, werd geschat op pl.m. 1200. De uitslagen luiden: Chr. N&k School, W. de Zwijgerlaan klasse 6 .jongens: 1. Ad Bijlsma, 2. B. v. Mieteremj meisjes: 1. Anneke Loek, 2. Cobie v. Hemert; kl. 5 jongens: Hanco Vermeulen, 2. Kees Wonder- gem; irieisjegf 1. Willy de Jong, 2. Jan na Baars; kl. 4 jongens: 1. Piet van Egmou^i, 2, Adri Hogervorst; meisjes: 1. Jokae v. Hemert, 2. Gerda v. Miete ren. St. Bernardusschool, Rijndijk: klas se 6 Jongens: 1. Nico Zwetsloot, 2. Ro bert !t£eck^ meisjes: 1. Thera Belt, 2. Annje.marie Zandbergen; kl. 5 jon gens'; 1. Adri Hogervorst, 2. Leo v. d. Akkeir;. meisjes: 1. Marijke Zwetsloot, 2. N«1 v. d. Hoeven; kl. 4 jongens: 1. WiÜ'bert Thyssen, 2. Petrie v. ZaaL Openbare school no. 1. Klasse 6 jon gens: 1. Jan Rotmensen, 2. Gerrit-Jan de Wijn; meisjes: 1. Lijke Schmidt, 2. rian 't Hart; kl. 5 jongens: 1. Ro land v. Leeuwen, 2. Inus Serait; meis- jejs1. Ineke Masurel, 2. Marga Schitt- lual; kl. 4 jongens: 1. Bas de Groot, 2. Joop Rotmensen; meisjes: 1. Nellie Waal, 2. Marijke Prins. Chr. Nat. School Zijlkwartier. Klas se 6 meisjes: L Tineke Overeinder, 2. Hpnneke Overeinder; kl. 5 meisjes: 1. Sonja Jonker, 2. Jenny Krassenburg; kl. 4 jongens: 1. Joop v„ Doorn, 2. Ge- jus v. Diggelen. Herv. school Kastanjelaan: klasse 6, jongens: 1. Dirk Molema, 2. Jan Bij kerk: meisjes: 1. Lenie Rodenburg, 2. Gorrie v. d. Bosch; kl. 5, jongens: 1. Piet Oosterom, 2. Herman Nievaart; meisjes: 1. Sophie Rijnsburger, 2. Er na Sleeboom; kl. 4, jongens: 1. Jan Voorma, 2. Hennie Verstraten; meis jes: 1. Helma Koen, 2. Ellen Nievaart. R.K. school Ericalaan, klasse 6. jon gens: 1. Kees Hoqgervorst, 2. Kees Zandbergen; meisjos: 1. Netty Kleiss, 2. Lenie Volwater; kl. 5, jongens: 1. Hans v. Goozen, 2. Lech Jaworski; meisjes: José v. Zonneveld, 2. Ria v. d. Valk; kl. 4 jongens- 1. Gerard v. d. Berg, 2. Piet Kleiss; meisjes: 1. Lenie de Dubbelden, 2. Suzanna Poel. kan men genieten van de lente in het hartje van de winter. Het be looft weer iets te worden. Het aan tal deelnemers is gelijk gebleven aan dat van het vorige jaar. Zoals gebruikelijk hebben wij ook dit jaar een gesprek gehad met di verse vooraanstaande broeiers en be stuursleden van de organiserende vereniging De grote animator van deze ten toonstelling, de heer H. Wessels, ver telde ons dat de verplichte inzen ding bestaat uit 12 potten crocussen (Remembrance en Jeanne d'Arc) 5 potten tulpen (Mirjoran, Firy Star, Pax, Prominence en Wintergold) en 3 potten hyacinten bestaande uit de soorten Nevada, Pink Pearl en Delfts Blauw. Vorig jaar was de ver lichting niet zo bijzonder goed ver zorgd, doch dit jaar heeft dit onder werp speciaal de aandacht gehad en kan het bestuur trots zijn op een bij zonder goede verlichting. De winnaar van de vrije inzending van het vorig jaar heeft ook nu weer een pracht-collectie staan. Zelfs de lastige broeier, de leliebloemige Queen of Sheba, heeft de heer Jan van Duin, voortreffelijk weteq. te broeien, een g-rote sterke bloem prijkt thans in zijn huiskamer en zal o.i. veel bewondering afdwingen op de dagen van de tentoonstelling. Dat is echter niet alles wat de heer Van Duin heeft staan. Om maar enkele soorten te noemen: park. Scarlet Cardinal en de gewone Sc. Cardinal, 'Mary HousJy, China Pink, Demeter •huis de bloemetjes eens buiten tel enz. enz. Bij de narcissen zagen we zetten. Ook pastoor Van Rooyen was|o.a. de soorten, Carlton, Yellow Sun Veertig jaar van grote verdientsen Bij gelegenheid van het veertig jarig jubileum van de heer L. C. de Koning als voorzitter van de Coöp. Tuinbouwveiling „Veur en Omstre ken", werd gisteren een huldigings bijeenkomst belegd, waarop burge meester H. Banning, de jubilaris uit naam der Koningin de versierselen opspeldde, behorend bij het ridder schap in de Orde van Oranje Nassau. De bui"gemeester releveerde in het kort de voor de buitenstaander niet genoeg te waarderen werkkracht van de jubilaris, die juist op deze dag zijn zeventigste verjaardag vierde. Daarbij wees de burgemeester er op dat de heer De Koning naast zijn veelomvattende arbeid voor de vei ling van 1923 tot 1951 nog het raads lidmaatschap heeft vervuld, waarbij gedurende 19 jaar de wethouders portefeuille van Openbare Werken aan hem was toevertrouwd. Alge meen was de teleurstelling toen de heer De Koning zich uit de raad te rugtrok. Een bewijs dat zijn arbeid op publiek terrein ieders waardering had. In een persoonlijk woord schet ste de burgemeester de jubilaris als ■gom, als voorzitter van de algemene een voorbeeld voor de jongeren om Vereniging van Bloembollencultuur j zijn rechtschapenheid, waardoor een de huisbroeitentoonstelling openen, mens vertrouwen wekt. Het verenigingsgebouw aan „de En- Als gedegen kenner van de tuin- gel" zal dan opnieuw, zoals ieder jaar I bouw heeft de heer De Koning met gebruikelijk, worden omgetoverd in volle energie de belangen van de een bloemenparadijs. 2 Dagen lang Leidschendamse tuinbouw gediend, zodat met recht gezegd mag worden dat hij zijn leven heeft gegeven voor de medemens. Dat ook in hogere re gionen belangstelling en waardering voor het werk van de jubilaris be staat, blijkt daaruit, dat het H.M. de Koningin heeft behaagd, hem de eervolle ondersoheiding van Ridder in de Orde van Oranje Nassau toe te kennen. Onder luid applaus van de zeer talrijke aanwezigen reikte de burgemeester het koninklijk onder scheidingsteken uit. Spr. hoopte dat de heer De Koning De Koning zich verdienstelijk ge maakt. Spr. noemde slechts 't mede oprichterschap van de plaatselijke L.T.B., het voorzitterschap van de Coöp. In- en Verkoop vereniging, het voorzitterschap van het burger lijk armbestuur, hetgeen in de jaren 19301940 zeer veel werk met zich bracht en het lidmaatschap van de Zuidhollandse Pachtkamer. Aan het slot van zijn toespraak bood de heer Van Veen namens het veilingbes tuur een televisie-toestel aan met daarbij de mededeling, dat het personeel een bijbehorende tv.- tafel aanbood. Een enorme stroom van belang stellenden kwamen de jubilaris en zijn familie de hand drukken. Onder de andere sprekers was mr. Niemul- ler de voorzitter van het Centraal Bureau voor de Veilingen, die een vulpen-set aanbood. Vervolgens sprak de heer P. Nap, namens de groot- en kleinhandel en de expor teurs. Hij bood de jubilaris een flin ke partij sigaren aan, benevens een nieuwe fiets en een gedenkboek. Dan voerde nog het woord de heer L. J. Kok namens de Loosduinse Groen- tenveiling en de heer K. Ton namens het Productschap. Ook zij boden op hun beurt sigaren aan en een grote fruitmand voor zijn echtgenote. Naam in den vreemde. Als om strijd huldigde deze spre kers de prettige wijze, waarop zij met de Veurse veiling samenwerken waarbij tevens op de voorgrond ge bracht werd dat door stuwing van de jubilaris de producten van de vei ling steeds in betere kwaliteit ten verkoop werden gebracht, waardoor ook in het buitenland de veiling een goede naam heeft verworven. De heer De Koning dankte hierna voor de hem betoonde sympathie. Spr. heeft in de morgen onder het plechtig misoffer, opgedragen door pastoor Van der Kolk, aan God dank gebracht voor Zijn onmisbare steun bij het doen van zijn plicht zowel voor de veiling als in zijn andere functies. Hij dankte voor de zo grote belangstelling cn de vele cadeaus, uit hij de bewijzen ziet, dat zyn ar beid op prijs is gesteld. Daarnaast en Cragford. En bij de hyacinthen Anne Marie, Kr. Pr. Margaretha en Gen. Eisenhower. Ook de winnaar van de verplichte inzending, de heer J. v. Elk, mag er weer zijn. Alles heeft hij in bloei ge kregen, doch of hij dit jaar weer met de eerste prijs zal gaan strijken zul len we af moeten wachten, daar er méér broeiers zijn, die voor deze ere-plaats in aanmerking kunnen ko men. Het zal ons dan ook benieuwen wie zaterdag de wisselbeker mee heeft het ook nu weer gepresteerd om een 70-tal bollen in bloei te krij gen. Naar wij menen zal ook hij een goede kans maken. Het is een heel werk om al deze potten water te ge ven. Een huiskamer is immers geen' broeikas, waarin men maar raak kan gieten. De potten moeten één voor van de partij en hij was niet met lege handen gekomen, want hij trak teerde het mannelijk deel van de aan wezigen op sigaren en het vrouwelijk op een versnapering. De gastvrije zusters voorzagen de gasten van koffie of thee en zo heerste er een buitengewone gezellige stemming, waarvan een ieder meer dan genoot en ook buitengewoon tevreden was. Natuurlijk werd er gekaart, met liefst 1 koppels oin verschillende pryzen. De eerste prijs, een taart naar huis mag nemen^ werd'in de wacht gesleept door de - - - -- - heren A. Rijnbeek en C. Toebak, met 1739 pnt. De dames M. Pouw-v. d. Meer en Driehuis-v. d. Weyden deden voor de mannen niet veel on der. Met 1719 punten verwierf dit duo de tweede prijs. Maar ook alle andere deelnemers werd een prijsje toegekend in de vorm van rookarti kelen en versnaperingen. Mede door de goede verzorging door de eerw. zusters hadden onze bejaarden een fyne middag. 0UD-ADE Schaatswedstrijd Donderdag middag organiseerde de ysclub Oud- Ade een wedstrijd voor de school jeugd. Het ijs langs de Akkersloot- polder was in prima conditie, geen wind en geen koude, dus kon er fyn geschaatst worden. De rijders van de toekomst hebben zich goed ge weerd. Over enige jaren kan de club pracht rijders tegemoet zien. Spe ciaal uit het gezin P. v. d. Geest, waar drie eerste prijzen behaald werden. Jongens, klas 3-4-5: 1. P. v. d. Geest Pzn.; 2. S. v. d. Ing; 3. Kees Pennings Czn. Jongens, klas 6-7-8: 1. Corn. v. d. Geest Pzn.; 2. Wim v. d. Geest (Zyl) 3. Wim Velzeboer; 4. Theo Vryburg. Meisjes, klas 5-6-7-8: 1. Laura v. d. Geest Pdr.; 2. Rietje Heemskerk Thdr.; 3. Betsie van Schie Pdr.; 4. Cl. v .d. Geest Thdr. Als het weer verder meewerkt staat ons nog veel te wachten. De plannen van de ijsclub zijn uitste kend. Mogelijk zaterdag clubwed strijden en begin volgende week wedstrijden voor dames om het kam pioenschap van Zuid-Holland. met ere zal moge dragen. Hoe het groeide. De tweede spreker was de secre taris van de veiling, de heer Jac. J. van Veen, die een overzicht gaf van het wel en wee van de veiling ge durende de laatste 40 jaar. Aanvan kelijk werd de groente ter veiling aangevoerd in manden. De heer De Koning veranderde dit al spoedig door het invoeren van kisten, het geen een succes is geworden. De omzet van de veiling is ieder jaar toegenomen. De meest moeilijke jaren waren die rond 1930. Maar daarna is de kritieke toestand in stij gende vooruitgang veranderd. Thans heeft de veiling een omzet van meer dan zes miljoen gulden. De outilla ge van de veiling en de gebouwen met parkeerplaats zijn onder het be stuur van de jubilaris in belangrij ke mate verbeterd o.a. door de bouw van een veilinggebouw en nieuwe loodsen. Ook op ander gebied heeft de heer NIEUWKOOP Gezellige middag in het Bejaarden tehuis. Onze R. K. Bejaard en bond hield dinsdagmiddag een gezellig vastenavondfeest in de zaal van de H. Hartstichting. De winterkou trot serend waren velen gekomen om te samen met de bewoners van het te- één worden opgenomen om er bij te kunnen. En dan moet alles nog net jes gebeuren want zijn vrouw werkt ook niet voor niets. Maar ook zij heeft er schik in en vindt het leuk dat ook dit jaar alles weer in bloei is gekomen. Het ziet er allemaal veelbelovend uit. Vrijdagavond zullen alle inzen dingen moeten zijn ingeleverd en I zaterdagochtend vroeg begint de De heer J. Dofferhof, die thuisjury, bestaande uit de heren H. weinig ruimte heeft om te broeien. Vreeburg Jr, G. v. Papendrecht, P. Dames, J. Schoorl, Th. v. Werkhoven en Nic. Berbee met het keuren. Niet alleen voor het bestuur, maar ook voor hen zal het zaterdag en zware dag worden. De tentoonstelling zal geopend zyn tot zaterdagavond 9 uur en op zondag van 12 uur tot 21.00 uur. bracht de jubilaris een dankbetui ging aan H.M. de Koningin voor de zeer gewaardeerde onderscheiding. De jubilaris besloot zijn dank woord met de wens, dat de goede verstandhouding tussen de tuinders en de veiling in lengte van dagen bestendigd moge blijven en de vei ling door haar uitmuntende kwali teitsproducten door een toenemend aantal kopers en exporteurs bezocht zal worden, en met de bede, dat God de tuinders moge zegenen, waardoor zij in staat zullen zyn goede zaken te doen. SASSENHEIM Gisteravond hield het Genootschap van de Stille Omgang, afd. Sassen heim, zijn jaarlijkse ledenvergadering, ir. het K A gebouw. De voorzitter de heer Van Dorp, opende met gebed en heette allen welkom. Hij memo reerde het overleden lid, de heer L. v. d. Voort, waarna de vergadering staande bad voor de zielerust der overledene. Verder deeldt de voorz. mede, dat het vorig jaar 175 personen hebben .eelgenomen aan de jaarlijkse bedevaart naar Amsterdam. Hij hoop te dat dit jaar een ïog grotei aantal ter bedevaart zal gaan. Sassenheim zal als eerst- afd. on 28 febr. a.s. de Stille Omgang beginnen en wel om één uur des nachts, na een godsdienst oefening om elf uur in de parochie kerk van St. Pancratius. Na deze me dedelingen volgde het jaarverslag van de secretaris. Het jaarverslag der pen- ningmeeste meldde dat het saldo van 1958 groot was 318.03; de inkomsten beliepen f 485.40; de uitgaven 468.2 zodat het saldo 1950 was 325.13. Het punt „bespreking Stille Omgang" was kort. Wel wend nog medegedeeld, dat na de Omgang de H. Mis wordt op gedragen in de St. Antonhiskerk aan de Tickelstraat en we' om 2.30 uur, waarna ontbijt in het parochiehuis al daar. Bij de bestuursverkiezing werd de heer M. Goddijn herkozen. Het be stuurslid W. Noordermeer, reeds 36 jaar als penningmeester zitting heb bend, stelde zich niet meer herkies baar. Toch werd hij door de vergade ring eenstemmig herkozen en daarom aanvaardde hij opnieuw het penning meesterschap. De voorzitter dankte hem hiervoor alsook voor al het werk dat hij in het belang der afd. gedaan heeft. Na verloting van 4 buskaarten en rondvraag sloot de voorzitter met gebed. Bestuursverkiezing KAV. In het verslag der jongste vergadering van de KAV is een fout geslopen. Het be stuurslid mevr. VinkWeijers in niet, zoals er te lezen viel, herkozen, doch als 2e penningmeesteres herkozen. Mevr. Slingerlan 1 werd gekozen als le secretaresse, terwijl mevr. v. Kes- terenDiïbbelaar gekozen werd als le secretaresse in de plaats van mevr. v. d. ZwaanHartog, die als bestuurs lid bedankte. Bus van de wal in de sloot. Doordat de chauffeur moest uit wijken voor een personenauto, die begon te slippen, raakte gistermorgen tegen half zeven bij de Klinkenberg een bus van de NZHVM aan het glij den, op de gladde weg. Er zaten geen passagiers in de bus, die uit de richting Sassenheim kwam. Na een hek en een lantaarnpaal om ver gereden te hebben, belandde de bus in een sloot ter plaatse. H(j werd woor twee kraanwagens weer op het droge gebracht. De chauffeur kwam er met de schrik af. De voorzijde van de bus werd zwaar beschadigd. Er bleef geen ruit heel. STOMP WIJK Schaatswedstrijd De donderdag gehouden schaatswedstrijd had geen grote deelname, maar er werd toch flink gestreden om de geldprijzen, die het bestuur beschikbaar had ge steld. Vooral tussen de heren Th. de Haas en A. de Winter ontstond felle strijd. De winnaars waren: 1. Th. de Haas; 2. A. de Winter; 3. J. v. Schie. Vandaag, vrijdag, is er een sport avond in de gymzaal van de oude jongensschool. De aanvang is om 8 uur precies. WARMOND IJswedstrijden. Voor de eerste maal van dit winterseizoen organi seerde de Warmondse IJsclub ijswed- strijden voor de jeugd. De uitslag was als volgt: Jongens van 9 en 10 jaar: 1. Direk Breedijk, 2. A. v. Rijn, 3. Bert Beugelsdijk, 4. Joop Beugelsdijk, 5. Gerard Landman; jongens van 11 en 12 jaar: 1. Peter Sebok. 2. Wilem Mee kers, 3. Theo v. Rijn, 4. Bouwe Land man; jongens van 13 en 14 jaar: 1. A. van Bentem, 2. D. Roest, 3. Jaap Mes ters, 4. Kees Kortekaas. Raadsvergadering. In afwijking van het hiervoor voorgestelde rooster wordt de vergadering van de raad dere gemeente niet gehouden op dins dag 24 februari maar op maandag 23 februari a.s., des namiddags 8 uur. WASSENAAR W. J. HOOGEVEEN t Op 63-jarige leeftyd is in een zie kenhuis te Leiden, waar hij enkele dagen tevoren was opgenomen, over leden de heer W. J. Hoogeveen, boek handelaar te Wassenaar en een be kende figuur in het plaatselijk ver enigingsleven. De heer Hoogeveen was o.m. vice-voorzitter van de Was- senaarse Oranjevereniging, voorzit ter van de Wassenaarse IJsvereni ging, bestuurslid van de V.V.V.- Wassenaar en van de plaatselijke afdeling van de Nederlandse Vereni ging tot Bescherming van Dieren en lid van het comité Autotocht Ouden van Dagen. Ook in de R. K. Midden standsbond was de heer Hoogeveen een zeer bekende figuur. De teraardebestelling van het stof felijk overschot zal plaats hebben zaterdagmorgen op de R. K. begraaf plaats in de Kerkstraat, na een Uit vaartdienst om 10 uur in de parochie kerk van St. Willibrord. De heer C. J. v. d. Ploeg, lid van de Tweede Kamer, was gisteravond de gast van de KVP, afdeling Noord wijkerhout om te spreken over de huidige politieke situatie, natuurlijk bezien in het licht van de op han den zijnde verkiezingen. Onomwonden heeft hij verklaard, dat de voorkeur van de KVP nog steeds uitgaat naar de brede basis, maar niet minder duidelijk voegde hij aan deze verklaring onmiddellijk toe, dat er voor de KVP echter geen sprake kan zijn van samenwerking met de Partij van de Arbeid tegen elke prijs. De KVP is bereid, aldus spreker, tot samenwerking met elke groep, maar dan zal die groep er zich van bewust moeten zijn, dat hij slechts een minderheid is en dus niet mogen proberen zijn wil steeds aan de regeringspartners op te leggen en niet enkel streven naar de vervul ling van eigen verlangens. Juist met het oog op die voorkeur voor de brede basis achtte spreker het in het belang van het land, als er na de verkiezingen een duidelijke moge lijkheid zou zijn om, zo nodig, een regering op smalle basis te vormen. In het begin van zijn inleiding had de heer Van der Ploeg scherp de W0UBRUGGE Slippartij Gisteravond om zes u uur reed op de gladde Herenweg de houding van de heer Oud gekriti- Amsterdammer H. C.-van B. huis-1 seerd, die reeds zeer positief heeft waarts, toen zijn auto ter hoogte van I gesteld, dat elke vorm Van samen- de landbouwer Van der Lip al 6lip- 1 werking in de regering met de pend op de linkerrijbaan en door de I p. v. d. A. door de VVD zonder meer heg over 't fietspad tegen een boom j wordt afgewezen. Hoe wil men zich botste. De kleine luxe wagen werd nu toch een beeld vormen van de zwaar beschadigd. Dr J. Nooter uit mogelijkheden bij de kabinetsforma- Woubrugge was spoedig ter plaatse tie, voordat de uitslagen van de over doch het bleek, dat de heer Van B. |4 weken te houden verkiezingen be- samengesteld zal moeten en kunnen worden, kan men pas vaststellen els de verkiezingen hebben plaats ge vonden. Wil de P. v. d. A. zelf per se in de oppositie? Tijdens en direct na de regeringscrisis wilden de socialis tische voormannen, zelfs Dr. Drees, dat blijkbaar wel, maar sindsdien zijn de uitlatingen op dit stuk wel heel wat minder positief geworden. In het eerste deel v^n zijn rede hekelde de heer v. d. Ploeg scherp de houding van de socialisten, die nu ineens met eisen komen ten aanzien van Nieuw Guinea, ten aanzien van de lonen en van de werktijdverkor ting. Nieuw Guinea wil men geheel loslaten, terwijl de eigen ministers van de P. v. d. A. korte tyd geleden daar nog sterke tegenstanders van waren. De lonen moesten omhoog eist de P. v. d. A. via het NVV, ter wijl oud-minister Suurhoff in sep tember jJ. als minister nog ver klaarde, dat er rust moet zijn in de lonen. De werktijd wil men ineens gaan verkorten, terwijl nog niet zo lang geleden Drees en Suqfhoff daar wel heel anders over dachten. De KVP en andere partijen zijn vrijwel algemeen ook voor de ver korte werktijd, maar rij menen, dat de tyd daarvoor nog niet overal rijp is. Er zijn nog zoveel andere belang rijke vraagstukken, zoals byv. de huren, de melksubsidie enz. Het verkiezingsmanifest van de KVP, vatte de spreker in 4 woorden samen nl. „een christelijk sociaal beleid". Alleen een dergelijk beleid is werkelijk in het belang van ons met de schrik vry was gekomen. kend zyn? Hoe de nieuwe regering land en dit beleid moet vooral ge richt zijn op de belangen van de minst draagkrachtigen. Een christelijk sociaal beleid i: echter niet alleen nodig voor Neder land maar ook voor geheel Europa. Zonder christelyk sociaal beleid achtte spreker de instandhouding van Europa onmogelijk. Ook de mas sa moet delen in de vrucht van de arbeid. Daardoor ontneemt men het communisme zijn voedingsbodem. Het beleid t.a.v. de PBO is tot nu toe te star geweest. De regering moet bevoegdheden durven over te geven aan de PBO-organen. Ook het loon- beleid was te star. Hierbij moet de regering zich beperken tot algemene richtlijnen en ingrijpen, waar zulks nodig is, maar de loonvorming is op de eerste plaats en van nature een kwestie, die elke bedrijfstak en daar in weer elke onderneming zelf moet regelen naar gelang de mogelijkhe den, die de bedrijfstak en de onder neming heeft. Het loon is een zaak, die werkgevers en werknemers on derling regelen moeten. Uitvoerig ging spreker tenslotte nog in op het agrarisch beleid en hierbij stelde de heer Van der Ploeg vast, dat het agrarisch bedrijf nog steeds is en zal moeten blijven een wezenlijk deel van onze nationale economie, één van de zuilen, waar op onze welvaart steunt. Het agra risch beleid moet ook gericht zijn op de belangen van de agrarische be volking zelf en er zorg voor dragen, dat de agrariërs eenzelfde beloning voor hun arbeid en zorg genieten als zy, die werkzaam zyn in andere be drijfstakken. Tegenover de grote agrarische export staat slechts een zeer geringe import terwyl de export van industriële eindproducten een grote import van grondstoffen en materialen staat. Het KVP-programma wil een waarborg zijn voor een behartiging van de belangen van alle bevolkings groepen. Zondag 15 febr. a.s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat de heer C. B. M. Wolf, hoofdinspecteur van politie te Wassenaar zijn politieloopbaan begon als inspecteur te Arnhem. De heer Wolf is bij het Wassenaar se korps in het bijzonder beitst met de leiding van de recherche. Verder is de heer Wolf, die in 1946 in Wassenaar be noemd werd, voorzitter van de Was senaarse Politie Schiet- en Sport vereniging. Marktberichten LEIDSCHENDAM. 12 febr Eieren De aanvoer bedroeg 53800 kip eieren. Genoteerd werd voor 6400 eiren no. 0 12.20—/ 13.45; 7800 eieren no 1 11.9012.65: 19300 eieren no 2 11.0511.35; 15900 eieren nn 3 10 J0.85; 3800 eieren no 4 fi.SS_Qoo- 600 eieren "O 5 9.35—9.50. LFïriFN. 13 febr.. Vee Aange voerd 2 stieren. 55 m°lkknp;«n. 250 vette koeien. 41 varekoeien. 39 vette kalveren. 194 nneMorp kalveren, 140 vette sehanen. 70 fnkc^Vianen. 15'2 vette lammeren, 2 zuielammeren, 29 varkens 7®n°en. 372 410 bi«0en. 3 geiten totaal 3139 stuks. Melkkoeien 8501225- vette koeien schoon gewieht 2 903.55: varekoei- A„ sen oeo. Van—'on WAn(J gewicht 2.252.80; nuchtere kalve ren. levend cewi^ht ner k" 1.201.55 nuchtere kalveren, levend pew. Der stuk 4065: vette sehanen 75—110; 'oksehanen 100140: vette lammeren 70100: drp^htiee 7eii"en 300400 schrammen 80—110; biggen 50—54; en tot 60. Kaas Aangevoerd 8 oartijen Goudse kaas. Noting Goudse eer ste kwaliteit 2.262.32. Handel flauw.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 5