„Titus Brandsma-ULO" ie Leiden, na 50 jaar tussen verleden en toekomst Scherp DUINSTREEK Uitslaande brand boven „Bierbengel Rijk draagt bij in de kosten van de Randweg VROOM DREESMANN ZATERDAG 7 FEBRUARI 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Waardige Thanksgivingday" bij gouden beslaansteesi Nadat de feestelijke viering van het vijftig-jarig bestaan van de „Titus Brandsma-ULO" gistermorgen was begonnen met een plechtige H. Mis, we schreven daarover gisteren reeds, is het feest In de middag voortgezet met een bijeenkomst in „Het Gulden Vlies". Het was een toevallige samenloop van omstandigheden, dat men op de zesde februari ook het naamfeest viert van de patroon der school, prof. dr Titus Brandsma, een reden temeer om het feest op de eerste plaats te zien als een „Thanksgivingday", zoals de heer Th. Scholte in zijn inleidende woorden sei, een dag, waarop men met dank terugsiet op wat is bereikt. Bij de feestelijke herdenking wa- volgden op de eerste moeilijke tijd. ren o.m. aanwezig deken W. P. M. Het klonk als een sprookje. Haring, de wethouders S. Menken en j De MULO, die vijftig jaar geleden J. C. van Schaik, drs. Roosenschoon,de hoogste vorm was van katholiek chef van de afd. onderwijs ter ge- j onderwijs, „de dikste tak aan de meentesecretarie van Leiden, drs. J. boom van het voortgezet onderwijs", W. J. Wiertz, secr. van de stichting heeft sindsdien vele veranderingen Rooms Katholieke Scholen, pastoor doorgemaakt W. E. Blok, paters en zusters, inspec- De heer J. M. H. Crijns van het teurs van het ULO-onderwijs, lera-Katholiek Paedagogisch Bureau be ren en oud-leraren, leden van school-1 sprak na deze terugblik, de toekomst besturen te Leiden en de heer G. W. van het ULO-onderwijs. Hij memo- M. Kallenberg, voorzitter van de I reerde het wetsontwerp tot herzie- stichting Rooms Katholieke Scholen 1 ning van het Nederlandse onderwijs en vroeg zich af, of vernieuwen no dig was. En toekomst. De heer Crijns stelde, dat er tot nu toe te weinig samenhang was in het onderwijs. Het onderwijs is niet aangepast aan de capaciteiten van de leerling, het biedt geen gelegenheid tot vrije ontplooiing en haar status is dikwijls te vaag. Een en ander resulteert in te lage uitkomsten. Daartegenover staat, dat de functie te Leiden. De laatste sprak een welkomst woord tot de vele aanwezigen. Heden. Hij gaf een kort overzicht van de geschiedenis van de school. Deze on- derwijs-inrichting ontsproot in benar de tijden aan de school op 't Rapen burg (Dominicus Savioschool) en groeide uit tot een zelfstandige school, die thans bijna te klein is om ruim 400 leerlingen onderdak te bie den. Onder leiding van de heer Th. Scholte blijft de school borg staan voor een goede intellectuele en cul turele vorming, zowel als voor de persoonlijke vorming van de leerlin gen. Spr. prees de heer Scholte om zijn verdiensten voor het onderwijs te Leiden en wenste hem nog vele jaren van vruchtbaar werken. Nadat de heer Scholte vervolgens in zijn inleidend woordje had geme moreerd, dat in de personen van pa ter S. Gottenbos celebrant van de H. Mis en in die van de heren Joop Stokkermans (piano) en Ad Smidt (fluit) drie leerlingen een waardig rentree maakten voor hun leraren, gaf hij het woord aan de heer Van Berkel, uit Den Haag, oud leraar van de jubilerende school. Verleden. De heer Van Berkel haalde herin neringen op aan de tijd, waarin hij in Leiden voor de klas stond. Hij ci teerde mgr. dr. Verhoeven, die eens gezegd heeft dat de rustige regel maat van het r.k. bijzonder onder wijs een onjuist beeld geeft van de zorgen, die de leiding draagt. Dat gold vooral voor de eerste dagen van de Titus Brandsma-ULO. Hij bracht hulde aan de leraren, die ondanks al les het idealisme hadden bewaard. Met name noemde hij de heer P. H. Snijders. Ter overweging gaf spr. een leerlingenschaal uit de dagen, die KEUKEN VERWOEST Omstreeks kwart over tien, gisteravond is brand uitgebro ken in de woning, gelegen boven „De Bierbengel" aan de Lange- brug. Het vuur, dat het karakter had van een „uitslaande brand" verwoestte de keuken. De negenjarige Constant Martini, zoon van de kastelein, kwam naar beneden rennen met de mededeling dat er brand was. De heer M. stond, toen hij kwam kijken, „voor een hel" Hij kon zo gauw in de baaierd van vuur niet overzien, waar hij met blussen moest beginnen. De opmer king van zijn zoontje, dat hij het gas moest afsluiten, heeft vermoedelijk groter onheil voorkomen. Nadat hij het gas had uitgedraaid, trok hij de deur achter zich dicht. „Als er trek was onstaan, was die oude boel hier zo uitgebrand". De brandweer, be horend tot de naaste bdren, was en kele ogenblikken na de melding ter plaatse. Het vuur werd met de nevel spuit gedoofd. Men vermoedt dat de brand ontstaan is doordat de vlam in een pan met vet is geslagen. Naar HUIBERS Haarlemmerstraat 1 23, Lelden voor Geboorteaankondigingen Burgerlijke Stand Geboren: Susan Lorenza dr van H. L. Boo Ij en B. A. Brown; Catharina Elisabeth dr van G. H. Blikman en A. Aartsen; Jacobus Johannes Jo- sephus zn van W. F. Rietveld en A. Wismeijer; Pancras zn van P. Was- sink en E. W. Lardé; Daniël Johan nes zn van D. J. van Klaveren en W. E. Noordermeer; Johannes zn van J. Ligtvoet en H. M. A. Heinen; Hen- drika Wilhelmina dr van H. Teske en A. W. Kijk in de Vegte. Ondertrouwd: F. Walraven en H. C. Haverkamp; P. Frank en M. M. Beekma; M. Peddemors en A. Laf- fra. Overleden: H. Stouten 67 jr man; M. de Beer 47 jr echtgenote van H. van der Meij; B. Goldberg 71 jr man; C. J, Brak 66 jr echtgenote van D. KoeleWijn; J. C. Hok 66 jr we duwe van A. J. M. Verhoogt; G. J. Boom 64 jr man; J. van Gaaien 22 jr man. van de school tegenwoordig in veel gevallen voornamer is, dan vroeger, toen de standen dikwijls de plaats op de maatschappelijke ladder bepaal den. Volgens het nieuw-ontworpen on derwijssysteem kan iedereen dat on derwijs volgen, dat het meest over eenkomt met zijn begaafdheid. Hier na volgde een belichting van de nieuwe schooltypen. Daarbij wijdde spr. de meeste aandacht aan die vorm, die het ULO zal vervangen, aan de voordelen, die oe2e vorm heeft in vergelijking tot de huidige metho des en aan de consequentie^, die de verandering zal hebben voor 't ULO- onderwijs van vandaag. Na afloop van deze voordracht, die met grote aandacht werd gevolgd, spraken de heren Scholte en Kallen berg woorden van dank. De drie toespraken werden muzi kaal omlijst door de oud-leerlingen Joop Stokkermans (piano) en Ad Smidt (fluit) die samen de sonate Leonardo da Vinei en het andante en rondo uit de sonate voor piano en fluit van Fr. Bach. De heer Stokker mans vertolkte voorts een van zijn eigen composities „Sonatine voor piano". Het was de passende illustra tie van een waardige herdenkings bijeenkomst. Wie doet er mee aan vrije tentoonstelling? Voor amateurschilders en tekenaars Naar we vernemen heeft het Leid- se Kunstcentrum het plan opgevat in de tweede helft van de maand april a.s. in de Boerhaavezaal een tentoonstelling in te richten van schilderijen en tekeningen vervaar digd door personen die de schilder en tekenkunst beoefenen als „vrije tijdsbesteding". De resultaten op dit gebied zijn soms verrassend. Voor expositie van hun werk bestaat ech ter meestal weinig gelegenheid. Toch moet het voor menigeen aan trekkelijk zijn op een tentoonstelling werk te kunnen inzenden en tevens kennis te nemen van de prestaties van andere op dit gebied van de kunst. Wie belangstelling heeft voor deel name aan een dergelijke expositie of nadere inlichtingen hierover wenst, kan dit schriftelijk ter kennis bren gen aan de voorzitter van het LKC, de heer J. C. van Schaik, Crone- steeinkade 14 of bij het secretariaat, Rijn en Schiekade 72, Leiden. Gemeenteraad van Lisse Korter dan de twintig punten tellende agenda zou doen vermoeden, duurde de gisteravond gehouden vergadering van de raad der gemeente Lisse. Aan het begin daarvan deed de voorzitter, mr. Th. M. J. de Graaf, mede deling dat een schrijven was ingekomen van de Rijkswaterstaat, inhoudende dat de minister in beginsel bereid is in de kapitaalskosten van de oostelijke randweg (Oranjelaan-Gladiolenstraat-Laan van Ryckevorsel) een rijks bijdrage te verlenen van ƒ20.000 per jaar met ingang van 1 juli, alsmede 50 van de herstratings- en onderhoudskosten tot een maximum van 25.000 vanaf 1 januari 1959. Deze bijdragen zullen worden verleend totdat de nieuwe rijksweg door het westelijk deel van de Haarlemmermeerpolder gereed is. Vanzelfsprekend nam de raad met vreugde van dit bericht kennis. (Advertentie) P0IL00D EN GEEST Oplossing No. 533. Horizontaal: 1. agent, 4. Ned, 7. nettö, 9. open, 11. ik, 12. Let, 13. lek, 14. me, 15 gene, 16. enkel, 17. eis. 19. toren. Verticaal: 1. An, 2. genet, 3. eden, 5. Foker, 6. dolmen 8, tien, 10. peen, 13. lelie, 15. geer, 18. Sn. Ook burgemeester De Graaf vond het verheugend dat dit bereikt is doch was niet geheel bevredigd. We procederen verder, aldus spr., om de bijdrage in de onderhoudskosten ook over 1958 uitgekeerd te krijgen. Deze hebben in totaal plm. f 14.000.— be dragen. Verder wenst spr. in plaats van beëindiging na het gereedkomen van de nieuwe weg, alsdan hernieuwd overleg. Naar aanleiding van het voorstel tot crcdietverlening voor de vij var- aanleg op het Karei Doormanplein, zou de heer P. v. Leeuwen (PvdA) gaarne weten wat er „als geheel" gaat gebeuren. De thans voorgestelde aanleg betreft slechts de helft van het plein. Is met de vormgeving van dit eerste deel rekening gehouden met het gehele plan? Voorts wenste spr. te weten of het werk in eigen beheer Wordt uitgevoerd D.A.C.-werk. Wethouder A, J. Mesman zei in antwoord óp deze vragen dat de aan leg van een tweede vijver nog lang niet vast staat. Het Hoogheemraad schap van Rijnland ziet echter nut in de aanleg van de tweede vijver in verband met de waterhuishouding van Meer en Duin. Persoonlijk zou spr. daarom de tweede vijver ook graag zien, Wat vormgeving betreft ziet de architect de thans geprojec teerde vijver als afgewerkt geheel. Het werk zal wel grotendeels in eigen beheer moeten worden uitge- voerd; het is de vraag of het Wel in aanmerking komt als D.A.C.-werk. Woonproblemen Zoals gebruikelijk ontlokte een voorstel tot verlenging der ontrui mingstermijn van een onbewoonbaar verklaarde woning discussie van ver schillende zijden. Zowel de heer Jac. de Graaf (CHU) als de heer M. Mon- tagne (AR) verzochten b. en w. de mogelijkheid na te gaan het voor ver vanging bestemde aantal nieuwe wo ningen uit te breiden zodat krepeer- gevallen eerder worden geholpen. mogelijk. Deze deelde voorts mede dat de bewoner van het bedoelde pand een andere woning was aange wezen doch deze had geweigerd. Dit was voor de heer v. Leeuwen aanlei ding de ontruimingstermijn niet te verlengen. De voorzitter waarschuw de daar echter tegen omdat de mo tieven van weigering nog niet be kend zijn. Verlenging van de ontrui mingstermijn staat overigens de ont ruiming zeif niet in de weg. Herhaaldelijk zijn dezelfde vragen in de raad gesteld, aldus dé burge meester, ondanks mijn telkens eens luidend antwoord. De gemeente doet al het mogelijke maar kan niet an ders. Wethouder A. de Vries vond het inderdaad moeilijk om er steedö maar weer over te spreken, maar was toGh blij dat het weer door verschil lende sprekers was aangeroerd. Op deze wijze raakt de bevolking mis schien doordrongen van de moeilijk heden en krijgt daarvoor een beter begrip. Naar aanleiding van het bespro kene deed de burgemeester me dedeling van een kort geleden plaats gehad hebbende interge meentelijke bespreking over sa menwerking. Daar werd bespro ken, behalve'* de mogelijkheid van stichting van een sportfond- senbad voor de streek, over de vfaag of de gcmëenten in de bol lenstreek nog langer lid moeten blijven van het „Bouwdistrict Leiden". Volgens nog niet offi- ciaal bevestigde berichten zou de gemeente Leiden zelf reeds uit getreden zijn. Thans is de situatie zó dat de le den alleen actie kunnen voeren binnen districtsverband, daarbui ten is niets te bereiken. Spr. zou liever de oude toestand weer te rug hebben, waarin men zelf kon vechten met die instanties waar van men wat kon verwachten. In verband met een subsidie aan het Öranjecomité, bestemd voor de autotocht Ouden van Dagen, zei de Zal 14 februari een warme dag worden? Ja, 14 februari zal een warme dag worden. Want dan vieren allen die vrienden hebben Valentijndag: Dag der Vriendschap. Wat kan ons gelukkiger maken dan het besef vrienden te hebben. En wat kan ons - zelfs in de koudste kou van de winter - méér verwarmen, dan het vieren van die vriendschap In navolging van een eenvoudig monnik uit de Middeleeuwen, Valentijn, die aan ieder die hem bezocht of raad vroeg, een bloem ten afscheid schonk, geven en ontvangen thans miljoenen vrienden over de gehele wereld kleine attenties. De bloemen van Valentijn brachten geluk, zo verhaalt ons de legende. Maar hoeveel warmte, hoeveel blijdschap en geluk brengen ook niet die kleine attenties van vriend tot vriend 14 februari: Valentijndag. Vergeet uw vrienden niet Een klein „aardigheidje" voor hun grote vriendschap- ONDERBOUW LAMMEBRUG AANBESTEED De onderbouw van de nieuwe Lammebrug met de daarbij behoren de werken (maken van een koker- brug, van oever voorzieningen, gra ven van een vaart en het maken van opritten) beloofd heel wat duurder te zullen worden dan de bovenbouw, welke zoals wij reeds bericht heb ben aan een Delftse firma voor bijna 85.000 werd opgedragen. De laag ste inschrijver van de dezer dagen dóór dé Provinciale Waterstaat, na mens Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland gehouden openbare aanbe steding voor dit werk schreef name lijk in voor 549.600; Dat was dé N.V. Aann. My v.h. Hillen en Roo- sen uit Amsterdam. Ook bij de op volgers waren geen firma's uit de Leidse omgeving. N.V. Nelis uit Vel- sen vroeg 552.000; de N.V. Beton- industrie VOBI uit Vinkeveen 552.700; de N.V. v. Splunder's Aann My uit Ridderkerk 553.000 en de firma H. E. v. Deest v.h. Goudse Aann. My uit Reeuwijk 559.000. In totaal waren ér 28 Inschrijvers. Het werk is nog niet opgedragen. Leidse Universiteit Geslaagd voor het Cand.ex. Franse taal- en letterkunde Mej. M. E. Ni- colal te Dêlft. PROF. ROMME MAANDAG IN LEIDEN Alle belangstellenden in de kies kring Lelden van de KVP wóïden herinnero aan de grote propaganda bijeenkomst, die maandag aanstaande om acht uuj in de Stadsgehoorzaal te Leiden -vórdt gehouden. Prof. Romme en mr. Brouwer voeren het Wóórd. Geslaagd Voör het candidaatsexamêh voor werktuigbouwkundig ingénieur slaagde aan de Technische Hoge school te Delft de heer van den Hoogen, alhier. Leden van St. Êloy opgelet. De advies-avond, die tweemaal in de maand gehouden wordt gaat a.s. dinsdag 10 februari niet door. Dit in verband met de vastenavondviering. Dit is volgens de burgemeester niet voorzitter in antwoord op een vraag NOORDWIJK Noordwijk actief Het bestuur van „Noordwijk actief", heeft in haar ledenvergadering besloten, de bijdrage voor het komende seizoen aan de Stichting V V.V. te verhogen tot 2000.—. Ook voor het badsei zoen zal „Noordwijk Actief" weder- orr een aantal evenementen organi- seren. Op 28 juli zal er een scooter- ralley worden gehouden, een gröót groot vuurwerk Worden afgêstokên in het volle seizoen, terwijl de „Echo der Duinen" 6 maal is geëngageerd voor een concert met lampiónoptöcht. Getracht zal worden, een speciale evénemêntên-commissie te formeren, die dan financieel zal kunnen draai en op de vereniging „Noordwijk Ao- tief", Tafeltennis r.-k. T.O.V. De uit slagen van dé deze week gespeelde competitie-wedstrijden zijn als vólgt: R.T.C. 1-T.Ö.V. 1 (dames) 7-3, T.Ö.V. 3-GONA 2 6-4, A.O.C. 1-T.O.V, 4 7-3. Bij de junioren wist het eerste êen gelijk spel te behalen tegen T.3.B. 2 in een uitwedstrijd en het team won thuis mét 8-2 van Sparkler 3. Het programma voor de komende week is: maandag T.Ö.V. 1-Avanti 2 (dames), f.O V. 4-TËMPO 3, dinsdag training héren jun., woensdag T.O.V. 1-Punch 1 (heren), T.O V, 2-A.V.A. 2 (heren), donderdag training dames en heren senioren, zaterdag 14 fébr. T.O.V. 1-Batswingers 1 (jun.), T.O.V. 3-T.C.S. l,Avanti 1-T.Ö.v. 2. Degene, die aan net T.ÏJ.B.B.-tournööi mee wensen tê doen, dat gehouden WöPdfc in het Kfélagehuis l Haarlem, kun nen zich opgeven tot 1 maart a.s. bij de heer W. Augustinus. Bridge-competitie De déze week gespeelde competitie-wedstrijden van de Bridgeclub „Noordwijk" vóór pa* ren, gespeeld In café Flora brachten de volgende resultaten: Echtpaar v. Beuren 80 fflp., L. V. d. Holst-G. V. Egmond 72 mp., J. v. d. Berg-A. v. d. Holst 65 mp., J. Vink-Mariano 63 mp., Beugelsdijk- Hiep 80 mp„ de Win- ter-Bakker 58 mp., v. Kampen-Kap- tein 53 mp., Echtpaar den Haan 53 mp. NOOPOWIJKERHOUT L.T.B. OOK VOOR DE BLOEMKWEKERS. Door de L.T.B, was gisteravond in „Duin en Dal" een bijeenkomst be legd van bloemkwekers en twintig Van hen hadden aan de uitnodiging gehoor gegeven. De alg. secretaris van de L.T.B., de heer A. J. Baars, gaf een uitvoe rige uiteenzetting van de ontwikke ling en groei van de bloemisterij in het algemeen en in df bollenstreek in het bijzonder. Hij tipte kort dé Véle problemen en maatregelen aafl en toonde daarmede duidelijk de noodzaak van een hecht organisator risch verband ook voor de bloemkwe kers aan, De op de uiteenzettingen van de heer Baars gevoelde, zij het wel wat moeizaam gevoerde gedachtengewis- seling had tot resultaat, dat een com missie, bestaande uit de heren H. Hachmang, 3 Verdegaal en P. v. d. Putten werd gevormd, om onder de deze avond niet aanwezige bloem kwekers propaganda tê maken en een eigen groep in de afdeling met een groepsbestuur tot stand te eren- gen. Op voorstel van de heer Baars zal het afdelingsbestuur binnenkort een zeer deskundig spreker laten komen om een uiteenzetting te geven inzake de vele ook voor de bloemisterij gel dende bedrijfsmaatregelen. SASSENHEIM Jaarvergadering KAV-Sassenheim. In haar openingswoord, verwel komde de presidente, mevr. Van Nabelen-Warmerdam, de KAV-leden, die ter jaarvergadering bijeen waren, in het KSA-gebouw. Een bijzonder woord van welkom richtte zy tot de g. a., kapelaan Hoe- genboom, en de spreker van de avond de heer W. Wensten, directeur der Don Bosco Mulo. Zij maakte de leden attent op het .goede weékoffertje" en deelde Vér der mede, dat er gespaard kan wor den voor de a.s. busreis. Hierna volg- Vóór honderd jaar Uit de Leydsche Courant van Zaterdag 7 February 1859. Londen De heer Floiver, werktuigkundige bij het konink lijke college voor heelkunde, heeft van wilde vijgenboomen hout een keurig model van een menschelijk geraamte vervaar digd, bestemd voor den koning van Ava, die, grondige kennis van het stelsel van beenderen wenschende te verkrijgen, zon der door die aan te vatten zijne kaste te verliezen, de bestuur ders der voormalige O. I com pagnie verzocht had die moey- lijkheid uit den weg te ,-uimen. RECHTSZAKEN Praktizijnskantoor van TH. J. VAN DER HEIJDEN Hoge Rijndijk 103a Leiden Telefoon 23405 (Advertentie) Leidse agenda ZATERDAG 7 FEBRUARI Klndermatinée OKO-St. Leonardus St. Antonius-clubhuis, 14.3017 u. ZONDAG 8 FEBRUARI R.K. Instuif Herensingel. Carnaval m.m.v. Prins Carnaval en „The Ryth- me Club", zaal Maria Gijzensteeg, 8 uur nam. MAANDAG 9 FEBRUARI K.V.P. Propaganda-bijeenkomst. Kring Leiden. Sprekers prof. Romme en mr Brouwer, Stadsgehoorzaal, 8 uur nam. Leidse Amateurfotografen, Leden vergadering, De Doelen, 8 uur nam. K. O. Boetseercursus, Kweek school Voorbereidend Onderwijs, Vliet, 8 uur nam. DINSDAG 10 FEBRUARI Lente-modeshow, Libelle, Stadsge hoorzaal, 14.30 uur nam. K. O. Haagse Comedie, „Brullen als een duif", Leidse Schouwburg, 8 uur nam. L.K.K. „Voor Allen", Pianorecital door Marie-Thérèse Fourneau, Stads gehoorzaal, 8 uur nam. Genootschap NederlandEngeland, „Mythen-en mysteries van de Britse eilanden", door mr D. Coleman, De Doelen, 8 uur nam. Gemeenteraad, Raadszitting, Stad huis, 2 uur nam. WOENSDAG 11 FEBRUARI Kón. Ned NaL-hist. Vereniging, Lezing door de heer L. H. Kroon, Leeuwerikslraat 8, 8 uur nam. Mij voor Toonkunst. Ledenvergade ring, Rapenburg 22, 8 uur nam. Rozenkranskruistocht, St. Petrus- kerk, 7 uur nam. K. O. Ned. Comedie „Nina", Leidse Schouwburg, 8 uur nam. DONDERDAG 12 FEBRUARI Nêd. Mij voor Nijverheid en Han del. Spr. prof. Ir D. Dresden, De Doe len, 12.30 uur nam. K. O. Rotterdams Philharm. Or kest o.l.V. Ed. Flipse, m.m.v. Bêla Siki, piano. Stadsgehoorzaal, 8 üür nam. De Leidse Assurantieclub. Mr J. van Someren: „Van wieg tot graf verzekerd en per bedrijfstak georga niseerd", Rapenburg 8, 8 uur nam. ZATERDAG 14 FEBRUARI Kon. Ned. Nat.-hist. Ver. Excursie langs verversingskanaal te Scheve- ningen, Station Leiden, 13.50 u. nam. Ziekenver. „Ondersteuning zij ons doel", 65ste jaarvergadering, De Burcht, 8 uur nam. „Lltterls Sacrum". Voorstelling van „De zonderlinge Mrs Savage"? Leid- sê Schouwburg, 8 uur nam. BIOSCOPEN. De films in de week van 613 febr. zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: Rooney", alle leeftijden. (Donderdag: „Doctor in the house", alle leeftijden). Lido: „De dag der vergelding". 18 jaar. Luxóf: „De tien gebóden", alle leef tijden. Trianon: Afgekeurd. Rex: „De Wég van hét geweld". 14 jaar. de een goed verzorgd jaarverslag van de secretaresse, mevr. v. d. Zaan- Hartog. Uit het jaarverslag bleek, een gezonde basis. De kaseomsnissie was vol lof. Volgde de bestuursverkiezing; de secretaresse was (ftredend en niet herkiesbaar. Gekozen werd mevr, v. Kesteren-Bubbelafef; mevr. Vlnk- Weljers moest het veld ruimen voor mevr. Slingerland-Berg. De presidente sprak de nieuwe be stuurleden toe. Zij hoopte op een goede onderlinge verstandhouding. De seheldehdê secretaresse dankte zij voor het vele werk, verricht in het belang der KAV. De heer W. Wensten sprak over het onderwerp „Het moderne meisje" In een helder betoog belichtte hij de vele problemen van deze tijd, waar voor het moderne meisje is gesteid. Hij legde vooral de nadruk op de goede verstandhouding in het gezin. Dit bestaat door de liefde. Hiertoe kan de moeder het meeste bijdragen. De presidente dankte spr. voor zijn heider betoog. Zij was de tolk der aanwezigen, die met volle aandacht hadden toegeluisterd. Na dit gedeelte bleef men in vastenavondstemming bijeen waarbij de muziek werd ver zorgd door de dames Slingerland. Onder leiding van mevr. de Zwart- Boekel werden sketches voorgedra gen, Marktberichten LEEUWARDEN. 6 febr. Kaas. Goudse volvet 2.29—2.20, Edammer 40+ 2.122.13, broodkaas 2.13—2.14. SteimmirLg kalm.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 2