DUINSTREEK Verbetering Nederlandse gevangenissen zal 36 miljoen kosten Carnavalsbal MAABJDAG 9 FEBRUARI 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 LEIDSCHENDAM EERSTE PLECHTIGE H. MIS. De Witte Pater Marius Heijligers, van de Westvlietweg 68, heeft gister morgen in de parochiekerk van O.L. Vr. ten Hemel-opneming zijn eerste plechtige H. Mis opgedragen. De neomist werd daarbij geassis teerd door pater L. Dietvorst, oom van de wijdeling, en overste van het groot-seminarie der paters Lazaristen te Panningen als presbyter-assistens, en door zijn ordegenoten pater J. van Hoorde uit het klooster te Heverlee in België, als diaken en pater J. Deleraarre, missionaris-op-verlof uit Nigeria, als subdiaken. Ceremoniarius was kapelaan Harding. De feestpre dikatie, gehouden door pater Diet vorst, maakte op de vele belangstel lende parochianen een diepe indruk. Ónder leiding van de heer A. Cloos- terman werd naast de vaste gezangen uitgevoerd de drie-stemmige „missa Secunda Pontificalis" van Lorenzo Perosi met jongenskoor. Na het heilig misoffer werd nog gezongen het meerstemmige „De Heer is mijn Her der". De receptie ten huize van de ouders van de neomist werd zeer druk be zocht. Onder de bezoekers waren burgemeester H. Banning en vele persoonlijkheden. Een schat van ca deaus mocht de neomist in ontvangst nemen waarbij enige prachtige ka- suifels en misgewaden. protest van de leden die het niet eens waren met het bestuur over de samenwerking met de KAJ. Na enige tijd gediscussieerd te hebben besloot men geheime stemming te houden en de uitslag wees het voor stel in alle opzichten af. Het bestuur zag zich genoodzaakt deze beslissing ter kennis te brengen van Jeugdraad en bestuur van KAJ. Hierna kwam de heer G. Wensveen aan het woord om door de secretaris gestelde vragen te beantwoorden. In de geest werd een vliegtocht ge maakt naar Biak op'N. Guinea en van daar per boot naar zijn voorlo pige verblijfplaats Vac-Vac. De se- genoten en gelachen. Zonder uitzon- cretaris dankte spreker voor het I dering was van ieder het spel P™113' - - maar dg pseudo-tante, de student Will Babberley, verdient toch wel een extra compliment voor de vertol king van zijn zeer zware rol. De re gisseur, de heer M. Post, heeft eer van zijn werk. Een ovatie bij het einde gaf er een voorzitter bood deze avond aan uit dankbaarheid voor de steun, gegeven aan de EHBO. Ook dankte hij heel speciaal dr Bots en de heer en mevT. Van Dam voor hun onmisbare steun. Twee leden werden gehuldigd. t.w. de dames TurnhoutKapel en Nel van de Geer, die beide 20 jaar lid zijn. Door de burgemeester werden zij gecomplimenteerd en bedankt voor alles, wat zij voor de gemeen schap hebben gedaan. Namens het hoofdbestuur speldde hii beide dames het insigne voor 20- jarig lidmaatschap op. Hierna kwam „Elckerlyck" voor het voetlicht met „de Tante van Char ley", een raar geval in drie bedrij ven. Inderdaad was het een raar geval, waarvan allen buitengewoon hebben bood hem een WARMOND VERLICHTING LAGE LAND Door burgemeester en wethouders STOMPWIJK K.A.B. De weersomstandigheden zullen er wel niet vreemd aan ge weest zijn, dat op deze belangrijke jaarvergadering van de K.A.B. bui ten het bestuur ongeveer 25 leden aanwezig waren. Voorz. N. Bolle- boom opende met een kort welkomst woord. Secr. P. Disseldorp zag zijn notulen goedgekeurd en bij zijn jaar verslag werd een klein tipje van de sluier rond het aftreden van het ge hele bestuur opgelicht, toen hij iets mededeelde van een vergadering van het bestuur, waarbij een bondsafge- vaardigde aanwezig was geweest. Penningmeester C. Verhage had na een zeer zuinig beheer toch niet kun nen voorkomen dat het kassaldo wel erg laag was nl 17.87. Het „Moe derfonds" had nog 644.39 in kas en „Hulp in nood" ƒ34.46. De penning meester van Herwonnen Levens kracht, de heer J. v. d. Bos, had nog 384,90 in de plaatselijke kas. De re traiteclub is weinig actief en de pen ningmeester Scholtes kon tot zijn spijt alleen maar mededelen dat het be- ginsaldo onveranderd was gebleven, Het Kanunnik v. Schaikfonds had goede resultaten bereikt. Propagan dist W. Vreeswijk had kans gezien 104 thermometers te plaatsen en het resultaat was 66.De jeugdspaar- bank zag het spaartegoed met onge veer 1400,teruglopen. Tot slot kwam G. Verhage Sr. aan het woord om verslag uit te brengen van de Kolenbond. Het aantal leden van 37 had gespaard 1879,50 en er was no, in kas 32.51. Het aftredende lid van de kascommissie G. Verhage Jr. bracht een gunstig verslag ui*- Tot ^er aanwezigen zeei te boeien, nieuw lid van deze commissie werd; Annr. benoemd de heer L. Schrader. Na een kopje koffie zetten de leden; zich in postuur om van achter de groene tafel te vernemen wat nu eigenlijk de reden was van het af treden van het gehele bestuur. Tij dens de vorige vergadering had de voorzitter reeds medegedeeld, dat voorzitter, secretaris en penningmees ter bij de jaarvergadering zouden af treden. Inmiddels was het bestuur ge bleken dat het reglement niet toe staat dat voorzitter ensecretaris te gelijkertijd aftreden. Daar de 3 be stuursleden, ieder om verschillende persoonlijke redenen, zich niet meer' herkiesbaar stelden, zocht het bestuur contact met het bondsbestuur om uit de impasse te komen. De vergadering van het voltallige bestuur met een vertegenwoordiger van het bondsbe stuur verliep aanvankelijk naar wens, doch aan het eind kwam er een-dus danige wending aan het gesprek, dat de moeilijkheden niet opgelost wer den maar in tegendeel nog vergroot \Waardig jubileum van »zilveren« E.H.B.O. ie Sassenheim Waardering in brede kring ver^ïht, te verdiend büjk ven. dat allen hadden dingle?0 gemeente tl J J*'*- van de werd aangebracht in het Lage Land, genoemd college van oordeel was, I Raadsagenda. Voor woensdag 11 dat zulks in het belang van de open- februari, des avonds acht uur, is de bare orde en veiligheid noodzake- raad der gemeente bijeen geroepen, lijk was. Dit voorstel werd toen aan- i ter behandeling van de navolgende gehouden omdat de raad eerst wilde laten onderzoeken of dit niet moest geschieden door de bewoners zélf, zulks wanneer het uitsluitend een particulier belang betrof. Burge meester en wethouders deelden in I de laatste vergadering mede, datj door hen ter plaatse een onderzoek j was ingesteld, waarbij zij hebben; vastgesteld dat deze verlichting geen' particulier maar een algemeen be-1 lang betrof. Op grond hiervan heeft de raad het nodige crediet voor deze verlichting gevoteerd, zodat aan het verlangen van de bewoners van het Lage Land tegemoet is gekomen. K.A.B. De afd. Warmond van de K.A.B. hield zaterdagavond in ho tel „De Stad Rome" een jongeren avond waartoe alle jongere leden met hun meisjes en verloofden waren uitgenodigd. Het was een goede ge dachte geweest om deze avond niet uitsluitend toegankelijk te stellen voor de leden maar ook toegang te verlenen aan andere belangstellenden Gezien de spreker van deze avond, prof. dr. J. Stieger van het filosofi- cum, was het te verwachten dat voor deze avond grote belangstelling be stond. De bijeenkomst werd, wegens verhindering van de voorzitter, ge opend door de secretaris van de or ganisatie, de heer J. Niepwveen. Deze punten: Voorstel om een destructie verordening voor de gemeente Voor hout vast te stellen; aan de Diakonie der N. H. Gemeente alhier, subsidie te verlenen, ingevolge premieregeling woningverbetering, ten behoeve der woningen Dinsdagse Wetering 44 en 46; idem aan de heer A. Brouwer te Sassenheim voor de woningen Teij- lingerlaan 42 en 44; aanstelling van de heer L. Th. van den Boombaard, technisch ambtenaar, alhier per 1 jan. 1959 in vaste dienst der gemeente; wijziging van de „salarisverordening voor de ambtenaren der gemeente Voorhout 1954 in verband met de in corporatie van de 6 salarisverho ging. WASSENAAR DODELIJKE AANRIJDING Op de rijksweg tussen Deil en Waardenburg is vanmorgen een be stelwagen geslipt, over de middenberm heengeschoten en op de andere rij baan in botsing gekomen met een personenauto. De bestuurder van de personenauto, de heer C. T. uit Den Haag, vas op slag dood. Zijn vrouw en een mede-inzittende werden zeer ernstig gewond, evenals de beide in zittenden van de bestelwagen, die af komstig waren uit Bakel (N.B.). De gewonden zijn naar ziekenhuizen te 's-Hertogenbosoh en Zaltbommel overgebracht. Het was de voorzitter van de feest commissie, de heer A. Copier, een grote voldoening zovelen in het KSA- gebouw welkom te mogen heten op de herdenkingsavond ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan der afdeling Sassenheim der Kon. Ned. Ver. EHBO. Een bijzonder woord van welkom richtte hij tot dr. Hagenbeek, voor zitter van het hoofdbestuur, dr Zijer- veld en echtgenote, mede-oprichter der afd., het gemeentebestuur van Sassenheim, dr. De Wilde, docent der ver., afgevaardigden van EHBO's in omliggende gemeenten en van het bedrijfsleven en dr. Horrevorst en echtgenote, die zijn belangstelling toonde met dit jubileum. Als eerste spreker na dit welkomst woord richtte dr. Hagenbeek zich met gelukwensen tot het bestuur van de - - afd. Hij was verheugd over de be sprak er zijn vreugde over uit, datiangStelling van het gemeentebestuur, zovelen aan de uitnodiging tot by- jn de2e tijd. waarin iedere dag één woning van deze vergadering hadden schoolkind verongelukt, is de EHBO gevolg gegeven. Speciaal verwelkom- verenigillg die zeker belang- aÜ JiolLfa 1,stelling verdient in alle lagen der be- crooc ii o incoiir loma a i voyc|ng_ Na waarderende woorden de geestelijke adviseur. Hierna gaf hij het woord aan prof. Stieger, die als onderwerp voor zijn lezing had gekozen „Wij en onze medemensen". Verschillende aspecten van onze sa menleving werden door spreker uit voerig belicht. Overduidelijk bleek dat de verhouding tot onze medemen sen dikwijls grote en belangrijke pro blemen schept, die echter door een juiste beleving van het geloof kun nen worden opgelost en tot een goed einde gebracht. Spreker wist de aan- vooral door de duidelijke wijze, waarop hij zijn betoog naar voren bracht. Na afloop van zijn lezing was er gelegenheid tot het stellen van vragen, waarvan druk gebruik werd gemaakt. Het was een zeer leerzame avond en geen wonder dat hiervoor aan spreker dan ook een woord van bijzondere dank werd ge bracht. VOORHOUT DOOR HET IJS GEZAKT EN GERED Zij waren met z'n zessen helemaal uit Sassenheim komen lopen, over v/eilanden, kleuters van 8 a 9 jaar, omdat bij hen geen goed ijsbaantje te vinden was. Wat weten zulke kleu- dag door de radio worden gewaar schuwd. Op de Dinsdagse Wetering bii het Kievitspark zagen de avontu- __0riers een mooie gladde ijsbaan, ech- werden en het bestuur de volgens ter geen mens of ander kind reed er. overhandigde spreker de voorzitter het vaantje der Kon. Ned. Ver. EHBO. Hierna richtte hij zich tot de jubila rissen der afd., de heren A. v. d. Zelm en J. v. d. Nouland, die tevens 25 jaar aan de vereniging verbonden waren. Met woorden van gelukwens speldde hij hen beide de draagpenning op van „Dr. C. P J. Tilanus". Burgem. jhr. mr. R. Sandberg van Boelens feliciteerde het bestuur met het bere ken van deze mijlpaal bood namens het gemeentebestuur als eerste hulp een geschenk aan onder couvert. Wapenfeit herdacht. „Een afdeling oprichten is niet zo moeilijk, maar hem in stand houden is niet ieder gegeven", zeide dr. Zijer- veld. Hij wenste de afd. geluk en bracht tevens de gelukwensen mede uit Den Haag, waar men nog steeds niet is vergeten dat, na iet bombar dement van het Bezuidenhout, Sasenheimse EHBO de eerste was die met haar mensen aanwezig was om hulp te verlenen. De heer Borgmeijer, tolk der Sas- senheimse leden, liet z'n gelukwensen vergezeld gaan van de aanbieding van een instructiekoffer, terwijl de heer ters ook af van onbetrouwbaarheidMetzer als hoofd der plaatselijke BB van het ijs, waarvoor de ouders elke j Zijn gelukwensen onderstreepte door de plaatsen maakten het de jury niet gemakkelijk. De jury bestond uit de doktoren De Wilde, (Sassenheim), Ten Hope (Hillegom), Bijl (Oudewe tering), Duymaer v. Twist (Lisse) en de heren J. v. d. Nouland en L. Tanis. Na afloop overhandigde de heer W. v. Vliet, voorzitter, de prij zen. Deze waren beschikaar gesteld door de plaatselijke banken. De eer ste prijs was voor De Kaag I 102 p., 2e pr. Noordwijkerhout I 88 p., 3de pr. De Kaag II, Leiden 78 pnt. Door een sportieve geste van De Kaag II kwam Leiden II in het bezit der der de beker. De leidersprijzen vielen ten deel aan: 1. De Kaag I 55 pt., 2. Noordwijkerhout I 52 pt., 3. Leiden H 47 pt. S.D.V. komt opzetten De eerste wedstrijd om een plaats in de hoofd klasse van de LDDB tussen SDV I, kampioen le klas, en LDV II, laatste van de hoofdklasse, welke wedstrijd werd gespeeld in Leiden, is afgebro ken in een voor SDV gunstige stand, nl. 106. De twee afgebroken par tijen staan gelijk zodat het vrijwel zeker is dat SDV d^e wedstrijd gaat winnen. Slaagt SDV ook dinsdag 17 febr. in Sassenheim te winnen of gelijk te spelen, dan is een plaats in de hoofd klasse een feit. Tijdrit „S. en O." In de tijdrace van de „Wielervereniging Sassen heim en omstreken" werd zondag morgen een sportieve strijd gestre den. Als winnaar kwam als eerste na 15 ronden strijd aan Jan Her- reux, 5 pnt., in de tijd van 59 min. 32 sec.; 2e werd J. Waasdorp, 4 pnt. 1 uur 4 min. 24 sec.; 3e was T. van Dcrp, 3 pnt., 1 uur 11 min. 56 sec. Conclusie commissie 'Jacob gepubliceerd De commissie 's Jacob, die in op dracht van de minister van justitie een onderzoek heeft gedaan naar de toestand van het gevangeniswezen in Nederland, heeft dezer dagen verslag uitgebracht. Zij is tot de conclusie gekomen, dat de modernisering van vele gebouwen en nieuwbouw van verschillende gestichten en gevange nissen, dringend is geboden. Over een periode van enkele jaren zal dit pro ject ongeveer 36 miljoen gulden kos ten. De modernisering van gevangenis sen en gestichten acht de commissie dringend geboden omdat vele van de huidige inrichtingen niet meer aan de normen voldoen. Het structuurplan, door de commis sie nagestreefd, is gegrondvest op de nieuwe beginselenwet gevangenis wezen. Het stelt voor: drie nieuw te bouwen regionale gevangeniscentra, een aparte inrichting voor jeugdige delinquenten, die strafrechtelijk meerderjarig zijn en een inrichting voor zeer negatief ingestelde delin quenten. Onderscheid. Voorts wordt in het rapport de instelling aanbevolen van een inrich ting voor gedetineerden, die een psycho-therapeutische behandeling Op 17 februari half vier 's middags zal mgr. B. Alfrink het nieuwe ge bouw van het Interdiocesaan Litur gisch secretariaat te Nijmegen inze genen. Bij deze gelegenheid zal de voor zitter der Liturgische Federatie, prof. dr. P. Teeuwen, een korte uit eenzetting geven over de groei van de Liturgische Beweging. Pater Luc. Brinkhoff O.F.M., secretariaat een en ander mededelen over werkzaamheden van het secretariaat en over de Internationale Studieda gen „Missie en Liturgie". ZEEPOST. Met de volgende schepen kan zee post worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tus sen haakjes, achter de naam van het schip vermeld. Australië: ss „Strathnaver" (10/2), ss „Woodarra" (11/2), ss „Aramaic" (14/2). Brazilië: ss moeten ondergaan, een nieuw ge sticht voor gedetineerden, die meer dan normale beveiliging behoeven en de bouw van een centrale inrich ting voor vrouwelijke gedetineerden. In totaal houdt de commissie re kening met het onderbrengen van 2500 gedetineerden. In het rapport van de commissie wordt het wenselijk geacht, dat de gevangenissen te Den Haag, Rotter dam en Roermond worden veranderd in huizen van bewaring. De gestich ten te Groningen, Zutphen en Vught kunnen als gevangenis gehandhaafd blijven en er moet één nieuw ge sticht worden gebouwd. De reste rende gevangenissen dienen te wor den gesloten. Elk van de drie regionale centra moet ruimte kunnen bieden aan vijf honderd gedetineerden van wie hon derd in open gestichten kunnen ver blijven. In deze centra zal ook alleen plaats zijn voor de normale catego rieën. De bijzondere categorieën, die tezamen 65 pet. omvatten van het aantal gedetineerden, moeten in spe ciale inrichtingen worden onderge bracht. In die inrichtingen zal een intern onderscheid worden toegepast, waardoor de gedetineerden verdeeld worden in groepen van twintig tot dertig man. Afbraak. De koepel-gevangenissen van Arn hem, Breda en Haarlem en de ka zernegevangenissen te Bergveen, Es- serheem, Leeuwarden, Hoorn en Nor- gerhaven kunnen beter door nieuw bouw worden vervangen, dan dat ze worden aangepast. De kampgevangenis te Norg zal, wegens bouwvalligheid, moeten wor den afgebroken; die te Vught kan wel worden aangepast. SPORT VOETBAL NED. AMATEURS NAAR OLYMPISCH TOERNOOI Het bestuur van de KNVB zal aan het Nederlandsch Olympisch Comité voor stellen het Nederlandse amateurelftal in te schriwen voor het olympisch voetbal toernooi dat in augustus en september 1960 in Rome en omgeving wordt gehou den. Indien zoals aangenomen mag wor den het NOC dit voorstel van de KNVB zal overnemen, is Nederland het tiende land dat inschrijft voor dit toer nooi. Eerder meldden zich reeds aan: Noorwegen, Denemarken, Oostenrijk, In dia, Italië, Finland, Amerika, Polen en Luxemburg. Marktberichten ROTTERDAM, 9 febr. Vee Alphard" (10/2), ss te koeien 994; varkens 785. Vet- „Uruguay" (12/2). Canada: ms „Seven Seas" (12/2), ss „American Angler" (14/2). Chili: via New Vork (12/2). Indonesië: ss „Cyclops" (11/2). Ned. Nw. Guinea: ss „Patroclus" (11/2). Unie van Zuid Afrika en Z. W. Afrika: ms „Pretoria Castle" (14/2). Inlichtingen betreffende de verzen dingsdata van postpakketten geven de postkantoren. Vette koeien 316—346, 300—316, 280—300; varkens 192. 190, 187. LEIDEN, 9 febr., Groente Ap pelen 640; kroten, gekookt 1325; boerenkool 2334; groene kool 12 16; nero 42; stoofsla 6267; spruiten A 331.07; spruiten B 211.16; uien 2—11; waspeen 5--29; winterpeen 8 32; witlof 2458, alles per 100 kg. knolselderij 829; sla B 1223, per 100 stuks; selderij 5.109.40 per 100 v. d. Water Haarlemmerstraat 207 haar enig mogelijke weg koos en in haar geheel aiftrad. Het bestuur is zich volkomen bewust van de conse quenties van het gevallen besluit en in het volle besef van haar verant woordelijkheid bestond er na het on derhoud geen andere mogelijkheid dan dat het gehele bestuur bedankte. Daar de leden niet op een dergelijke loop van de zaken had gerekend en geen kandidaten waren gesteld voor een nieuw bestuur was punt 4 van de agenda snel afgedaan, met het gevolg dat de afd. Stomp wijk van de K.A.B. zonder bestuur zit. Als laatste bestuursdaad zal nu aan het bondsbestuur kennis gegeven worden van de gang van zaken en zal men het aan het bondsbestuur over laten de brokken weer aan elkaar te lijmen. Bij de sluiting dankte de voor zitter zijn medebestuursleden voor de ruim 13 jaar prima samenwerking en voor de liefde en toewijding waar mee zij altijd hun bestuurstaak had den opgevat. Het zal altijd wel een open vraag blijven waarom de bonds- afgevaardigde zo'n noodlottige wen ding aan het gesprek bracht, maar nogmaals benadrukte hij dat het be stuur de verantwoordelijkheid durft to dragen. Tot slot sprak hij de hoop uit dat spoedig een oplossing mag worden gevonden, opdat geen nadeel zal worden berokkend aan de afde ling en de doelstellingen van de K.A.B. LTJ De prijsjasavond die dins dag in Bleiswyk gehouden is, is zeer zeker een succes geworden voor de afdeling. De heer P. Kroft werd op enkele punten na winnaar, na een spannende strijd won de heer T. de Groot uit Zoetermeer. De derde prijs hield G. Jacobs in Bleiswijk. De bijeenkomst van donderdag werd gekenmerkt door een heftig Vijf van de zes konden de moed niet opbrengen een streek te wagen. Eén wel, n.l. het 8-jarig dochtertje van de familie W. te Sassenheim. Midden een doorsnede van een menselijk lichaam aan te bieden voor de lessen. De voorzitter, de heer Van Vliet, dankte hierna allen voor de welge meende woorden en geschenken. De voorzitter van het feestcomité, dr. De Wilde, zette de jubilarissen met hun echtgenoten in de bloemen. Hij deelde mede dat de actie ter werving op de vaart gekomen zakte zij door van donaties, door de herert Slikker het ijs en bleef op haar armen han gen. De vaart is daar V/i m diep. De jonge mevr. R., die de gehele geschie denis had zien gebeuren alarmeerde haar man en deze wierp schoenen en kousen uit en begaf zich naar het kind. Van de eerste stap tot de laat ste door het ijs zakkende. Gelukkig bleef de drenkeling rustig hangen. Daardoor kon zij spoedig in een huis worden binnengebracht en van droge kleren voorzien. De inmiddels door de politie van Voorhout gewaarschuwde vader uit Sassenheim, kon zijn kind gezond en wel komen afhalen. Wij zouden aan dit verhaal van werkelijkheid willen toevoegen: „Ouders, let toch goed op uw kinde ren". Bij gelegenheid van de viering van het 20-jarig bestaan der afd. Voor hout van de r.k. EHBO had het be stuur de goede gedachte gehad om de r.k. toneelvereniging „Elckerlyck" uit Sassenheim uit te nodigen om het blijspel „De Tante van Oharley" op te voeren. Dat dit een goede gedachte was, bleek wel bij de opening, toen de voorzitter M. v. d. Vlugt het openings woord sprak. De zaal was geheel gevuld. Speciaal heette hij welkom burgemeester en wethouders en hun echtgenoten, pas toor Bresser en kapelaan Teniglo, alsmede dokter en mevr. Bots, de heer en mevr. Van Dam uit Leiden en de afgevaardigden van de afdelin gen Leiden en Noordwijkerhout. De en Uithol geleid, het bedrag van 1400.— had opgebracht. Hij over handigde hierbij het bedrag en dé lijst met donateurs aan de voorzitter. Feestavond. Na dit officiële gedeelte werd de feestelijke voortzetting verzorgd door het gezelschap Fred Bourgonje, die een jubileumprogramma verzorgde onder de titel „Capriolen". Het was een cabaret in moderne trant, dat door de aanwezigen zeer werd ge waardeerd. Het dankbaar applaus aan het einde was dan ook zeer op zijn plaats. De voorzitter, de heer Van Vliet, dankte ten slotte allen, die dit hadden doen slagen. De receptie. Des middags had een druk bezochte receptie plaats in het Jeugd huis waar o.a. aanwezig waren: bur gemeester Sandberg van Boelens, de wethouders Vogelaar en Schrama, ge- meente-secr. Stilwijk, de heer A. G. Wasing, namens het districtsbestuur Zuid-Holland en afgevaardigden van EHBO-ver. uit de omgeving, van plaatselijke sportver. en van het be drijfsleven, die allen hun felicita ties kwamen aanbieden. Zaal De Vier Heemskinderen ROELOFAREN DSVEEN Dinsdag 10 februari im.m.v. „De Vrijbuiters" Aanvang 3 uur Toegang uitsluitend op vertoon van identiteits kaarten. KUNSTGEBIT w jeten, repara ties in enkeje uren eereed Enkri Telefoon no 23970 Hogewoerd 88. fZ Aangeboden: ruime ge stoffeerde zit-slaapkamer met keuken en w.c. Gele gen op het zuiden met ruim uitzicht, groot bal- con, voor dame alleen. Br. onder no. 3249 bur. v. d. blad. Laatste Vastenavond Dansfeest A.S. DINSDAG 3—11 uur in het ANT. CLUBHUIS, Mare 43, Leiden. GEZELLIGHEID MET UITSTEKEND DANSORKEST. Kaartverkoop vanaf 7.30 uur aan de zaal. Toegang onder voorbehoud. Dansschool Henny Boes - OeKStcees"SteLa25439 - Speciaalsrhool voor r.k jongelui 1Z Kredieten tm. 4000.- voor aankoop meubelen en woningtextiel. Recht streeks van fabr. Enorme besparing. Soepele beta ling en onder uiterste ge heimhouding. Vraagt vrij blijvend inl. m R'dam, Postbus 1083 PRIMA KOUDE PERMANENT f 10.— Wassen, watergolf ƒ2.50 Moderne kapsels DAMESKAPSALON VAN HEERINGEN MORSSTRAAT 16 TELEF. 23309 542ste STAATSLOTERIJ 3ek.as HOGE PRIJZEN 5850 5881 6003 6450 7296 7332 7428 7612 7735 7891 8146 8248 8538 8592 W.J 9900 10013 10102 10577 10629 10731 10815 11058 11891 12305 12649 135H 13528 13850 13970 14341 14428 14586 14677 15271 15611 16182 1(5449 16-150 17017 17177 17725 18X34 18677 18826 18916 19253 20207 30382 20605 20722 20832 20976 21043 21292 31303 21632 21698 fZ Groothandel in levens middelen vraagt voor di rect een actief vertegen woordiger voor Leiden en omgeving in bezit van autorijbewijs. Brieven met opgave van leeftijd en vo- I rige betrekking onder no. "95 bur. v. d. blad. De wedstrijden. De wedstrijden, eveneens in het Jeugdhuis gehouden, hadden een zeer grote belangstelling, Door de 14 ploegen uit 7 omliggen- betaling. TELEFOONTJES worden dagelijks geplaatst ter grootte van hoogstens 30 woorden (een woord maximum 12 letters). De prijs bedraagt 1.50 uitsluitend tegen contante 1027 028 044 056 073 101 110 175 23x 237 262 269 290 294 305 306 316 317 321 322 373 376 395 398 404 424 429 438 447 465 488 526 552 563 579 5SS 642 669 704 712 718 745 749 753 764 774 792 794 828 834 838 872 884 898 910 920 957 981 2050 068 103 105 109 141 156 181 239 242 248 275 291 358 382 396 425 469 474 476 479 486 498 511 525 558 570 574 594 648 678 691 722 787 806 842 856 896 907 930 976 998 SO 13 028 070 106 192 229 235 252 253 282 332 366 419 430 529 536 552 559 570 650 666 726 738 753 759 766 772 791 802 856 857 876 975 4000 4007 081 116 129 138 146 161 172 180 195 259 326 353 486 488 513 522 542 569 587 611 614 638 683 692 702 749 773 776 787 827 830 846 876 949 6063 073 097 ÏOI 124 127 159 170 199 209 313 328 340 358 407 439 524 539 575 587 B96 608 609 611 615 667 691 758 799 824 840 847 848 881 891 001 923 925 932 963 6010 069 079 140 186 252 306 355 383 407 440 441 443 459 482 501 544 553 718 750 802 835 851 960 981 7010 013 029 059 063 075 144 157 183 196 206 278 298 307 318 338 342 346 348 359 862 366 368 376 380 381 384 390 437 477 532 542 571 578 586 609 610 626 645 711 713 729 824 833 836 914 949 974 976 983 985 8023 087 095 116 138 200 205 211 214 237 2S4 357 382 390 419 450 456 465 510 534 544 619 636 637 638 649 650 682 729 747 784 811 879 988 996 •010 042 079 105 106 119 130 138 248 261 287 289 355 416 418 427 432 435 437 443 498 580 639 660 684 697 737 771 776 779 782 S06 813 815 869 879 884 928 931 957 961 962 939 10000 10030 065 084 133 194 223 310 317 820 343 364 413 437 455 493 549 560 565 582 509 637 654 668 690 706 708 711 723 762 772 11016 022 036 052 054 097 123 128 162 189 196 248 267 310 327 339 341 380 402 408 418 422 466 488 505 523 542 662 709 714 i 723 730 735 764 768 769 775 791 821 838 992 I I20<>5 013 029 030 034 069 141 159 178 179 197 208 228 232 238 274 290 429 430 452 455 480 487 505 507 512 528 552 559 572 580 600 612 624 653 674 733 742 759 801 837 842 858 873 898 922 949 981 982 999 13005 044 055 124 183 189 210 244 873 374 380 403 455 458 465 489 500 501 531 532 544 547 553 572 591 641 6-15 659 662 690 693 712 766 787 792 859 904 931 943 962 982 14038 052 057 140 151 171 174 178 206 216 287 308 313 317 323 447 489 490 502 505 548 564 566 597 614 637 6-16 671 705 769 771 784 787 808 828 872 883 895 902 914 15045 050 088 090 101 112 216 277 800 302 311 317 847 379 400 414 447 506 518 570 579 6111 01(1 613 676 696 72 1 763 76 1 767 803 807 835 837 864 ,893 896 902 962 076 16017 037 043 050 051 071 077 120 155 187 188 270 320 354 357 362 389 391 392 402 405 413 465 549 573 578 623 637 647 648 649 669 774 777 778 797 818 826 864 866 921 956 990 17010 013 039 045 088 095 120 142 149 175 196 205 227 235 240 285 302 304 311 369 381 394 412 416 418 419 451 464 470 483 484 492 511 572 578 603 618 632 642 646 652 680 692 743 777 785 S07 812 844 852 871 897 913 939 944 967 18010 050 056 073 084 091 094 098 108 362 175 188 208 209 260 289 319 339 343 363 386 430 454 466 474 477 490 506 531 542 565 590 617 631 669 674 683 691 718 812 827 855 888 926 938 955 19033 079 103 139 141 210 229 252 284 287 346 353 369 382 435 436 447 465 479 499 547 581 609 630 663 679 681 715 731 805 830 835 838 854 855 858 953 961 970 20002 027 055 063 090 095 112 114 138 139 145 151 165 223 268 295 330 357 428 442 546 596 694 712 738 742 798 807 812 838 847 899 626 956 973 974 980 988 993 11002 003 012 031 042 047 049 080 124 243 254 313 323 353 358 367 368 372 403 434 441 444 475 490 509 524 527 538 568 612 618 677 679 702 703 717 718 723 725 733 764 777 788 814 854 882 885 902 919 924 933 964 968 971 973

Leidse Courant | 1959 | | pagina 3