Scherp Loop der Leidse bevolking MAANDAG 9 FEBRUARI 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Be loop der bevolking van Leiden over het jaar 1958 is als volgt: M Vr. Bevolking op 31 december 1957 48543 48684 Vermeerdering door: M a. geboorte 924 b. vestiging 2064 Vr. 909 2350 Totaal 1833 4414 2988 3259 6247 Vermindering door: M a. overlijden 381 b. vertrek 2252 Vr. 359 2600 Totaal 740 4852 2633 2959 5592 Verschil vermeerdering en vermindering -f 355 -f 300 48984 655 95882 Bevolking op 31 december 1958 46! Aantal voltrokken huwelijken 803 (v. j. 825). Aantal Jngeschreven echtscheidingen 71 (v. j. 54). Uit bovenstaande cijfers, die wij in een beschouwing over de groei van Leiden enige weken geleden reeds gepubliceerd hebben, blijkt dat er een vertrekoverschot is van 438 burgers. Werkloosheid nam iets toe Seizoeninvloeden in gewest Leiden In de maand januari 1959 is de ge registreerde arbeidsreserve aan het Gew. Arbeidsbureau te Leiden toe genomen met 152. Deze stijging kan geheel worden toegeschreven aan seizoensinvloeden. Vooral het aan bod van bouwvakarbeiders is sterk gestegen. In de bouwnijverheid is vrij veel werk. De aanname van per soneel wordt echter sterk geremd in verband met de weersgesteldheid. Ook het aantal ingeschreven losse arbeiders is vrij sterk gestegen deels Pater Vlasveld terug uit de missie Zondagvond is in zijn woonplaats heeft het nog mogen beleven dat haar Zoeterwoude-Rijndijk na tien jaar priesterzoon voor de tweede maal met afwezigheid teruggekeerd pater P. enige tijd vacantie uit de missie terug- Vlasveld MSC. Pater Vlasveld, die keerde. voor de tweede keer met vakantie I Pater Vlasveld, die in 1931 werd van de Philppijnen naar huis komt, priester gewijd, vertrok in september werd feestelijk ontvangen; ook de bruidjes ontbraken niet De met vlaggen getooide Hoge Rijn dijk was op deze mistige zondagmid dag wel een teken, dat er iets ging gebeuren. Des middags om één uur kwam er telefonisch bericht dat pater P. Vlasveld M.S.C. vauit de missie op de Philippijnen in Tilburg was aangekomen en zo spoedig mogelijk in zijn geboorteplaats bij zijn zieke moeder hoopte te arriveren. Moeder Vlasveld, die al enige jaren ziek is, waarvan de laatste maanden zo ern stig dat men meermalen meende dat het laatste ogenblik was gekomen, POTLOOD EN GEEST No. 535. Horizontaal: 1. wiersoort, 4. woud, 7. hoepel, 8. familielid, 9. bijriviertiej van de Neckar in Wür- gtorideri temberg, 10. oude wijnmaat, 11. kraam, 14. oude lap, 15. slim, 17. aan wijzend voornaamw., 19. collectieve arbeidsovereenkomst (afk.), 21. voeg woord, 22 zoon van Noë, 23. houten bakje, 24. baan voor balspel. Verticaal: 1. vlaktemaat, 2. dorp in Gelderland tegenover Nijmegen, 3. bekend Vlaams dichter, 5. familielid, 6. wijnsoort, 10. stad in Frankrijk bekend door de unie van 1579, 12. bijb. figuur, 13. volk uit de oudheid, 16. tweetal, 18. meisjesnaam, 20. fa milielid. Oplossing morgenavond. '32 naar de missie op de Philippijnen. Na 16 jaren van zware arbeid kwam hij met vacantie naar huis in april '48; met goede moed is hij weer vertrok ken en nu 10 jaar later 12 januari 1959 vertrok hij met een vrachtboot van de Philippijnen naar Marseille, waar hij zaterdagavond aankwam. Met de nachttrein vertrok hij naar z'n klooster in Tilburg en gistermiddag om 10 minuten voor zes uur arriveer de de missionaris aan het station te Leiden. Twee heren van het missiethuis front waren daar met de familie aan wezig om hem af te halen. Kapelaan Keesen en een aantal bruidjes hebben de missionaris aan de door de buren versierde toegang tot zijn moeders woning verwelkomd, waarna de pries ter, die op de vrachtboot zijn 56e ver jaardag gevierd heeft, door zijn dood zieke moeder werd ontvangen. DUBBEL JUBILEUM BIJ N.V. v.h. L. E. NIEUWENHUIZEN. Zaterdag j.l. herdachten de heren C. Harteveld en P. v. d. Mark de dag, waarop zij 25 jaar geleden bij de firma Nieuwenhuizen aan de Mors- weg in dienst waren gekomen. Zij be gonnen op de laatste sport van de ladder, zijn beiden thans tot ge waardeerde krachten in het bedrijf opgeklomemn en dit jubileum niet onopgemerkt voorbijgegaan. Met hun naaste familie werden beide jubila rissen op het kantoor van de firma gehuldigd. Als eerste spreker voerde één der directeuren, de heer F. H. Nieuwen huizen Segaar het woord, die hen hartelijk gelukwenste met dit jubi leum en de hoop uitsprak, dat bei den nog vele jaren met dezelfde zorg en toewijding in dienst van de firma werkzaam zouden blijven. De heer J. M. Heyn sprak vervol gens als bedrijfsleider en namens het kantoorpersoneel en huldigde beiden eveneens als uitstekende werkkrach ten, die altijd voorde zaak klaar tengevolge van vraag in de bouwnijverheid deels als gevolg van sterke vermindering van de activiteit in de seizoenbedrijven. In de metaalbedrijven /alt een normale activiteit te constateren. In constructiewerkplaatsen neemt de j vraag naar personeel toe, terwijl een schrijf machinefabriek nog steeds be hoefte heeft aan arbeidskrachten. Van de 1027 mannelijke werkne mers die einde januari 1959 als werkloos waren geregistreerd, wa ren 167 personen tewerkgesteld op objecten van de gemeentelijke socia le werkvoorzieningsregeling voor handarbeiders en 18 op objecten van ,de soc. werkvoorzieningsregeling 'voor hoofdarbeiders. Eind januari 1959 waren 112 vrou wen als geheel werkloos ingeschre ven tegen 104 op het einde van de cember 1958. Er is grote vraag naar arbeidsters voor de textielbedrijven, terwijl ook in de confectieindustrie een grote behoefte aan personeel werd geregistreerd. Feestelijke avond kath. bouwvakarbeiders De goede traditie van de r.k. bouwvakarbeidershond „St. Joseph" afd. Leiden zijn leden jaarlijks een klinkende feestavond aan te bieden is zaterdagavond voortgezet in het Antonius-clubhuis, waar de voorzit ter, de heer A. J. Schreuder, ver heugd was een vol huis te mogen be groeten, wel een aanwijzing, dat deze avonden in de smaak der leden val len. Zij waren ondanks ijs en tele visie in grote getale opgekomen. Naast de g. a. pater Keulaards ver welkomde spreker ook de vertegen woordigers van het KAB-bestuur en andere organisaties en richtte een hartelijk woord tot de gepensioneer den van de bond, voor wie de beste plaatsen waren gereserveerd. Spreker wekte hierna de leden op om hun organisatie te blijven steu nen en goede propagandisten te zijn van „St. Joseph". Het bureau Cakie uit Alkmaar bracht de Variété-revue „Dat had u niet verwacht!", waarbij diverse uitstekende en overbekende artiesten de aanwezigen een zeer genoeglijke avond hebben gebracht. Jan Strijker, de accordeonist, die virtuositeit paarde aan muzikaal ta lent, deed de aanwezigen meegalmen met zijn schlagers en top-hits, de twee Riva's met hun charmante acro batiek, zonder enige schijn van show en prima afgewerkt, brachten, huiveringen over de zaal, terwijl de bekende zingende en lachende va gebond, André Reijs en Cornel Cor- ty, de dolle dwaas de zaal deed schudden van het lachen. Nol van Dijk was in zijn optreden als confe rencier niet zo geslaagd als in zijn sketch, waarin hij zijn mede-arties ten overtroefde. De geslaagde avond culmineerde in een prettig bal onder leiding van Henny Boes, terwijl het dansorkest van Wim Strijk „The Lucky Stars" de muziek verzorgde. GEM. AANKONDIGING AARDAPPELMOEHEID De burgemeester der gemeente Leiden brengt ter openbare kennis, dat ten stadhuize, kamer 125, voor een ieder ter inzage liggen de be schikking van de Minister van Land bouw, Visserij en Voedselvoorzie ning van 8 februari 1957, no. L/PA 3037, en de daarbij behorende op de ze gemeente betrekking hebbende kaarten, zoals deze op 1 december lï?5S opnieuw zijn vastgesteld. Deze verbiedt de teelt van aard appelen in een tuin, gelegen binnen een op de kaarten aangeduid en op de lijst omschreven eebied (volks tuincomplexen), tenzij deze teelt wordt uitgeoefend op een voor het betrokken teelt jaar in de beschik- dt ^verminderde i klnS genoemd en op de kaarten aan- ae verminderde noriooifo hot crohioH geduid gedeelte van het gebied. De beschikking is niet van toepas sing op tuinen, waarop volgens de beschikking van 29 oktober 1955, L/PA 67, een totaal teeltverbod van aardappelen, tomaten en enkele an dere gewassen van kracht is. Deze beschikking met bijbehorende kaarten ligt eveneens ten Stadhuize ter in- Namens het fabriekspersoneel MARKT- EN HAVENDIENST AMUSEERDE ZICH. Zaterdagavond werd de jaarlijkse feestavond gehouden van de perso neelsvereniging van de Markt- en Havendienst. Een groot aantal leden en hun vrouwen waren in de recreatiezaal van de N.V. v.h. Koster en Co. Meel fabriek „De Sleutels" aanwezig. De heer F. van Dissel, reeds sinds de oprichting voorzitter, had de lei ding van deze avond. In zijn ope ningswoord sprak hij zijn blijdschap uit over het bestaan van de perso neelsvereniging en over de grote op komst. De directeur van de dienst, de heer M. Weima, sprak een kort woord over het gelukkig verschijnsel, dat de on derlinge verhoudingen in de dienst prettig zijn en dat zeer veleh met vreugde hun arbeid verrichten. Gememoreerd werd, dat drie leden van het personeel Koninklijk onder scheiden werden n.l. de heren Ranse laar, Van Staden en Van Dissel. Na mens het personeel werd aan deze heren een draagmedaille aangebo den. Het muzikale gedeelte van de avond werd verzorgd door de „Cornets", ter wijl het verdere deel van de avond werd gevuld met het optreden van het Ambtenaren Cabaret „De Witte Raaf". Mede door dit op/.eden werd het een zeer geslaagde avond. VOORSCHOTEN Woningbouw in Vlietwijk. Het Kindermatinee Leonai'dus' OKO Het comité O.K.O. van de Leo- nardus-parochie heeft de kinderen van de lagere scholen (Potgieter laan, Damlaan en de noodschool in Zuid-West) een feestelijke mid dag bezorgd. Deze matinee's zijn een traditie geworden waarnaar reeds lang tevoren wordt uitge zien. Het lijkt ons echter dat het elk jaar moeilijker wordt een pro gramma te bieden „anders dan anders", ook ons jeugdig publiek wordt critisch door de televisie. O.K.O. heeft dit probleem opgelost door de verzorging toe te vertrouwen aan persoonlijkheden die ditmaal eens uit de beeldbuis zijn gestapt om zich in levende lijve aan de jeugdige mas sa te tonen. Dick Rector (nog meer bekend van de Wig-Wam) en Mr. Johnnie hebben hun ruim vierhonderd bewonderaar- tjes, door ongelooflijk snelle gedaan- tenverwiselingen, de illusie gegeven van een gezelschap van minstens acht personen, een bijzondere prestatie! Het Antonius-clubhuis heeft get verd bij de avonturen van Flip Flap uit en zijn schoolmeester. Komisch kindertoneel met een duidelijk op voedkundig element. Oom Dick leidde een zangwedstrijd met „Bij ons in de Jordaan" als top hit hoewel het, door een vijftal dap peren gezongen Maria-lied van Rönt gen, in een weldadige rust werd aan gehoord. De goocheltrucs van Mr. Johnnie brachten de uitbundige schare even eens tot een onwezenlijke stilte, doch toen clown August hieraan ging me dewerken was het hek van de dam! Het optreden van de spretcende en lopende pop Nico was een waardig besluit. De volle zaal twee en half uur in het gareel houden en. na af loop, ordelijk ontruimen was een taak waarvan de comité-leden van OKO zich prima hebben gekweten. Geen eenvoudige opgave als elk bezoekertje bij het heengaan nog een leuke ver rassing moet worden meegegeven en buiten de vaders en moeders wachten. De verkeersgroep van de Rijks politie heeft in de nacht van zaterdag op zondag op Rijksweg in de buurt van 't Haagse Schouw een 15-jarige Leidse jongen (electricien van be roep) aangehouden, die in een gesto- lep wagen reed. De jongen trok de aandacht van de politie door de enigszins vreemde manier van rijden. Toen men naar zijn papieren vroeg, bleek dat hij de wagen gestolen had uit een garage achter zijn ouderlijke woning. Na verhoor op het politie-bureau werd de knaap weer onder de hoede van zijn ouders gbracht. Gisteren was het een oprechte ijszondag. Niet alleen op d ijsbanen in het Rodenburgpark, op de ijsbaan aan het Schuttersveld, maar ook op de vele sloten en slootjes in de bui tenwijken van de stad werd druk ge schaatst. Het ijs van de singels in de stad was nog te broos, om een stevig fundament te verlenen aan de schaatspret van de burgerij. De politie heeft hier en daar wat waag halzen weg moeten sturen. Het ijs in de weteringen rond de stad was bbter, maar bijzonder goed leende zich voor de sport het ondergespo ten land in Leiden Zuid-West tussen sprak de heer H. J. van Kasterop, die bouw- en aannemersbedrijf Brant' p Voorschoterweg en Rooseveltstraat. vooral de prettige geest, waarop men wijk, onder meer in Voorschoten en Duizenden krioelden hier door elkaar. - -- de vorst blijft zal de politie een onderzoek instellen naar de toe stand van het ijs op de „stadsijsbaan" Witte- en Zoeterwoudsesingel. steeds met beiden samengewerkt had, Leidschendam gevestigd, is ij. j- iv mens jn het uitbreidingsplan „Vliet wijk", wanneer de grond daar bouw rijp is gemaakt, 39 woningen te bou wen volgens een ontwerp van archi tect J. Lipplaa uit 's-Gravenhage. Hiermede is een bedrag van on geveer 800.000 gemoeid. Geslaagd. Voor het candidaats- examen theologie slaagde aan de beklemtoonde, waarna de heer Mokkenstorm namens de in Leiden woonachtige vertegenwoordigers de gelukwensen overbracht. Alle spre kers lieten hun goede wensen van geschenken vergezeld gaan. Namens beide jubilarissen be dankte de heer C. Harteveld vervol gens met enkele welgekozen woor den, waarna men nog enige tijd ge zellig bijeen bleef. Voor een 29-jarige Hagenaar moest de ijspret in een ijs-pijn ver keren. Hij viel n.l. gistermiddag op de baan in het Roomburgerpark, brak het rechteronderbeen en werd Vrije Universiteit te Amsterdam de door de E.H.D. naar het Academisch heer C. A. Verhoog, alhier. 1 Ziekenhuis gebracht. Leidse Universiteit Geslaagd voor het cand.-ex. Gen. II mej. N. C. Anker te Leiderdorp, mej. L. Bosselaar te Aagtekerke, mej. Th. Laurentius te Oegstgeest, mej. A. W. Oostergetel te Eindhoven en de he ren J. A. Boekhout te Leiden, W. I. H. E. Eijgenraam te Rome, G. J. Itjeshorst te Den Haag, C. E. van Marle te Hilversum en H. H. Res- sing te Delft. Geslaagd voor het doct.-ex. Gen. II mej. A. D. Donker te Rotterdam en de heren H. Burger te Utrecht, B. de Moor te Den Haag en S. H. Over- diep te Leiden. Geslaagd voor het Semia-artsex. mej. M. M. van Harmeien te Den Haag, mej. A. E. v. d. Mouwen te Leiden en de heer A. v. d. Berg te Scheveningen. Geslaagd voor het artsex. mevr. H. S. DonkerBiewinga te Leiden en de heren J. Rinelberg te Utrecht en J. Vermeulen te Den Haag. Burgerlijke Stand Geb.: Francina Philippe Henriëtte dr. v. J. Lut en B. A. J. de Willigen; Alexandra Wilhelmina Johanna dr. v. J. C. de Kruiff en W. J. Koekkoek; Francisca Elisabeth dr. v. W. van der Marei en F. M. van Oijen; Wilhelmina Maria dr. v. G. Wesselius en A. Wesselius; Eugenius Willibrordus Ca- tharina zn v. P. J. Kroek en M. A. van Remundt; Hendrik zn v. J. Verbaas en J. Verheij; Elfriede Reinhilde dr. v. J. P. C. J. Spendel en J. C. Boon; Derk Jan zn v. T. de Haan en J. H van Ede; Remkö Dirk zn v. W. Voge lenzang en J. E. Nolles. Overl.: T. Everaars, 76 jr, wed. v A. L. A. H. Muijis; A. Melet, 40 jr. vr.; J. de Gelder, 84 jr, echtgenote v. H. Visser;; M. H. Brandt, 88 jr, weduwe v. J. C. van Schravendijk. Leidse agenda MAANDAG 9 FEBRUARI K.V.P. Propaganda-bijeenkomst. Kring Leiden. Sprekers prof. Romme en mr Brouwer, Stadsgehoorzaal, 8 uur nam. Leidse Amateurfotografen. Leden vergadering. De Doelen, 8 uur nam. K. O. Boetseercursus, Kweek school Voorbereidend Onderwijs, Vliet, 8 uur nam. DINSDAG 10 FEBRUARI Lente-modeshow, Libelle, Stadsge hoorzaal, 14.30 uur nam. K. O. Haagse Comedie, „Brullen als een duif", Leidse Schouwburg, 8 uur nam. L.K.K. „Voor Allen", Pianorecital door Marie-Thérèse Fourneau. Stads gehoorzaal, 8 uur nam. Genootschap NederlandEngeland, „Mythen en mysteries van de Britse eilanden", door mr D. Coleman', De Doelen. 8 uur nam. Gemeenteraad, Raadszitting, Stad huis, 2 uur nam. WOENSDAG 11 FEBRUARI Kon. Ned Nat.-hist. Vereniging, Lezing door de heer L. H. Kroon, Leeuwerikstraat 8, 8 uur nam. Mij voor Toonkunst. Ledenvergade ring, Rapenburg 22. 8 uur nam. Rozenkranskruistocht, St. Petrus- kerk, 7 uur nam. K. O. Ned. Comedie „Nina". Leidse Schouwburg, 8 uur nam. DONDERDAG 12 FEBRUARI Ned. Mij voor Nijverheid en Han del. Spr. prof. ir D. Dresden, De Doe len, 12.30 uur nam. K. O. Rotterdams Philharm. Or kest o.l.v. Ed. Flipse, m.m.v. Béla Siki, piano. Stadsgehoorzaal, 8 uur nam. De Leidse Assurantieclub. Mr van Someren: „Van wieg tot graf verzekerd en per bedrijfstak georga niseerd". Rapenburg 8, 8 uur nam ZATERDAG 14 FEBRUARI Kon. Ned. Nat.-hist. Ver. Excursie langs verversingskanaal te Scheve ningen, Station Leiden, 13.50 u. nam. Ziekenver. „Ondersteuning zij ons doel", 65ste jaarvergadering, De Burcht, 8 uur nam. „Litteris Sacrum". Voorstelling van „De zonderlinge Mrs Savage"? Leid se Schouwburg, 8 uur nam. Dienst der apotheken. Leiden Apotheek van Driesum, Mare 110, tel. 2O'"i06; Oegstgeest: Apotheek Oegst geest, Wilhelminapark 8. tel. 26274. TENTOONSTELLINGEN Academiegebouw: Tentoonstelling „Informele Kunst". (T/m. 28 febr.). Lakenhal: „Schatten uit het Mau- ritshuis" Werkd, 10 uur voorm.4 uur nam.; zon- en feesdagen 14 uur nam. (1 tot 16 februari 1959). Lakenhal: „De Graxische". Werkd 10- 4 uur, 's zondags 4 nam. (tot 2 maart) Lakenhal: „Wie was Vincent van Gogh". Werkd. 104 uur; 's zondags 14 uur nam. (tot 2 maart) Rijksmuseum Geologie en Minera logie v. d. Werfpark 1Tentoonstel ling geologie van Nederland. Op werkdagen van 1012 en 24 uur Zon- en feestdagen 24 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde Tentoonstellnig „Wat doe je in de kou?" Zondagmiddag 2 uur filmvoor stelling (tot en met 1 maart 1959). Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25): Tekeningen van Bernard Boutteville. Werkdagen 25 uur t./-"14 febr Leidsch Academisch Kunstcéntrum „Beeldende kunst van Cives", Rapen burg 73 (5 5t./m. 19 febr.). 11 uur v.m.5 uur nam. BIOSCOPEN. De films in de week van 613 febr. zjjn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Rooney", alle leeftijden (Donderdag: „Doctor in the house", alle leeftijden). Lido: „De dag der vergelding". 18 jaar. Luxor: „De tien geboden", alle leef tijden. Trianon: Afgekeurd. Rex: „De weg van het geweld". 14 jaar. Vóór honderd jaar Uit de Leydsche Courant van Maandag 9 February 1859. Advertentie: Men vraagt tegen eind Febritary eene knappe zin delijke werkmeid, met dr.Pot kunnende omgaan en van goede getuigen voorzien. Adres bij den Boekhandelaar Rensink, Breede- straat, te Leyden, Laatste Berichten TREINBOTSING IN BELGIë Hedenochtend omstreeks acht uur zijn even buiten het station van Ver- viers bij mistig weer twee treinen op elkaar gelopen. Drie personen (twee machinisten en een stoker) werden op slag gedood. Er zijn vijftig min of meer zwaar gewonden. De ene trein reed in de richting Luik, de andere kwam uit Spa. Het ongeluk gebeurde aan de ingang van een tunnel. OEGSTGEEST JEUGD VIERDE CARNAVAL Het parochiehuis had een metamor fose ondergaan. Direct bij het binnen komen raakte men in een feestelijke stemming. De leerlingen van de paro chiële scholen vierden hun carnaval. Reeds lang vóór de aanvang zaten ze in allerlei costumen in spanning te wachten. Boven op de tribune langs de wanden in de .aal hadden ver schillende ouders een plaatsje ge zocht. Er werd een goochel-voorstel- ling gegeven en daarna poppenkast. Onnodig te zeggen, dat de jeugd met plezier meeleefde. Met muzikale me dewerking /an „Trumph" o.l.v. de heer T. Baart volgden een polonaise waarna de prijzen voor de leukste costumering werden vastgesteld. Kap. v. d. Klugt dankte allen, die voor deze geslaagde middag hun medewerking gaven. NIEUWKOOP Dodelijke aanrijding in dichte mist 61-jarige inwoner van Noorden verongelukt Zaterdagavond om ongeveer half twaalf is dt 61-jarige Klaas Boeren uit Noorden, komende van Nieuwkoop op de Noordenseweg ter hoogte van de bloemisterij van L. Slingerland door een auto aangereden en gedood. De heer Boeren ging per bromfiets huiswaarts. Wegens de dikke mist en de brede wetering ter ïechterzijde van de weg, heeft hij waarschijnlijk links gereden. Toen plotseling uit de mist een auto, bestuur door Jaap Breedveld, komende van Noorden, op doemde, -heeft hij waarschijnlijk weer naa'' rechts willen uitwijken, doch te laat. De heer Boeren werd door de auto gegrepen en viel, a-an het hoofd vresel'jk verminkt, op de weg. Hij moet vrijwel op slag dood geweest zijn. Dokter Bremer, die zeer spoedig ter plaatse was, kon slecht* de dood constateren. Het slachtoffer was voor man bij de fa. D. Kranenburg en al 30 jaar bij deze firma in dienst. Hij was ongehuwd. De estuurder van de auto Breedveld kreeg glassplinters in het oog en moest zich onder genees kundige behandeling stellen. De auto werd behoorlijk beschadigd. ALPHEN AAN DEN RIJN Zilveren professiefeest van zuster Cyriaca Het zilveren professiefeest van zus ter Ma. Cyriaca van de Congregatie van de Zusters van Sint Joseph te Amersfoort, is zondagmorgen om ze ven uur ingeleid met een gezongen H. Mis in de kapel van het Sint Jo- sephpension, die voor deze gelegen heid feestelijk was versierd met bloe men. De H. Mis werd opgedragen door deken E. A. M. Paap, die voor de aanvang aan de jubilaresse de zil veren medaille van de Congregatie heeft uitgereikt. De zusters zongen o.l.v. de heer Chr. A. v. d. Mark de jubilaresse is namelijk dirigente van het zuster- koor en moest nu dus worden ver vangen de twee-stemmige Mis van Hekking en na de H. Mis een Te Deum en de drie-stemmige feestcan tate van Dobbelsteen. De gezangen werden aan het orgel begeleid door zuster Leonie. Voor de aanvang van de H. Mis werd „Te Joseph celebrent" gezongen. De deken hield een feest predikatie waarin hij de roeping tot de religieuze staat belichtte. Zuster Cyriaca heeft haar roeping in de religieuze taak vervuld en haar verdiensten liggen vooral ook op het terrein van het onderwijs voor de kleuters. Daarvoor vieren wij van daag dankfeest, aldus besloot de de ken. In twee recepties na elkaar von den de bewoners van het pension, waar de jubilerende zusters reeds 19 jaar woont en belangstellenden van buiten het tehuis gelegenheid de zus ter te complimenteren. Hiervan werd een druk gebruik gemaakt. Naast hartelijke woorden van waardering mocht zuster Cyriaca ook vele tast bare bewijzen ontvangen van ouders en van vroegere leerlingen van de kleuterschool. Na een danklof tot besluit van het kerkelijk feest volgde des avonds een gezellig feestje in de nieuwe conver satiezaal van het pension.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 2