Stadslichten voor auto's onvoldoende Fabrikant wilde rijden na 13 borrels MLS? bUit °PbraCht' hee"l^' - Nationale centra voor astmabehandeling DONDERDAG 12 FEBRUARI 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Nieuwe regeling gevraagd De eisen waaraan de stadslichten van auto's moeten voldoen, zijn on juist, aldus de ANWB in een brief aan de Minister van Verkeer en Wa terstaat. Het Wegenverkeersregle ment schrijft voor, dat de stadslich ten van een motorrijtuig een maxi maal stroomverbruik van vier watt mogen hebben. De ANWB stelt, dat niet het stroomverbruik van de stads lichten belangrijk is, maar dat er een minimale zichtbaarheid als eis gesteld dient te worden. Een lampje van vier watt geeft in ons land waar stads lichten van vele uiteenlopende typen in gebruik zijn onvoldoende ga rantie voor de zichtbaarheid van een voertuig, zegt de ANWB. De ANWB heeft deze zienswijze ter kennis van de Minister gebracht en hem ge vraagd het Wegenverkeersreglement dienovereenkomstig te wijzigen. Ook het verschil in helderheid tus sen de stadslichten en de gedimde koplichten maakt volgens de ANWB 'het verkeer bij avond hoogst onover zichtelijk. Vooral op de verlichte we gen binnen de bebouwde kom, waar de weggebruikers de vrije keuze heb ben tussen het gebruik van stadslich ten en gedimd groot licht, is de ver keerssituatie verwarrend. Op deze weggn is de aandacht van de wegge bruikers gericht op de auto's die ge dimde koplichten voeren, waardoor, zegt de ANWB, het gevaar ontstaat, dat de auto's die met stadslichten rij den, als het ware over het hoofd worden gezien. Voor overstekende wielrijders en voetgangers is het des avonds uitermate moeilijk de afstan den te schatten waarop de verschil lend verlichte auto's zich bevinden. Tevens verzoekt de ANWB de Mi nister van Verkeer en Waterstaat te willen overwegen het instellen van een algemeen verbod tot het voeren van stadslichten door rijdende voer tuigen binnen een bebouwde kom, behalve op de wegen waarop de bor den „stadslichten verplicht" zijn ge plaatst. Het doen plaatsen van der gelijke borden valt thans reeds, ook binnen de bebouwde kom, onder de bevoegdheid van het Ministerie van Verkeer en Waterstaat. De straat- en wegverlichting dient aan bepaalde eisen te voldoen wan neer het Ministerie van Verkeer en Waterstaat aan de gemeentelijke overheid toestemming geeft tot het De muziek was „op straat'' De Hoofdstadoperette zou gister avond in Apeldoorn een uitvoering geven. Het scheelde niet veel of de voorstelling had geen doorgang kun nen vinden: In de nacht van dinsdag op woensdag was de muziek verdwe nen. Waarschijnlijk bij het openslaan van het portier van een vrachtwagen die de attributen van het gezelschap vervoerde. Onder meer de partituren van de operette „Zwei Herzen im Dreivierteltakt" waren tussen Apel doorn en Leeuwarden „op straat" ge raakt. Deze operette stond op het pro gramma voor de uitvoering in Apel doorn. Men vreesde reeds, dat de uitvoe ring zou worden afgelast, toen de ra dio uitkomst bracht: Kort nadat de omroeper een bericht had voorgelezen over de verloren muziek, kwam er bericht binnen, dat het pakket ge vonden was. De chauffeur van een vrachtwagen had nabij Meppel een pakket op de weg zien liggen. Hij was gestopt om het op te rapen en had het even later bij een café in de omgeving gedepo neerd. Daar hoorde men de noodkreet door de luidspreker. De caféhouder belde en vanuit Apeldoorn vertrok ijling een auto naar Meppel om het pak op te halen, dat inderdaad de partituren bevatte. Voor het Haags gerechtshof stond gistermorgen terecht de 61-jarige meubelfabrikant J. A. uit Waddindx- veen. Hij was in beroep gegaan te gen een vonnis van de Rotterdamse rechtbank, n.l. zes weken gevange nisstraf en vier jaar ontzegging van de rijbevoegdheid. De meubelfabri kant had op 13 september van het vorig jaar achter het stuur van zijn auto gezeten onder de invloed van 13 borrels. Hij was op die dag niet ver gekomen, want toen hij al rijdend een sigaret wilde opsteken belandde hij in een sloot. De advocaat-generaal vond, dat het beter was, de zes weken voorwaar delijk op te leggen omdat A. op het ogenblik een kuur ondergaat en het beter is, deze behandeling niet te on derbreken. De ontzegging van vier jaar rijbevoegdheid wilde hij ge handhaafd zien, bovendien vroeg hij een boete van ƒ200. Uitspraak over 14 dagen. VALSE HANDTEKENINGEN BIJ VOLMACHT-STEMMEN Men heeft in Leeuwarden enkele gevallen gesignaleerd van valsheid in geschrifte op een aantal aanvraag formulieren voor het stemmen bij volmacht. Enige kiezers, die wegens ziekte of anderszins niet zullen kun nen komen, hebben de aanvraag om dit door een volmacht te kunnen doen niet zelf ondertekend. Anderen heb ben hun naam gezet in plaats van een handtekening. Daarmee hebben ze dus een valse handtekening gezet. De gemeentesecretarie heeft van een en ander aangifte gedaan bij de Jus titie. Men mag overigens aannemen, dat het hier gemakzucht geldt en geen boos opzet. plaatsen van het bord „stadslichten verplicht". Het gevolg van het door de ANWB voorgestelde verbod zal zijn, dat de gemeenten veelal genoodzaakt zullen zijn de openbare verlichting te ver beteren op die wegen waar het voe ren van de, dan verplicht gestelde, gedimde koplichten te hinderlijk is en de behoefte aan een bord „stads lichten verplicht" ontstaat. Als dan ook de zichtbaarheid van de stadslichten van motorrijtuigen wordt verbeterd, zegt de ANWB. is er een betere waarborg voor de ver keersveiligheid bij avond. FAMILIERUZIE. Onder tranen ontkende een 44-ja rige vrouw uit Woubruggc dat zij op 1 juni 1958 haar bijna 77-jarige schoonmoeder tegen een been had geschopt. De bejaarde schoonmoeder, als getuige gehoord, was echter zeer pertinent in haar verklaringen. Het gebeurde in de nacht van 31 mei op 1 juni dat twee zoons van de getuige, waaronder de echtgenoot van de ver dachte, op de Vrouwgeestweg met elkaar slaags raakten. De hele fami lie stroomde uit naar dit gebeuren. De getuige vertelde dat ze gezien had hoe de verdachte de jongste zoon de bril van zijn neus sloeg. „Ik wilde de bril oprapen en toen schop te ze mij". In wezen is dit een fami liekwestie, waarin we zo weinig mo gelijk moeten roeren, meende de of ficier van justitie. Overeenkomstig de eis werd verdachte veroordeeld tot een voorwaardelijke boete van vijfentwintig guden of vijf dagen. „Ik heb het niet gedaan. Ze zitten mij altijd dwars", huilde de ver dachte. Naar wij vernemen is de benoe ming te verwachten van de heer D. G. E. Middelburg, laatste consul-ge neraal der Nederlanden te Singa pore, tot Nederlands ambassadeur te Warschau. De huidige ambassadeur aldaar, dr. F. A. van Woerden, krijgt een andere bestemming. Schrale huid klonen, gesprongen handen. 1 wintervoeten: Klooster balsem maakt uw huid weer gaaf. Kloosterbalsem ontsmet en geneest J (Advertentie) DODELIJK ARBEIDSONGEVAL Tijdens werkzaamheden op het terrein van de pen-centrale te Vel- sen-Noord is de 38-jarige M. Koorn uit Amsterdam-noord gisterochtend half twaalf bekneld geraakt tussen een aanhangwagen en een kraanwa gen. Hij werd met ernstige verwon dingen overgebracht naar het Roode Kruis-ziekenhuis te Beverwijk, waar hij in de loop van de avond is over leden. PRINS BERNHARD IN PARAGUAY Prins Bernhard, die thans een be zoek aan Paraguay brengt, is woens dag door een grote menigte begroet toen hij de haven van Asuncion be zichtigde en vervolgens aan boord ging van een jacht, waarop hij een tocht over de rivier de Praguay maakte. 's Avonds ontving de prins uit han. Drink op Valentijndag drink op de dag der vriendschap per 3 flesten drinkt V VOORDELIGER Norm. pr. per 3 flessen SHERRY XANOER (Pale dry, Amontillado Fino) Spec, prijs per 3 flessen 7.95 11,75 11.90 VROOM DREESMANN door de r.k. toneelvereniging „Ami- citia". De heer J. L. F. C. van der Vis, die de avonden met een kort woord opende, herinnerde aan het succes, dat de vereniging verleden jaar boekte op een concours; in de vaandelafdeling v/erd het vaandel veroverd met 103 punten. Dit succes is, aldus spr., behalve aan de toewij ding van de leden vooral ook te dan ken aan de voortreffelijke leiding van de dirigent, de heer M. Brille- man. Nadat de onderkapelmeester van het korps, de heer P. C. de Smit een door hem zelf gecomponeerde mars „Vielga" gedirigeerd had. leidde de heer Brilleman het concert, dat en kele moderne concertstukken bevat te, naast de vijfde dans van Brahms en de wals La Housarde van Ganne. I Na het concert kwam een gedeelte van de drumband van het korps op de planken. Op de eerste avond sprak de heer H. Beck Sr., voorzit ter van het comité „Vrienden van Excelsior" een woord van aanbeve ling voor de actie, die het comité voert, met als doel de drumband van nieuwe uniformen te voorzien. Er I werd voor dit doel in de zaal een collecte gehouden. Twee doden bij autoongeluk Op de weg AssenRolde is gister avond door de gladheid van de weg een personenauto tegen een boom ge botst. De bestuurder van de wagen, de heer C. Bakker, bedrijfsleider van Scholten's Aardappelmeelfabrieken te Smilde, was op slag dood, evenals zijn bij hem in de auto zittende noe- der, mevrouw BakkerMulder. De heer Bakker laat twee kinderen na. De auto moest worden weggesleept De 22-jarige lompenkoopman J. S. uit Rotterdam, die zoals gemeld, vo rige week maandag door de politie aangehouden werd en toen beweerde dat hem op 23 januari j.l. een porte feuille met 10.000,voor de voe ten was gegooid door een vluchtende man, heeft nu bekend dat het geld van een inbraak afkomstig was. Deze had hij gepleegd bij het ex peditiebedrijf Van H. aan de Cool'ha- ven. waar hij een partij nerts-bont vellen ter waarde van circa 15.000 buitmaakte. Maandag j.l. werd in verband hiermee aangehouden de 40- KATWIJK AAN DEN RIJN JAARVERGADERING ORANJEVERENIGING In tegenstelling van andere jaren v/as de vergadering die in De Ros- iariee slaeer J H die de vellen na WM ae vergaaering aie in ue nos- de inbraak op"23'januari heeft ver-1 Oranjevereniging ge- voerd en daaVvoor een gedeelte vanh°uden "erd' '£ans maar matie be" Morgen wordt 8. wegens diets om en H. wegens heling voor de officier van justitie geleid. Naar de koper van de bontvellen wordt een nader on derzoek ingesteld. Beide verdachten hebben bekend. De Amsterdamse recherche heeft de 39-jarige procuratiehouder, C. de J. uit Amsterdam gearresteerd, die er van verdacht wordt ruim zesdui zend gulden te hebben verduisterd. De man deed dit ten nadele van het Amsterdamse bijkantoor van een scheepvaartmaatschappij te Rotter dam. Door verscheidene posten dub bel te boeken zou hij zich het geld in de loop van enige weken hebben kunnen toeeigenen. Huiselijke om standigheden, o.a. ziekte van zijn vrouw waardoor hij in financiële moeilijkheden was gekomen worden als mogelijke aanleiding vermoed. Een interne controle op het bijkan toor bracht fraude aan het licht. De de Oranjefees- maar in het bij- :onder aan de „Harmonie Katwijk" en de gebr. Van Duyvenbode, die het feestterrein weer belangloos ter beschikking der Oranjevereniging hadden gesteld. Uit het jaarverslag van secretaris Van Wensveen, dat wegens ziekte van de secretaris door de voorzitter gelezen werd, bleek, dat wegens financiële redenen de feesten in 1958 maar matig konden worden opgezet, maar 'n braderie, die gehouden werd op het terrein van het Parochiehuis, had een flink batig saldo opgeleverd. Ook een collecte verstevigde de kas zeer goed. Hier door kon ten slotte aan het feestpro gramma nog een vuurwerk worden toegevoegd. Volgens de penningmees ter de heer J. A. van der Horst was de toestand der kas weer in vrij goe den doen, er was een batig saldo van ƒ577,91. De kascommissie verklaar de bij monde van de heer L. van der Boog, dat de ï'ekening volkomen in orde was. De penningmeester werd hiervoor dank gezegd. In genoemde boekhouder is voor de officier ven commissie voor 1959 werden benoemd justitie geleid. Gemeenteraad Wassenaar behan delde een Subsidies afgewezen Omdat burgemeester dr. S. F. A. C. M. baron van Wijnbergen met vakan tie in het buitenland verblijft, werd de raadsvergadering van gisteren ge presideerd door loco-burgemeester mr. dr. J. Hazenberg. De raad had slechts weinig tijd nodig voor het af werken van een korte agenda met enkele onderwijszaken en andere punten. Er was o.m. een verzoek van de vereniging voor kleuteronderwijs op evangelische grondslag om gelden voor een kleuterschool aan de Mid delweg. De raad verleende de ge vraagde medewerking. De heer K. G. Tiel (Prot. Chr.) drong bij het college den van president Stroessner een pi- op spoed aan w8t de uitvoering van lotenbrevet tijdens een plechtigheid in het regeringspaleis. In een toe spraak uitte hij zijn bewondering voor de economische ontwikkeling van het land. De Egyptische autoriteiten bestu- studeren de mogelijkheid van de aanleg van verlichting langs het ge hele Suezkanaal om ook 's nachts het kanaal ten volle voor de scheep vaart te kunnen gebruiken. Men overweegt aan beide oevers van het kanaal sterke schijnwerpers op te stellen. de plannen betreft. Er is nl. geen ge legenheid om de kleuters tijdelijk on der te brengen in een andere ruimte, zoals bijvoorbeeld In Wassenaar-zuid wel het geval is. De wethouder van onderwijs, mevrouw mr. C. M. s'Jacob -des Bouvrie beloofde een zo spoedig mogelijke afhandeling, maar wees er op, dat het gemeentebestuur niet de enige instantie is die hierover te be slissen heeft. Twee subsidieverzoeken, resp. van het Christelijk Lyceum te Voorburg en van een R. K. Seminarie te Zun- dert werden door de raad afgewezen Financiële actie van Bergers verwacht De Vereniging tot Bevordering der Belangen van Astmatici (V.B.B.A.) heeft in december j.l. opgericht de „Nationale Stichting voor Astma-be- liandelingscentra". Er zijn in ons land vijf verenigingen wier doel astma- bestrijding is. Teneinde tot bundeling van krachten en daardoor tot efficiën tere zorg te komen nam de V.BJB.A. het initiatief tot oprichting van de stichting. Het voornaamste doel is centra te stichten voornamelijk voor de vol wassen, lopende en nog te genezen astmalijders in de drie grote ste den, alsmede in een aantal steden die centra zijn voor een grote streek. De stichting wil en hoopt in coördinatie met de andere verenigin gen haar doel trachten te verwezen lijken, waarbij zij verwacht later daarvoor ook de financiële steun van de overheid en de ziekenfondsen te zullen ontvangen. Hoger sterftecijfer dan tb. In Nederland zijn ca. 100.000 be kende astmagevalleri waarvan 300 patiënten volkomen invalide zijn. Het werkelijke aantal lijders aan deze tot een volksziekte geworden kwaal is beduidend hoger omdat de astma- ticus zich „schuil" houdt en z'n kwaal om allerlei redenen zoveel mogelijk maskeert. (In Amsterdam lijdt 1,651% der bevolking aan astma-bronchlale). Per jaar sterven 600 astmatici aan hun kwaal, een hoger sterftecijfer dan nu voor de TBC. Tussen 20 en 40 jaafr. De meeste astmagevallen, 60 pro cent, treden op tussen 20 en 40 jaar, de meest produktieve leeftijd in 't ar beidsproces. Astma, sinds de oorlog lot het drievoudige gestegen, kamt bij mannen meer voor dan bij vrou wen met ook een hoger sterftecijfer. De centra zullen niet het karakter van een verpleeginrichting krijgen maar zijn meer bedoeld voor de lo pende patiënt die nog te genezen is en weer valide gemaakt moet worden. Na behandeling in de centra blijven de astmatici nog geruime tijd onder controle van psychiatrische-sociale werksters. Specialisten. De stichting wil aan de centra een team van specialistische artsen ver binden voor de individuele behande ling van de patiënt. Er is zeer veel geld nodig en over enige tijd zal een nationale financiële actie worden ge organiseerd door de heer A. M. Ber gers uit Rotterdam. In Amsterdam wil de stichting het eerste centrum vesti gen waarvoor een bedrag van 4 ton nodig is. (Het adres der stichting is: postbox 1050, Amsterdam). korte agenda op grond van de financiële situatie, waarin de gemeente zich thans be vindt. Het door B. en V/. genoemde argument, dat de twee scholen geen rijkssubsidie genieten en daarom ook niet voor een Wassenaarse subsidie in aanmerking kunnen komen, werd door mr. R. T. M. v. d. Lugt (K.V.P.) en mr. dr. W. F. v. Gunsteren (Prot. Chr.) niet geaccepteerd. De subsidie aanvragen moeten worden afgewezen omdat Wassenaar niet over de mid delen beschikt om de eigen middel bare scholen te subsidiëren. De heer Van Gunsteren wees erop, dat vele andere gemeenten wel subsidies ver lenen voor scholen elders, die door leerlingen uit de gemeente worden bezocht. Hij vroeg het college, een overzicht te willen opstellen van de regelingen, die in andere gemeenten gelden. De heer Van der Lugt vroeg, de kwestie van de subdiëring van bui ten de gemeente gevestigde middel bare scholen later nog eens opnieuw te bezien. De wethouder van onder wijs, mevrouw s'Jacob beloofde hier aan aandacht te zullen schenken. Een subsidieverzoek van de muziek school van de Maatschappij voor Toonkunst te Leiden werd voor de tweede maal afgewezen, ook met het oog op de financiële positie van de femeente en op de konsekwenties, ie het verlenen van subsidie zou kunnen hebben ten aanzien van an dere soortgelijke instellingen. Op een vraag van mr. C. A. van Gorcum (P.v.d.A.) antwoordde de wethouder van onderwijs, dat als er in Wasse naar een muziekschool tot stand zou komen, het verlenen van een sub sidie in overweging genomen zou kunnen worden. Aan de Wassenaarse Politie Schiet en Sportvereniging werd met het oog op het a.s. veertigjarig bestaan een bijdrage van ƒ250.— toegekend. In een vakature in de commissie tot wering van schoolverzuim werd voor zien door benoeming van de heer J. M. Dek. De bepalingen betreffende de taxaties van gronden voor het ge meentelijk grondbedrijf werden tijde lijk buiten werking gesteld en een nieuwe destructieverordening, afge stemd op de nieuwe destructiewet werd vastgesteld. Aan de N. V. Bouw fonds Nederlandse Gemeenten zal een stuk grond van ruim 4O0 mJ wor den verkocht voor het bouwen van drie woningen voor bouwspaarders. De grondprijs werd bepaald op 22. per m*. Tenslotte werden nog vastgesteld de bedragen die in 1959 per leerling beschikbaar zullen worden gesteld aan de scholen voor gewoon lager onderwijs, voortgezet lager onderwijs en uitgebreid lager onderwijs. WASSENAAR Uitvoeringen „Excelsior" In het Verenigingsgebouw in de Kerkstraat heeft de Wassenaarse muziekvereni- ting „Excelsior" dinsdag- en woen6- agavond de jaarlijkse donateurs uitvoeringen gegeven. De vele be langstellenden hebben kunnen ge nieten van een voortreffelijk concert de heren Joh. Korpelshoek, L. van der Boog en J. de Winter. De be stuursverkiezing had tot uitslag dat de periodiek aftredende heren A. van der Jagt, Th. van Schie en G. van Delft werden herkozen, dr J. Bergman werd met bijna algemene sternen tot voorzitter herkozen. De voorzitter deelde dan mede, dat de heren M. J. Alkemade en J. A. van der Horst thans 25 jaren deel van het bestuur hadden uitgemaakt. De voorzitter dankte beide heren voor het vele werk da.t zij in al die jaren voor de vereniging hadden ge daan. Hun werd een blijk van waar dering aangeboden. Besloten werd, de feesten voor 1959 in september a.s. weer op de gebruikelijke wijze te doen plaats hebben. Ook de datum van 30 april zal niet onopgemerkt voorbijgaan. In het bijzonder de kinderen zal iets worden aangeboden terwijl in prin cipe besloten werd tot medewerking aan een optocht, die door Oranjever enigingen uit Katwijk en omgeving zal worden gehouden. Tevens zal in de tweede helft van augustus nog een attractie voor de badgasten plaats hebben. Het bestuur kreeg voor een en ander blanco volmacht. Na rond vraag werd, ter versterking der kas nog een verloting gehouden waarna sluiting der vergadering, De Kleuterschool. De ingebruik neming van de r.k. Kleuterschool aan de Kerkstraat zal na nog enig uit stel, in gebruik worden genomen op donderdag 19 februari, des namid dags om 3 uur. Deze r.k. Kleuterschool is de ver bouwde St. Jozefschool en het ge. bouw heeft een flinke wijziging on dergaan, welk werk is uitgevoerd door de aannemers C. Aanhane en A, Kruger te Katwijk aan den Rijn. VOORSCHOTEN Woningbouw Prof. Asscherlaan Het Voorschotense aannemersbedrijf Gebr. De Graaff (bekend van plan 't Kan) wil aan de Prof. Asscherlaan nog 16 woningen gaan bouwen. De tekeningen voor deze woningen zijn van het architectenbureau Kraan en van Niewkoop uit Oegstgeest. RA AN uoaa WARMOND Voor de bindings-contactavond, uit geschreven door de afdeling van de B.B., waarvan het eerste gedeelte werd gehouden in „Het Trefpunt", bestond zeer grote belangstelling. Het was van het bestuur een goede gedachte geweest om voor deze avond ook uit te nodigen de echtge noten en verloofden van de leden, want zij moeten toch hun mannen, wanneer ze moeten oefenen aan de vereniging afstaan. De bijeenkomst stond onder leiding van de heer H. Roels, secretaris-penningmeester van de organisatie. Mede namens het hoofd van de B.B., dat tot zijn spijt verhinderd was deze avond bij wonen, heette hij alle aanwezigen har telijk welkom. Een bijzonder woord van welkom richtte hij tot de heer Gerth van Wijk en zijn assistent. U zult zich misschien afvragen, aldus spr., waarom deze avond georgani seerd is in samenwerking met de brandweer. Het antwoord op deze begrijpelijke vraag is, dat beide or ganisaties zich praktisch op hetzelf- met na de pauze een vrolijk blijspel de terrein bewegen en op de tweede Huwelijk Sjah van Perzië In welingelichte kringen te Teheran is donderdag vernomen, dat de Sjah van Perzië zou willen huwen met de achttienjarige prinses Maria Gabriël- la, dochter van ex-koning Umberto van Italië, indien er een oplossing ge vonden kan worden voor twee moei lijkheden, namelijk de nationaliteit en de godsdienst van de prinses. De plannen van de Sjah zijn niet officieel meegedeeld. Er wordt echter veel gewicht gehecht aan een bezoek dat een broer van de prinses, prins Victor Emmanuel, onlangs aan het hof te Teheran heeft gebracht. Een zuster van prinses Maria Ga- briëlla, prinses Maria Pia, maakt op het ogenblik een rondrit door Perzie, vergezeld van haar echtgenoot en de broer van de Sjah. Het Perzische ochtendblad Far- man" meldde donderdag, dat prinses Maria Gabriëlle binnenkort Moham medaanse zal worden. POSTSLUITINGEN HR. MS SCHEPEN. De luchtpostsluitingen voor opva renden van smaldeel 1 zijn als volgt vastgesteld: Mr. Ms. de Zeeuw: 14 febr. te 16.00 uur, 18 en 21 febr. te 6.00 uur; hr ms De Ruyter, hr ms. Utrecht, hr ms Zwaardvis en hr ms Tijgerhaai: 14 februari te 16.00 uur, 18 en 21 febr. te 6.00 uur, 27 febr. en 6 maart te 10.00 uur, 9 maart te 13.00 uur. De brieven dienen geadresseerd te zijn: p.a. A'dam CS-Marine. Zee postuitzendingen voor. bovengenoem de schepen dienen op 6 maart a.s. ter post bezorgd te zijn. Zeepostzendingen voor opvaren den van Smaldeel V (in 't bijzonder brief pakjes van maximum 500 gram) kunnen van 28 februari tot 13 maart a.s. ter post bezorgd worden. ZEEPOST. Met de volgende schepen kan zee post worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: ss „Alkes" (17/2).. Australië: ss „Port Melbourne" (18/2); ms „Oronsay" (21/2); Brazi lië: ss „Alkes" (17/2); Canada: ms „Noordam" (19/2); ss „Rijndam" (21/2); Chili: via New York (19/2); Ned. Antillen ms „Hecuba" (16/2); Nieuw Zeeland: ss „Galway" (21/2); Suriname; ms „Valeria" (18/2); Unie van Z. Afrika en Z.W. Afrika: ms „Pendennis Castle" (21/2). Inlichtingen betreffende de ver zendingsdata van postpakketten ge ven de postkantoren. plaats omdat er reeds gedurende vele jaren een goede onderlinge ver standhouding bestaat en een zeer aangename samenwerking, welke door de B.B. op hoge prijs wordt ge steld; zoals u weet is de bindings avond een onmisbaar element in de organisatie bescherming bevolking. Jaarlijks wordt er reikhalzend uit gezien naar deze contactbijeenkomst, niet zoze,r om datgene, wat er gebo den wordt, maar hoofdzakelijk om onderlinge band tussen de leden te verstevigen. Teamgeest is dan ook onmisbaar voor een goed funtione- rende ploeg en met vreugde kan worden geconstateerd, dat deze niets te wensen overlaat. Dit is o.m. te danken aan de sublieme leiding van de heer Brouwer. Spr. meende tekort te schieten in zijn verplichtingen, in dien hij niet het gemeentebestuur dank bracht voor haar financiële bij drage in de kosten van deze avond. Zonder deze bijdrage zou het ons nl. niet mogelijk zijn, iets dergelijks te organiseren. Ik kan mij indenken, dat de totale BB-post op de gemeen tebegroting enigszins zwaar op de maag van het gemeentebestuur ligt, temeer nu daar betrekelij k weinig inkomsten tegenover staan en dus alle uitgaven grotendeels op het ge meentelijk budget drukken. Ook dit laatste is weer niet onbegrijpelijk daar de B.B. niet uitsluitend een aan gelegenheid van het Rijk is. Ook het gemeentebestuur zal zich nl. gerug- gesteund voelen als het weet, dat Warmond een aparte B.B.-ploeg heeft, die zij elke gelegenheid van enige omvang haar mannetje staat. In dit licht bezien, zullen de nood zakelijke uitgaven, welke nu een maal moeten worden gedaan, goed besteeds zijn. Een enkele aansporing om de oefeningen en cursussen trouw te volgen, mag hier niet ontbreken. De opkomst in Warmond is goed maar kan nog beter worden. Een gel dige reden van verhindering is altijd aanvaardbaar, maar wegblijven zon der reden, doet de goede zaak be slist afbreuk. Hierna wenste spreker alle aanwezigen een genoeglijke en gezellige avond. Het programma werd verder verzorgd door het ar- tistengezelschap Willy Vervoort en Tonny Boucher die hun sporen op dit gebied hebben verdiend. Voor de vele aanwezigen waren het geen on bekenden want als trouwe luiste raars naar de radio hebben zij me nigmaal van dit cabaret kunnen ge nieten. Na het cabaret bleef men de rest van de avond in hotel „De Stad Rome". Wilt U iets weten? Vraag: Wanneer begint de Weense IJsrevue dit jaar? Antwoord: De Weense IJsrevue zal dit jaar op Houtrust worden gehou den van 19 februari t.m. 15 maart. Vraag: Route per bromfiets van Leiden naar Schin op Geul; hoeveel km.? Antwoord: Leiden, Alphen, Woer den, Utrecht, Culemborg, Gelder- malsen, Den Bosch, Vught, Eindho ven, Weert, Maasbracht, Echt, Sit- tard, Valkenburg, Schin op Geul; af stand 240 km.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 3