Met dit wegenplan is men andere historische steden een slag voor UIT DE OMGEVING Dolkstoot op het Rapenburg Eindelijk van die hoest VafT, Sc nerp POTLOOD EN GEEST DINSDAG 10 FEBRUARI 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Vereniging Oud Leiden is enthousiast: „Leiden is met dit plan aldus de vereniging Oud Leiden in een plaats waar eertijds een brug lag, hal- adres aan de Leidse raad over het nieuwe wegenschema andere steden met een belangrijk historisch verleden een slag voor, zowel op het gebied van de verkeersproblemen, als van de monumentenbescherming. Een eerste kennismaking met het plan wekt de stellige indruk, dat niet alleen gepoogd is zowel hele stadsdelen als bepaalde monumenten te be houden, maar dat ook een zeer omzichtig beleid is gevoerd. De vierkante cityring vindt „Oud Leiden", welks bestuur aan de pers onlangs een toelichting gaf, een bijzondere gelukkige oplossing. Verwondering over nota B. en W. ten aanzien demping Levendaal ibodig. Met B. en W. is zij het eens, dat het gebied, dat doorsneden zou worden te klein is (nauwelijks lxl kilometer). De noodzaak van de door braken over de Rijnarmen kan '.ij zelfs in de verre toekomst niet inzien; !Het voorstel van B. en W. ondanks j mits er voldoende parkeerruimte dit plan toch het besluit te nemen het komt aan de vierkante cityring. Het ongedempte stukje Levendaal te dem- verkeer ls nu eenmaal onverzadig- pen, heeft grote verwondering bij 't baar: hoe meer „injectiewegen" hoe 'bestuur gewekt. Demping van dit ge- meer verkeer zal trachten de binnen- deelte zou een dolkstoot betekenen stad te bereiken. Mocht de raad toch op het Rapenburg. Het verkeer wordt I doorbraken wensen, dan zou men eventueel het plan tot verbreding van de Langöbrug door kunnen zetten. „De Langebrug is toch reeds gedentureerd, de gevelwand is niet zo fraai meer en door dit of fer zou men het Rapenburg en de Breestraat kunnen redden", aldus de heer Pelinck in een toe lichting. De bajonet via de Papengracht vindt het bestuur van Oud Leiden niet mooi, maar men spaart op deze aan beide zijden van het Levendaal wijze de Groenhazengracht en dit is een riolering wordt aangebracht, aan- een positieve bijdrage in dit plan. Uit gesloten op de centrale riolering by demping van de Groenhazengracht de Korevaarstraat. zou voortkomen denping van een gedeelte van het Rapenburg, Binnencirkel deels overbodig. i 00k tussen haakjes gezegd I demping van het laatste stukje Leven- De binnencirkel in het stadscentrum daai op de duur demping van het immers van de Korevaarstraat en het Levendaal rechtstreeks naar het Ra penburg geleid, met als gevolg, dat op de duur toch de demping van geheel het Rapenburg als onontkoombaar wordt gevoeld. B. en W. verloochenen hiermede een van de meeste positieve ideeën van dit plan dat 'hun dienst ge meentewerken heeft opgesteld. Men kan niet aan de indruk ont komen, dat het college dit water m^t opzet verwaarloost heeft, 't is vervuild en „riekt" deswege, maar de demping zou overbodig zijn mits in de kaden lijkt Oud-Leiden voor een deel over- Ik begon al te den ken, dat die hoest nu eenmaal bij mijn gestel hoorde. "Neem toch eens Abdijsiroop",', zei een kennis, "die zuivert je luchtwegen - en dédr gaat het om". En ja hoor, eerder dan Ik n dacht was 't afgelopen met die plaag! De 23 eenezende bestanddelen verwege tussen Marebrug en Turf- marktsbrug, welke laatste ab voet gangersbrug gehandhaafd kan blij ven, zonder dat de oostelijke wand van de Turfmarkt opgeruimd behoeft te worden of de Beestenmarkt ver graven. Onteigenen. Het béstuur meent op grond van de door de ontwerpers betoonde zorg vuldigheid voor het Leidse stads- schoon aan een aantal kleinere pro blemen stilzwijgend voorbij te kun nen gaan. Slechts wil men tenslotte nog wijzen op de situatie, welke zou ontstaan bij doorbraken langs de La kenhal en het Gulden Vlies, waardoor Banden hoekhuizen zouden worden, tit geyal zal zich op vele plaatsen voordoen. Het euvel van blinde zij muren, welke in de nauwe stegen niel opvallen, zal bij ie brede doorbraken zeer storend werken in het stadsbeeld IJS KAGERPLAS LEVENSGEVAARLIJK Medegedeeld wordt dat het ijs op de Kagerplas levensgevaarlijk is. Het dorpje Herbriggen in het zuid westen van Zwitserland wordt be dreigd door een enorme hoeveelheid aarde en gesteente, die, losgemaakt door de dooi, langzaam de helling van de Nadelhorn afkomt Het dorp, dat nog geen 150 inwoners telt, is gedeel telijk ontruimd. De meeste bewoners hebben het dorp verlaten. Vorige week woensdag is de la wine al begonnen. De snelheid, die in het begin twintig meter per dag bedroeg, is aanzienlijk minder gewor den. De massa bevindt zich nog op een kilometer afstand van het dorp. Door middel van luchtfotografie is gebleken, dat de lawine 150 meter lang is, 80 meter breed en 15 meter hoog. Deskundigen trachten het tijd stip vast te stellen, waarop zij in het dal zal storten. Waarschijnlijk loopt slechts een gedeelte van het dorpje ge.vaar. Wil men niet afhangen van de bereid heid der eigenaar hun hoékhuizen aan de nieuwe situatie aan te passen dan zal men deze hoekhuizen tevens moe ten onteigenen. Een waarschuwend en zeer typisch voorbeeld is de wes telijke wand van het Gangetje. HILLEGOM „DE STEM VAN DE TIJD" KLONK OP FEESTAVOND P.V. „VAN HERWAARDEN" Zaterdagavond werd 'n feestavond gehouden voor het personeel van Van Herwaarden's kalkzandsteen fabrieken. Nadat de voorzitter, de heer E. v. 't Voort het groot aantal leden en de heren Van Herwaarden met hun dames had verwelkomd, gaf hij het woord aan de eigen toneel vereniging V.H.K., die ten tonele bracht het toneelstuk in drie bedrij ven van René Bosch, „De stem van de Tijd". Dit stuk speelt in de na oorlogse tijd met als plaats van han deling de woonkamer van een boer derij in de Haarlemmermeer. Vijf en zeventig jaren hebben de Van Dyk- voorts geleefd en gezwoegd op hun boerderij en het bedrijf ging over van Steenscbuiur tot gevolg zou hebben. De doorbraak van het Levendaal naar het Van der Werfpark door de - - - Raamsteeg acht men byzonder geluk-1 vader op zoon. Daaraan zal nu een kig. De gedeeltelijke vernieling van eind komen Het bedrijf is gevorderd het Ven der Werfpark zal op veel be- goor Waterstaat voor uitbreiding van zweren stuiten, maar men mag nietSchiphol. Hiertegen vererf zichde vergeten dat het hier een terrein be- tegenwoordige No. 536. Horizontaal: 1. mijnwer- treft, oorspronkelijk met huizen be bouwd, dat na de ramp van 1807 lange tijd exercitieveld is geweest, en na de oprichting van hét Van der Werf-mo- nuiment een park werd met meer pa den dan Gazons. Nu het plantsoen bij de Zoeter woudsesingel behouden blijft en bij de St. Jacobsgraoht een plantsoen is ontworpen, terwijl de Hortus naJbijgelegen is, meerit het be stuur, dat opoffering van het Van der Werfpark toelaatbaar is. Het standbeeld van Van der Werf zou een, ook historisch gezien, zeer toepasselijke plaats kunnen vinden in het ontworpen St. Jacobsplantsoen. waar bij de jaarlijkse huldigingen vol doende ruimte gevonden zal worden. Nieuw idee voor Burohtweg. Ten aanzien van de weg langs de Burcht ontwikkelt Oud-Leiden een ander belangwekkend plan. Zij wil een weg doen aanleggen ten auid-oos- ten van het logement, waar een wei nig belangrijke achttiende eeuwse ge vel staat en vervolgens, evenals bij (het onderhavig plan, achter langs het weeshuis. Hierdoor wordt tevens aan de wens voldaan betr. de Burcht voor het publiek te ontsluiten. Hiermee zou men het voor Ne derland enige „herenlogement" sparen en ook de poortlboog en de flankerende torenaohtige door kan telen en tentdak bekroonde bouwsels links en rechts, welke zeer merkwaar dige monumenten zijn van uit 1658 daterende en op de middeleeuwen ge- inspireerde architectuur van niet min der dan de Leidse stadsbouwmeester Willem van der Helm. bewoner Christiaan van Dijkvoort zich met hand en tand. Tenslotte ziet de oude Van Dijk voort in, dat hij met zijn koppig vast houden niets bereikt dan een steeds groeiende onenigheid thuis en hij stemt toe iri overplaatsing van het bedrijf naar de N. O.-Polder. Alge mene opluchting en vreugde is dan de stemming op de boerderij en daar mede is dit zo treffend naar de wer kelijkheid geschreven toneelstuk ten einde. Het was een stugge, stijfkoppige boer die Mart. Tiere in zijn rol van Chr van Dykvcort op de planken bracht en vooral toen hij tot inkeer kwam, inzag dat alles toch maar „vechten tegen de bierkaai" was, toonde hij zijn goede begrip van de situatie en vierde blij en gul het feest teren. Er zijn b.v te weinig klarinet van zijn eigen „bekering" mee. De ten De oproep van de voorzitter tot Thijs Keereweer yervulde deze rol Tom Trompert was zowel als de employé luchtvaart, als de „aanstaan de" van Corrie, op zijn Jacob, de knecht, werd -oed weer gegeven door Bram van Varseveld Vaal Segers vervulde een dubbelrol veekoper en deurwaarder. Mart. Tierie was de spelleider, Joop Tesselaar de souffleur, de fa. v. d. Pij] °n Benning verzorgde c1 grime, Na afloop werden de dame* ver rast met een boeket bloemen en ook mevr. Meulenberg werd in de huldi ging betrokken omdat zij tijdens de repetities de tonelisten zo goed had verzorgd. VW INFORMATIEKANTOOR Thans heeft de Hillegomse VW de beschikking gekregen over een per manent informatiekantoor, Het zal gevestigd worden aan de v. d. Ende laan 120 in. het kantoor van het pas sage- en reisbureau Wm. H. Müller en Co n.v. CRESCENDO" CONCERTEERDE Zondagavond gaf de r.k. harmonie „Crescendo" haar jaarlijkse uitvoe ring voor donateurs en kunstlievende leden in Treslong. Het is een mooie avond geworden waarop de aanwe zigen hebben kunnen genieten van een goed samengesteld nroeramma dat onder de bekwame dirigent A'h Mev keurig werd uitgevoerd. De inzet vormde dr mars „Gladia tor" van Sousa, uitstekend van ri%me Pittig werd later ook gespeeld de „Arnhem mars" van A. E. Kellv, Marsmuziek lag de Harmonie wel bij zonder. Als algemene oomerkin? nog dit. Het em-el van ongelijke bezetting is, ook bij onze r.k. harmonie te beluis- jongste zoon, Henk, was een leuke bengel, die in het soms stugge spel, op tijd en wijle de nodige afwisseling bracht. Hij kreeg voor zijn goede on treden na afloop een bijzonder com pliment en een doos sgiaretten). De dames gaven elkaar nie veel toe. Hun spel was vlot en rolvast. Mevr. Fia Daudey-Boaz Berg de echtgenote en de moeder op zijn best, mevr. R. Wilhelmus-v. d. Velden, de dochter, mevr. J. v. Varseveld-Noomen als Lien, het meisje van de zoon, Chris, en eveneens op voortreffelijke wijze vertolkte mevr. Hannie-Trompert- Lieverse het dienstmeisje Geertje. Tenslotte was Olm is, de oudste zoon een goed opvolger van zijn vader, De luchtfoto geeft aan hoe Oud- Leiden de ringweg om de Burcht wil verleggen. De oostelijke kant van Koornbeurssteeg, Koornbrug en Door de verplaatsing naar het oos- j Burchtsteeg dient verplaatst te wor- ten van deze doorbraak zou niet de uoordwest-gevelwand van de Burg- steeg, maar de zuidoost-gevelwand worden verwijderd en voorts wellicht de nog resterende oude gevels aan de Korenbeurssteeg. Dit laatste is zeker wel een offer, aldus Oud Leiden, maar er bestaan veel minder bezwaren te gen, dan tegen de doorbraak over het intieme Burgplein, waaraan het mo numentale stalgebouw met de acht tiende eeuwse volière ten offer zou den vallen. Bovendien zou een betere oplossing worden verkregen bij de doorbraak Ketelboetersteeg, waardoor 'het Gul den Vlies minder abrupt tot hoekhuis zou worden gemaakt. Het verbreden van de Korenbeurs ker, 5. en omstreken (afk.), 6. rech- ton inbegrepen (afk.), 7. land inbrug met «Un in 't stadsbeeld unieke Europa (afk.), 9. laagvlakte, 10. galarijen betekent een moeilijk pro- Europeaan, 11. opschrift ener enve- bleem. De galerij moet gehandhaafd loppe, 13. leeftijd (Fr.), 15. zijtak blijven men zou het rijvlak kunnen Saaie, 17. modepop, 19. voornaamw.,verbreden en de zuidoostelijke galerij 21. water in N.-Brab., 22. zuilvoet. i in door Oud-Leiden bedoelde rooilijn Verticaal: 1. rund, 2. muzieknoot, 3. Korenbeurssteeg—Burgsteeg kunnen tijdrekening, 4. kleur, 5. nauw, 8. gem. i opnemen. in Gelder!., 9. landweg, 12. vulkanisch De doorbraak ten westen van de puimsteengruis, 14. gebod, 16. jon- Lakenhal stuit by het bestuur op be- gensnaam, 18. vis, 20. godsdienst zwaren. Het oude gebouw is niet be- (afk.). I rekend op trillingen van het passe- Oplossing morgenavond. rend verkeer, uitbreidingen in wes telijke richting zullen nooit meer mo- Oplossing No. 535. Horizontaal: 1. gelijk zijn. Liever zag men, dat het alg, 4. bos, 7. reep, 8. pa, 9. Enz., 10. tracé over de Lange Scheistraat werd aam, 11. tent, 14, lor, 15. leep, 17. die, gevoerd, waarmee ook het Joods den. De weg loop oostelijk van het herenlogement en achter het koets huis om. (Foto KLM Aerocarti) de jongeren moge gehoord worden en tot resultaat voeren zodat de r.k. har monie „Crescendo" in alle rangen de bezettin? krijgt, die er nodig is voor succesvolle uitvoeringen. Dit werd ook duidelijk gezegd door de voorzit ter van de r.k. harmonie. „St, Jeanne 'd Are" uit Noordwijkerhout, die na afloop van het concert een dankwoord sprak aan het adres van dirigent en muzikanten, Van de taptoe, na de pauze moet vermeld worden de prachtige solo klarinet van Gerard Wevers ir „Nightfall in camp" en ook de mede werking van de drumband met haar marionettes o.l.v. de tamboer-maitre de heer C. v. d. Lans. Tenslotte werd de heer A. v. d. Burg gehuldigd, die eredurende 2<5 jaar lid was van Crescendo en daarvoor de zilveren medaille op het uniform speld kreeg met en woord van dank door de voorzitter, de heer Fr, Out die ook nog een minder pleizierige taak had te verrichten. Hij nam af scheid van de heer B. v. d. Pluim, die was genoodzaakt, zijn taak als in structeur van de drumband neer te leggen i.v.m. vertrek naar elders. De drumband gaf als dank, de laatste mars die de heer v. d. Pluim haar ge leerd had. Tevens werd hem een kleu renfoto aangeboden van de drumband en aan mevr. v. d. Pluim een boeket bloemen. Tot slot was het woord aan het dansorkest van de Kon. Mil. Kapel, dat ter sterkte van liO man aanwezig was en met een „lady crooner" „het gezellig samenzijn" hielp verwezen lijken. Jaarvergadering „Damclub Hille- gom". De jaarvergadering van de damclub Hillegom werd door de voor zitter C. Seysener geopend. Hij weet de geringe groei der vereniging daar aan, dat teveel jongelui zich moeten bezighouden met hu huiswerk en de ouderen bij de televisie zitten. Notu len en jaarverslag werden vastgesteld, Ook financieel gaat het de ver. niet voor de wind. De voorz. werd bij ac clamatie herkozen. Na bespreking van de mogelijkheden tot het voeren van propaganda ging met was ,sneldam- men". Meer een spel van vermaak dan van ernst en er werd dan ook vaak gelachen over de „blunders" en bij zondere „slagzetten". Een vrij roker tje verhoogde de pret. Morgenavond speelt Hillegom tegen „St. Bavo", de koploper i- het Vier-dorpen-toernooi De verwachting is, dat „St. Bavo" niet zal onttroond worden. Noordwijk- Sasseniheim is vastgesteld op 2 maarl KATWIJK AAN DEN RIJN KATH. VROUWENGILDE Het vastenavondfeest, dat door het kath. Vrouwengilde in het parochie huis gegeven werd, kenmerkte zich door bijzondere pret en jolijt, plus enige verrassingen. De presidente, mej. C. J. M. van Stijn, sprak het openingswoord tot de Gildeleden, die in massa waren opgekomen naar deze laatste, feestelijke bijeenkomst in het winterprogramma. En na de eerste plichtplegingen kwam er de stemming al spoedig in. Het gevari eerde programma vermeldde zang nummers, voordrachten, declamatie, spel enz. Zangnummers waarin de presidente „van dik hout zaagt men planken" kreeg, maar dan in de goede zin des woords.. Voordrachten en declamatie waarbij bleek dat de dames van het Gilde nog van andere dingen verstand hadden dan van huiselijke bezigheden. Een der dames had haar dichtader opengepeuterd en in haar gedichten, op zang, werd gezinspeeld op de hou en trou der Gilde-leden. Er werd ook de hoop in uitgesproken dat de vergaderin gen voortaan evengoed bezocht zul len worden als deze feestavond. Er werd o.m. nog in verklapt, dat bin nenkort, na een tijdperk van bloei, het Gilde haar eerste lustrum zal vieren. Er was nog een grote verlo ting, die velen met een extra blij gezicht huiswaarts deden keren. Summa summarum, het was een knalavond, die de dames van het Gilde nog lang zal heugen en daarom zullen allen ongetwijfeld gezegd hebben: tot weerziens. HOOGMADE IJsclub „Hoogmade" IJs weder dienende, zal voor leden van de ijsclub „Hoogmade" op donderdag 12 februari des middags om twee uur een hardrijderij worden gehou den. Op vrijdag 13 februari, eveneens om twee uur, is er een harddraverij voor de schooljeugd. LANGERAAR Bouw van twee winkelwoonhuizen Het 'bouwen van twee winkel woonhuizen met bergingen en spoel- lokaal, voor de heren A. van Lam meren en D. van der Vlugt is door architect R. van Straten uit Leiden opgedragen. Aanvankelijk is er vooi dit werk een openbare aanbesteding gehouden, waarbij 5 aannnemers hadden ingeschreven. Het werk werd later onderhands onder dezelf de vijf firma's her-aanbesteed. Bij deze laatste aanbesteding was de D. C. van Kints uit Langeraar met een bedrag van ongeveer 51.000 de laagste; de bouw is nu aan deze fir ma gegund. NOORDEN Siervogelteelt In hotel Tijster man te Nieuwkoop vond een leden vergadering plaats van de siarvogel- vereniging de „Colibrie" van Noor- Vóór honderd jaar Uit de Leydsche Courant van Dingsdag 10 February 1859. Uit de Leydse gemeenteraad: Een voorstel van de commissie tot de strafverordeningen, naar aanleiding van een adres van de bewoners der Donker- en Maarsmanstegen betreffende het door die stegen rijden met rij tuigen en wagens, strekkende tot het vaststellen eener veror dening, waarbij de passage door die stegen voor ruituigen -en wagens slechts in ééne rigting wordt veroorloofd. En is hiertoe met algemene stemmen besloten. Tot adsistent-torenwachter werd met alg. st. benoemd Johannes Petit. 19. C.A.O., 21 en 22 Cham, 23. nap. 24. tra. Verticaal: 1. are, 2. Lent, 3. Gezelle, 5. opa, 6 samos, 10. Airecht, 12. Noë, 13. Meden, 16. paar, 18. Ina, 20. oma. kerkhof ten oosten van molen De Valk niet 'behoeft te worden geruimd. Tegen verwijdering van dit kerkhof zullen uit Joodse kringen zeer ernsti ge bezwaren worden gemaakt. De nieuwe 'brug komt dan precies op de den en Nieuwkoop. Na de opening door de voorzitter, de hr. Mulder uit Nieuwkoop werd medegedeeld, dat de jaarvergadering is vastge steld op 3 mrt a.s. en zal gehouden worden te Nieuwkoop. Op deze ver gadering zullen de heren Mulder, Wendel en Hoogeveen aftreden als bestuurslid; waarschijnlijk zullen zij zich allen herkiesbaar stellen. Door de heer Van Leeuwen werden na mens verschillende leden klachten geuit over de verzorging van de vo gels tijdens de tentoonstelling. Er zou volgens spreker in verschillen de waterbakjes resten van nadelige stoffen zijn teruggevonden, maar na dat men hem de onmogelijkheid daarvan had aangetoond, ging hij er niet verder op in. Op verzoek werd een uitvoerig verslag uitgebracht over de uitloving van de ere-prijzen en de personen die daarvoor in aan merking waren gekomen. Cabaret voor KAB In de zaal van Hotel de Leeuw te Noorden werd zondag voor de KAB, afd. Noorden een cabaretavond gegeven. Hiervoor had het bestuur het caba retgezelschap Dick Rector uitgeno digd uit Bussum. Dit gezelschap, dat slechts bestond uit Dick Rector en zijn echtgenote, heeft niet geheel voldaan aan de door het publiek ge stelde eisen. De cabaretier, die reeds voor de radio is opgetreden, tapte zijn moppen wel uit een wat al te oud vaatje, waardoor hij zelden tot de verwachte hoogte rees. Het zang nummer van mevr. Rector wilde er in en maakte geen slechte indruk. Voor de pauze was het enige ver meldenswaardige nog de quiz, die in drie afdelingen werd gehouden. De eerste categorie bestond uit een va der en een moeder uit een groot ge zin. Mevr. Helder werd winnaar in deze wedstrijd, waarin het zaak was de titel van het te spelen liedje te raden. Ook de twee verloofden, bei den uit Nieuwkoop, streden op de zelfde manier. Aan het verzoek om twee oudjes op de planken te krijgen, werd maar voor de helft voldaan. De voorzitter vulde toen het andere gedeelte aan. Na de pauze vertoonde de heer Rec tor enkele aardige stunts op het ge bied van de telepathie; zijn ega gaf nog wat zangnummertjes en tot slot vertoonde hij nog enkele trucjes op goochelgebied. Bazar voor Oranjevereniging Toen de bazar ten bate van de Oran jevereniging van Noorden werd ge opend door de voorzitter, de heer G. v. d. Helder, zaten 20 muzikanten van de muziekvereniging „VIOS" uit Mijdrecht klaar om geheel belange loos het hunne bij te dragen om de bazar tot een goed einde te brengen. Jammer was het dat ze alleen za terdagavond beschikbaar waren, want met hen verdween een van de grootste trekpleisters van de bazar. Het heeft zaterdag, de eerste avond van de bazar, ook beslist goed ge lopen en het zag er zeker niet slecht uit toen men al vroeg de tent sloot. Zondagmorgen begon men om onge- reer half twaalf te draaien en het eerkopen van bepaalde prijzen op Amerikaanse manier heeft financieel een duw in de rug gegeven. Nadat de meeste mensen waren afgetrok ken om te gaan eten was ook tevens de drukste periode achter de rug. Vooral de schaatssport speelde hierin een belangrijke rol. Toen men 's avonds na afloop van de verloting die eveneens aan de fancy-fair ver bonden was, globaal de 'balans op maakte, kwam men tot een finan cieel resultaat dat de verwachtingen ver overtrof. Het netto bedrag kon echter nog niet worden bekendge maakt. LEIDERDORP Getr.: L. van" Leeuwen, 26 jr, en A. W. van Klaveren 26 jr; J. Piket, 30 jr en J. T. Lij nes, 24 jr. Ondertr.: H. Kambier, 22 jr en W. B. P. van der Leek, 24 jr; P. Hulsman, 27 jr en A. Mol, 28 jr; J. H. Meijer, 25 jr en A. Paling 2il jr. ZOETERWOUDE- LEIDERDOPp Vastenavond KAB. Een beetje ernstig was de voorzitter bij de ope ning op dit vastenavondfeest, toen hij zoveel jongere plaatsvervangers van zijn oudere leden moest verwelko men, doch dit was dan ook het enige ernstige woord, dat er gesproken mocht worden, zoals pastoor Kouwen- hoven met enkele moppen vertelde Het was dan ook een echte avond van kolder, met uitzondering van het sportieve werk van de twee kleine acrobaten Peter en Adrie Vermeulen, die zich op het kleine podium in alle bochten wisten te wringen en, tot gro te verbazing van het publiek, een le nigheid en vlugheid ten toon spreid, de, waarvoor zij een daverend ap- is mochten ontvangen. Dankbaar werd de door het 'bestuur verzorgde oliebollen-tractatie aanvaard. Verder was er muriek en.zang en kolder op kolder, waarbij kapelaan Keesen een niet onbelangrijke rol vervulde. De Riwa's zorgden voor goede muziek. Deze vastenavond sloot met een gezel lig samenzijn.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 2