és Kamer voelt niets voor 't opleggen van oorlogsschepen De herbouw van Haags »Bezuidenhouikwariier« Fietsendiefstal ontlokte kritiek Géén raketbases in ons land Minder beperking voor albetalingen Engeland beraadt zich over Cyprus De T GajK VRIJDAU J J 1- ri&riU/utl 1959 DE LE1DSE COURANT PAGINA 11 Rijkssteun voor bouw ondergronds station Deze plannen vormen een onder- Ideel van het wederopbouwplan Be- zuidenhout, waarover reeds acht jaar gepraat wordt. De verdeling van de kosten van uitvoering van het plan Be ministerraad heeft zich in be-1 zal nog nader door de betrokken ginsel verenigd met een plan, dat als (partijen in beschouwing worden ge- grondslag bedoeld is voor de herbouw nomen, aldus het ministerie. B. en w. van het laatste gedeelte van het Be- van Den Haag verwachten thans toe- zuidenhoutkwartier c.a. in Den Haag. zegging door de ministerraad van Aldus deelt het ministerie van volks- financiële rijkssteun voor de plan huisvesting en bouwnijverheid mede. Inen, die omstreeks de honderd mil- Dit plan is aanbevolen door de in ok tober 1953 ingestelde werkcommissie „Wederopbouwplan Bezuidenhout- kwartier", bestaande uit vertegen woordigers van enige departementen. joen gulden zullen vergen. Het ondergrondse station zou on geveer ter plaatse van het huidige station „Staatsspoor" en circa zeven meter beneden de straat komen. De de provincie Zuid-Holland, de ge- I passagiers zullen met roltrappen naar meente 's-Gravenhage en de Neder- de uitgangen gebracht worden, landse Spoorwegen. Voorzitter was' irjH. W. Mouton, destijds secretaris generaal vah het ministerie van we deropbouw en volkshuisvesting. Deze commissie diende op 21 maart 1956 haar rapport bij de minister van wederopbouw en volkshuisvesting in. werp van discussie. Na een uitge- Het plan-Wilsveen vormde in de Voorburgse gemeenteraad het onder- Op verzoek van de minister beraadde de. commissie zich daarna nog op en kele onderdelen; op 15 december 1958 bracht zii een nader rapport uit. De beslissing van de ministerraad stelt het gemeentebestuur van 's-Gra venhage in staat thans het weder opbouwplan „Bezuidenhout C" op te stellen en aan. de gemeenteraad ter vaststelling aan te bieden. Nu de plaats van het nieuwe station, van ministeries en andere rijksgebouwen en van invalswegen in principe vast staat, kunnen de desbetreffende or ganen zich over plannen tot verwe zenlijking van die bouwwerken gaan beraden. Nacler vernemen wij, dat de plan nen voor een ondergronds centraal station in Den Haag (Bezuidenhout) met ondergrondse spoorbanen, ter vervanging van de twee Haagse sta tions, „Hollandse Spoor" en „Staats spoor" financiële steun van het Rijk zullen krijgen. DE R.A.I.-TENTOONSTELLING. Gisteren was weer een topdag voor de R.A.I.-tentoonstelling van bedrijfs automobielen. Ruim 13.000 bezoekers (vorig jaar 10.000) passeerden de lo ketten en brachten daarmee het totaal sinds de opening vrijdagmiddag j.l. op ruim 64.000. COÖPERATIEVERENIGING L.T.B. De Centrale Coöperatie van de Ka tholieke ,Land- en Tuinbouwbond heeft in het boekjaar 19571958 gun stige resultaten bereikt. De belang stelling voor het werk blftft.zich gun stig ontwikkelen. Dat zei donderdag ochtend de voorziter van de coöpe ratie, de heer H. A. Giessen, in zijn openingswoord bij de algemene le- .denraadsvergadering, die in Haarlem werd gehouden. Door de gunstige conjunctuur van hét bedrijf kon in het aigelopen jaar gereserveerd worden. Wanneer de concentratie van de produktie in Koudekerk zijn beslag heeft gekre gen en daar beter en efficiënter ge werkt kan worden, kan men tot een, ruimere kostenverlaging geraken.; Men verwacht dat omstreeks juni het gehele complex gereed is. Het leden tal van de coöperatie blijft stijgen. Dit jaar zal waarschijnlijk het vier- duizendste lid kunnen worden gere gistreerd. Bij de behandeling van de pre-ad- viezen werd op voorstel van ver schillende kringen besloten de moge lijkheid te openen stortingen bij de eigen centrale coöperatie te doen. De afnemers kunnen gelden storten te gen een vergoeding van een half per cent boven het promesse-disconto van de Nederlandse Bank, dat op het ogenblik 3,25 peraent is. De stortin gen worden alleen gebruikt voor automatische afschrijving van even- tueel openstaande posten of als een breide gedachtenwisseling, legde de voorzitter, jhr mr A. Feith, de raad een conclusie voor, waarin is vastge legd, dat de raad onder de gegeven omstandigheden de voorkeur geeft aan het plan-Wilsveen II en dit plan zoveel mogelijk met kracht zal steu nen. op leiding van legerplaats De krijgsraad te velde te 's-Herto-; genbosch heeft gisteren een wacht meester en twee soldaten van de le gerplaats Oirschat vrijgesproken van de hun ten laste gelegde diefstal van een fiets. De behandeling van deze zaak was zowel voor de auditeur-mili tair als de president aanleiding tot het uiten van kritiek op de leiding van de legerplaats. De krijgsraad heeft reeds zeer veel van dit soort gevallen behandeld en dat er bij de mensen daar een ir tale slordigheid is ontstaan vindt zijn oorzaak bij deze leiding. Er slingeren in deze legerplaats honderden fietsen onbeheerd rond. Er worden wel maat regelen tegen genomen, doch niemand komt ze na of controleert de naleving er van, zo wesrd opgemerkt. Toen de wachtmeester verklaarde, dat hij de fiets waardeloos achtte en zijn daad vofikomen in het openbaar had bedreven, antwoordde de presi dent, dat daarmede werd aangetoond, hoezeer dit ziekteverschijnsel reeds is ingeworteld. De auditeur-militair voelde er onder deze omstandigheden 'liiets voor deze verdachten schuldig verklaard tie zien. Hij eiste vrijspraak. Het kopen op afbetaling zal door Staatscourant gepubliceerd zal wor- verzachting van enkele van de be- Ïierkende bepalingen iets gemakke- ijker worden, meldt de „Tel." De belangrijkste maatregel van de regering is, dat de voorgeschreven maximum-contractduur voor alle ar tikelen, die onder de afbetalingsbe schikking vallen, binnenkort komt te, vervallen. Bovendien zal voor veelgevraagde artikelen als scooters en motorrijwie len het aanbetalingsbedrag van 25 tot 15 worden teruggebracht en daarmee dan gelijk gesteld zijn aan dat van bromfietsen, rijwielen, radio, t.v., enz. De verwachting is, dat een desbe treffend besluit dezer dagen in de Gemeentefonds Verhoging van uitkeringen De regering heeft de Tweede Ka mer voorgesteld, in 1959 aan de ge meenten een algemene uitkering te doen en de belastinguitkering aan de gemeenten te verhogen. De alge mene uitkering zal de schatkist ruim 842 miljoen gulden kosten en de ver hoging van de belastinguitkering rond 5.1 miljoen. De ministers Zijlstra en Struycken hebben hiertoe een nota van wijzi gingen ingediend op de begroting voor 1959 voor het gemeentefonds, samen met de nota naar aanleiding van het verslag van de Tweede Ka mer over deze begroting. In deze nota zeggen de ministers onder meer het volgende: Bij de bepaling van het in 1959 voor reservering te bestemmen be drag en van de percentages van de voorlopige algemene uitkering en be lastinguitkering voor dat jaar zijn de ministers uitgegaan van een op brengst der rijksbelastingen, waar in het gemeentefonds deelt, van 7807 den. Voortzetting De nieuwe verzachtingen zijn een welbewtiste voortzetting van de reeds in juni 1958 ingegane aanbetalings verlagingen. Op 25l juni behoefde men voor per sonenauto's niet langer 35 maar 25 van het koopbedrag als minimum- kasstorting te betalen. Voor bromfietsen daalde het aan betalingsbedrag van 30 tot 15 pro cent, van motorrijwielen en scooters van 35 tot 25 procent. Op ï'adio, t.v., grammofoons, koel kasten, accordeons, haarden, kachels, elektrische- en gasfornuizen, wasma chines e.d. moest sedertdien in plaats van 20 nu 15 procent worden aanbe^ taald. Aflossing Voor auto's werden 24 maanden als maximum-af losingstijd vastgesteld, voor scooters, motoren, fietsen, brom- fieten, radio, t.v., etc. 18 maanden, voor kleding en huishoudtextiel 12 maanden. Uit de cijfers welke de Tweede Ka mer van tijd tot tijd werden voor gelegd, bleek uitzonderingen daar gelaten dat het kopen op afbeta ling ondanks alle remmende bepalin gen toch toenam. Zij het dan, „dat het tempo van de toeneming aan zienlijk werd vertraagd". Wel moest staatssecretaris mr G. M. J. Veldkamp in januari van dit jaar meedelen, dat er in het derde kwartaal van 1958 van een zekere teruggang in de omzet sprake was ten opzichte van dezelfde periode in '57. Felle aanval van onder minister De socialisten blijven alleen staan in de Kamer met hun suggestie de grote schepen van de hand te doen; zij ondervonden slechts de te ver wachten steun van de communisten. De andere fracties gingen mee met het regeringsvoorstel, de „Karei Doorman", „de Zeven Provinciën" en de „De Ruyter" te moderniseren en geschikt te maken voor het afschie ten van geleide projectielen. Gestemd is er nog niet, maar de siémming was PvdA-afwijzend. Dins dag zal er over het voorstel-Schou wenaar de kruisers niet te moderni seren gestemd worden. De heer Schurer heeft reeds aan- gekondigd, dat hij en zijn politieke, ik meer uitgeef dan bij de kabinets personeelskosten maken de defensie- lasten duur. Binnen afzienbare tijd zal Ne derland vier afdelingen geleide projectielen hebben en wel twee afdelingen Hawks en twee afde lingen Nikes De opzet voor een toekomstige luchtmacht is een klein aantal vliegtuigen en ver der afdelingen geleide projectie len voor de luchtverdediging. Er dient een goede integratie te zijn in de bondgenootschappelijke samenwerking, juist voor de lucht verdediging. Het effect neemt op deze wijze toe. Men moet niet menen, dat vrienden zullen stemmen tegen de begrotingspost bij wijze van demon stratie. In een vurig betoog heeft hij n'.l. gesteld, dat het westen geen ge bruik mag maken van atoomwape nen als het zich tegen een Russische aanval moet verdedigen. Geen raketbases Minister Staf kwam gistermiddag in de Tweede Kamer het eerst aan het woord. Hij deelde onder meer- mede, dat Nederland niet in aanmer king komt voor de vestiging van ba sissen voor middelzware raketten. Een dergelijk verzoek zouden wij ook afwijzen. Op militaire gronden is ons land niet geschikt gebleken voor ra- kétbasissen. De minister, die zijn begroting ver dedigde kwam vooral op tegen het voorstel van socialistische en commu nistische zijde de defensielasten te verlichten. Zijn berekeningen zijn ge baseerd op een plafond van f 1700, miljoen p. jaar, dit is 50 miljoen meer dan voor 1959 op de begroting is uit getrokken Men moet aannemen, dat de kasuitgaven de eerste jaren nog hoger zullen liggen en wel op 1750 miljoen. Vooral de steeds stijgende Het gemeentebestuur van Jeru zalem is op zoek naar een.... hon derd jarige, die in 1859 toen de eerste Joodse gezinnen naar het niéuwe stadsgedeelte verhuisden in de oude stad woonde. Indien te vinden, zal deze man een centrale figuur worden bij de plechtige her- decking van het honderdjarig be staan van de nieuwe stad in augustus aanstaande. In de buurt van de Dode Zee zijn uitgestrekte lagen aardgas op vierhonderd meter onder de zeespie gel aangetroffen, aldus is door een. oKeboormaatschappij meegedeeld. In maart wordt in Argentinië een postzegel van een peso met de beeltenis van wijlen Paus Pius uit gegeven. Met de verkorting van de diensttijd begrijpt de minister niet goed wat de socialisten willen. De commissie Van Voorst is nog met onderzoek be zig. Maar nu al w(js ik er op, dat vrijwilligers meer geld kosten dan dienstplichtigen. De minister gaf ech ter later aan de heer Fens (KVP) toe, dat op de duur de vervanging van dienstplichtigen door vrijwilligers goedkoper zal zijn Maar voegde hier onmiddellijk aan toe: indien men ten minste het aantal vrijwilligers wil verminderen. Zijn Indruk was, dat alleen sprake was van diensttijd ver mindering en niet van vermindering van het aantal dienstplichtigen. De heer Fens had nog andere zaken aan gevoerd, zoals de verbouwingtetoos- ten van de kruisers. Volgend jaar zal weer 8,5 miljoen moeten worden uitgetrokken en de daarop volgende jaren driemaal tien miljoen gulden. „Dat wordt een heel bedrag". Maar het pleidooi van de staatssecretaris heeft ons overtuigd en wij zullen dus aan het amendement Schouwenaer onze stem niet geven". En het Grieks-Turkse compromis den met de gevolgen van de wet van 31 december 1958 welke o.m. strekt Hm U tot verlenging van de tijdelijke ver- vooruitbetaling op nog te leveren hoging van enige directe belastin- goederen. Het bestuur overweegt nogi ëen- Voor de algemene uitkering en een nieuwe obligatielening uit te voor reservering komt dan beschik- schrijven. Dat op verzoek van debaar P^t van genoemd bedrag kring Hazerswoude I van 842.375.300. Het percentage, Enige beroering bracht een pre- waarnaar de gemeenten over 1959 advies teweeg betreffende de aanspra-1 voorlopige voorschotten op de alge- kelijkheid van de afnemers. Statutair mene uitkering zouden ontvangen, is bepaald, dat elke afnemer verant-| wer<^ aanvankelijk gesteld op 150. woordelijk is voor een bedrag gelijk i^e omstandigheid echter, dat de aan vijf percent van de gemiddelde dienst 19o8 van het gemeentefonds De Britse minister van buitenlandse zaken, Selwyn Lloyd, heeft donderdag in het Lagerhuis verklaard, dat de Britse regering het feit, dat Turkije en Griekenland het in Zürich eens miljoen. Daarbij is rekening gehou- i zijn geworden over Cyprus, van hs.rte jaarlijkse afname te berekenen over de laatste vijl boekjaren. Enkele krin gen wilden een in geld uitgedrukt plafond vaststellen. Volgens het be stuur was een oplossing zonder meer bezwarende voorwaarden niet moge lijk. geen na-uitkering ad 4 pCt toelaat welke na-uitkering in de laatste jaren in de primitieve gemeentebe grotingen in de meeste gevallen als een normale inkomst is aangemerkt heeft de noodzaak medegebracht het percentage van de algemene uit zonder njeer stelde de vergadering kering voor 1959 met 4 punten te zich achter een pre-advies betreffen de de concurrentie met veevoeders. In de kring Schermer maakte men het bezwaar dlat in vergelijking met andere leveranciers de prijsverschil len te groot zijn. De leden zijn uit .zelfbehoud gf/dwongen de prijzen te vergelijken eu komen tot de slotsom dat het reeofe enkele jaren beloven van prijsverlagingen niet wordt na gevolgd. Helt bestuur stelde daarte genover, d.it een reorganisatie- en moderniserïngsplan in uitvoering is, dat in verband met de financiële mo gelij khedeu eerst geleidelijk gereali seerd kan worden. Het grootste pro ject bereikt binnenkort een zekere afronding, waarvan bij algeheel ge bruik een corrigerende werking zal uitgaan. Eerder-op de vergadering werd een bestuursverkiezing gehouden. De voorzitter H. A. Giessen werd herko zen. De,"heer Jac. Weel werd opnieuw gekozen in de raad van toezicht. De balans en resultatenrekening van het afgelopen boekjaar werden zonder meer goedgekeurd. Het voordelig sal do vran. ƒ59.325,47 op de balans werd in zl>n geheel aan de reserve toege voegd. Men zal verder besprekingen voeren met de kring Leiden om de kring' te splitsen in één voor het ge- verhogen en te stellen op 154. Dit zal dan een totaal aan uitkeringen vergen van naar raming 822.294.000. De tussen de geraamde inkomsten toejuicht. Maar het gaat hierbij niet aJleen Star" weet te melden, dat het Britse kabinet er, na twee uur vergaderen, niet in geslaagd is tot een besluit te komen over het Grieks-Turkse plan. Het blad schrijft, dat vele aanhan gers van de regering en mogelijk ook verschillende ministers zich bezorgd maken over de suggestie, als zouden zij Cyprus „wegnemen", on danks het feit dat de Britse bases op het eiland gehandhaafd blijven. De ministers van buitenlandse za ken van Griekenland, Turkije en En geland doen op het ogenblik pogingen om kwesties, die van belang zijn voor i om een conferentie van de drie lan- de Griekse en Turkse gemeenschap over de kwestie-Cyprus te be- het eiland, maar ook om vitale Britse belangen, waarvoor Engeland de verantwoordelijkheid draagjt, al dus Selwyn Lloyd. Wij zijn nu begonnen deze zaken te bespreken. Er zijn talrijke punten die nader bekeken moeten worrien en waarover overeenstemming unet de Griekse en Turkse regering bereikt moet worden, zo zei de minister. In geen geval zal Engeland afstand doen van de Britse bases op Cyprus. Het liberale Londense Uïad „The nieuwe frank Volgens een Frans avondblad zal de Franse regering waarschijnlijk in uitgaven dan nog resterende i de tweede helft van dit jaar opdracht ruimte of ruim 20 miljoen dient, voor geven tot in circulatie bremgen van de het toekennen van subjectieve ver- z.g. „zware" frank, een munteenheid hogingen met ingang van 1959, zodat ter waarde van 100 huidige franks, die i3ni ,i„v. 1ACD ..V.f de raming van een bedrag voor toe voeging aan de reserve achterwege moet blijven. Deze maatregelen zijn getroffen in overeenstemming met het gevoelen van de raad van advies voor de ge- meentefinanciën, zij het, dat ge noemd bedrag ad 20 miljoen voor subjectieve verhogingen naar de me ning van dit college niet als een limiet mag worden gezien, doch bij gebleken behoefte ten laste van de in het gemeentefonds gevormde re serve moet kunnen worden over schreden. De ministers stellen zich op het standpunt, dat getracht moet worden overschrijding van de beschikbare 20 miljoen te voorkomen. Zou zulks on verhoopt niet mogelijk blijken, dan zal, voor zover de overschrijding niet door hogere inkomsten wordt op gevangen, ingevolge de bestaande leggen, die dan maandag in Londen gehouden zou moeten worden, zo is in doorgaans betrouwbare kringen vernomen. Op deze conferentie zou dan een regeling voor Cyprus opgesteld moe ten worden op basis van het Grieks- Turkse plan. formatie is afgesproken. Nimmer ben ik een cent boven mijn plafond ge weest. En men ka er zich niet van afmaken, dat de afspraken vervallen zijn; ik ben een man. die gewend is zijn afspraken na te komen. Aan het adres van de socialist Schouwenaar plaatste de minister vele opmerkin gen. Vooral ook staatssecretaris Moor man heeft alles gedaan om de socia listen van de verkeerde zienswijze te overtuigen. De heer Moorman is evenals de heer Schouwenaer, oud marine officier in actieve dienst en hij betoogde, dat de drie oorlogssche pen noodzakelijk zijn. Indien men deze terugtrekt ontstaat er een va cuum. Waaruit blijkt, dat de minister en ik ons laten leiden door historische romantiek en verouderd imperialis me? De berekeningen kloppen niet: in 1949 bij de aanvang van het vloot- plan waren onze marine-uitgaven 2,2 procent van het nationale inkomen. Sindsdien is dit bijna verdubbeld en de uitgaven voor de marine zijn ge lijk gebleven. Het percentage van het nationaal inkomen dat bestemd is voor de vloot is thans 1,1 procent en de komende jaren zal deze ontwikke ling zich nog wel voortzetten, zodat wij in 1965 het peil hebben bereikt van Noorwegen, dat 0,76 procent aan zijn vloot uitgeeft. Bij de replieken kwam de heer Schouwenaer op deze herekening te rug. Hij kon zich met deze ontwikke ling verenigen en beloofde niet op het uitgavepeil terug te komen. Maar hij bleef in de oppositie over de po sitie van de kruisers en de Karei Doorman. De staatssecretaris vro^g hem hoe hij, aan de berekening van f 50 mil joen bezuiniging komt voor het op leggen van de drie schepen. Zelf komt hij niet verder dan 16 miljoen Moderne vloot Hij verduidelijkte dat het vlootplan zoals dat in 1949 was opgesteld mo dern was geweest. Het is door enige andere landen overgenomen. Hij be riep zich op op wijlen de heer Vor- rink, die de socialisten leidde tot de samenwerking in het belang van in ternationale binding. Het optreden van de heer Schouwenaer doet zijn nagedachtenis geen goed, waarop de heer Goedhart uitriep, dat zal de Party van de Arbeid zelf wel uit maken! De heer Schouwenaer die weinig te spreken was over de manier waar op de staatssecretaris hem de les had gelezen, voerde weer reeksen cijfers aan om zijn stelling te bewijzen. In zijn tweede antwoord was staatssecretaris zeer kort. ,Ik meen, dat ik bij deze eerste ontmoeting met mijn jongere college hem maar het laatste woord moet laten". Wapens aan Indonesië Minister Staf betreurt de Ameri kaanse wapenleveranties aan Indone sië. De regering rekent er op, dat Amerika niet lijdelijk zal toezien als de integriteit van Nieuw-Guinea wordt aangetast. Alle maatregelen die nodig werden geacht zijn inmid dels genomen. Qaetfr Radio- in elke prijs 'n klasse beter! Aetherklanken TELEVISIEPROGRAMMA'S. AVRO: 17.00 V. d. kind. NTS: 20.00 Journ. en weekoverz. VARA: 20.20 Film. 20.40 Jazzmuz. 21.10 Vraag- en antwoordspel. HILVERSUM I. 402 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00-24.00 VARA. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7-20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 V. d. huisvr. 9.00 Gym. v. d. huisvr. 9.10 Gram. (9.35-9.40 Waterst.). VPRO: 10.00 Tijdelijk uitgeschakeld, caus. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 V. d. huisvr. 10.50 Cabaret. 11.20 Bui- tenl. weekoverz. 11.35 Teno- en piano. 12.00 Lichte muziek. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Orgelspel. 13.00 Nws. 13.15 Jazzmuz. 13.40 Sportnws. 14.05 V. d. jeugd. 14.40 Harmonie-ork. 15.05 Van de wieg tot het graf, caus. 15.20 Omr. ork. 15.50 Kom, neem er niet éénklankbeeld over de Na tionale Commissie tegen het Alcoho lisme. 16.05 Meisjeskoor. 16.25 Boe kenwijsheid. 16.45 Per expresse. 17.15 Act. 17.45 Gram. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Lichte muz. 18.35 Muziekkiosk. 19.00 Artistieke Staalkaart. VPRO: 19.30 Passepartout, caus. 19.40 Het li berale Jodendom, caus. 19.55 Deze week, caus. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Thuis best?, schets. 20.13 Gevar. pro gramma. 21.30 Socialistisch comm. 21.45 Gram. 22.00 Dansmuz. 22.35 Op sporing verzocht. 23.15 Nws. 23.30- 24.00 Gram. 7.00 Nws. 7.15 Koorzang. 7.30 V. d. jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en lit.kal. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8.50 V. d vrouw. 10.00 V. d. kleuters. 10.15 Gram. 10.30 Ben je zestig? 11.00 V. d. zieken. 11.45 Omr.koor. 12.00 Middag klok noodklok. 12.03 Gram. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.3Ó Gram. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Zonne wijzer. 13.20 Lichte muz. 13.45 V. d. jeugd. 14.00 ld. 14.10 Viool en piano. 14.35 Gram. 14.45 Kron. v. letteren en kunsten. 15.20 Lichte muz. 15.40 Boekbespr. 15.50 De schoonheid van het Gregoriaans. 16.20 V. d. jeugd. 16.50 Gram. 17.00 Engelse les. 17.20 Lichte muz. 17.40 Idem. 18.00 Journa listiek weekoverz. 18.10 Strijkorkest. 18.30 V. d. jeugd. 18.45 Van klanten en wanten weten, caus. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Lichtbaken, caus. 19.40 Promenade ork. en solist. 20.30 Voor dracht. (20.50-21.10 Gevar. muz.) 21.30 Gram. 21.45 Sport. 21.55 De knipper- bol, caus. 22.05 Lichte muz. 22.35 Wij luiden de zondag in. Aansluitend: Avondgebed en lit.kal. 23.00 Nws. 23.15 Nws. in Esperanto. 23.22-24.00 Gram. bied ten westen en één voor het ge- voorschriften over de reserve moe- bied ten oosten van Leiden. 1 ten worden beschikt. op 27 december 1958 in het uitzicht was gesteld. Gedurende de periode waarbij zo wel de bestaande frank als de nieuwe munt beide circuleren» dat de nieuwe frank aangeduid worden met de term „nouveau franc", afgestort „n. fr.". Als datum waarop de boekhoudingen, overeenkomsten en chèques in n. fr. moeten luiden, zou zijn vastgesteld op 1 januari 1960. Van de zijde van het Franse minis terie van financiën is bevestigd, dat de officiële naam van de „zware" frank waarschijnlijk „nieuwe frank" zal zijn. Er zal spoedig worden be gonnen met het aanmunten van de nieuwe frankstukken en ook zal er een aanvang worden gemaakt met het drukken van nieuwe bankbiljetten. Er zullen zilveren munten van en 2 frank komen. De munten met" een lagere waarde z/illen van nikkel zijn. de munt met die laagste waarde zal i een halve frank; zyn. (75) 'Nu ruil'en wt (uw witin, nxt} mwtk&mhiNmlj bV-

Leidse Courant | 1959 | | pagina 11