DUINSTREEK KABO-jaarvergadering nam prestatiebeloning onder vuur Prol. Romme Leiden in Twee bekerculturen ontmoetten in elkaar Nederland 'I Amitie vierde 70-ste verjaardag GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN WOENSDAG 4 FEBRUARI 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Werkclassificatie in Leiden al op weg In het gebouw voor Chr. Sociale Belangen vond gisteravond de jaar vergadering plaats van de katholieke bond van overheidspersoneel, KABO afdeling Leiden. De voorzitter, de heer W. Lagerberg, die in zijn begroe tingswoord zijn genoegen uitsprak over de aanwezigheid van de hoofd bestuurder de heer P. Th. Slep, was buitengewoon verheugd over de mas sale opkomst der leden. Na het voor lezen van notulen, jaarverslag pen ningmeester een voordelig saldo vermeldend en de gunstige bevin dingen van de kascommissie werd het woord gegeven aan de heer Slep, die een overzicht gaf van de gang van zaken bij werkclassificatie, pres tatiebeloning en bezitsvorming. Spr. herinnerde aan het resultaat van langdurige besprekingen met de regering die in maart van het vorig jaar een salaris verbetering van 1 pe riodiek opleverden voor maandloners in schaal 1 tot en met 45. De week- loners kregen een tijdelijke toelage van 3 Aan de toekenning van deze toelage werd de voorwaarde verbon den, dat er voorbereidingen zouden worden getroffen tot de invoering van de werkclassificatie en de pres tatiebeloning. De gemeente Leiden heeft de eerste stappen gezet om tot verwerkelijking van deze systemen te komen. Bij de plantsoenendienst is de werkclassificatie en indeling al gereed. De samenwerking tussen de afd. personeelszaken, hoofden van dienst en taak-analyst onder leiding van wethouder Menken noemde spr. zeer goed; hij was voor deze mede werking dan ook buitengewoon er kentelijk. Na vier jaar onderhandelen is thans het principe van bezitsvorming door sparen verankerd in de rechts positieregeling van het rijksperso neel. Om zoveel mogelijk de spaar actie te stimuleren is er een spaar- premie toegekend welke evenwel niet voor alle ambtenaren gelijk is, deze premie hangt af van de grootte van de pensioengrondslag. De ambtena ren met een lagere grondslag worden voor hun grotere inspanning bij het sparen beloond met een hogere pre mie. De heer Siep zei met deze rege ling nog niet geheel tevreden te zijn. Een lagere loongrens met een hoger premiepercentage is niet alleen zeer gewenst maar ook redelijk. De heer Siep deelde mede, dat voor gesteld wordt, op dezelfde wijze als bij het algemeen ouderdomspensioen reeds geschiedt, een korting toe te passen op het ambtelijk weduwen- en wezenpensioen. De leden kunnen er van verzekerd zijn, dat het KABO- Ibestuur in samenwerking met an dere organisaties van overheidsper soneel op de bres blijft staan voor de belangen van de weduwen en wezen van het overheidspersoneel. Tot slot herinnerde spr. aan het 50-jarige ju bileum van de beide organisaties van overheidspersoneel „St. Petrus" en „St. Paulus" dit jaar. Op 12 en 13 mei a.s. wordt in het Kurnaus te Sche- veningen in een congres dit feit feestelijk herdacht. Het hoogtepunt wordt de KABO-bedevaart naar Rome. Het zou een groot cadeau voor de organisatie zijn als de leden zou den zorgen voor een groot aantal nieuwe lidmaten in dit jubeljaar. Na een uitgebreide discussie naar aanleiding van het besprokene, waar bij de prestatiebeloning nogal uit eenlopend werd gewaardeerd, volgde de bestuursverkiezing waarbij de af tredende heren Lagerberg, Kuiper, Klein, Gerse en Lut unaniem werden herkozen. Voor het eerst was deze avond aanwezig de nieuwe geestelijk adviseur, pater H. Bodewes o.f.m., die de plaats inneemt van pastoor Van Schalen. Pater Bodewes zeide in zijn maidenspeech, dat het noodza- Scaliger-fentoonstelling in Universiteitsbibliotheek Op 21 januari 1.1. was het 350 jaar geleden dat één der beroemdste ge leerden die aan de Leidse Universiteit verbonden zijn geweest, Josephus Justus Scaliger, te Leiden is overle den. kelijk was, in de komende vastentijd I Scaliger was een der grootste philo- 1 1 logen uit de 16e eeuw. Hij werd in 1540 te Agen (Zuid Frankrijk) ge boren en is te 1609 te Leiden overle den. In 1562 ging hij over tot het calvi nisme. Van 1572-1574 was hij profes sor te Genève. Tot 1593 vertoefde hij bij bevriende familie in Z. Frankrijk tot hij te Leiden de opvolger werd van de katholiek geworden Lipsius, op voorwaarde dat hij geen colleges behoefde te geven. Hij vond in Lei den de tijd zijn voornaamste werk te schrijven: Thesaurus Temporum, de grondslag van de wetenschappelijke chronologie van de oudheid. naast de aandacht voor het noodza kelijke materiële ook te leven in de geest van versterving om straks met Pasen rijker te kunnen verrijzen in Christus en groter te worden in het katholiek bewustzijn. De K van Kab wordt nog te weinig naar voren ge bracht. Na een dankwoord van de voorzitter aan pater Bodewes besloot de rondvraag deze onderhoudende jaarvergadering. Maandag aanstaande is Leiden aan de beurt in de verkiezingscampagne, welke door de K.V.P.wordt gevoerd, Men zal zich herinneren, dat beken de figuren uit de Katholieke Volks partij een tournee door het land ma ken, nadat in het Groothandelsge bouw te Rotterdam een klaroenend appèl is geblazen op „dadendag". Leiden en omgeving mogen niet ach terblijven; het enthousiasme in an dere delen van het land is daverend geweest. De kieskring Leiden heeft leden genoeg om enige Stadsgehoorzalen tot de nok te vullen; men mag dus verwachten dat maandag a.s deze Leidse zaal tot de laatste plaats be zet zal zijn. Niet in het minst zal aan de be langstelling bijdragen de komst van de fractieleider in de Tweede Kamer, prof. mr. C. P. M. Romme, wiens boeiende spreekvaardigheid alge meen bekend wordt geacht. Tweede spreker zal zijn de Tweede Kamer- candidaat mr T. Brouwer. Ter herdenknig zal in de Univeri- teits-Bibliotheek (Tijdschriftenzaal) een tenstelling aan zijn leven en wer ken worden gewijd, waar ook een keuze uit de door hem aan de Biblio theek nagelaten Oosterse en Westerse handschriften te zien zal zijn. De tentoonstelling zal worden ge houden van 6 tot en met 21 februari en op werkdagen van 9.30-17.30 uur voor belangstellenden toegankelijk zijn. Burgerlijke Stand Geboren: Cornelis Dirk z. van D. v. d. Plas en L. Zwanenburg. Ingrid d. van M. C. Schippers en T. Neute boom. Mia Petronella d d. v. H. Sa- lomons en A. Hakkert. Catharina Eli sabeth Maria d. v. G. P. H. Spierings en M. J. A. Roodbergen. Gerritje Adriana d. v. J. van Tol en A. H. de Blanken. Petrus z. v. J. Keijzer en C. J. A. Groenendijk. Overleden: H. F. Omtzigt 31 j. echtgenote v. J. J. van Leeuwen. W. Peet 90 j. man. H. Vreedenburg 74 j. man. G. Brasker 78 j. weduwe van P. Paardekooper. E. Wesselink 76 j. echtgenote van W. Scheepmaker. A. van der Voort 61 j. man. C. J. L. van Velzen 66 j. man. KLEUR IN DE FOTOGRAFIE Lezing in „Oudheden" Over dit onderwerp „Twee Beker- culturen", hield de heer J. D. v. d. Waals uit Groningen gisteravond een lezing in het Rijksmuseum van Oud heden. De twee culturen, die voor het late neoiithicum in Nederland het meest karakteristiek zijn, zi. de twee bekeroulturen. Lang werden in ons land beide culturen als een eenheid beschouwd. Tegenwoordig ziet men echter twee verschillende culturen, waarvan de ene, de „standvoetbeker- cultuur", samenhangt met de z.g. „strijdha rerculturen", die hun oor sprong waarschijnlijk in het zuid west-Russische steppengebled hadden, terwijl de andere, de „klokbekercul tuur", vrij zeker van Spaanse oor sprong was. Zij ontmoeten elkaar in Nederland. Aan de hand van vele belangrijke vondsten kunnen wij ons een beeld vormen van deze bij uitstek inter nationale fa.'e va., onze voorgeschie denis. De ontwikkeling en onderlinge beïnvloeding van beide culturen in ons land werden met lichtbeelden duidelijk gemaakt. Daarna werden de gevolgen van wat zich in ons land afspeelde besproken voor de prae- historie in Europeesch verband. In het Gemeentemuseum te Arn hem wordt thans een tentoonstelling gewijd aan deze culturen, gehouden. Doel daarvan is tot uitdrukking te Een zeer goed gevulde foyer van brengen, welke bindingen het Neder- de Stadsgehorzaal genoot gisteravond landse cultuurbeeld uit die periode van een door de N.V. Gevaert geor- heeft met andere gebieden- van West- ganiseerde voorlichting over kleuren fotografie. In de praktijk blijkt de amateurfotograaf dikwijls te zondi gen tegen de meest elementaire re gels van de fotografie. Dit geldt zo wel in de zwart-wit-techniek als bij de kleurenfotografie. Nu staat het iedereen gelukkig vrij, te fotografe ren zoals hij wil, maar het valt toch te betreuren, dat zoveel herinnerin gen in beeld verloren gaan door een onvoldoende inzicht in de mogelijk heden van de fotografie en de voor iedereen begrijpelijke grondbeginse len van de compositieleer. Gevaert had nu, voor toelichting van de elementaire beginselen van goede fotografie, mr. Reind M. de Vries uitgenodigd tot vertonen en toelichten van een grote serie eigen werk. Mr. De Vries heeft zich na zijn terugkeer uit Indonesië geheel op de fotografie geworpen en heeft in die richting op velerlei wijzen bekend heid verworven. Met enthousiasme en heldere beto gen voerde hij gisteravond zijn be langstellend gehoor door het fasci nerende land van de kleurenfotogra fie. Talloze dia's uit verschillende landen toonden deze belangstellen den, hoe het wel en hoe het niet moet, waaruit als het ware een ver- keerscode voor dé fotografie kon worden opgebouwd. In het eerste deel van de avond legde hij zich speciaal toe op compositie-aspecten, terwijl het tweede deel van de avond gevuld was met min of meer expe rimenteel opgezette fotoreeksen, waaronder vooral de „expo-rimen- ten" (merkwaardige beelden van de Expo) zeer aantrekkelijk waren. De kleuren van de opnamen kon den ons niet steeds bekoren, in com positie werd echter over het alge meen bijzonder goed werk getoond. KINDERMATINEE Zaterdagmiddag, 7 februari a.s., geeft OKO-St. Leonardus een car- navalsmatinée voor de kinderen uit de St. Leonardusparochie. Alle kin deren uit de eerste tot en met de zesde klas van de Leonardusschool, de Antoniusschool en de school aan de Damlaan zijn van harte welkom op dit feest. De matinée duurt van half drie 'tot vijf uur en het belooft erg leuk te worden. Er zijn nog enkele toegangskaar ten verkrijgbaar aan de adressen: Jac, Catslaan 22, Da Costastraat 48, Boshuizerkade 4 en Rijn- en Schie- kade 116c. Aan de Technische Hogeschool te Delft is geslaagd voor het inge nieursexamen voor electrotechnisch ingenieur de heer E. Lux te Leiden. en Midden-Europa. Daarbij wordt 'n overzicht gegeven van de bijbehoren de cultuurverschijnselen, zoals levens wijze, grafbouw, werktuigen, siera den, grafgiften, e.d. Het is voor de eerste maal, dat de belangrijkste stukken van dit materiaal, die in Ne derland gevonden zijn en over ver schillende Nederlandse musea ver- spreid zijn, in een overzicht bijeen zijn gebracht. Leidse agenda WOENSDAG, 4 FEBRUARI. K.A.V.-Herensingel, Carnaval. Ma ria Gijzensteeg, 8 uur nam. Rozenkranskruistocht, St. Petrus- kerk, 7 uur nam. Auditie door Ned. Elvis Presley (Henry Dilont)-show. Stadsgehoor zaal, 8 uur nam. Leids Universiteitsfonds. Leids Studentencabaret, Schouwburg 8 u. nam. Suriname-avond. Vrienden van het Leidse Gymnasium m.v.v. de stich ting voor culturele samenwerking met Suriname en de Nederlandse Antillen. Aula Gymnasium Fruin- laan, 8 uur nam. DONDERDAG, 5 FEBRUARI. Huish. en Gezinsvoorichting. Film „Kent Uw Industrie" en verloting. 2.30 u. nam. Leidsch Acad. Kunstcentrum. Ope ning tentoonstelling „Beeldende kunst van cives". Rapenburg 73, 11 u. v.m. Leids Universiteitsfonds. Leids Stu dentencabaret, Schouwburg, 8 uur nam. (Diësviering). Residentie Orkest o.l.v. Mario Ros si; solist Janos Starker. Stadsgehoor zaal 8 u. nam. Kath. Nat. Bond voor E.H.B.O., afd. Leiden. Vervolgcursus, R.K. Ly ceum, Mariënpoelstraat, 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Academiegebouw: Tentoonstelling .Informele Kunst". (T/m. 28 febr.). Lakenhal: „Schatten uit het Mau- ritshuis" Werkd. 10 uur voorm.4 uur nam.; zon- en feesdagen 14 urn- nam. (1 tot 16 februari 1959). Lakenhal: „De Grarische". Werkd. 104 uur, 's zondags 14 nam. (tot 2 maart). Lakenhal: „Wie was Vincent van Gogh". Werkd. 104 uur; 's zondags 14 uur nam. (tot 2 maart). Rijksmuseum Geologie en Minera logie v. d. Werfpark 1: Tentoonstel ling geologie van Nederland. Op werkdagen van 1012 en 24 uur Zon- en feestdagen 24 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde Tentoonstellnig „Wat doe je in de kou?" Zondagmiddag 2 uur filmvoor stelling (tot en met 1 maart 1959). Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25): Tekeningen van Bernard Boutteville. Werkdagen 25 uur (t./ru. 14 febr.). Leidscn Academisch Kunstcentrum „Beeldende kunst van Cives", Rapen burg 73 (5 5t./m. 19 febr.). 11 uur v.m.5 uur nam. Leiden: Apotheek Reyst Steenstraat 35 tel. 20136. Oegstgeest: Apotheek Oegstgeest Wilhelminapark 8, tel. 26274. BIOSCOPEN. De films in de week van 30 ianuari tot 6 februari zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd; Casino: ,,'s Nachts op Montmartre". 18 jaar. Lido: „Het meisje Rosemarie", strikt volwassenen. Luxor: „De tien geboden", alle leeftijden. Trianon: „Rivalen zien niet om". 14 jaar. Rex: „De held der Semisoles', 18 jaar. (Donderdag „Black board jungle", 18 jaar). Produkischap vee en vlees Varkensmarkt nogal onoverzichtelijk Op de vanmorgen te Utrecht ge houden vergadering van het produkt- schap voor vee en vlees deelde de voorzitter, de heer Joh. de Veer, mede dat de varkensmarkt een nogal on overzichtelijk beeld vertoont. Er Is enige onenigheid gerezen tussen de grossiers en de varkenshandelaren over de gewichtsgrenzen van de zwaardere varkens: de grossiers wil len deze namelijk vaststellen op 70 en 100 kilogram en de handelaren op 70 en 105 kilogram. De heer de Veer zei te verwachten, dat de moeilijk heden spoedig opgelost zullen kun nen wordïn. De prijzen van de baconvarkens bleven nagenoeg onveranderd. Ver> leden week werden 10.146 bacon varkens geslacht. Het bestuur van het productschap besloot, de bacon- prijs te handhaven op 2.38 per kilo gram. De koeien zijn in de afgelopen twee weken iets duurder geworden. De export was, naar de mening van de heer De Veer, bevredigend. In de week van 19 tot 24 januari werd 196 ton rundvlees uitgevoerd, grotendeels naar Frankrijk, terwijl de impport ongeveer dezelfde omvang had. De heer De Veer zei, dat de rundvee markt een voor de producenten gun stig beeld vertoont en dat men voor lopig nog niet hoeft te rekenen op een daling van de prijzen. De heer De Veer verklaarde, dat rundvlees een van de weinige consumptiegoe deren is waarvan men met de pro ductie de consumptie niet kan bij houden. In Europa stijgt het verbruik van rundvlees per hoofd van de be volking nog geregeld en hij voorziet dan ook, mede in verband met de situatie in Argentinië, een interna tionaal tekort. De heer De Veer ver klaarde, dat het zijns inziens niet on verstandig is, over te schakelen van melk op de vleesproductie. H1LLEG0M MeiEngelen zonder Vleugels' De oudste katholieke toneelvere niging uit de Bollenstreek herdacht zondag j.l. haar zeventig jarig be staan. De feestviering werd beperkt tot een opvoering van een toneelstuk „Engelen zonder vleugels", dat zon dagavond voor een volle zaal in „Flo ra" werd opgevoerd. Er waren bloemstukken van zusterverenigin gen en belangstellenden en voordat de jubilerende toneelgroep op de plan ken verscheen werden felicitatie toe spraken gehouden door de burge meester van Hillegom en de heer Fr. C. van Lierop namens de vele mede werkers die in de loop der jaren L. Amitié hadden vertegenwoordigd in de vele toneelstukken die er in de loop der jaren waren vertoond. Daar na volgde de opvoering van het feest- stuk „Engelen zonder vleugels" van Albert Husson, in de vertaling van Cor Ruys. De opvoering werd een succes. Na afloop zorgden de „The Sunbeams" er voor dat velen nog tot laat in de nacht ziich vermaakten in een dans. KATWIJK DE SPEELTUIN IN „HET MOLENBLOK" Zoals wij reeds mededeelden, be sloot de gemeenteraad van Katwijk in zijn laatstgehouden vergadering om een krediet van 20.5CK),be schikbaar te stellen voor de aanleg van een speeltuin in de woonwijk „Het Molenblok". Tevens wordt aan de speeltuinvereniging „De Molen- tuin", die te speeltuin in huur zal ontvangen, een jaarlijks subsidie van 750.— toegekend. In verband hier mede heeft het bestuur van genoem de speeltuinvereniging zich thans per circulaire tot de bewoners van het Molenblok gewend, waarin op de plannen nader wordt ingegaan. Het ligt in het voornemen, de speeltuin nog dit voorjaar voor gebruik open te stellen. De inrichting van de speel tuin zal in hoofdzaak bestaan uit een zandbak, grote en kleine schommel stellingen, klimkooi, glijbaan, draai molen, rolton en een volleybalveld, Aangezien door het gemeentebestuur het bedrag der aanlegkosten is ver disconteerd, dat een deel van de aan leg door leden der vereniging zelf wordtuitgevoerd, roept het bestuur alle bewoners, die op het gebied van hout- en metaalbewerking over vak bekwaamheid beschikken, op zich aan te melden voor medewerking aan de aanleg van de tuin. Tevens wordt een actie ingezet om het leden tal, dat thans ca. 150 bedraagt, op te voeren. De circulaire besluit met een beroep op de ouders om te waken tegen beschadiging van de binnen kort aan te voeren materialen door hun kinderen. ning toe te staan. Zij stellen de raad voor om genoemd verzoek in te wil ligen. Raadsagenda De gemeenteraad van Lisse komt op vrijdagavond, 6 feruari, om 8 uur in openbare verga dering bijeen. Op de agenda staan o,a een voorstel tot het beschikbaar stellen van een voorschot aan de wo ningbouwvereniging „Volksbelang" voor het ontwerpen van wöning- bouwplannen; Het beschikbaar stel len van een crediet voor het aanleg gen van een plansoen met vijver in het Doormanplein; plaatsen van een overdekte rijwielstalling t.b.v. de r.k. jongens- en meisjesschool, par. H.H. Engelbewaarders; vaststelling van een nieuwe verordening op de keu ring van slachtdieren en van vlees- vaststelling van een destructiever ordening en vaststelling van een ver ordening, als bedoeld in art. 11 der winkelsluitingswet 1951. NOORDWIJK GEVESTIGDE PERSONEN IN DE WEEK VAN 22 T.M. 28 JAN. '59 D. Hogewoning en fam., groentengros- sler, Schimmelstr. 8a; G. A. L. van der Meer en fam., tramconducteur, Maresin- gel 30; L. H. Sijpestefjn en fam., adv.- acquisiteur, Vijf Meiplein 76; J. Bentvel zen en fam., St. Jacobsgr. 1; A. Holtrop —de Jong en fam., P. J. Coenhof 16; G Buddlng—Samwel en fam., P. J. Coen hof 2; W. J. Huiskamp en fam., physicus, Vijf Meiplein 38; M. S. Shapero en fam., Rijnsburgerweg 159; L. S. A. van Bo- chove en fam., militair, P. J. Coenhof 18; I. Schurink, werkster, Herengr. 11; G. Dorepaal, 1.1. verpleegster, de L. de Kan- terstr. 32; J. Strijk, l.l.verpleegster, W de Zwijgerlaan 14; T. G. Tarmann, de Sltterlaan 93; L. Leyte—Veldstra, biologe. Zocterwoudsesingel 43; H. H. M. Mag- née, militair, Noordeinde 2a; A. Hart man, militair, Noordeinde 2a; J. E. A, Velthuis, militair, Meerhof 20; H. Val kenburg, militair, Vijf Meiplein 148; B. Hottinga, militair, Groenhazengr. 12; T J. Baijer, Jan v. Houtkade 9; M. D. de Vries, Rapenburg 121; J. M. L. van een Biggelaar, verpleegster, Rijnsburger v/eg 10; H. Berendsen, rijksambten., Konin- ginnelaan 66; T. R. Meeuwsen, radio monteur, Falskstr. 11; D. van der Veen verpleegster, Rijnsburgerweg 22; J. de VosSliggers, Stevenshof 8; W. F. van len Hoed, grondwerker, Varkenmarkt 7; M. T. W. Sterk—-van der Louw, serveer- gel 47; S. de Boer, los arbeider, Molen- steeg 18; K. H. Beek, kinderverzorg&1rtr. Rijnsburgerweg 10; D. Lijnzaad, Boer- haavelaan 28; J. E. Hage, 1.1. med. ana liste, R'.'usburgerweg 163; G. Mulder, 1.1 verpleegster, Rijnsburgerweg 10; B. B M. T. J. Hoyng, Pietersk Choorsteeg 12; J. H. J. Beheniau, Plantsoen 9b; L. M. M. C. Frericks, Kloksteeg 6; A. Veraart Doezastr. 27a; C. Koordes, de Laat de Kanterstr. 3; R. Kiewiet, verpleeghulp Hooigr. 38; J. van Bochove-Putuhene. P. J. Coenhof 1.8. A. Hoeke en fam., Boshof 54 naar Lei derdorp, Pinksterbloem 72; J. J. Voge laar en fam., Hoogl. Kerkgr. 39a naar Hazerswoude, Rijndijk 48; A. A. Enge lenburg en fam., Diefsteeg 6b naar Voor schoten, A. v. Leeuwenhoekkade 1; D F. Velthuijsen en fam., Jul. v. Stolberg hof 4 naar Ruurlo, Beatrixstr. 44; J Kooijman en fam., Sumatrastr. 9 naar Rijswijk Z.H., G. G. Heldtlaan 81; K Plomp en fam., Wasstraat 13 naar Leider dorp, Berkenkade 11; C. Ouwerkerk— Ju en fam., Bronkhorststr. 31 naar Ge leen, Rozenlaan 24; W. Hendriks en fam. Sophiastr.88 naar Leiderdorp, M. P Splinterlaan 9; A. G. M. Grimbergen en fam., Oude Rijn 67a naar Leiderdorp Bloemhofstr. 6; W. van Ark en fam., M Moonstr. 31 naar Leiderdorp, Hoofdstr BRUG OVER DE NIEUWE VAART AANBESTEED Gistermorgen werd door het Inge nieursbureau Dwars, Heederik en Verhey N.V. uit Amersfoort namens b. en w. in het openbaar ten gemeen tehuize aanbesteed: het maken van een brug over de Nieuwe Vaart, met bijkomende werken. Voor deze aanbesteding waren 19 aannemers gekomen. Van hoog naar laag waren hun prijzen: Gebr. Zitman, Leiderdorp-Zoeter- woude ƒ64.200; fa M. v- d. Bent en Zn, Wassenaar 64.000; W. Hennip- man, Leiderdorp ƒ63 555; C. J. Kie- bert N.V., Sassenheim 63.000; Ne- dero, Rotterdam 61.200; N.V. Aann. bedr. v.h. v. Splunder, Ridderkerk 61.000; Gebr. v. Dijk, Hardinxveld 60.500; G. te Hofste, Haarlem 60.500; K. J. de Winter Aann. bedr. N.V., Rotterdam 60.200; N. Overde- vest, Zoeterwoude ƒ59.800; C. v. d. Wiel en Zn., Noordwijk, eveneens 59.800; C. P. v. d. Geer en Zn, Lei den ƒ59.700; V.O B.I., Vinkeveen 59.600; Gebr. Schouls N.V., Leiden 59.000; C. A. Langeveld, Alphen a. d. Rijn ƒ57.800; V. de Vries Bouw bedrijf, Haarlem ƒ57.000; G. en H. Beljon, Voorburg ƒ56.700; N.V. Eri ca, 's-Gravenhage en Noordwijk 56.300; en als laagste Gebr. v. Duin en Zn, Noordwijk f 54.800. De begro ting werd niet bekend gemaakt. Het werk is nog niet opgedragen. Een ijs-primeur. Als eerste baan in de verre omgeving, en, naar men ons verzekerde, ook in de provincie Zuid-Holland, is maandagavond de Casino-ijsbaan te Noordwijk geopend. Reeds de eerste avond trok de baan, die 4000 m2 meet 1000 schaatslief hebbers. Gisteravond liep het aantal zelfs op tot 1500. Het was er tussen acht uur en half elf een gezellig ge- zwier en geroezemoes onder de licht bundels boven de baan, een geroeze moes, waaruit de muziek tot ver in de omtrek te horen was. NOORDWIJKERHOUT BONTE AVOND DOOR MELODIA Gisteravond bracht het Noordwijk- so Accordeonorkest „Melodia" zijn jaarlijks bezoek aan Noordwijkerhout. Dat bezoek was eertijds een evene ment van betekenis, dat volle zalen trok. Maar gisteravond was de zaal van hotel Van der Geest nog maar nauwelijks half gevuld. Deze verminderde belangstelling kan echter zeker niet geweten wor den aan lagere prestaties van het ac cordeonorkest. Integendeel, onder de bekwame leiding van de heer H. Doove werd ook nu weer een geva rieerd programma uitstekend ge speeld, Vooral in het nummer, waar mede op concours in de le afdeling een 2e prijs werd behaald, bewezen dirigent en accordeonisten, dat er ook op de accordeon serieus gemusi ceerd kan worden en dat men er tijd en moeite voor over heeft. Ja zeker, het accordeonconcert was v-xxvcxi «xxt cxox.xwvxxxx* een vo!'e zaa! waard geweest. Geen aanwezig om de gevraagde vergun-®n^ele muziekvereniging durft ech ter nog een concert te geven, zonder een aanvulling met toneel of cabaret. Zo ook „Melodia". Behalve eigen leden, die met me dewerking van de heer Crama enkele dolle schetsjes speelden, zorgde Kees Verhulst uit Delft voor afwisseling op het muzikale programma. Als con ferencier was deze Delftenaar stel lig geen succes maar hij had meer pijlen op zijn boog. Hij speelde in zijn eentje een schetsje, waarin een dame, 2 aanbidders en 1 politie-agent voorkomen en hiermede leverde hij een knappe prestatie, welke veel bij val oogstte. Ook als buikspreker en goochelaar toonde Kees Verhulst zijn talenten en deze talenten zijn niet gering. Ook waren er nog de „Top Tune Singers", die als twee jongens met één guitaar vooral bij de jeugd in de smaak vielen met hun vertol king van zeer eigentijdse liedjes. Behalve de spelers van de schets jes traden nog meer eigen leden van Melodia afzonderlijk op en wel Elly en Greetje, de zeer jeugdige accor deonisten en Cor Verlaan, de jonge solist van vroeger, nu de zeer grote virtuoos. LISSE OP CORSO-AVOND DE WINKELS OPEN Door de middenstandsvereniging „Lisse Vooruit" is onder dagtekening van 20 januari 1959 het verzoek ge daan aan b. en w. om voor de avond, voorafgaande aan het bloemencorso, ontheffing te verlenen van de bepa lingen van de winkelsluitingswet 1951. Ingevolge artikel 11, le lid der winkelsluitingswet 1951 is de ge meenteraad bevoegd om voor ten hoogste 21 werkdagen per jaar ont heffing te verlenen van het verbod om winkels ook na 18.00 uur tot uiterlijk 2.00 uur geopend te mogen houden. Daarvan is reeds gebruik gemaakt voor de harddraverijdag en de dag daarvoor, alsmede voor de koopavon den vóór St. Nicolaas. B. en w. achten alle aanleiding ster, Maredljk 149; F. H. Roelof s, mill- 38; H. D van Weizen en fam., Oude Sin tair, Groenhazengr. 12; E. H. w-, Heijnc kamp, dienstbode, Hoge Rijndijk 272; J Hoogervorst, los arbeider, Varkenmarkt 7; J. Heemskerk, chauffeur, 3orgerstr 1; D. Goedhart, vitrinebouwer, Nw Bees tenmarkt 8; A. A. M. Vink, kinaerver zorgster, Stationsweg 37; G. Welling lnsp. kinderbescherming, Vijf Meipioln 166; E. A. J Buining, Zoeterwoudsesin- gel 220 naar Oegstgeest, W. de Zwijger laan 26; H. M. van der Meer en fam., v Vollenhovenplein 96 naar 's-Gravenhage v. Trigtstr. 80; T. Portier en fam., Mar- nixstr. 46 naar Ned. Nieuw Guinea; M, J. PeterseDiels en fam.. Beestenmarkt 11 naar Noordwijk, v. Limb. Stirumstr 52; P. Geeven en fam., da Costastr. 5 naai 's-Gravenhage, v. Speijkstr. 246; B. W. Grutterink en fam., Akkerhof 51 naai Winterswijk, Populierenstr. 11; M. C. van der Hoorn, Lange Mare 65 naar Oegstgeest, Borneosir. 23; H. Mulder Maredijk 111 naar 's-Gravenhage, Vail- lantlaan 80; H. J. C. F. A. van Dijk, da Costastr. 24 naar Amsterdam, le Ooster- parkstr.179; S. E. Vilders—Verlind Dahliastr. 11a naar Alphen aan den Rijn Bilderdljkstr. 41; S. C. U. Boentaran Mar- toatmodjo, Hoodenburgerstr. 14 naar Duitsland; S. Nagtegaal—Baart, Utr Jaagpad 124 naar Leiderdorp, Meijelaan 8: K. W. Vilders, Rapenburg 76 naar Al phen aan den Rijn, Bilderdljkstr. 41; A F. L. van Rechteren Limburg (Graaf) Rapenburg 52a naar Amsterdam, Konin ginneweg 89; N. K. C. A. in 't Veld, He- rensteeg 21 naar 's-Gravenhage, v. Len- nepweg 63; L. W. A. Coret, Warmonder- str. 8 naar Warmond, Dorpstr. 60; G van der Heijden, Calandstr. 54 naar 's-Gravenhage. Cornelis Jolstr. 76; C. S TelgenOnvlee, Zeemanlaan 51 naar Leiderdorp, Mauritssingel 28; A. Schut ten, Hogo Rijndijk 178a naar Den Helder Buitenhaven 5; K. Hoffmann, Hogewoerd 142 naar Duitsland; W. F. van Solingo Telderskade 16' naar Rotterdam, Graaf Florisstr. 38; J. H. Tisseur, Molenstr, 24 naar Leiderdorp. Mauritssingel 10; R Houwink, Rijnsburgerweg 10 naar As sen, Boichst". 2; M. S G. K. van Nierop Hogewoerd 81 naar Rijswijk Z.H., Eik laan 61; J. W. Visser, Noordeinde 2a naar Amsterdam. Dolhaantjesstr. 19; B. J. Ba rende, A. Paulownastr. 25 naar 's-Gra venhage, H. v. Deventerstr. 6; G. Hols- wilder, Boerhaavelaan 2 naar 's-Graven hage, Kranenburgweg 11; E. C. van Enen. Rijnsburgerweg 10 naar Rotterdam. West Sidelinge 292; W. Kablau. Rijns burgerweg 22 naar 's-Gravenhage, B. v Treslongstr. 47; S. Zelling. P. Paaltjens- pad 2 naar Arnhem. Pr. Hendrikstr. 11; C. Rutgersvan der Heul, de L. de Kan terstr. 2 naar Katwijk, Commandeurs laan 2a; A. J. Voskuil, v. 't Hoffstr. 1Pa naar Zoetermeer, Leidse wall en 12; S C. Ouwerkerk, Cobetstr. 62 naar 's-Gra venhage, Zuid wal 83; A. Cacucciolo, Lc- vendaal 189 naar Italië. Verwijzend naar de annonce elders in dit blad inzake het over lijden van Mevrouw J. C. VERHOOGT— KOK brengen wij onder uw aandacht dat de H.H. Uitvaartdiensten zul len gehouden worden in de parochiekerk van O.L.Vr. Hemelvaart en St. Jozef te Leiden.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 3